Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 146 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:53 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: xtuta
Zaoblené neostré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:26 xtuta
Mám ho dva týdny,vypadá stejně..Co doporučujete za dno?Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 16:59 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: xtuta
navíc je dost pohublý.To dno není pro ně vhodné(hrubé a ostré)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 16:56 xtuta – Je ta rybička nemocná?
Fotka k příspěvku Zdravím
Býval čilej a ted si leží na dně a moc se nehejbe.Má červené kolem žaber.Dal jsem ho bokem od ostatních.Je to nemoc ta červen nebo se jen plaším,děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 09:47 Muž Roxyman [4] Re: Roxyman
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 09:46 Muž Roxyman [4] – 2x Tetra krvavá - skvrny - poraďte
Fotka k příspěvku Ahoj všem,

dneska jsem zjistil, že dvě Tetry Krvavé mají bílé skvrny po celém těle, na hlavě, ploutvích.. skvrny jsou na těle a ploutvích dobře vidět, ryby se chovají klidně, neotírají se o nic.. jen plavou o ostatními, ale jsou trošku utlumenější co se pohybu týče.

Prosím poraďte podle fotek a z toho co zde popisuju o co by se mohlo jednat a jak dále postupovat.

Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2012 16:50 Muž Sid [6629] - Rostliny
Tak aspoň ty kytky, že netrpí. :-O Plast vydrží hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:33 Muž larix [1420] Re: RoRi
Na to, aby ti niekto relevantne poradil, si uviedla málo informácií, hlavne o akváriu. Ale aj tak si dovolím tip - gupka doplatila na nevhodné podmienky, v ktorých ryby chováš. Nechcem robiť predčasné závery ale gupke veľké šance na prežitie nedávam. Nové ryby zatiaľ nekupuj a niečo si prečítaj o zakladaní akvária, napríklad aj na tomto webe: rybicky.net/forum/s11
Na škodu určite nebude, ak hneď teraz rybám vymeníš polovicu vody za čerstvú s rovnakou teplotou a v pravidelných výmenách budeš pokračovať (interval a množstvo v závislosti od podmienok v akváriu).
PS: Ak chceš vedieť o výmenách vody viac, napíš používateľovi "romant", on je na to odborník smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:30 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: RoRi
Já bych tu rybku utratil, potom si přečetl ty odkazy od romanta a začal úplně od začátku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:26 R Muž romant [27983] Re: RoRi
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyměň vodu, klidně polovinu hned a potom si přečti ty odkazy, určitě se dozvíš spousty užitečných rad a informací.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:21 RoRi – Choroba???
Fotka k příspěvku Chovám ryby len 2 mesiace. Na úvod som si kúpila 2 neonky a 2 gupky (samce). Jedna z gupiek mi po mesiaci zdochla... Neviem čo jej bolo, ale asi bola stará. Nedávno som dokúpila ďalšiu gupku, aby boli 2. Mimochodom mám 10 litrové akvárium. Chcela som sa opýtať, tá gupka, ktorú už chovám 2 mesiace prestala plávať normálne. Predtým (ešte predvčerom) plávala klasicky- horizontálne, ale od včera pláva vertikálne. Plutvy má obidve. Dúfam, že nie je chorá. Nechcem aby zomrela. Prosím, poradí mi niekto??? Ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:03 Žena walris [0] - SumciRe: HaDaS
Děkuju za pomoc a reakci. Filtr zůstal na místě a nic se s ním nedělalo. Ale uvolnily se mi vzduchovací kamínky z jiné nádrže, tak jsem je přechodně umístila na druhou stranu toho velkého akva než je filtr, ale pouštěla jsem je jen občas. Byly tam asi tak dva týdny a ted už tam pár dní zase nejsou, takže si nemyslím, že by to na to mohlo mít nějaký vliv. Nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 09:30 HaDaS Re: walris
Jen taková teorie. Nezměnila jsi v poslední době vývod z filtrace, nepřesměrovala jej, či neumístila jinak dekorace? Jak velký proud v akva máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:18 R Muž romant [27983] Re: walris
