Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 111 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 19:46 Marcela Re: Designer
Výkalů jsem si nevšimla ani na dně nic takového neplave. Navíc má celé černé oči:-( kouknu na odkaz, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 19:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcela
Nemela (pred tim nez prestala zrat) prusvitne hlenovite vykaly?

Z popisu se da jen hadat, ale zkus mrknout na:
rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
Pokud je uz hodne vyhubla a dele nezere, dobre to nejspis nedopadne ani pri leceni. Muze mit v organismu nevratne zmeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 19:39 R Muž romant [27981] Re: Marcela
Podle toho popisu ještě vzdoruje ale nemoc jí postupně umoří. To co to je nehodlám spekulovat, jediný co bych si vodolil poznamenat je, že nemoc nepříjde sama od sebe, ale musí k tomu mít podmínky a to je to nač bych se zaměřil. Prostě správná péče o akvárium, základ zdravých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 19:34 Marcela – nežere
Ahoj, nechce nám žrát ramirézka :-( jen tam tak vlaje v proudu už par dní, ocasem nemrskne, je vyhublá :-( když kolem propluje kus vločky, ani nemá sílu ji nasát. Dá se s tím něco dělat nebo se mám smířir s tím, že mi umírá? Mám v akvárku 14 ryb, všechny ostatní jsou ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eva_R
To asi ne, nejspíš by to bylo poslední cuknutí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:23 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Tak díky. Kdyby to bylo vyhozené, asi nemá cenu zkusit mu to ručně vrátit zpátky, co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:07 radim
rybě stačí, když do sebe žrádlo vtáhne, pak už pracují tzv. požeráky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eva_R
Pokud to nevzniklo mechanicky, vypadá to na růstový defekt...ale devět měsíců je dost dlouhá doba na projevení se toho defektu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:02 radim Re: Eva_R
nene v pohodě žerou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 21:37 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: radim
To s tím může žít? Neumře hlady?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 21:32 radim Re: Eva_R
mně tak pokaždé už zůstali :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 21:29 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: radim
Díky. Tlamku má celou. Kdyby to bylo ono, dá se s tím něco dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 21:17 radim Re: Eva_R
Asi ti moc neporadím, ale tohle se mi běžně stává u samců fantomů, že si vyhodí držku, když spolu "bojují", ale tady mi to příjde (možná jen fotkou), že chybí část horní čelisti coze nechám to raději na někom zkušenějším bo tyto ryby znám jen z obrázků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 20:44 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Okounek trpasličí- otevřená tlamka
Fotka k příspěvku Prosím, nevíte někdo co znamená, když má rybka dokořán otevřenou tlamku a nemůže jí zavřít? Pozoruju to už pár dnů. Jinak vypadá dobře, šupiny neoporušené a snaží se i žrát. Nevím, jestli se mu to daří, připadá mi, že i trochu hubne. Čím to je? Může tam mít něco zaseklého? Nebo nádor? Mám ho 9 měsíců, ostatní jsou v pořádku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 09:45 R Muž romant [27981] Re: Minelan
Ta skalára je ožraná od přemnoženejch bakterií. Nejvíce se těmto nezdobám daří v nedostatečně udržovanejch nádržích, to aby se něco podobného neprojevilo obvykle postačuje pravidelně týdně měnit vodu. Ta ryba je na tom mizerně a jenom prostá vodoléčba nebude stačit a bude nutný použít nějaký antibakteriální lék, třeba Bactopur, ale léčbu provést v separé nádrži, neb bude docházet k likvidaci nitrifikačních bakterií. je taky otázkou jakým léčivem byla léčena ta potenciální krupička a obávám se jestli tím "léčením" nedošlo k ještě více zhoršení podmínek v akváriu. Určitě bych měnil vodu a postiženou rubu event. léčil jak jsem popsal mimo hlavní nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 08:24 Minelan
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 08:24 Minelan – Úhyn neonek a skalárů
Fotka k příspěvku Nemoc se původně začala projevovat jako krupička na neonkách. Koupil jsem léčivo na krupičku. Nepomohlo to a neonky mi do tří dnů všechny uhynuli. Po pěti dnech mi zbyla jen největší skalára a pár ancíků, ale ty taky nevypadaj zrovna pěkně. Poslední skaláru pozoruju a jako by jí od konečků bělali proutve a na oku má bílou čáru. Co za nemoc mi pobylo tolik rybek ??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 18:08 Žena vondr001 [674] Re: lubaan
