Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 21:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: BuldozerGT86
vidět to tam je v čase 0:49-0:50 na ocase, ale jestli to je obrněnka nebo krupička... viz ty odkazy a už doporučená léčba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 18:33 Žena Karnal [196] Re: BuldozerGT86
Přiznám se, že ani na tom videu nic nevidím :(

Ale podívej se na ty odkazy co sem dal NHKG, a nebo hledej ve fotkách na google krupička či obrněnka hruškovitá a srovnej si co vidíš v akváriu.
Ale nemoc bílých teček je většinou ta obrněnka nebo krupička a tam by měla doporučená léčba pomoci. Chce to začít co nejdřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 18:17 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: NHKG
Udělal jsem VIDEO kde je to na pár záběrech vidět. Bohužel nemám foťák a používám telefon. Upozorňuji buďte trpěliví s tím co jsem natočil. Polovina záběru se mi nechtěla zaostřit a nahrál jsem to na youtube. Je tam pár záběru kde to je dost viditelné. Odkaz

www.youtube.com/…

:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 17:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BuldozerGT86
Obrázek 1 a 2 vypadá na nezmara. Vygoogli si fotky a porovnej.

Na fotce 3-5 nic nevidím, ta ryba by byla potřeba přiblížit, ale na to asi nemáš foťák.
Ale bílé tečky bývají většinou toto: rybicky.net/nemoc/Ichtyophthirius-multifiliis
Případně ještě: rybicky.net/forum/4564
Ale obojí by měl zvládnou Esha Exit + 2000.

Edit: Doplněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 17:42 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Bílé tečky asi :(
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu nedávno mě všechny Ancicí obič. umřeli. Akvárko jsem celé vypustil a nalil novou vodu. Měli na sobě bílé tečky. A v akvarku jsem od té doby nastavil topítko na 31C víc tam nejde. Ale objevilo se mi něco co nevím co je Obrázek číslo 1 a 2.

Další co nevím a proto prosím o radu. Než přísavky umřeli tak mi mezi ně zkočila jedna krevetka kterou jsem blbec hodil zpátky mezi elegans. Bylo to v té době kdy jsem našel první přísavku R.I.P a ještě jsem nevěděl že jsou něčím nakažený. Přikládám foto jedné elegans na které jsem zpozoroval jednu malinkatou tečku na zadní ploutvy, další dvě malinkaté na hřbetě a jednu malinkatou na boku. Bohužel se mi nedaří nafotit z blízka tu elegansku. Dneska se hlavně začla držet od ostatních a když už jsem ji vyhnal z toho rohu akvarka tak ji další samička dospělá začla oďobávat a tamta se nechala a ještě se nastavovala. Jsem z toho nešťastnej. Děkuji za jakoukoliv radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 05:50 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: VáclavJ
Dle fotky mi přijdou nafouklé obě oči. Asi bych ji raději utratila. V obou aqua máš takovou rybí polívku, tam bych pak hledala důvod a dala si záležet na zlepšení podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 20:15 Muž VáclavJ [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak nějaké fotky jsem pořídil ale byl to boj ma nafouklé pravé oko
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 19:37 R Muž romant [27987] Re: VáclavJ
S největší pravděpodobností se bude jednat o nějakou bakteriální nezdobu. Osobně bych to řešil posláním na druhej břeh, ale chtělo by to alespoň nějakou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 19:32 Muž VáclavJ [0] – mečovka - nemoc
Zdravím Chtěl jsem se zeptat mečovka má vypouklé jedno oko a drží se spíše v ustraní ,jinak ji nic není. Když jim nasypu krmeni tak vyleze a bezproblemu se cpe stejně jako ostatní.Nevíte oco jde Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 15:04 JD1609 Re: romant
sad R.I.P. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 14:32 R Muž romant [27987] Re: JD1609
Spíš bych si tipnul na nějaký problém s vnitřníma orgánama. Pokud by jsi mermo mocí trval na om, nač tvoje ryba zemřela, musel by se provést laboratorní rozbor, jinak to jsou obvykle jenom doměnky a tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 14:19 JD1609 – Re: Turbínka
sad sad sad a je to nemoc nebo je to stářím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2016 14:09 Žena Turbínka [2558] Re: JD1609
Tady asi nic nevymyslíš. A je i jedno co přesně to je, je to konečná. Utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 14:00 JD1609 – Křeče
Fotka k příspěvku Nevíte co je to za nemoc??? Neonka má účkovité křeče je u dna a nepříjmá potravu... :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2016 10:05 R Muž afc1886 [14697] Re: konrad
Myslím,že to je jenom pigment.Uvidíš,co ještě poví ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 09:55 Muž konrad [45] – Razbora hengelova
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na 2 razborach som si všimol čierne tečky. Gugl to ako nemoc nevyhodnotil ale pre istotu sa spýtam aj tu.
