Co je to za nemoc?
Hlavní problém u Tebe bude ve velikosti toho akvária, kde ty ryby máš. Dokud nebude v akváriu odpovídající osádka, budou problémy. Čím nic nezkazíš, je vodoléčba.
0 22.03.2013 13:55 Tomáš55 – Black molly.
Ahoj! Mám asi chorú black molly. Má chuť na jedlo, ale nebaví ju plavať, ale za jedlom pláve. Medzi hlavou a bruškom má niečo biele, ktoré jej trčí, čo to je, poraďte mi, prosím.
Starší reakce
V prezentaci jsem se nedopátral, tak alespoň takto. Rozhodně bych nepodceňoval výměnu vody a tu bych teď činil velmi často, v prezentaci je fotka načatý skaláry, je zaplísněná a možná i počínající bakterka, což mě ukazuje na špatnou kvalitu vody, to v první řadě. Jako další bych do potravy přidal nějaký vitamíny, třeba Fishtamin od sery nakapat na granule(rzmrzlý patantky) a nechat nacucat a dávat rybám a jako další bych přidal nějakej rašelinovej výluh.
Netušíte, co je toto za problém? Skalárám se začínají tvořit na těle perforace (vyžraná tkáň). Díky za jakoukoliv radu!
Zaživa nesplachuju. Přes zimu jsem to jednou řešila šetrným umrznutím ;) Jinak viz. vlákno.
Jo já jsem nový, takže jsem toto téma nestihl postehnout, ale určitě se podívám zájíalo by mě co ostatní napadlo
Nebudeme zas a znova rozjíždět nekonečnou debatu na téma šetrné utracení ryby, kdo má zájem nechť navštíví příslušný vlákno.
Edit:
rybicky.net/forum/15576 Asi nejlepší pro člověka spláchnout, nemusi nic dělat jen splachne ale pro rybu, těžko říct, tu nejde jen tak pozvoln udusit :/
vylezlo mu střevo,nejprve 5mm a pak až 15 mm,za 2 dny kaput,kolega stanovil diagnozu přežrání,ale můj se fakt přežral-nitěnkama
A jak dopadnul skalár? Neřekla bych, že by byla překrmená. A z překrmení by to bylo co?
měl jsem to samé u skalára,nepřekrmila jsi ho?
No, to klidně opět zkusím. Nicméně pořád nechápu, proč se ryby otírají víc po výměně vody. To mi potom trhá srdce ji měnit často...ale dobře.
Jo a taky tam dávám ty olšové šištičky, jak jsi mi radil, a rašelinový výluh z aquatanu jsem tam lil celkem dostkrát, skoro celý leden jsem měl hnědé akva. (Což neznamená, že to nemůže zabrat, třeba jsem byl málo důsledný) Dokonce se mi tam vyléčily tři poraněné neonky (odřené).
Pokračoval bych ve vodoléčbě a aplikoval nějakej rašelinovej výluh. Pokud ryby přijímají potravu a nestarní se, nehubnou, tak bych to na parazity neviděl a dal bych jim klid po těch léčebnejch kúrách.
omnipur před 14 dny ukončení aplikace
problémy mají parmičky pětipruhé a paví oka
zdravé jsou neonky, bojovnice a čichavci
Kdy naposledy a čím bylo aka týráno(léčeno)?
Ahoj,
prosím poraďtě mi...
mám dvě akvárka, v obou mám stejné příznaky... Ryby se otírají o dekoraci a pak ke konci jsou apaticke a umřou. Teď je to celkem v klidovém stadiu, po přeléčení vším možným i nemožným. Ve velkém akvárku s tím bojuji už asi tak čtvrtý měsíc.
Některé rybky mají občas bělavé výkaly, ale opravdu jen některé a pak je to zase celkem ok.
Vodu teď měním 1x za týden cca 18-26 l v Legiu (viz. má prezentace). Tření ryb o dekoraci je největší po výměně vody. Vstupní voda má ph cca 6.2, ale přidávám jedlou sodu.
Věci co nezabraly = nepřinesly konečné řešení, přestože třeba trochu pomohly:
Exit + eSha
Sera Omnipur
Sera Baktopur
Sera Costapur - ten měl nejlepší výsledky
vodoléčba dle Romanta
Předem díky
0 11.03.2013 18:57 Barča Měla jsem stejný problém s mečovkou a tak jsem jí tam nechala plavat asi 2 měsíce pak už mi jíbylo opravdu líto a tak jsem jí musela utratit..
