Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 20:58 R Muž romant [27982] Re: Natálie Řebíčková
V dobrých podmínkách doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 20:56 Natálie Řebíčková – pomoooooooc :(
mám jednoho samce a dvě samičky a ta jedna mi pořád nežere tak ji lovim a kdiž jsem ji naposledy
chytala tak se mi zachytila o kelímek a utrhl se ji ocas moc a moc se o ní bojim :-( nevíte co mám dělat a nebo co se s ní stane? prosím pište na email: natalie.rebickova@seznam.cz

:( :( :( :( :( :( a nebo napište že je to v pořádku

DEKUJI sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 15:46 R Muž romant [27982] Re: farbinka
Odpovědět by mohl pouze majitel křišťálový koule, tak si to neber osobně. ;-) Určitě by se šikla prezentace předmětný nádrže, aby se vidělo v jakých podmínkách ryby jsou a případné chyby se dal odladit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 15:40 farbinka – Mečovka ůmrtí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co se mohlo stát mé samičce mečovky? 2-3 dny plavala pořád někde schovaná v mechu nebo pod rostlinou. Plavala dost pomalu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 15:11 Žena aa [2]
Předevčírem mi umřela živorodka. Nejprve se na den ztratila, pak se zase objevila a pak umřela. Byla hubená, ale problémy se žraním neměla, tak jsem si myslela, že to bude vedrem a změnami teplot. (Ve vedrech bylo v akva 30 stupňů a chladila jsem ledem i tak na 26 nebo 25)
Můj samec se chová divně. Ve tmě plave trochu do boku a občas má staženou hřbetní ploutev. Sem tam se schová do rostlin a samečka na něj jakoby útočí. Výkaly normální, žrádlo taky. Myslíte, že to je změnami teplot? Co té rybě asi je?
Doufám, že to nebude nic hrozného, ale zeptat se musím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2015 15:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Veronika
Budu se opakovat:
"Napiš co nejvíce k akváriu. Jak je velké, kolik tam je ryb, údržba, filtrace a podobně. I fotka pomůže.
Jakou máš vodu, kterou doléváš do akvária? Zjisti z vodáren parametry.

Nejpravděpodobnější příčina je kvalita vody v akváriu. Začal bych měnit 30% vody každý den."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 15:41 Veronika – Neviem čo je mojej závojnatke
Fotka k příspěvku Neviem co je mojej závojnatke :(
Ma taky červený fľak nad okom a rozstrapatene plutvy :/
Prosím nepište niekto čo to môže byť
:-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 12:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: resek
Napiš co nejvíce k akváriu. Jak je velké, kolik tam je ryb, údržba, filtrace a podobně. I fotka pomůže.
Jakou máš vodu, kterou doléváš do akvária? Zjisti z vodáren parametry.

