Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 92 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:43 wejwasser – pancernicek
Fotka k příspěvku Prosím nevíte co mu je mam 4 pancernicky kropenate a ma to jenom jeden. Je to bili az stribrny flek. Dekuji za koment :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2014 06:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adél
Adél napsal: Zdravím, rybky máme v jezírku asi 3 roky, minulý rok se nám namnožily, společně všechny přezimovali a teď na jaře cca 3 týdny co jsou zpátky v jezírku jsem si všimla,že pár rybek má na těle něco jako plíseň. Potřebovala bych poradit co stím.. jak to vyléčit, jestli je potreba karantena pro ostatní rybky atd předem díky moc za odpověď
Špatně odzimované!
Plísně - jedny z nejběžnějších problémů a většinou napadají oslabené jedince. Objevují se na kůži, ploutvích i žábrách ryb ve formě bílých chomáčků. Léčba může být provozována v jezírku a používáme vhodné prostředky, které jsou účinné (malachitová zeleň, metylénová modř, hypermangan, atd.)
Problém je s velikostí jezírka...lepší je koupel v nějaké menší nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 11:36 Adél – Plíseň
Fotka k příspěvku Zdravím, rybky máme v jezírku asi 3 roky, minulý rok se nám namnožily, společně všechny přezimovali a teď na jaře cca 3 týdny co jsou zpátky v jezírku jsem si všimla,že pár rybek má na těle něco jako plíseň. Potřebovala bych poradit co stím.. jak to vyléčit, jestli je potreba karantena pro ostatní rybky atd předem díky moc za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 21:04 Muž Pasr [8] Re: romant
Ok. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 21:00 R Muž romant [27981] Re: Pasr
Pošli ho na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:54 Muž Pasr [8] – Otík s sebou škube
Ahoj. Můžete mi prosím poradit.. Asi dva týdny zpátky jsem si koupil tři otíky a ted jeden plave jak splašený a najednou se zastaví a padá volným pádem na dno a nebo leží na boku a už si říkám, že ho radši ušetřím trápení.. ale on zas vystřelý jak kdyby mu nic nebylo, tak nevím.. děkuji za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:10 carlis – Levamisole Hydrochloride
Nevíte jak se ředí Levamisole Hydrochloride80% pro léčbu hlístic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 13:25 Muž daktari [147] Re: aa
Pokud se ptáš na tu sůl k nemocné platě tak Roman určitě myslel zarovnanou polévkovou lžíci soli na 50 litrů vody v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 13:25 R Muž romant [27981] Re: aa
Zkratku "pol. lžíci" používám pro lžíci polévkovou. Měl jsem za to, že je to dostatečně vžito. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 13:20 Žena aa [2]
polévkovou nebo čajovou lžíci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 20:16 carlis Re: romant
Děkuju moc, pěkný večer :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 20:13 R Muž romant [27981] Re: carlis
Tak bych to uzavřel, konstatováním, že se s největší pravděpodobností o parazity nejedná. Doporučím ryby sledovat, častěji měnit vodu, změnit krmení, třeba zkusit nějaký granule a mrknout na barvu výkalů a řekl bych, že to bude jak má. Ovšem nejsem vševědoucí a pravdu mít nemusím, nicméně teď bych postupoval takto a tudíž na moje doporučení Entizolu prozatím zapomenout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 20:09 carlis Re: romant
Od Sery Spirulina Tabs, dala jsem i kousek okurky, to jim chutnalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 20:05 R Muž romant [27981] Re: carlis
A čím že to krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 20:00 carlis Re: romant
Nic se jí nedrží, to z ní padaj takový malý bílý kousky. Třeba je přisátá na skle a kaká plno takových malých výkalů a pod ní je pak plno bílejch "zrníček"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:53 R Muž romant [27981] Re: carlis
Tak nejsem o moc moudřejší. Jak se ten výkal tváří když jde z ryby? Je to takový dlouhý táhlý, jakoby dutý, mléčně zabarvený částečně přerušovaný provázek poměrně dlouho se držící u řitního otvoru ryby? Ideál by bylo vyfotit přímo tu postiženou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:45 carlis Re: romant
Fotka k příspěvku Posílám foto - bílé tečky na písku - výkaly
Jen mám o ně strach, nechci o ně přijít.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:37 R Muž romant [27981] Re: carlis
Kompletní očista bude kontraproduktivní, na rozdíl od pravidelných výměn. Kdyby bylo možný ty výkaly vyfotit, uvítal bych to, je to celkem nejisté a nerad bych tě tlačil do něčeho co býti nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:35 carlis Re: romant
A mám vyměnit vodu a kompletně vyčistit akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:32 R Muž romant [27981] Re: carlis
Tak pokud nějak výrazně nekrmíš, třeba koretrou, tak by to ty hlístice býti mohly a proto bych doporučil aplikovat Entizol přímo do žrádla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:29 carlis Re: romant
Jo jsou v pohodě, jedí, doráží na sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:24 R Muž romant [27981] Re: carlis
Přijímají potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:21 carlis – bílé výkaly u krunýřovců
Dobrý den,

