Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:47 misa Re: Heimdall
Filtr čistíme jednou za půl roku, ale u přítoku vody do filtru máme akvarijní houbu, tu čistíme jednou za 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:44 R Muž Silent [5949] Re: misa
Tak ten filtr má pro daný objem nádrže dostatečnou kapacitu. Jak často se filtr čistí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:38 misa Re: Heimdall
V akváriu je vnější filtr polské výroby aqua el unimax 250. Přípravky na výměnu vody nebudeme používat a budme častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2015 21:34 R Muž Silent [5949] Re: misa
Nevím jaká je tam filtrace, ale přípravky pro podporu nitrifikace mají uplatnění při zabíhání nádrží, při větším čištění filtru nebo po léčbě. Jinak při dobré údržbě nemají valný význam. U přípravků pro úpravu vody je to podobné. Mají význam pokud je třeba vyměnit větší množství vody, pokud není možné vodu napouštět přes sprchu (odstranění volného chloru) nebo pokud např. studniční voda není úplně košer. Já osobně tyto přípravky prakticky nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:21 misa Re: Heimdall
O.k. Děkuji vyzkoušíme to, na výměně vody přitlačíme. Při každé výměně vody do vody přidáváme přípravek na odstranění chloru a nitrifikační bakterie, máme v tom pokračovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 21:17 R Muž Silent [5949] Re: misa
Z fotky to patrné není, ale při bakterce nezůstane jen u ploutví. Nicméně zintenzivnění údržby a mírné zasolení vody většinou rybu zcela zhojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:15 misa Re: Heimdall
Děkuji. Myslíte, že to tedy nebude ten bakteriální rozpad ploutví? Na různých stránkách píší, že na něj esha 2000 účinná není... Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:10 R Muž Silent [5949] Re: misa
Zatím bych ho nechal ve společné nádrži, pouze pokud by se stav začal zhoršovat volil bych karanténu. V každém případě bych měnil vodu alespoň 1x týdně. Pokud by se na ostatních rybách začali projevovat příznaky infekce zaléčil bych co nejdříve eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:04 misa Re: Heimdall
190 litrů, myslíte, že bychom ho měli odlovit, aby se to případně nepřeneslo na jiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 20:57 R Muž Silent [5949] Re: misa
Přitlačil bych na výměny vody a možná trochu zasolit. Savo v žádném případě. Mimochodem jak velká je ta nádrž?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:54 misa – co je to za nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den,
máme rok staré akvárium, na cca 40 % rostliny, 3 čichavce perleťové, 4 parmičky mechové, 9 razbor, 3 pancéřníčky, 2 krunýřovce. Podle testeru esha všechny hodnoty v normě. Před 14 dny se jednomu čichavci objevila na oku bílá skvrnka, která se postupně zvětšovala, přeléčili jsme eshou 2000, po následné výměně vody jsme si všimli, že jeden pancéřníček má místo předních ploutví jen takové "kostičky". Ostatní ryby na ploutvích nic nemají. Myslíte, že by se mohlo jednat o bakteriální rozpad ploutví - a jak se dá léčit - savem? Píší, že antibiotika nejsou účinná. Vodu měníme jednou za 14 dní cca 1/3. Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:52 Žena Zdenina [1] Re: romant
Přátelé, omlouvám se, že ruším takovou výživnou diskusi, jen chci podotknout, rybičky se zlepšují. Vypadají lépe, byť příčinu jsem zatím neodhalila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:41 R Muž romant [27987] Re: Designer
Já to taky nikomu necpu to že jsem do akvária, před jeho napuštěním vodou použil vlastní moč, jako zálivku dna. Ano pro mnohé eklhaft, prosím ať jsem za odpudivé prase, no a co, ověřil jsem si že to fakt funguje a to bylo mým cílem. ;-) Jinak budu se muset zamyslet nad zde probíhající debatou a třeba pri ní vytvořit nějaký "výživnější" vlákno, tzv. jenom pro otlejší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Beru to sportovne, spareny salat mi prijde jako neco dostatecne sterilniho a zaroven rostlinneho, aby to vyhnilo "spravne", pricemz nekdo curani do akvaria muze povazovat za eklhaft (ac tam pak ryby delaji totez, a moc zdraveho cloveka opravdu sterilni je). Ale nikomu salat necpu, tedy mimo vsech tady smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 14:56 R Muž romant [27987] Re: Sid
