Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.01.2015 21:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Miren
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No , tak nedávno je tomu tak asi tři tejdny , se nám takto nafouk Beťák , Baktopur direct - nic , tak jsme mu ještě zvedli teplotu na 31 a futrovali ho jen Baktotabsem , měnili vodu jak o život , přidávali torben a amazon v opravdu velkých dávkách a dnes je pan Beťák naprosto v cajku
Tu teplotu se neboj klidně zvednout na 32-34°ale pomalu , většina bakterií padne už jen díky ní , baktotabs - čet jsem že ho ryby nechtěj žrát - at jsem ho hodil do jakéhokoli akvárka z pěti , všude se na něj ryby vrhly s chutí...
no léčivo do vody smysl asi moc nemá , ta ryba má přemnožené nějaké(netuším které) bakterie uvnitř v orgánech , tam to prostě do vody nezabere , tak pokud ještě žere zkus to , u nás se to povedlo - léčiva stály určitě přez 600,- a zachránili jsme rybku za pajcku hop co by jsme neudělali pro domácího mazlíka stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2015 21:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miren
Ta ryba neni nijak velka, tohle pujde i ledovou vodou, ale vetsi ryby fakt radeji nechovej, ona ledova voda je tak maximalne do velikosti tehle ryby a obcas se utraceni ryby nevyhnes.

Dej do sklenicky trosku vody a vic ledu. Az bude led plavat ve vode (skoro roztaje), hod tam rybu. Ta voda ma 0°C a ryba dostane teplotni sok. Jen sebou skubne. Pak ji tam pro jistotu jeste par minut nech. Tohle zvladne kazdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:56 Muž Legioix [574] – Re: Miren
Miren napsala: tak to nedokážu no
Pořád je to pro tu rybu šetrnější než ji spláchnout do hajzlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:51 R Muž romant [27987] Re: Miren
Miren napsala: tak to nedokážu no Tak potom začni chovat třeba křečky, bez toho to někdy nejde, přehnaná lítost a citlivost zde nejsou na místě, můžeš si o mě myslet co chceš, ale jestli té rybě chceš pomoct, tak se rozhodni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:50 Žena Miren [-4] Re: Legioix
tak to nedokážu no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:24 Muž Legioix [574] Re: Miren
Třeba ji dej do pytlíku a nebo hadry a šlápni na ni. Je to rychlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:19 Žena Miren [-4] Re: Legioix
A jak se utrácí jinak rybičky? Nám rybičky jen tak neumírají, takže nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:18 Žena Miren [-4] Re: Legioix
Vše co popisuješ, mám v cajku. Vše se poctivě hlídám. Je teda starší, tak mě napadlo, jestli to není hodně tím. A rostliny živé mám a natolik se rozrostly, že už skoro nevidím do akvária. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:18 Muž Legioix [574] Re: Turbínka
Utratit ale jinak než spláchnutím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:16 Žena Turbínka [2558] Re: Miren
Nejspíše vodnatelnost. Utrať ji, zbytečně se trápí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:16 Muž Legioix [574] Re: Miren
