Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:30 Andaska Re: hunti
Máš tam jen tu cichlidku? Co dusitany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:24 Muž hunti [4] – Cichlidka
Zdravím, mám problém s Cichlidkou. Poslední dva dny polehává po dně a lapá po dechu :-( . Ani nepřijímá potravu. O víkendu jsem kupoval na burze v Brně mražené patentky a artemie. Začala takto ležet pár dní na to. Je možné, že je to tím krmivem? Bylo to od nějakých poláků.

Video viz www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2019 00:15 - Re: Duhák
Neprejedla sa len?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 22:15 Muž Duhák [0] – Zvětšené břicho u tetry červené
Fotka k příspěvku Mám prosbu tetře červené se zvětšilo břicho-chtěl bych se optat zda se jedná o nějakou nemoc anebo má v sobě jikry. Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 20:44 And3a Re: romant
Mrkla jsem, našla jsem to tady na diskuzi i jinde a jsem tak na 90% přesvědčená, že je to ono, tak snad nedojedu na těch zbylých deset procent. Moc děkuji za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2019 15:40 R Muž romant [27981] Re: And3a
Mrkni se na fotky pod názvem Oodinium a porovnej to s tím, co vidíš na svých rybách, možná tudy povede cesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 12:04 And3a Re: Yirka
Tak poučená už jsem. To mi však v aktuální situaci moc nepomůže, když už se stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2019 11:59 Muž Yirka [9118] Re: And3a
Já mám jednu radu, ale již jen jako prevenci.
Při 14 denní absenci nech akvárium být vlastnímu životu a ať do něj nikdo nezasahuje a hlavně nekrmí. Až se vrátíš, budeš překvapena, že rybky budou ve velmi dobré kondici a ndrž též.
Jediné co by tomu mělo předcházet je výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 11:28 And3a
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zdravím všechny. Byla jsem 14 dní pryč a o akvarium se starali rodiče - dostali instrukce. Nicméně řeším po návratu docela kalamitu.
Na rybách se mi objevil takový bělavý povlak, jedna měla i zakalené oko. Pročetla jsem už docela dost stránek s akvarijními nemoci, ale ani tak nevím, co přesně to je a jak to léčit. Plíseň, nálevník nebo nějaký bičíkovec? Dávala jsem tři dny Esha 2000, ale žádné výrazné zlepšení, dvě ryby dokonce odešly. Tak jsem udělala nakaženým rybám hodinovou lázeň v Seachem Paraguard, u kterého mám napsané, že je to širokospektrální, což mi přišlo příhodné, když nevím, o co se jedná. Má někdo nějakou radu, jak postupovat dál? Byla bych moc vděčná. Díky.
(Fotky jsou z dvou různých akva - ten černý skalár vypadal hodně bídně, tak jsem ho nejprve oddělila do jiného akvária, které je úplně prázdné, pak jsem zjistila, že to mají i ostatní.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 21:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Karolina
Předně bych Tě nasměroval ke kompletnímu pročtení tohoto odkazu rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky

protože asi tuším kde nastal problém , než začneš číst , vyměň polovinu vody v akváriu- to bych doporučil provádět každý den alespoň 14 dní, krm jen jednou za dva dny a to velmi málo, nečisti filtr a nehrabej se ve dně, až si vše pročteš- dojde Ti v čem je problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 21:31 R Muž Anthrax [4739] Re: Karolina
A co ti v tom zverimexu zjistili konkrétně za toxické látky a v jakém množství?
Důvod je patrně nově založené akvárko. Do nové nádrže se zpravidla ryby nedávají. Tam bývá voda dost nebezpečná. Jak píšu nekrm a měň část vody. Ten toxivec taky používej když už ho máš.
Jestli chceš nějaké podrobnější rady, tak se zde zaregistruj a vytvoř si prezentaci akvárka. ;-)
Edit: Píšeš, že jsi nalila toxivec a žádná změna. Ty jsi to měření absolvovala opakovaně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 21:10 Karolina Re: Anthrax
Jak zjistím důvod?je to nově založené akvárium ph v pořádku i ryby se zdají ok tak nevím!hlavně nechci aby začali chcipat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 21:07 Karolina Re: MonterMonty
Šla jsem do zverimexu a tam mi testovali vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 20:23 ShotFromBush Re: lacewings
Nejsem si jistý, zdali je to tvrdý. Ještě včera bych odpřísáhl, že je to měkké. Plandalo to tam jak nějaký sáček.
