Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 15:48 Muž Fuchs [169]
Přátelé ve středu jsem si dovezl nové ryby viz. Tanganika dneska ráno jsem si všiml, že dvě moby se drží stranou a nežerou. Teď jsem vztal po odpoledním dýchánku a zjistil, že jedna moba plave břichem nahoru. Hodnoty vody jsou ok. Až na tvrdost ta je 19dgh to by jim ale nemělo vadit ph7,5 myslím si, že něco jsem si dotáhl s novýmy rybami. Dýchají zrychleně, plavou pomaleji. Prosím o radu mám tu teď hexamitu v záloze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 08:55 Žena Beastie [318]
Ještě jedna věc, v té 360l mám několik dánií, začínala jsem na 15ti, uznávám, byl to asi špatný tah, už několik v průběhu času nemělo skřele, alespoň tři umřely (ty bez těch skřelí, postupně, předpokládám potyčky). Buď si nesedí mezi sebou nebo je multíci ubíjí, opravdu netuším.

Jedno z těch dánií je ale opravdu ošklivě nafouklé, člověk by řekl "těhotné" protože jen kulaté a na všechny strany nafouklé bříško. Co jsem tak četla tak předpokládám že zastydlé jikry, ale. Má to takhle už třeba měsíc, možná víc. Odlovila jsem dánio do vedlejší 54l, pomalá aklimatizace, je tam samo. Pozoruji, jestli vše ok či se to zlepší/zhorší, ale co jsem tak četla o jikrách, má to být smrtelné a rychlé.

Může to být ještě něco jiného?

A otázka, teď, když je ta 54l volná, mám tam odlovit všechna Dánia? Je jich cca 10, špatně se počítají, ale skvěle se loví, když neožírají ruce, lezou mi do síťky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 22:48 Veronika Re: Driv3r
Díky za radu, prezentaci si určitě založím, ale až s novým akvárkem, které by mělo tento týden dorazit. Tohle akvárko je 60l, je lehce přerybněné, ale co se týče NO2, to dle testů nezlobí, akvárko funguje bez problémů přes rok. S ničím jiným než s těmito ancíky zatím problém nebyl, proto se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 22:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Veronika
-zřejmě důsledek narušení třecí fáze
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 22:37 Muž Driv3r [236] Re: Veronika
Bohužel na rady co jim je, tu nemáme křišťálovou kouli. :) .Založ prezentaci nádrže uveď co nejvíce pravdivých údajů,a foto nádrže.Pak se ti tu zajisté dostane kvalitních rad.Podle fotek bych tipoval na otravu v akva na pozadi je málo rostlin a malé,tak tipuji čerstvou nádrž.a otravu no2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 21:38 Veronika – Náhlé uhynutí ancistrusů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Nedávno jsem si přivezla tři ancistrusy. Dva z nich mi najednou uhynuli, první měl jikry na půli cesty ven, z druhého jsem je posmrtně vytlačila (viz foto) Jinak mi předtím žádný neuhynul a tihle vypadali také ještě 8 hodin před úhynem normálně. Protože nechci přijít o další, zajímalo by mě, zda s tímto máte nějaké zkušenosti a jak se tomu dá předcházet.
Předem děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 10:42 Maq Re: drvi
Ano, neměl jsem používat termín "nemoc z ozáření", který se zde nehodí. Myslel jsem to vlastně tak, že poškození buněk vlivem UV záření je zřejmě často nevratné. ... A samozřejmě bych čekal navazující komplikace, tj. infekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 10:21 R Muž ctibum [6910] Re: Karnal
Sám napsal, že ji tam dal. Pravda, nenapsal, že ji zapnul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.03.2017 10:15 Žena drvi [2894] Re: Maq
Nemoc z ozáření dělá pouze ionizující záření, tohle budou jen popáleniny od UV. Ovšem možnost sekundární infekce popálených ploch nebo trvalé následky v podobě jizev, poškození očí apod. - to ty ryby mohou samozřejmě mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 10:03 Maq Re: Karnal
Nerad šířím pesimismus, ale obávám se, že nemoc z ozáření se jen tak nerozchodí. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2017 10:00 Žena Karnal [196] Re: Motýl Re:ctibum
Jisté to není, pořád to nemusel Fazol dát do akvária přímo k rybám, ale bohužel některé ty popisované příznaky (zarudlé oči, zarudlé ploutve) by v zásadě popáleniny od UV mohli být.

