Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2017 12:16 R Muž romant [27982] Re: H2O
Nechat někoho krmit přes víkend je vcelku nerozum. Proč toto, když zdravá ryba bezproblémů vydrží bez krmení 3 týdny. Osobně, ač bez znalosti daný nádrže bych si právě na to víkendový "krmení" tipnul, jako na možnou příčinu, ale jak píše kolega, čím více informací a to nejlépe v podobě té prezenatace by situaci mohlo objasnit, Teď vyměnit několikrát po sobě polovinu vody v nádrži, tedy v několika dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2017 11:24 R Muž ctibum [6870] Re: H2O
Aby ti někdo mohl poradit, je potřeba buď založit prezentaci akvária a vyplnit maximum pravdivých informací, nebo to případně napiš sem. Velikost nádrže, kdy byla založená, kdy tam šly ryby, jaký je filtr, jak probíhá údržba, jak čištění filtru atd. A nejlépe aktuální celkovou fotku nádrže.

Tou generálkou prakticky založíš novou nádrž a do té by ryby neměly přijít, dokud se nezaběhne. Takže bych začal tou prezentací / poskytnutím maxima informací ;-)

EDIT
A kolik tam těch ryb je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 11:16 H2O – Neznámá nemoc
Dobrý den, dnes jsem se vrátil z víkendové dovolené a zjistil jsem, že mi v akváru pohynuly všechny mečovky. Krom nich mám v akváriu ještě krunýřovce, parmičky mechové a danio pruhované. Nebo-li spou nekonfliktní druhy.
Krmení jsem měl zajištěné a každý den dostali svoji dávku. Teplota vody je v optimu. Filtrace běží jak má. Den před odjezdem jsem ještě vyměnil 1/4 obsahu vody v akváriu a vysál trus ze dna. V den odjezdu rybky vypadaly jako po každém čištění, vše bylo v pohodě.
Jenže teď, když hledím do akvária vše vypadá tak, jak by mělo. Hodnoty vlastností vody jsou po následném měření také v pořádku.
No, s mečovkami teď už nic neuděláme ale zaměřil bych se na krunýřovce. Jedná se o samici krunýřovce sp. (obyčejného) je již dospělá. Vypadala zdravě. Jak jsem již psal, rybky jsou nekonfliktní, neokusují se. Ale když teď, po návratu hledím na ni. zadní podní ploutve má na koncích znatelně roztřepené a pořád sebou neustále škube. Díky neustálému škubání ty ploutve asi vypadájí tak jak vypadají (přídám fotku). Předtím se sebou takto nikdy neškubala, byla klidná, prostě jako krunýřovec se chovala. Tak prosím o radu jestli jste se někdo s takovýmto chováním též setkal. Je mi to záhadou.

PS: přemýšlím že bych preventivně udělal generálku akvária. TJ. Pochytat rybky, vypustit, vyprat štěkové dno, omýt kytky, flitrl ..atd .. a nazpět.

Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2017 19:01 R Muž romant [27982] Re: Martinrostlinka
Pořídit eSHa exit a aplikovat dle návodu, počítat s tím, že to ne všechny ryby dají, zaviněno majitelem, neb se nechoval dle obecně závazných pravidel pro zakládání a zabíhání nádrže. Doporučuji povinnou četbu, kterou jsi ostatně obdržel i s uvítacím vzkazem při registraci na zdejší stránky.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 17:46 Martinrostlinka Re: romant
Díky za radu.A po výměně 1/3 vody i nadále dosolit? Příklad 80 litrů vody vyměnit a zas dosolit 1,5 polévkové lžíce soli?Aby tam byla ta koncentrace.Nebo by to bylo moc? Ráno jsem dal na 260l 5 pol.lžic soli.Tečky už se objevili i na pár dalších rybách.Teplota zatím 28°C. Nastaveno mám na 30°C. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:49 R Muž romant [27982] Re: Martinrostlinka
Denně měnit 1/3 objemu vody, nekrmit týden nikoho ničím, na filtr nesahat, dno neodkalovat, jenom měnit, měnit, měnit a v žádným případě nepřidávat další osádku, která tam prozatím neměla co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 09:23 Martinrostlinka Re: Martinrostlinka
Tak pro případ, že by to byla krupička jsem nasadil sůl a zvýšil teplotu.
Léky na ni teď doma nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 08:49 Martinrostlinka – Plíseň?
Fotka k příspěvku Ahoj dnes jsem si u dvou kusů tetry černé všiml bílé tečky na ploutvích.
Akva je týden založené a včera jsem do venkovního filtru přidával kamínky Matrix.Po znovu spuštění filtru vyletěl z rampy oblak nějakého bordelu a bíleho povlaku do akva.
Tak jsem se to snažil odsát a vyměnil 1/3 vody.No a ráno jsem si všiml tyto tečky.Ostatní ryby vypadají zatím OK.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 17:57 zdeno Re: romant
Ok kupim a uvidím či to pomôže ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2017 17:47 R Muž romant [27982] Re: zdeno
Použij přípravek eSHa 2000 dle návodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 17:47 zdeno Re: Amatértom
A čo s tým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2017 17:45 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: zdeno
Nějaka plíseň a je to razborka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 17:33 zdeno – Tetra klinoškvrnitá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vie mi niekdo poradiť čo je to za chorobu? A či sa dá liečiť. Diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 19:42 R Muž romant [27982] Re: Stryko
Samozřejmě že existuje celá řada zjevně neviditelných chorob, ale neodvažuji se ani tipovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 17:54 Lury Re: romant
Intenzivne jsem hledal info o tehlech slechtencich a narazil na to ze je to mozna bezny jev ze takhle zbarvi. Mluvilo se o tom ze to po case zas zmizi. Z vody kde bylo FMC jsem je jiz v noci vyndal.
Velkou nadrz maji a filtr Fluval 405
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 15:28 Stryko Re: romant
Bohužel před chvilkou umřel, tak nechápu co se mohlo stát. Neexistuje nějaká choroba, která by se navenek moc neprojevila, ale napadala třeba jen vnitřní orgány?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 12:48 R Muž romant [27982] Re: Stryko
V dobrých podmínkách se to rychle zacelí, BRP to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 10:23 Stryko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravíčko, celé osazenstvo v akváriu je v pohodě až na tohodle samečka. Nevíme jestli to je rozpad ploutví nebo jestli to může být jen mechanické poškození? Chováním ze zdá být méně akční než býval ale žere normálně. Na kůži žádné anomálie nevidím. Fotka trošku mázlá. Lépe to nešlo. Pro jistotu jsem ho odlovil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 06:34 R Muž romant [27982] Re: Lury
Považuji přidávání FMC, když nevím oč se jedná za přinejmenším zbytečné. Podle mě jde o pigmentaci. Neodpustím si ale poznámku k chovu těchto šlechtěnců, tedy jsou to prasata a bude nutné je mít v odpovídající nádrži, tedy alespoň o objemu 200 litrů s výkonnou a biologicky účinnou filtrací a rozhodně neopomínat intenzivní výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 22:51 Lury
Fotka k příspěvku Zdravim, dostali jsme s akvarkem 2 parky papousku nicmene po par dnech se pulce objevili cerne fleky temer po celem tele ryby. Jedna ma 1-2cm velky kulaty flek ze spodu pod tlamou.
Nevite co by to mohlo byt a jak se toho pripadne zbavit?
Jsou nyni v nadrzi s pridanym FMC bez filtrace druhy den a zatim se nic nedeje
Dekuju za jakoukoliv pomoc/radu
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 18:30 Stryko Re: romant
Jo děkuji za vysvětlení a za názor. Snad se to dá do pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2017 18:11 R Muž romant [27982] Re: Stryko