Tak to je dobrá zpráva, že je studna tzv, "čistá" a o to víc bych měnil a použil ten nitrivec. Pokud se rozhodneš(já bych do toho šel), pro tu výměnu filtru, tak to posléze neudělej kus za kus, ale nech je oba dva měsíc běhat společně a teprve potom ten stávající odstraň.
romant napsal: Měnit denně ....
Ok udělám to tak jak píšete děkuju jinak doplním že hodnota vody ze studni je PH 6,6 a NO2 v normách (neměřitelné jak je nízké)
NO2 je moc. To by mělo být neměřitelné. V takových hodnotách bude hynout kde co. S tím měnením vody, pokud takovou vodu doléváš ze studně tak to není nejlepší varianta. Zkus, zda voda z řádu nemá lepší parametry.
Měnit denně 1/3 vody do doby než bude NO2 neměřitelný.
Edit: Skoro nekrmit a pořešit filtraci, tím mám na mysli mít tam skutečnej filtr(třeba čerp. hlavu s kostkou biomolitanu), ne honič vody, jako teď.
Edit2: Pokud by se potvrdilo to podezření kolegy, že tam takto špatnou vodu leješ z té studny, tak to by bylo nic, moc. Osobně bych v tomto případě doporučil použít přípravek nitrivec od Sery, čímž se podpoří nitrifikace a hlavně dojde k vyvázání toho NO2, neb nitrivec obsahuje mletej zeolit a ten by se o to měl postarat.
Ahoj lidi, jak jsem již před pár dny psal že mi umírají rybky na udušení a zčernání žaber a že to probíhá tak že nejprve je rybka apatická a dýchá zrychleně a snaží se nadechnout z hladiny a později umírá s uplně černými žábrami. Tak jsem udělal následující testy vody na Ph, NO2 a NO3 a hodnoty jsou dosti zarážející. PH je 8,0 NO2 se pohybuje někde v hodnotách nad 0,25mg NO2/l a NO3 je 20mg NO3/l tak prosím poraďte něco i když sám dost tuším co teď asi budu muset udělat.
Souhlas, odkalováním a to ještě ke všemu denním budeme rovnováhu v akváriu načínat ještě víc než jí dá pokouřit parazit a je to spíš naškodu než ku pomoci.
Já vývojový cyklus krupičky znám. Jen mi po dobu léčby přijde odkalování celkem neúčelné. Jiná věc je po ukončení léčby kdy se odkalením mohou odstranit trvanlivé cysty krupičky a tím se dá předejít další invazi.
Zdroj Wikipedia:Vývojový cyklus: Na rybě parazituje trofont, přisedlé stádium, pro které je charakteristický stočený tvar připomínající podkovu. Narušuje pokožku a škáru a po jeho odpadnutí tvoří ranka vstupní bránu sekundární bakteriální nebo plísňové infekci. Po dosažení velikosti 1 mm se trofont aktivně uvolní a usadí se na dně. Vytvoří hlenem obalenou cystu zvanou tomont a namnoží se až na 2000 drobných tomitů. Následně se tomiti z cysty uvolní a mění se na volně pohyblivé theronty. Theronti aktivně vyhledávají hostitele, uchycují se na něm a přechází opět do stádia trofontu, čímž se cyklus uzavírá.
Z tohoto důvodu taky při krupici odkaluju.
Tak pokud se potvrdí krupička mohu souhlasit se zvýšením teploty vody pro urychlení vývojových cyklů parazita, ale jakou souvislost má denní výměna vody a odkalování s léčbou krupičky?
pro Kadla: při teplotě 25°C trvá doba mezi uchycením parazita a jeho uvolněním cca 4-5 dní. V této době se z něho stane dospělec.
Zdravim, pokud se potvrdi krupicka, urychlete vyvojovy cyklus parazita zvysenim teploty vody a dale denne mente vodu a odkalujte.
Nemám křišťálovou kouli, ale ta možnost nějakýho napadení parazity který rybu umoří tady samozřejmě taky je. To jestli je to po mraženým krmení, no dost možná, že třeba mražený nítěnky k tomu přispějí, ale vždycky je to u vnitřních parazitů o kvalitním prostředí kde ryby přebývají. V horších podmínkách se tyto nezdoby rozjíždějí rychleji.
mi se takhle lamaly ocka po mrazenem krmeni, bez ohledu na stari, nemuzou to byt vnitrni paraziti?