Že by rybí pijavice (Piscicola sp.)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 23:56 Muž MichalHK [6] - TanganikaRe: romant
osypaný nejsou.. krmím je vločkama, občas jim hodim něco mraženýho, jeděj v pohodě... takže nic víc pro ně udělat nemohu, než denně měnit vodu, jestli správně rozumím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 20:30 R Muž romant [27981] Re: MichalHK
Jestli mohu zaspekulovat, tak bych to viděl na nějaký parazity, možností je povícero, proto jsem se taky ptal i na ten příjem potravy. Pokud nejsou osypaný, tak na krupičku to nevypadá. Ty parazity buď v dutině břišní, namnožený bakterie a nebo klidně nějaký žábrohlísti, je toho opravdu hodně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:59 Muž MichalHK [6] - TanganikaRe: romant
díky za radu, budu to tak dělat.. někdo jiný neví o co by mohlo přesněji jít? děkuji. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 19:24 R Muž romant [27981] Re: Edit
Vodoléčba ovšem v některých případech není samospasitelná, ale to si musí každý ověřit ve své praxi a když se tazatelé dokáží poučit z vlastních chyb, tak je to potom radost. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:21 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
já jen tak pročítám ty odpovědi a naprosto se vším se ztotožňuji- říkám si jen moje řeč. Přerybnění- důsledek - úbytek ryb. A správná vodoléčba! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:12 R Muž romant [27981] Re: Edit
Abych se v tom zorientoval, máš nějakou konkrétní radu, nebo sázíš na biologickou kartu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:00 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
zdravím redaktora Romanta :-) tady to vypadá, že se přerybnění vyřeší samo. Je fakt, že 25 litrů se léčí líp než 250 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2013 18:45 R Muž romant [27981] Re: grace1
Biotopl to je taková pomocná berlička při nutnosti nějakého rychlého osazení čerstvě založenýho akvária rybí osádkou, to třeba nebude. Ty výluhy třeba Torben, nebo Amazon. To domácí vaření rašelinovýho výluhu bych přenechal lehce poučenému člověku, bez urážky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:29 grace1 Re: romant
a ten rašelinový výluh...chápem to dobre, zobrať rašelinu...mám...a nejak cez sitko nechať vo vode a potom do akvaria vyliať? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:25 grace1 Re: romant
a čo biotopol od JBL, ten som dávala po výmenách vody ešte pred nejakým tuchem, že je tam nejaká choroba. Občas som ho tam aj nedala, aký na to máte názor? Je to vôbec treba? a teraz po liečbe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2013 18:09 R Muž romant [27981] Re: grace1
Často měnit vodu, možno přidávat nějaký rašelinový výluh a vitamíny(fishtamin) nakapáním několika kapek na granulovaný(suchý) krmení a krmit tímto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:04 grace1 Re: romant
rybičky sa majú k svetu,akurát 6 dní spátky som si všimla u skalára oranžový výkal. Nie som tam stále, ale akva je čisté čiže ešte asi nekakajú. Dnes som im odkalila vodu snáď čo sa nemoci týka naposledy a dala som im ešte jednu polku entizolu. Neviem ako to mám ukončiť a či to už stačilo. V článku som sa to nedočítala. 1.den 2tbl entizolu, za tri dni polku tbl, za dalšie znovu odkalenie a polku tbl entizolu. A dnes po troch dňoch som dala znovu, odkalila a polku tbl. Plánujem to konečne ukončiť, vyumývala som všetky komponenty, vrátane topítka, teplomera. Budeme kupovať to väčšie akva asi 200l, ale než bude a zabehne sa tak tam musia vydržať. Urobila som im tam miesto, dala som tú veľkú skalu preč. Dala som akva do pôvodného stavu, aj s fitlrami a po 4 dňoch začnem postupne znižovať teplotu. ďakujem všetkým veľmi si to vážim. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 17:46 R Muž romant [27981] Re: MichalHK
V první řadě bych to viděl na přerybnění a nevhodnou osádku do akva Tvého objemu a od toho se odvíjející problémy. Podle mě se zhoršila kvalita vody a nemoc útočí, o co přesně jde, to nebudu odhadovat. Měnil bych denně vodu. Pokud ryby přijímají potravu, ještě dobře, jestli ne, už je pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 16:51 Muž MichalHK [6] - Tanganika – Dotaz
Zdravíčko, mám 25 l akvárko zhruba půl roku v provozu a v něm několik živorodek paví oka a molly.. několik z nich se škubavými pohyby otírá o kameny, rostliny atd, včera jedna mrtvá a dnes dvě.
