Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 09:16 Jozef Re: RAP
Podľa mňa je dobre že do toho vstúpil. Jednak to nie je k téme /čo je to za chorobu/ a aby pripomenul ľuďom ako som ja obozretnosť.
Linky ktoré tu dávate sú zaujímavé, ale stále sú to len štúdie s nejasnými výsledkami - výstupmi pre bežných /obyčajných, neskúsených../ akvaristov. Viditeľné zníženie infekcie, počet parazitov...ale žiadne vyhodnotenie +-

Hneď v prvom čo posielal Tojsouvěci - bakalárska práca - citujem priamo pre cesnak /zázvor nefungoval/:
U všech testovaných ryb byla pozorována
svalová dystrofie. Nejvýraznější byla u ryb krmených krmivem s 20 % česneku (10 z 11
vyšetřených ryb). Méně patrná byla u ryb krmených krmivem s nižší dávkou česneku (7
z 11 ryb) a nejnižší výskyt dystrofie byl pozorován u ryb v koupeli s čerstvým
česnekem (2 z 11 ryb a 3 z 9 ryb) (FRIDMAN et al., 2014).

Neviem čo to znamená u ryby /svalová distorfia/, ale ako človek by si to nechcel...

Rád si počítam aj tieto témy, ale mali by mať samostatnú tému - alternatívna medicína /postupy/ v akvaristike...alebo niečo podobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2021 08:40 Muž RAP [1553] Re: lacewings
Nechceš se probrat! Ten článek s použitím česneku a dalších bylin při léčení souvisí a pro základní informování je plně dostačující!
To, že šla celá diskuze mimo téma, si zavinil ty svým vystupováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 21:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bin993
- teď to trochu váš příspěvek rozšířil
- může zde být i právě ta souvislost s tou změnou pH
- hmyzomorka se léčit nedá, pokud jde o ryby z asijských importu, tak se může jednat o bakteriální formu nemoci(víz. pár příspěvků zpět je tam postup léčby, nebo tedy vnější parazit
- určitě bych v první řadě použil Acriflavin, nebo upravil trochu to pH směrem nahoru na půl cesty
- srovnat souvislosti provedených změn k stavu ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 22:30 Muž Bin993 [19] Re: lacewings
Děkuji za reakci moc si vážím pomoci.????
Každopádně jsem si všiml bílé tečky zhruba před měsícem na hřbetu.
To už jsem se ptal na názory ostatních jestli to není příznak něčeho špatného.
Teď když na akvarium koukám musím přiznat, že neonky modré jsou takto odbarvené 2-3 v akva a třeba 2 mají oči více vykulené
A tees mají takto světlejší pruh vzadu na rybce.

Začal jsem tedy měnit vodu častěji a to 2x týdně 50-70l, kterou nechám přes noc odstát a následně přidám dle dávkování do nového barelu easy life cattapa x.
Teplota je konstatní
Včetně nové
Předtím jsem vodu dával přímo z kohoutku.
Jenže voda mi teče z kohoutku v celku slušná a to je 7.6ph a 120ppm
Ebi shrimp soil mi to tahá krásně dolu i ph.
Teď mám úplně super vodu ve větším a to je celkem 110 ppm v akváriu

Má smysl je něčím léčit, když přesně nevím ani na co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 20:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bin993
- viděl bych to spíše na vnějšího parazita, než hmyzomorku
- záleží na době, po kterou je uvedený stav ryb
- mají ryby výrazně propadlou břišní dutinu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 03:03 Muž Bin993 [19] – Hmyzomorka ????
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeji hezký den,
Mohlo by se jednat o hmyzomorku?
Několik rybiček ztrácí pruh cca 2-4.
Všiml jsem si i jak jim lezou oči ven a na tetře císařské černé, že přes tělo má příčně dva světlejší pruhy do bílá a to nikdy neměla, byli krásně černé.
Voda je měkká a Kyselá ph 6,5. Ppm 110-120.
No2-0
No3 držím stabilně do 20mg
Ostatní rybičky a krevetky jsou bez problému
Nejvíce mi příznaky sedí právě na hmyzomorku, a zatím jsem si nevšiml žádných ztrát, každopádně se mi nechce nechat tím onemocnět i stávající osádku.