Tak aby to nebylo jenom v rovině teoretické, tak já se přiznávám, mám to odzkoušený a považuji to za tu nejčistší metodu, mám-li to tak nazvat, ale opět je to, stejně jako ta modř v rovině spíše neveřejné. Pro mě je to čistá, přímá a okamžitá metoda a je podle mě lepší než ten Designerův(Jirko promiň) salát. Záběh, tedy skutečnej záběh akvária se tím urychluje min. o polovinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 12:35 Deepinpeat Re: Sid
No já to třeba chápu, ale přiznejme si, že někteří jedinci možná nebudou schopni racionálně akceptovat, že moč zdravého člověka je v zásadě sterilní a praktická aplikace močoviny tímhle způsobem by v nich mohla vzbuzovat smíšené pocity. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2015 11:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Deepinpeat
Proč utrácet za něco, co mám stále "po ruce" a zadarmo?! :-D
(Jinak, samozřejmě, souhlas. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 11:00 Deepinpeat Re: Sid
Jo, místo moči je asi lepší granulovaná urea, je na zabíhaní nádrží skvělá, vřele doporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 23:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Za tohle pripomenuti za vsecky palce nahoru! ;-)

No a svou "salatovou" metodu snad zrychlene popisu jen novacku. Necha se v novem akvariu vyhnit spareny hlavkovy salat, samozrejme rozumne mnozstvi k velikosti akvaria, a az uplne zmizi, vymeni se voda a je zabehnuto. Ovsem pri tomto mit v akvariu cokoli ziveho mimo rostlin, by bylo vyslanim na dost moznou smrt (moznou, co je jiste, ze?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.01.2015 22:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Designer
...A prave tyhle faze zabehu, se zamerne provozuji bez ryb... Ony ty bakterie musi neco zrat, zpocatku nemaji co, aby prezily, pak je jich zase malo a musi se namnozit nejprve jedny, pak druhe...
Už se to tu déle neobjevilo, tak v této souvislosti zkusím připomenout, že fáze záběhu bez ryb se dá vylepšit tím, že se nitrifikační bakterie cíleně přikrmují. A to nejlépe tak, aby jejich kolonie po uzavření koloběhu dusíku zvládla nasazení i většího počtu rybek. Kromě běžného krmiva, které se k použití k tomuto účelu přímo nabízí, se zde zmiňovaly i mražené krevety. (Nebo taky třeba moč, která je zdrojem močoviny a ta zase zdrojem amoniaku...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:13 R Muž romant [27987] Re: Zdenina
Můžeš lehce polechtat dno, ono už samotný ryby, jakožto producenti odpadních látek když dýchají solidně zásobují systém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:10 Žena Zdenina [1] Re: Designer
Testují mi vodu v té prodejně. Taky je mi jasný, že nasazení bakterií není samospasitelné, i proto jsem jejich aplikaci už dvakrát opakovala, a že můžou hodnoty vody kolísat, zvlášť když každý den měním třetinu. Nepomohlo by i posbírání bobků odkalovačem? To se zase nebudou mít z čeho množit ty užitečné bakterie, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 18:41 R Muž romant [27987] Re: Sid
Pokud bych měl být ten, kdo zveřejní nějaký nástřel dávkování, tak bych se držel politiky opatrnosti a dělil doporučené dávkování do "běžnýh" nádrží třema, tedy je-li toto doporučováno jako 1 ml na 10 litrů, takže dejme tomu nějaký 3 kapky(klasický kapátko z lékárny) v našem případě na 10 litrů akva vody. To doporučený dávkování je vztaženo na Dajanu, jiní výrobci mohou mít tu koncentrci a potažmo doporučené dávkování v jiných koncentracích, to proto, abych později nebyl nikým osočován, že jsem něco poradil a jeho akvo poslal do kopru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 17:13 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Moje chyba. Evidentně jsem si blbě zapamatoval složení Ectopuru, nicméně bych tento lék do společné nádrže k zmírnění negativních účinků dusíkatých látek raději nepoužil. Zlatá obyčejná sůl :) . Díky za osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 16:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zdenina
Zdenina napsala:... dusíkaté látky jsou nulové, snad už jim nic nechybí.
