Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 125 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 08:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Děkuju za odpověď. Tak jsem se jí schválně pokusila změřit - no i s ocáskem k těm 2,5 cm asi má. Vody jsem včera vymněnila cca půl kýble (akvárko má nějakých 30 l čistýho), tak jsem teď ještě napustila další kyblík na odstátí, včerejší půlkyblík bude asi málo. Ta samička zatím vypadá stejně jako včera.
Jen jste si mohl odpustit toho chechtajícího se smajlíka, Libore, i když u Vás je to normální ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Míří ke konci ...podle velikosti se mi to jeví na pořádnou starou herku...Možná když už to píšu, tak je k.o. Těmhto seniorkám se to děje i v mém chovu. Je to bakterka, která "cítí" ten konec a tudíž snadný zdroj potravy...Je dobré tu rybu dát stranou...já je nechávám sežrat....a vyměnit vodu. Ještě když jsem měl samic málo, tak jsem je také "zachraňoval"...podle toho, že je nechávám sežrat, tak se mi zdá, že marně. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 00:18 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Fotka k příspěvku ještě fotka shora
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 00:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Fotka k příspěvku S odhalováním chorob zatím (naštěstí) nemám zkušenosti, tak si nejsem jistá, co by mohlo být mojí rybce. U ocasu má jakýsi "vřídek", tkáň okolo je jakoby zarudlá. Rybka se drží těsně pod hladinou bez pohybu, chvílemi plave vlnivým pohybem hlavou šikmo dolů ve směru ke dnu a zase nahoru - to vydrží dělat několik minut a pak zase jde k hladině. Snažila jsem se během odpoledne něco vypátrat na internetu, ale na nic jsem nepřišla. Taky nevím, jestli to plavání a ten ocas spolu vůbec nějak souvisí. Rybu jsem odlovila a do vody jsem jí přidala trošku rozpuštěný soli. Je to novoheterandrie sličná. Děkuju za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.09.2012 19:27 R Muž Silent [5949] Re: Evi
Jen je třeba dítěti vysvětlit, že tyhle rybky párečky nebaští stejně jako dítě nebaští červíky co zase chutnají rybkám. I když u dětí jeden nikdy neví co kde zbaští :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 19:24 R Muž romant [27987] Re: Evi
Ale naopak, dítě k rybám strkej, stejně je to selhání hlídajících dospělých. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 19:22 Evi – párek
Ten párek jsem samozřejmně hned vyndala a na vaši radu vyměnila přes půlku vody. Rybky\ vypadají v pohodě, tak snad to tak bude... Dítě už k rybkám nepustím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 13:30 Žena Kač [131] Re: romant
Neboj, to já si to osobně neberu. Jen se snažím vše uvést na pravou míru, respektive dát veškeré informace. Souhlasím s tebou s tím plynovým měchýřem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 13:20 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
A že výrobci párků s rychlosolí nešetří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 12:34 R Muž Silent [5949] Re: romant
Přesně jak píšeš. Spíše než Bettám které toho stejně moc asi nezpoucaly to uškodí prostředí. Ona taková dusitanová solicí směs asi nebude zrovna terno :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 12:29 R Muž romant [27987] Re: Evi
Zbytek párku vyndej a pro sichr můžeš vyměnit vodu, podle mě to rybám nic neudělá, spíš bych se obával o kvalitu vody, tak proto ta výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 12:27 Evi – beťťáci
Ahoj, mam takový hloupý dotaz.. Byla u mně dopoledne na návštěve sestra s dcerkou, která mi hodila do akvárka kousek kuřecího párku. Všimla jsem si toho až když ten párek okusovaly moje bojovnice pestré. Myslíte, že to rybkám ublíží nebo budou v pořádku? :-| :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:55 R Muž romant [27987] Re: Kač
Co je pro jednoho normální, to už druhej vidí jako překrmování, to si neber osobně a už vůbec to černě nevidím. Osobně si myslím, že tvoje rybka má nemocnej plynovej měchýř, což je věc celkem neléčitelná a za nějakej čas ten svůj boj stejně prohraje, to že jsi odtajnila jak krmíš a já jsem to oznančil za "futrování" to už je věcí druhou, věcí názoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:43 Žena Kač [131] Re: romant
No zas bych to neviděla hned tak černě, nepředstavuj si to jako dlouhodobý stav, to, co tu popisuji trvá zhruba týden. Zcela normálně dostávají jednou za dva dny. A musím podotknout, že překrmování si představuji jinak, například tak, že ryby podané krmení nespořádají, což se u mě v akva ještě nikdy nestalo. Navíc půlka kostky na 28 ryb, to vychází jak. čtvrtka červa na rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2012 17:27 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Strádaly, pochopil jsem pane učiteli. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 17:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Kondice ryb bude možná lepší než po tom futrování, jak ho původní tazatelka provádí. Taky nekrmím každý den, ale takříkajíc občas a ty 4 dny půstu u mých ryb nejsou žádnou vyjímkou a nemyslím si, že by nějak strádali. ;-)