Třeba můžeš, tu vodu vyměň ještě dnes. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:18 Žena walris [0] - Sumci
larix:
Za světlem určitě ne, přepadávají vždy na jinou stranu pokaždé když se zastaví, nehledě na zdroj světla. Ale děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:14 Žena walris [0] - Sumci
Některé z těch odkazů jsem prošla už dřív a některé až ted, problém je, že to asi nikam opravdu nesedí. Jediné co by se na to dalo trochu napasovat jsou ty trhavé pohyby u plavání, ale tam je vždy hned dalším znakem, že ryby zustavaji hlavou nahoru, u mě to je spíš naopak, tělo jim jde nahoru a hlava zůstává níž. Tak už toho asi víc nevykoumám, zítra vyměním vodu, když už jinak pomoct nemůžu.. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:14 Muž larix [1420] Re: walris
Len tak ma napadlo, nenakláňajú sa náhodou za svetlom? Ryby sa totiž snažia otáčať chrbtom k hlavnému zdroju svetla. Ak je napríklad na boku akvárka okno alebo silná lampa môžu plávať šikmo naklonené k tomu zdroju svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 21:58 R Muž romant [27983] Re: walris
Zkus projet tyhle odkazy, třeba tam narazíš na podobný příznaky.
www.akvarko.info/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/nemoc/
www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 21:54 Žena walris [0] - Sumci
Vůbec nejste protivný, děkuji za radu. Na fotkách prezentace je ještě mnoho ryb, ted uz jsem to hodne zredukovala a mám jich tam spíš málo..z živorodek zbyla jedna velká mečovka a 4 black molly. Voda byla měněna před 9 dny. Spíš bych ale chtěla zjistit co je toho přičinou, nikdy se to ještě nestalo a ostatní ryby vypadají zcela normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 21:33 R Muž romant [27983] Re: walris
Vím, že se svým doporučením budu asi pro někoho třeba protivný, ale udělal bych klasiku v podobě výměny 1/3 vody a v tomto bych klidně pokračoval několik dní za sebou, tzv. vodoléčbu. V prezentaci jsem viděl, že je výměna prováděna 1x za 14 dní což může být u nádrže, kde jsou společně tyto tetry a živorodky docela málo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 21:24 Žena walris [0] - Sumci
TETRA ČERVENOHLAVÁ
Zdravím,
prosím všechny ochotné chovatele o radu.. Mám jen 6 ks teter červenohlavých, ale začaly se nějak zvláštně chovat. Drží se v hejnu a plavou normálně, ale v okamžiku kdy se na chvilku zastaví se minimálně 3 z nich začnou tělem naklánět na stranu, jako kdyby neudržely tělo ve vodorovné poloze.Trochu vrávorají a snaží se udržet rovně máváním ploutvemi.
Ještě nikdy se mi nic podobného nestalo. Má s tím někdo prosím zkušenosti? Budu vděčná za jakoukoliv radu, nechci o ně přijít. děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:31 R Muž romant [27983] Re: katterinecka
Už to tady zaznělo, je to o tom vybalancování těch výměn. Pro začátečníka mě příjde ten postup intenzivních výměn, jako ta nejlepší rada. Lehce ošlehaný akvarista si jistě může dovolit věřit jenom svému zraku a úsudku, který mu napoví, kdy už je ten správnej čas se do výměny vody bezodkladně pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Yirka
zase nadruhou stranu se výmenou vody odstraní "potrava" pro bakterie, kterou taky potřebují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:19 Muž Yirka [9123] Re: Petr
K těm všem dobrým doporučením si pro dovysvětlení dovolím dodat, že ta doporučovaná častá výměna vody pomůže nitrifikaci tím, že čerstvá voda přece jen obsahuje více O2 - tedy potravu pro bakterie. A v tom je jedno z hlavních pozitiv. Alespoň si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2012 17:41 Muž larix [1420] Re: Haimdol
Určite sú testy výborná pomôcka. Môj názor však je, že tá preventívna pravidelná výmena dostatočného množstva vody zabezpečí veľkú pravdepodobnosť toho, že N-látky budú "v norme".