Ale pokud tam to UV světlo skutečně bylo, tak to ty ryby předpokládám nepřežijí bez následků. Snad je to aspoň už vypnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 23:08 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Fazol
uv lampa zabíjí, při dostatečném výkonu a délce osvitu zabije i tebe, zlikvidoval jsi si akvárko, čti, hledej informace, nebo se zeptej a dlouho přemýšlej, než něco podobného uděláš. Čím myslíš, že se sterilizují operační sály ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 22:56 R Muž ctibum [6910] Re: Fazol
Chlape!!!
Pod tím obrázkem, kde je lampa v akvárku, je ČERVENĚ napsáno WRONG WAY TO USE. V překladu TAKHLE NEPOUŽÍVAT.
A nad tím obrázkem je ČERVENĚ napsáno:
"Warning: sterilization lamp can only be placed in the filter tank, can not be used directly in the fish tank, or the fish will be injured or killed because of a long time exposure to ultraviolet radiation!"
Přeloženo Googlem:
"Upozornění: sterilizace lampy lze umístit pouze do filtrační nádoby, nemůže být použit přímo v akváriu, nebo ryby budou zraněni nebo zabiti, protože dlouhou dobu vystavení ultrafialovému záření!"
Co k tomu dodat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 22:49 Žena Karnal [196] Re: Fazol
Já se jen zeptám - jedná se o tuto či podobnou UV lampu?
www.ebay.com/…

A je přímo v akváriu s rybami? Pokud ano, tak sis právě pěkně "upekl" ryby UV zářením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:09 Muž Kapr [9] Re: Bára
Baro udelaj si prezentaci, napis tam co nejvice informaci a pak se tu snad nekdo najde, kdo bude vedet v cem je problem. Takhle bez informaci ti snad nikdo nevycaruje zazracny lek na nemocnou rybu. Sumecka uz mas pres rok, ale az jak jsou problemy zavitas jsem? Uz tenkrat pri nakupu sis mela zde udelat prezentaci a hned by zkuseni vedeli o co jde. Takhle nevime v jakem je sumecek prostredi, cim ho krmis, co jsi v posledni dobe pridavala do akvaria atd.. faktoru ovlivnujici zdravi je velmi hodne ale informaci zase temer zadne. Jestli tu rybku mas rada a zalezi ti na ni, tak neotalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:56 R Muž romant [27987] Re: caprfild
A stále dokolečka dokola, mám akvárko, 14 dní všechno v pohodě a po přidání tiho či onoho problééém. Kdo za to jenom může, co mě to v tomk obchodě prodali? No kdo za to může, ty za to můžeš, jenom ty. Co jsi se dočetl v těch doporučených článcích? Nic? no to nevadí, ty jsi je nečetl, viď?. ;-) Protože jinak by jsi začal chápat souvislosti a začal taky měnit vodu jako o život, protože ono o život tvým chovancům taky jde. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:50 caprfild Re: Maq
Kořen mám přímo z obchodu a předtím týden namočen v kýbli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:33 R Muž romant [27987] Re: Fazol
Polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:31 Fazol Re: romant
A kolik te vody denne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:09 R Muž romant [27987] Re: Bára
Jako tohle máš v kubíkovým akváriu? rybicky.net/atlasryb/pangas_dolnooky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:07 Bára – sumeček žraločí
Mám v akváriu sumečka žraločího, kterému se na ocase a později i na ploutvích oblevily skvrny. Skvrny jsou narůžovělé a narozdíl od normální krupičky nejsou na ploutvích, ale jsou jakoby prorostlé dovnitř. sad Zkusila jsem léčivo "multi-medical kombinované léčivo typu FCM, s širokým spektrem účinnosti". Nevím co dělat dál ani co je to za nemoc. :-( Tohoto sumečka už mám rok a pár měsíců a nikdy s ním nebyly žádné problémy. Předem děkuji všem kteří poradí! :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:05 R Muž romant [27987] Re: Fazol
Fazol napsal: Ano vrazil to jsem nemel ? Mam ji poprve a na ebay byla na obrazku primo ve vode Nitrifikace v oprdí, měnit, měnit, měnit, měnit, měnit. Nekrmit, nikoho ničím po dobu týdne, tedy po dobu kdy bude nutné měnit tu vodu denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:02 Fazol Re: Motýl
Ano vrazil to jsem nemel ? Mam ji poprve a na ebay byla na obrazku primo ve vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:59 Fazol Re: romant
nezkousim nic proste rikam tak jak to je vcera krom te tecky bylo vse ok dnes odpoledne sem prisel a vypada to tak jak to vypada 1 mrtva samicka bety a cichavcy a ancitrus taky nevypadaji dobre chemyji nepouzivam jen sem dodal tu sul a vymnenim tu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:55 R Muž romant [27987] Re: Motýl
Přesně, v akváriu je bordel voda a i když by to mělo být tím léčivem, tak stejně se to sveze na ty N látky, neb to léčivo mohlo a asi i načalo rovnováhu, jinak by ryby nevykazovaly příznaky otravy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:54 R Muž afc1886 [14682] Re: Fazol
Můžeš dát fotku celého akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:52 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Fazol
jo jo, špatná voda, buď N látky, nebo příliš chemie (léčiv)