Je to vporiadku?

Ryby viac ako polroka v akváriu a nevykazuju žiadne nedostatky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 16:32 R Muž romant [27987] Re: adel
Pokud jsi to vyhodnotila podle dostupných informací na tu vodnatelnost, tak ještě dnes rybu utratit, vyměnit několikrát po sobě co 2 dny polovinu vody a ostatní sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 16:30 adel Re: afc1886
Děkuji mockrát - všechny příznaky odpovídají. Ještě bych se chtěla zeptat jestli jedna rybička může nakazit ostatní rybičky v akváriu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 21:53 Muž fogy51 [2] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte na čichavcovi a na akara hnedej som zbadal nejakú chorobu. Vyzerá to ako keby sa im lúpali šupiny, majú tam také biele škvrny. Hádam to na fotkách dokážete identifikovať čo je to za nemoc. A prosím ako by sa dala liečiť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 15:34 R Muž afc1886 [14697] Re: adel
Fotka rybky by pomohla.Takhle to je jenom hádanka.Mohlo by to být více věcí,zatím se zkus podívat tady rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 14:44 adel – zdravím
Chtěla bych se zeptat co je toto za nemoc ? Mám rybku které se na břiše udělala velká boule něco jako nádor.Pořád se jí to zvětšuje chová se uplně normálně až na to že se otírá o stěnu akvárka.Tuto (nemoc) má už asi půk roku nevím co s tím ..... :-( Vodu jí měním každý týden a krmím je každý den někdy ob den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 15:44 Rubi Re: romant
Děkuji za radu ... už to má za sebou, zvolili jsme postupné zchlazení. Bylo to celkem rychlé. Jenom mi vrtá hlavou co se mu vlastně stalo, ostatní ryby se chovají úplně normálně. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 12:35 R Muž romant [27987] Re: Rubi
Já jsem sedlák a tak vetšinou praktikuji prudkou rychlou ránu, třeba v pytlíku o zem, dlaždice atd. Můžeš taky volit led, tedy do hodně studený vody dát rybu a ještě tam přilejvat další ideálně ledovou tříšť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 12:32 Rubi Re: romant
Dobře tedy, udělám to. Prosím tě jak to udělat co možná nejšetrněji? Nikdy jsem rybu neuspávala, takže nevím. Četla jsem o několika metodách, ale názory byly různé, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2016 12:21 R Muž romant [27987] Re: Rubi
Nesebere, pošli ho na druhej břeh. Nebudu spekulovat co mu je, ale jakmile ryba vypadá jako ta tvoje je v posledním tažení, šetrným utracením mu prokážeš službu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 12:16 Rubi – Umírající Plata
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes ráno jsem najednou našla samečka Platy ležet na dně bříškem vzhůru. Snažil se otočit ale evidentně mu to nešlo. Vůbec netuším co se mu stalo. V akváriu s ním je ještě jeden sameček platy a několik dalších rybek. Všechny jsou v pořádku, včetně druhého samečka. Ten byl stále u druhého samečka a snažil se ho přimět aby se zvednul.Nevěděla jsem si rady, ihned jsem přelovila rybku do menšího akvária, zapnula mu vzduchování a aplikovala FMC. To bylo první co mě napadlo. Nejsem připravená na to ho utratit, možná věřím že se ještě sebere. Dokázal by někdo určit co s ním je? Včera si v klidu plaval, přišel si k hladině pro krmení a dnes tohle :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 18:42 R Muž romant [27987] Re: Dominik
