Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 175 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 06:28 Toddik1 – Re: Toddik1
Ahoj všem,

mohli byste se někdo podívat jestli máte s něčím podobným zkušenosti? Plata má bílý pupínek u pusy, fotky jsou nic moc, ale třeba se najde někdo, kdo by mi poradil.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Kerze
Těžko radit.
Zkus se podívat třeba na těchto stránkách, jestli nebude něco odpovídat:
web.archive.org/…
www.akvarijni.cz/…
www.akvastranky.com/…

Já bych spíš než pátrání po příčině nemoci doporučil karanténu nemocných rybek a v případě zhoršování jejich stavu bez dalšího trápení rybky utratit. Je to pro ně daleko šetrnější, než je s nejistým výsledkem máchat v různých chemických koupelích a po pár měsících být stejně donucen k jejich utracení.
Bez nějakého odborného rozboru je snaha o léčbu méně obvyklých chorob stejně jen hokus pokus.
Jinak u těhle malých běžně dostupných rybek se za cenu tebou nakoupených dvou léků dá zarybnit středně velké akvárium (i když je mi jasné, že ne vždy cena rozhoduje). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:15 Muž karelpavel [18] – Re: Kerze
ale je - u Verče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 14:20 Žena Kerze [14]
Tam žádné video není... :-) Tak nikdo neví, co je to za nemoc ? Jedna vystouplá bílá boule na každé rybě ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:35 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Verča.D
Keď som dobre videl tak na tom videu ta rybka na ľavo má tiež nejaké stiahnuté plutvy a ten pohyb vyzerá nejako nemocne ano (19 sekunda)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:26 Žena Kerze [14]
Trčí to ven jako boule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 17:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Kerze
Z té fotky člověk pozná akorát tak velikost a barvu :-O
Je to jen na povrchu ryby (jako plíseň, odřenina apod.) nebo to trčí ven (jako boule)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:13 Žena Kerze [14]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, co je tohle za nemoc ? Parazit ? Objevilo se to před týdnem během dvou dnů na dvou Neonkách, ostatní ryby jsou OK. Po pročtení diskuzí jsem vyčistila akvárko, vyměnila vodu, přidala sůl a zvýšila teplotu. Pak zakoupila EXIT a tři dny dle návodu dávala EXIT. Následně zakoupila ESHA 2000 a tři dny dle návodu zkoušela ESHU. Nevidím žádné výsledky, obě ryby mají stále stejně velkou bílou tečku. Dnes jsem teda opět vyčistila akvárko, vyměnila část vody a co teď ? Poradíte, prosím, někdo ?
Edit: Ještě podotýkám, že obě nemocné ryby mají právě jednu velkou tečku, jiné chorobné příznaky nejeví, dobře žerou, plavou, žádná jiná poškození kůže ani ploutví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 12:49 Toddik1 – Re: Toddik1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku je to malý vřídek pod pusou a nejde na těch fotkách pořádně vidět...byl bych vděčný za každou radu jak se toho zkusit zbavit, zatím tuplatu mám ve společný nádrží a nikdo jiný takovýhle známky nejeví. Je to prostě jak bílý pupínek u člověka (akné). Má na těle jenom jeden...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 21:01 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Toddik1
muze to byt klidne plisen, chce to foto.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 19:15 miso21
no odfot to a uvidime co sa stim da robit moze to bit cokolve tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 18:56 Toddik1 – Re: miso21
je to takový lehce vystouplý vříde, asi jak klasický bílý jebák smich zní to divně, ale je to tak...jak se to dá léčit?? s akvaristikou začínám tak pořádně ještě nevím co a jak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 18:55 miso21
mozna krupicky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 17:13 Toddik1 – Bílý vřídek u platy
Ahoj všem,