Trápení je ji spláchnout. Podle toho ale co popisuješ to vypadá na nevhodné podmínky. Je v akváriu filtrace? Jak je akvárium velké? mění se tam voda? je tam topení? jsou tam živé rostliny? atd. Lepší bude si založit prezentaci a dát sem aspon fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:14 Žena Miren [-4] Re: Miren
A ještě je tak nafouklá, že pluje spíše hlavou ke dni a šupinky má od těla než na těle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:12 Žena Miren [-4] – Pomoc
Fotka k příspěvku Máte někdo zkušenost s tímto příznakem. Vypadá, že umře, ale přežívá už víc jak týden až 14 dní a to ještě stavěla bublinky na hnízdečko. Nevím jestli je to trápení, nebo ji radši spláchnout :-( :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 17:43 R Muž romant [27987] Re: aa
Nechal bych to den, dva bez zásahů, co se z toho (ne)vyvine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:19 Žena aa [2]
Beru zpět, ty bílé tečky na břiše tam stále jsou, jen jsem si jich předtím nevšimla :-( Co to tedy je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:01 R Muž romant [27987] Re: aa
Už bez, když to má být zotavení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 16:59 Žena aa [2] Re: romant
No to jo, ale s léčivem nebo bez?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 16:39 R Muž romant [27987] Re: aa
Určitě na zotavení, tak týden, než je dáš do společnýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 16:37 Žena aa [2] Re: romant
Díky moc :-) takže už můžu ukončit léčbu nebo jim mám dát ještě chvíli na zotavení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 15:50 R Muž romant [27987] Re: aa
Pigment.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 15:20 Žena aa [2]
Potřebovala bych poradit. Už asi 2-3 týdny léčím krupičku u 2 black mollyn eshou 2000 a exitem. 1 ryba už je vyléčená, u druhé jsem si tou krupičkou nebyla jistá. Měla na břišní straně bílé tečky (spíš menší a blíž u sebe), ale ty už zmizely a zůstaly jí zlatavé skvrny na zadní straně (přemýšlela jsem, jestli to není jen nějaký pigment nebo obrněnka). Ryba je jinak čilá a žere. Protože se mi nedaří vyfotit ji, dávám sem fotku molly, která to má jako ta moje (akorát ta moje to má spíš zlaté než zelené, má to rozmístěné rovnoměrněji po celé přední straně zad a je hubenější než ryba na obrázku) . Taky má ocasní ploutev na konci takovou průhlednou (snad si to umíte představit :-)) Je to obrněnka, nebo pigment? Nebo ještě něco jiného? rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 11:08 Muž Legioix [574] Re: Mrakoplash Designer
Díky za odpovědi. Do rána se to trochu zmenšilo a zšedlo. Léčba žádná, jen jsem přidal trochu ectopuru. Ryba se zatím chová normálně a žere. Večer se to pokusím nafotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 08:44 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Designer
Já sem to viděl u gávůnků diamantovejch, taky ale nevím co to je a co s tím .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 23:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Legioix
Tohle poprve nevidim, neni to zkracene skrele, je to vacek postupne odtlacujici skrele, nafukuje se to, psal jsem o tom jako o jedne radosti s "Ramkami". U Ramky, kterou jsem si s timhle kdysi donesl, to slo dost rychle. Nevedel jsem o co jde, zkousel jsem tehdy zelen, ze aspon neco zkusim, neuspel jsem.

