Co je to za nemoc?
Minimálne pre guramy zlaté, Ancistrusov, mečovky a prísavku je to akvárium malé. Neónky a pancierničky máš po 1-2 ks ale sú to húfové ryby. Tieto fakty by som zvážil.
V miestnom atlase je (takmer) u každého druhu ryby uvedená minimálna (nie optimálna) veľkosť nádrže a rovnako aj iné dôležité nároky na prostredie.
Čo sa týka počtu rýb, pozri si napríklad toto:
www.horacovoakvarium.cz/…
A na miestnom fóre a v článkoch by bolo vhodné si niečo naštudovať o biologickej rovnováhe a údržbe akvária.
Tak tím problémovým faktorem mohou být ti čichavci zlatí, na ten počet co tam máš je to malý. Ta možná příčina úhynu se může skrývat v rybách samotných a to, že to jsou třeba importy a u nich je výskyt té, či oné choroby daleko více pravděpodobný, do toho člověk nevleze.
ahoj a máš nějaký konkrétní návrh na úpravu obyvatel? Teď jsem ještě zaktualizoval počty v prezentaci mělo by lo sedět.
V prvom rade je akvárko prerybnené, pre väčšinu obyvateľov malé. To v spojení s nedostatočnou údžbou by som považoval za hlavnú príčinu problémov.
Hans1983 napsal: Poraďte co může být příčinou úmrtí čichavců zakrslých, mám nějakou vypestovanou barevnou formu myslíme v obchodě to pojmenivali "orange".
2 ze 3 už mi pošli, prvního jsem našel již v rozkladu a ruhý usel být těsně po smrti, na těle žádné viditelné znaky po nějakém parazitovi.
Jediné čeho sem si všiml jsou roztřepené hřbetní a snad i břišní ploutve.
A rybky se chovali divně většinou seděli bez hnutí u dna nebo u hladiny a nejevili moc chuť k jídlu.
Jinak krmím vločkami + jednou denně kostka mraženého krmiva, teď zrovna patentky.
Ještě nějaký den zpátky jsem objevil jednu chcíplou mečovku, ale v již v rozkladu, takže netuším co se jí stalo.
Přikládám fotku posleního čichavce co mi zatím přežívá. Snad někdo poradí.Díky
LIDI PROSÍM O RADU. DÍKY
PS: FOTKA JE NA STRÁNCE 86
Nympheas napsala: Musí se tomu předcházet
S týmto sa dá len súhlasiť. Prevencia je najlepšia liečba.
Moje zkušenost je taková,že už léčiva nepoužívám,choroba se musí zachytit včas a většinou bylo už pozdě.Musí se tomu předcházet a krom toho to není levná záležitost.A pokud by mě opravdu nejaká nemoc sužovala pošlu rybu na výlet do Budějovic na státní veterinu.
No veď ja som mu aj odporúčal vodoliečbu. Červy sú pomerne málo pravdepodobné a na ostatné by mohla zabrať. Ide len o dve ryby a nesprávna liečba, okrem toho, že sú to vyhodené peniaze, je na rybu veľká záťaž (v izolácii zvlášť), čo môže v konečnom dôsledku priebeh choroby urýchliť.
Samozřejmě,že neprováděl,takže pokus.
Určite "neprováděl". Navyše okrem už spomínaných patogénov, to môžu byť aj baktérie
A AqualoungVlada prováděl mikroskopické vyšetření,že víme s určitostí,že jde o hlístice?
Mikroskopickým vyšetrením výkalov. Červy a ich vajíčka sú viditeľné už pri slabom zväčšení, prípadne lupou, niekedy aj voľným okom.
Ano,také jsem našla.Na hlístice je učinný Terap FD.Spousta lidí to léčí Entizolem.Dá se bezpečně rozeznat rozdíl mezi napadením hlísticemi či bičíkovcem?Bez laboratorní diagnostiky?
Na Flagellata je to podľa mňa aj pomerne účinný prostriedok
Nemám, je to info od známeho, budúceho veterinára. Ale ako som brúsil po nete, dá sa najsť množstvo vyjadrení o neúčinnosti Entizolu na všetky Nematoda. Hlavne teda na Capillaria u psov, mačiek a plazov. Čo sa týka akvaristiky, sú to väčšinou len príspevky vo fórach. Jediná konkrétnejšia informácia mimo diskusií čo som našiel je tu:
pmdd.mrp-cz.com/… Pokud to tak opravdu je, tak je to cenná informace
Nemáš nějaký odkaz
Já to furt říkám, stará dobrá vodoléčba.
Promiň, ale nemohl jsem jinak, byť vím, že jsi si s tím dal práci.
No tak potom je to, jak jsem se domníval.
Máte pravdu oba, Ty i Bob66.
mela jsem na mysli 500 mg
Bobe objasni mě prosím to s těma tabletama. Jsou dvě gramáže? 250 a 500 mg, nebo se pletu? Protože pokud tomu tak je, tak budete třeba mít pravdu oba.
to mé také,takže at se vyjádří někdo další.
Tohle dávkování je vyzkoušené a používané prvotřídními chovately, kteří se akvaristikou živí
Děkuju všem za pomoc, snad mi to výjde.
Ta Tvoje tableta je stejná jako uvádí Bob66?
mé dávkování je osvědčené akvaristy.
Môže byť, aj keď som v tomto smere skeptický. Chcelo by to nejaké relevantnejšie info. Samého ma to zaujíma, ak na niečo prídem, dám vedieť.