zpozoroval sem, že jedna z mých plat má takový bílý vřídek u tlamy. Je docela malý, asi jako když má člověk akně v obličeji, něco podobného teď má ona u pusy. Nevíte co by to mohlo být, popřípadě co se proti tomu dá použít? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:54 Muž roper [10] - Cichlidy – parmička mechová
Ahoj
Je pravda že parm. mechové ožírají rostlinky? Něco mi je žere a nemůžu ty potvory chytit při činu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:55 Muž gunji [4] - Cichlidy – Re: Verča.D
pošli mi vzkaz až to doděláš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:54 Žena Verča.D [3] – Re: gunji
děkuju ;-) koncem týdne mi budou kytí přibývat takže do dovu týdnů budou fotky a můžeš přijít a ohodnotit :-) hodně zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:52 Muž gunji [4] - Cichlidy – Re: Verča.D
Nejsem odborník na mečovky ani na nemoci. Na tohle bych použil "Esha 2000" rybicky.net/vyrobky/1045
jestli si chceš počíst tak www.akvarijni.cz/…
HODNĚ štěstí
ps: kup si živý rostlinky ;-) jinak hezká nádrž ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:45 Žena Verča.D [3] – Re: gunji
koukám na to a ty šupiny jsou takové mléčně bílé a řekla bych, že se malinko odlupují a místy jsou maličko rudé :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:43 Muž gunji [4] - Cichlidy – Re: Verča.D
Ahoj, zkus líp popsat jak to vypadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:36 Žena Verča.D [3] – Co je to za nemoc ? =(
Zdravím všechny,
nejsem moc odborník na nemoce (setkala jsem se zatím jen s jednou),
ale ode dneška, co pozoruji svého samečka mečovky se mi vůbec nelíbí,
vypadá to jako by měl nějak ''odrbaný'' hřbet před ploutví, snažila jsem
fotit a nedařilo se, tak posílám odkaz na video : mohl by někdo poradit,
co je to za nemoc a jak to vyléčit ? :-O Předem díky hmm

