Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 142 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 23:05 R Muž romant [27987] Re: AqualungVlada
Akvaristika je především o té trpělivosti. ;-) To jak se snažíš a čím si tzv. procházíš, to si spousta lidí vyzkouší a obvykle dojde k poznání, že to vlastně nemá cenu, patřím mezi ně. Já tomu říkám, být lehce poučen, ale naprosto nic proti té snaze. To si musí každý ověřit. Třeba to u Tebe bude jinak. Už jsem o tom dneska v některým z příspěvků psal. Přeji jenom to dobré. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:59 Muž larix [1420] Re: Nympheas
Ja si naopak myslím, že je to veľmi dôležité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:57 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Nympheas
první den 1 tableta na 50L.po té opakovat léčbu po třech dnech poloviční dávkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:55 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: larix
já myslím,že je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:55 Muž AqualungVlada [1] Re: romant
Tak jo, tak jo, teda já jsem to tam vůbec neviděl a hledal jsem to potom v tom vláknu Entizol. Omlouvám se, moje chyba, asi toho na mě bylo moc a musel jsem to slyšet dvakrát. Děkuju za trpělivost Romane, klidně bys mohl půjčit nějakou Bobovi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:52 Muž larix [1420] Re: Nympheas
Tam sa tiež spomína iba Flagellata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:48 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: larix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:46 Muž larix [1420] Re: Nympheas
No tam je pri Capillaria: Masoten, Neguvon, Concurat, TERAP-FD, TERAP-SH.
Entizol je pri Spironucleus, Hexamita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:43 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: larix
www.akvarijní.cz.nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:40 Muž larix [1420] Re: Nympheas
Dá sa o tom niekde niečo nájsť? Lebo mne sa nič nepodarilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:39 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: larix
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:36 Muž larix [1420]
Viem, že som už otravný ale určite Entizol zaberá na Capillaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: AqualungVlada
Jak napsal už Roman, osvědčený postup jsi měl v tom odkaze, stačí číst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2012 22:11 R Muž romant [27987] Re: AqualungVlada
Chce to číst, je to popsaný v tom odkazu kterej jsem Ti dával včera.
U Entizolu je postup a dávkování následovný: 1 tableta 250mg na 20litrů vody, při 100litrech přidáme jednu tabletu navíc, po třech dnech odkalíme a přidáme na každých 100litrů jednu tabletu po dalších třech dnech odkalíme půl akvária a celý postup opakujeme, je to důležité kvůli vajíčkům Capilárií na které má Entizol účinek až po vylíhnutí. Teplotu vody je vhodné zvýšit na 32°C pro urychlení líhnutí vajíček hlístic a samozřejmě přidáme vzduchování. Na střevní bičíkovce dobře zabírá i Sera bakto tabs. U všech léčiv je důležité dodržet celý postup a správné dávkování aby léčiva byla účinná a nenastala rezistence. V silně zarostlých nádrží se dávkování léčivca zvedá o třetinu. Důležité také je po dobu léčby a minimálně 3-4 týdny po léčbě krmit jen suchým krmivem aby se příliš nezatěžoval trávicí systém.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:04 Muž AqualungVlada [1] Re: Bob66
No to jsi mi teda poradil Bobe, přitížit rybkám tím že tam toho Entizolu dám moc bych rozhodně nechtěl, a tak jem tam dal jenom trošičku abych aspoň něco udělal. Mnohem přínosnější by bylo kdyby jsi mi řekl v jaké koncentraci se to má použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 20:51 Muž larix [1420] Re: Bob66
Stane sa :-) všetci sme len ľudia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 20:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: larix
Omlouvám se za mylnou informaci, spletl jsem si to se Sera bakto tabs ;-) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 20:26 Muž larix [1420] Re: Bob66
Bob66 napsal: Sera baktopur direct je i na střevní parazity

Bob66, toto je pre mňa naozaj novinka. Mohol by si prosím ťa upresniť na aké parazity (okrem baktérií) presne to zaberá, prípadne nejaký odkaz, kde sa dozviem viac?
Vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 20:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: AqualungVlada
AqualungVlada napsal: No a jelikož každý říka o tom dávkování něco jiného (někdo 1 tabletka na 20 litrů, někdo že 1 tabletka na 60 litrů), tak jsem tam zatím nastrouhl jen tak pár drobečků a radši s tím počkám ještě.


