Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 07:39 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Tak jasně, bakterka, nějakej ten parazit, všechno možný, ale tu krupici to bude chtít léčit jako první s ohledem na ostatní osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 05:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
S ohledem na tu roztřepanou hřbetní ploutev a propadlé břicho tam toho bude možná ještě více... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 05:02 R Muž romant [27982] Re: vintorez
Ano, vypadá to na krupici, jak jsem pochopil jsou to nově příchozí, takže co nejdříve začni léčit, lehce zasol(pol. lžíci na 50 litrů) a zvedni teplotu ke 30 stupňům. Léčit celý akvo, to že pozoruješ příznaky jenom na mečovkách, neznamená, že parazit již není přítomen v akváriu a je nutný likvidovat všechna jeho stádia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 20:45 Muž vintorez [0]
Fotka k příspěvku začali mi hynout mečovky, postávají u výtoku z filtru, nepřijímají potravu,třepí se jim ploutve, plují trhavě nakloněné hlavou dolů až přestanou plavat, opírají se o vegetaci a hynou. Ostatní původní obsádka přežívá. dneska jsem si všiml bílých teček na těle. Může to být kožovec??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 07:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Ale mečovka narvaná k prasknutí chcípne někdy taky...ony neví kdy mají dost...Také jsem to s pár kusy zažil... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:01 JoKa Re: Viola
Jistě, že je to možné... O tom by mohl fundovaně pohovořit například LiborSprysl, kterak se mu "šprajclo" mladé v samici... I já to zažil s okama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:55 Viola
Jeden známý řekl, že mohla umřít při porodu. Je to možné? Bříško měla větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:36 JoKa Re: Viola
Na břichu měla bílý flek
To může značit vícero problému, například útok nějaké hladové dravé ryby. Máš tam takovou?
Nebo plíseň, nebo i vnitřní paraziti... Bez fotky toho moc nevyvěštíme a tu už teď těžko uděláš....

No a ty neonky jsou normál. Oni v noci, bez světla "vyblednou". Po rozsvícení, po chvíli zase získají svojí barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:29 Viola
Dnes mi umřela mečovka. Na břichu měla bílý flek, ráno ještě byla fit. Je možné, že jsem ji překrmila? A dále občas ráno jsou neonky na spodní straně těla bílé a ne červené, ale po chvíli jsou ok. Čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:57 R Muž romant [27982] Re: oranos
Nikdo nemluví o nějakým zabíjení ryb, to zase prrr. :-O Já chci, aby jsi se podíval do atlasů a zjistil si nároky jednotlivejch ryb jenž tam máš a vyvodil z toho nějaký závěr a ty který tam nepatří třeba někomu daroval, nebo se domluvil ve zverimexu s nima, možnosti zde jsou. Jinak mám na mysli ryby zdravý a v dobrý kondici, ty podarovat ano. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:49 Muž oranos [0] - ŽivorodkyRe: romant
Ja viem že v akváriu není vhodná skladba rýb a niektoré tam nemajú čo robiť, ale čo ich mám zabiť? V takomto stave sa mi to dostalo do rúk. Vodu mením každý týžden spolu s odkalovaním dna... Doteraz bolo všetko v poriadku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:53 R Muž romant [27982] Re: oranos
Ten problém se jmenuje, nevhodná nádrž a zřejmě i nedostatečná péče, čímž mám na mysli výměny vody, odkalování dna. Nasadil bych vodoléčbu(denní, či obdenní výměny vody) a zamyslel se nad akváriem jako celkem, osádka, velikosti atd. informací je nejen ve zdejším atlasu dost a dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:48 Muž oranos [0] - Živorodky – mrenka
Fotka k příspěvku Ahojte, poraďte mi prosím čo je tejto mrenke, žiabre má červené až fialové a je evidentne chorá. Má to len na jednej strane. Nepodarilo sa mi ju moc dobre odfotiť (nechce sa jej zrovna pózovať). Ako jej môžem pomôcť? ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 01:49 janyn Re: romant
Díky,díky...začnu tedy postupně čistit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2013 07:55 R Muž romant [27982] Re: janyn
Vypadá to na hlístice, něco si o nich přečti, ale s FMC a podobnejma drijákama bych neplašil, bude úplně stačit zlepšit hygienu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 07:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: janyn
Ja mám hlbšie v štrku asi to isté už dlhodobo, ale nevšimol som si, že by robili nejaký problém, neradil by som ich medzi choroby. Nazývame ich "hlbinné červy". :) Neviem, kde sa vzali a čo sú zač, rozmýšľal som nad teóriou, že sú to grindaly, ktoré nestihli skonzumovať rybky, ale nezdá sa mi, že by mohli žiť bez vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 01:55 janyn – bílý vetřelec
Fotka k příspěvku Prosím poraďte. Vyskytly se mi převážně u dna, něco jako malé bílé nítěnky. Jsou dlouhé cca 3mm. Nevíte někdo co je to za havěť a jestli na likvidaci stačí FMC, nebo ANTI-ICHTIN? Nebo mám raději vyměnit vodu a celé akva vyčistit? Děkuji za rady..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:49 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Anakyel
Že by nějací vnitřní paraziti? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:07 Muž Anakyel [3] Re: Anakyel
Fotka k příspěvku Jěště jedna fotka,

