Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 11:44 Mejla82 Re: DaveLister
Dal jsem tam pul lzice vcera odpoledne.....Uz to solit nebudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 10:50 Muž DaveLister [478] Re: Mejla82
Myslím, že ta esha desinfikuje dost, sůl bych tam už nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 09:38 Mejla82 – Kancik Cervenooky
Fotka k příspěvku Zdravym ve spolek.Dostal se me nabourany kanec.Drivejsimu chovateli prerostl akva a odlovovani se udajne poranil o dekoraci.Velikost okolo 18 cm.Rad bych mu pomohl,ale jeste nemam s takovym zranenim zkzsenost.Mam ho v karantene-cca 100l vody,externi filtrace eheim clasic 250 a hodne vzduchuju prez kamen.Do vody jsem nadavkoval eSHa2000 a do vody pridál solny roztok kvuli dezinfekci.Kdyb nekdo umel poradit hak pomoct tak diky...

Nevim zda je tohle spravne forum,neni to nemoc.Popripade zadam spravce o presunuti do vhodneho fora.

dix Mejla
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 21:55 Muž Zip [277] – Parmička - červený řitní otvor
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o konzultaci. Dnes jsme si všimly červeného řitního otvoru na našich obou parmičkách čtyřpruhých. Je to trochu vystouplé, ale ne vyhřezlé, jedna to má malinko větší(je to ta na fotce).V chování změnu nepozorujeme. Včera to na 99% neměly. Ostatní ryby zatím OK. Bohužel lepší foto se mi nepodařilo :-(
Co by to mohlo být? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 18:21 R Muž romant [27987] Re: domik420
Není to normální, přežraná(granulovaný nabotnalý krmivo) a nebo namnožený bakterie co tlačí na břišní stěnu, tedy podle mě. Počkal bych do zítra, bez krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 18:14 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvku Zdravim , chtěl bych se zeptat zda je tato razbora nemocná nebo jestli je to její břicho normální
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2016 16:23 Žena baletka [624] Re: Jenik
Poslední dvě věty dost vysvětlují - nečistím tak, jak bych chtěl... Tyhle chomáčky se mi objevily na rybkách naposledy nedávno, když jsem stěhovala celé osazenstvo jednoho akva do akva nového - čerstvé prostředí, narušená rovnováha, stres rybiček atd... Za dva dny to bylo pryč, i když tedy - nebylo to takového rozsahu jako u Tvého otíka. Dala jsem rybám klid, zařídila intimnější osvětlení a pohybovala se kolem nich pomaleji, měnila jsem co dva dny třetinu vody, přidávala výluhy atd. Klasika. Prostě bez dobré péče to nepůjde a nespraví se to. Kor u otíků... Edit - a léčiva Ti tam nadělají jenom větší bordel, podle mě. Ale možná bude mít někdo jiný názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 11:52 Jenik Re: romant
Ahoj Romane, snažím se najít, jak to poslat PM, nenašel jsem, omlouvám se. Takže jenik38, registrace 26.5.2014. A nyní mi to píše: Uživatelské jméno neexistuje. Takže tak, no.... J.
Jinak. Výšil jsem teplotu na 28, nasadil jsem Sera Mycopur, nesvítím a vzduchuji. Pankáče z obrázku jsem v akva ráno nenašel. Moje zanedbání: Netopím, nevzduchuji, nečistím tak často jak bych chtěl. A možná sem rybičku zranil a při výměně vody napouštím z řádu studenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 19:28 R Muž romant [27987] Re: Jenik
Bude to znít hnusně, ale nepiš nic, je to ztráta tvýho i mýho času a místo toho se zaregistruj, zřiď si prezentci předmětný nádrže, uveď tam co nejvíce pravdivých údajů a bude tzv. z čeho vařit. Z těch dotazníkovejch metod jsem už vyléčenej, ale třeba to zvedně někdo jiný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 19:27 R Muž afc1886 [14682] Re: Jenik
Založení prezentace toho akvária by nejvíc pomohlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 19:20 Jenik Re: romant
Pokusim se popsat podmínky. Musite mi pomoci jake informace mám sdělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 19:17 R Muž romant [27987] Re: Jenik
Ne, navruhuji léčit v nádrži kde k tomu tzv. došlo a znovu opakuji, podmínky, to je to oč tu běží. Těžko můžu radit jinak bez znalosti daný nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 19:13 Jenik Re: romant
Diky za potvrzeni. Pdf dokument s nenoci mi take pomohl.
