Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 17:58 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tohle vypadá na "útok" přísavky. Co myslíte? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:11 Olin Re: Tom384
To je taky možnost. Nebo ji přelečit zvlášť jestli máš kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:08 Muž Tom384 [54] Re: Olin
OK, asi zkusim teda nasadit lecbu. Uz jsem byl skoro rozhodnutej ze preventivne rybu utratim, ale dam tomu jeste sanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:05 Olin Re: Tom384
Nedávno jsem léčil tetry diamantové. Taky měly něco bílého na těle a nezjistil jsem co to bylo. Nasadil jsem léčbu esha 2000 a všechny jsou už cajk. Ja měl tehdy vyšší no3, tak to mohlo být třeba tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 18:53 Muž Tom384 [54] Re: Olin
Olin napsal: Jestli se jedná o plíseň, tak bych zkusil léčit esha 2000. Foto je celkem nekvalitní.
Edit: Chtělo by to lepší foto a hlavně víc informací.
Kolik a jaké máte ryby?
Jak dlouho to má?
Má to jen jedna jediná?



Mam 10 pancernicku panda a 9 teter cisarskych.
Tahle to ma asi kratce, rekl bych ze tak 3 dny. Pak to ma jeste jeden samec ale v mnohem mensi mire, u nej jsem si toho vsimnul pred tydnem.

Fotky muzu zkusit udelat lepsi ale myslim ze o moc vic detailu z toho nevymacknu. Jeste jedna doplnujici informace. V sobotu jsem zjistil ze mam zvysenou hladinu NO2 0.4mg/l. Pravdepodone to bylo zpusobene cistenim filtru. I kdyz jsem cisteni provadel obezretne, a je proplachnul 2/3 naplni v akva vode. Jak jsem to zjistil tak jsem zasolil akva a vymenil pulku vody. Dnes uz jsou hodnoty NO2 OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 17:22 Olin Re: Tom384
Jestli se jedná o plíseň, tak bych zkusil léčit esha 2000. Foto je celkem nekvalitní.
Edit: Chtělo by to lepší foto a hlavně víc informací.
Kolik a jaké máte ryby?
Jak dlouho to má?
Má to jen jedna jediná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 23:38 Muž Jenda91 [-3] Re: romant
Jo a precetl jsem starsi tvoji diskuzi ale ten akvarista to mel na neonce .Napsal jsi utratit smich a na mojem tercovci to je taky snad n ne echces abych ho utratil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 20:02 Muž Jenda91 [-3] Re: Králík
Fakkt nevim .Jsem z toho spatny nevim cim lecit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 17:48 Králík Re: Jenda91
Já si myslím, že je to nějaká plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 17:45 Muž Jenda91 [-3] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nene tam jde o ty bile tecky na ploutvi .Koukej jinak dekuju za reakci.A velmi rychle se to siri
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 17:41 R Muž romant [27987] Re: Jenda91
Osasní ploutev dorůstá a prsní je zlomená, doroste taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 17:14 Muž Jenda91 [-3] – Skvrna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj muzete mi prosim poradit co ma muj tercovec na ploutvi a na ocasku?nikdo mi neni schopen rict co to je.Tak uz i tady se obracim podruhe. A zde zasilam fotky.Dekuji Vam za zpetnou vazbu opravdu jsem se s tim jeste nesetkal.A misto toho aby mi chovatele poradily mi nabizeji jejich ryby ale to neresi problem v mem akvariu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 07:05 Muž Tom384 [54] – Tetra
Fotka k příspěvku Ahoj, moje tetra ma nejaky zavazny problem. Co to je za nemoc, jak ji muzu pomoct a jak zabranim aby se to sirilo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 00:35 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Elissa
Nechci být posel špatných zpráv,ale máš dvě možnosti buď čudlu šetrně utratit,nebo ji nechat doplavat.První možnost je u ryb určených k reprodukci,druhá u těch ,které jsou na koukání a umíš se smířit s uvedeným defektem.Jiná cesta nevede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 19:32 Žena Elissa [88] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Dá se jí nějak pomoct? Mám asi něco podobného u tetry
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 11:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Cyklohentán
-snižuje to pouze životní podmínky jedince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 09:11 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: lacewings
Ojoj. To sa asi inak ako vyterom nezlepší, že? Škodí jej to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2019 23:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Cyklohentán
-nejedná se nejspíše o nemoc ,pouze o zatvrdlé jikry z důvodu nemožnosti výtěru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 21:56 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Nafúknutá neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna z kamarátovich neóniek má veľké, akoby hranaté bruško. Už to tak má celkom dlho. Nemá zjezene šupiny, žerie ale schováva sa. Neviem aku ma vodu, ale má dosť veľa rýb a aquael fan filter. Nevie niekto čo to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 18:16 Muž Powa256 [0] Re: Luky13
Nažrať sa chodí ale oddelil sa od druhých. Ostatné sumčeky sú v poriadku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 13:47 Muž Luky13 [60] Re: Powa256
To zarudnutí žaber co je vidět nevypadá dobře asi špatná kvalita vody. Tyhle rybky mám a tohle u nich nepozoruji. Vypadá to že ani nepřijímá potravu, neboť to břicho vypadá prázdné a vybledlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 12:57 Maq Re: Powa256
Spíš bych Ti řekl, co s ním za pár hodin až dní bude.
Tohle nevypadá dobře. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 12:00 Muž Powa256 [0]
Fotka k příspěvku No poradte mi čo s ním je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2019 08:32 Jarda62 Re: lacewings
Zrovna jsem nahrál videa z mikroskopu, zrovna na Vás jsem doufal že narazím. Ještě nejsou schválená, ale až budou budu velice rád kdyby jste je zhledl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 08:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jarda62
-to může být celá řada věcí ,z toho fota to takto určit nepůjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:56 Jarda62
Fotka k příspěvku Ahoj nevíte někdo co by to mohlo být? Je to bílé asi 2mm to vyčnívá z pod šupiny a jedné rybě z toho vyčnívá ještě bílá nitka asi 2mm dlouhá a 0.5mm široká. Mají to 3 ryby na tom samém místě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:51 Muž Powa256 [0] – Sumcek priesvitny ohnuty chrbat
Zdravim, mám problém so sumčekom priesvitným (Kryptopterus vitreolus). Teraz som si všimol, že pláva s prehnutým chrbátom. Pridám aj fotku keď sa mi podarí ho odfotiť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 13:30 Roman – Rypoun nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj nevite prosim co je s rypounkem? Ma zadni ploutev rudou a nevypada moc dobre. Diky diky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 10:34 Muž petsal [3] – Vodnatelnost??
Fotka k příspěvku Myslíte že by mohlo jít o infekční vodnatelnost??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 00:02 Jarda62 – Co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj tohle jsem našel ve výkalech mých zeměžroutů pod mikroskopem, nevěděl by někdo co to může být. Zoom 1200X.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 21:35 Muž Pupack [415] – Bakteriální nemoc? ...
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Zhruba dva měsíce se snažím "vyléčit" cosi, co vlastně nevím co je - nikdy jsem se s tím nesetkal.