Kdyz je na pocatku cista voda a neni nic moc, co by se rozkladalo a produkovalo cpavek, voda je chvili paradni. Az je z ceho, zacne se hromadit cpavek, zacne nabihat nitritace, takze pak se hromadi NO2, a nasledne teprve nabiha nitratace, ktera NO2 premeni na NO3, cimz se da povazovat cela nitrifikace za rozbehnutou. A prave tyhle faze zabehu, se zamerne provozuji bez ryb. Ono doliti bakterii jiste svuj pozitivni vliv ma, a i zabeh muze urychlit, ale ze bych tam rychle daval ryby, to asi ne. Ony ty bakterie musi neco zrat, zpocatku nemaji co, aby prezily, pak je jich zase malo a musi se namnozit nejprve jedny, pak druhe. To by se nejspis musely prilevat po troskach den za dnem, aby to melo nejaky superefekt, i kdyz nepopiram, ze zaliti filtru bakteriemi z lahvicky vyznam ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.01.2015 15:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Heimdall
...Ectopur uvolňuje kyslík a slouží jako podpůrná léčka. Na dusíky nepomůže...
SERA Ectopur je směs solí, tvořená 1,6% boritanu sodného, 2,6% perboritanu sodného a 95,8% NaCl.
U tohoto prostředku je nutné hlídat dávkování. Boritan a perboritan jsou zdrojem peroxidu vodíku, při jehož předávkování hrozí poškození žaber, a boru, který je ve vyšších koncentracích pro vodní živočichy i rostliny toxický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 14:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Zdenina
...dusíkaté látky jsou nulové...
A čím ty N-látky měříte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 14:14 Žena Zdenina [1] Re: Sid
Ok, tak bez modři. Nevím, jestli tedy léčit ty parazity. Počkám, jak budou ty skřele vypadat za den za dva a vysleduju ty výkaly. Nijak zubožené určitě nejsou, tak se nebudu pouštět do žádných hurá akcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 13:54 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Nemám modř odzkoušenou => nebudu "tlačit na pilu". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 13:36 Žena Zdenina [1] Re: Designer
No ony jsou na pohled úplně zdravé, žádné chomáčky ani nic jiného na sobě nemají. Plavoz v pohodě. Ty skřele zůstávají jen 3 ramirézkám, ta jedna to má výrazně víc viz foto, ostatní jsou happy. Ty výkaly mají taky jen některé. Zbytek kadí červeně v barvě vloček. Akvárium je živé, žádné ustrašené kusy, samci mají i elán na šarvátky. Nasadím vodoléčbu, dnes už jsem vyměnila a trošku zasolila, zítra až otevřou, koupím tu modř a uvidíme. Kytek mam docela dost 18 trsů, nitrivec jsem dávala 2x a jeden mám v zásobě, dusíkaté látky jsou nulové, snad už jim nic nechybí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 11:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Zdenina
Zdenina napsala:A teď k problému - už dva až tři dny pozoruji, že rybkám ostávají skřele.
U Ramek bych mel nejvetsi strach z toho, ze chytnou bolaky, jako jsou na fotkach rybicky.net/forum/1476 z 15.5.2014 (nejsou to me fotky, nekdo se na to ptal, ale nekde mam fotky dost podobne), to je konecna, mne tim vymrel chov, delal jsem mozne i nemozne, tech leciv... nepomohlo nic. Dnes videt takovy vridek, ac vlasu nemam mnoho, staly by vsechny. Kdyby nekdo vedel jak na to, ac ted to nevyuziju, do budoucna bych se rad poucil.