Navrhujete separaci a léčit bokem? V dokumentu pisou ze zdrave ryby jsou imunni proti plisnim a taktez je pry plisen prirozena v akva. Mam uv a externi ehaim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 19:10 R Muž romant [27987] Re: Jenik
Plísňová infekce(Mykóza), možno použít třeba Mycopur od Sery, ale je to hlavně o prostředí, tedy o kvalitě prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 18:58 Jenik – Otocinclus affinis - květena
Fotka k příspěvku Prosim o konzultaci co by to mohlo byt za nemoc. Dekuji. J.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 21:14 R Muž romant [27987] Re: ASA
Zlepšit kvalitu vody, tedy jako první bych nasadil vodoléčbu. BRP to prozatím není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 21:00 ASA – Co je to za chorobu?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam podozrenie na bakterialny rozpad plutiev, ako to liecit? Pomoze Preventin? Neublizim tym ancikom - nie su nachylny na malachytovu zelen?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 21:23 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahoj lidi. Moji císařce se udělal na hřbetě tenhle ćervený pruh. Vybarvilo se to postupně během týdne.. je to spìš změna zbarvení než nějaka choroba ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 13:25 Muž DaveLister [478] Re: calmar
Ano NO3 je akutně nebezpečné až při vysokých koncentracích, to spíš změřit NO2, to je toxické velmi. Podezření na NO2 je tehdy, pokud nestíhá filtrace nebo mohlo z nějakého důvodu dojít k porušení nitrifikace či v čerstvém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 12:32 calmar Re: NHKG
Rájovci za tím nebudou, ani když se vytřeli, neprojevovali žádnou agresivitu vůči ostatním rybám - jen mezi sebou (jedna samice vůči druhé).
Navíc se mi zdá, že samec rájovce taky není v pořádku - nic na něm není vidět, ale polehává na dně a vylézá jen ke krmení.
Test na NO3 nemám, ale dusičnany by podle literatury neměly být v dosažitelných koncetracích toxické (zdrojová vodá má cca 7 mg, hnojivo s KNO3 nepřidávám).
Podle některých fotek se mi zdá, že by to mohla být nějaká bakteriální infekce. Ale její zdroj nevím - snad živé krmení (nedezinfikoval jsem, protože jsem lovil v tůňce bez ryb), snad zkažené rozmražené (ale nikdy nebylo "cítit") - ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 12:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: calmar
Mě napadá jedině že tu rybu napadli rájovci. Obzvláště při tření bývají agresivní a dánia se pohybují u hladiny jak oni. Ale ten tvůj popis tomu moc nenasvědčuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 12:08 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: calmar
NO3 jsi měřil? doporučuji udělat prezentaci, pomůže to při řešení problémů, je tu hodně znalých lidí co mrknou a vidí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 11:36 calmar – nemoc - dania
Fotka k příspěvku Dnes jsem našel v akváriu 2 dania zlatá (danio rerio) na pokraji konce a hned jsem je utratil - obě výrazně tmavě zbarvená (jedno se světlejším flekem na hřbetě), jedno s výrazně poškozenou tlamkou - je dobře vidět na fotce, obě s jedním "slepým okem" - taky vidět na fotce.
Akvárium běží od prosince/ledna, ryby od začátku března, dosud bez problémů (byť si uvědomuju, že jedno danio bylo jakési tmavé už od koupě, ale jinak se nelišilo; jedno danio také před pár týdny "zmizelo" - mrtvola nenalezena, ale žádné patologie nepozorovány). Nádrž 128 l, celkem 16 ryb (dnes tedy jen 13) - kromě danií 2x SAE, 3x rájovec.
Údržba - týdně cca 1/3 vody; druhý týden se zabíhá nový filtr JBL 701e, vedle něho stále jede starý.