Tak ono se to velmi těžko přesně diagnostikuje a byť by eSHa i na oodinium měla být, mlže tam být na daný přípravek třeba nějaká rezistence a nebo se o danou věc vůbec nejedná. Já mám velmi pozitivní zkušenosti s Oidimolem od Dajany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 18:36 Dominik Re: romant
Sedavy povlak zatim nepozoruju, ale u predchozi nakazene tetry se po nejakem case kdy jsem zpozoroval bilou kulicku objevil i sedavy povlak. Davkoval jsem esha exit + esha 2000 a bez vysledku, asi uz bylo pozde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 16:54 R Muž romant [27987] Re: Dominik
Podívej se na rybu ze strany, ze zhora a pokud budeš na těle ryby pozorovat šedavej povlak, je viditelný právě jenom z určitého úhlu, mohla by to obrnenka i třeba být, ale z tho co vidím to skoro až vylučuji, spíš mě to příjde jako onen pověstný moribundus neonkový, nebo nějaká vředovitost, ale to jenom těžce tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 16:46 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Dominik
Přijde mi to jako obrněnka(Piscinoodinium pillularis) Léčba bývá podobná, jako u "krupičky" Kožovec rybí....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 16:29 Dominik – Tetra červenohlavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mohl by mi někdo poradit co je tohle za nemoc? ze začatku měla pouze jakoby poraněné šupiny a postupně se začli oběvovat menší bilé kuličky ale pouze na jednom místě, krupičku jsem teda vyloučil.uz je to druha tetra u které jsem tohle objevil. Fotky jsou méně kvalitní ale snad pomůžou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2016 16:43 Muž Yirka [9126] Re: CaliMon
Kdybych měl tipovat příčinu problému, já bych se přiklonil k těm nitěnkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 16:20 CaliMon
updatuji...
Ahoj, prosím o radu, akvárko cca 250l zajeté několik let, původní osazenstvo - akara modrá, thorakát, 2x parmička simaská, ancistrusy a před cca 4 měsíci skaláry. Nevím, zda je to shoda náhod či více věcí najednou, ale akaře se vyboulilo oko a cca do 4-5 dní umřela, bez dalších příznaků, nyní se u jedné skaláry objevila ranka pod tlamou (viz foto), nerozšiřuje se ani nezhoršuje už cca 14 dní a dnes, když jsem přišla z práce našla jsem druhou skaláru v tomto stavu (viz foto), dokud se svítilo, držela se u hladiny a jakoby ,,cucala vzduch". Po tom co umřela akara jsme dali FMC a měnili několikrát vodu, tak jak mají v návodu, ale evidentně se bude jednat o něco jiného. Problémy se začali objevovat po tom, co jsme na akvárium umístili nový kryt (bez vrchního skla) jelikož se nám stávalo, že rybičky páchaly sebevraždu nárazem do krycího skla a zároveň jsme jim na přilepšenou koupili živé nítěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 18:27 R Muž romant [27987] Re: Pasr
Když něco, tak ten Bactopur direct, ale v seapré nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 22:58 Žena baletka [624] Re: Pasr
Počkej, až Ti něco napíší zkušenější, a zda Ti doporučí nějaké léčivo, to já bych se neodvážila. Každopádně určitě vím, že bactotabsy nic nezkazíš. Ryby to milují a slyšela jsem, že to na parazity i docela zabírá. Já je mám doma preventivně, a když se mi něco nezdá, dávám je místo běžného krmení. Zkus teď vynechat masité krmení, i suché, a pořídit něco zeleného - rostlinného. Určitě nic nezkazíš ani střídmostí krmení a intenzivnějšími výměnami vody. Ale tuším, že dostaneš i tip na léčivo, tohle nebude (podle mě) jen tak. Vodnatelnost těžko, paraziti spíše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 22:30 Muž Pasr [8] Re: baletka
