Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 166 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:58 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: matthew123
No jestli se to dokáže vyléčit samé, můžeš zkusit sám když počkáš, pokud by se mu to zahojilo, tak by vypadal jako nějaký válečný veterán. Vypadá jako by si to někde odřel, když se snažil někudma provrtat, jak to tyto ryby s oblibou dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:55 Muž matthew [0] - Tetry – Re: beowulfx
a je to až také vážne že je treba kupovať nového ancika lebo sa to dokáže vyliečiť aj samé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:51 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Haimdol
Rada je to dobrá, tak trochu předpokládám, že kolega však nemá přípravek eSHa 2000 a zda bude ochoten dát nějakých 150 kč za nákup pro rybku, která vypadá, že už to má zapár a nebo si koupí prostě jen nového ancíka...za tu dvacku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:46 Muž matthew [0] - Tetry – Re: xx
Fotka k příspěvku tu je ta fotka, a čo to môže mať ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:38 R Muž Silent [5949] – Re: matthew123
Rybu odlov do karantény a zkus aplikovat eSHa 2000 a pokud to nezabere tak Sera baktopur direkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:37 Muž matthew [0] - Tetry – Re: xx
ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:35 Muž matthew [0] - Tetry – Re: beowulfx
to si robíš srandu alebo to myslíš vážne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:33 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: beowulfx
V přírodě jsou např. součástí potravního řetězce jiného živočicha a taky nikdo nepláče nad tím, že ho někdo... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:33 xx – pro matthew123
Vyndej tu rybu mimo vodu a znovu to vyfoť foťákem. Chce to dost světla, aby byla fotka ostrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:32 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: matthew123
Zbavit ho utrpení, takových jiných je spousta, vím že to zní drsně, ale je to jen rybka za 20,- Kč. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:22 Muž matthew [0] - Tetry
Fotka k příspěvku ahojte čo sa deje s prísavníkom? ... na chrbte ma ranu ktorá sa stále zväčšuje... prosím čo s ním mám robiť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 20:26 Muž Frno [0] - Tetry – Re: Haimdol
Dík.Skúsim GyroTox.Dám vedieť ako to dopadlo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:47 R Muž Silent [5949] – Re: Frno
Obávám se, že přesnou diagnozu nedostaneš. Vzhledem v opakujícím se vřídkům bych to tipoval na bakteriální povahu. Můžeš zkusit koupel v nějakém antibakteriáním přípravku např. Sera baktopur direkt. Více ze mně asi nedostaneš :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:15 Muž Frno [0] - Tetry – Re: Frno
Fotka k příspěvku Naozaj nikto nevie aká je to choroba?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:43 R Muž romant [27983] – Re: jenda1
Musíš koupit test, nejlépe kapkový na zjištění hodnoty NO2. Měl bys ho sehnat v každý akvaristice nebo zverimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:39 Honza a Anetka – Re: romant
jak to mam udelat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:39 Honza a Anetka – Re: romant
nemam nic na zmereni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:34 R Muž romant [27983] – Re: jenda1
pokud je příčinou to co jsem napsal, tak při pravidelný výměně vody by to zvládnout mohla, bude záležet na tom, jak je moc přidušená. Co ty hodnoty NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:24 Honza a Anetka – Re: romant
a jeste co ta rybka zvladne to??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:12 Honza a Anetka – Re: romant
vymenil sem 10l vody tak uvidim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:57 Honza a Anetka – Re: romant
uvidime jdu skusit tu vodu tak zatim diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:53 R Muž romant [27983] – Re: jenda1
Podívej se na ty linky který jsem ti poslal. Teď je potřeba snížit obsah dusitanů ve vodě, což je nejpravděpodobnější příčinou chování té rybky. Jak jsem Ti psal, to akvárko nefunguje tak jak má a poku se nenastartuje dostatečně proces nitrifikace, tak bude docházet k úhynům ryb, udušením. Takže pokud se tomu chceš vyhnout, tak realizuj tu výměnu vody a sleduj to NO2, mělo by být neměřitelný, všechno ostatní je špatně. Filtr nech běhat neustále a nezasahuj do něho. Po několik dní vůbec nekrm a tu vodu můžeš měnit ob den. Přidat další rostliny by byla taktéž vhodné. Nejlepší nějaký rychlerostoucí stonovky, oni pomůžou s tím snižováním NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:45 Honza a Anetka – Re: romant
pouzil sem doporucene mnozstvi tetra aqua safe a to by melo vodu upravit!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:36 R Muž romant [27983] – Re: jenda1
No tak poku je to akvárko v provoru teprve 14 dní, tak to jsme doma. Akvárko zatím nefunguje tak jak má, nebyl v dostatečné míře nastatrtován proces nitrifikace, jinými slovy přeměny škodlivých látek na neutrální.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Chtělo by to udělat test na NO2, ale vůbec nis se neskazí výměnou cca 30% vody.