Měření: NH4 0, NO2 0, PH cca 6,7; voda velmi měkká.

Děkuji za poznámky.
Nikoho nic nenapadá? Jde mi hlavně o to, zda a jak bych měl přeléčit zbytek akvária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 09:43 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Sitius
Tak jsem provedl ráno opět výměnu 60litrů vody, všichni pancéřníčci žijou, ale stále se mi zdá jejich chování divné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:48 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – divné chování pancéřníčků
Ahoj, umřela mi rybička pancík leopardí jeden divně plaval včera občas bokem o dno se otřel a pak zas poskočil a pokračoval dál, dneska byl kaput a zdá se mi že to dělá ještě jeden...... zbylá skupinka má divné chování je v rohu u filtru nasávání a pleve nahoru a dolů, pak plavou chvilku normálně a pak se tam zas vrátěj, nevidím žádné znaky nemoci, ale rozhodně se tak nechovali, víc o akva v profilu, žádné změny jsem nedělal, o víkendu jsem měnil 50litrů vody odstaté.filtr nečištěn, lehké odkalení, krmení myslím že držím na uzdě.ostatní rybky se zdají být ok.napadá mě ted jediná věc, začal jsem podávat občas červené komáří larvy mražené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 00:02 Žena baletka [624] Re: Misel
OK, já si nevšimla, že už tam nejsou. Ale i tak, dej pryč ancáka a posil hejno pancéřníčků. Měnit deset litrů je (podle mě) málo. Máš měnit cca třetinu vody nebo aspoň 20%, pokud měníš vícekrát týdně. V každém případě, teď tam máš problém a nejlepší cesta je měnit tu třetinu vody obden. Aspoň týden. Pak třeba co dva tři dny. A pak uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 20:33 Žena Misel [1] Re: baletka
Skaláre tam už nemám. Po dvoch mesiacoch že by niečo vypuklo ? Nemyslím si že by som mala nejakú vražednú kombináciu rybiek, ani počet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2016 18:46 Žena baletka [624] Re: Misel
Nevím no, já bych tipla, že se Ti začíná vymstívat to nerozvážné umístění skalár. Těm rybám v tomhle počtu při velikosti akva, podle mě, nemůže být dlouhodobě dobře. A jestli má i Ramka problémy, půjde to ráz na ráz.. Uvidíš, jestli to zvládnou nebo ne. Být Tebou, měním větší množství vody a opatřím si testy na NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 13:50 Žena Misel [1] – Umrtie panciernička
Fotka k příspěvku Dobrý deň, Dneska mi skapal pancierniček. Od rána sa mi zdal menej aktívny. Na mŕtvom telíčku som objavila červený fľak. Vidieť na fotke. Jediné čo som pred tým urobila je že som pridala lyžicu a pol soli, kvôli ramirézke , u ktorej pozorujem pár dní zmenu farby. Dneska už nežrala a polyhávala na dne. Dala som ju do karantény. Ostatné Ramky žeru a sú sýtej farby. Druhý pancierniček tiež v pohode. Testy mám iba na PH. Ale keby bola zlá vody nesprávali by sa inak aj slimáky a krevetky ? A tak sa chcem opýtat čo to môže byt a či sa s tým dá niečo robit. Som síce začiatočník ale nemyslím si že by som zanedbávala výmenu vody a starostlivosť o akvárium.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 19:48 R Muž romant [27987] Re: HonzaCPK
Křivice, avitaminóza, popř. vnitřní paraziti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 19:17 HonzaCPK – Křivá páteř Cichlidka Kakadu
Dobrý den,
dnes jsem zpozoroval nemocného samečka Cichlidky Kakadu. Má prohnutou páteř do písmene S - viz youtu.be/… . Nádrž je zaběhnutá, přes měsíc stará, 60l - viz moje prezentace. V akváriu mám jestě tři Paví očka, jednoho Ancistruse, samičku kakadu a Tetry měděné. Krmím 1x denně sušenými vločkami nebo mraženým krmivem. Vodu měním 1x týdně cca 1/3 objemu. Teplota 26°C, pH 6.9, dusitany pod 0.1mg/l - měřeno testem od Rataje. Ostatní rybičky jsou OK. Zde na stránkách jsem ještě objevil odkaz na německou stránku, kde by to podle příznaků mělo být ze špatného krmení. Nenapadá prosím někoho jiná možná alternativa, případně jak krmení upravit a rybce pomoct?