nebo jsi tu UV lampu vrazil přímo do akva.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 19:48 R Muž romant [27987] Re: Fazol
Co to tady na mě zkoušíš? Takhle nevypadá placka ze dne na den, to jsou bojovníci a dovedou vzdorovat sakra dlouho, ten stav je nejméně 14 dní starý, přinejmenším. Proč to UV nevypneš? Vyměnit vodu, znovu ti radím, vyměnit vodu, máš tam otravu nadlimitním množstvím N látek, měnit, měnit, měnit, měnit a nic jinýho dnes večer už neřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:38 Fazol Re: romant
tu bilou tecku uz tam mela delsi dobu ale opravdu po pridani toho uv svetla se mi neco deje z rybkamy zacinaji jim cervenat ploutve a zakalovat se oci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:25 R Muž romant [27987] Re: Fazol
Rybu utratit, toto není ze dne na den, tím nás nehoupej. Vyměnit polovinu vody a zřídit prezenatci s údaji které budou pravdivé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:22 Fazol – Poradte prosim
Fotka k příspěvku Zdravim vcera sem do AQ vlozil nove uv svetlo odpoledne jsem prisel z prace a nasel sem tohle jedna samicka bety mrtva muj tercovec vypada takto Ancitrus ma cervene oci moji cichavci modri zrudle ploutve poradte mi prosim preventivne sem zvisil teplotu a pridal sul docetl sem se ze by mi mohla pomoct ESHA 2000
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 09:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
-video? to vůbec netuším, zda je něco obdobného na netu
-tu dislokaci lze udělat i v sítce na hladině akvária, pokud máte obavy z úhynu
-rybu musíte fixovat, před zásahem !!!
-v příspěvku uvádím i variantu bez nutnosti zásahu, kdy se za určitých okolností, vrátí stav do normálu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 08:48 Žena Beastie [318] Re: lacewings
Zkousim na to vraceni celisti najit nejaky navod, vcera sem stravila pul hodiny vylovem a pak sem se opatrne snazila tu celist vratit zpet, ale bala sem se se, ze se mi udusi. Podle me to jeste neni vporadku, zkusim to dnes znovu.

Nejake klicove slovo? zkousim si najit video.

BTW jak dlouho ryba vydrzi na suchu? Nedrzela jsem ji v ruce, normalne sem si ji polozila na kryci sklo, abych ji neromzmackala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 21:00 Maq Re: caprfild
1. Ryby jsi dal brzo.
2. Není kořen jako kořen. Lidi strkají do akvária hrozné věci.
3. Četba článků pro začátečníky na tomto fóru by mohla pomoct odstranit řadu problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 21:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jan
Vidíš hore ten modrý rámček? V ňom je odkaz, klikni naň a budeš múdrejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 20:59 R Muž romant [27987] Re: caprfild
Zřiď si prezenatci předmětný nádrže a jako první opatření při úhynu ryb praktikuj výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 20:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: caprfild
Dobre by bolo vedieť, či ide filter nonstop a aký je to filter. pH je tu na nič, to neskôr.
Zmeraj vo vode NO2 a môžeš i NO3 a budeš vedieť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 20:56 caprfild – pomůžete mi ?
Mám měsíc akvario 54 l. Koupil jsem si do toho 15 živorodek. Prvních 14 dní bylo vše skoro v pohodě až na kalnou vodu .Pak jsem přidal kořen a začali být potíže. Může to být jen náhoda. Voda byla kalná pořád a ryby začali hynout. Při pozorování se mi zdálo,že stojí na místě jak kdyby měli málo kyslíku. Vyčistil jsem filtr a přidal na obrátkách a stejně to nestačilo. Ryby hynuli dále. Koupil jsem si test na ph a zjistil jsem,že mám vodu 7.4 Ph.
Nevím co mám dělat aby mi ryby nevyhynuli všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 20:23 Jan – Co je to za chorobu
Fotka k příspěvku Zdravím
Neviete niekto čo je to za chorobu?? vopred ďakujem za odpovede. akva 400l je založene 5 rokov filter eheim 2080 pravidelna údržba akva a filtru.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2017 08:29 Muž Zip [277] – Bílá tlamička
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o konzuiltaci. Dnes jsme spozorovali u mechovky bílý výstupek na spodním rtu. Nejdříve jsem si myslel, že něco drží v tlamě. Je to asi 1mm velké, viz. foto , ale nedá se to pořádně vyfotit. Co by to mohlo být? Poranění a plíseň?Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2017 09:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
-mnohdy pomůže ,pokud rybu-y necháte lehce vyhladovět a následně krmíte do sloupce vody živou, nebo granule
-"dravostí pohybu" na potravu se někdy dislokace upraví sama
-plovoucí vločkové krmemí je vhodné u tohoto druhu ryb předem namočit, použijte klasickou PL, do které dáte krmivo a trochu vody, nasáknutím snadněji krmivo prostupuje sloupcem a jen nepatrná část zůstává na hladině
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2017 09:12 Žena Beastie [318] Re: lacewings
Dekuji, je pravda, ze ted sem presla na nejake vlockove neb mi doslo to, cim sem krmila predtim, asi proto je to castejsi. Koupim jine krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   22.03.2017 23:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
- jedná se o dislokaci čelisti
- nejčastěji je příčinou vzniku plovoucí krmivo na hladině, na které ryba najíždí ústy ke sběru z hladiny (nepřirozený způsob pro daný druh)
- nežádoucí poloha chrupavky na horní ústní partii ryby, způsobuje rozšíření úst
- jedná se poměrně častý jev, u mladých ryb, ve většině případů, se to během několika dnů vrací do zpětné polohy bez zásahu
- v případě doby trvající více jak 5 dnů, je potřeba zásahu a navrátit zpětně kost dolů do tvaru uzavřených úst, k manipulaci použijte vhodnou pinzetu
- v celku jednoduchý zákrok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 19:37 Žena Beastie [318]
Videli jste nekdy zasekla ta vystrelovaci usta?