Předtím jsem je měl v menší nádrži, kde se vůbec neschovávali.
Teď ve větší kdykoliv se přiblížím k akva okamžitě zajedou do kytek a jakmile od akva odejdu vyplují zpět.
Vodu jsem použil ze starého akva,
Filtr původní.
Akorát jiný soil.
A přidání víc rostlinek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.10.2021 22:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: VioletBlack
Rybu bych neprodleně odlovil a utratil. Vypadá to jako vředovitost. Pozorně sledovat v následujících týdnech ostatní. Nepřidávat nové ryby do akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.10.2021 18:37 Muž vlka [3453] Re: VioletBlack
Já ti moc neporadím, ale jakmile se objeví u některé mojí rybičky ,,nějaký problém,, jde okamžitě pryč. Možná to někdo odsoudí, ale bojím se přenosu na ostatní a na léčení ,,nemám,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2021 11:31 VioletBlack – Parazit?
Fotka k příspěvku Zdravím,
u tetry se mi objevila jakási nemoc. Naštěstí nemám s nemocemi velké zkušenosti, a tak bych chtěla požádat o radu.
Na rybce se nejdřív objevil jeden, dva, jakési bílé výstupky, červeně ohraničené, postupně se množí. Žádná jiná ryba v akváriu na sobě nic nemá. Zkoušela sem aplikovat pravidelně v dávkách preventin, beze změny.
Rybka žere normálně, ale většinu dne je schovaná. Tuší někdo podle fotky o co jde?
Akvárium je zajeté půl roku (stěhovali jsme se), po výměně vody žádné problémy. Nemoc se objevila cca dva týdny zpět. Rybky jsou staré tři, čtyři roky - tetry, čichavci, parmičky, ancistrusi a pancéřníčci. Žádné nové rostliny ani rybičky, takže přinesené z venku to být nemůže.
Budu ráda za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 13:51 Muž Arthas [60] Re: lacewings
Tak ještě jednou děkuji. Snad se to zlepší :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 13:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Arthas
- zajímavé je právě to postižení pouze u jednoho druhu
- dost často, se s tímto jevem, lze setkat u ryb právě z importu(Asie), kdy se v řadě případů, jedná především o bakteriální problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 12:40 Muž Arthas [60] Re: lacewings
Děkuji moc za vyjádření k dané záležitosti. Zkusím takto. A nejde se nezeptat. Na co to tedy tipuješ?
Nikdy jsem nic podobného neřešil. Symptomy mi to připadalo jako ta hmyzomorka (Pleistophora hyphessobryconis). Tady postižen vždy jeden jedinec. Ostatní osádka bez příznaků. Na bocích jakoby vyblednou, ztráta barvy, k tomu jakoby zaplísnění, postupně rybka hubne. Jinak plave s ostatními, přijímá potravu... A za čas se to vyskytne opět na jiném jedinci... Akva běží půl roku, neonky modré a krevetky v pohodě. Fakt nevím....
Chtěl jsem preventivně přeléčit právě celou nádrž. Ale zase vím, že to rozhodí biologickou rovnováhu... Člověk by řekl, že ty modré neonky budou háklivější, než ty razborky... Tak odlovím do nějaké malé nádržky se vzduchováním, zkusím vyléčit. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 12:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Arthas
- pokud by to skutečně byla hmyzomorka, tak účinná léčba není a samotná eSHa 2000 to nevyřeší
- odlovit postižené jedince a použijte Acriflavin, pokud se stav postižených ryb stabilizuje, bude optimální použít kombinaci eSHa 2000 a Exit
- v případě zhoršení stavu i po použití Acriflavinu, postižené ryby utratit a celé akvárium bude třeba preventivně přeléčit baktopur direct, pokud 1 varianta léčby nebude účinná
- osobně bych to na tu hmyzomorku netipoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 09:13 Muž Arthas [60] Léčba
Je k tomu vhodné přeléčit celé akva? Např. použít eSHa 2000? Pokud má někdo podobnou zkušenost, tak poprosím sem s ní....Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2021 19:01 Muž Arthas [60] – Hmyzomorka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o potvrzení, zda se jedná o hmyzomorku. Příznaky: ryba postupně hubne, postupně ztrácí pigment na bocíh, resp. je přerušen bílým jakoby zaplísněním. Zatím mi to napadá razbory espeho, vždy jeden jedinec a po nějakém čase zas další...Zatím je takto postižen již třetí jedinec. Předchozí dva jsem šetrně utratil. Už fakt nevím, co s tím....Kupodivu neonky modré nic nemají.... Jenom ty razbory. Půl roku zaběhnutá nádrž, voda měněna 1/3 až 1/2 týdně... Standard.... Poprvé se to objevilo po nějaké době při krmení grindalem... Přestal jsem ho již používat. Krevetky se mi množí, neonky modré úplně v pohodě. Jen ty rasborky...