Dnes to je menší a vypadá to spíše tvrději a už si to nedrbe.
Ta poslední fotka je dnešní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 19:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ShotFromBush
-pokud došlo k poškození pokožky a byla narušena i škára ,je možné ,že jde o důsledek
-rozdíl možné diagnostiky bude v samotném útvaru
-1 útvar je na pohmat tvárný ,mléčně průsvitný
-2 útvar je zcelený a tvrdý ,jednolitě zabarven
-podle uvedených fotografií nelze konkrétněji upřesnit ,může se jednat i o pigmentovou anomálii -odchylka od normálního stavu vývoje poškozeného místa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 18:14 ShotFromBush – Betta, nemoc.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám nemocnou bettu, a nevím co dělat.
Před 5 dny se mu na hlavičce udělal jakýsi útvar. Vypadá to jako váček z podšupiny, má bílou barvu. A první dva až tři dny ho to místo svědilo, takže se otíral o všechno možné. Druhý den od toho, kdy se to objevilo jsem dal do akvaria EsHa2000, v podávání jsem pokračoval další 4 dny. Každé dva dny měním vodu. Ale útvar byl po celou dobu skoro beze změn, až na pár vyjímek, kdy se to zmenšilo, ale po chvíli to bylo zas stejné.
Teď mi příjde, že to má menší ale okolí mi přijde malinko nateklé, nevím zdali to je kvůli tomu, že se v tom místě škábal. Jí normálně, a nějak zvášť se neschovává.
Prosím vás o radu, co mám dělat?
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 18:12 R Muž Anthrax [4739] Re: Karolina
Pokud máš v akváriu otravu, tak nekrm, vůbec a měň vodu. Radši tři dny hladové ryby než otrávené ryby.
Jinak by to chtělo řešit spíš důvod. Lít tam toxivec není dlouhodobé řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 17:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Karolina
Jak jsi to poznala že máš v akváriu toxické látky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 16:37 Karolina – Toxivec
Dobry den potrebuji radu odbornika:-)mám toxické látky v akváriu a nalila jsem toxivec ale žádná změna!ovlivňuje pripravek krmení?zkouším další dávku ale nechci je nechat další 3dny bez jidla děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 09:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Darek
Jen dodám, pro tu mollu to je konečná. Pokud už neumřela, tak ji utrať, ať se netrápí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 09:02 MikiG Re: Vojtaa
Já stejné množství ryb jako ty tímto sáčkem zkrmuji týden.Taky beru na burze v OV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 08:56 Žena Rennee [21] Re: Vojtaa
Molly jsou hrozný čuňata, umí se přežrat doslova k prasknutí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2019 17:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Vojtaa
Vyhřezlé střevo v důsledku přežrání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.02.2019 20:38 R Muž afc1886 [14655] Re: Vojtaa
Podle mě se přecpaly. Tipl bych si, že jsi jim chtěl přilepšit, ale jestli to je jen nárazové, tak to spíše škodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 17:15 Vojtaa – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

dneska jsem si přinesl z burzy v Ostravě živou potravu pro rybky a doma hned jeden sáček dostaly. Reakce byla taková, že skoro okamžitě dostaly nějaký střevní problém a měly fakt hodně nafouklé břicha, to bych pochopil změnou stravy, ale jedna Black molla, jako by ji ty střeva roztrhly zadek. Je to zle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 22:46 Darek – Nemocný Čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim poradi nekdo? Dekuji moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 15:02 Muž MichalV [327] Re: Driv3r
Skúsil by som pred výmenou zmerať pH v akva a v čerstvej vode, či tam nie je rozdiel. Ak to bude +- rovnaké, neber tu predchádzajúcu teóriu o amoniaku do úvahy. Viac poradiť neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 14:56 Muž Driv3r [236] Re: MichalV
To vím proto jsem napsal údaje. O spotřebě a stavu bojleru. Ale poznámka dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 14:38 Muž MichalV [327] Re: Driv3r
nechcem tomu prikladať väčší dôraz ako si to zaslúži, len som dal všeobecnú poznámku na zamyslenie.
