Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 189 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:45 Žena iiiv [0] – Re: callito
těhotná určitě není, a hlavně plave bříškem na horu:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:44 Žena iiiv [0] – Re: Jrk
tyhle rybky byly v jinym akvárku, a tam sem odkalovala o víkend, nikdy tam žádný problém nebyl, až dnes. Včera dostali jiný patentky než obvykle, tak sem myslela jestli nemohlo být něco v nich, ale ostaní rybky i žabky jsou v pořádku, odnesly to akorát tyhle dvě mečovky:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:17 callito – .
Dala bych jí do karanény.A sledovala.Na to aby byla těhotná je to břicho velký až moc že? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:11 Muž Jrk [143] – Re: iiiv
Nemáte ve Vašem akva (dle prezentace) trošku dost přerybkováno? Cca 100cm rybek - 54l akva... Byla by to myslím možná příčina onemocnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 15:20 Muž Yirka [9123] – Re: iiiv
Pokud mají (měly) ještě trochu zježené šupinky, je to skoro učebnicový příklad vodnatelnosti. V tomto stsdiu je podle mne neléčitelná.
Určitě přemýšlýš nad příčinou...Možností je více, od změn v osazenstvu po nedostatečnou hygienu v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 11:20 Muž Březka [10]
rači je dej pryč. Stejně už to mají spočítaý. At předejdeš další nákaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:07 Muž Landvir [57]
Ahjo vypadá to na infekční vodnatelnost. Je možný že se z toho vzpamatujou ale spis pocitej ze to nepraziji. hlavne je dej nekam do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:02 Žena iiiv [0] – prosím o pomoc, nafouklé bříško
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, dneska sem v akvarku našla dvě rybky s úplně nefouklým bříškem jak plavou na hladine a nemohou se ani otočit. Poradí mi někdo co je s nima jestli to maj z přejedení nebo nemají nějakého parazita? Včera sem jim dávala patentky od jiný firmy než jsou zvyklé, tak doufám, že to nemají z nich. Ostatní ryby vypadají v pořádku. Mockrát děkuji za jakoukoli radu nebo názor.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 19:48 RAP – Re: nellinek
A jak jsou na tom s vybarvením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 15:58 nellinek – Re: nellinek
a další hmmm četl jste příspěvky níže psané?Voda je ok to bylo první co mě napadlo a cizopásníci nejsou viditelní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 15:51 Muž ČUPR [204] - Tetry – Paví očka - indikátor kvality vody
Ale abych Ti také poradil - Paví očka (gupky) se většinou používají jako "indikátor" kvality akvarijní vody. U nich většinou poznáš, že je něco v nepořádku. Doporučuji udělat rozbor vody, zejména změřit pH, NO2, NO3, NH3, NH4, gH, KH, případně přítomnost těžkých kovů. Pokus se zjistit také, zda se na těle rybek nevyskytuje nějaký cizopasník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:52 Muž isamik [180] – Re: Husky206
Zkus si to precist...