Druha "mila legrace" s ramkami je nafouknuti jakehosi ruzoveho vacku pod skrelemi, ktery postupne rozevira skrele, az je videt venku. Jednu ramku s timhle se mi podarilo koupit pred lety, a bohzuel ani tam lecba nezabrala, ony ramky bohuzel na nemoci odchazeji dost rychle, neni casto na nic cas, jedno lecivo, a kdyz to neni zasah, cokoli dalsiho uz je casto marne.

Ramky mohou byt oriskem i pro zkusenejsiho akvaristu, dat je do noveho akvaria a jeste bez zabehu, to zavani prusihem.

Co Ti pise Sid by mohlo byt dobrym resenim, aspon ve smyslu prvni pomoci, tu modr bych pouzil, protoze si pomuzes jednak s toxicitou dusikatych latek, a jednak ty ryby preventivne prelecis, a navic ta modr je soucasti vice leciv, takze pripadna kombinace s necim dalsim (po rozumne uvaze a zjisteni slozeni dalsiho leciva) je mozna.

Neverim, ze ryby maji rozevrene skrele z nejakeho nedostatku kysliku, to by spis "lapaly po dechu", zrychlene se snazily dychat, drzely se u hladiny. Spis jim neco napadlo zabra, specialne to poznas tak, ze odstava skrele jen jedno, nebo je naopak "slepene". Muze ale jit i o vrozenou ci vyvojovou vadu, nektere ryby maji ruzne deformace a nesoumernosti, a nebo zkracene skrele, ale do prodeje by se takove ryby dostat nemely.

Ovsem co ted ctu od Tebe dal, cire vykaly, to je na preleceni na strevni bicikovce, u ramek je opet lecba dost problematicka, pozdeji nemozna. Podle toho co pises, jsou ty ryby v dost katastrofalnim stavu a ta modr pak nepomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 11:21 Muž Legioix [574] – Re: Heimdall
Jasně. Já jsem spíš reagoval na to co paní psala o pár postů zpět:
"Ještě cestou domů jsem rybku ukázala jednomu chovateli, který řekl, že má málo kyslíku a že mám upravit filtr a hned vyměnit aspoň 1/3 vody"
Tím Ectopurem myslím nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.01.2015 11:19 R Muž Silent [5949] Re: Legioix
V tomto případě je sůl doporučena spíše jako antidotum na dusíkaté látky a na to funguje běžná kuchyňská sůl. Ectopur uvolňuje kyslík a slouží jako podpůrná léčka. Na dusíky nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 11:15 Muž Legioix [574] – Re: Zdenina
Zdenina napsala: Ok, zkusím sehnat, zítra tam zaskočím. Sůl mám s jodem, ale to je asi dobře ne?
Možná bych radši používal toto: www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 11:05 R Muž romant [27987] Re: Sid
Doporučte sám, já mám v tomto směru velmi špatné zkušenosti. Neuposlechnutí mojí rady a snaha to "zlepšit" vedla k efektu přesně opačnému. Kapek několik a celá lahvička, to je trošku jinej tabák a proto veřejně tuto metodu nebudu doporučovat, i když vím, že to může dobře zafungovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 11:03 Žena Zdenina [1] Re: romant
Ok, zkusím sehnat, zítra tam zaskočím. Sůl mám s jodem, ale to je asi dobře ne? Jo a ten krámek mají už asi 10 - 15 let, tak snad to umějí. Proto jsem tam tu rybičku vzala. A vám taky moc dík! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 10:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
A co rybám přilepšit i tou methylenovou modří, když už jsme tu tak nějak dospěli k závěru, že by jim to (stejně jako výměny vody a NaCl) mělo pomoci? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 10:15 R Muž romant [27987] Re: Zdenina
Jasně, psal jem to už včera, měnit, měnit, měnit, ty odkazy co jsem ti včera dával nejsou bezcenný linky, to je velmi dobrej studijní materiál a pro utvoření si základního přehledu, jak to v akváriu chodí dostečným zdrojem informací. ;-) To jestli to je nebo není špatně, to se teprve ukáže v následujícíh 14 dnech, pobyt ryb ve zhoršených podmínkách nemusí nutně znamenat okamžitý problém, ale může se to projevit až za nějakej čas. :-) Sůl normální kuchyňskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 10:08 Žena Zdenina [1] Re: romant
