Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 167 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:27 Muž marekiss [11]
Zdravím.
Chci se zeptat.
OD úterý pozoruji, jak se jedno danio, stále straní "kolektivu" a vykledává klidná místa. Absolutě se nesnaží žrát a dnes sjem si všimnul z jedhono boku takové hnědé tečky (tak 1-2mm v průměru) na jednom boku a na druhém boku se mu u Břicha zježilo pár šupin a prosvítá červená. A prsní ploutve drží stále od těla, jak kdyby byly zkoprnělé. Poraďce co by to mohlo být. Fotku bych dal rád ale s tím vybavením co mám doma je to neuskutečnitelný (a hlavně by bylo prd vidět).
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 20:13 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Strejda pancéřník má něco červeného na kraji ploutve a nevíme co to je...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Všiml jsem si že náš starej strejda Pancéřník má takovou jakoby na konci krvavou hřbetní strejdoploutev :o) Chová se pořád stejně, takže normálně rejdí a hledá po dně potravu. Snad to nic není a jen se někde podřel. Šance že by mu to platy oďobávaly si myslím že je malá. Nejsem dobrej na diagnózu nemocí protože s tím nemám zkušenosti tak se raději rovnou obrátím na kolektiv a uvítám jakékoliv podložené rady a zkušenosti.
Fotka je přiložena. V mém profilu je jediné akva a v něm detaily o osádce...

Pro jistotu ho šoupnu do karantény a přeléčím ho Acriflavinem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 12:12 Muž flipas [0] - Amerika – rybičky z obchodu
Dobry den prosil bych o radu prinesl jsem si rybičky z obchodu vsechny si zvykly až najednu většinou leží u dna ale plave,žere ale akorat ma na hřbetu ma nějake mini hnědé flíčky uplně kousíček pod šupinami prosim o radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:28 Muž Landvir [57]
Tak dekuju moc za reakce, uvidím jak to s ní pujde dál, díky moc. Landvir

P.S. To přežrání je aji možný no uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Landvir
Na vodnatelnost to nevypada, na nejaky vypotek jako tomu byva u Bettek taky ne. Vodnatelnost bys urcite poznal sam (zhora by byly videt odstavajici supiny atd.) a to druhe by tak rychle neprislo ani nahodou. Jine veci by nafukovaly rybu postupne, ne ze dne na den. Takze co zbyva pro tak rychle nafouknuti?

Muj nazor je (nemusim mit pravdu), ze se ta ryba prezrala a ted se nemuze vyprazdnit. Mohla sezrat treba moc granuli, predem nenamocenych, sezrat je jeste nez stihly ve vode nabobtnat. Nebo ji neco desne chutnalo, vzala co slo, ale ven to ted nejde. Takze zkusit nekrmit a modlit se, at to vyjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:11 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: Landvir
sorry ale mne to pripada ako poriadne napapana ryba.... moj epo krmeni su napodobne "nafuknute" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 18:52 Muž Landvir [57]
Fotka k příspěvku Ahoj kolegové, nevíte co by mohlo být týhle čichavčici?? Ze dne na den se tahle strašně nafoukla, vodnatelnost to podle mě není, typoval bych infekci plyn.měchýře ale fakt nevím, Jikry to asi nebudou ;-) Pora/dte prosím. Díky Landvir
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 15:10 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: Deathbull
praveze som im teraz kupil mrazene pakomarie larvy nic suche vcera nemali vcera mali suche striedam im to... takze asi v tomto by to nebolo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:45 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: dikard
Počítám že měl k večeři granule, nebo jiné umělé krmivo, kterého se přežral. Pokud je to dneska skutečně ok, tak je to téměř jisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 11:13 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
chcem sa nieco opytat sice neviem ci je to choroba alebo len rybke siblo no jedna sa o ramirezku vcera sa s nou nieco stalo lebo sa nevedela ponorit stale bola pri hladine az tak ze jej trcala horna plutva von z vody a s kuskom vrchnej casti tela.... snazila sa stale ponorit no viac ako 4cm pod hladinu sa nikdy nedostala bolo mi ho luto lebo je to krasne vyfarbeny samcek tak som mu skusil dat zrat ze ci to nepomoze a nie tak som uz myslel ze rano ho najdem mrtveho ale nic nic mu nieje a plava uz normalne v celej nadrzi, co to mohlo byt????