EDIT: Nehnojit, nekrmit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:31 Honza a Anetka – Re: romant
ja se onej staram a ta voda neni kalna to je fotakem v telefonu a rostliny se rozrustaji akva je v zabehu zhruba 14 v provozu!! nemuze to byt ze mam jen jednu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2011 13:26 R Muž romant [27983] – Re: jenda1
Když jsem se na to akva díval v prezentaci, tak bych řekl, že to dost žalostně vedená nádrž. Těch příčin chování té rybky může být mnoho, ale nejpravděpodobnější je podle mě flákání údržby a naprosto nedostatečný počet rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:19 Honza a Anetka – Re: romant
tak se chova prave jen ta jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 12:36 R Muž romant [27983] – Re: jenda1
Takhle se chová jenom ta jedna rybka? Co údržba akva, jak často se odkaluje a mění voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 12:32 Honza a Anetka – Plata skvrnitá var. Korálová
nevim co sni je neji schovava se a ma stazene vsechny ploutve co sni mam delat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 16:15 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: sandrus944
Jaká léčiva jste použili? Pokud jde o liposarca, stejně jako ostatní krunýřovci je mimořádně citlivý na většinu léčiv...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 22:57 sandrus944 – Liposarcus- biele škvrny po tele
Ahojte, chcela by som sa vás spýtať, či by ste mi niekto nevedeli poradiť. Máme asi tri týždne doma samičku liposarcusa a začali sa jej po tele objavovať akési biele škvrny alebo povlak, hlavne na bruchu to je vidno, keď je prisatá na skle. Mali sme ju prechodne v menšom akváriu aké potrebuje, a teraz sme ju preložili do nového akvária. Neviem či to nemôže byť napríklad zmenou prostredia, alebo možno tým, že sme dva týždne dozadu liečili rybky na krupicu. Ale keď sme ju kúpili, mala krásne hnedé sfarbenie a teraz sa mi na nej zdá niečo nezvyčajné. Iné príznaky nemá, je aktívna, potravu žerie normálne. Dali sme do akvaria aj nejaké preventívne liečivo, dúfam že sa z toho dostane. Ďakujem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:22 Dejv – ocasek nahore
nevi nekdo, co muze byt se sameckem endlerky, jehož ocásek se jakoby vznasi a tahne telo nahoru? docela se o nej bojim, kdyz takhle pomalu "plave svicku" ..
druhej dotaz je na samicku paviho ocka - je velka, nekolikrat porodila, mezi prechodem ocasni ploutve a telem se ji objevila cervena skvrnka .. co to muze byt a co delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 21:00 Muž Frno [0] - Tetry – Aká je to choroba?
Fotka k příspěvku Ahojte.Na jednej kolise občas navre vred.Počase praskne a navre na inom mieste.neviete poradiť aká to je choroba a čo s tým.Ryba sa správa normálne akurát ostatné ju neustále odháňajú.Posielam foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 16:01 Jola
Prosím moc o radu.Jedna z mých živorodek se dnes od rána chová hodně divně.Drží se převážně ve spodním rohu akvária,plave jen v jednom bodě a dělá takové trhavé pohyby ze strany na stranu.Na jídlo nereaguje.Ostatní ryby jsou v pořádku,jde poznat,že se jim straní.Dost těžko se mi na ni kouká ,je mi ji líto a nechci,aby se trápila,popřípaděáby nakazila ostatní. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 13:07 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Dan3k
Nechceš pro ní taky minutu ticha?

Možná břišní vodnatelnost... Má odstáté šupiny? Vypouklé oči?

Zkus se odívat sem, jestli jí nepoznáš:
akvarista.wu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 10:54 Muž Dan3k [0] – Mala plata
Ahoj dneska rano jsem v akváriu oběvil na dně ležet malou mrtvou platu koralovou ..
Mněla ocas nahoru a tluste břicho jako by chtěla rodit ..