Aha, takže tedy je to špatné sad tak budu měnit. Sůl taky dám. Jaká je nejlepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 10:05 Žena Zdenina [1] Re: garggi
Díky, nevím to tedy na stopro, neb jsem začátečník, ale ramirézky a pancéřníčci a ancistrusi se snad k sobě hodí? Bylo mi to tak při nákupu sděleno. Krmím smíšené vločky a tabletku na dno. Co se týče té takyakvaristiky, krámek mají manželé. Chlap je úplně super, stará se o ryby a ví o nich hodně. Ona nevím, ale je tam častěji. Ale určitě vycházejí lidem vstříc. Nemají to předražené, prodávají tablety po kusech a dají i ofocený návod, za dvacku kompletně otestují vodu. Tak snad jim jde taky o rybičky a ne jen o kšeft...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 09:58 R Muž romant [27987] Re: Zdenina
Měnit vodu jak vo život, ono taky vo život jde, tedy těm rybám a ramirézám obzvlášť, jsou to na vyšší dusíky docela cíťové. Do akvária zasahovat co nejméně a jenom měnit a lehounce vodu zasolit, při výměně nalít solný roztok rozpuštěné pol. lžíce, toto udělat jenom jednou, ne při každé výměně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 09:53 Žena Zdenina [1] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tak jsem zase tady. Rybky až na skřele jsou ok. Mají to jen některé, přikládám fotku dvou nejhorších. Co se týče tĕch parazitů, výkaly má většina červené, některé ale mají průhledné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 01:36 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Zdenina
Málo v které akvaristice umí správně poradit?
Je to hold byznys nebo pro někoho zaměstnání a každý k těm rybkám nemusí mít vztah, jak chovatel (samozřejmě ne všude).
Tak, že, příště, když ti někdo v akvaristice poradí co si máš koupit (za x peněz) k léčbě, tak se zpětně zeptej jaké má z přípravkem osob. zkušenosti a zeptej se kolik má akvárií a kolikrát tím přípravkem léčil(a), nemoc kterou vlastně asi ani neví(nezná).Uděláš si obrázek.
Tady dostaneš spíš osobní zkušenost, není to jistější(lepší)?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 01:17 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Lucianetta
Ahoj.
Jen se ptám?
Pokud máš v akva rybky, které se snesou (jak v potravních nárocích, tak nárocích na parametry a hodnoty vody atd.) a nenašla jsi podle fotek ani obrázků(kde jsi hledala) nemoci, shodu s tvými rybkami, tak nemohlo by jít třeba o stáří rybky ? ? ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 22:40 Žena Zdenina [1] Re: romant
ok, udělám to tak. Zítra je vyfotím, ať ty skřele vidíte, dnes už je nechci rušit, mají zhasnuto. Snad to dají. Nebylo to zase, že by se dusily pod hladinou a jiné horory, které jsem četla v příručkách. Taky tam vesele plavou, nejsou nijak dezorientované ani apatické. A hodnoty vody jsou taky dobré, dusitany pořád nulové. Byla jsem zbrklá, ale udělám maximum (jako těch 1500000 nováčků přede mnou, kterým tady pomáháte potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 22:20 R Muž romant [27987] Re: Zdenina
Týden denní vodoléčby s minimálním krmením. Skřele nevím, do jaký míry jsou načatý a je možný že to některý z nich nedají, to je daň za netrpělivost. Po tom týdnu vyměnit tak 2x za týden a posléze už normální režim v podobě pravidelný jednotýdenní výměny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 22:16 Žena Zdenina [1] Re: romant
Dík moc,Romane,:-*
nějaké základy jsem si načetla, než jsem se do toho pustila, hlavně na internetu a v příručkách od sery. U nitrivce psali, že se můžou dát ryby za 24 hodin a i prodavačka mi to tvrdila, že je to v pohodě, přesto se mi to zdálo trochu přehnané a proto jsem se snažila přidávat ryby postupně, ale asi jsem jich dala fakt víc než jsem měla. Ten pán mi dnes radil měnit ob den třetinu vody, ale radši asi budu tedy přelévat denně. Dávám tam aquatan. Nevadí, když by ho tam pak bylo hodně? Po jaké době budu moci polevovit v této kbelíkové mánii? Ty skřele se jim srovnají?