Předem děkuji za každý příspěvek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 11:26 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Já jsem úplně stejnou věc teď léčil u Závojnatek, taky Entizolem, 12 dní, 250mg/50 l., nepovedlo se, ryby takové výkaly mají téměř pravidelně vždy po ránu, potom už ne, krom toho výkalu jsou vitální, žerou o sto 6, nestahují se nikam do ústraní spíš naopak... taky mě to hodně mate. Co by mohlo mít souvislost, tak nemám 100% vodu, pořád do akva vrtám, jednou měním akvarium, potom měním filtr, potom léčba s výměnou 2/3 vody, která není top, čili já to ted nechám být, nechám pořádně najet akvarium a až budou testy vody 100% pak to nechám ještě dlouho být a pak teprv, pokud nepřijde zlepšení nebo zhoršení to začnu řešit možná znova....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2016 11:12 JoKa Re: bwater
Jako proto, že jinak zdravá ryba, má trošku jiný bobek, než by se Tobě líbilo, ještě neznamená, že jí něco je!! Tvoje stollice je také každý den stejná?? Kdybych takto postupoval, tak jsem své terčovce musel léčit každý den, co je mám...
Přestaň do nich rvát léčivo, zbytečně vytváříš rezistenci!
Častětší výměna vody, na filtr taky nehrabej, nevidím spojitost, pestrá strava a ty vitamíny klidně...
To je cesta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 09:09 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: bwater
Pokial ryby žeru, už by som do nich liečivo nepchal-tri tyždne na entizole je teda dosť. A klasika-Zvyšil by som teplotu ešte na 31 napriklad,zintenzivnil vymenu vody kvoli dusičnanom,krmivo s cesnakom, dafnie mrazene, pridal huminy...ak ryby nebudu ok ani po dalsšich 2-3 tyždnoch by som až vtedy skusil ten nematol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 18:52 bwater
stejnak jsem radeji dal jednu dávku zbytek flagellolu a po třech dnech vycistim filtr dam sera bio nitrivec a budu do nich prat fishtamin a vecer i kapat do vody... nekdy proste jakz takz vyjede normalni vykal a nekdy proste upne opravdu dlouhatansky nitkovity stridave hnedy vykal fakt divny :-( jinak jak prijd k akva ryby zebraj i po krmení včera jsem hodil koprivy sparene a den si jich nevsimaly a dnes mely všechny nadupne pupiky kterejim během dne zas trochu splaskly.. tak uvidím budu to sledovat dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2016 18:30 R Muž romant [27987] Re: bwater
Njn, jenomže ty ryby mají naducaný pupíky, to mě na tom nesedí, když bývají ty dlouhý bílý výkaly, tak už jde z ryb výstelka střev, břicha propadlý, bez nálady, kondice, ale to na tvých rybách nepozoruji. Já vyčkám hodnocení dalších uživatelů, můj názor je ten co jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 17:39 bwater
Fotka k příspěvku tak se podívej na první fotku to táhlé dlouhé je výkal skaláry je to pod ocasní ploutví v zadu pod ní nakonci hnede a pruhledny nitkovit vykal se tahne az ke konecniku skaláry
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 17:35 JoKa Re: romant
No, tedy já jsem asi lama, ale vidím zdravý ryby

Tak to jsme asi lamy dvě... Zrovna jsem se chtěl zeptat, co mají ty ryby za problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 17:05 R Muž romant [27987] Re: bwater
No, tedy já jsem asi lama, ale vidím zdravý ryby, tedy na první pohled určitě, pěkně kulatý břicha a celkově mě ty ryby nepřipadají že by je mělo něco trápit. Stran těch výkalů si jistej opravdu nejsem, tedy na těch fotkách to bych "chtěl" vidět, nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 13:06 bwater