inak podotykam ze na vecer mi akvarium resp. rastlinky bublinkuju akoby vrely, nemohol zhltnut nejaku velku bublinku??? dik za odpovede
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 09:30 Muž Yirka [9126] – Re: Raeda
Podle mých zkušeností to může být tak, že ta vyspělejší ji prostě nepustí k potravě, všude ji prohání. Mám taky dvě, jedna cca 14cm, druhá daleko menší a hubenější a ta velká ji přes dostatek úkrytů docela utiskuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 09:22 Muž Raeda [4] - Živorodky – Přísavka thajská
Zdravím jedna moje přísavka je úplně vyhublá a ta druhá je v pořádku.. Byla od začátku hubená ale ted vypadá jako kdyby prošla koncentrákem.. Nevíte čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:12 Fiken08 – Plísen oka
Mohu se zeptat jedné mé rybce se udělala na oku plíseň.Nevím co s tím mám dělat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 18:31 Žena Žabka [387] – Re: xx
Tí moji sú ešte mladí:) Ale ten na vašej fotke vyzerá úplne ako môj..Za hlavičkou má taký šedý fliačik, úplne ako váš:)Ale keďže ten váš sa dožil dospelosti, snáď sa dožijú aj moje hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:28 Žena Žabka [387] – Re: xx
No tí moji ešte práve tie "fúziky" nemajú, ale už im začínajú rašiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:17 Muž lakosta321 [0] - Cichlidy – Problém
Fotka k příspěvku Ahoj chtěl bych se zeptat proč některé moje rybi stojej porad na jednom místě a kdyz jim dam potravu zmraženou z rybníka (blechy).Tak se najedi a pak se dou otírat o dekoraci v akva... pomůžete mi to někdo prosím vyřešit???? děkuji. Vjetšinou my postávaj parmičky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 15:35 xx – Re: Žaba
Na té fotce jsou na okraji prsních plutví a po stranách hlavy vidět v detailu výběžky u samce = zdravá ryba.

Tady je vidět povrch těla samce:
upload.wikimedia.org/…

Jestli jsou ta "vlákna" nebo "chlupy" na povrchu tvých ryb jiná, pak tam může být nějaký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 15:17 Žena Žabka [387] – Re: xx
No, neviem, čo myslíte...Na tejto fotke od bruška ja ako amatér nevidím nič :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 15:00 xx – Re: Žaba
Je to něco podobného jako na této fotce?
upload.wikimedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 14:54 Žena Žabka [387]
Tak vám moc ďakujem hop Som rada, že som sa bála zbytočne hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 14:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
PaDa napsal: A jestli ta vlákna jsou takové stříbřitě lesklé kraťoučké chloupky na ploutvích viditelné jen v nějakém úhlu, to je normální, akorát sis toho dříve nevšimla ano