Príklad: bytový dom s 20 rokov starým akumulačným zásobníkom z ocele, medeným výmenníkom a objemom neprimeraným spotrebe (nízka obmena vody a teplota v optimálnom rozsahu pre množenie nežiadúcich baktérií) + pôvodné rozvody z pozinkovanej ocele
vs. prietokový ohrev v nerezovom doskovom výmenníku a rozvody z plastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 14:21 Muž Driv3r [236] Re: MichalV
Jsme doma 4.
2 malí cakalove a jedna mořská (pana)(každý den vana) .bojler kombi 150l 7let starý.voda nemá šanci se ani pořádně ohřát natož zkazit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2019 13:55 Muž MichalV [327] Re: wolavka
ako projektant kúrenia/chladenia/zdravotechniky ti môžem povedať, že žiadne aditíva sa do ohriatej pitnej vody nepridávajú. Ale spôsob ohrevu pitnej vody a jej prípadná akumulácia môže mať vplyv na jej kvalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 13:35 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Driv3r
Zdravím, já se před nedávnem dozvěděla, že bych teplou vodu přimíchávat neměla, jelikož se prý přidávají aditiva kvůli trubkám. Nevím co je na tom pravdy, ale raději nechávám odstát a ohřát v kbelíku, ale já mám malá akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 13:12 Muž Driv3r [236]
Chlor by je asi zabil ne?tohle mi připadalo jako nějaký šok.nevymenil sem tolik vody aby to mohlo mít vliv aspoň si to myslím. Navíc tu vodu vyměňují relativně pomalu. Ale příště ho radši změřím. Ta reakce nastala cca 5min po dopuštěni vody.
Ty sae a neonka vplavavaji k hadici a chytají bublinky. Respektive vše co se hne.to samý i ostatní ryby ve velkém. Ale v druhým se Nany drželi daleko od hadice jsou to ještě posránci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 12:09 Muž dudak [1885] Re: MichalV
Já chlór v práci měřím, a můžu potvrdit, že ta koncentrace se občas dost liší, když je ale zapla filtrace, zmizí z té vody velmi rychle. Ale tím amoniakem by to mohlo být taky, podobně mohou ryby reagovat i jen na velký skok pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 11:35 Muž MichalV [327]
S tým chlórom sa mi to nezdá, keďže je pravdepodobne dávkovaný čerpadlom na základe jeho výslednej koncentrácie.
Napáda ma kolísanie pH a s tým súvisiaca toxicita amoniaku, ktorý nemusel byť pri výmene nulový. Alebo aj nie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 10:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Driv3r
Mi po výměně vody některé ryby polehávaly po dně, o pak citlivějších ryb jsem přišel. Příčinu nevím. Teď se snažím dopouštět vodu hodně pomalu (cca 10% za hodinu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 10:31 Žena Rennee [21] Re: Driv3r
Napadlo mě to samé co kolegu, proto je lepší nechat tu vodu odstát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 10:27 Muž dudak [1885] Re: Driv3r
Jediný co mě napadá je moc chloru ve vodě, většinou rychle vyprchá když je zaply filtr, nám na to už i pár ryb odešlo. Asi záleží jak to zrovna vodárny namíchají.
Edit: Chlor jde docela dobře měřit papírky od eshy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 23:54 Muž Driv3r [236] – Není to nemoc.
Ahoj dnes při výměně vody a běžné údržbě se mi ve dvouch akvarijních stala divná věc. Po výměně vody začala 1sae a neonka mít divné chování. Nejdříve lítaly po akva a pak vypadali že lekli. Zůstali na dně jako mrtvý. To mě vyděsilo a netušil sem co se děje. Tak sem čuměl do druhého akva kde jsou Nany od montyho. 2 ryby začali lítat po akva jak šílený. Po chvilce se srovnali a jen stali. Ta sae a neonka byli břichem vzhůru. Na dně ale zpozoroval jsem malí pohyb žaber. Tak jsem čekal co se bude dít. Po chvilce se zberchali a začali plavat normálně. Po hodině už i žrali netuším co je špatně. Voda špatná? Nebo co? Měním takhle vodu furta a nikdy nic.