mám 2 krunýřovce a jeden týden po koupení začal mít malé bílé výkaly.Na týden to asi přestala a nyní opět. Včera jsem na své mechové kouli objevila lasturantky a ve vodě když zvířím písek jsem si všimla,že plavou cca 1cm dlouhé asi jako vlas silné nitky, které se hýbají, po dopadu na písek nejsou vidět. U jednoho z krunýřovců jsem objevila prasklou plotev. Sumečky mám samotné v 30l akváriu, nový písek vše předtím vyčištěné, tak u mě to chytit nemohli, mám je měsíc. Jedině, že bych to donesla s rostlinkama. Můžete mi poradit co je to trápí za havěť? Nevím jestli mám odčervovat na hlístice, zda mohu použít o sery www.sera.cz/… nebo Levanisol ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 17:38 R Muž romant [27981] Re: aa
Plíseň, nasaď vodoléčbu a zlepši hygienu nádrže, možno přitopit a lehce zasolit(rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 17:36 Žena aa [2]
Fotka k příspěvku Ahoj, předevčírem jsem si všimla, že moje plata má nějakou bílou tlamku a často plave těsně pod hladinou. Nevíte, co jí je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2014 09:46 Muž Yirka [9118] – K nemocem obecně
Existuje spousta nemocí rybek, ale jen u některých je větší šance na vyléčení. Jedná se především o nemoci kůže (plísňové i parazitické) a včas zachycení vnitřní parazité či žábrohlísty.
Ostatní, projevující se ztrátou koordinace(pohupování na místě), drastickým vyhubnutím, či drastickým vyboulením břišní dutiny je lepší ukončit euthanasií. Možná tímto mým laickým pohledem hodně lidí znesouhlasím, ale dlouholetá realita je prostě taková.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 09:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Dnes se mi objevila nekam zalezla samice rybicky.net/atlasryb/cichlidka_pestra . Ta ale jak se zda nemocna nebyla, jak vylezla, plave kolem ni oblacek mladych a pekne ostre hlida. O samce bohuzel nejspis prijdu. Myslim ze to rika, ze ta leciva co pouzivam nejsou az takove sajrajty, jako ze by rybam ublizovala, ale bohuzel se moc to leceni nedari, zatim jen velice mirne zlepseni u Ramek, Fantomove parada, tam neco zabralo a i nemocne samici mizi cerne fleky v tkani a normalne funguje. Jestli se ryby zase zhorsi, co je postizene uz budu muset... vzdat, protoze pokud jsem vyhubil co je napadlo, ale maji prilis postizene vnitrni organy, uz to k nicemu lepsimu nepovede.

Pro jistotu jsem pouzil SEFOTAK i do druheho akvaria s Betkami. Zdalo se mi, ze se nafukuje samec a je desne liny. Je najednou vyrazne divocejsi, zase nahani samice, takze bych rekl, ze po tech utrapach je nejspis vyreseno, jen jeste odejde co uz bohuzel odejit musi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 14:19 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Natálie
Osobně bych cca 14 dní počkal. Pak opatrně začít přidávat.