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:51 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
No, podle mě to, že je voda vyměněná ještě neznamená, že to nebude příčina. Lví hlavy jsou choulostivé, ale popravdě závojnatkám moc nerozumím. Na té první fotce, mi přijde, že má zježené šupiny. V každém případě bych jí dala do karantény. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:43 Husky206 – Re: gošice
dík, ale podle toho by měla být chyba ve vodě, Voda je vyměňěná a ostatním dvoum rybám a třem takovým těch mufíků (nevím jak se jmenují)co ocucávají sklo nic není :-( tak nevím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:27 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
celebrity-modelky.osoba.cz/…
Snad Ti to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:05 Husky206
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 100litrové akvárko, dvě bublání Já tomu fakt nerozumím Sice rybičky už má pět let a zatím žádná neuhynula ale jsem stále začátečník dík moc za radu. prosím o radu jakoukoli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 23:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: nellinek
Na žábrohlísty je účinný Tremazol od Sery X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:52 nellinek
to bylo první co mě napadlo a vodu jsem samozřejmě vyměnila.Teď je v pořádku, ale jim to moc nepomohlo takže pes je zakopán jinde. Mám podezření na žábrohlisty, ale nevím jaký lék na ně.Určitě přelovím a vykoupu ve formalínu no ale co dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:38 Muž Yirka [9123] – Re: nellinek
Preventivne vymen vodu, taky ji zmer, muze to byt otrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:35 nellinek – nevím si rady a prosím o pomoc
Moje rybky jsou malátné plavou u hladiny otírají se o kameny a mají stahnuté ploutvičky,ale né všechny, žádného parazita nevidím navíc panceřníčci a ancitrusi jsou v pořádku týká se to jen pavích oček a plát.Trvá to už asi týden, něco málo jsem zkusila, ale nic nepomáhá a navíc jsem už o víc než polovinu hejna přišla a nechtěla bych se loučít i s tou druhou.Moc předem děkuji za rady já jsem v koncích. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:40 Muž kristian [80] – Re: Husky206
Chtelo by to vice informaci o nadrzi, velikost, filtrace, ryby, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 18:33 Muž Yirka [9123] – Re: Husky206
V kolikati litrech je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:05 Husky206 – Prosím o pomoc - závojnatka lví hlava
Ahojky Prosím o radu, mám v akvárku tři závojnatky takové ty lví hlavy, Včera byli všechny ok, ale dnes mi jedna plave hlavou bokem dolů, leží na zemi a jen kouká. Když ji ty ostatní proženou do všeho naráží. Nevím co s ní Díky moc za jakou koliv radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:25 Muž jaa [5]
bohuzial nemem zrovna doma fotak...........ale rozdiel medzi tymto a krupicku je aj taky ze krupicka je vlasne na tele ako nejaky riedky poprasok.........toto ako keby tvorilo pod pokozkou a prerazalo pomedzi supiny.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:21 callito – Re: jaa
aha,tak sem aspon hod fotku,to je střílení na slepo tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:16 Muž jaa [5]
je to vecie ako krupicka, kazda ryba to ma len par kusou a na uplne rovnakom mieste.......a krupicku som uz mal, tu poznam.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:10 callito – Re: jaa
A z čeho tak usuzuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:10 Muž jaa [5]
krupicka to nieje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:02 callito – Re: jaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 19:40 Muž jaa [5]
poradtemi.......skalarom sa za hlavov a na cele spravili biele bodky, ktore su asi pol milimetra velke a vystupene.......objavilo sa to iba trom najvecim skalarom a vsetkym na tom istom mieste a len jedna, maximalne dve na kazdej strane hlavy.............co by to mohlo byt? nepozorujem zeby stracali chut do jednala alebo sa nejak inak spravali.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:29 callito
Typuju to na toto
rybicky.net/nemoc/aeromonas-salmonicida
nebo toto
rybicky.net/nemoc/vibrio

Zkontrolujte příznaky s tím jak se chová vaše rybka... snad sem aspon trochu pomohla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 17:19 Muž keyrumek [2] – Skalára
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, netuší někdo co by moje skalára mohla mít za problém...objevilo se jí to před časem pod pravou prsní ploutví. Že by snad nějaká plíseň? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 13:10 sokar
Doporučuju kupovat ryby u ověřenejch prodejců a nemusíš řešit riziko nakažení. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:52 Muž Yirka [9123] – Re: Ignacia
