Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 121 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2012 20:35 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Lutien
filtr musis vazne nechat bezet nonstop. to neni o nazoru, to je proste fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   08.11.2012 17:21 Žena Lutien [12]
Hehe děkuji:) něchtěla jsem aby to znělo nějak nafoukaně, omlouvám se jesi to tak vyznělo. Ale jsem studentka jistého těžkého oboru a mám tak nějak sklon ze školy vždy si hooodně číst o věcech, kterým nerozumím. Bohužel jsem před rokem přišla k těm rybičkám a akváriu jako slepá k hopuslím. ale to je jiná pohádka.

Každopádně jsem se ptala několika akvaristů a ti mi opravdu říkali, že vypínat filtr na těch 8 hodin co spím nevadí.

A nezdálo se mi za ten rok, že bych měla nějaké problémy, ostatně ti akvaristé také ne.

Ale jsem ráda za názor:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 17:16 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Lutien
Kdyz si cetla"uz dost clanku o akvaristice",tak proc vypinas ten filtr na noc? Si to nejak opomenula zduvodnit,filtr musi bezet opravdu non-stop,jinak si zadelas na jeste vetsi problemy! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:58 Žena Lutien [12]
Tak umřel. Neztratil vůbec barvu, jen přestal dýchat. Zvláštní - většinou se mi zdálo, že ryba aspoň trochu zbledne. Chudák malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:45 Žena Lutien [12]
Díky za rychlou reakci. Já jsem si četla mnoho článků o začátcích akvaristy. Ano, vím že jsem měla ze začátku něco špatně, ale snažila jsem se vše opravit.

Bohužel nemohu za to, když mi někdo koupí nakaženou rybičku a hodí ji do akvária.

Včera jsem měnila vodu a zítra čeká akvárko další odkalování a měnění vody, měla jsem to v plánu.

Jen je divné, že jsem nenašla nic o tom "červeném pruhu" na ocase, co tam ten chudák měl. A hledala jsem poctivě.

Každopádně ten sameček je krásně vybarven a barvu rozhodně neztrácí.
Ostatním rybám také nic není, jen další samec pořád zalézá od léčby (při které pomřela bohužel část jejich hejna). Může to být tím, že jich je méně? Je to teď jen pět samců - vím, že to opravdu není ideální, ale dospívají mi mladí a za pět dní jim bude měsíc a chtěla bych je vypustit mezi ostatní, proto jsem nekupovala další paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:39 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Filtr nevypínat nechat běžet nonstop a teď bych začal s vodoléčbou(intenzivní výměny vody, několik dní po sobě) a potom si o akvaristice něco přečetl.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:36 Žena Lutien [12]
Tak jsem včera nepřidala sůl, protože se mi na večer vypíná filtr, tak jsem to nechala na dnešek, aby se voda pořádně promixovala.

Koukám, že ten chuděra je schovanej za porodničkou, rychle dýchá, to červené skoro zmizelo, ale ocásek má na dvou místech roztržený. Myslíte někdo, že to může být léčbou costapurem? (proběhla a ukončena byla asi před 14ti dny a od té doby se tato ryba chová tak smutně, chcíple nebo jak to nazvat, prostě není tak akční jako dřív)

Dala jsem jim tam do 100 2plné lžíce soli (samozřejmě předem rozpuštěné ve vodě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:24 Žena Lutien [12]
Aha díky, zkusim. Já ji tam většinou dávám, jen teĎ po výměně vody jsem ji tam nedala a po tom co jsem ho viděla, jsem se bála ji tam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 18:35 Muž LisourJr [33] Re: Lutien
Chová se rybka jinak než obvykle? Možná bych zkusil přidat trochu soli, aby se rybkám vytvářelo víc slizu a jestli bude prosperovat, tak bych to neřešil X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 16:31 Žena Lutien [12]
Opravdu nikoho nic nenapadá?:( Má to už třetí den, ale myslím, že to trochu mizí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 14:54 Žena Lutien [12]
Zdravím všechny akvaristy!

Nedávno jsem sem psala o rady na krupici, moc děkuji za pomoc a podporu - ryby jsou v pořádku a prospívají.