Celou dobu to bylo bez problémů. Pavích oček tam mám teď asi jen 7 oproti 12 v prezentaci (hned upravím). Něco přibylo o burze nedávno v Brně. Pár otíků, dvě Gupky, doplnil jsem Neonky a předtím tam přišly vlastně Ramirezky dvě. Jo, nechal jsem se ukecat a říkal jsem si, že když budu údržbu dodržovat, tak se nic nestane.. Nemůže to být tím, že sem krmil asi před měsícem živýma patentkama? Nikdy předtím jsem je s tímto nekrmil... Každopádně co teď? Jsou to bičíkovci, vodnatelnost? Chtělo by to přeléčit celou nádrž? Sera doporučuje Baktotabs, baktopur direct.. nechci si ale zlikvidovat akvárko (bakterie), tak co teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 22:21 Žena baletka [624] Re: Pasr
Tobě to v tomto osazenstvu dlouhodobě funguje? Mně to připadá lehce přerybněné a viděla bych to na mačkačku, stres...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 21:35 Muž Pasr [8]
Fotka k příspěvku Ahoj. Nedávno jsem tu řešil problém s Ramirezkou ( vyboulené oči a lezla z ní bílá "nit") nakonec jsem ji to druhý den ulehčil a teplotu vody podle rad zvýšil na 26-27 stupňů a hlídal ostatní ryby + častější výměny vody. Koupil jsem si i test NO2 od Rataje a ten nic nenaměřil. Dneska jsem si všiml jedné Tetry, že má vyboulené obě dvě oči a má je takové jakoby zašedlé. Jinak je aktivní, po jídle jde jak zběsilá, ale tipl bych, že moc dobře nevidí, pač tu potravu nemůže moc dobře trefit do tlamy. Co mi v této situaci prosím vás poradíte? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 20:25 CaliMon – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, akvárko cca 250l zajeté několik let, původní osazenstvo - akara modrá, thorakát, 2x parmička simaská, ancistrusy a před cca 4 měsíci skaláry. Nevím, zda je to shoda náhod či více věcí najednou, ale akaře se vyboulilo oko a cca do 4-5 dní umřela, bez dalších příznaků, nyní se u jedné skaláry objevila ranka pod tlamou (viz foto), nerozšiřuje se ani nezhoršuje už cca 14 dní a dnes, když jsem přišla z práce našla jsem druhou skaláru v tomto stavu (viz foto), dokud se svítilo, držela se u hladiny a jakoby ,,cucala vzduch". Po tom co umřela akara jsme dali FMC a měnili několikrát vodu, tak jak mají v návodu, ale evidentně se bude jednat o něco jiného. Problémy se začali objevovat po tom, co jsme na akvárium umístili nový kryt (bez vrchního skla) jelikož se nám stávalo, že rybičky páchaly sebevraždu nárazem do krycího skla a zároveň jsme jim na přilepšenou koupili živé nítěnky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 17:21 R Muž romant [27987] Re: Ladis67
Potlučená, tu eSHu 2000 přidej taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 16:46 Ladis67 Re: romant
Fotka k příspěvku Tak mám trochu lepší fotku. Na krupičku jsem dnes dával poprvé eSHa Exit, myslíš že mám přidat ještě eSHa 2000? Krupička je v počátku, některé neonky mají 1-4 tečky, na čichavcích není vidět, i když někteří se otírají... Všechny rybky jsou čilé, potravu přijímají normálně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2016 16:23 R Muž romant [27987] Re: Ladis67