Entizol je vyzkoušený i na Capillaria
I když ne zrovna já osobně
Ale kolega ho zkoušel a úspěšně. Jinak při léčbě entizolem, ať už u mě nebo když jsem léčil u známých, se držím osvědčeného dávkování, 1 tableta 250mg na 20litrů vody
Akvaristika je především o té trpělivosti.
To jak se snažíš a čím si tzv. procházíš, to si spousta lidí vyzkouší a obvykle dojde k poznání, že to vlastně nemá cenu, patřím mezi ně. Já tomu říkám, být lehce poučen, ale naprosto nic proti té snaze. To si musí každý ověřit. Třeba to u Tebe bude jinak. Už jsem o tom dneska v některým z příspěvků psal. Přeji jenom to dobré.
Ja si naopak myslím, že je to veľmi dôležité.
první den 1 tableta na 50L.po té opakovat léčbu po třech dnech poloviční dávkou.
já myslím,že je to jedno.
Tak jo, tak jo, teda já jsem to tam vůbec neviděl a hledal jsem to potom v tom vláknu Entizol. Omlouvám se, moje chyba, asi toho na mě bylo moc a musel jsem to slyšet dvakrát. Děkuju za trpělivost Romane, klidně bys mohl půjčit nějakou Bobovi
Tam sa tiež spomína iba Flagellata...
No tam je pri Capillaria: Masoten, Neguvon, Concurat, TERAP-FD, TERAP-SH.
Entizol je pri Spironucleus, Hexamita.
Dá sa o tom niekde niečo nájsť? Lebo mne sa nič nepodarilo.
Jak napsal už Roman, osvědčený postup jsi měl v tom odkaze, stačí číst
Chce to číst, je to popsaný v tom odkazu kterej jsem Ti dával včera.
U Entizolu je postup a dávkování následovný: 1 tableta 250mg na 20litrů vody, při 100litrech přidáme jednu tabletu navíc, po třech dnech odkalíme a přidáme na každých 100litrů jednu tabletu po dalších třech dnech odkalíme půl akvária a celý postup opakujeme, je to důležité kvůli vajíčkům Capilárií na které má Entizol účinek až po vylíhnutí. Teplotu vody je vhodné zvýšit na 32°C pro urychlení líhnutí vajíček hlístic a samozřejmě přidáme vzduchování. Na střevní bičíkovce dobře zabírá i Sera bakto tabs. U všech léčiv je důležité dodržet celý postup a správné dávkování aby léčiva byla účinná a nenastala rezistence. V silně zarostlých nádrží se dávkování léčivca zvedá o třetinu. Důležité také je po dobu léčby a minimálně 3-4 týdny po léčbě krmit jen suchým krmivem aby se příliš nezatěžoval trávicí systém.
No to jsi mi teda poradil Bobe, přitížit rybkám tím že tam toho Entizolu dám moc bych rozhodně nechtěl, a tak jem tam dal jenom trošičku abych aspoň něco udělal. Mnohem přínosnější by bylo kdyby jsi mi řekl v jaké koncentraci se to má použít.
Stane sa
všetci sme len ľudia...
Omlouvám se za mylnou informaci, spletl jsem si to se Sera bakto tabs
Bob66 napsal: Sera baktopur direct je i na střevní parazity
Bob66, toto je pre mňa naozaj novinka. Mohol by si prosím ťa upresniť na aké parazity (okrem baktérií) presne to zaberá, prípadne nejaký odkaz, kde sa dozviem viac?
Vďaka.
AqualungVlada napsal: No a jelikož každý říka o tom dávkování něco jiného (někdo 1 tabletka na 20 litrů, někdo že 1 tabletka na 60 litrů), tak jsem tam zatím nastrouhl jen tak pár drobečků a radši s tím počkám ještě.
To jsi si pomohl, než takový postup tak je lepší nic nedělat
Každé léčivo které má zabrat, musí být podáváno v přesném dávkování, jinak léčba pozbývá smyslu a je neúčinná
Sera baktopur direct je i na střevní parazity, ale zabere jen když ho dostaneš do ryb, když ho sežerou
Je určený spíš do pro jezírkové ryby (proto větší tablety). Dříve jsem ho zkoušel, bohužel mě to nikdy nechtěly žrát, takže účinnost nulová
Tááák, velevážené publikum, pyšní na mně asi nebudete, ale vyměnil jsem rybkám v kranténě pečlivě vodu 2x za akvaríjní, abych se zbavil toho Baktopuru a sehnal jsem Entizol 250mg, za tři koruny, jedna pilulka, věřili by jste tomu? No a jelikož každý říka o tom dávkování něco jiného (někdo 1 tabletka na 20 litrů, někdo že 1 tabletka na 60 litrů), tak jsem tam zatím nastrouhl jen tak pár drobečků a radši s tím počkám ještě. A k té diagnóze, myslel jsem že už jsme na to přišli, oddělila se od hejna, už tak před týdnem a jen pomalu poplavávala u hladiny a rychle dýchala, měla ten vláknovitý půhledný trus a poslední den než jsem ji přelovil do karanténí nádrže už vůbec nejedla, ani drobek, jen se na to podívala a tak tím krmením proplavala a zase tam stála někde nahoře, narozdíl do jejího hejna které se na to vždycky ve spodní části nádrže vrhne jako smečka žraloků.
Přidat reakci
1 ...... [142] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200564x