Nejpravděpodobnější příčina je kvalita vody v akváriu. Začal bych měnit 30% vody každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 12:00 Žena Turbínka [2558] Re: resek
Napadají mne dvě možnosti, buď máš špatné podmínky v akváriu nebo jim je někdo okusuje. Bez bližšího popisu v čem ty ryby plavou, jak se o to staráš a co tam s nimi plave, se moc dobře radit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 11:54 resek – ocásek
mám Platy skvrnitý a teď jim, hlavně těm nejmenším, začaly upadávat ocásky, nevíte proč?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 17:34 R Muž romant [27982] Re: jiri609
Tak jak píšeš, to další rybu taky pryč a sledovat, zatím bych se k jiný akci neuchyloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 17:30 Muž jiri609 [91] Re: romant
hmmm, dík... může to znamenat nutné kompletní vyčištění akvária?? mám tam ještě jednu, s mnohem menším, takže půjde také rychle pryč....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2015 17:11 R Muž romant [27982] Re: jiri609
Zkus pohledat pojem "Lymphocystis".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 17:03 Muž jiri609 [91] – Kardinálka čínská
Fotka k příspěvku ahoj, potkal jste se už někdo s něčím takovým? měla nějaký výrustek už asi 14dní, teď během dvou dnů to došlo do takových rozměrů....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 08:45 R Muž romant [27982] Re: Romišek
S největší prvděpodobností problém s plynovým měchýřem, v drtivé většině případů neřešitelná věc, jako nejlepší se jeví šetrný utracení ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 02:08 Romišek – Rybka plave břichem vzhůru
Dobrý den, před několika dny mi samička Pavího očka začala plavat po boku a nyní je už zcela otočená břichem vzhůru. Nafouklé břicho nemá. Mám ji danou bokem v nádrži a jen čekám, jestli se srovná nebo uhyne. Mohli byste mi poradit co to je a popřípadě co s rybkou? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 08:48 Žena Makky [101] Re: zvedavka
Zkusila bych větší výměnu vody najednou . Vyměnit jí za kohoutkovou odstátou a dát provzdušňování. V tahle vedrech se bude voda rychle kazit a u okna 2 násob. Hlídej teplotu a ostatní rybky. Vedrech já osobně krmím až když je v místnosti chladněji, střídmě a jen jednou denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 07:25 zvedavka – Vyboulené oko, plavání na boku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes ráno jsem se nemohla dopočítat kardinálek, až jsem jednu našla na dně, na boku, občas mrskla ocasem, pokoušela se plavat, vyboulené jedno oko. Na ploutvích nic nepozoruji, nezdá se mi nijak "poškozená", nepřipadá mi, že by na sobě měla nějaký povlak.. Nápadné je to vyboulené oko a marná snaha se narovnat. Nebudu jí trápit, osobně si myslím, že jí není pomoci, jen nevím o co jde, nevím jak předejít tomu, aby mi začaly odcházet i další. Do dnes jsem v akváriu neměla žádný problém, nebo jsem o něm nevěděla. Vodu měním (1/3 až 1/2)pravidelně každé pondělí, přikapávám Torben. Krmím jednou až dvakrát denně, o víkendu vůbec. Tentokrát jsem byla "mimo akvárium" 4 dny. Nikdo jiný se o akvárium nestará a zřejmě bych poznala, kdyby je někdo přikrmoval apod.
Přikládám i aktuální fotku akvária. Omlouvám se, že není kvalitní, po bocích akvária jsou okna, špatně se tam fotí a neměla jsem čas do nějak přizpůsobovat. (Jsem v práci.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 09:28 R Muž romant [27982] Re: shotik
Moje odpověď bude stejná, jako předchozímu tazateli, ale třeba někdo další bude mít lepší nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 09:16 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Ahoj, mám podobný problém

dánio perlové 10 kusů z toho jeden až dva kusy mají propadlé břicho a mají zvýšenou dýchavičnost. Plavou zdá se dobře. Tento stav už je dlouhodobější. Včera jsem jeden kus odebral z akva do pozorovatelny. Co s tím? Přijde mi že ani nežere
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 12:25 R Muž romant [27982] Re: PecaSz
Třeba vnitřní paraziti, rybu bych poslal na druhej břeh a zbytek pozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 09:54 PecaSz
Ahoj, prosim o radu. jedna ze šesti razbor klínoskvrných, moc nežere a je nějaká pohubla. špatně plave.prosím o radu co to muže být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 16:41 R Muž romant [27982] Re: laura
S největší pravděpodobností jde o nějaké bakteriální napadení povětšinou pramenící z méně vhodných podmínek, takže rozhodně měnit intenzivně vodu, jako první a nic nekazící opatření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 16:24 laura – Chory Karas
Ahojte. Pred troma dňami môj karas začal mať malé biele bodky na chvostovej plutve. Na druhý deň som mu aj našla krvavý fliačik tiež na chvoste. A na tretí deň sa mu aj začal rozštiepovať chvost ale stále pláva. Prosím poradte mi rýchlo aká je to chroba alebo infekcia. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 21:36 Barčuša
Fotka k příspěvku Ahooj, můj cichavec libajici se chová zvláštně. Většinou leží u dna a houpe se sem a tam. Taky má malou černou tečku uvnitř jakoby pod kůži na boku. Při krmení hned plave pro jídlo a chová se normálně, tuší prosím někdo, co by to mohlo být?
