Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2017 19:03 R Muž romant [27987] Re: Tomas01
Tak paraziti to jsou, šetrně utratit, ale počkej si co ti poradí někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:01 Muž T0MAS [0] – Nafouklý ancistrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, před týdnem se mi můj ancistrus nafouknul a dále se zvětšuje viz obrázek. Paraziti to asi nebudou protože mám ještě jednoho ancistruse a ten je normální. Vodu a filtr jsem čistil minulý víkend a včera. Mám 50l akva a v něm 1 bettu, 4 neonky, 2 ancistruse, 5 danií, 5x červenoploutvá tetra. Nevíte co s ním?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2017 20:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: RomanMch
-myslel jsem si to,
-postupujte dle doporučení kolegy
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 20:12 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Jasne, diky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 20:11 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: lacewings
Napred to vypadalo jako nejaka ranka, skrabanec nebo tak neco. Ted to vypada jako mnozstvi malych vridku vedle sebe. Napred to bylo spis do krvava, ted to zesvetlalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 20:09 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Vše co radím, se týká akvária stávajícího. S Bactopurem opatrně, je to zabiják pozitivních bakterií a mohlo by se tím akváriu jako celku výrazně přitížit, tedy v dobrým úmyslu. Toto používat v separé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 20:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: RomanMch
-je ten povrch vředovitý ,takové ostrůvky
-popište povrch co vidíte
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 20:06 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Diky moc, zkusim to. Eshu mi nic nerika, mam tady Bactipur. Je to k necemu? Snesou ostatni ryby tu sul, nebo ho mam dat bokem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 20:05 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Tak šel bych na to prozatím od lesa, tedy lehkým zasolením vody v poměru polévk. lž. na 50 litrů vody, solného roztoku, přidal bych listy mandlovníku mořského a velmi intenzivně měnil min. 1/3 objemu vody a jako další množné opatření, tedy v případě že do několika dnů nebude patrné zlepšení po doporučeném, bych aplikoval eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 20:01 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Hmm, to jsem se bal. Muzou to chytit ostatni ryby? Co s tim?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 20:01 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: JoKa
Ja vim, honim ho s fotakem cely vecer - jako by to vedel, porad se schovava. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 19:58 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Ale ano, je tam viditelné již bakteriální napadení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 19:57 JoKa Re: RomanMch
Sorry, ale na té fotce nevidím vůbec nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 19:25 Muž RomanMch [1] - Labyrintky – Pestrenec cerveny - rana nebo cizopasnik na ocase
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, potreboval bych poradit ohledne samce pestrence. Na nasadeocasni polutve se mu udelala jakasi "rana" nebo co, ani nevim, jak bych to popsal. Napred jsem si myslel, ze se jen mechanicky poranil, ale uz je to par tydnu a cele se to zvetsuje. Ryba normalne zere, je pekne vybarvena, dokonce se v mezicase vytrel do jeskynky. Takze se zda, ze mu to nejak nevadi. Zkusil jsem to fotit, ale je dost rychly, takze mam jen neostre fotky. Jak se zadari lepsi, hned ji sem postnu. DIky za rady.
EDIT-Jeste doplnim, protoze prezentace je neaktualni: akva je normale cistene, ostatni ryby jsou zdrave a prerybnene to taky neni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 15:53 R Muž romant [27987] Re: Mila
To složení rybí osádky je do tvého objemu nevhodné, filtrace bude s největší pravděpodobností setovej honič vody, proto ta nutnost tak častýho čištění. Dokonči tu prezenatci, nahráním hlavní fotky a doplň další údaje, ať nejsem zbytečně moc ve výhodě, že vidím i rozpracovanou prezentaci. Vím, že neodpovídám na konkrétní otázku, ale tím co jsem napsal je dle mého názoru nutné začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 15:47 Mila – boule pod tlamičkou
Fotka k příspěvku ahoj,
prosím o radu živorodce se udělala boule pod tlamičkou je čilá, žere, mám jí 7 měsíců, ostatní ryby jsou v pohodě.
Mrkněte mi n rostliny, jsouv akváriu cca 3 měsíce a přestože rostou, staré listy od krajů hnědnou a ztrácí se.
Odkaluji jednou za 14 dnů, 1 za dva týdny měním 2/3 vody. Filtr vymývám jednou týdně.

