Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 223 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2007 22:40 Marccello
Vypadá to na Tropheus duboisi, mladé bývají takhle vybarvené, ale já je nemám, tak s jistotou to nemůžu říct ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2007 21:58 blek – co to
myslím, že to je mladý Tropheus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2007 21:44 Poppy
nebude to nejaka akar(k)a??? ahoj
PS:byl to jen tip!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2007 21:25 Martin Dočekal – CO TO PROSÍM JE?
Fotka k příspěvku Již několik let sleduji tyto internetové stránky, které osobně kvalifikuji za jedny z nejlepších, co se týče akvaristiky. Rozhodl jsem se proto i já napsat o dotaz, jelikož mám doma čtyři rybičky, o kterých vůbec nic nevím a nenalezl jsem na internetu nic tak podobného. Prosím Vás všechny přítomné a milé o informaci co chovám tedy za rybičky? Ty modré tečky jim občas zmizí a za chvíli opět vyraší. Děkuji za odpovědi. Martin Dočekal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 15:54 Sidonius – Souhlas s Basetem
Nějak mi uniklo, že se tu problematika koloběhu dusíku po vydání 4. čísla časopisu řešila... :-)
Takže aspoň dodatečně můj názor:
Výborný materiál. Pevně věřím, že na téma akvarijní chemie zdaleka ne poslední... palec


"...velikost filtračního objemu není pro osídlení nitrifikačními bakteriemi až tak moc podstatná, jak se dříve myslelo..." (Zdenek.a)

Nepochybně. Podmínek rozhodujících o velikosti a aktivitě kolonií nitrifikačních bakterií je mnohem více. (Dostatečně je popisuje zmíněný článek - pH, teplo, množství kyslíku, množství potravy pro bakterie, diskutuje se schopnost rostlin být úspěšnější v soutěži s bakteriemi o získávání dusíku v první fázi rozkladu organické hmoty atd...). :-)

Ovšem s ohledem na skutečnost, že tyto stránky navštěvuje značný počet začátečníků, určitě bych byl při používání podobných argumentů opatrnější - nezkušené může svádět k domněnce, že je vlastně jedno, jak velký objem filtrační hmoty má filtr v jejich nádrži.
Ale tak tomu přeci není! X-)

Obvyklými nešvary u začátečníků bývá přeplnění nádrže rybami, překrmování rybek, nedostatečné osázení rostlinami či jejich nefunkčnost vinou špatných podmínek. Jednoduše řečeno - obrovské zatížení odpadními látkami.
A v takovýchto podmínkách může být větší objem filtrační hmoty alespoň jakousi šancí, že se vytvoří dostatečné množství bakterií, schopných rychle přeměnit amoniak přes dusitany na dusičnany. (Struktura moderních filtračních materiálů poskytuje vhodnější podmínky pro osídlení bakteriemi, než ostatní prostředí akvária. Navíc zabezpečují tyto filtrační materiály další důležitou podmínku nitrifikace - dostatečné zásobení kyslíkem.)

V opačném případě, tedy při malé kapacitě filtrační hmoty, se zvyšuje riziko nedostatečné nitrifikace a tudíž nárůstu koncentrace pro ryby nebezpečného amoniaku (se zvyšujícím se pH) či dusitanů.