Bohužel jsem včera zjistila u jednoho pavího očka zvláštní změnu. Ani pomocí Googlu a tohoto fóra jsem nezjistila, o co jde. Takže je to samec s delším ocasem a na jeho úplném konci se objevil rudý pruh. je to jako by mu ocas lemovala čerstvá krev. Je to skutečně jasně červené. Zkusila jsem ho ulovit a po rukou to otřít - zmizelo to a na ruce jsem nic neměla. Dnes se to na rybě objevilo znovu. Podle mě to nemůže být krev - ocas nemá okousaný a žádná ryba ho nekouše, ani si myslím nemá tolik krve, aby se to takto projevilo.

Napadá Vás někoho něco?

Ráda bych to vyfotila, ale nemám fˇoták, mohu nějakou fotku z netu upravit tak, aby to bylo stejné jako na rybě (to nebude těžké)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:00 Martina Re: romant
Děkuju za rady.Jsem akvarista začátečník.Jen jen mi záhadou,že hynou jen paví očka a ancistruse obyč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:53 R Muž romant [27987] Re: Martina
No překrmování, to může bejt taky pěknej prevít, to se hodnoty N látek nadlimitně zvýší raz dva. Doporučení s těma výměnama vody neměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:51 Martina Re: romant
Krupičku jsme měli v červnu a vše bylo v pořádku.Jen granulované krmení nám trošku zakalilo vodu.Kal sme odsáli odkalovačem a voda je čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:11 R Muž romant [27987] Re: Martina
Viděl bych to na rozhozenou rovnováhu po léčbě krupičky. Tu vodu bych měnil denně 1/3 akva po dobu týdne, min. krmení, filtr bez zásahů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:08 Martina – Úhyn pavých oček
Prosím pomoc máme 180 litrové akvárium.V chodu je od letošního dubna a každý týden měníme vodu.Máme kvalitní filtr(vnější).Stálá teplota je 25 stupnu.Měli jsme krupičkumale uspěšně sme se jí zbavily a ted nám během 4 dní uhynuly ancistrusy obyč. 3 ks a 3 pavý očka.Vžy měli jakobi ožraný ocásek a takové načervenalé bříško.Jinak máme v akvariz 2 ancistruse gold,black molly,parmičky,silver molly a gold molly a ty jsou v pořádku.Nevíte někdo co to může být.Jsme už zoufalý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 20:24 R Muž romant [27987] Re: MegaNeala
Ordinuj vodoléčbu, prostě měň vodu denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 20:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MegaNeala
Takže akvárium je založené 14 dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 20:17 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: MegaNeala
tak urcite tam zavojnatka a cichavec nemeli co delat-male akvarium, rozepis se jak dlouho bylo akvarium v provozu, jak casto menis vodu, jak dlouho bezi filtr a hlavne si PODROBNE vypln profil, pak ti zdejsi diskutujici budou schopni poradit.. jiank tady je takova ,,bible,, akvaristy doporucuji POZORNE a DUKLADNE precist...http://www.horacovoakvarium.cz/clanky_menu.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 20:13 MegaNeala – Umírají nám často rybky
Fotka k příspěvku Ahojky,potřebuju hodně velkou radu:
Mám 85L AQ a měla jsem v něm:1xzávojnatka 1xčichavec(on a závojnatka se snášeli dobře,5xpaví očko,4xPancéřníček Zlatopásý,2xSiamská rybička,3x daneo červené.(asi je jich na 85 L vody mnoho)
No a první týden umřelo 1 paví očko,druhý týden další dvě paví očka,čtvrtý týden siamská rybička,
šestý týden 2x daneo červené.Po měsíci zemřel čichavec a závojnatka,+2pancéřníčci.Teď jsme tam pár rybek dokoupili protože akvárko bylo takové bez života.Vodu Pravidelně měníme,krmivo máme neprošlé a kvalitní,filtrace je funkční,žádna rybka neprojevovala krupičku,vodnatelnost ani nic podobného....Prosím poraďte. sad
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 22:15 Muž micz [132] Re: asus
Pokud je to samec a máš v akvárku vícero samců, tak to vůbec nemusí být žádná nemoc. Může se pouze skrývat před dominantnějším samcem.Někdy se mezi sebou samci dost prohání a podle mě je nejlépe chovat pouze jednoho a víc samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2012 20:59 R Muž romant [27987] Re: Sid