To jsi si pomohl, než takový postup tak je lepší nic nedělat hmm Každé léčivo které má zabrat, musí být podáváno v přesném dávkování, jinak léčba pozbývá smyslu a je neúčinná X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 20:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: larix
Sera baktopur direct je i na střevní parazity, ale zabere jen když ho dostaneš do ryb, když ho sežerou X-) Je určený spíš do pro jezírkové ryby (proto větší tablety). Dříve jsem ho zkoušel, bohužel mě to nikdy nechtěly žrát, takže účinnost nulová ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 16:20 Muž AqualungVlada [1]
Tááák, velevážené publikum, pyšní na mně asi nebudete, ale vyměnil jsem rybkám v kranténě pečlivě vodu 2x za akvaríjní, abych se zbavil toho Baktopuru a sehnal jsem Entizol 250mg, za tři koruny, jedna pilulka, věřili by jste tomu? No a jelikož každý říka o tom dávkování něco jiného (někdo 1 tabletka na 20 litrů, někdo že 1 tabletka na 60 litrů), tak jsem tam zatím nastrouhl jen tak pár drobečků a radši s tím počkám ještě. A k té diagnóze, myslel jsem že už jsme na to přišli, oddělila se od hejna, už tak před týdnem a jen pomalu poplavávala u hladiny a rychle dýchala, měla ten vláknovitý půhledný trus a poslední den než jsem ji přelovil do karanténí nádrže už vůbec nejedla, ani drobek, jen se na to podívala a tak tím krmením proplavala a zase tam stála někde nahoře, narozdíl do jejího hejna které se na to vždycky ve spodní části nádrže vrhne jako smečka žraloků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:56 Muž larix [1420]
Základom je naozaj správna diagnostika. Ten Entizol sa používa proti bičíkovcom (a niektorým prvokom), podobne ako Flagellol. Osobne si myslím, že to zrýchlené dýchanie a výkaly spolu nesúvisia. Pokiaľ ide o kombináciu črevných bičíkovcov a bakteriálnej/plesňovej nákazy žiabier (horšie by boli žiabrohlísty), imunitný systém ryby má mechanizmy ako s týmito patogénmi bojovať a je možné, že zlepšením podmienok (kvalita vody) sa ryby vyliečia alebo sa aspoň ochorenia dostanú do latentného štádia. Preto súhlasím s Romanom, že liečiť 2 ryby medikamentami sa veľmi neoplatí. Skúsil by som vodoliečbu a čakal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2012 13:45 Muž AqualungVlada [1] Re: romant
Díky, pochvaly si vážím, opravdu bych je chtěl vyléčit, ale pokud možno s přijatenými náklady... Opět vám děkuji za rady a jdu zkusit sehnat ten entizol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:26 R Muž romant [27987] Re: AqualungVlada
Zkus se zamyslet, zda-li to má vlastně cenu. Máš potenciálně nemocný 2 rybky za 80,- Kč a budou s tím trošku trable, ale jinak nic proti snaze rybky léčit a moje předešlá pochvala byla za ten postup s oddělenou léčbou, to správný diagnostikování onemocnění a následný výběr vhodné léčby je zásadní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:24 Muž AqualungVlada [1] Re: AqualungVlada
ale prý ten Baktopur nesnášejí nižší živočichové..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:21 Muž AqualungVlada [1] Re: larix
Kruci písek :-) nejzpíš máš pravdu, o Flagellolu jsem slyšel ale je příliž drahý a musel bych ho kupovat přes internet. V tom případě mě napadá jediné, zkusit sehnat ten entizol. Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2012 12:26 Muž larix [1420] Re: AqualungVlada
Keďže uvádzaš, že si kupoval tablety, predpokladám, že celý názov prípravku je Sera baktopur direct. Čo sa týka účinku, oproti vyjadreniu "bakterie ničí taky" by bolo vhodnejšie napísať, že sa používa práve na ničenie baktérií. O použití proti črevným parazitom počujem prvý krát. Obávam sa, či si náhodou nepodľahol nepresným radám obchodníka, ktorý možno v ponuke nemal prípravok vhodný pre teba, tak ti ponúkol to, čo práve mal na sklade. Čo sa týka črevných parazitov, od Sery sa používa Flagellol (črevné bičíkovce) a Nematol (črevné hlístovce a červy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:05 R Muž romant [27987] Re: AqualungVlada
To je následováníhodný postup. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:04 Muž AqualungVlada [1] – Doufám že budou v pořádku.