Tak z těch fotek nepoznám nic ani já a to už je co říct. :) Ono když probíhá léčba krupičky(nevíme čím), klidně to může být i nějaká reakce na léčbu, ale spíš bych to tipoval na nějakou ranku utrpěnou při potyčce se samečkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 16:18 Ladis67 – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Samička čichavce zakrslého má před hřbetní ploutví ranku a odchlíplé šupiny. Sameček ji občas dost nahání, tak nevím jestli to nemá od něj nebo jde o nemoc. ne Je normálně aktivní, žere. P.S. momentálně léčím krupičku, je zatím jen na neonkách...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 08:01 Muž Zip [277] Re: Shimamoto
Ano, v klidu teda nepostojí snad ani když spí :) Dnes to vypadalo už skoro v pořádku, má to tedy jiný průběh než u těch čtyřpruhých. Předpokládám, že z případných hlístic se sama rybka neuzdraví, tak to asi je něco jiného nebo se to zmírnilo nebo tomu nerozumím:-( Ta "pitva" čtyřpruhých mě také napadla když jsem je měl v ruce, ale přiznám se, že na to teda nemám žadulek a srdce stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 22:57 Muž Shimamoto [492] Re: Zip
Ti červíci většinou vykouknou, když je rybka v klidu, což je u čiperných parmiček trochu problém. Asi nemáš co ztratit, tak kdyby se to nezlepšilo, zkus ten Nematol (nebo jiné odčervovadlo). Škoda, že jsi ty mrtvé parmičky nerozřízl, měl bys jistotu, pokud to je Camallanus, tak těch červů mají ryby plná střeva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 14:15 Muž JenikD [0] Re: Jenik
Update. Čichavec s mikózou v levé žábře odstaven do separace. 2 dny uhynul. Měním 1/3 ob den a doufám v obrat k lepšímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 08:15 Muž Zip [277] Re: Shimamoto
Díky za reakci, dle seznamů parazitů jsem si to také myslel, ale žádnou hlístici jsem zatím nezahlédl a výkaly jsou také normální. Dnes ráno mi připadalo, že to červené skoro zmizelo, budu dál pozorovat a podle vývoje kdyžtak zkusím ten Nematol palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 23:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pasr
s největší pravděpodobností to bude hexamita , nebo nematoda - ty se u ramek skloňují nejvíce , ale taky můžu být vedle jak ta jedle , každopádně si ujasni co chceš chovat , pokud to jsou ramky , musíš trošku přizpůsobit osazenstvo (s gupkama- prasátkama to fakt nepůjde) , taky je vhodné přizpůsobit rostlinstvo -a osvětlení akva , pokud budeš mít méně náročné kytky ,nebudeš muset tolik hnojit a můžeš ubrat na světle - což ramkám prospěje
je toho hromada se dá vždy zlepšit , ramky jsou králobvny akvarijních ryb ale zdaleka nejsou tak náročné jak se o nich všude píše , jen je potřeba prostě některé věci krapeet přizpůsobit a ryby po transportzech a strádání v prodejních nádržích dostat do formy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 23:10 Muž Pasr [8] Re: MonterMonty
Každopádně děkuji za rychlé informace a rady. Ryby budu sledovat. Chtěl bych zjistit příčinu. Cichlidy už mám tři měsíce, to se může projevit až po takové době? Zítra si zkusím koupit test na ty dusitany. Máte dobrou zkušenost s Ratajem nebo Aquarem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 23:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pasr
pomalu zvedni teplotu k těm 28° , a pozoruj co se bude dít s tou druhou a ostaními rybami, pak můžeš prolistovat nejen tohle fórum, a načíst si něco o tom co potřebují , jak zacházet s nakoupenými rybami atd , vypisovat tady všechny úskalí a co vše je potřeba vědět a na co být připravenej , je nad moje síly
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=2901