Já bych to tak, jak jste to napsal, v tomto vlákně ukončil a v případné další diskusi pokračoval v příslušném vlákně. I když je to již těď trošku OT určitě si tato diskuse tady zaslouží ponechat, neboť dle mého přesně splňuje ten osvětový a výchovný rozměr, jak pro tazatelku, tak pro případné další čtenáře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.10.2012 20:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dominica
Problém je v tom, že vám spláchnutí dosud živé rybky přišlo jako vhodný způsob, "jak se zbavit nepohodlné věci". (Promiňte, chtěl jsem napsat: "jak rybce ukončit trápení".) Dále pak v tom, že zdejší diskusi čte nemálo lidí, z nichž někteří by mohli ve vašem postupu vidět jakousi "přípustnou normu", pokud se neobjeví někdo, kdo jej označí za postup "zcela nevhodný".
Mohu se vám omluvit za formu, kterou jsem se proti vašemu jednání vymezil, nikoli za obsah.
Pokud vám nepřijde humánnější vložit rybku do igelitového sáčku a uhodit s ním o vanu, než nechat rybku dodělávat v kanalizaci, zkuste příště na ten sáček šlápnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 18:52 dominica Re: ivaha
Takže nabudúce a to dúfam, že žiadne nabudúce nebude použijem Sodastream...a potom odpadkový kôš, hádam to už bude humánne a nikto sa tu do mňa neobuje za to, že som sa priznala, človek sa učí na vlastných chybách, ale trocha ľudskosti nikomu neuškodí a nie hneď vyskakovať. Chápem, že niekomu z toho asi vyskočí tlak, ale nie som dokonalá a veľmi mi je ľúto rybky, alebo iného zvieratka, ktoré sa trápi a zabiť ju je pre mňa utrpenie, takže nerobila som to vôbec s radosťou. Hneď na to som sa musela vyžalovať manželovi :-(. No končím, nebudem sa stále ospravedlňovať a vylievať si srdce, nakoľko to nie je k téme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.10.2012 18:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dominica
To je to hlavní - že to má rychle za sebou a ne když pomalu dodělává někde ve stoce plný sajrajtu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 18:30 dominica Re: ivaha
No mne humánne nepríde ani to, že ju buchnem v sáčku o vaňu, to by som teda nedokázala, ale chápem, že to má rýchlo za sebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2012 18:02 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dominica
Jde o to, že spláchnutí rybky do WC není zrovna humánní způsob ukončení jejího života. Příště, pokud bys to musela ještě někdy udělat, tak buď si vezmi rybku v kalíšku do koupelny, kde ji rychle přendáš do igelitovýho pytlíku a silně pytlíkem uhoď o vanu. Rybka to má za sebou hned a netrpí někde v kanalizaci. Nebo ji přelovit do silně perlivý vody, to je taky otázka několika málo vteřin.
A ani mrtvou rybku zásadně neházím do WC, ale do popelnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   26.10.2012 17:32 dominica Re: Sid
Hmmm a ako som ináč to jej trápenie mala ukončiť? Mala som sa najskôr spýtať, ako sa to vlastne robí? Alebo som sa mala pozerať, ako trpí a ako jej samček robí zle? Vyzeralo to, že za pár sekúnd aj tak dodýcha a ak by aj nenodýchala, tak čo by som vyriešila tým, že ju nechám v akva trápiť?
A nie, deťom som to neukázala, boli v škôlke, myslím, že deťom sa ani bežne v živote neukazuje, ako ryby, zvieratká, alebo ľudia umierajú, na to sú moje deti ešte moc malé...
Podľa mojich príspevkov vidno, že mi to nie je jedno, ako tá rybka trpela a podľa toho, že som tu hľadala pomoc je jasné, že som sa jej snažila pomôcť, ale vždy sa nájde niekto, kto si musí rypnúť, však?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.10.2012 15:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dominica
...júj, práve som ju spláchla, neviem, či najlepší spôsob, ale už sa na ňu nedalo pozerať... tak som ju vylovila a ukončila to tápenie... Keď som kupovala akvárko, tak to bolo hlavne pre deti, sú z neho nadšené...
Takže trápení jste rybičce ukončila jejím spláchnutím... hmm
