Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:25 colo Re: NHKG
ja som myslel ci ich mam vylovit aby boli solo v druhom akvariu, kde zvysim teplotu a budem vzduchovat
Alebo teda ci uz mam ratat s tym ze nakazili aj ostatne ryby a musim liecit uz vsetky ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: colo
Ne, krupičku je potřeba léčit v akváriu. Zrovna mřenky nádherné na ni docela často trpí. Kup si Eshu exit (ideálně i Eshu 2000) a postupuj podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:20 colo Re: Wendy2
dik, ma vyznam ich vybrat z akvaria aby nenekazili ostatne ak uz tam den plavu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:16 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: colo
to vypadá na krupičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:12 colo – mrenka nadherna bodky
Fotka k příspěvku Ahoj, neviete co je to za chorobu priniesol som z obchodu 2 mrenky nadherne a maju take biele bodky / flaky vid foto, hornu plutvu maju stale taku scapenu oproti ostatnym kusom
dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 22:32 Muž smajdalf [0] Re: romant
Tak bactopur se mi dnes nepodarilo sehnat.zkusim jeste zitra zajit do jednoho zverimexu.nemohli to zpusobit olsove sisky?sbiraly sme je sice ve meste ale ne u hlavni cesty.na jedne sisce v akva je jakoby plisen.myslim ze by to nemelo mit vliv kdyz sem se tu nekde docetl ze se muze objevit i na novych korenech v akva a ancistrusaci si sni poradi.nebo uz vtom zacinam mit bordel spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 06:28 R Muž romant [27987] Re: smajdalf
Pokud je to L. tak léčba neexistuje, pouze utratit postižený ryby. Když si uvědomíme, čeho L. využívá, tak bych to akvo tím Bactopurem direct přeléčil. Pokud to L. není a je to "jenom" ten bakteriální problém, bude ta léčba jasně cílená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 22:43 Muž smajdalf [0] Re: xx
Podle fotek na google tam nejaka podoba je. :-( .s jednou akarou to uz smeklo.celou dobu byla v poradku(bez vad na krase)az dnes zacala polehavat u dna.mrtvolka byla syte zbarvena a vypadala spokojene. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 22:27 Muž smajdalf [0] Re: romant
Ja vim ze nepsal.jenom jsem si myslel(myslet znamena h...vedet)jestli by se dal exit na toto vyuzit kdyz se mi vali doma.takze koupit bactopur+neco na obnovu nitrifikace.pokud je to jak pise xx lymfocystóza ma smysl prelecit cele akva nebo staci dodrzovat akvahygienu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 19:26 xx Re: smajdalf
Není to spíš lymfocystóza?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 18:40 R Muž romant [27987] Re: smajdalf
Nepsal jsem nic o eSha exit. ;-) Nespekuluj. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 18:24 Muž smajdalf [0] Re: romant
Lecit budu v akva kde jsou.muze se to prenest i na ostatni ryby(neonky,trnovci,ancistrusi....)?mam doma esha exit.je mozne ze by to pomohlo nebo mam radsi koupit ten bactopur?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 17:47 R Muž romant [27987] Re: smajdalf
Bakteriální onemocnění, prvotně dbát na kvalitu vody, tam to obvykle začne. Možná léčba přípravkem Bactopur direct dle návodu, rozhodnutí zda-li v separé a nebo v té nádrži, kde je ten problém je na tobě, pozorně, velmi pozorně nastudovat příbalový leták a když se rozhodneš pro použití ve společným(což bych udělal), tak e připravit na značně načatou nitrifikace, tedy po skončení léčby a účinným způsobem na tento fakt reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 17:44 Muž smajdalf [0] – pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dalsi foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 17:41 Muž smajdalf [0] – nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtel bych poprosit o radu.Jedna akara hneda ma slepene ploutve.Dalsi dve akary je zacinaji mit roztrepene a maji nateklou tlamu s nejakym vyrustkem nebo co to je.nikde na foru sem nenasel nic podobneho.dekuji za pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2016 22:36 R Muž romant [27987] Re: dieu
O.K. beru na vědomí a možná že by stálo za úvahu na to jít trošku z druhýho konce a to, nepřizpůsobovat se rybám, ale přizpůsobit se velikosti stávajícího akvária, tedy tu současnou, jak jem pochopil danajským darem poděděnou osádku poslat do světa a udělat si to po svým a s odpovídajícím osazenstvem a tedy i s potenc. menším procentem problémů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 22:33 Žena dieu [18] - malawiRe: romant
Vodu měním pravidelně, vždy nechám odstát, odkaluji také. Krmivo jsem koupila dle toho co tu radí ostatní sera flora, štěrk (nebo co to vlastně bylo) vyměněn za písek, měřím a hlídám také PH vody. :)
Dnes jsem si přivezla pár rostlinek, zítra razím k řece pro nějaké kameny, ancíkům jako domeček pořízen kokos, vše doposud plastové z akvária bude vyřazeno...bohužel je to také vše o penězích a "blbá dvoustovka" bez filtru je už za šest litrů, takže mi nezbývá, než zatím šetřit. hmm stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2016 21:51 R Muž romant [27987] Re: dieu
Až tu prezentaci uvidím, budu věřit. Teď určitě měň hodně často, tedy několikrát týdně klidně polovinu vody, rozhodně to nepřeháněj s krmením, odkaluj pravidelně dno, to je asi tak všechno co ti můžu v tento moment poradit. ;-) ;-)
Edit: Možná, že kdyby jsi to více popsala v tom prvním příspěvku, tak bych na tebe tak nenastoupil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2016 21:48 Žena dieu [18] - malawiRe: romant
Bohužel jsem si to akvárium takhle blbě nezaložila, už jsem ho tak dostala, protože se strýc rozvádí a nemá na něj čas...já se to snažím aspoň maličko zpunktovat, než si pořídím větší nádrž, cca 250 l. Původně tam bylo mnohem více ryb, šílené podloží, bez lěčiv a vhodného krmiva.