Pokud se objeví krupička na léčbu je lepší Esha exit a Esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 14:17 Natálie Re: Mrakoplash
Děkuji,určitě vyměním - měnila jsem častěji, ale když zůstala jen ta poslední, na které není nic vidět, tak jsem výměnu zase snížila...a za jak dlouho tam můžu případně koupit nové rybky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 14:13 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Natálie
Pokud na sobě nic neměla a nemá, tak bych ji jen pozoroval a léčil až v případě příznaků. Likvidovat komplet akvárium (celkové předělání) nedoporučuji.
Taky by asi nebylo od věci vyměnit část vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 14:08 Natálie – krupička
Dobrý den,
naše rybičky dostaly jedna po druhé krupičku. Většina z nich již bohužel uhynula, zůstala jen jedna bojovnice, ta nemá - ani neměla žádné příznaky. Chtěla bych se zeptat, zda stačí vodu přeléčit malachitovou zelení a solí, nebo je nutné převařit všechny kameny a založit akvárium znovu s čistou vodou(jak jsem se někde dočetla)... předem děkuji za odpovědi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tarka Daal
Pokud jine ryby nemaji zadne priznaky, odkal dno a men casteji vodu. Do vody pridej Torben.

Kdyby se to melo opakovat, porid si "Baktopur direct" (to direct je dulezite, existuje i bez direct, ale je to uplne neco jineho), z toho co jsem kdy z akvarijnich leciv pouzil je snad jediny, ktery dokaze vylecit rybu ze stadia, kdy ji zacinaji priznaky vodnatelnosti (ale nemusi, tech pricin muze byt spousta), ale hlavne zabrani dalsimu sireni, pokud jde o bakterie (a jeste takove, na ktere zabira, coz je ovsem u bezneho akvaristy jen otazka stesti ci smuly).

V kazdem pripade si musis uvedomit, ze takova leciva nici i nitrifikacni bakterie (a myslim, ze ten Multimedikal taky), takze ted venuj pozornost hlavne tem vymenam vody, at akvarium zase zabehnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 23:15 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Tarka Daal
Co se objeví na povrchu mrtvé ryby už moc nenapoví. Je potřeba sledovat rybku dokud žije, jak se chová a proč se asi tak chová. A jednou umře každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 21:34 R Muž romant [27981] Re: Tarka Daal
Zřejmě nějaká plíseň, či nálevník. Jenom tipuji, mrtvá ryba už je pokrytá bakteriema odklízečema a může to mást. Akvo lehce zasolit(rovnou pol. lžíci na 50 lirů vody) a častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 21:31 Tarka Daal – Bílý útvar na uhynulé rybce
Fotka k příspěvku Dobrý den všem,
už druhý den se snažím diagnostikovat chorobu jedné ze svých mikrorazbor galaxy (momentálně už in memoriam) a nevím si rady.
Nejdřív jsem zpozoroval, že se drží u hladiny, lape po dechu a je mírně prohnutá. V izolaci při bedlivějším prozkoumání jsem zjistil, že má navíc zježené šupiny a drobnou bouličku na hlavě, které jsem nevěnoval nejmenší pozornost. Nasadil jsem Multi-Medikal (nic jiného nebylo po ruce a v neděli není moc na výběr). Ráno to měla za sebou a na hlavě podivný bílý útvar, viz foto. Z příznaků si můžu poskládat prakticky cokoliv, ale pro případ opakovaného výskytu bych radši věděl co by to mohlo být.
Akvárium cca 40 l, společenské, 19 ks drobných rybek (Razbora Hengelova a Mikrorazbora galaxy) a krevetky, solidně zarostlé. Zbytek osazenstva bez nejmenších problémů.
Díky za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:40 Feferonka25 Re: MarekP
Krupičku nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:40 Feferonka25 Re: romant
Ono při výměně vyplave také se schovává pod filtrem a je Tlustá !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:38 Feferonka25 Re: MarekP
vyděsil si mě !!!!!
Musím říct že Moje neonky potom umíraly !!! rozzureny
No když plavou tak jsou na stranu ! Hlavně jedna Tetra Měděná ta je u filtru někdy se lekne někdy ne. Jedna je na stranu když žere je to samice také mě napadlo že je Těhotná ! ale to asi ne ;-) Doufám že to není vážné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:38 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Feferonka25
Nemají "náhodou" krupičku? rybicky.net/profil/32136&akce=forum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:34 R Muž romant [27981] Re: Feferonka25
Některý tetry se takto někdy chovají, jakoby odpočívají, ale to větní spojení "plavat u filtru" se mě moc nelíbí. Udělal bych klasiku a to je výměna vody a sledoval reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:32 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Feferonka25
To je ryba těsně před úhynem. Popiš další příznaky, ať se dá určit nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:25 Feferonka25 – nevím
Dobrý den
chtěla bych se zeptat když ryba plave na křivou stranu ( na bok ) nebo je hlavou dolů převážně u FILTRU je to nemoc ? Většinou takhle plavají Tetry Měděný a neonový. Prosím je to nemoc ???? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 09:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ryby poslu na druhy breh, koupim nove, a budu za chvili zase tam kde jsem. To bych to akvarko pak snad musel jedine prolit Savem nebo hypermanganem (coz by do urcite koncentrace mozna rostliny daly). Ted ty ryby nevypadaji, ze by se nejak trapily, zajimaji se o sebe a zerou (tedy zatim aspon dve ze tri), coz uz samo o sobe je vyrazne zlepseni.