palec A čím jsou ryby starší a větší tak je to vidět lépe a více :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 14:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Žaba
Souhlasím s Bobem, že se nic neděje.
A jestli ta vlákna jsou takové stříbřitě lesklé kraťoučké chloupky na ploutvích viditelné jen v nějakém úhlu, to je normální, akorát sis toho dříve nevšimla ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 14:19 Žena Žabka [387] – Re: Bob66
Ok, ďakujem:) Snažím sa vyvarovať chýb, ale predsa len nemám skúsenosti..Chcela som to v prípade choroby podchytiť čo najrýchlejšie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 14:17 Žena Žabka [387] – Re: PaDa
PaDa, ďakujem za odpoveď:) Mohlo by to byť stresom...Prihnojovala som podľa návodu, kvôli chloróze na Ludwiggi repens..Asi sa im to chudákom moc nepáčilo:( V každom prípade ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 14:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Žaba
Dle mého názoru zbytečná panika, podle fotek vypadá naprosto normálně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 14:14 Žena Žabka [387] – Re: Designer
Ďakujem za rýchlu odpoveď:)Všetky choroby rýb som tu prešla, ale žiadna nepasovala na moje príznaky...Tie vlákna nevychádzajú z pod šupín, ale rastú na koncoch..Ale aj tak ďakujem stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 14:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Pokud jde o světlejší plochy na těle, nemusíš se bát.
www.catfish.cz/…
Ty odstáté šupiny a vlákna na nich, to už by mohlo být něco horšího, ale z fotek nic poznat není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 14:03 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Žaba
Podle popisu, z fotek to nevidim, bych byl znepokojen. rybicky.net/nemoc/Flexibacter-columnaris - specialne veta: "Na rybě jsou vidět vatovité útvary s jemnými vlákny, které vystupují zezpod šupin ryb." Prvni co se doporucuje je casta vymena vody. Co se tyce leciv, specialne u techto ryb bych byl opatrny, protoze ruznych zminek o uhynu par dni po leceni neni malo. Nicmene doporucovat mimo castejsi vymeny vody a dukladneho odkalovani nic nebudu, tyto ryby sam nechovam a urcite se zde najde nekdo povolanejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:53 Žena Žabka [387] – Ancistrus-choroba??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, prosím vás o radu...Som úplný začiatočník a možno zbytočne panikárim ale..Dnes som si všimla, že dvaja moji ancíci (z celkového počtu 4 ks), majú na tele farebné zmeny..(viď foto). Viem, že tie fotky nie sú bohvie aké, ale lepšie asi nespravím:( Za hlavičkou im vznikla akoby šedá "kašmírová" ploška...A mám pocit, ako by im trochu odstávali šupiny..Na okrajoch šupín im narástli asi 2 mm dlhé biele "chĺpky". Inak im nič nie je, plávajú normálne, baštia...Pred 14 dňami som hnojila Proflor-om..Vykurujem na 24°C. Nerobila som žiadne merania vody..Je to niaka choroba, alebo je to normálne?:( Nechcem o nich prísť:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:51 Joanina – Re: soubi
Jenty dve platy co jsem psala. Jinak vsechno ostatni zatim OK:) tak dfm ze se to nezmeni. Na tu karantenu jsem se ptala preventivne-az budu chtit prikoupit dalsi rybky, jak dlouho je mam nechat bokem, nez je dam do spolecnyho akvarka-ale zase pokud kupuju v kvalitni akvaristice(napr. skloREX v Brne), tak by ani karantena nebyla potreba,ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 22:23 Muž soubi [32] – Re: Joanina
...kolik ti toho zatim padlo..? Na tu karanténu jsou různé názory. 2-3 týdny ale myslím si pokud něco v sobě mají tak se to projevuje do týdne. Změna prostředí to urychlí. Tak týden a použít nějaký preparát třeba od DAJANA PREVENT. Nebo www.zbozi.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 19:35 Joanina
Dík za rady,

bohužel nepomohlo. Zkusila jsem přidat sůl a pak i oodinex (silenjsi jsem bohuzel nesehnala, takze jen ten na 8 nemoci)...ale rybicka to do rana neprezila. Doted nwm co to bylo, prohlidla jsem si na forech ruzny nemoci, podivala jsem se na odkaz s fotkami(a oproti nim vypadaly moje rybicky defakto zdrave-mozna to mohla byt hodne slaba bakterialni infekce,ale zadnej viditelnejsi povlak, zadny zakriveni. "Jen" nemohly nejak pouzivat ocasni ploutev). A o par hodin pozdeji to mela za sebou i druha rybicka - do karanteny jsem ji nedala,protoze nevypadala az tak spatne, tak jsem doufala ze ten oodinex zabere(jj,vim bylato blbost, asi sem ju mela dat do karanteny taky,ale nastesti ostatni nenakazila). Ostatni rybicky jsou cily, krasne barevny a vypadaj zatim spokojene, tak se snad u nich zadny priznaky neobjevi. Dneska jsem jeste pridala par kapek toho oodinexu(dle navodu), tak to necham jeste par dni pusobit a pak probehne kompletni cistka vcetne kamenu. Mno snd budou ostatni ok.
Ajeste bych se chtela zeptat-kdyz kupuju novou rybku-jak dlouho by mela zustat v karantene?