Ták, včera jsem zakoupil jedno ze dvou léčiv na střevní parazity které měli v obchodě v Brně, je to Baktopur od sery, byl drahý, tak jsem koupil jen tři tablety. Měl by být účinný na ty střevní parazity a teď jsem se na fóru dočetl že prý bakterie ničí taky. Takže obě dvě rybky s podezřením na nákazu byly přemístěny do samostatné nádrže s akvaríjní vodou a s kousíčkem rozpuštěné tablety Baktopur. Jedna už tam plave od včera a druhou jsem tam přelovnul dneska ráno. Doufám že jim to pomůže, moc es v rukávu mi nezbylo. Ale každopádně z toho mám aspoň lepší pocit. Všem děkuji za pomoc. Díky díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 20:12 Muž AqualungVlada [1] Re: Nympheas
Dobře, díky za radu, zvážím to a aspoň mám plán B palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 19:03 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: AqualungVlada
Mohlo by jít o bičíkovce nebo hlístice..léčí se entizolem,ten se dá sehnat na veterině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 14:45 R Muž romant [27987] Re: AqualungVlada
Na střevní parazity je dobrej studijní materiál třeba tenhle článek. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 14:40 Muž AqualungVlada [1] Re: romant
Hele ale možná máš pravdu s těmi střevními parazity, něco jsem o tom přečetl a možná je to trefa do černého. Ještě to musím všechno pečlivě prostudovat. Je na to prý i vynikající lék "Sera med professional Flagellol". Opět díky Romane palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2012 14:17 R Muž romant [27987] Re: AqualungVlada
Pokud jsou výkaly jako bílá vlákna, tak to by ukazovalo na střevní parazity. Já za sebe můžu říct, že bych se léčením jedné rybky nezabýval a pokud by to bylo nutné, její život bych šetrně ukončil. Možné problémy, mnohdy s nejistým výsledkem při léčení bych prostě nepodstupoval. Když už léčit, tak pokud to charakter nemoci dovoluje, jedině v oddělené nádrži, kde mě je jedno, jestli tím jak budu léčit budu i likvidovat nitrifikační bakterie, což je velmi častý průvodní jev při použití léčiv. Samozřejmě, že to neplatí na všechny přípravky. Vždycky to chce před tím než člověk něco do akvária naleje mít dobře nastudovanej návod, to se vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 14:07 Muž AqualungVlada [1] Re: romant
Jo a ještě se mi zdá že má ten bezbarvý trus, na té fotce by to mělo jít trošku vidět. Myslel jsem že by to mohla být vodnatelnost ale, mám teplotu 25°C a mění se +- jeden stupeň. Můj typ je zatím že by mohlo něco být s tím měchýřem ale to opravdu nevím jistě a kde sehnat sulfonamidy a neomyciny na léčbu taky nevím.. Snad někdo bude vědět víc. Díky Romane palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 13:52 R Muž romant [27987] Re: AqualungVlada
Tak to ani nepoužívej ať si nepřivodíš nějaký jiný trable, třeba s rozhozenou biologickou rovnováhou. Tu nemoc, pokud to skutečně nemoc je, je nutný nejdříve přesně určit a teprve potom event. cíleně léčit. Nejsem vševěd a na té rybce na fotce nepozoruji nic co by ukazovalo na nějakou mě známou chorobu. Uvidíš až se podívá i někdo jiný, co Ti odpoví. Lépe poradit neumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 13:33 Muž AqualungVlada [1] Re: romant
Fotka k příspěvku Ahoj Romane, pamatuješ na tu galaxku jak jsem psal že plave u hladiny a otevírá a zvíra pusinku a rychle dýchá. Tak jsem ti ji vyfotil. Pokračuju ve vodoléčbě, ale připadá mi že už to dělají dvě. Včera jsem byl v akvaristice u nás v Blansku a měli tam jen tři druhy léků. Dva byly na plísně, nějaké miko-něco a třetí se jmenoval multi-medikal do hubenu, tak jsem ho koupil, pišou že je na bakteriální onemocnění a vnější parazity, ale ještě jsem ho nepoužil, obsahuje methylenovou modrou, malachytovou zeleň a formaldehyd. Co ja vím tak je to měď a líh. Asi by to spoustě populaci v akva uškodilo. Ale koupil jsem to ze zoufalství. Co říkáš na foto?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 13:00 Muž AqualungVlada [1] Re: AqualungVlada
romant má pravdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 12:58 Muž AqualungVlada [1] Re: kokodaj