PS: není to žádná blbá výmluva, ale fakt, proto se tu snažím toho zjistit co nejvíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.02.2016 21:46 R Muž romant [27987] Re: dieu
Naprosto nevhodná velikost nádrže, kde se ta tvoje osádka prostě neporovná, taky bych si i tipnul na vyšší dusíky, ani jedna ryba do tvýho akvária nepatří a ty se ptáš, čím to může být? No, tebou to je, nečteš, nevíš. hmm Prostě to není akvárium ale stresárium, mírněji už to napsat neumím a je to klasickej obyč. ancák. ;-) rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 21:44 Žena dieu [18] - malawiRe: romant
Fotka k příspěvku Z čeho to může být? Ostatní krunýřovci to nemají, jen tento jeden...ještě dodám, že ostatní ryby si jich vůbec nevšímají, mají i svůj kokos, kam se schovávají.
Můžu se ještě prosím zeptat na přesný druh/typ tohoto krunýřovce? stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.02.2016 21:34 R Muž romant [27987] Re: dieu
Když nebude ve stresu, nebude mít ani ty fleky. ;-)
Edit: To v kolika litrech máš tu osádku, to je masakr, tu prezenatci ani nezveřejňuj, dostaneš pořádnej kouř a nechci tady číst žádný výmluvy, jako že už máš větší a odpovídající nádrž. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 21:25 Žena dieu [18] - malawi – Krunýřovec fleky
Fotka k příspěvku Ahoj všem,
přikládám fotku jednoho z mých krunýřovců, má po sobobě takovéhle fleky. Můžete mi prosím poradit, zda je to nemoc a čím ji léčit? Je v akva společně s tlamovcem černoploutvým a kančíkem perleťovým. Nerada bych si takto nakazila ostatní ryby nebo ancíky. Děkuji palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 20:23 R Muž romant [27987] Re: baletka
Správně, křivice se neléčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 20:21 Žena baletka [624] Re: Crywolfka
Teda to danio co plave na třetí fotce vedle inkriminované ryby, vypadá taky dost bídně. Byla bych pro vícenásobné radikální řešení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 18:30 Žena Crywolfka [0] - Biotopy neřeším, ale hlavně Asie a to co se Líbí :D
Doufám že byla opravdu dost nemocná sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:29 Pitris Re: romant
Díky moc :-) i když teda netuším z čeho by měli mít stress, do akva hrabu jen v nutnosti a skrýše mají taky :). Nicméně jinak jsou v pohybu pořád, žerou a jsou v pohodě, tak to asi vážně bude stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:28 R Muž romant [27987] Re: Crywolfka
Souhlas s kolegou, druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:26 R Muž afc1886 [14682] Re: Crywolfka
Poslat na druhý břeh,aspoň podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:23 Žena Crywolfka [0] - Biotopy neřeším, ale hlavně Asie a to co se Líbí :D – Prosím o určení nemoci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, předevčírem jsme si všimli že jedna z rbek má hodně velké bříško a vypadá to na jikry. Včera to vypadalo jako by jí začali lézt ven.. a dnes to vypadá takto? Máme jí utratit? Jinak se chová normáně. nemohou to mít i ostatní(pokud se jedná o nemoc)...Děkuji sad
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2016 16:48 Muž patamatix [408] Re: Pitris
Jak říka romant,taky my to dělali. Pozoruji to i na jiných rybách,speciálně u mých parmiček černopruhých,ty když se jim něco nelíbí,když se perou,nebo při delším hrabání se v akváriu,tak jim skoro zmizne černý pruh,jak se uklidní tak zase ztmavne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 16:42 R Muž romant [27987] Re: Pitris
Tipuji to na stresový zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 15:13 Pitris – Ancistrus
Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali někdo neví, proč mi ancistrusi mění barvy. Je to obyč ancistrus a jde o to, že občas téměř úplně vybledne a zesvětlá a po pár dnes zase ztmavne. Druhý už to začíná pomalu dělat taky, ale spíše flekatí. Voda měněná 1x týdně a zbytek rybek je v pohodě. Jedná se o společenské akva a především jsou v něm živorodky a pár teter. Akva staré cca půl roku, veškeré kameny atd byly převařeny a v záběhu bylo kolem 3 týdnů. Děkuji za názory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2016 15:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: adamkuuun