Kdo by strádal? Ryby? coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:32 Muž micz [132] Re: romant
to určitě jednou za čas půst neuškodí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2012 12:29 R Muž romant [27987] Re: micz
Kondice ryb bude možná lepší než po tom futrování, jak ho původní tazatelka provádí. Taky nekrmím každý den, ale takříkajíc občas a ty 4 dny půstu u mých ryb nejsou žádnou vyjímkou a nemyslím si, že by nějak strádali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 12:26 Muž micz [132] Re: kyo
Já bych jen chtěl vidět kondici ryb po delší době při krmení jednou za 4 dny. Akvárium a příroda se nedá nikdy srovnávat.V přírodě si ryby vždy něco najdou.Když se krmí s rozumem tak je krmení jednou dvakrát denně naprosto v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 08:03 Terka Re: Hanzy
to už jsem udělala hned jak jsme přijeli ale přijde mi, že dnes je to zas o trošku horši
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 05:54 Muž Hanzy [31] Re: Terka
Za nemoc nevím, ale víměnou vody nic neskazíš. Tím bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 01:35 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: micz
obecne si myslim, ze krmeni dvakrat denne je proste u dospele rybky moc. zvlast, kdyz jsou nektera krmiva opravdu pretucnela a clovek to proste obcas neodhadne a nasype tam toho prilis. v prirode ryba vydrzi nekolik dni bez poradne stravy uplne v poradku, do doby nez zase narazi na potravu a doslova se prezere. ale kazdy at si to dela po svem. jestli nekdo chce v pidi davkach krmit kazdy den, jeho volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 23:13 Muž micz [132] Re: kyo
kyo napsala: to je hrozne moc, krm tak jednou za tri, ctyri dny maximalne. :-| ahoj
Cože???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:33 Terka – krvavé skvrny
Fotka k příspěvku Dobrý den ,
prosím o radu mam dvě závojnatky v 70litrovým akváriu s filtraci.Dnes jsme se vrátili po víkendu domů a mým rybičkám se na těle objevili krvavé skvrny mají je jak na bříšku tak i na hřbetě a ploutvích, prosím poradíte mi co s tím ? co to je za nemoc a jak se toho dá zbavit ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   09.09.2012 21:52 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Kač
to je hrozne moc, krm tak jednou za tri, ctyri dny maximalne. :-| ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 19:32 Žena Kač [131] Re: kyo
No, překrmování by to být mohlo, teď jsem bývala hodně doma, takže jsem krmila každý den půlkou mražené kostky - mix patentky, komáří larvy atd atd - ráno a pak třeba ještě trošku vloček večer, ale to ne každý den. Půlka mražené kostky je tak 0,5X 0,5x 0,5 cm. Takže zkusit naordinovat hlad? Asi tím nic nezkazím stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 19:28 Žena Kač [131] Re: LisourJr
Tak to určitě ne. V tomhle stavu je už tak měsíc. A nemyslím si, že by se nemohl potopit, jen ocasní ploutev jde neustále nahoru. Jinak šupiny neodstávají, žere normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 19:26 Žena Kač [131] Re: kyo
Ráda bych, ale to se mi určo nepovede. Snažila jsem se už několikrát, ale je stále v pohybu -> šmouha rozzureny Vypadá vážně normálně, už mi ani nepřijde to bříško tolik nafouklé,spíš zvětšené, kdyby to byla samice, jsem zcela v klidu, jen to kolíbavé plavání mě znervozňuje. Na druhou stranu, když už to trvá tak dlouho a pořád žije, tak to asi nebude takový problém....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 18:34 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LisourJr
to byla pravdepodobne vodnatelnost. musi se pak vydesinfikovat cele akvarium, aby se to nevracelo. ale uzivatelka pise, ze zjezene supiny nemaji a dobre zere. takze to bude s nejvetsi pravdepodobnosti neco s plynovym mechyrem nebo blokace v travici soustave zpusobena nevhodnym krmivem ci prekrmovanim? ale to jenom hadam:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 17:32 Muž LisourJr [33] Re: Kač
Toto se mi stalo asi 3x s cichlidkama kakadu i neonkama.. Nafouklé břicho, zježené šupiny, nekoordinované plavání (nadnáší jí to nahoru).. Vše skončilo po pár dnech.. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 16:35 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Kač
foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 16:13 Žena Kač [131] Re: Kač
Kač napsala: Ahoj, už nějaký čas pozoruji na samci parmičky duhové zvětšené bříško - ale šupiny neodstávají, oči nemá vypoulené. Hlavně ale takový houpavý pohyb. Přijde mi, že když je v klidu, nadnáší mu to ocasní ploutev nahoru. Žere normálně i jinak vypadá normálně - možná je trošku světlejší než obvykle, ale to už si spíš jen vymýšlím, takže hůř plave a to břicho má větší. A už nemá chuť na tření, druhý samec se činí ostošest. Ostatní ryby jsou ok. Nějaký nápad? Díky k.