Díky za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 06:45 R Muž romant [27987] Re: Ondřej
Tak ten popis se dá napasovat asi na 2/3 nemocí, ale živorodky docela často trpívají na vnitřní parazity a nebo to může bejt už nějaká veteránka, prostě starší vynesená samice, která směřuje ke druhýmu břehu, tedy ona tam směřuje i když to jsou ty paraziti. Já osobně tohle neřeším a rybě za pět peněz ušetřím trápení hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 23:03 Ondřej – Mečovka Mexická
Chtěl bych se zeptat ohledně samice Mečovky Mexické. Drží se dal od hejna většinou v koutu akvária. Porad plave na místě a zda se mi ze ma zpomalené reflexy. Ani potravu moc nepřijímá. Můžete mi prosim poradit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 22:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarry
- stabilita, nic jiného
- občas prostě se stane v důsledku nerovnováhy,že dojde k popisovanému
- důsledkem je ale vždy voda, vnitřního ale i vnějšího prostředí
- nejčastěji se setkáváme s nálevníky atd.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 22:23 Muž Jarry [1437] Re: lacewings
A jaká je potom prevence?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 21:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarry
-pokud pominu dělení na skupiny ,protože výklad je dodnes nespecifický, tak tam patří třeba -hnědé řasy, rozsivky, různobrvky, zlativky, řasovky, opalinky, výtrusovci, obrněnky, nálevníci, a dírkonošci, mřížovci, cerkozoa atd, jmenuji jen nejznámější
- je tedy jasné ,že obecné konstatování ,,Takže bordel voda,, jak uvedl kolega Romant je dostatečné výstižné, bez složitosti vysvětlujícich otázek a odpovědí
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 21:26 Muž Jarry [1437] Re: romant
Tomu moc nevěřím, neměnil jsem nic na údržbě po dobu "léčení", odkaluju a měním vodu každý týden celou dobu. Co jsem načetl na zahraničních fórech, tak se to občas vyskytne (příčinu jsem nezjistil) a ryba by proti tomu měla být po odeznění nemoci imunní. Žádné ryby jsem do akvária nepřidával, pokud to bylo něčím zavlečeno, tak rostlinami, nebo mraženým krmením - dávám patentky a koretry, zdroj pan Grygera, před podáním vždy důkladně propláchnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 21:17 molinka Re: lacewings
no našťastie, lebo včera pri odkalovaní som už ani neupravovala rastliny, bála som sa tam strčiť ruku a zajtra ma to čaká zase, tak som sa zľakla, že dostanem nejakú rybaciu chorobu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 21:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JoKa,molinka
- bez ryb/hostitele hynou

-molinka nejsi ryba, nevím jestli bys jim chutila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 20:57 molinka Re: lacewings
to znie dosť hrozne, dúfam, že keby sa mi to chytilo na ruku, nenakazí ma to niečím však? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 20:54 JoKa Re: molinka
tak tak, pekne pomaličky, ja sa toho zbavím a keď mi náhodou vykapú všetky rybičky, nechám 2 mesiace akvarko len s rastlinami

Přesně takto bych to řešil já, toto jsem měl na mysli... A když nepomůže nic, máš v záloze to Savo a nový start pro akva...

Neviděl bych to ale tak černě, vidíš sama, tak rychle se nemnoží, aby nebyli neodlovitelní...