Samec cyprichromis leptosomy to ma jednou za cas posledni dva roky, vzdycky se to srovna, ted mu to teda vydrzelo dva dny v kuse. Ale najednou to ma i jedna samice? A to to nejsou zadni mladici, uz jim jsou ctyri roky. Nejaky tip? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2017 13:04 R Muž ctibum [6910] Re: lacewings
6°C při údržbě určitě ne.

OK, připravím jí večer bublinkovou koupel...

Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.03.2017 13:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ctibum
-krmivo od Radka je v pohodě, tak to můžeme vyloučit, jako tu teplotu, tam by ten výkyv musel být v rozdílu více jak 6 stupnů
-zbývá vývojová vada a genetická porucha, tady to lze odvodit jen na základě populačního odchovu,
-utratil bych jí pokud se straní, je zřejmý stres,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2017 12:43 R Muž ctibum [6910] Re: lacewings
Mě vždycky fascinuje, jak ty to vysypeš z rukávu, jakoby se nechumelilo palec Já to musím přečíst 3x, abych začal rozumět tomu, co píšeš... :)

Krmivo mám od Radka Urbana z Neratovic. Žerou mi ho všechny Tetry, ohnivky i krvavky. A 1-2x týdně dostávají mražené cyclopy, ale zase, dávám je do všech akvárek.
Teplotní výkyv... Jak moc velký výkyv? Při výměně vody dávám novou od oka, ale vždycky ji nechám 1-2 hodiny stát, takže tam může být rozdíl tak 1-2°C max.

Nicméně další postup léčit nebo...?

Díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 10:14 Muž Driv3r [236] Re: Lein
Ahoj založ prezentaci uvěd co nejvíce pravdivých udajů přidej fotku ryby a akvária.Vzhledem k uvedeným údajům a ůmrti předchozí bych typoval na špatné prostředí.a s tím spojené nemoci bohužel takhle z hlavy je to věštěni z křištálové koule.Co zkusit ?denně vyměnu vody 1/2 min1/3 vodu trošku přisolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.03.2017 10:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ctibum
- tento typ změny nastává dost často důsledku patologických stavů při zánětu ledvin
- průběh by tomu i odpovídal, včetně té strukturální změny zbarvení
- jist si tím ale nejsem !!! nebot mi není známa patogeneze možného důsledku vzniku, změn, na základě možného určení
- krmivo, teplotní výkyv, vývojová vada, genetická porucha,atd.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 08:54 Lein Re: romant
Ona ta skvrnka není v oblasti střev,ale v přední polovině těla nahoře kousek pod hřbetní ploutví.Nejvíc mi to připomínalo neonkovou nemoc,ale je to plata.Skvrna vypadala mírně vystouplá,ale dnes to vypadá spíš jako nedoléhající šupiny (tak 2-3),jen v místě skvrny.

A ještě-asi před 10 dny jsem platy přeléčila Eshou,protože jedna měla slepenè ploutve a uhynula.Ta byla hodně vyhublá po porodu a onemocněla dřív než zase stihla nabrat váhu.Byla hodně hubeňoučká,tak jsem jí chtěla přilepšit a párkrát jsem asi překrmila,a potom hned onemocněly...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=1901