P.s.: na N02 a N03 testy nemam;) ale strojek ma na velikost akvarko celkem velky povrch filtru a vodu vymenuju,takzetohle by melo byt ok. A dik za radu s krmivem-polepsim se ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:32 R Muž Silent [5949] – Re: TomasOxx
S těmito léky mám velmi dobré zkušenosti. Ovšem co to udělá s krevetkami ti nepovím. Za další, ve společné nádrži bych tuto léčbu neprováděl, protože se jedná o antibakteriální léky a tím pádem by ti to kompletně vymlátilo užitečné bakterie jak v nádrži tak ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:01 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
Mas stemi leky nejake zkusenosti ? jestli to nevadi krevetam. Druhou nadrz nemam, a ma to ztech gavubku vetsi polovina. Ctverzubec to mozna taky mel i kdyz ne zrovna formou cerne skvrny, uz je po nem :( Tak ze bych to soupnul do cele nadrze, kde jsou i nejake krevetky. Jinak ostatni ryby vypadaji normalne, zivorodky, neonky, rasbory, sekavci, ancitrusi, atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 15:39 R Muž Silent [5949] – Re: TomasOxx
To nebude parazit. Spíše se mi zdá, že to vypadá na nějakou bakteriální nákazu. Rybu bych dal do karanténní nádrže a zaléčil např. Sera baktopur, případně silnější Sera baktopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 13:27 Žena Chalybda [55] – Re: Jurasek
Jeden můj pancík měl na sobě taky černýho pasažéra - člunku. Nic mu neudělala, ale radši jsem ho odchytla a sundala jí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 13:09 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Fotka k příspěvku Opravdu nikdo nevite, co by to mohlo byt ? Dneska se jedne rybe zmenila cerna skvrna jakoby v otevrenou ranu. Jestli to neni nejaky kozni parazit "vetrelec" co se vylihnul a jak se toho zbavit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 23:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: boumi
Na téma sinice je tu k počtení materiálu až až... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 23:16 Muž boumi [0]
Jak se jich zbavit jo a ty fotky jsou foceny mobilem sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 23:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: boumi
Ta fotka je pro mne nadále nečitelná, ale obvykle "nějaké povlaky" tvoří sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 22:03 Muž boumi [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co je to za nemoc? Vypadá to jako nějakyý povlak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 16:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Joanina
Jako první bych změřil NO2 a NO3 pokud máš testy a potom vyměnil alespoň třetinu vody v akva. Než plíseň to vypadá na bakteriální původ a většinou je to způsobené zhoršenými podmínkami v akva X-) Jinak není vhodné krmit jen jedním druhem krmiva, chtělo by to víc druhů a střídat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 15:00 Muž soubi [32] – Re: Joanina
ještě se koukni na tohle www.jbl.de/… tam se dají najít různé nemoci a podle jejich diagnozy pak upřesnit léčbu.....bacha některý fotky jsou docela brutus... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 14:59 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Joanina
BTW, malou nadrzku za kilco ci dve koupit nemuzes? shop.miga.cz/… Leckde je vedou hotove, ke koupi rovnou pres pult. A je do toho pak dobre videt, v pripade aktualni nepotreby se to da soupnout do skrine. Obcas se to hodi a jestli uz ma nekde clovek lahev od okurek ci malou nadrzku, co vypada lepe? Navic se to nerozlije tak snadno, je do toho videt, a rozhodne se to uklizi diky hranatemu tvaru lepe (bere mene mista ve skrini), nez normalni kybl ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.12.2010 14:33 Muž soubi [32] – Re: Joanina
čauky...hele zkus www.aquapage.cz/… docela to funguje i jako léčivo... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 14:19 Joanina – Re: Designer
Dekuji,

