Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 16:12 R Muž romant [27987] Re: pavellaska1
Tak pokud jsou ty ryby v těch 40 litrech(jak si z tvých příspěvků odvozuji), tak je těžko co ti radit, to nemůže jinak než špatně dopadnout. Vybavuje se mě to známé o stěně a hrachu. hmm Máš jenom dvě možnosti, buď budeš mít odpovídající akvo velikosti chovaných ryb a nebo budeš ve tvém akváriu s omezenou velikostí chovat odpovídající osádku. ;-) Jinak ty skvrny by mohlo bejt nějaký následný zaplísnění, tedy stále se opakující reakce na nicotný stav podmínek v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 15:57 pavellaska1 Re: romant
a nevis proc ma na sobe ty srkvny na tele??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 15:02 R Muž romant [27987] Re: pavellaska1
Podívej se na pojem oodinium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 14:59 R Muž afc1886 [14685] Re: pavellaska1
rybicky.net/forum/2223…
nevhodné podmínky-malé akva,nevhodné ryby,stres
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 14:56 pavellaska1 – Prosim o radu.
Fotka k příspěvku Nemate s timhle uz nekdo zkusenosti. Vubec nevim co by to mohlo byt.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 10:40 Žena tesaja [5] - AsieRe: afc1886
Filtr jsem přidala. Když jsem ho přidala, vyměnila jsem jen 50 l vodY - 2 dny po přidání filtru a stávající filtr jsem necistila. Snažila jsem se citlivé začlenit nový filtr.
Edit-Uvidime. Zasolim, rybu klepnu a uvidime. Vymenim víc vody a budu doufat. Dekuji za rady:-) když to půjde dal, zas bych poprosila o pomoc:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 10:33 R Muž romant [27987] Re: tesaja
Nevím, když budu uvažovat nahlas, tak změna podmínek, zhoupnutí vody, může být dobrým spouštěčem toho či onoho moribundusu latentně přítomného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 10:29 Žena tesaja [5] - AsieRe: romant
Dobrá:-) pokaždé se vydesim když se něco děje s rybami. Zasolim a uvidim :-( rybu klepnu, to už jsem se naučila. Může to být tím, že jsem přidala ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 10:23 R Muž romant [27987] Re: tesaja
Já, netvrdím, že to je ono, jenom bych to podle té dostupné fotky tak určoval. Rybu bych odlovil, tedy utratil a nechal vše jak je, tím lehkým zasolením se nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 10:20 Žena tesaja [5] - AsieRe: romant
Popravdě už když jsem psala dotaz, co to je, koukala jsem přesně na tuto příčinu. Ryby jsem naposledy dokupovala uz dvá měsíce zpět a jídlo jsem taky neměnila. Krmim hikari. Mám změnit i jídlo a všechno vydesinfikovat?Nebo jen lehce zasolit a modlit se?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 10:10 R Muž romant [27987] Re: tesaja
Podíval bych se na pojem Lymphocystis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 10:08 Žena tesaja [5] - AsieRe: MonterMonty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zkusila jsem lepci foto:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 09:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: tesaja
Z tohohle fakt nikdo nic nevykouká .... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 08:42 Žena tesaja [5] - Asie
Fotka k příspěvku Zdravím, teď jsem si všimla, že jedna moje kardinálka vietnamská má nějaký útvar (vypadá to jako něco nalepenýho) na ocase. Bohužel, foto není moc dobré, stále se mrská:-) Jinak nevypadá, že by jí něco bylo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:51 Žena sky [1] - kančíci
Prezentaci upravim.
Údaje doplním.
Nezlobim se, stále se ucim.
Děkuji Vam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:47 R Muž romant [27987] Re: sky
No já nevím co jinýho ti na to mám napsat, prostě co vidím, to vidím a radím co radím. Na výměny vody přitlač a nestyď se týdně menit klidně polovinu a dokud nebudu vědět o jaký filtr jde, budu si myslet svoje a aby jsi předešla podobným ne zcela příjemným reakcím, tak si zřiď prezentaci předmětný nádrže, uveď co nejvíce pravdivých údajů a uvidíš, že se to společnejma silama bude dát doladit. ;-)
Edit: Já archivovavý prezentace neberu jako zdroj relevantních informací, zvláště chce-li se po nás diagnostikovaní na dálku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:44 Žena sky [1] - kančíciRe: romant
Je jich v 400 litrech cca 15 mensich kanciku. Vodu menim filtr stiha. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:43 R Muž romant [27987] Re: sky
On neumře z ničeho nic, ale umoří ho postupně přemnožený bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:41 Žena sky [1] - kančíciRe: afc1886
Právě, že vubec nevykazuje jiné znamky nemoci.jen to oko. Žere, plave.
Ale ten minulý to mel stejně asi pred třemi měsíci.
A pak zničeho nic umřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:40 Muž Strojek [141] Re: sky
ja si myslim, ze ta ryba uz to neda ani s lecbou ..podminky a podminky jak se tu vsude pise ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:38 R Muž afc1886 [14685] Re: sky
Nemá nafouklé břicho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:38 R Muž romant [27987] Re: sky
Kančík je v nevhodných podmínkách, tedy pravidelně měnit vodu a to týdně min. 1/3 objemu akvária. Pomoc této rybě se snad ještě dá a to použitím přípravku Bactopur direct v separé nádrži, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:28 Žena sky [1] - kančíci – Prosim o pomoc.
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc, jsem laik "akvarista" nekamenujte me.
Kančík na fotce má vypoulene oko.
Už jeden na to zemřel.
Nevím co je to za nemoc. Děkuji za všechny rady.
Doplňuji, akva je zaběhlé cca 7 let.
Osazenstva nezměněna, dekorace koreny rostliny pouze anubisi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 17:16 kralovi Re: Legioix
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ostatní jsou v pohodě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 17:13 Muž Legioix [574] Re: kralovi
Vylovit, zabalit do ubrousku a šlápnout na ni. Někdo radí dát do ledové vody, ale toto je rychlejší, jen na to člověk musí mít žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 17:09 kralovi Re: Legioix
jj, ryby prodaly vč. toho akvaria. Ještě nás ten chlap upozorňoval, že je jsou dvě březí.
CO s touhle červenou, aby se netrápila? Můžu ji to nějak urychlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 17:03 Muž Legioix [574] Re: kralovi
Ty ryby prodali v tom obchodě spolu s tím akváriem? Udělej ještě fotku těch ostatních ryb.