dnes rano zas napul bila nitka napul hnedy ryby mivaji občas i hnedy vykal vždy je ale takovy hrudkovity dlouhy a dlouho se drzi i konecniku entizol nezabral i když jsem nasadil o dost vetsi davkovani jsem na konci lecby tritydeniho davkovani a nic... ted co dal ryby normalne zerou jak jdu k akva priplavou na krmeni voda 29 stuúpnu vzduchovani krmim koprivama co dal sera flagelol který mam ještě pulku doma nebo nematoda? vecer kapu do vody asi 10 kapek fishtaminu po zhasnuti svetel nechapu jak to mohli dostat menim tydne i pul akvária filtry mam dva eheimy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 10:26 bwater
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tady je slíbená fotka výkaly uzají i přes 10 cm uz jsou nitkovité bílé entizol nezabírá ryb jou čilé a žerou co s nim davam do vody i zradla fishtamin a flagellol nebo sera nematoda?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2016 17:32 R Muž romant [27987] Re: bwater
Dej fotku, jak vypadá ryba co má ten světlý výkal. Jestli mě paměť neklame, už jsme to u tebe řešili vícekrát a výsledek bych vždy stejný, vždycky jsi skončil u léčby. Netvrdím, že ten problém skutečně nemáš, ale na druhou stranu vím co s rybama dělá "preventivní" léčení a že toho už u tebe bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 15:58 Muž DaveLister [478] Re: Barča
Na vnitřní parazity ti tyhle léky nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 15:46 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: Urtman
A nemohla bych udělat něco jiného než zabít třeba tam dát léky ( Esha 2000 a Exit )pomůže to aspoň trochu ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 12:39 bwater – dotaz
hoj ryby mají nitkovité bílé výkaly ale občas i s natrávenou potravou kouskované někdy hnědě ale dlouhé třeba i 5 cm tahají je za sebou třeba i dvě hodiny léčím entizolem ale NEZABíRá!! krmím sera bacto tabs pokapané sera fishtamin... nechápu jak to chytly krmím pestře a vodu měním víc jak třeinu tydne s odkalováním. Ryby normálně žerou NO2 a NO3 minimum 28stupnu vzduchuju. nes jsem jim dal spřenu kopřivu před pár dny se vytřeli a hlídali az do vykulení jiker pak potěr sežrali. Mám doma flagellol. moje otázka zní,zda má tedy přerušit už 3 týdení léčbu entizole vymenit 80% vody a nasadit flagellol? anebo mám zakoupit a léčit sera med proffesionel nematol? díky za odpověď ryby žerou kapu jim na krmení fishtamin a kapu ho na noc i do vody. po léčebné kůře mám doma připraven serabio nitrivec aktivní uhlí abych rozjel filtr . jká je myslíte cesta k léčbě? ryby nemaí propadlá břicha a normálně žerou samička má plnější břicho po malémnakrmení ale to měla i před třením ( jikry) a zdá se mi že párpo necelém tydnu opět pucuje kořen děkuju za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 08:32 JoKa Re: DaveLister
To je sice pravda, ale to co popisuje Fazol rozhodně na otravu nějakou chemikálií nevypadá... Tady bych vsadil opravdu na ty podmínky...
Spíchne prezentaci a bude jasno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2016 23:53 Muž DaveLister [478] Re: Urtman
Tak netuším jak zrovna v Británii, ale vím, že jsou místa na světě, kde se do vody dávají různá svinstva, například chloramin, který nevyprchá tak snadno jako chlór, musí se speciálně odstraňovat, a ještě snad uvolňuje amoniak (je to sloučenina chloru a amoniaku).

Taže ne, obecně neplatí, že je pitná voda relativně bezpečná pro ryby. Jsou místa, kde je to mnohem horší než tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 23:21 JoKa Re: Fazol
To opravdu nebude o lokalitě... Nebo myslíš že britové pouští do řádu něco, co zabijí ryby??
Podmínky v akva, voda a zase podmínky... Prezentace by napověděla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 22:19 Fazol Re: Barča
no tak to sme dva ... ona neni zase bila ale spis tak otekla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 22:09 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: Fazol
Můžu se zeptat co to.máš za nemoc ?
Bílá tlamka četla jsem v knize že to.může bejt bakterióza (je to.pravda ? )
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3001