A ta rybička ještě tak trošičku žila? A co děti - vzala jste je na tu podívanou s sebou - ať se naučí, jak také končívá život nějakého tvora? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 13:06 dominica Re: romant
Jasné, vďaka za rady. Prinajhoršom posuniem rybičky švagrovi, má akva už pár rokov a deti budú chodiť obkúkať k nemu..., ale zatiaľ to nevzdávam!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 12:48 R Muž romant [27987] Re: dominica
Měň vodu denně a co nejméně zasahuj do akva. Platíš začátečnickou daň za uspěchaný postup, co už tuto zkušenost Ti už nikdo nevezme. Bohužel nevylučuji další úhyny, v těchto případech je to obvyklé, tím Tě nestraším, jenom informuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 12:25 dominica – chorá rybka
Ahojte, tak postupovala som podľa vašich rád, vymenila som časť vody, ale mám piocit, že mečovka je na tom horšie. Asi to má už spočítané :-(. Stále je na dne a samček stále do nej dobiedza, šťcuhá do nej, poháňa ju, aj popláva, ale len pre to šťuchanie, potom zas ide ku dnu a hľadá asi kľud. Už aj tak čudno pláva, šikmo, akoby strácala orientáciu, alebo teda nevládala plávať tak, ako to je normálne, teraz to sledujem, samček ju stále šťuchá a ona pláva do strán, bokom, dole hlavu, hore hlavu, no hrôza, neviem, či dožije rána :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2012 17:28 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: dominica
Ramirezka rozhodně není vhodná rybka pro začátečníky - drž se nějaký čas živorodek, na nich se "vyučíš".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 17:11 dominica Re: romant
Ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 13:48 R Muž romant [27987] Re: dominica
Měň tu vodu a to vcelku intenzivně, jinak úhyny budou pokrčovat, žádný další ryby nedokupuj, to krmení jenom minimum a obden. Pořiď živý rostliny a něco si nastuduj. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 13:37 dominica Re: Ivoš
Kŕmim ich krmivom pre gupky, to nám doporučili v chovprodukte, lebo máme ešte 5 ks gupiek a prišlo mi to na začiatok nenáročné, dávam im jesť len ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 13:35 dominica – chorá rybka
Práveže akvárko máme krátko, ešte sme vodu nemenili. Kúpili sme samých samčekov a doma som zistila, že mečovka je samička a je tehotná. Tomuto som chcela predísť, ankoľko som začiatočníčka a nechcela som sa hneď zaťažovať odchovom drobcov.Včera mala len 1 drobca, ten prvý sa narodil cca pred 3 týždňami. Jako neviem, či to je možné, alebo blbosť, ona je stále tehu, pred 3 týždňami som objavila v akvárku malé mimi, kúpila pôrodnicu a presunula ho tam. Pekne rastie. Včera som objavila ďalšie mimi, ale zaseklo sa medzi sieťkou v pôrodnici a už bolo mŕtve, keď som si to všimla, dala som ho k tej 3 týždňovej rybke. Inú samičku tam nemám, tak asi sú to jej mladé. A tá mečovka je stále tehu, nezdá sa mi, že by bola unavená, akoby pred pôrodom, ona sem tam aj vypláva a ide jej to dosť rýchlo, ale vačšinou sa drží pri hladine a veľmi otvára papulku, akoby nemala dosť kyslíka, alebo ja neviem, ostatné ryby sú v pohode, jednoducho robí to isté, čo ramirézka pred uhynutím.
Čo sa týka rastlín, tak tie nemáme, resp. máme umelé, lebo nám viacerí ľudia nedoporučili na začiatok živé, kým ešte nevieme presne čo a ako. Máme 60l akva a Fluval U2 filter. Neviem, čo ešte by som napísala...hmmm, asi toľko, že asi je nezodpovedné chovať rybky, ak o tom nič neviem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 13:12 R Muž romant [27987] Re: Ivoš
Tak ona sama kombinace mečovek a ramiréz už vyžaduje nadstandartní péči a chvilka zanedbání a už to jede, ale to je všechno takový teoretizování, to akvárko nevidíme, nevíme jakej tam je filtr, jak se o něj pečuje, kolik rostlin atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 13:09 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: dominica
Ranirezky jsou velmi choulostivé ryby, háklivé na i na složení vody. Takže pokud jim voda v akváriu nesedí, během několika týdnů hynou.