Video: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 20:06 Jalinar – Re: pibor
to je mi líto :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 15:50 Muž pibor [9] - Parmičky
mě už zemřela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 09:02 Jalinar – Re: pibor
Ahoj, asi mě potkalo právě to samé. Moje parma zlatá má zkřivenou páteř když plave. Jinak v klidu vypadá normálně, ale asi nežere. Barvu má normální, zatím asi nehubne, nebo jen minimálně. Prohlížela jsem net, co to může být a obávám se, že je to tuberkulóza. Ryba se teda musí izolovat - na netu píšou rovnou vyhodit - a musí se dávat pozor na hygienu - je to přenosné na člověka :( Jsem zvědavá jestli ostatní rybky přežijou :-( chjo. Je na to lék Streptomycin 50g-300ml/l během 3 dní, ale prý se dá použít jen v raném stádiu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 07:05 Muž pibor [9] - Parmičky
oostatní ryby jsou v pořádku voda:24 co2:nedávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:31 Milan – Re: ČUPR
Důvodů může být mnoho : moc studená (teplá voda),hodně CO2,hodně kalu který čpavkuje....a co ostatní ryby,jsou v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 14:54 Muž pibor [9] - Parmičky – díík
dí aspoň za snahu mi pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 01:37 Muž ČUPR [204] - Tetry – Diagnostika onemocnění
Podle Tvých informací lze těžko diagnostikovat nějaké onemocnění. Zkus třeba zde: www.aquapage.cz/…
www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:23 Filip – Nemoc
Nevite co je to za nemoc moje parmicka zraloci sebou nepravidelne haze-merska sebou az k hladine a je neklidna?Co myslite ze je to za nemoc??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:54 Helča – Re: bezoadam
zdravím,
co je to delší dobu? pokud vyloučíme inf. vodnatelnost, tak to vypadá spíš na zažívací potíže.Prostě je jen přežraná,mečovky jsou taková vodní prasátka, jsou schopná se cpát téměř do prasknutí.Pokud krmíš vločkami,stává se to často.Ryba sežere ještě suché krmivo,to jí v břiše začne bobtnat a pak má tyto potíže.Stává se to často i neonkám. Dej do AQ 1 kávovou lžičku soli (napřed rozmíchat např. v hrnku s vodou), to pomůže na trávení a tak min. 2 dny nekrmit.Mělo by to pomoci.Pro příště ryby nepřekrmovat a suché vločky raději namočit pár kapkami vody.Já to dělám tak,že nechám vločky navlhnout na víčku od přesnídávky.
hezký večer
H.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:37 Muž pibor [9] - Parmičky – Prosííím poraďte
Moje parmička začala hubnout a motá se furt do kolečka a nemůže plavat na horu k hladině jako by ji něco táhlo ke dnu.Oddělil jsem ji zvlášť od ostatních.?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:43 Vlasta
prosim poradite mi co mam robit ked sa moje zavojnatky vynasaju ku hladine???? :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:09 vozuch
vy jste taky těhu...omg....Vždyť je to samec!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:02 pouluss – RE:Sid
Bohužel jsem si toho hned nevšiml, že otíkovi něco chybí. Přez pytlík je prd vidět a v akva jsem ho večer po donesení ani nemohl najít. A druhý den navečer jsem si všiml té plísně na ploutvi.Po pozornějším prohlédnutí těch druhých otíků jsem ne něm spozoroval ty rozdíly (spláclé a krvavé bříško a to, že je klidnější než ostatní. Bohužel jsem si toho přez ten pytel nevšiml. sad
hlavně když budou v pohodě alespoň ti 2 (vypadají spokojeně) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 16:47 Vlasta – chora zavojnatka???
ahoj potrebovala by som poradit-mala som 4 yavojnatky-raz zacali plavat a na to sa nechali uasat na hladinu-uz 2 posli a na jednej zivej teraz som si vsimla ze ma na ziabroch zelene flaky akokeby plesen poradte co mam robit sad :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 08:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: pouluss
typnul bych si plysen... ale ten dokument od sery je docela dobrej, jen v tom pdf jsou nic moc fotky oproti tistene verzi, kterou lze sehnat u prodejcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 07:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: pouluss
Člověče, proč si kupujete nemocné ryby?! :-| Samarytán?
www.sera.de/…= dokument "Víte jak uzdravíte své ryby?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 23:36 pouluss – je to nemoc? jaká?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem přinesl z akvaristiky 3 Krunýřovce jednopruhé dva jsou spokojení mají pěkně napapaná bříška, ale tenhle se mi nezdá. Je nemocný? Nemá tak správně nacpané bříško jako ti druzí, bříško má krvavé, něco má na ploutvi, a je podstatně klidnější než ti 2 kteří se drží většinou spolu, tenhle je spíš samotář.
Jaká je to nemoc???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:58 Muž DavidDizzer [26]
Změř NO2, pH a prostě celkově hodnoty vody. Vyměň 30 - 40% vody (odkalit ze dna nepořádek) :-) a filtrrovat. Myslím si, že máš moc přeživinovanou vodu. Máš tam hodně živin a různých zbytků od detritu z ryb, odumřelých rostlin atd... Vyměňuj vodu 1. týdně asi 30 - 35%. Nejlépe odkalit detrit. Nelít do vody žádné zbytečné chemie, tím je voda více zatížena. tvé úkoly zatím jsou. Vyměň tu vodu, filtr ať filtruje, změř hodnoty vody, zkus nějaký přípravek, popř. kdyby to byla nějaká nemoc. Třeba na kožní červy.! A uvidíme!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:57 Tommys – Re: Toddik1
Jednoznačně vidím problém v kombinace spousta ryb dvě žabky a určo v nedostatečném filtru, určitě jsi akvárko nenechal najíždet ale takzvaně plug and play nalil vodu, ryby, žáby, zapnul filtr a po 14 dnech začnou rybky umírat, klasická chyba, NO2 bude problém. často měnit vodu, filtr si kup klasiku molitanovej bublifuk, jestli ho už nemáš, pokud máš nějaké hyper čerpadlo s filtrem mini 300l/min. který zaručeně "funguje" do 100L a pod. vem čepadýlko přilep třebas tavnou pistolí uřízlou trubku z bublifuku na vstup čerpadla zasaď do molitanu a dej to do akva, myslím že momentálně nic nezkazíš přivzdušňováním. Zredukuj rybky, případně žabky a udělej si hezký malý jednodruhový akvárko. Pokud nevíš co máš za kytky, zkus prohledat atlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Toddik1
myslela jsem chcíplinu, jako polochcíplou kytku ;-) Kdyz je tam hodne ryb, tak je i hodne výkalů a z toho nebezpecný látky který se ve vode nestaci rozlozit. To je jedna vec ze se ty ryby muzou otravit a druha vec je ze ve spinave vode ryby muzou onemocnet. Rozhodne jako prvni vec bych menila tretinu vody kazdej den, par dni a pak pokud rybky nejsou nemocny tak by se to melo zlepsit. Potom je lepsi oddelat ty zaby a sneka (je to asi ampularie)a odkalovat alespon jednou tydne pravidelne. Pokud ti to prijde moc tak si porid min ryb a o dost vic rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:03 Toddik1 – Re: katterinecka
No ten šnek je takovej žlutej...nejhorší je, že ty rostliny sem od někoho vždycky dostal takže ani nevím jak se jmenují...chcíplinu tam nemám, to sem se díval a tipoval bych, že to danio požrali ancystrusi...takže si myslíš, že ten úhyn je z toho počtu rybek? většinou ta rybka se začala stranit ostatních, zalezla do rohu nad filtr a přestala jíst...no a to byla paseka...po pár dnech zemřela...bojím se jen, aby to nebyl nějakej virus, tak sem už pomalu začal zřizovat karanténí akvárko...takže si myslíš, že ty žabky nejsou moc dobrej nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Toddik1
Nejvíc kazí vodu ty žaby a šnek (záleží co je to za sněka, jak je velkej). Živorodky(platy a mečovky) taky dost kazí vodu, ale když jich tam není moc tak to neva. Hlavní jsou rostliny, pokud tam máš jen ňákou chcíplinu, tak by tam rybky neměly být snad vůbec(tím neberu v úvahu větší nádrže s obřím filtrem). A hejnové rybky jako dania a tetry(i neonky) by měly být v hejnu (nejlíp tak 10ks) Z toho vyplývá že v takovým akvárku by bylo lepši jen jedno takové hejno. V akvaristice většinou moc neporadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:17 Toddik1 – Re: Toddik1
Jako techniku tam mám topítko a vnitřní filtr o Tetry pro akvária do 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:15 Toddik1 – Re: katterinecka
No je fakt, že tam toho mám víc, i když v akvaristice mi tvrdili, že je to akorát...já sem totiž začátečník...