Týká se to jen černých neonek. Ostatní ryby to nezasahuje (Apistograma, Danio, Otíci, Krevety).

Vždy jedna začne mít tmavší části těla / fleky, začne se rozpadat tlama (né plíseň alespon na pohled ne klasická co znám) a mizí ocasní ploutev. Předpokládal bych nějakou bakteriální věc, nicméně nepomohla zatím žádná (ani dvojnásobná) léčba, ať už Esha 2000 nebo Sera Omnipur. Ze 16 černých neonek mám momentálně 10 u další už začínám pozorovat že je "divná" = předpokládám vymře celé hejno. Nenapadá vás někoho, podle fotky, co by to mohlo být? Nesetkal jste se s tím někdo? Akva cca rok. 125 l. Hodnoty vody v pořádku. Voda tvrdší (Ústí n L). Krmení Tetramin, mražená patentka, sušené brine shrimps, Sera Vipan

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 10:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: hunti
hunti napsal: -nejsou v takovém tom klasickém vějířovitém tvaru, ale spíš takové hladké nafouklé v jednom celku.
-dostačující projev ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 10:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Smetany
Smetany napsal: V relativně novém akváriu kde ryby nejsou úplně dlouho se mohlo stát že i lehké překrmení patentkou opravdu mohlo způsobit zvýšení těchto látek v akváriu.