Přesná odpověď na Tvojí otázku bude velmi těžká. Podle popisu je péče o akvo na dobrý cestě, ale vzhledem k tomu, že není známo stáří obyvatel, tak bych se k tomu věku klonil taktéž. Pro nějaký podrobnější posouzení stavu bych založil prezentaci a uvedl tam co nejvíce údajů, aby bylo z čeho vycházet a ten kdo bude chít a umět poradit, měl lepší výchozí pozici.
0 11.03.2013 08:04 corela – Nahrbená rybička
Ráda bych se zeptala, zde je to nemoc nebo je to stářím.
U rybiček, hlavně u platy, paví očka a nyní u parmičky černopruhý se mi stává, že rybička se nahrbí, jakoby měla na zádech hrb, nebo ohnutou páteř. Hůř se jí plave, plave spíš kolmo k hladině. Ze začátku normálně žere, ale asi tak po týdnu se začne stranit a umře. Plata takto vydržela asi měsíc. Nevím co to je? Akvárko mám 240 litrů, vzduchování, CO2, i hnojím rostlinky, odkaluji i měním často část vody. Jak jsou starý rybičky přesně nevím.
děkuji
0 10.03.2013 21:44 Kadla – Re:
Děkuji všem, uvidíme tedy, co zítra. Budeme vyměňovat vodu a doufat, že to vymizí. Olše rostou za vsí u rybníka, asi se na ně vydám.
Může být, přirozená podpora imunity ta se hodí vždycky.
já bych k té výměně vody ještě přidal nějaký výluh, třeba olšové šišky, nebo výluh ze šlupek ořechu
0 10.03.2013 21:13 Kadla – Re: Toník
Vývojový cyklus studuju celý den. Nikde jsem ale nevyčetla, jak dlouho parazit saje, než z hostitele odpadne. Teplota vody je 25 C.
Podívejte se na vývojový cyklus kožovce. (Je závislý na teplotě vody.) Zítra byste mohla mít jasněji, jestli jde o krupičku nebo ne.
Inu, chtělo by to fotku, ale podle popisu a toho průběhu by to mohlo bejt jenom nějaký zaplísnění. Aplikoval bych standartní postup a to častou výměnu vody a buď to vymizí úplně, nebo se rozjede krupice.
0 10.03.2013 20:59 Kadla – Krupička?
Zdravím a prosím o radu. Ve čtvrtek jsme si koupili nové tetry měděné. Včera večer jsem si všimla, že betta má na zádech bílou tečku, při bližším prozkoumání jsem našla ještě asi další 2 nebo 3, všechny na ploutvích. Jeden z čichavců má taky jednu na ploutvi. Přišlo mi, že jednu nebo dvě tečky má i jedna z teter, ale ráno už je neměla. Během dne zmizela i ta, co měla betta na zádech. Ostatní ryby jsou v pořádku, chovají se normálně, žerou a neotírají se. Jen ten čichavec mi přijde trochu nervózní. Může to být krupička? Nemám s tím žádné zkušenosti a dočetla jsem se, že krupička se šíří hodně rychle, tak bych nerada léčila něco, co třeba ani není.
Viděl bych to na zaplísnění, takže bych přitlačil na výměny vody a event. aplikoval třeba eSHa 2000.
Zdravím, poraďte co to je a jak na to?Dík
Jinak podle popisovanejch příznaků na vině, podle mě, dusičnany(NO3) nebudou, ale bude to ona zákeřnější forma a to buď dusitany(NO2), nebo přímo čpavek(NH3,4), takže to vypadá na nefungující nitrifikaci tzv. od začátku. Měnit vodu i když může obsahovat vyšší hodnoty NO3 je dobré řešení a bez ohledu na ty hodnoty dusičnanů bych tak činil denně. Jinak naprostej souhlas s tím zřízením prezenatce a načtením doporučených odkazů.
To,že se Ti tam nedaří ani nenáročným kytkám,může mít spoustu důvodů a většinou ten nebývá jen jeden,ale je jich nejednou hned několik.Úplně nejlepší pro Tebe by bylo založit si prezentaci s co nejvíce údaji o akva.Potom už poradit,bude daleko jednodušší
jamajcan napsal: Ptáš se na radu .... Hmm máš pravdu udělám to hned co si koupím testy, jinak CO2 nedělám. I když zajímavé je to že se mi tam nedaří ani kytkám. a to jich je tam pár a to ještě nenáročnejch. Dík za radu
Ano,začátkem jara to bývá krizovka
Přidat reakci
1 ...... [114] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200535x