Rozhodne napis co jsi zkusil a zda pomohlo, tohle mne opravdu zajima, je to jedna z veci, ktere se desim a nevim co s tim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 20:11 Muž Legioix [574] Re: romant
Já taky ne. Ten "výpotek" se tlačí ze směru od těla. Vidím to poprvé.
Potom sem napíšu jak to skončilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 20:01 R Muž romant [27987] Re: Legioix
Tak to neřeš, jestli je ryba a akvo v kondici, nebude to problém, doroste.
Edit: Je pravda, že to vypadá, jakoby na nějakou zduřelou tkáň, nějaký výpotek, který se zpod té skřele tlačí ven, ale co by to mohlo být, to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:59 Muž Legioix [574] Re: romant
Fotka k příspěvku Možný to je, ale nechápu, kde by o to přišla.
Ještě jedno fotka.

Jde o to, že je to takovej nafouklej vak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:54 R Muž romant [27987] Re: Legioix
Podle mě jí chybí část skřele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:47 Muž Legioix [574] – Wtf
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co to je? Objevilo se to zničeho nic na jedné Cichlidce Thomasově.

Ještě nikdy jsem se s tím nesetkal. Rybka se chová normálně, žere, hodnoty vody:
PH 6.5
NO2 0
NO3 40

Má to jen jedna z celého akva a jen na jedné straně. Stáří rybky cca rok a půl.
Do akva nebylo za poslední půlrok nic přidáno, jak ryby, tak rostliny. Nitěnkama se nekrmí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2015 23:32 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Sisha1606
Nevím jestli tomu dobře rozumím(e).
Akvárium je malé ve kterém je asi cca 40l/vody. Zarybněné je, tak na cca 200-300l (motýlkovec africký, ancíky, sekavce, pancířníčka kropenatýho, panceříka zel. atd. . .)
Akvárium čistíš jednou za půl roku?
Znamená to: Vytáhneš vše – vyčistíš(savo?), vše důkladně okartáčuješ, pak opláchneš. Dáš vše zpět i z rybami a naliješ tam odstátou vodu (rozhodně nejsi jediná)?
Pak, když ti někdo poradí ať vyměníš 2 belíky vody, tak v tom nevidíš důvod, když máš vše úplně čisté včetně filtrů atd.?

Pokud je tomu, jak říkám?
Tak, odpověď se ti dostala v první odpovědi od Turbínky.
Navíc jak, pak romant píše. „Na každýho jednou dojde . . .“(bohu žel teď to padlo na tvé ryby-ale ty za to nemůžou).
To, že ti to fungovalo 5 let je asi náhoda a jak říkáš, že některé jsou tam 4 roky(to budou asi acíci- jsou hold odolnější), ta ostatní osádka se asi střídá častěji(?cca 3 týdny až měsíc po vyčištění to vždy někdo odnese? asi rybka byla stará?)
Pokud je tomu opravdu takhle, tak prosím tě Turbínka ti poslala nějaké odkazy, prostuduj je(alespoň 2x každý přečti), věřím že ti pomůžou a my, pak taky.
Pokud je to jinak omlouvám se tobě i ostatním jmenovaným.
Ať se ti daří a rybkám taky.
;-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:24 Muž Legioix [574] – Re: Sisha1606
Sisha1606 napsal: Víš... to jsem děala před vánoci s tři dny odstátou vodou... ale dííík :)
Tak tady je každá rada rada drahá..... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:22 Sisha1606 Re: romant
Víš... to jsem děala před vánoci s tři dny odstátou vodou... ale dííík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:16 Sisha1606 Re: Turbínka
Děkuji za radu... to jsem chtěla vědět... víš po 5ti letech co mam "guláš" se mi něco stalo... Proto řeším oko. Protože kdyby bylo něco v nepořádku (až na dnes) Zjeví se mi to dřív a těm některým rybyčkám nebude přes 4 roky ;-) Ještě jednou dík... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:09 Muž Legioix [574] Re: Sisha1606
Jednoduché. Vezmu metr, pravitko (cokoliv) a změřím výšku, šířku a hloubku akvária (a b c )
Potom vynásobím. a*b*c v centimetrech a vydělím tisícem = objem akvaria v litrech.

A nebo to změř a vypočítáme to společně.

edit: Jinak to vidím na klasický se 60x30x30 kybl nikdy není čistých 10l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2015 20:07 R Muž romant [27987] Re: Sisha1606
Sisha1606 napsal: to bys moh a pak mi to řekni... ptz 4x 10 a plus mínis ostatní opravdu nevim jak to vypočítatTak nic nepočítej a alespoň vyměň polovinu, tedy 2 belíky vody. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:04 Žena Turbínka [2558] Re: Sisha1606
Naopak, to oko je tvůj nejmenší problém a romant, ač se ti to nezdá, ti tu nejlepší radu dal! A když si přečteš moje řádky, jistě si všimneš slova "podmínky" to je oč tu běží.

Rybu neuzdravíš dokud nebude mít odpovídající podmínky v nádrži, teplou vodu, čistou vodu (tj. s minimem dusíků) a s odpovídajícími obyvateli potažmo litráží a fungující prostředí s koloběhem dusíku.

Ale ty pořád zásadní problém vidíš v tom oku hmm Zásadní problém je ten, že tvoje akvárium je malé, máš v něm guláš, nevhodné ryby a jiné tvory. Pokud neuděláš nic s tímhle, klidně tu bettu vem, dej ji do karantény, tam jí zatop, měň děnně vodu a když ji vrátíš zpátky, tak se dříve či později stane to samé. Už v září ti ukazovali žebrovníci, že se jim u tebe nelíbí, teď betta, kdo bude další?