Stryko napsal: Zhoupnutá voda znamená co?To znamená, že v daný moment nebyla optimálních(dá-li se to tak napsat)parametrů, což se může opakovat v souvislosti s údržbou a "stářím" nádrže, tedy ne zcela funkční a pevně ustanovená nitrifikace, kdy velmi často v počátečních fázích nádrže dochází právě k onomu houpání vody a to ať vědomě, či nevědomě zaviněné, přidání dalších producentů odpadních látek je v těcho momentech vcelku kritickým faktorem, který dokáže ono kyvadlo křehké rovnováhy velmi spolehlivě vychýlit(a to i na krátkou dobu) tím nesprávným směrem. Obviňování prodejce bych zde až tak jistě neprezentoval, čímž neříkám že v tom tzv. nemá prsty(již jednou mnou zmíněná imunita pořizovaných jedinců), ale spíš se domnívám že se jedná o klasický řetěz událostí, tedy jednotlivých menších pochybení, které v konečném důsledku mohou vést ke sledovanému stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 18:04 Radka Stryko Re: romant
Díky za radu :) Úmrtí se začala objevovat ta 10 dní po tom co jsme si pořídili 6 samiček pavích oček.Takže už nikdy zverimex :( Snažila jsem se pozorovat jiné příznaky, ale opravdu kromě těch zježených šupin u samiček a u samečka zvětšující se trhlina na ploutvi tak nikde nic jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 18:04 Stryko Re: romant
Zhoupnutá voda znamená co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 17:59 R Muž romant [27982] Re: Stryko
Zintenzivnit výměny vody(2x týdně klidn polovinu), tedy bez odkalování, to jednou za 14 dní, společně s tím nečistit filtr, to třeba až za další týden. Krmit klidně jenom obden, po dobu 14 dní, žádný dopřávání hladovejm rybičkám, prostě dávku kterou do 20 vteřin zpucují. Odhaduji trošku háklivější jedince(bývají to importy), trošku nižší teplota, jsou často zhejčkaný teplotama kolem 28st. Trošku zhoupnutá voda, tedy ne zcela stabilní prostředí, který imunitně silnější jedinci dávají, ale ne zcela kondičně podpořený jedinec z obchodní sítě to tzv. ustát nemusí a jistě by se dalo teoretizovat a pokračovat v rozborech i nadále, prostě můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 17:46 Stryko Re: romant
Povlak jak kdyby bílé plísně na hřbetu. Slepené ocásky nemají. Ty šupiny jim odstávají. Substrát je od rataje profi soil a dno odkalujeme každý víkend a k tomu měníme 1/3 vody. Zatím jsou takhle nemocná pouze ty paví očka. Tak snad to tak zůstane. Byl bych nerad abych kvůli tomu musel zakládat akvárium znova :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 17:37 R Muž romant [27982] Re: Stryko
Divný povlak znamá co? Jako že když se na rybu podíváš pod určitým úhlem vypadá že je obalena jemným závojem špinavě bílé barvy? Nebo tečky? Mají postižené ryby slepené ocásky? Jak probíhá výměna vody? Kolik a jak často? Co znamená to složení dna, jaký substrát konkrétně, odkaluješ dno, tedy řádným zarytím do profilu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 17:17 Stryko Re: Maq
Ne v květnu...jinak děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 17:07 Maq Re: Stryko
To akvárium nebylo založeno v květnu, ale v červnu, že? A hned do něho šla polívka.
To konstatování je současně odpovědí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 16:50 Stryko
Fotka k příspěvku Zdravíčko, koupili jsme si asi před dvěmi týdny ze zverimexu paví očka a teď začali mít na sobě divný povlak, jedné se rozpadá ocasní ploutev a samicky mají červené žábry a rychle dýchají a mají odstáté šupiny. Udělali jsme chybu v tom, že nemáme karantení nádrž a přelovili jsme je radši pryč do kýble od ostatních ryb. Ostatní ryby což jsou neonky,dania,krunyrovci,pancernicci a razbory nejevi zadne naznaky te nemoci. Nevime co tedka s tema pavima ockama. Jedno uz uhynulo a tak muzu dat aspon fotku sem ale zbytek vypada ze pujde asi taky do kytek.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2017 18:35 R Muž romant [27982] Re: Vevod
Já tedy bych si dovolil tvrdit(dle první fotky), že ten kominíček už je pěkně chycenej, protože ty jeho oči jsou už vcelku vystouplý, tedy vytlačovaný již nadlimitně namnoženýma bakteriema, je to rybka předurčená k záhubě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 10:10 Muž Vevod [5] Re: iam
O mém akva se můžeme pobavit v jiném tématu tady to nepatří... Nejsem žádný expert proto se ptám a zjišťuji abych se dozvěděl co nejvíce a nikomu neradím....jen jsem napsal svůj názor...on si to dělá stejně po svém...mě jen zajímalo co je s těmi rybami...jelikož mám také kominíčky tak abych věděl....díky za názory....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 09:34 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: Vevod
Ano, je naprosto v pořádku. Jde o nějaký barevný mix.
Jde o tetru měděnou, vypadá trochu ve stresu, ale to může zkreslovat i fotka.