Toto je takové minimum pro začínajícího akvaristy:

www.akva-tera.cz/…

www.akva-tera.cz/…

www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.12.2015 16:52 Muž Legioix [574] Re: kralovi
Samá chyba. Toto není set na chov ryb, i když je to tam napsané. Je to ŠMEJD, kde se ty ryby jen trápí. Tady pomůže jen nákup většího akvária a toto jim v obchodě omlátit o hlavu.

Ty ryby v tomto akváriu bohužel zachránit asi nepůjdou.

Zkus jim aspon denně měnit 50% vody za stejně teplou a aspon trochu odstátou.

rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 16:45 kralovi Re: afc1886
založené bylo 23.12. akvarium máme toto www.happyzoo.cz/…
Edit-mame tam 2 Platy mickey mouse, 2 paví očka. U obou jsou samice březí. A pak ještě tři další, ale bohužel nevím název. s akvaristikou jsme úplní začátečníci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 16:37 R Muž afc1886 [14685] Re: kralovi
Chtělo by to prezentaci,jak dlouho je akva založeno,jaký filtr atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 16:32 kralovi – nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosím o radu, máme rybičky nově. Bohužel tato jedna je poslední dva dny nějaká divná. Drží se pořád u dna a když už se hýbne, tak plave úplně našikmo, celá nahnutá ke straně. Teď se u ní objevily bílé skvrnky na těle. Co s tím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2015 14:54 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: JKSL
Vypadá to spíše na poranění, jako podporu hojení a ochranu před infekcí by možná bylo vhoné pár olšových šišek, nebo listy mandlovníku - urychlí hojení a omezí infekci : palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2015 14:43 Muž Legioix [574] Re: JKSL
Když se dívám na tvoji prezentaci, tak bych se také přiklonil k té odřenině. ty ostrý šutry bych z toho akvária okamžitě vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 14:17 JKSL – Nemoc/zranění
Fotka k příspěvku Dobrý den,

Koupil jsem si Tetry černé a po pár dnes v akváriu se jedné z nich objevilo tenhle bílý flek. Připadá mi to jako odřenina od nějakého kamene, ale nejsem si jistý zda se nejedná o nemoc. Na fotce to vypadá, že těch fleků má více, ale nemá..

Děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   22.12.2015 21:15 Muž Shimamoto [492] Re: Honza
Honza napsal: Já v akvariju mám podmínky krásné .
To je vidět na těch fotkách - hnijící kytky, špinavá voda, vrstva detritu na dně, no prostě hotový rybí ráj:-O Co takhle zkusit začít znova a lépe, takhle se z těch nemocí a jiných problémů s akváriem nevyhrabeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.12.2015 15:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Honza
rybu přelovím a uvidím zda se toho dostane
Přestaň jí už trápit... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2015 12:28 R Muž romant [27987] Re: Honza
Utratit, nepřelovovat.
Edit: Třecí akvo předpokládám holý, vydesinfikuješ savem, důkladně umeješ a jedeš dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 11:20 Honza Re: PaDa
Já v akvariju mám podmínky krásné .Akorat jsem od nikut koupil ryby a má to jedna z nich.A rybu jsem odlovil a dál do třecího akvarija.Teď jsem nové malé akvarijum a rybu přelovím a uvidím zda se toho dostane.A třecí akvarijum musím vydesifinkovat ale nevím čím nebo jak .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.12.2015 09:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Honza
rybu utratit, vodu vyměnit, podmínky v akvárku zlepšit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 09:24 Honza Re: Shimamoto
Děkuji a eště čím vodu vydesifinkovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 03:07 Muž Shimamoto [492] Re: Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 00:43 Honza – Zježené šupiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím jedna ryba mi něčím onemocněla chtěl bych se zeptat co je to za nemoc a zda je nakažlivá pro ostatní ryby.Příznaky zježene šupiny a nafouklost.Diky za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 13:16 Mejla82 Re: Mejla82
Svetli flicek zmizel, ryba se ma cile k svetu.Vcera jsem akvarium zasolil jak psal nize romant.Myslim ze se jednalo o hojici oderku po pravdepodobnem souboji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 18:53 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Mohlo by být, lehce zasolit(pol. lžíce. na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 18:51 Mejla82 – Nemoc/poraneni
Fotka k příspěvku Zdravim ve spolek...Dnes jsem na jednom ocelatovy zpozoroval bily flicek,viz foto.Nechci delat unahlene zavery a proto oslovuji zkusenejsi..
Ryba je malinko laxni a po nasipani krmeni zacla byt dost aktivni.
Pri zjistine flicku byla v akvariu posunuta vetsi dekorace...muze to byt poraneni po boji??

Dekuji vsem za reakci.Mejla
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 17:17 R Muž romant [27987] Re: corela
Tak na nějaký problém s vnitříníma parazitama by to skutečně mohlo ukazovat, tomnožné číslo používám záměrně, je jich celá řada. Pokud už ryba hubne a nepřijímá potravu, je to už hodně pokročilý stádium, s největší pravděpodobností již z ryby vycházejí v podobě výkalů i zapouzdřená stádia parazita, což može být problém i do budoucna i pro ostatní zdravé ryby. Postiženou rybu bych odlovil aby dále nedocházelo k zamořování nádrže. Já osobně, když je to stádium už hodně pokročilý takovou rybu už neléčím a posílám na druhej břeh rovnou a je potom otázka co s akváriem, jako celkem, kde postižená ryba pobývala. V podstatě jsou dvě možnosti a to nedělat nic, věnovat zvýšenou péči o hygienu a nasadit vytamíny a minerály, jako podporu imunity pro zdravé ryby(Fishtamin, sera mineral salt) a jako další možný postup se nabízí přeléčení nádrže odpovídajícím léčivem, jako jsou třeba Flagellol, eSHa Hexamita apod. Ovšem je otázka té cílené aplikace a vzhledem k tomu, že velmi nerad doporučuji medikační "preventivní" léčbu, volil bych var. první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 16:52 R Muž romant [27987] Re: Hana
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 15:16 Hana – Poraďte
Pěkný den,

Dneska jsem si všimla jakehosi zakřivení paviho očka samičky, nedavno porodila mladé. Mám ji ze zverimexu zhruba měsíc, 2. Také nehýbe zadní části jako by byla ochrnutá, celkově se špatně hýbe a leží spíše na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 12:23 corela – Bílé fleky na skaláře
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na skaláře se mi objevili bílé fleky, takové asi milimetrové bílé skrvnky. Asi týden byla v pohodě, ale pak přestala žrát a hubne, už i špatně plave. Je nějaká šance na záchranu? Dle příspěvků to asi bude parazit? Asi před měsícem jsme začali krmit mraženým cyklopem a dafmiemi. Akvárko je veliké, výkonný exter. filtr, část vody měním skoro obden. Ostatní ryby jsou OK.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:08 R Muž romant [27987] Re: Zakuhai
Tak pohybujeme se v rovině doměnek a jak tak o tom píšeš, to že jsou to ryby, třeba z importu a připlavalo to už s nima, udělal bych to tak, že je izoloval, máš-li tu možnost a zkusil léčbu v tom separé a to třeba mnou jemenovaným přípravkem. Věřím, že se vyjádří ještě další diskutující. Teď bych akvo lehce zasolil(pol. lžíce na 50 litrů v rozpuštěném stavu), vyměnil polovinu vody, aplikoval ten solnej roztok a zde moje doporučení končí, držím palce. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3301