Nejenom ze stresu, i když v tom malém prostoru jim není nejlépe, ale hlavně ze znečištěné vody-živorodky, jak víme,tráví trochu hůře a tak velmi rychle znehodnocují prostředí zvláště když se jedná o nezavedenou nádržku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:48 Ignacia
Takze vy myslite, ze je to jakoby ze stresu? Tak ja je radeji do toho akvaria presunu.. Je to 112l akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:47 Muž Yirka [9123] – Re: Ignacia
Dovolím si ještě jednuradu, vzhledem k tomu že neznám velikost tvé nádrže spíš doporučení. I přidání 18ti rybek najednou do velkého akvária může být rizikové. Je to přece jen velké množství a tudíž velký zásah do rovnováhy(zvlášť v případě živorodek) a je lepší rybky přidávat postupně v menších množstvích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:37 Muž vhisky [45]
taky bych to tak viděl. nehledě na to, že živorodky jsou hrozně přešlechtěný a neodolný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:34 Muž Yirka [9123] – Re: Ignacia
Než dát 18 rybek na pár dní do 9ti litrů, to snad raději zvážit riziko nákazy. Pokud jsi denně neměnila polovinu vody a řádně nefiltrovala je to důsledek velkého přerybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:31 Ignacia – Vymírají živorodky - nevim proc
Ahoj, mam problem s tim, ze jsem si do akvaria nakoupila asi 18 zivorodek (6 panu, 12 dam). Ale na nekolik dni jsem je dala do 9l akvaria, aby kdyby byly nemocne, tak nenakazily ty, co uz ve velkem akvariu mam. V tom 9l akvariu jsou uz treti den a dve uz zemrely (dve samicky, mrtvolka na dne). Vi nekdo co se to muze dit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 08:38 Muž Yirka [9123] – Re: Luke_009
Pokud jsi začátečník, přečti si následující odkazy, porovnej s tím co provádíš a určitě příjdeš na chyby, které způsobují tvé problémy. Zaměř se především na údržbu nádrže (odkalování, výměny vody), osázení nádrže, zarybnění....
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 06:46 Luke_009 – pomozte mi please
sem začátečník v akvaristice a v akvárku se mi začaly tvořit na dně a na skle takové malé hnědé flíčky a za 3 dny mi umřelo 7 neonek,Prosím poradte někdo co s tím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 17:22 pajik95 – Re: DavidDizzer
ona v noci chcipla takze uz nejni no ale to akvarko jak mam prelecit nebo vydezimfikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 16:00 Muž DavidDizzer [26] – Re: pajik95
tohle vylečít asi nepujde! tohle vypadá na nějakou křivici nebo tak, jak už má v sobě parazita tak ho nevyženeš(nezničíš) nebo i kdybys ho zničila, rybička by už byla pokřivená, a trápila by se... A tím by nějaký parazit zůstal ještě ve dně, filtru atd.. a tím by to začalo nanovo.. dej jí pryč od ryb, trochu pročisti a vydezinfikuj AQ a pak ji bohužel musíš utratit! (je to těžké, ale bohužel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 15:47 pajik95
a co teda s tim prelecenim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 13:06 MilanRada
Jestli se snaží dostat ke hladině a táhne jí to dolů tak si myslím že má prasknutý vzduchový měchýř. Nejlepší je asi jí rychle utratit, at se netrápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 10:54 pajik95
a to akvárko mám přeléčit jak? tou solí nebo jak? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 13:41 Žena Snowy [24]
Napadá mě i jiné řešení. Moje ryby pokud žrádlo vyplivou, je to hned a hned to zase sežerou. Pokud je tam latence několika minut, tak se mi to nezdá. Nevím, jak u ryb, ale u lidí to většinou neprůchodnost trávicího traktu. Evidentně hlad má, pokud žere, akorát jsem z tvého dotazu nepochopila, jestli to vyplivané znovu sežere nebo už není schopná pozřít. Jestlii to "zvrací" opakovaně a dál to neprochází, ryba nekadí, bude to nějaký střevní problém, pokud to zase sežere a nic jiného na ní není, pak možná fakt hltá, to přecpání pak stimuluje zvracení a ona si to někde v klidu dožere. Co zkusit jiné žrádlo( myslím jinou formu a velikost), jestli to zopakuje? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 11:59 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já bych řekl, že je rybka ve velkém stresu jídlo do sebe nahází (podobně jako tř. kráva) a pak si to v klidu pod listem vyzvrací a sní, nic jiného mě logicky nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 06:26 Muž rjulius [17] – Re: Pete
Jj, zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 06:25 Muž rjulius [17] – Re: sokar
Ale to jsem psal, že u tohle u nich vidím běžně.
Ale taky jsem psal, že uplynulo několik minut mezi krmením a tím "dávením".
Budu to sledovat... případně nasadím hladovku :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [189] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9401