Je to rovnou z řadu přibližně stejná teplota. Zkouším na ruce když vypouštím vodu nastavím a zpátky do akva tou samou hadici. U velkého je to cca čtvrtka u malého míň než čtvrtka. Furt běží filtr i topení.Snad někoho napadne co se mohlo stát. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 16:55 Jana
Děkuji Za radu fotka mi nejde udělat a rostlinky mám živé. Black mola to má poté, co vylezla z rostlinky zhruba hodinu.Jinak je čilá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2019 16:45 R Muž romant [27981] Re: Jana
Aplikoval bych vodoléčbu a tipuji že plastový rostliny bych vyměnil za živý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 16:43 R Muž Anthrax [4739] Re: Jana
Ahoj, to chce fotky + další info o nádrži Nikdo tu neumí věštit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 16:36 Jana – Nemoc
Dobrý den chci se zeptat dnes se mi jedna black mola zasekla v rostlince a pote co se dostala ven má na sobě bílé flíčky je možné že se poškrábala. Prosím o radu co sní dál. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 13:57 R Muž ctibum [6868] Re: Alexandra
Jestli ta skvrna na boku jsou chybějící šupiny, tak sjeď na můj dotaz ze 7.1. a projdi související odpovědi. Třeba ti to pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 13:00 Žena Alexandra [3] Re: afc1886
Dekuju, taky mi to tak připadalo. S tím já ale nemám asi šanci nic udělat, nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 12:51 Žena Mrija [27]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kupovaná bola nedávno , ešte stále je v karanténe s použitím preventu od dajany a dnes sa jej objavilo toto. Netuším či je to pleseň keďže plutvy má v poriadku ale parazit lebo je to ako keby pod kožou . vďaka za všetky rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 11:13 R Muž afc1886 [14655] Re: Alexandra
Ten flek nevím, ale podle popisu chování rybky to vypadá na problém s plynovým měchýřem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 08:09 Žena Alexandra [3] – Zivorodka, ocasem kolmo k hladině, skvrna na brise
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dnes ráno mi umřela zivorodka. Byly ji cca 2 roky a narodila se ji za tu dobu spousta malých. Poslední cca 14 dni jsem ji na břiše pozorovala takovou skvrnu, ale nemenila se, nerostla, nic.. a ryba byla v pohodě pohybove, aktivitou i normálně zrala. Poslední tři dny se ji zvedal ocas k hladině a dělalo ji problém to vyrovnat, rychle dychala. Zavrtala se někam do rostlin, aby ji držely ve vodorovné poloze a asi aby měla taky klid. Včera měla od zadečku takové bílé vlákno a má tam taky bílou skvrnu. Ostatní ryby jsou dlouhodobě v pohodě. Jedinou změnou v akvarku jsou sneci (okruzaci a piskořky). Přidávám fotky toho fleku na břiše a u ritniho otvoru.
Poradíte, co ji bylo, prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 20:08 Petra Re: Jája
Guramy maju uz 12cm, samicky 8-9 , ked tak darujem jeden parik v budúcnosti, alebo samca jedneho, aby tomu druhemu ostali dve samice, povodne som tam chcela mat len tieto 4 guramy , mrenky som dostala darom, tak su tam. Ancistrusy ma fascinuju, preto ich mam 6, no co sa zabijem ked som nesmrtelna? Mam velmi zarastene akva, zatiaľ nie su ziadne bitky medzi guramami, maju sa kde ukryť. A k tym ancikom, citala som raz na fore, kde sa bavili kolko ancikov do akva a jeden ich mal 10 v 80l akva+este ryby. To uz sa mi zdalo prehnane. Kazdopadne do budúcna budem musiet darovat aj ancika, alebo dvoch.Bude mi ich luto. Ale hlavne, že spomínanej samici našťastie nic nie je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.02.2019 16:28 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Petra
Jde o to, že čichavci i ty siamky, ale i ancistrusi jsou v dospělosti velké ryby a zasloužili by si větší akvárium. Když vezmu v úvahu všechny dohromady, jak je máš, tak v tom počtu bych je nedala do akvária, které by mělo méně než 200 l, ale spíš víc. Čichavci bývají teritoriální. Jestli si v budoucnu nesednou a bude mezi nimi Alfaryba, tak ty ostatní bude tyranizovat, v podstatě v tak malém AQ nebudou mít jak před Alfou utéci nebo se schovat.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=1001