Je to samozrejme vec názoru. Dá sa fungovať oboma spôsobmi.
Edit: Ja som už raz taký, uprednostňujem "low tech" a čo najmenej chémie, techniky a pomôcok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2012 17:35 R Muž Silent [5949] Re: larix
Pro zkušeného akvaristu testy povětšinou nutné nejsou. Začátečníkovi bych alespoň základní sadu testů (pH, alkalita, NO2) vřele doporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:33 Muž larix [1420] Re: Haimdol
Až na tú nutnosť testov úplne súhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2012 17:29 R Muž Silent [5949] Re: larix
Kvalitní test na NO2 je podle mně při zakládání nové nádrže nutností. Pokud ho chovatel nemá je třeba reagovat na stav a chování ryb. Pokud se jedná o začátečníka doporučil bych, konkrétně v případě Petra, měnit obden cca 30% objemu vzhledem k tomu, že tam jsou ryby a předpokládá se střídmé krmení. Tento postup bych praktikoval tak 14 dní až tři týdny. Ideální by bylo použít zmíněný test a výměny vody provádět podle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:19 Muž larix [1420] Re: Haimdol
To je ideálne riešenie ale možné iba v prípade vlastníctva spoľahlivých testov. Inak, nie je bezpečnejšie začať nádrž zabiehať pomalšie ale s istotou bezpečnej hladiny N-látok pre ryby ako rýchlešie s pravidelným monitorovaním alebo dokonca (bez testov) s hrozbou nebezpečného vzostupu obsahu dusíkatých látok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.01.2012 17:18 Petr – díky za rady
Vidím, že jsem vyvolal vášnivou diskusi... :-) jestli si mám udělat syntézu vašich názorů, tak je zjevně v tak malém akvárku potřeba velmi hlídat množství potravy, aby nedošlo k rozkladu neskrmeného a tím k uvolňování dusíku, a výměnu vody tak, aby měly rostliny dost živin, ale aby se přitom čerstvou vodou nadbytečný dusík odstranil. Zjevně je třeba koupit víc kytek.
A ta zkřivená živorodka asi teda bude chudák stará paní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:12 R Muž Silent [5949] Re: Petr
Před nějakými dvaceti lety jiný kořeny než z rašelinišť ke koupi nebyli, takže se jich neboj. Jen mají tendenci dlouho plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Petr
Z té jedné tablety se nažerou živorodky i pancéřníci. Veskrze jim bude stačit i to, co nesežerou živorodky, pokud budeš krmit vločkou. Kořen klidně pořiď. Světlo je na volbě. Mně stačí obyč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:08 Petr – voda
Já vodu měním docela často, aniž jsem tušil, že je to třeba, protože na dně akvária se pořád objevuje bordel, jak píše romant, z nadměrného krmení. myslím, že to jsou tablety pro pancéřníčky. Prý mám dávat denně každému jednu, ale zjevně je to na ně moc. Nestačilo by jim jen to, co nesežerou živorodky a co spadne na dno?
jo a ještě prosím poraďte, jak moc svítit. je třeba kupovat ty speciální zářivky s "vylepšeným spektrem", nebo stačí obyčejná bílá?