Jenom to trošku připomínám, asi si mého dotazu nikdo nevšiml :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 16:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: jane91
No jo, tak to ze sebe dostala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 15:51 Žena jane91 [27] Re: LiborSprysl
Myslím, že rodila, vyzerala ako gravidná aj keď nemala príliš veľké bruško, je ešte dosť mladá.
Ale dneska je to už v poriadku, teda, nebolo tam nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: jane91
Neumím už zase s fotkami moc pracovat...kdyby někdo dal detailek, bylo by to lepší. Ovšem vypadá to šprajclý zárodek. S ohledem na to prázdné břicho, nerodila ta samice teď někdy v pár dnech dozadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:15 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: jane91
nebyla by lepsi fotka? vic osvetlena, nerozmazana. ma zjezene supiny pri pohledu shora?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:32 Žena jane91 [27] – Výrastok?
Fotka k příspěvku Čo by to mohlo byť. Dneska som objavila u jednej gupky zvláštnosť, choroba či čo to je? Na análnom, resp z análneho otvora je vyrastá asi 0,5 cm výrastok bielo-oranžovej farby. Pred asi týždňom rybka ostala dosť chudá aj keď potravu prijíma normálne (dostávajú Tetra Rubin). Čo by to mohlo byť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 19:45 R Muž romant [27987] Re: Sid
Tak si tak říkám jestli já nejsem tak trochu blbej. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 19:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...někej čas se snažím mu i pomoci... Až bude onen "začátečník, Afim" zaregistrován...
Afim je kluk?! coze
Já myslel, že je to Adéla, Aduš... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 18:02 R Muž romant [27987] Re: kyo
To já moc dobře vím a už nějakej čas se snažím mu i pomoci, ale bohužel za tím co jsem napsal si stojím a nemyslím si, že to bylo hrubé, možná trošku přísné, jestli jsem se tím, jak jsem tu situaci komentoval, někoho dotkunul, tak se mu tímto omlouvám. :)
Edit: Až bude onen "začátečník, Afim" zaregistrován, tak to bude o hodně snažší, protože bude možné využít té výhody osobních vzkazů, vždyť víš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:51 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: romant
nebud na nej hruby, vzdyt je to dite :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Začátečník
Pokud je v tom cena vody: kdyby stál "kubík" 70,- Kč, a kdybyste měnila denně 15 l vody, za měsíc by vás to stálo zhruba 30,- Kč - to by mohla mamka "zkousnout", ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:04 R Muž romant [27987] Re: Začátečník
Potom nezbývá než se poohlédnout po jiným koníčku, bohužel bez výměn vody to v akvaristice nejde. Alespoň týdenních. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:48 Začátečník
Mám problém máma mi nechce dovolit vyměnit tolik vody z 50 litrového akvárka :((((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:11 R Muž romant [27987] Re: Začátečník
Jinak, ta co se přetáčí, té pomoci nebude, tu bych dal do silně perlivý vody hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:09 Začátečník
Aha dobře díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:09 R Muž romant [27987] Re: Začátečník
Normálně měnit každý den 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:07 Začátečník
Aha a mohu se zeptat co to je?Normálně odstavit do jiné nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:06 R Muž romant [27987] Re: Začátečník
Nevíme vůbec nic o tom akváriu, i když podle nicku(IP adresy) můžeme lecos tušit, doporučím vodoléčbu a když nezabere(2 dny), tak šetrný utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:04 Začátečník
Nechci totiž, aby se mi nakazily i ostatní živorodky. Teď se mi poprvé začaly dařit mladé :(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [125] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=6201