V podobných případech by se navíc nemělo opomenout zdůraznit význam pravidelné (a včasné) výměny části vody za čerstvou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 14:43 Baset
Nevidím zásadní rozpor v mých příspěvcích s článkem. Nejsem vodní zahrádkář, takže mě některé pasáže článku tolik neberou. Pro mě jsou na prvním místě ryby a s nima má Bobo problém. Něco jiného je holandské akvarium a běžné začátečnické akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 11:43 Žena azalka [38]
Zdenek asi myslí tohle číslo www.klub.akva.sk/… a stránky 12-23.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 11:43 Zdenek.a
Pro Baset: je to klubový časopis Akvárium, jsou už tam 4 čísla,je to to čtvrté. Do debaty? To ani nemusíš, už se to tu po vydání čtvrtého čísla párkrát řešilo a spoustu lidí to docela zaujalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 09:09 Baset
Prošel jsem stránky, ale článek jsem nenašel. Nechci se pouštět do debaty zda to tak je nebo není. Co člověk, to jiný názor a jiná zkušenost. Snažil jsem se poradit tazateli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 21:52 Zdenek.a
Pro Baset: velikost filtračního objemu není pro osídlení nitrifikačními bakteriemi až tak moc podstatná, jak se dříve myslelo. Více na www.klub.akva.sk v článku o koloběhu dusíku v aqua.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 15:24 Baset
Mohla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 15:01 Žena azalka [38] – 2 Baset
Takže pokud by byla příčina zvýšený výskyt dusičnanů, tak by mohla pomoci výměna 1/3 vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 14:35 Baset
U filtru je podstatný filtrační objem, kde jsou usídleny nitrifikační bakterie, které odbourávají škodlivé látky. Také mám akva 112 l, měním 30 litrů vody týdně, filtr je molitanová kostka 10x10x24 cm a čerpací hlava. Tebou uváděný filtr bude asi Aqua el Fan 1. No mohl by stačit, pokud není akva přerybněno, pokud nepřekrmuješ a máš dostatek rostlin a měníš pravidelně dostatečné množství vody. Těžko říct v čem konkrétně máš problém, zkusil bych vyměnit 1/3 vody. (pozn. - náplň filtru se propírá ve vodě odčerpané z akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 14:17 bobo
Akva čistím raz za10dní-odkolovanie.Filter je od firmi aqua el max. 350l za hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 12:56 Baset
Občas se ryby potřebujou taky podrbat, ale pokud to dělají ve zvýšené míře, něco není v pořádku. Nejeví-li prozatím žádné vnější příznaky, může být příčinou zvýšení dusičnanů. Nepíšeš nic o tom jak často a kolik měníš vody, jaká je filtrace, kak je akva celkově zarybněno. No viděl bych to pravděpodobně na zvýšené hodnoty dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 11:23 miro03
je to tak nie je nad entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2007 21:17 Lojza
Může se jednat o bičíkovce,ryby normálně přijímají potravu,ale vylučují býlé lejno delšího tvaru. Je k dostání léčivo na Hexamitu.Já dávám Entizol 1 tableta na 30l vody,po třech dnech dát polovinu dávky a před podáním odsát 1/3vody.A po 3 dnech to opakovat.Vypustit filtraci a silně vzduchovat.Chovám terčovce a vždy to zabralo.Entizol předeoíše každý zvěrolékař.Přeji brzké uzdravení vašim rybám. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2007 13:42 bobo
Ryby na tele nemaju žiadne znaky,všetky jedia plavaju pekne okrem 1 mečúňa,ktorý sem tam pláva ako by ho niečo škriabalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2007 13:34 Zdenek.a
Pořádně prohlédní ryby, otírání o předměty bývá jeden z prvních příznaků krupičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2007 13:31 bobo – Ryby sa mi obtieraju o predmety.
Mam 112l akva mam v ňom prisavníkov,kardinálky,razbory,platy,gupky,mečúne.U tých je to asi najhoršie samička sa stále obtiera o predmety,platy a gupky po menej.Asi pred týždňom som si kúpil 2 nových mečúňov a taktiež sa obtierali.Po 4 dňoch som ich vyhodil,aby nenakazili iné ryby.Prosím pomôžte,čo mám robiť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2007 11:45 Zdenek.a – Torben
Při dávkování bych se řídil dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2007 00:59 nigule
mikroskop bohuzel nemam :-(
clanek mam rozectenej vypada zajimave, ale mam maly mimi, tak ho asi budu mit na etapy...
torben mame, ted pri posledni vymene vody jsme ho pridavali. pisou tam vicko/50l, mela bych dat v tomhle pripade vic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2007 00:07 Zdenek.a
Kožovec to podle fotek nebude, ty skvrny jsou moc velké. Spíš plíseň nebo bakteriální infekt (nebo obojí...). Mikroskop doma asi nemáš?
A ten článek o dusíku taktéž doporučuji, vyvrací některá "dogmata" o koloběhu dusíku v akvaristice.
P.S. huminové látky obsahuje i Amazon od Dajany nebo Torben (aspoň doufám, že se tak jmenuje...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 23:21 nigule
katu, diky moc, jdu na to! mimino mi spi na kline, tak snad me necha to prostudovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 21:58 Žena katunka [158]
nig zkus si přečíst článek v časopise na klub.akva.sk...problematika dusíku je tam rozebraná naprosto detailně a srozumitelně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 21:56 nigule
stepane, proc myslis? ten filtr je urcen pro akvaria do 400l a my mame cistych tak 300l.
no vidis katu, ja to tak hltala, ze sem to ani nepostrehla - toho sotka...
romane, uz jsem n tebe taky myslela, jestli si vzpominas, uz jednou jsi mi aqua hum radil...tenkrat jsme ho nesehnali a hlavne uz bohuel nebyl potreba, ta ryba tenkrat zemrela :-(
urcite se pokusim nekde neco najit a koupit...uz se mi do nich nechce prat zadny leky...buhvi, jestli ty svine (bakterie) uz nejsou imunni...
a teda cim snizovat NO2 a 3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 21:17 Muž []
zdar nig
To co je na tom červeném mnevypadá na krupici ale spíše na plísně čí nějaký druh vřídků, asi způsobené vysokou dávkou NO2 a 3.U ryb se tyhle věcí stávají.Navíc jsem tyhle věci viděl i u ostatních druhů amerických cichlid.Ten vykouslej ocásek bych tipnul na bakteriální původ.To na ploutvičce, takovej ten uzlík v paprsku bude souviset s tím případem u červeného.