S tou mečovkou by to nemuselo mít nic společného - třeba je její netečnost spojena s blížícím se "porodem" Uvádíš, že zatím měla včera jen 2 prcky -to je divné, většínou živorodky vrhnou vše najednou či v průběhu několika hodin.

Nicméně nelze vyloučit i vzájemné souvislosti, možná rybky špatně krmíš, málo měníš vodu atd. Jen tak pro kontrolu -nekrmíš rybky náhodou živýma nitěnkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 13:04 R Muž romant [27987] Re: dominica
Začni denně měnit 1/3 vody, podle mě je to akvo nestabilní a nefunguje tam dobře nitrifikace a dochází ke zvyšování N látek, to jenom taková úvaha bez znalostí Tvého akvária. Krm velmi, velmi minimálně, do akvária moc nezasahuj a měň tu vodu a měla by jsi pozorovat zlepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 12:55 dominica – chorá rybka
Ahojte, som začiatočníčka v chove rýb a už nám ich pár odišlo :-(. Naposledy Ramirezka, 3 dni som sa pozerala, ako pomaly umiera a nevedela som jej pomôcť. Mám pocit, že teraz sa to isté deje tehotnej Mečovke. 2 rybky už vypustila, jedna z toho včera umrela, lebo sa zasekla v pôrodničke. No ale problém je ten, ako sa chová a neviem, ako jej pomôcť. Už cca 2 dni je len pri dne, nejde sa ani najesť a stále dosť otvára papulku, akoby zrýchlene dýchala. Presne toto robila tá Ramirézka a potom skapala. Celý večer som ju sledovala, sem, tam ešte vyplávala, ale potom dodýchala. Nemám na to žalúdok, sledovať, ako kapú a teraz ten istý priebeh má aj Mečovka. Viete mi poradiť, čo sa to deje a čo robiť? Ďakujem veľmi pekne za každý príspevok :-)
Dominika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 19:32 R Muž romant [27987] Re: asus
Začal bych vodoléčbou a pokud má dlouhý světlý výkaly, tak by se mohlo jednat o nějaký vnitřní parazity.
Edit: Zaměř se na filtraci, která vzhledem ke složení rybí osádky a minimu rostlin bude stěžejní záležitostí. Osobně bych šel do klasiky v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, čímž získáš několikanásobný objem filtračních hmot vůči stávajícímu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 19:14 Muž asus [1] - Živorodky – Vychudnutá ryba
Fotka k příspěvku Neviete aká je to choroba a či je nakazlivá???????????? Ako sa dá liečiť???????? sad Mečovka ma stiahutý chvost a skrýva sa za filter. Ostatné si veselo plávajú po akváriu. Potravu príjma normálne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 21:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kyo
Já si udělala hodně (ale fakt hodně) nabublanou sodovku v Sodastreamu a rybka to měla vyřešený v mžiku, mohlo to bejt tak 3-5 vteřin. Jen doufám, že to zase dlouho nebudu muset dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 19:39 R Muž romant [27987] Re: kyo
Čím víc bublin, CO2, tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 19:37 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: romant
aha, no ja to brala jako ze pomalu usnou. a staci treba klasicka cervena mattoni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 17:07 R Muž romant [27987] Re: kyo
Mrazák je dost dlouhej a pomalej, perlivá voda je lepší, dojde nejprve k tzv. narkotizaci a posléze k usmrcení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 16:48 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: romant
neni to ta perliva voda prilis pro rybu bolestiva? ja je necham usnout ve sklenicce v mrazaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 23:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Zuza
Souhlas s Romanem, jen mi nedá zvědavost: co je to zač ta tetra duhová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.10.2012 22:40 R Muž romant [27987] Re: Zuza
Osobně bych se k tomu utracení uchýlil. Podle mě chtít zachránit jednu rybku za každou cenu, může mít pro akvárium daleko horší následky, než její humánní utracení(třeba v silně perlivý vodě). Snažím se k tomu tvému problému přistoupit pragmaticky a to co doporučuji mě z toho vychází. Třeba někdo jiný příjde s jiným názorem a konkrétní radou.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [121] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=6001