A další věc- je vhodný do akvárka rašelinový kořen? Díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
Je to tak jak říkáš, nejde mi o to, že by se odstranily baktérie, ale že budou hladové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:06 Muž larix [1420] Re: LiborSprysl
No v skratke: Kvôli rybám. Proces nitrifikácie štartuje minimálne dva týždne. Dve hnedovky tiež nie sú zrovna kombajny na dusíkaté látky. A ako už uviedol Haimdol, tou výmenou sa až tak veľa báktérií z akvária neodstráni. Ale nechcem sa hádať, to je môj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2012 17:06 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Tady to chce kompromisní řešení. Výměny vody nastavit tak aby N-látky nedosáhly toxické hladiny pro ryby a zároveň aby voda nebyla, jak píšeš, sterilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
Jasně to máš pravdu, ale k čemu je dobrá ta výměna vody, když nebudou mít při tom "záběhu" co žrát, protože přilévaná voda bude ta sterilní? Když najíždím novou nádrž poté co je vyprodaná, tak měním první vodu zásadněji také až třeba za týden (samozřejmě podle počtu ryb)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2012 17:02 R Muž romant [27983]
V týden "starým" akváriu, kde je minimum kytek a jsou tam ryby je ustavující se nitrifikace v kritický fázi a o N látky zde nebude nouze, takže denní výměna vody se mě jeví jako velmi dobrou cestou k podpoře toho nitrifikačního procesu. Podpořit nitrifikaci třeba osvědčeným prostředkem jako je Nitrivec by zde jistě nebylo od věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2012 17:00 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Libore, nitrifikační bakterie přece žijí přisedle. Ve vodním sloupci je jich minimum takže častější výměnou vody do procesu namnožení příliš negativně nezasáhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: larix
A mohu se zeptat proč? Za předpokladu, že si budu myslet o tazateli, že je normální, nehrne do nádrže krmení lopatou a nádrž je v záběhu. Pak je třeba dát šanci pozitivně pracujícím mikroorganizmům a ne je pořád vylévat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:55 Muž larix [1420] Re: LiborSprysl
Áno, to máte asi pravdu. Ja by som odporúčal 30% každé 2-3 dni. Ale rozhodne meniť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: larix
50 l. Mám v něm 6 živorodek, 2 pancéřníčky, 2 ks potěru??? Denně třetinu až polovinu??? No to je přece blbost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:50 Muž larix [1420] Re: Petr
Prikláňam sa k názoru vodu meniť. Microsorium síce čerpá živiny listami aj koreňmi ale jeho metabolizmus je veľmi pomalý = živiny odčerpáva tiež pomaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Já bych tedy s padesátilitrovou nádrží moc nemerglal...je čerstvě založená, ryb tam moc není, tak ať začne žít. Výměna vody tomu nepřispěje. Mikrosorko je kytka docela statečná, bere listy i kořeny z vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Petr
teď pomůže měnit častěji vodu, klidně každý den třetinu až polovinu. A pořiď tam mnohem víc rostlin. Počkej s pořizováním dalších ryb klidně měsíc, až se začne dařit těm novým rostlinám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:35 R Muž romant [27983] Re: Petr
Nehledě na to, jestli je to zakřivení způsobený tím stářím rybek, nebo ne, tak měň často vodu, klidně obden 1/3 akvária, nic než vodu tam nelej, snaž se sehnat další rostliny, hlavně rychleji rostoucí stonkovky a do akvária zasahuj co nejméně. S krmením to nepřeháněj a jeden den v týdnu nekrm vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Petr
týden není dost dlouhá doba, natož abys tam dal hned 6 živorodek. Jestli jsou tam jen ty dvě microsoria tak to je velmi málo rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:29 Petr Re: katterinecka
doporučení : štěrk převařit. Osadit akvárko rostlinami, pustit filtr, nechat týden běžet. Pak nám poradili dát rybky do akvárka tak, že budou hodinku na hladině v pytlíku, kvůli vyrovnání teploty, a pak vpustit , ale nevylívat vodu z pytlíku. Udržovat teplotu 22-24C. jo a taky jsme dali předepsanou dávku toho hnojiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Petr
Tuhle křivici dostávají většinou ryby stárnoucí. Je to důsledek toho, že v některých obchodech raději prodávají obrovské živorodky, co nejbarevnější. Ale staré, často vyřazené z chovu, pro již malý počet mláďat. U mladých ryb se to většinou nestává. Takže to asi choroba nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Petr
co jsou ty doporučená opatření? Jak dlouho jelo to akvárko než si tam dal ryby?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [146] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=7251