Takže počty - 6 neonek, 3 dania, 1 mečovka, 4 platy, 4 tetry černé, 2 paví očka, 2 ancystrusi, 2 žabky + šnek.
Popravdě sem už ji chtěl dát do karantény, ale jak říkám začínám s tím a nemám tolik zkušeností....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2010 17:31 Muž karelpavel [18] – Re: Toddik1
změř No2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Toddik1
chtělo by to přesné počty ryb, jaké jsou tam rostliny a technika. Ale typla bych to na přerybnění akvárka. Na to ti pomůže měnit častěji vodu, přidat dost rostlin a ubrat počet ryb (hlavně živorodek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:16 Toddik1 – Prosím pomoc!!!umírají mi rybky
Zdravím všechny,

mám jeden problém. Mám asi měsíc a půl osádku v akváriu a pomalu mi umírají rybky. První, které mi zemřelo bylo danio. PLavalo chvilkami břichem nahoru, pořád dýchalo a jednoho dne zmizelo úplně. Pak se to stalo samici mečovky. Ta se začala stahovat nahoru k hladině za filtr, kde byla pořád zalezlá, postupně přestala přijímat potravu a zemřela...a teď to samý se mi děje s platou. Ostatní platy ji jakoby odhánějí od sebe a ona začíná zůstávat nahoře v rohu...nevím co dělat, protože na kůži nejeví žádně známky nemoci...

Moje osádka akváriak - tetra černá, platy, mečovka, paví očka, danio, neonky..dále 2 ancystrusi, plus jeden šnek a dvě žabky ( sousedi rušili akvárium, neměli je kam dát, tak sem je vzal k sobě). Akvárium 70l.

Prosím poraďte, nechci, aby mi umřelo vše.....rostlin mám dostatek.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 16:00 S Muž invalida [3881] – otírání
Mě chodí starej ancík na vzduchovací kámen..bublinková koupel.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:24 Libor123 – Re: Tereza
Ahojky. Já místo léčiv dávám do akva podle obsahu na 100 litrů polévkovou lžíci soli normální kuchňské a mám od všech nemocí pokoj. A i po částečné výměně vody dolplnit sůl. Hodně štěstí. Libor palec palec
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [175] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=8701