Lepší foto nedám
Moc prosím za jakoukoliv radu!
-----------------------
Edit: NASREDDIN
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2015 16:28 Muž vasa1234 [20] Re: Nympheas
Nemoc to není, je to pigment který je dán genetikou ryb. Na rybách se objevuje v tmavých nádržích. Ryby se přizpůsobují okolí. Ve světlých nádržích pigment ustupuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 16:16 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neví prosím někdo co je to za černé skvrny na terčovcích?Mají to jen oranžový,modří jsou v pohodě.Jsou mojí známé,takže podrobné info nevím.Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 15:07 Muž Sputnik [12] - Rostliny – Copak je trápí?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,pomohl by mi někdo identifikovat nemoc kterou trpí moje tetry kolumbijské?Zajímavé je,že nemocí trpí najednou vždy jen dvě,max.tři rybky.Jedna vždy silně zasažena a druhá s jemným náznakem nemoci.Jakmile silně zasažená rybka zemře rozvine se nemoc u druhé rybky naplno a zároveň se příznaky objeví na další rybce.Rybky jsou do poslední chvilky vitální,žravé.Smrt přichází rychle v křečích.Doba od prvního zpozorování nemoci do smrti je cca 1 měsíc.Na první fotografii je zpozorování nemoci,na dalších je již konečné stádium.Nádrž opakovaně již dvakrát přeléčena kvůli krupičce eSHa Exit + 2000 s úspěchem,nicméně proti této nemoci neúčinná léčba.
Na ostatních obyvatelích nádrže nemoc nezpozorována.
Děkuji za případné reakce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 09:53 jennis83 – je to nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,potřebuju poradit. U dvou rybek (neonka a plata) pozoruju příznaky nemoci(už delší dobu a nic se nemění). U každé však něco úplně jiného!?! Tak nevím, zda jsou nemocné a zda a jak je léčit. Ryby jsou aktivní, jen plata méně a moc nejí, ale už začala zase roztahovat ploutve. Neonka je v pohodě. Ostatní ryby jsou v pořádku a neprojevují příznaky nemoci. Neonka má nafouklé bříško (šupiny se zdají v pořádku) a plata má bílé tečky kolem ploutví (které se nemění) a hřbetní ploutev má jakoby ukouslou (nevím, zda se nepoprala s druhým samcem). Také se mi zdá, že hrudní a řitní ploutve jsou jakoby "prořídlé", méně barevné. Nevíte, co by to mohlo být popř. jak to léčit? Přikládám fotografie, snad z nich bude něco vidět.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 16:15 R Muž romant [27982] Re: MigelR1
Obvykle se zadaří s klasikou od Dajany www.dajanapet.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 12:43 MigelR1 Re: MonterMonty
ahoj, tak mi zbylo 9 ryb..z cca 300
pořád jsou osypané..léčím 4 den..eSHa 2000 + Exit...prostě klasika (oodinex nezabral)
uvidíme za další 2 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 17:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MigelR1
Kolik ryb ti tam ještě zůstalo , vono to asi na první pohled nevypadá tak hrozně ,ale podle toho co píšeš a jak to padá kus za kusem , je to pěkně invazivní sajrajt , já to zpozoroval na neonkách v mnohem menší míře , hned jsem nasadil methylenovou modř v plné dávce + 20%(ztarostlé akva) , každej večer výměna 70% vody a znovu plná dávka +20% -Nesvítit ! , po čtyřech dnech to bylo fuč , pak už jen častá výměny vody + sůl a hromady torbenu , odešlo jen asi pět neonek a tetřiček
na ty změny léčiv taky bacha , kolikrát je to větší záhul než sama nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 15:19 MigelR1 Re: jamajcan
děkuji...budu zkoušet...nejhorší je, že stále nevím, co je to za nemoc.