Tvůj problém se jmenuje - nevhodné podmínky - žádná neonka nepatří do 20ti litrového akvária,
nejdříve si o rybách které si chceš pořídit něco načti ,pak jim podle toho zařiď vhodnej bydlákov , opačně je to vždycky katastrofa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 13:49 adamkuuun – Tetra neónová
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Viete mi poradiť, čo je s touto neónkou? Rybke sa dnes takto nafúklo bruško, no ja neviem o čo ide. Zdržiava sa pri dne a nezdá sa mi, že by mala vypuklené oči alebo odstávajúce šupiny. S plávaním nemá problém ale čas trávi v rohu akvária. Ide o vodnateľnosť?

EDIT: fotku som nahrával otočenú
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 18:20 Žena Turbínka [2558] Re: danyss94
Já budu hodná, kolega myslel to lovení, nahánění ryby a dáváné do pytlíku nebo do nádoby, to je jedno. Když je ryba hodně živá a opravdu nejde vyfotit, foť ji v té síťce v akváriu, tímhle přelovováním ji stresuješ ještě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 18:10 R Muž romant [27987] Re: danyss94
Tak prvně, tohle, tedy to igelitový focení s nemocným čichavcem už nikdy nedělej. :-O A ano plíseň to je, třeba Mycopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 17:56 danyss94 – co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku už delší dobu pozoruji na ploutvích čichavce chomáčky bílých teček,ale léky na plísen nezabírají...a ten druhý čichavec od něj nic nechytl...rosím o radu co by to mohlo být...díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 23:54 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: blegon
infekční vodnatelnost nebo nějaký kožní parazit na toho to spíše na 90% tipuju začal bych karanténu a léčbu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 19:16 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.
Na jedné z mých ryb se mi objevily za prsní ploutví nějaké jakoby výrůstky...nevím přesně jak to popsat viz foto (pokusím se rybu nafotit ještě lépe).
Ryba se jinak chová úplně normálně...
Časté výměny vody...přidávání výluhů nezabírají.
Nevím jestli se náhodou nejedná o nějakého vnějšího parazita.
Mám doma sera Omnipur,Tremazol,ale nechci rybě popř. rybám pokud bude třeba přeléčit celou nádrž nic dávat dokud nebudu vědět o co přesně jde.
Nevíte někdo o co se jedná a co s tím?



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2016 20:07 R Muž romant [27987] Re: fricita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 19:58 fricita
Dobrý večer, mám obavy, že můj krunýřovec má hlístice. Přivezla jsem si ho asi před třema nedělema a všimla jsem si, že za sebou tahá průhledný dlouhý výkal (místy hnědý). Fotku nemám, protože je pořád schovaný mezi kameny (vypluje jen občas).Také jsem si při převozu všimla že má trošku nafouklé bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:22 Muž TProkop [1] Re: Karnal
Spina to neni je to na ploutvich i na tele na te druhe fotce by to melo jit videt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:20 Žena Karnal [196] Re: TProkop
Mají to na těle a nebo na ploutvích? Vidím jednu tečku na ocasní ploutvi, ale to může být třeba nějaká špína na objektivu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:01 Muž TProkop [1] Re: afc1886
Jen tečky...aspoň myslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:59 R Muž afc1886 [14682] Re: TProkop
Mají na sobě takové jakoby puchýřky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:57 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Buť to bude takto nejednozančný a nebo budou pěkně obsypaný, tedy mít tu krupičku. Ovšem vyčkej co na to ostatní, třeba budeš mít rozhřešení již teď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:55 Muž TProkop [1] Re: romant
A co ráno poznám?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:53 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Tak za mě, ráno moudřejší večera. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:42 Muž TProkop [1] Re: TProkop
Fotka k příspěvku
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198234x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3151