Z
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 21:46 R Muž romant [27987] Re: Zdenina
Ani jedno ani druhý, ale začni a to hned měnit min. 1/3 objemu vody denně, jinak bude ještě hůř. Akvárium bylo velmi brzy zarybněno a momentálně dochází ke zlomový fázi nitrifikace a dusitany jsou na vrhcholu a jakmile nezačneš měnit tu vodu o ryby příjdeš.
Edit: Povinná četba.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 21:43 Žena Zdenina [1] – Odstávající skřele
Ahojte, mám na vás velkou prosbu, tedy hlavně na ty zkušenější :-)
Jsem začátečník a mám nově založené 180 l akvárium zhruba 9 dní. Je to komplet Juwel Rio zakoupený od chovatele, který už v něm rok ryby měl, tak předpokládám, že technika odpovídá.
První den jsem udělala dno, zasadila rostliny, dala vodu s aquatanem a nasadila bakterie sera nitrivec. Za další 2 dny jsem koupila dva pancéřníčky skvrnité, za další dva dny 4 ramirézky a 2 pancéřníčky schwarzovy, po dalších třech dnech jsem doplnila další nitrivec a přidala dalších 5 ramirézek a dva malé ancistrusy. Tedy mám nádrž kompletně osazenou, celkem 8 ramiréz, 4 pancéřníčky a 2 ancistruse. Během té doby jsem třikrát měnila cca 30 - 40 litrů vody, hodnoty vody jsou stále ok. Rostliny vypadají dobře, svítím 12 h denně.
Přesto jsem udělala botu, měla jsem totiž špatně natočený vývod z filtru a voda se málo čeřila. Rybičky měly asi málo kyslíku. Také byly vystaveny stresu z přepravy a než se mi podařilo nastavit topení, pohybovala se voda od 22 do 26 stupňů. Navíc pozoruji, že dva samci ramirézek se do sebe pořád navážejí a honí i ostatní, to asi také rybám moc nepřidá.
A teď k problému - už dva až tři dny pozoruji, že rybkám ostávají skřele. Vzala jsem rybku do akvaristiky a prodavačka mi dala sera bactopur direct, že zvenčí na nich není nic vidět, ale asi mají nějaké vnitřní bakterie. Ještě cestou domů jsem rybku ukázala jednomu chovateli, který řekl, že má málo kyslíku a že mám upravit filtr a hned vyměnit aspoň 1/3 vody - měl asi pravdu, udělala jsem to, voda už šplouchá a ryby jsou hned čilé. Jenže skřele má hodně rybek pořád hodně otevřené, některé z nich jednu mají víc než druhou, je to vidět hlavně na pohledu zespodu. Tak nevím, jestli opravdu nejsou ještě nemocné, a jestli prodavačka v akvaristice doporučila správnou léčbu (o nedostatku kyslíku nevěděla, to jsem zjistila až po té radě od chovatele). Mám tam dát ty tablety nebo počkat jestli se jim zavřou, případně zjišťovat jinou nemoc? Poraďte prosím.

Dík moc!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 21:34 Žena Lucianetta [43] Re: cezarmilan
pozerala, ale kvalita fotek je taková, že nic nepoznám, nic z tohoto nepřipomíná to, co měly moje ryby. Můžu se také zeptat, jakého parazita máte na mysli? Pokud Váš příspěvek byl určen k pomoci...?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3901