Ahoj, připadá mi to jako plíseň, ale nejsem odborník. Nezanedbal jsi údržbu? Vyměňuješ pravidelně vodu? Na plíseň by pomohla častější výměna vody, ale zase s mírou ať si nepokazíš rovnováhu v akva. A nebo si přečti nějaké vlákno o plísních, určitě tu je, používá se na ni většinou kuchyňská sůl kterou si rozpustíš třeba malou kavovou lžičku soly ve dvoulitrovce vody a pak to naliješ do akva, ale opravdu si o tom něco přečti. Možná že bude někdo vědět víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 12:54 R Muž romant [27987] Re: kokodaj
Začni měnit týdně 1/3 objemu akvária a teď můžeš ten samej objem vyměnit klidně za týden 2-3x. Pravidelný odkalování dna, nepřekrmování ryb a kvalitní fitrace(dostatečnej filtrační objem), to jsou takový základní teze přes který vlak při chovu závojnatek nejede. Určitě by bylo vhodný si zřídit prezentaci daný nádrže a uvést co nejvíce údajů, tak aby ten kdo chce a umí poradit měl ty informace dostupný. To co vidím na těch ploutvích, to je nějaký počínající zaplísnění, který se povětšinou objeví právě v momentě kdy jsou ryby drženy v ne zcela vhodným prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 12:42 kokodaj Re: romant
Omlouvá se za mín informací akvárko má 110Litru a vodu měním asi jednou měsíčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 12:31 R Muž romant [27987] Re: kokodaj
Měň často vodu, nic víc nic míň se v situaci kdy nejsou o nádrži kde ta závojnatka je známy žádný informace nedá poradit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 11:59 kokodaj – Prosím nepoznáte nikdo co je to?
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc nepoznáte tu nikdo co je to za nemoc.Nemohu to z mojí zavojnatky dostat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 18:46 Muž larix [1420] Re: pavelbartek
Myslím, že tá ide iba na Characidy a kaprovité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 18:23 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: jarka
hmyzomorka rybí ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 16:13 Muž larix [1420] Re: jarka
Ja by som ešte pridal ďalšie možné bakteriózy (Aeromonas, Pseudomonas, Septicemia, Mycobacterium,...).
Všetko sú to ťažko liečiteľné choroby, spoľahlivo identifikovateľné iba laboratórne.
Môžeš skúsiť liečiť napr. pomocou Sera Baktopur direct alebo Aquar Terap AB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 15:52 R Muž romant [27987] Re: jarka
Měl bych podezření na toto rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
To že jsou ryby odloveny je dobrý postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 15:19 jarka – nemocny cichavec
Fotka k příspěvku Ahoj všichni, nevíte na co trpí můj čichavec? Potravu přijímá normálně, chová se normálně, ale poslední dobou vypadá takhle. Ztratil barvu, má vybledlé skvrny po celém těle, místy vypadající jako krvavé a stále jsou větší a větší.
Dokonce na některých místech vypadá poškození kůže, jako by se mu dělali malinké uhříky. Odlovil jsem ho do karantény, protože mám strach, že nakazí i ostatní rybičky, ale vůbec nevím, co mu je a jak jej léčit. Díky za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 23:46 R Muž romant [27987] Re: AqualungVlada
Někdy se na to jde moc vědecky a on třeba přišel její čas, to je taky ta přirozenost kterou jsem zmiňoval. :-)
Edit: Možná drsnější myšlenka, ale má to smysl kvůli jedný rybce podnikat nějaký léčení, když bych znal o co se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 23:44 Muž AqualungVlada [1] Re: romant
Já vím, ja už dlouho čtu tady na fóru a vím že ty jsi pro tu vodoléčbu a pro to větrání. Tak jsem si hned řekl že to taky zkusím, je to taková přirozená cesta, vždy mě to hned napadne, ale vždycky to byly jen plané poplachy. A teď tam ta rybka tak plave pořát nahoře a pořát tak rychle otevírá a zavírá tou pusou a už to bude asi 5 dní. Já nevím jestli bych sám vybral zprávné léčivo. Tak přemýšlím že podplatím prodavače v akvaristice ať na chvilku zavře a příjde se podívat. Byl bych moc rád kdyby to šlo tou přirozenou cestou. Díky romante palec
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [142] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=7051