Prosím o pomoc. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 21:22 Faba – Nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.V zaběhlém 30 litrovém akváriu se mě na jedné rasborce udělal býlí vlek za hlavičkou.Co to může prosím být a čím léčit.Asha 2000? Údržba každý týden.Mkx děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 09:17 Žena Korny [72] Re: Jo
Kedy tým budes mat vela napadnutych ryb tak im to oslabi imunitu a zdochnu, aj ta co je teraz naoadnuta tak postupne chudne, zvetsi sa jej brucho, nebude zrat a pravdepodobne zdochne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 00:29 Jo – Pomoc
a je potreba s tim nějak bojovat ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 19:17 Žena Korny [72] Re: Jo
Sú to hlístice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 18:52 Jo – Pomoc
Fotka k příspěvku Poradíte mi co to je a stím ??
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2021 15:28 Muž Shimi [683] Re: WayneCz
Karle, neber to nějak ve zlém, ale já v podobných případech nechápu jednu věc. I kdybych o akvaristice nevěděl zhola nic, tak přece pokud nemám v hlavě seno, tak mi snad musí být jasné, že takhle to v přírodě nevypadá, ne? Copak je někde v řece modro-bílé dno? Nebo nějaká plastová antická dekorace a podobné nesmysly? Ty ses nikdy nekoupal aspoň v rybníku/řece nebo jsi nikdy neviděl podvodní záběry? To samé před pár dny tu jeden založil prezentaci s akváriem ve stylu New York s hlavou sochy Svobody uprostřed akvária! Tvl to by mě cyp střelil, když tohle vidím. Jak tohle vůbec může někoho napadnout udělat. V Zoo shopu ti poradí cokoliv, jen aby prodali. Selský rozum, nic jiného není potřeba. Omlouvám se, muselo to ze mě ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 14:35 WayneCz Re: 4Sima
Moc díky za odpověď. Prezentaci tedy určitě udělám. Řídil jsem se radami v Zoo shopu, ale evidentně to není správná cesta. Asi bude v akváriu víc chyb, ale nicméně to se dovím, až po prezentaci. Děkuji ještě jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 13:37 Muž 4Sima [1897] Re: WayneCz
Jen z té fotky je vidět nevhodné dno, plastové dekorace také nejsou dobré doplňky do akvária. Příčinou by mohly být nevhodné podmínky v nádrži. Nejlíp kdybys založil prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 09:45 WayneCz – Bílá skrvna na Neonce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, velmi rychle se mi na Neonce objevila bílá skvrna (viz. fotka) a měl bych na Vás prosbu, zda nevíte o co by mohlo jít, případně jak zaléčit a předejít podobným onemocněním. Předem všem děkuji za reakce a veškeré rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2021 08:01 Muž Filip58 [17] Re: Filip58
Tak jsem googlil na zahraničních fórech a mohla by to být dermosporidia. Co jsem zatím vyčetl, má to být poměrně časté u neonek a teter císařských a nedá se léčit. Je to údajně houba a nákaza by u sladkovodních ryb neměla způsobit úmrtí, ale může se šířit na ostatní jedince těchto teter. Jeden zdroj uvádí, že to i samo mizí a jednou nakažené ryby jsou imunní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2021 18:26 Muž Filip58 [17] – boule a parazit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, po dovolené jsem objevil tetru císařskou s boulí u tlamky a velkou boulí na boku, která vypadá jako vyplněná nějakým parazitem .... Vypadá to hodně ošklivě, ale ryba je jinak vitální, žere, prohání ostatní ... Poradí někdo, co to je? Případně léčbu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 14:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: velký spáč
- vysadit baktopur direkt oslabuje zbytečně rybu
- použijte léčivo obsahující fenbendazol, nebo přímo Praziquantel (v ČR dostupné pouze na veterině, nebo na zahraničních e-shop) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2021 10:16 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: velký spáč