horší kvalita, lépe to nevyfotím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:06 Muž Anakyel [3] – Co je to za nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den,
může mi někdo poradit?
před třemi měsíci jsem koupil 10 ks parmiček mechových, cca po měsíci se ukázalo, že 1kousek neroste jako ostatní, ale je o něco menší. Následně se rybě propadlo břicho, zvětšily se oční bulvy a páteř se jí divně prohnula. Následovaly další příznaky nemoci. Rybu jsem utratil. Teď po jednom měsíci od utracení předchozí ryby se tyto příznaky objevily na dalších dvou kusech.

Příznaky nemoci:
1) Ryba začne hledat stinná místa akvária, straní se hejna, neplave tolik
2) Rybě se propadne břicho (tam, kde končí žábry až k řitnímu otvoru jako by břicho někdo odstranil - místo krásně kulatého má úplně rovné a s postupem času spíš oblé dovnitř těla)
3) Přestane přijímat potravu
4) Nad rypcem (na hlavě) se jí začne deformovat hřbet(páteř - viz foto), úplně to tu rybu
začne lámat, že pak připomíná tvar letadla concord
5) Zvětší se jí oči
6) Začne nekoordinovaně plavat, neovládaně se přetáčí, zůstává u dna popř. vyplave a
"lapá" po dechu
7) Je malátná, neuniká před síťkou

Jinak než se do mě pustíte s tím, že nečistím a neudržuji akva, tak mám 60litrů, měním čtvrtinu vody + odkalení a běžná údržba každý týden. Filtr čistím také. V akvátiu mám pouze tyto parmičky s ancíkem.