Hlavně nepřidávej nové ryby dokud nemáš stopro jistotu... Jistota je kulomet... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 20:52 JoKa Re: lacewings
hermafroditi -přilepení spermatoforu - spermie se protlačí do těla; přímý vývoj

Já rozumím, ale pro ostatní: bez ryb/hostitele hynou. Že ano??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 20:46 molinka Re: JoKa
;-) tak tak, pekne pomaličky, ja sa toho zbavím a keď mi náhodou vykapú všetky rybičky, nechám 2 mesiace akvarko len s rastlinami nech vykapú od hladu aj pijavice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 20:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-Chobotnatka rybí (Piscicola geometra) je krevsajícím ektoparazitem ryb a přenašečem protozoóz (trypanoplazmy)
-malá regenerační schopnost
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 20:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JoKa
hermafroditi -přilepení spermatoforu - spermie se protlačí do těla; přímý vývoj
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 20:32 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Já vím všimnul sem si proto sem to použil. X-) problém muze být až v mezi stadiju u některych Vetřelců v tom stádiu nic nezabírá. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 20:24 JoKa Re: lacewings
A jak se množí víš? Naklade vajíčka na/do ryby? Jde mi o to, jestli desinfekce všeho, kromě ryb, problém vyřeší... Potřebuje mezihostitele?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 20:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-parazituje na rybách, bez ryb se přeruší jejich reprodukční cyklus - 28 dní
-již jsem to zde uváděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 20:15 JoKa Re: Maq
Každému co mu chutná. Parazitovi to co žere, šnek, pancéřníčkovi granule pro dnové ryby...

Mám k tomu postřeh. Návnadu potřeba střídat. Jeden den jsem polapil osm ryb, druhý den ani vajgl. Třetí den jsem dal jinou tabletu a 9 kusů odloveno... Oni pancéřníčci nejsou tak blbý, jak si mnozí myslí... Vyčuchají průser a nejdou na to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:58 Maq Re: JoKa
JoKa napsal: Takto lovím malé pancéřníčky...
Dává se tam nějaká návnada, nebo tam ty ryby vlezou ze zvědavosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 19:56 R Muž romant [27987] Re: Jarry
Takže bordel voda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:55 Muž Jarry [1437] – Dermocystidium
Já jdu jenom s informací ohledně "parazita" na skalárách, kterého jsem tu řešil před 3mi týdny - ode dneška jsou všechny ryby čisté, bez léčení (pouze s pravidelnými výměnami většího množství vody a důkladným odkalováním). Průběh byl zhruba takový, že původně tenká nitka na ploutvi postupně bobtnala (asi tak 10 dní) a potom začala být den ode dne průhlednější, až během pár dní úplně zmizela. Opravdu tedy pravděpodobně šlo o Dermocystidium a ne o nějaký druh červa. Dermocystidium je cosi, čemu se říká eukaryota, což je dle definice "velká skupina (doména) jednobuněčných a mnohobuněčných organismů, jako jsou například živočichové, rostliny, houby nebo prvoci".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:40 Muž Driv3r [236] Re: JoKa
Murphyho zákony jo dobrá připomínka. smich S tim savem to s trochu přehnal,nepsal sem nalít do akva.jen dezinfekci rostlin,i když pro začátečníka to dobrá rada neni. :-( (nebo vymáchat v solnem roztoku.)Bohužel netuším jak se množí.Proto ta karanténa v čisté nádrži s léčbou. Oba dva se snažíme dojit stejného výsledku,ale každý jinak dlouhou cestou.Souhlasím že udělat to může vždy,aspon se naučí další věci kolem akvaristiky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:29 R Muž romant [27987] Re: Yoko
Buď je to tzv. vynesená postarší veteránka a nebo spíš je to ryba sužovaná vnitřníma parazitama, tedy za mě na druhej břeh s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:28 Žena Yoko [35] – Nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, v relax nádrži jsem dnes našla jednu endleří holku jak hodně mele pantem, drží se ve spodní polovině nádrže na jednom místě a je na pohled taková nezdravá, trošku spláclé břicho a moc neroztahuje ploutve. Plíseň či krupičku není vidět. Voda by měla být ok, mám tam i krevetky, beze ztrát, i ostatní ryby v pohodě. Nevíte, co to může být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:12 Muž Driv3r [236] Re: molinka
125l máš tam zasobní substrát?pokud ne tak štěrk vyvařit.Dezinfekci rostlin a kořenů atd 125l máš za pul dne hotovo.podle foto mas rovné dno nějaký akvascaping tam neni.nezapomeňte vyčistit filtr a hadice.i tam můžou byt zalezlí.a pak už nanovo :-( Ale klidně zkus jen léčbu záleží na tobě co se ti hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 19:07 JoKa Re: Driv3r
Tak co kdyby vylila kýbl Sava rovnou do akvária, ať má jistotu a klid?!? tone