Na fotce má ancík úplně propadlé bříško (ten živý), spíš bych si tipla na vnitřní parazity, než bakterku. Ale nejsem odborník přes nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2021 11:15 Žena velký spáč [0] Re: velký spáč
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku posílám další fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2021 11:13 Žena velký spáč [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, prosim o radu, mám nějakou nemoc v akvariu, postupně mi odcházejí ancíci, až aspoň 3. kus během cca týdne až 10 dní (měla jsem jich 6), taky to vzalo i samičku čichavce zakrslého (tedy mám už akvárium bez čichavců), můžete kouknout na moji nádrž Moje televize, tam jsou všechny info o akváriu (100 l, krevety, šneci, neonky, parmičky černopruhé, ancíci, bez CO2), posílám taky fotky uhynulého ancíka, tipuju bakteriální rozpad ploutví, další 3 ancíci, vypadají celkem čile, někteří mají možná koneček ploutve zasažený, parmičky černopruhé jsou na tom podobně, ale žádná ještě neuhynula, neonky vypadají úplně zdravě, krevety a šneci úplně zdravé, měřila jsem hodnoty testy (nitráty, chlór a všechno možně, asi 10 políček to má) a vše v pořádku. Už týden vzduchuji a léčím Serou baktopur. Krmím vločkami, praškovým krmením pro krevety a drcenými podomácku sušenými akvarijními rostlinami. Díky za radu :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2021 16:13 Ricinko – Skalár - choroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu, čo by to mohlo byť? Dnes ráno sa to objavilo na jednom Skalárovi. Ostatné ryby sú v poriadku. Skalár zatiaľ reaguje, príma potravu.
Ďakujem vopred za odpoved.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2021 22:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MrQvik
- ne nejedná se o tuberkulózu ,nejspíše jde o vývojovou vadu, případně defekt, který vznikl pří přelovení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 02:27 MrQvik – Panceřníček - deformovaná páteř
Fotka k příspěvku Zdravím, jedná se o tuberkulózu? Ostatní rybky OK, nádrž +/- to co je v popisku je. Momentálně jsem ve fázi kdy provádím výměnu aqva za větší (začalo protékát). Aqva do té doby fungovalo krásně. 1x měsíčně cca 20L vody a odkalení, tak mi není jasné co se s ní děje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 11:36 Žena Pavla28 [210] Re: SveJaBys OrLis
taky možnost, sem tam se stane, že je ten faktor spíše stresový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 11:19 Muž SveJaBys OrLis [0] Re: Pavla28
vdaka za odpoved. Obe tie uhynute dania boli zo stareho chovu (nie nove z akvaristiky), no tiez ich mohla oslabit zmena - zdvojnasobenie hejna a pritomnost mladych. Dufam, ze uz to bude lepsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 09:44 Žena Pavla28 [210] Re: SveJaBys OrLis
Může to být kombinace více věcí, příznaky, které popisuješ nejsou specifické pro jedno onemocnění, mohli být načatí už z akvaristiky a změnou podmínek se jim podlomila imunita, plus kdoví čím byly krmení, ten krvaví flek by spíš seděl třeba na avitaminózu vit.A. a pak to můžou být střevní bičíkovci, kteří využili oslabení ryby, spíše než hlístice. ale s preventinem toho moc nezmůžeš, sleduj ostatní rybky, nemusí mít stejný problém, ale mohou, pak by to znamenalo přeléčit všechny ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 08:06 Muž SveJaBys OrLis [0] Re: SveJaBys OrLis
Samicka dania utratena. Cervena oblast s bodkami sa zvacsovala, zjezili sa supiny na tom boku. Po vybrati z akva pozorovatelne aj vonkajsie krvacanie. Po utrateni zrejme z brusnej dutiny unik malych "paliciek". Podozrenie na diagnozu perforacia crevnej steny hlisticami. Den pred zaciatkom pozorovania cervenej farby na povrchu tela mala podozrive dlhe vykaly. Ak by niekto dokazal potvrdit / vyvratit moju domnienku, budem vdacna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 23:22 Muž SveJaBys OrLis [0] – danio s cervenym bokom
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Na foto je samicka dania, ma cervenu skvrnu na boku. Zacalo to par pasikmi na boku, akoby tenky trhajuci sa sev (mavali to nevytrete samicky), ale v priebehu dna sa rozsirilo a je to krvavo ceveny flak, ale nie otvorena rana. Vcera zrychlene dychala, uprednostnovala hladinu.