Pokud nemáš dobré zkušenosti s běžnými léčivy, tak můžeš odzkoušet huminové látky.Já zaplísněné ryby léčil přípravkem aqua hum.Stejnou službu udělá i torumin od tetry.Dávkuji jen od oka.Tzn, podle rozsahu poškození.Většinou nechám zabarvit vodu silně do hněda.Tyto výluhy z bylin a kořenů zabraňují šíření plísní a bakterií, ale na druhou stranu nelikvidují veškeré bakterie ve filtru.
Další podobný a chválený účinek má list myslím z nějaké palmyčky prodávaný pod obchodním názvem Bio-leaf,prodávaný v kuličkách či sáčcích jako čaj.
K chovu terčů jinak asi nic neřeknu, krom toho že terče i neonky jsou původem z černých vod, kde se huminové látky vyskytují ve velkém množství a tudíž je i voda do jisté hranice sterilní.Když by to nemělo zabrat přímo na nemoci, tak to každopádně prospěje jejich klidu a srovnání imunity.
Tak se začni informovat více na téma huminové látky a sama určitě někde na netu najdeš, že to má smysl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 21:13 Žena katunka [158]
Hups..vloudil se mi tam šotek...anebo možná blbnou baterie v klávesnici..NO3 samozřejmě nemám nulové...mělo tam být 20mg/l...Štěpáne díky za upozornění... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 21:11 Žena katunka [158]
Nig no mně při krupici žraly všechny ryby jak zběsilý a ani v chování jsem nepozorovala žádné změny.
Štěpáne co se týče velikosti filtru...v článku o dusíku v časopise na klub.akva.sk se píše, že oproti všem teoriím není velikost filtrační hmoty k odbourávání sloučenin dusíku nijak limitující ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 21:03 nigule
ja prave, kdyz uz jednou krupici mela (ta sama ryba), tak to vypadalo stejne, kdyz zacala mizet, tecky se zacaly takhle rozplizavat...ale tenkrat se chovala jinak, nezrala, schovavala se...ted zere a jinak vypada vcelku spokojene...se fakt picnu...
ale diky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 21:01 Štěpán
Nigule, ten filtr je na tak veliké akvárium dost malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 21:00 Žena katunka [158]
Nig..ty první dvě fotky nevím...ale jako krupice mi to teda nepřipadá...já aspoň měla při krupici tečky úplně malinký...tohle je větší...spíš plíseň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 20:33 nigule
jo katu, testy mame tetra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 20:28 nigule
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1) tak tohle je ten prvni napadenej, ma postizeny ploutve a ocas - mlecne skvrny, potrhane ploutve...
2) tomuhle se na ocase udelala mlecna skvrna. nasledne ocase prasknul...uz srusta (nicmoc foto :-( )
3 a 4) tahle ma podle me tu krupici...ty flicky, co jsou jakoby rozplizly byly taky dupky, doufam, ze se rozplizly nasledkem lecby...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 20:13 nigule
katu, tak hodnoty ti zavidim, doufam, ze toho taky docilime...detska vanicka me napadla uz odpolko, asi to taky tak udelame, nebo rikal manzilek, ze mozna dva velky kanystry...
no, tu eshu uz sme dali tak jak se ma, tak ted to urcite nechame alespon 2-3 dny jeste ousobit a uvidim, co dal...
jano, diky za koment...jako bakterka mi to pripada u jednoho taky, ale u samice je to na 90% krup...neco se mi podarilo vyfotit, tak to sem za chvili lupnu...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 19:40 Jana – nemoci
mě to připadá jako bakterka,protože viry a bakterie jsou v každém akva a čekají až se ryby z nějakého důvodu oslabí a hned útočí.Já bych asi zkusila Sera bactopur direkt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 17:49 Žena katunka [158]
Nig na to, abych ti účinně poradila nemám dost zkušeností, můžu ti jen napsat svůj názor ;-) . Já mám hodnoty vody NH4 0, NO2 0, NO3 0...hodnoty jako máš ty jsem měla po založení akvária a ustálení trvalo cca měsíc. Záleží taky samozřejmě jaké používáš testy (já Sera a Rataje). Dřív jsem dávala taky AquaSafe, teď už ne, nechávám vodu na výměnu 24 hodin odstát a chlor vyprchá i bez chemie. Je to samozřejmě provlém...každej týden před výměnou mám před akváriem napuštěnou dětskou vaničku smich . Rozhodně pokud léčíš tak bych oddělala filtr, ale nechala ho jen třeba v karanténě, aby bakterie neumřely. Teď asi nemáš jinou možnost než zkusit ryby doléčit a po vyléčení nechat akvárium znova zaběhnout...ovšem v lécích a nemocech já se nevyznám...já bych dávala jenom sůl, ale za to mě ostatní ukřižují, takže mlčím... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 15:58 nigule
katu, taky diky za reakci...to je v haji, tak mi furt zijem v domeni, ze na tom nejsme s hodnotama nijak zle...
taky mi prave pripada, ze ma kazda jinou nemoc :-(
ale co teda s tim? zadne chemie do akva nelijem...krom tech leku ted...jinak pri vymene vody davame jen aquasave - na odstraneni chloru...mame i to vynechat?
a mame ted teda nechat akva chvili zit jen tak, bez leceni? a treba za 14 dni, za mesic zkusit neco znovu?
sem z toho fakt nestastna a chci rybam samozrejme pomoct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 14:12 Žena katunka [158]
Nig já myslím, že při těch hodnotách vody, který máš jsou rybky tak oslabený, že je docela možný, že každá chytla jinou nemoc...mimochodem litím chemie do akvária zabraňuješ vytvoření bakterií...pak se zoho koloběhu špatná voda-nemoc-chemie nikdy nedostaneš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 14:12 nigule
side, dekuju za koment...
co se tyce tech hodnot, tak primo v navodu k testum se pise: NO2 - idealni hodnota je mezi 0 a 0,3mg/l a ok NH3/NH4 (to byva i nizsi)- tam pisi, ze po delsi dobe nad 0,25m/l muze byt jedovate.
hodnoty jsem pred casem konzultovala s panem opitzem ze serveru diskus.cz a ten mi odpovedel, ze uplne diealni nejsou, ale ze by s tim radsi nic nedelal, tim ze bychom mohli napachat vetsi skody.
co byste nam tedy doporucoval? nevim, cim bychom mohli bakterie nicit...pokud cistime filtr, tak ve vode odcerpane z akva...rada si necham poradit...diky