 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:21 Muž wexli [-4] Re: romant
myslel jsem si to...chudinka mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:17 R Muž romant [27982] Re: wexli
Kukat, to je cestovat na druhej břeh, nebo-li úhyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:15 Muž wexli [-4] Re: baletka
sice nevim co je to kukat:-),ale tak uvidime zda se vzpamatuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 00:01 Žena baletka [624] Re: wexli
Viděla jsem jenom tři ryby s odstávajícími šupinkami a všechny šly kukat. Bavila jsem se o tom na burze s Gagalem, velmi zkušeným akvaristou. Žádnou léčbu nenavrhoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 22:07 Muž wexli [-4] Re: romant
uvidime jestli zabere tohle jinak budu zkouset dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:50 R Muž romant [27982] Re: wexli
Entizol ne, ale spíš bactopur direct, ale v separé nádrži, jenom postižený jedince. Každá ryba jako jednotlivec má svůj imunutní systém a reaguje na daný podmínky rozdílně, jako když já rýmu mít budu a Ty ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:47 Muž wexli [-4] Re: romant
takze entizol?kazdopadne prijde mi divne ze ostatni ryby nic proste, bakterie se siri pomerne rychle...me to prijde jak nejaky druh krupice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:42 R Muž romant [27982] Re: wexli
Myslel bych si, že to bude nějaké bakteriální povahy a na to je eSHa 2000 krátká, ale uvidíme co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:40 Muž wexli [-4] Re: romant
mam pocit ze jsem privezl cca 4 kusy a a meli to postupne vsechny tohle je posledni kousek z tohodle nakupu myslim, na ostatnich to nevidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:38 R Muž romant [27982] Re: wexli
Má to jenom jedna, nebo více rybek?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:36 Muž wexli [-4]
Fotka k příspěvku zdravim pratele, potrebuju radu, patram a nic nemuzu najit.Priblizim,odchliple, postavene supinky,celkove nevypadaji priliz pekne,sice zadne divne chovani ale neco maji, je videt ze maji za hlavou nejaky asi zanet, obcas se na nich objevi jedna bila tecka,myslel jsem ze jde o krupicku, ale tu jsem mel miloonkrat a takto se nikdy netvarila.prikladam foto.
nasadil jsem ESHA EXIT+2000 teplotu zvysil na 29 .
Ma nekdo zkusenost?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:42 R Muž romant [27982] Re: dudak
Velmi těžko soudit, ale jakmile jde do vývrtky, tak je to otázka dní, někdy i hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:40 Muž dudak [1885] Re: romant
a kdyby to bylo to poškození plynovýho měchýře nebo ledvin, jak dlouho s tím tak může vydržet? osobně si taky myslím, že to nebude nic co by se přenášelo, ale člověk nikdy neví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:13 R Muž romant [27982] Re: dudak
Tak jasně, napsal jsem, že to na to tipuji, už jsem x takových teter červenohlavých s obdobnýma příznakama viděl a dokonce to mám ověřeno veterinárním rozborem a verdikt zněl, poškození ledvin, takže jak jsem koupil tak prodávám. Plíseň by jsi poznal, bakterie už hůř a střevní parazity, to by nepřijímala potravu, takže toliko můj názor.
Edit: Poškození plynovýho měchýře, na to jsem zapomněli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:08 Muž dudak [1885] Re: romant
no já nevím, samozřejmě to možné je, ale našel jsem tyto příznaky i u spousty jiných onemocnění od různých bičíkovců po plísně či bakterie. Takže bych to nerad rozšířil na ostatní. Navíc v karanténě ji aspoň odlovím až umře, ve velkém ji nemám šanci najít a ryby+ šneci ji sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:01 R Muž romant [27982] Re: dudak
Nikam nelovit, má to za pár, tipuji poškození vnitřních orgánů, podle toho chování je to již s největší pravděpodobností nevratné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:56 Muž dudak [1885] – tetra červenoústá
Ahoj, včera se mi začala divně chovat tetra červenoústá, palve šikmo hlavou nahoru asi v úhlu 45° a jakoby trhaně, když se zastaví tak klesá ke dnu. Zbarvená je normálně, zůstává v hejnu, přijímá potravu. O otravu myslím nejde, všechny ostatní ryby jsou v pohodě. Navíc jsem radši poměřil vodu. Marně se ji snažím přelovit do karantény, je zatím moc rychlá. Napadá někoho co to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 08:48 JoKa Re: Pancéřníček kropenat
Presne to si myslim, nekde o neco si ublizil. Jestli se to zahoji to tezko rict, zalezi na rozsahu, jak moc si to nalomil... Muze se i stat, ze dokonce odpadne. To pak novy uz nedoroste. Moc mu asi nepomuzes, neni jak, ale castejsi vymenou vody nic nezkazis. Zlepsis mu podminky a bude se hojit lepe... Neves hlavu, v jedne nadrzi jsem je videl uplne bez vousku a uhyn se nekonal. Normalne zerou a dnes uz to jsou pomerne slusni veterani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 00:22 Pancéřníček kropenatý Re: Urtman
Myslíte jakože se zranil o nějaký kámen v akváriu a zlomil si vousek? A že je zlomený, proto se mu tam udělala boule? Je to možné, protože kdyby to byli nějací červi, tak by se asi už vylíhli, takže je možné, že je to zlomené. Jak mám tedy dál postupovat? Předpokládám, že s tím se asi nedá dělat nic? Ale co ta ryba, zahojí se to samo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 16:05 JoKa Re: prasan
Ad1) Já ale nemyslím ty otvory, nýbrž ty bílé tečky... Ty nevím, co jsou, rád se nechám poučit...
Ad2) Dost silně pochybuji, že zrovna vy znáte stoprocentně anatomii vámi chovaných ryb... ;-)
Ad3) O co jde? Neví, tak se ptá. Od tohoto fórum je. Nebo se pletu? Kdyby všichni věděli všechno, tak to můžem zabalit a tyto stránky zrušit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:43 -
Pekné je ,že ich chováte a vlastne neviete čo tie otvory sú. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 14:44 JoKa Re: baletka
Jestli myslíš ty tečky kolem očí, tak ty jsou u kropenaťáků normální, má je každý můj. Taky jsem si nejdřív myslel, že krupice, nebo tak něco, ale mají to od dospělosti a žádné změny, úhyn ani problémy a pak jsem to našel i u chovatele a ten mi potvrdil, že to nic není...
Jinak na té fotce mi to připadá spíš jakoby se zranil při hledání potravy o nějaký ostřejší šutr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 14:16 Žena baletka [624] Re: Pancéřníček kropenatý
Zdá se mi to nebo má ta ryba i něco více, než "jen" bouli u vousků? Třeba nějaké bílé tečky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 13:55 Pancéřníček kropenatý – Pancéřníček kropenatý
Fotka k příspěvku Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Pancéřníčku kropenatému se u kořene hmatového vousku objevila bílá boule. Už je tam cca 3 týdny a zvětšuje se. Použil jsem bactopur a žádné zlepšení. Co dělat? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:17 R Muž romant [27982] Re: Jupí
Nebyla by fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:04 Žena Jupí [125] - Asie
Dobrý den , u rájovců (samce i samice) se objevili "černé řekněme puntíky"(fleky) , nevím jestli to není i u jíných ryb , protože by to na barvě nebylo asi poznat , ale razborky nic nemají , tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2013 18:26 R Muž romant [27982] Re: Enkela
Vrátil bych jí do obchodu a přinesl si mladší, jak správně kolega poznamenal, je to veteránka a má už něco za sebou a moc parády už nenadělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:47 JoKa Re: Enkela
Radši počkej ještě na nějaký názor, nebo alespoň potvrzení. Přeci jen jsem si téměř jistý, ale je tam to téměř, ať ti neporadím kravinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:43 Enkela Re: Urtman
Děkuji bála jsem se aby to nebyla nějaká nemoc :) takže se nemusím bát jí dát do společenkého akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:22 JoKa Re: Enkela
Jestli se nepletu, možná mě někdo opraví, ale tak to není nemoc, v tom slova smyslu. Je to deformovaná páteř právě věkem a spoustou mladých, co tahle holka odrodila...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198037x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=5051