Je v karantene spolu s mladym samcekom (tiez foto), ktory vyzera velmi pochudnuto a strani sa ostatnych. Je tam este dalsia samicka (Gracia) - dlhodobo zrejme zadrzuje vajicka , izolovana pred tyzdnom spolu s dalsou na podozrenie na zabrohlisty.

1. pred tyzdnom mi zomrela samicka dania (Teria), silne podozrenie na zabrohlisty (zrychlene dychanie, u hladiny, vyrazne opuchnute a odstavajuce ziabre). Stav sa zhorsoval velmi pomaly s tym, ze casto zadrziavala vajicka (podla mna to bolo brucho z vajicok, nie chorobne). Nepomohla esha 2000 ani Tremazol.
2. tri tyzdne dozadu mi zomrel panciernicek panda - rozpadnute ziabre, nasledne v karantene biele chomacovite utvary po tele (plesen?) a ku koncu cervene skvrny po tele
3. dva mesiace dozadu mi zomrela samica pestrenca cerveneho (Diana) -najdena v rastlinach...

Neviem, co sa deje, rok to bezalo na zaciatocnika az prekvapujuco dobre, uhynula nam len 1 parmicka, zrejme bicikovce (preliecovala som cele akva kvoli bielym vykalom). Pred mesiacom sme navysili pocet rybiek (ale to uz bolo po pestrencovi a panda uz tiez bol chory). Je pravda, ze uz som im uz prestrala davat post, krmili sme mozno trocha viac, ale ryby su vacsie... Alebo uz po roku si treba zvyknut, ze niektore uz mozu mat pol zivota za sebou? Teraz sa to mozno mohlo zhorsit nasadenim vacsieho poctu ryb (chcela som pridat prirodneho hnojenia), stresom - vypukli veci co sa ako -tak zatial drzali? Neviem.

Do karanteny som dnes dala Prevent, ale netusim, na co zacielit pripadnu dalsiu liecbu - ak to vobec ta samicka prezije ... A co s tym vychudnutym samcekom?

Dakujem za rady. Prezentaciu mam, i ked mozno az moc podrobnu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2021 22:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Misak13
- ne vše se dá přesně určit z fota, proč myslíte, že jsem vedl dva postupy možnosti léčby
- pokud jde o tu lehčí formu vzniklou z prostředí akvaria ,postačí sůl
- v druhém přípdě je to vážnější, tady to lze přiřadit až ke třem druhům typu onemocnění, přesně to bez vyšetření neurčím , v zásadě lze použít právě uvedený Sera Bactopur,
- použitím soli dochází k vyváření ochranné vrstvy u ryby a podpoře léčby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2021 09:05 Misak13 Re: lacewings
A copak je puvodcem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2021 23:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Misak13
- k léčbě bude dostačující lehce zasolená voda, pokud nedojde k ústupu, bude třeba použít k léčbě Sera Bactopur ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 23:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zaneta
-stáří ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 21:12 Zaneta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím, nevíte co to je? Včera se ji to objevilo nad okem a během dneška se to rozrostlo. V pondělí jsme měnili vodu 1/3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 17:42 Misak13 – Ancik-cervene"bublinky" na tele
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim u meho seniora se vykytly tyto vridky/bublinky na tele. Kdyz plaval mezi kvitkama tak jeden praskl a asi z neho vytakla krev dal to nekrvacelo. rybe je asi neco kolem 10 let spis vic(nejsem prvni majitel ja ji mma tak 5 let. voda menena cca 1/3 za 2- 3 tydny. zadne nove ryby v akva a akvarium jede uz tak tech 5 let s obcasnou razantnejsi upravou dna a rostlin.
Dekuju moc za identifikaci co to muze byt a co s tim delat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2021 20:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Misua
- není
- separace s lehce zasolenou vodou,
- pokud nedojde k samovolnému vstřebání do týdne, bude lépe rybu utratit
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.06.2021 20:25 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: jakaf
Nehadejme zde z křišťálové koule. Krupička to neni a gigantický růst buněk také ne. Ten vypadá úplně jinak. Sám jsem se s tím nesetkal a těžko stoprocentně určit co to je. Z preventivnich důvodu bych rybu separoval a zkusil léčbu běžným protiplísňovým prostředkem. Pokud to do týdne nezmizí rybku utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 19:57 Žena Misua [1] Re: jakaf
Mohlo by to být nakažlivé??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 19:40 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Nefer
To není krupička ani omylem,při krupičce ryby vypadaj jako by byly jemně posypané moukou,když se naplno projeví.Tohle vypadá spíš na nějakej vřídek,nebo tak něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 19:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nefer
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 19:02 Muž Nefer [47] Re: Misua
Tipoval bych na krupičku.

Koukni zde:

rybicky.net/nemoc/Ichtyophthirius-multifiliis
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=251