Pokud s tím něco chceš dělat, tak tady máš pár návodů:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

A pokud nechceš tak je mi tvých chovanců opravdu líto a platí to co psal romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:58 Muž Legioix [574] – Re: Sisha1606
Sisha1606 napsal: naleju tam 4 10tilitrový kýble vody...
www.vypocitejto.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:53 Sisha1606 Re: Turbínka
naleju tam 4 10tilitrový kýble vody... a místo tam tak na další 2 je 10%... počítala jse to takhle... i s kameny dekorací kytkama filtrem, topením. čistim to jednou do půl roka... odkaluji, když se mi to nezdá... Mě zajmá co to je... oděrka plíseň, vada imunity...
Ryba se nechová nijak divně, nepolehává neplave do kruhu... stejná jako dřív... jen to oko... víc nepotřebuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:40 Žena Turbínka [2558] Re: Sisha1606
Jak přes 40? Vem si metr, změř výšku, šířku a hloubku, tyhle čísílka mezi sebou vynásob a máme hrubej objem.
Ale i kdyby to bylo přes 400 furt je to mál oa vracím se k tomu co jsem původně říkala - špatná kvalita prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:38 Sisha1606 Re: Turbínka
emmmm nepočítaa jsem to ale tak cca přes 40... akvárium jsem dostala...;-) před 5 lety...do teď mi myšmaše fungovaly...:-D až teď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:34 Žena Turbínka [2558] Re: Sisha1606
V kolika litrech tenhle guláš sakra máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:31 Sisha1606 Re: Turbínka
ok...teplota 25... kydž jsem ji měla vyšší vychcípalo mi celé akvárko až na motýlkovce afrického který tam stále je, tři šneky 3 mini ancíky ancíky, sekavce, pancířníčka kropenatýho nebo tak nějak, panceříka zeleného a tři tyhle bojovnice... nejaké ty kytky botanik nejsem ;-) a dva menší žebrovníky... a teď na chcilku paví očka... než dorostou, pak posloužej jako krmivo ostatním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:29 R Muž romant [27987] Re: Sisha1606
Jako že když nemá betta min. 25 st. tak živoří a je náchylnější k nemocem a na druhou stranu, pokud vím, tak žebrovníky je lépe chovat ve vodě spíše lehce nad 20 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:23 R Muž romant [27987] Re: Sisha1606
Jakou tam máš teplotu? Tipuji že spíš kvůli těm žebrovníkům nižší, tedy pod 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:19 Žena Turbínka [2558] Re: Sisha1606
Píšeš, že tam máš žebrovníky a jiné ryby, tipla bych si hodně znečišťovatelů na malém prostoru a zhoršená kvalita vody. Betty jsou na ni hodně citlivé, proto to nejdříve začíná u nich. Udělej prezentaci, ať se vyhneme křížovému výslechu a víme co všechno tam plave, popiš co nejvíce podmínky a počínaje dneškem měň 1/3 vody denně, rybu sleduj, mohlo by to pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:15 Sisha1606 Re: Turbínka
nevim co to je... nikdy jsem nic takového neřešila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 18:59 Žena Turbínka [2558] Re: Sisha1606
Řekla bych, že ti trochu lítají dusíkaté látky v akváriu. Zaměřila bych se na podmínky v nádrži X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 18:47 Sisha1606 – Betta
Ahoj lidi... nevíte prosím co to je??? Jiné ryby ani žebrovníci nic takového na sobě nemají. A já rybky nikdy neměla nemocné. dost jsem se lekla, je to v podstatě ze dne na den... a nevím jestli to neni jen z šarvátky. pomoc prosím sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:48 R Muž Silent [5949] Re: misa
To je ideální stav. V tomto směru není co zlepšit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:47 misa Re: Heimdall
Filtr čistíme jednou za půl roku, ale u přítoku vody do filtru máme akvarijní houbu, tu čistíme jednou za 14 dní.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3851