zkusim to koupit. Se vzduchovanim to je bohuzel horsi:( mam vnitrni filtr se vzduchovanim-ten rozdvojit nejde (doted jsem ale vzduchovani nepouzivala, protoze mam v akvarku dost rostlinek a ostatnim to evidentne staci-nevim,jestli by to mohlo byt i timhle? Ale ostatni vubec nelapaji podechu...). Rybicka lezi u dna, naklani se na bok:( obcas,dyz se treba vyleka tak doplave az nahoru, ale pouziva jen prsni ploutvicky,tak ji to zas tahne ke dnu...takze to s ni bohuzel moc dobre nevypada. Kdyz ji posunu mech tak pokazdy(po dne) doplave za nim,aby se mohla schovat. Ale normalne v prostoru neplave. Je pravda ze vypada dost unavene:( Ale radsi zkusim prelecit cele akvarko, prijde mi,ze druha plata zacina plavat taky troskunakrivo:( Zdravim rybkam to v nejhorsim neuskodi,ne?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.12.2010 13:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Joanina
Tezko rict jen takhle z popisu, ale jestli to nemuzeme posoudit lepe, da se zkusit www.akvarista.cz/… , coz ma vyhodu v tom, ze to leci vsechno mozne, clovek se nemusi az tak uplne trefit... Pokud uz ta Plata jen lezi, a jeste v divne poloze, nepomuze ji nic. Pokud polehava, tedy odpociva na dne a pak zase plave (i kdyz se stazenou ocasni ploutvi), jeste by to mohlo pomoct, je unavena z toho napadeni. A nejspis bude vhodne prelecit mimo tu jednu Platu i cele akvarko. Co se tyce vzduchovani, motorek staci jeden, staci koupit Tcko (rozdvojku na hadicku), hadicku, skrtitko na hadicku, a kaminek, vzduchovat jednim motorkem se prece da na vice mist zaroven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:27 Joanina – rybička plave ocasem dolů, leží na dně-pomozte prosím
Dobrý den,

prosím poraďte. Akvárko mám zařízené asi 3/4 roku. Doteď se mi nevyskytl žádný problém. Jednou jsem měla i mladé. V akvárku mám neonky a živorodky. Konkrétně se jedná o platu skvrnitou. Dneska jsem si všimla, žeplavetak našikmo, resp.ocasem skoro kolmo dolů. Dopoledne plavala ocasem dolů.Střídavě u hladiny, střídavě na dně. Teď už jen leží na dně. Bohužel nemám dvě akvárka:-/ takjsem ju zatím přelovila do velké sklenice(zavařovačka). Dala jsem tam mech a jednu kytku z akvárka, protože nemám další motorek se vzduchováním. Myslím, že hlavní problém jejího polehávání je, že ji jakoby "nefunguje" ocasní ploutev. Má ji spláclou k sobě a zdá se mi,že by na ní mohla být teoreticky i nějaká plíseň. Na zadní polovině těla má strašně jemňounký bílý povlak. Někdy to tam vidím,někdy ne, je fakt jemný, skoroneviditelný. Prosím poraďte co mám dělat? Mám ji dáttřeba do lavoru, kde bude mít víc vody? Jako krmení používám DAJANA tropica basic. Dneska se mi poprvý rybičky nevrhly na krmení. Dycky dyž jim tam du sypat se pěkně seběhnou na jedno místo a čekají (ale jwe to možná způsobeno tím, že jsem dneska čistila filtr, tak byly neklidné). A ještě poslední informace, asi před týdnem jsem přidala novou rybičku a já vůl ji nedala do karantény:((( ale ta je uplně zdravá a strašně čilá, tak nwm jestli to je tím. Jedná se asi o živorodku ostrotlamou ve žlutým provedením(dostala jsem ji a nwm co to je za druh,ale vypadá tak).
Prosím o radu.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:22 lily – Prosím o pomoc!
Fotka k příspěvku Prosím pomůžete mi určit diagnózu? Jedná se o tetru černou. Na boku rybky se objevila černá tečka a černě orámované jsou i žábry na téže straně. Přikládám fotku.
Poradí mi někdo co by se s tím dalo dělat?
Rybka se zatím chová normálně, jezdí po akva, žere. Jiné rybičky nic takového nemají.
Předem děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 12:34 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat...
Nekteri moji gavunci maji cerne fleky, jeden jakoby cerny vacek pod tlamou.
Zda se nejedna o nejake onemocneni, ci kozniho parazita.

A dale, ctverzubec trpaslici ma jakoby poranenou kuzi, nebo napadenou bakteriemi/parazity... Vyfotim, jak to pujde
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [167] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=8301