-projevilo by se v chování ryb v celé osádce akvária ,případně její části ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 01:39 Muž Smetany [1226] Re: hunti
Budiž jí koš lehký. Možných příčin poškození žáber je vícero (pokud to byl opravdu důvod úmrtí) a bylo by hezké zjistit příčinu aby se to neopakovalo. Třeba někdo nadhodí další nápady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 01:30 Muž hunti [4]
Tak už je po ní. Tu pitvu jsem nakonec vzdal, akorát jsem se díval pod skřele a přišlo mi, že má žábry jakoby lehce zduřelé, že nejsou v takovém tom klasickém vějířovitém tvaru, ale spíš takové hladké nafouklé v jednom celku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 00:29 Muž hunti [4] Re: Smetany
Každopádně teď už dodýchává břichem dolu, takže konec. Vodu jsem měnil včera, ale rybka byla špatná už předtím. Jinak myslím, že mám opravdu čistou, kvalitní vodu, používám osmózu. NO3 mám někde kolem 10, NO2 nulové. Žádný problém v kvalitě vody by být neměl. Ostatní ryby naprosto bez problému. Jediný co se stalo předtím, než to začlo bylo to krmení mraženým živým, patentky a artemie. A taky jsem o víkendu přidal dva Ancistrusy L144, ale ti by snad nic ovlivnit neměly. Jinak mi akva běží 3 měsíce beze změn a Cichlidka byla vždy čilá, krásně zbarvená a zdravá.

Má smysl ji potom zkusit rozpitvat? Zda by to pomohlo zjistit příčinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 00:08 Muž Smetany [1226] Re: hunti
K tomuhle většinou dochází při skokové změně pH (například při výměně vody) vlivem CO2 jsou změny postupnější a nemyslím že by mělo dojít k trvalému poškození ale vyloučit to nemůžu. Ramirezi jsou obecně hodně náchylné na kvalitu vody hlavně na obsah dusitanů. V relativně novém akváriu kde ryby nejsou úplně dlouho se mohlo stát že i lehké překrmení patentkou opravdu mohlo způsobit zvýšení těchto látek v akváriu. Je to jen teorie na základě dostupných informací takže klidně mi oponujte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 23:46 Muž hunti [4] Re: lacewings
Zajímavý. Fakt je, že mám CO2 s nočním režimem, takže přes noc je PH v akva někde kolem 7 a přes den 6.5. Je možné, že je v tomto problém? Čili jinými slovy u cichlidek držet celodenně stabilní PH?

už plave na bok, do rána asi nevydrží. Jestli je to tím nočním režimem, tak mě to pěkně sere, pač je to moje chyba :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 23:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: hunti
-zřejmě došlo k narušení jemných žaberních vláken v důsledku možné změny pH ,to je jediné co mě napadlo ,krmivu bych to nepřisuzoval ,tam by se příznaky ukázaly i u ostatních ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:48 Andaska Re: hunti
Hmm, tak to nevím, když jsou ostatní rybky v pořádku a parametry vody taky. Počkej na další reakce zkušenějších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:42 Muž hunti [4] Re: Andaska
Cca 3 měsíce. Nevím jak je stará, ale tipuji, že víc jak rok mít určitě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:41 Andaska Re: hunti
A jak dlouho tam máš tu ramirezu? Jsou náchylné na změny parametrů vody. Když je špatně krmení může to zapříčinit zdravotní problémy taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:39 Muž hunti [4] Re: Andaska
Jsou tam další ryby včetně samičky Cichlidky. Parametry vody jsou perfektní, NO3 velmi nízké, NO2 nula, PH 6.5, teplota 26. Ostatní ryby, zdá se, jsou v perfektním stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:30 Andaska Re: hunti
Máš tam jen tu cichlidku? Co dusitany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:24 Muž hunti [4] – Cichlidka
Zdravím, mám problém s Cichlidkou. Poslední dva dny polehává po dně a lapá po dechu :-( . Ani nepřijímá potravu. O víkendu jsem kupoval na burze v Brně mražené patentky a artemie. Začala takto ležet pár dní na to. Je možné, že je to tím krmivem? Bylo to od nějakých poláků.

Video viz www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2019 00:15 - Re: Duhák
Neprejedla sa len?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 22:15 Muž Duhák [0] – Zvětšené břicho u tetry červené
Fotka k příspěvku Mám prosbu tetře červené se zvětšilo břicho-chtěl bych se optat zda se jedná o nějakou nemoc anebo má v sobě jikry. Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 20:44 And3a Re: romant
Mrkla jsem, našla jsem to tady na diskuzi i jinde a jsem tak na 90% přesvědčená, že je to ono, tak snad nedojedu na těch zbylých deset procent. Moc děkuji za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2019 15:40 R Muž romant [27987] Re: And3a
Mrkni se na fotky pod názvem Oodinium a porovnej to s tím, co vidíš na svých rybách, možná tudy povede cesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 12:04 And3a Re: Yirka
Tak poučená už jsem. To mi však v aktuální situaci moc nepomůže, když už se stalo.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=951