Je možne že přičina smrti je porod ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 23:04 Honza a Anetka – black molla-samecek
zacal se mu trepit ocasek a samicky paviho ocka mu ho okusovali dal sem ho do izolace poradte. diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:55 Muž kortezhugo [983] – Re: marekiss
hmm
no neviem...ak zabere -zabere
v podstate "pokazit" ani nemas co...
ako som pisal liecenie vodnatelosti je problematicke,zdlhave a neiste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:40 Muž marekiss [11]
A mám nějak přeléčit i celý akva nebo spolýhat. Že to ještě nechytli? Jen teda v lékarně mi nedali penoš ale ROXITHROMYCIN (prej je to v podstatě to stejný)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:35 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
pri tejto chorobe je najvecsi problem to - ze ide o viac druhov bakterri...
jednak "nemusia" na penicilin reagovat a dasi je ze ak nebude davka "dostatocna" vytvory sa rezistencia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:26 Muž marekiss [11]
Perfektní díky moc. Našel jsem už i co je to MJ, ale zase jsem se nedopracoval jak to přepočítat na ty účinný látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:25 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
250 mg = 440 000 m.j
500 mg = 880 000 m.j

cize na 8L vody ti treba 1-2/10 250mg tabletky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:24 Muž marekiss [11]
Jo tak pro začátek jsem si koupil ty paíráky a zjistil, že to nebyla nejšťastnější volba takže jak se budu blížit k jejich konci tak koupím kapkový. I když s mojím barvocitem nevím to budu dycky muset někoho zpacifikovat, aby mi řekl která barva to je, no ono je celkem často zpacifikuju i teď takže to vyjde šumák. Jinak M.J. to toho mám dát kolik půl tablety. Tu hodnotu jsem tu v nemocích taky našel ale nejde mi do hlavy to m.j. díky

P.S. chemický experimenty to si pamatuju akorát ze základy. Těch bylo pár a obvykle to končilo výbuchem vodíku. To bych ale rybkám nepřál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:21 R Muž romant [27983] – Re: marekiss
O.k. měl jsem na mysli spíš nějaký chemický experimenty. :) Takto mi to příjde v pohodě. Pořiď si radši kapkový testy. To měření bude průkaznější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:19 Muž kortezhugo [983] – Re: marekiss
no ak ma vodnatelost tak to trva pomerne dlho...
v takomto stave az do smrti moze zit aj 2 mesiace...
ak chces ten penicilin tak sa pouziva 400 000 - 800 000 m.j na 80L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:18 Muž marekiss [11]
Ahoj tu tvrdost systematicky snižuju už přes měsíc a to změnou zdroje vody vždy při výměně vody (1/3 nádrže) dávám vodu z nového zdroje. Takže tím to nebude , protože na tom papírovým testu se mírná změna projevila až po 2 nebo 3 výměnách. a teď po dalších 3 se pomalinku začíná projevovat další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:18 Muž marekiss [11]
Ahoj tu tvrdost systematicky snižuju už přes měsíc a to změnou zdroje vody vždy při výměně vody (1/3 nádrže) dávám vodu z nového zdroje. Takže tím to nebude , protože na tom papírovým testu se mírná změna projevila až po 2 nebo 3 výměnách. a teď po dalších 3 se pomalinku začíná projevovat další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:13 R Muž romant [27983] – Re: marekiss
A nemůže to být reakce právě na to snížení tvrdosti? Nedošlo k němu nějak skokově? Jaká byla výchozí hodnota a jaká je teď? Jakým způsobem jsi se k tomu dopracoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:10 Muž marekiss [11]
NO uvidíme co se bude dít dál. Snad jsem to podchytil dost brzo. NO na to že by měla být lazar tak je relativně čilá nezastaví ani na chvíli. páč když zastaví tak de ke dnu. A u vodnatelnosti se naopak píše, že by měla jít vzhůru. Tak nevím, asi si plete směry. Jinak na IV je psán penicilin. můžete mi říc nějaký rozumný dávkování protože jednotku m.j. nějak neznám. je v malé cca 8l elementce. Jen nevím z čeho to může mít, leda z nedávné návštěvy plísně. Jinak hodnoty v akva jsou furt v krásnch hodnotách dokonce i tvrdost už se mi podařila snížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:02 Muž kortezhugo [983] – Re: marekiss
no s fotky toho fakt moc nevidno...
ale podla mna to uz ma "zratane"
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [166] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=8251