To že ryby u tebe zatím žijou neznamená že jim to nevadí. Neonky a pancéřníčci to asi dost brzo odnesou. Živorodky to dají, ty jsou i v brakické vodě.

Sám máš akvárium ani ne měsíc, máš to málo zarostlé a ryby jsi tam dal příliš brzo. Doporučuji věnovat se nejdříve svému akváriu a pak radit dál. Kor co se má usmrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 09:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vevod
Jo, je v pořádku, jen se dobarvuje do klasického "zprsku", který není černý....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 09:14 Muž Vevod [5] Re: iam
Takze ten kominiček,ktery je z poloviny hnědy je v poradku jo??? U te tetry si myslim ze se jedna o tetru kralovskou...ma jich celkem 6ks....ale nejsem odbornik tak se mohlo stat ze mu dali jednu jinou...jen ze jsem nikde nenasel takhlle zbarvenou tetru měděnou....jinak ja davam u sveho akva lzici soli při kazde vymene vody v akva a zadne rybe to nevadi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 08:58 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: Vevod
Na jedné fotce je tetra měděná, zřejmě samice, ta fakt pruh přes celý tělo mít nebude.

Živorodky by tu sůl asi zvládly, k tetrám bych jí necpal, zvlášť pokud vodu nemění. A ryby vypadají zdravě, takže rozhodně neléčit a už vůbec ne solí. Takže dobře, že si poradit nenechal.

Není foto celé nádrže a nevíme kolik je tam ryb ani kytek... Ale co píše Turbínka je jediné vhodné doporučení bez dalších informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 18:59 Žena Turbínka [2558] Re: Vevod
Měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu a přidat na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 18:58 Muž Vevod [5] – Tetra + kominíček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
švagr má v akvárku kominíčky a tetry, pravděpodobně královské. Sám neví přesně co je to za druh. A jedné tetře zmizel černý pruh podél těla a je jen na ocasu, a barvu těla má takovou ocelovou. A kominíček má od hlavy do půlky těla hnědou barvu.Chování těchto dvou jedinců je v normálu. Ostatní ryby jsou zatím v pohodě. Rostliny taky v pohodě. Jen co mi říkal tak že akva má cca 2 měsíce a ještě neměnil vodu. On je ten typ, že kdysi se taky voda neměnila a ryby žily. Nevíte co to je za nemoc a co s tím dělat??? zatím jsem mu poradil ať je pošle na druhý břeh a do akvária 200l nasype 3 polévkové lžíce soli. Co radíte vy?

PS: je to jen pro mou informaci on si stejně asi nenechá poradit tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2017 21:12 R Muž romant [27982] Re: Marian
Jsou to dvě rozdílné věci. To na kořenech jsou vajíčka neritin a to na neonkách, to je horší, tyto vřídky bývají někdy označovány za tzv. moribundus neonkový, v drtivý většině neléčitelný, osobně bych ty neonky poslal na druhej břeh, toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 21:07 Muž Marian [0] – Nevite co to je za nemoc???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja vas zdravim v poslednich 14 dnech jsem nasel bile tecky na kamenech a korenech a dnes jsem si to vsimnul i na dvou rybickach neonkach cervenych. Nevite prosim co je to zac a jak se s tim bojuje? Diky za kazdou odpoved.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:34 Muž Vevod [5] Re: romant
Ok jdu na to...diky moc za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:28 R Muž romant [27982] Re: Vevod
Nevím. Vyměnit polovinu vody, lehounce zasolit(polévk. lž. na 50litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:27 Muž Vevod [5] Re: romant
Asi jo...a myslíš že to mohly od ni chytit i ostatní rybičky? Nebo že bych mohl mít infikované akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2017 12:21 R Muž romant [27982] Re: Vevod
Tak jí utrať, jenom se bude trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:18 Muž Vevod [5] Re: romant
O to mi nejde...ja beru ze je po ni....jen me to zajímá jak to dopadne...s akvaristikou začínám tak zjišťuju...zkoumám ...badam...zkouším ... testuji.. atak podobně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2017 12:13 R Muž romant [27982] Re: Vevod
Co je to za řešení, uvidíme? To je špatně, buď a nebo, já bych postupoval jak jsem napsal. Proč se trápit kvůli jedný rybě za 20,-Kč? Ale třeba se najde někdo jiný kdo bude chtít na dálku zachránit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:10 Muž Vevod [5] Re: romant
Zatím jsem ji dal mimo akvárko a uvidíme jestli to rozdýchá nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2017 11:57 R Muž romant [27982] Re: Vevod
Poslat na druhej břeh, podle mě již nevratně poškozeno a tipuji na přítomnost bakteriální nákazy, tedy za mě neléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 11:53 Muž Vevod [5] – oko mecovky
Fotka k příspěvku Nevíte někdo prosím co to ma s okem??? Plave jen u dna, včera jsem si ničeho nevšiml a dnes toto. Diky za info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 07:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Bakterka ... hygiena, sůl, teplo ... když to nepomůže, Mycopur...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198034x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=1801