zdenku, neonky jsou zdrave, poízorovala jsem jak jsem mohla a nezaznamenala jsem u zadne nic...
fotky zkusim, jestli se neco vyvede, ale az odpoledne, ted musim pryc...

zatim moc diky obema!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 13:53 Zdenek.A
4 lžíce na 300l? Ok, to není moc, pro rostliny neškodná dávka. A co ty neonky, jsou zdravé?
A pokus se o tu fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 13:35 nigule
ahoj zdenku, teplotu 28 mame stabilne, mame tercovce. takze pokud ji chci zvysit byt o 2 stupne, je z toho 30 .-)
na plisen by zas mela zabrat esha 200, nebo ne? oba leky tam byly soucasne a po 3 dnech jsem aplikovala jen esha exit (dalsi 2 dny).
fotit jsem to zkousela, lae moc to nejde, jak nepostojej v klidu, tak to je maznuty a neni prakticky videt nic konkretniho, ale jeste to zkusim...
soli jsem nedala moc - 4 polevkove lzice (300l vody). kyticky jsou hezky zakoreneny a tak to risknu, nez je rejpat ven...
zarazi me, ze kazda ze tri postizenych ryb ma v podstate jiny priznaky... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 13:32 Sidonius
Bohužel vám s vaším problémem neporadím, (určitě se najde někdo jiný), ale poznámku si neodpustím:

NO2(Tetra test): 0,3 mg/l - to je alarmující číslo!
NH3/NH4(Tetra test): 0,25mg/l - rovněž svědčí o tom, že v akva nefunguje dostatečně nitrifikace.
Píšete, že "tyto hodnoty jsou stále stejné"... Přitom měníte pravidelně část vody... Nejspíš si něčím likvidujete nitrifikační bakterie?!
Při tak vysokých hodnotách NO2 je divné, že vám ještě nepadají ryby...?!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 13:31 Zdenek.a
A navíc jsem si všiml, že máš v aqua neonky...pokud jsou zdravé, tak to krupička asi nebude, neonky jsou "oblíbeným" hostitelem kožovce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 13:28 Zdenek.a
Ahoj, tu teplotu bych radší snížil na 28 stupňů (aktivuje imunitní systém a nezatěžuje tak moc ryby), navíc okamžité zvýšení na 30 také moc rybám neprospívá, teplota se zvyšuje postupně.
Pokud to byla krupička, tak se efekt Exitu může projevit často až za pár dní, zejména pokud si léčila jen 3 dny. Jelikož ale popisuješ spíše skvrny, tak by to mohla být plíseň a ne krupička. Proti krupičce svědčí i nepřítomnost kožovce na ostatních rybách, muselo by to odpovídat jen velmi slabé invazi.
Bylo by dobré foto, dost by pomohlo s identifikací choroby.
A jelikož si přidala sůl, tak doporučuji dočasně vyndat rostliny z aqua, zejména ty citlivé, pokud o ně nechceš přijít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 12:11 nigule – vsechny nemoci najednou??? uz fakt nevim...:-(
ahoj, nevim, co se u nas v akva deje, kazdopadne uz sem z toho pekne na prasky...
zacalo to u samce tercaka...vzdycky po treni v dusledku narazu samice, mel potrhany ploutve. to se ale obvykle behem 3 dnu spravilo...tentokrat ne...uz se to tahne nejakou dobu...zkouseli jsme vsechno mozny, naposled tetra general tonic. ploutve porad stejny...
a ted, jakoby to nestacilo se to vsechno nejak uplne zvrtlo, tenhle modrej ma porad ploutve jakoby potrhany a navic se mu na nich obejvily takovy mlecny skvrny (zabarveni) a par tecek a na tele 2 vetsi skrvrny na kuzi (takovy az jakoby do zluta). mlecnou skvrnu ma jeste jeden tercak na ocase - ocasek se nasledkem toho roztrhl. oranzova samice ma na sobe bile tecky (podle me krupice). jedna se jen o tyhle 3 ryby...
nasadili jsme esha 2000 spolecne s esha exit - predepsana davka (3 dny) uz je v akva. ztlumili a zkratili jsme sviceni, aby meli klid. pridavame sera fishtamin...trosku to zabralo, ale ne 100% (natrhly ocasek srusta, bile tecky na oranzove samici se jakoby "rozplizavaji", ale jsou tam porad), uplne to nemizi...dnes jsem zvysila teplotu (na cca 30) a pridala do akva sul...pokud ani ta sul nezabere...co s tim???? uz mi z toho hrabe...
hodnoty vody jsou stale +/- stejne: NO3(Tetra test): 25 mg/l NO2(Tetra test): 0,3 mg/l NH3/NH4(Tetra test): 0,25mg/l GH(d)(BEN test): 11 KH(d)(BEN test): 5 ph(elektrický měřič): 7,6
akva odklaujeme a vodu menime 1x tydne.
nevim, jestli to nezni zmatene, chtela jsem udat co nejvice informaci...ostatni ryby jsou v poradku...
diky n.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 00:15 R Muž Mrakoplash [1776]
007 hlavně ta devítitunová smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 20:41 007
Prostě dělá mrtvýho brouka,teda rybu.Asi jako vačičáci v Době ledové 2 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 19:32 Žena Mája [40] – ?
Nooo, jakože tohle jsem ještě neslyšela... :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 13:44 Muž Horác [3942] – to Caleb
Asi Ti bude muset stačit, co napsal Roman. Konec konců, je to cichlidář, tak ví, o čem mluví ... ano
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [223] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=11101