Už se jim rozpadly i ploutve, ale klasický rozpad ploutví to podle mě také není.
Stále některé bojují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 13:34 jamajcan Re: MigelR1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 11:34 MigelR1 Re: MigelR1
nic nezabírá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 08:51 MigelR1 Re: DanH
léčím..zatím bez viditelných výsledků...hyne to dále.
Nasadil jsem dle návodu eSHa OODINEX tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 22:34 MigelR1 Re: MonterMonty
mohlo by to být ono...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 22:29 DanH Re: MigelR1
Některý virový infekce zabíjejí řádově v hodinách. A většinou jsou neléčitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 22:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MigelR1
ale je tostejně fofr , tam se toho muselo sejít více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 22:14 MigelR1 Re: MonterMonty
ok mrknu díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 22:13 MigelR1 Re: DanH
řekl bych že ne úplně stejně..byla tam prodleva den či dva..ale jsou od sebe 10 metrů...mohlo se to přenést i na rukou při krmení či síťkou..
zaráží mě rychlost nákazy a rychlost umrtí...jsou to hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 22:08 MigelR1 Re: MigelR1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ještě nějaká foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 22:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MigelR1
Zkus vyhledat pojem sametová nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 21:45 DanH Re: MigelR1
Objevilo se to ve všech čtyřech akvárkách ve stejné době?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 21:28 MigelR1 Re: ercan
kdepak, obyčejnou krupičku znám..léčil jsem jí 3x a jsou to bílé tečky..léčba byla úspěšná a málokdy mi něco zahynulo...a rybky pokud uhynuly..tak až například po týdnu.
Todle je strašně rychlé a hlavně, když jsem mrtvou rybku vylovil, položil na papír, byl úplně žlutý...rybky strašně rychle plavou, pak se zmítají a nakonec padnou na dno a je po nich...testy vody jsem provedl..a vše se zdá ok..6 základních testů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 21:15 Muž ercan [38] Re: MigelR1
Já bych si tipnul na krupičku rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis ale nejsem v tom žádný odborník,to ať ti raději ještě potvrdí někdo zkušenější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 21:05 MigelR1 – Prosím o radu__nevím co s tím
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Prosím o radu.
Během 3 dnů jsem přišel o 10 torokátů (hyplosternum thoracatum)stáří cca 3 roky velikost 13cm a 200 ancistrusů sp a gold..stáří měsíc až rok, velikost od 2 do 8 cm. Prosím pomůže mi někdo určit oč se jedná?
Mám podezření že je to z vody, kterou jsem měnil..taky byla ta horka...voda kohoutková České Budějovicer..nikdy jsem se s tím nesetkal. Rybky se uplně osypaly..a i ploutve se roztřepily...přikládám foto...infekce ve 4 akváriích o objemu 50 až 300 litrů.
Krmím suchou stravou.
Poradí mi někdo, oč by se mohlo jednat a jak rychle zakročit?
Mám posledních 10 velkých ancistrusů, kteří bojují...
Děkuji Michael
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 14:27 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: paradoKs
Ta eSHA EXIT je taky na krupici a ESHA 2000 na větší spektrum, vzájemně se mají doplňovat. Ještě jsem to ale nikdy nemusela používat, takže s tím nemám zkušenost. První várka vyléčila všechny ryby kromě těch gavúnků, teď už to vypadá o dost líp i s nimi, jak jsem včera aplikovala dvojnásobnou dávku. potlesk Takže už to začínám vidět slibně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 23:29 Muž paradoKs [198] Re: Belisana
Mě to taky přijde jak krupice. Já to mel jednou z kraje a vše vyřešil nějakej lék od sera... Přímo na krupici.
Pro mě co je jednoduché, je dobré... Jedná lahvička :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 18:01 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: DanH
děkuji, provedeno :-) Teď jen dám na modlení, aby to zabralo
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3551