Děkuji za jakoukoli radu , nerad bych aby odešly všechny. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 12:43 smart734
Reklamace probehla uspesne. Prodavacka nic nechtela (fotky, uctenku). Jen jsem rekl, ze jsem pred dvema dny kupoval zivorodky a jedna neprezila a bez problemu mi dali novou se slovy, to se stava. Ten uz je zdravy jako rybicka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 07:56 smart734
Byla, dnes rano jsem ji vylovil mrtvou. Mam ji nafocenou a zkusim ji reklamovat. Jinak v obchode v tom hejnu to vydet nebylo. Mela poskozenou kuzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 07:52 Muž bulawaio [92] Re: smart734
a to ani nemluvím o tom, že sisi prakticky ohrozil zdravou osádku, když si nové ryby nedal do karantény. Podle toho co popisuješ to opravdu vypadá, že ta ryba je v posledním tažení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 07:49 Muž bulawaio [92] Re: smart734
ach jo, to je zase jeden, co si koupí nemocný ryby a druhej den řeší, co s nima :-( to tyhle příznaky včera neměla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 22:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: smart734
No šířit se to může asi. Nejsem v tom studovaný. Když se mi paví oko nezdá (posledně to byly dvě samičky) tak já je utrácím pořádnou ránou o zem. Dám ji do pytlíku a mrsknu tím tak, že je na placku. Je tady o tom i celé téma. Samozřejmě mechanická varianta je jasná, ale dá se to prý i přes CO2, ale tam jsme dospěli k závěru, že koncentrace musí být zvyšována postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 21:40 smart734 Re: MichoCZ
A nemuze nejak ohrozit ostatni ryby? (ten nemocny). Jinak ten druhy se opravdu asi chce parit, protoze to dela zasadne pred samickama. A roztahuje pritom ploutve. (btw. jak se da setrne utratit rybicka, nikdy jsem to nedelal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 20:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: smart734
Takové to prohnutí a zatřepání může být i námluvy. Dělá to před samičkou? Chce se pářit. Je jinak zdravý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 19:21 R Muž romant [27981] Re: smart734
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 18:52 smart734
Fotka k příspěvku Jeste pridavam fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 18:33 smart734 – Nemocna rybicka
Vcera jsem si koupil 2 samecky v akvaristice. (mam v akvariu 8 samicek) Jeden samecek je aktivni, ale ma obcas jakoby "krece". Proste plave, z niceho nic se zastavi, ohne, parkrat se i zatoci a zase plave dal. Jinak je uplne normalni, kdyz krmim, tak zere. Ten druhy, ma zrejme bakterialni rozpad ploutvi, rano jsem nasel, jak ma ocasni ploutev rozpulenou, na boku tela ma velky flek (asi plisen) a ted jenom vertikalne visi hlavou nahoru pod listem a nic nedela. Nemam moznost karanteny. Uz vcera se mi nejak nezdal, tak jsem do akvaria kapnul Multimedikal. Jsou to zivorodky. Co mam s tim sameckem delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš55
Jako ze ta ryba nezere vubec? Nebo ze zere malo? Trosku to nechapu? Jak dycha? Podivej se, rychleji nez normalne? A ma nejake vykaly? A pokud mela a uz nema, jake mela? Krome te vyhublosti, pises ze ploutve ma normalni, nestazene, predpokladam neposkozene, jak je na tom barevne? Normalne, jako driv, nebo je nejak pobledla? Plave, nebo se snazi schovavat, nebo polehava? Plave rovne nebo se nejak nataci? Nema prohybave hadovite pohyby, ktere driv nemela? Neprohani tu rybu neco v akvariu, ze by byla trvale ve stresu? Reaguje, nebo je ji vsechno jedno?

Ano, jak uz Romant pise, moc a nevhodnych ryb v malem akvariu je prusvih sam o sobe. Ale pokud i tak chces poradit (rad by sis ty ryby zachoval, nez jak pises bude brzy vetsi akvarium), popis sem uplne vsechno co vidis, pokud je to mozne, dej i fotku. Ja tady ted asi moc nebudu, mam nejakou pracicku mimo, ale kdyz popises presne co a jak, to co jsem se ptal, nekdo se treba jeste na neco zepta a pak se da alespon na neco usuzovat.

Nez budes mit vetsi akvarium, chovej se k tomuto akvariu jako se to dela v holych akvariich s hromadou odchovavanych ryb. Men proste vodu treba co 2 dny, takhle by Ti ty ryby mohly do toho noveho akvaria vydrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.04.2013 21:11 R Muž romant [27981] Re: Tomáš55
Já vím a s ní ještě dalších 10 živorodek v tom akváriu. :) Neber to nějak špatně, ale to by bylo na hodně dlouho a nedělejme z toho chat. Ta ryba jenom ve 20 litrech nemá co dělat, puntík, tečka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:08 Tomáš55 Re: romant
Wagtail ma 20 l. :) a ja ju mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2013 20:58 R Muž romant [27981] Re: Tomáš55
To nevadí těch 20 litrů neukecáš, ta ryba tam prostě nemá co dělat a u Tebe si nemyslím, že by to bylo z hladu. ;-) Učíš se, tak si to pamatuj, že tudy cesta nevede. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:58 Tomáš55 Re: romant
On este len hubne, nie je uplne, tak preto ten hlad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:55 Tomáš55 Re: romant
Ok, dakujem ale ja uz to prerybene nemam, je to prerobene, preto nemam prezentaciu tak ci to nie je od hladu. A bude este, lepsie, bude velke aq uz o 3 dni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.04.2013 20:51 R Muž romant [27981] Re: Tomáš55
Tomáši už jsem Ti to i v jiných vláknech psal, že to složení akvária je nevyhovující a tudíž bych ordinoval několikadenní vodoléčbu, ale pokud je pohublý jak píšeš, tak by to mohly bejt nějaký vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:35 Tomáš55 – Plata
Ahoj, mam v 20 ke parik plat skvrnitich wagtail a samcek je v spolocnosti, ale je vyhubli a chvost stiahnuty nema, krmim ich 2 krat, zvacsia 1 krat denne v malych davkach a jest chce, ale ta vyhublost, je krasny so samickou su spareny a bojim sa o nho, prosim poradte, dakujem mnohokrat.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [111] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197989x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=5501