Budu realista. Udělá co říkáš, všechno překope, vydesinfikuje a vrátí ryby a má to tam zas... Ale Murphyho zákony, až nakoupí nové ryby... Něco zapomene, něco vynechá, něco udělá nedokonale...
A nebo ne a zárodek přežije na rybě. Nevím, jak se množí, ty ano??

V nejhorším případě jí popadají ryby v separé nádrži. V akvu počká o 14 dní déle, preventivně. Pak nakoupí nové ryby, tak jako tak... Připadá mi, že Molinka nespěchá, spíš se chce zbavit jednou pro vždy...

To co navrhuješ může udělat kdykoli! Tak proč to nezkusit?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:00 JoKa Re: molinka
Fotka k příspěvku Takhle, viz fotka... Ano, odšroubovat...

Takto lovím malé pancéřníčky...

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.02.2017 18:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Budik77
-píši ,,důsledek nevhodné teploty ve vztahu k prostředí,, takže jak uvádíte tu změnu sycení,tak je zde možnost jistého součinitele vzniku příčiny.
-jedině ta histologie určí skutečnost
-kominíci nemají na to vliv určitě
-samotný průběh je takový ,že ryba má nejprve chronické příznaky,tj. částečně se jí zvětší břišní dutina ,ryba se vám zdá být zavalitější, tady vzniká již popsané bujení,(může být týden ,ale i měsíc) následně to přejde do akutního stavu kdy dojde právě k vyhřeznutí, tento stav je neudržitelný a dochází v řádově několika dnů k úmrtí. Z důvodu možného rozšíření nákazy v důsledku protržení, je dobré rybu ihned odlovit a postupovat jak již bylo uvedeno.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:43 molinka Re: Driv3r
áno, máš pravdu, idem si doplniť tie údaje do prezentácie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:41 molinka Re: JoKa
Skúsim to. Len celkom nechápem ako tam tie červy vlezú. Mám odšróbovať uzáver fľaše? Vlezú cez tú dieru? a ako to umiestniť. Zapichnúť do štrku, alebo na ležato?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:38 Muž Driv3r [236] Re: JoKa
Hm budu ted pesimistický ju?co když léčba nebude úspěšná ztratíš týden.Další možnost vyhladovět cca 28 dni? a stejně nemáš jistotu. Už jsme na 35 dnech.trápení ryb a majitele.Za tu dobu máš akva skoro zaběhlí.V prezentaci nemá velikost akva ale u menšího bych to dělal u extra velkého bych to zkusil s léčbou atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:35 JoKa Re: molinka
Jo jo. Pokud nemáš, použij jakéhokoli jiného, od kterého nacházíš prázdné ulity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:32 molinka Re: JoKa
presne také pasce som našla na googli. A ten okružák to je slimák, ktorý má byť ako návnada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:30 Muž Budik77 [7] Re: lacewings
Achich ouvej, ale jj čekal sem to, že zachránit nepůjde, no co už, škoda ho, je to ryba co ji mám asi nejdýl. :( 4-5 let.
Píšete, že to může být teplotou, stravou či věkem, ale to mi nejde moc do hlavy.
Teplota stálá 25-26 strava si myslím kvalitní a (vločky a grindál) a ten věk taky ještě nebyl. :(
Je možné, že by se toto mohlo nějak vyvinout jiným faktorem? Před 1 měsícem sem přestal sytit CO2 a před 5 dny sem do akva přidal skupinu mladých kominíků z vlastního chovu (7ks). Mohl by toto bát nějaký spouštěč?
Jinak voda se mění pravidelně.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=2151