Neco mi v tom akvariu radi, a bez ryb nebudu mit ani zadnou kontrolu, jestli jsem se toho zbavil, nehlede k tomu, jak moc se mi o ne nechce prijit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 09:34 R Muž romant [27981] Re: Designer
Pošli ty ryby na druhej břeh, trápíš je i sebe. Nevyléčíš je, jenom to budeš prodlužovat. To co teď děláš, je metoda pokus-omyl. Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Ramky stale ziji, dve uz zase zerou a zajimaji se o sebe, jedna je jeste mimo (strani se). Vypadaji desne, jedna ma rany na hlave, druha vyvalene oci, treti napuchla (ta nezere), ale ty dve se v ramci moznosti zase zacaly chovat normalne. Zatim jsem pouzil Sefotak a Mycomax, nemam moc co ztratit, jeden fantom ma proti svetlu cerne fleky v tkani, takze to vypada mimo bakterie jeste na plisnovou infekci.

Je to katastrofa, takze zkousim co se da, at nemusim zacinat znovu. Kdybych tohle videl u nekoho jineho, reknu ze je prase a nestara se o akvarko, ale kdyz si predstavim sebe, jak furt litam s vodou a kolem akvarka tancuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 07:40 R Muž romant [27981] Re: aa
Pokud není zhoršení, pokračoval bych dále ve stejným postupu. To že někdo uvede 3 dny, neznamená, že to tak bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 06:59 Žena aa [2]
Léčím 3 dny a nevidím zlepšení. Mám změnit léčbu? Nebo je to nějaká vážnější věc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 16:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Pokud jsou ryby jinak zdrave a jen jsou trosku napadene bakterii na ploutvich a na tele, vetsinou k naprave staci poradne menit voda v karantence. Kdyz nemaji vodu plnou dusikatych latek, ryby si s tim samy poradi, v pocatecnich stadiich dokonce velice snadno. Kousek chybejici ocasni ploutve jsem videl dorust za pouhe 3 dny, nektere ryby maji silenou schopnost regenerace ploutvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 15:44 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
Takže po 8 dnech pokusů o léčení je výsledkem stejný stav. Dánia vypadají pořád stejně. Zvýšení teploty a přidání soli, ani Esha 2000 nezabralo. Eshu jsem dávkoval od středy v doporučené denní dávce (25 kapek na 100 litrů 1. den, 2. a 3. den se píše 12 kapek) - ve středu jsem dal do akva 14 kapek, ve čtvrtek 8 kapek a včera jsem se rozhodl dávku pořádně zvýšit, tak jsem dal 26 kapek. Stav se nezlepšuje, ale ani nezhoršuje. Asi 3-4 Dánia ze 7, co mám, mají pořád bílej flek na tlamě. Ještě jednou připomenu, že se jedná o Dánia posledně kupovaná, takže si to dotáhly odjinud. rozzureny Nijak se to nešíří, takže infekční to nebude. Ryby se chovají normálně. Máte někdo nějakou radu? Má smysl to ještě léčit, když to žádné problémy nikomu nedělá? Esha 2000 se má dávkovat 3 dny, dneska je to 4. den, mám ještě pokračovat v dávkování? Bohužel ani nevím, co to vlastně mají za nemoc nebo zranění. Možná plíseň, ale to už by se snad vyléčilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 09:44 Žena aa [2] Re: Turbínka
Díky za radu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [92] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197991x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=4551