Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2023 13:15 R Muž Anthrax [4761] Re: Lucihl
Teplotu vody bych, alespoň po dobu aklimatizace, zrovna u tohoto druhu zvedl... Někdy i to stačí aby ryby přestaly být apatické. Nicméně si myslím, že tady to hlavní problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.10.2023 19:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Lucihl
...Máme asi měsíc a půl zabehle akvarko, minulý týden jsme pořídili cihlidky...
Po měsíci ani po dvou není akvárium zaběhlé. Zvláště, když s akvaristikou začínáte...
A volba vašich "pokusných" rybek taky nebyla zrovna šťastná. :-O
Asi by to chtělo začít tak, jak bývalo kdysi dobrým zvykem - s nějakými obyčejnými, ("nepřešlechtěnými") pavími oky. Zažijete plno radosti s prvními odchovy, (nejsou nijak pracné :-)), a když bude akvárium pár měsíců spokojeně fungovat, (mezitím vychytáte pár přešlapů), máte dobře nakročeno pořídit trochu náročnější rybky. Čas potom ukáže, kam až můžete v tomhle hezkém oboru dojít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2023 18:31 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Lucihl
Tyhle rybky jsou citlivé na parametry vody a hlavně dusíkaté látky.
Předpisatelé ti poradili co dělat. Jen doplním že bych určitě posílil filtraci. Nemusíš hned kupovat dráhy filtr. Stačí obyčejný bublifuk odvede mnohem lepší práci než ten co tam je. Samozřejmě ho nechej jet dál.Dva filtry budou pracovat spolu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.10.2023 17:40 Muž 4Sima [1894] Re: Lucihl
Dno bych vyměnil, dal pryč ty plastové dekorace. Po výměně dna bych přidal kytky a to hodně (pomůžou odbourávat škodliviny - egerie, růžkatec...). Po výměně dna provádět výměny vody, ať se škodliviny "zředí". Filtr je slabý na takovou nádrž, malý objem filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2023 16:58 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lucihl
křemičité písky

Nejlevněji se dají koupit třeba k filtraci na bazény. 25kg za 250Kč zrhuba. Dělají se v různých barvách. Přírodní je světlá. Ale zase na ní vyniknou barvy a rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2023 16:27 Žena Lucihl [0] Re: 4Sima
Fotila jsem při výměně vody v akváriu, mají o 5 cm více, než je na předchozí fotce. První co nás napadlo byla výměna vody. Po testu, část kamínků šumí. Je to tak zásadní, že máme vyměnit kamínky? Nechápu proč to prodávají, když se dávat nemají.. :-| můžete mi teda doporučit, které stoprocentně sumet nebudou? Tyhle byly poměrně drahé a stejně... Ohledně cihlidky mám pocit, že i ztmavla, je to možné? Díky ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2023 14:57 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lucihl
To může být cokoliv. I otrava z vody. Doporučuji si založit prezentaci s fotkama.
Třeba se na tom místě cítí bezpečně. A jinde nemá úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2023 14:10 Muž 4Sima [1894] Re: Lucihl
Ahoj, teplota vody je ok. Na první pohled malá výška hladiny vody, vypadá to na špatně zvolený štěrk (foto není detailní, ale zřejmě černo bílá drť- nebývá vhodná na dno akvária). Vezmi kamínky ze dna a proveď octový test m.youtube.com/…
Pokud bude šumět nevhodné, zralé na výměnu. Jinak by to chtělo založit a pravdivě vyplnit prezentaci akvária. Celkově se zřejmě bude jednat o nestabilní nádrž. Ale více až po té prezentaci, měřili jste hodnoty akvarijní vody nějakým testem? Ramirezky nejsou obecně vhodné do čerstvě založených nádrží. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2023 13:01 Žena Lucihl [0] – Cihlidka ramirezova electric blue
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Máme asi měsíc a půl zabehle akvarko, minulý týden jsme pořídili cihlidky, ale dnes jedna vypadá nějak zvláštně. Má nafouknute břicho. Prosím co by to mohlo být. Polehava u hladiny a je víceméně taková apaticka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2023 17:58 Muž Andy__ [0] - ŽivorodkyRe: lacewings
Děkuji za odpověď. Budu ho následujících pár dní pozorovat, snad se zlepší. Chová se zatím stejně jako druhý jedinec - oba se stále nevzpamatovali ze stresu z nového prostředí, takže jsou poněkud odtažití.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2023 17:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Andy__
- nejde o tuberkulózu, dle fota ryba jednoznačně nevykazuje symptomy nákazy, tímto druhem nemoci
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2023 16:57 Muž Andy__ [0] - Živorodky – Nové Cichlidky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. S Cichlidkami zatím nemám zkušenosti. Při pořízení prvních dvou kusů jsme si ale všimli zvláštního tvaru kořene ocasní ploutve u jedné z nich. Může se jednat o tuberkolózu? Případně pouze o vrozenou deformaci? Děkuji mnohokrát za jakoukoliv reakci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 14:51 Muž Rybar [-29] Re: paradoKs
Jedná podstatná věc pokud ty ryby byly v jiném akváriu, tak ho dobře prohlédni ti paraziti nebudou jen na těch rybách . To samé jsem měl doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2023 19:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: paradoKs
Fotka k příspěvku - skalpelem se odstraní pouze ta část parazita, který je volně na povrchu
- pokud si nejsi jistý, použij zmíněné pinzety
- oba nástroje jsem ti pro jistotu vyfotil
- ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 14:45 Muž paradoKs [198] Re: lacewings
To jsi mě moc nepotěšil, to jako i rozříznout oko ???? díky že jsi to našel M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2023 13:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: paradoKs
- viditelné parazity je nutno nejprve odstranit skalpelem, případně pinzetou, následně koupel v solné lázní (1 lžička mořské soli na 4-5 l vody,cca 15-20 min)
- pokud jde o samotnou léčbu, tak anthelmintické léky, jako je levamisol a praziquantel
- lze použít i česnekový olej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 18:15 Muž paradoKs [198] – Ramirezka parazit..,
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, věděl by někdo poradit, co to mají rybky za parazity? Vzal jsem si od souseda samičky na vytření a po jejich prozkoumání mají nějaké červovité útvary po celém těle. Někde vyčnívají, barva těla je v místě jiná. ????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 00:27 Žena Icestar [595] Re: bici10
Kdyby byla před kladením jiker, bude se samcem aktivně vyhrabávat hnízdo v písku nebo na jiném vhodném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 18:15 Muž bici10 [24] - TetryRe: Kawasaki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ono to včera vypadalo jak kdyby kladla jikry. A dneska je taková viz fotky sad . Přikládám ještě fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2021 18:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: bici10
Vodnatelnost. Zjednodušeně bakterie v dutině tělní. Léčba neexistuje pokud je mi známo. Tohle když se stane do pár dnů je po ní. Šetrně bych ji utratil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 18:11 Muž bici10 [24] - Tetry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám problém s mojí samičkou varianty Electric blue. Samička je nafoukla a už neplave. Nevíte co to je za nemoc a přijde mi i jako by měla větší oči než sameček
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 22:44 Žena Zdeňula [10]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer :-)
Prosím o pomoc s určením nemoci u cichlidky.
Víc než měsíc zpátky jsem léčila děrovou nemoc eSHa Hexamitou a Exitem u páru těchto cichlidek a podle mě se po léčbě spravily. 14 dní zpátky do akvárka přibylo 10 razborek galaxy a přiznám se, že po této zkušenosti jsem akva preventivně přeléčila eSHou 2000... Pár dní zpátky se samečkovi udělala na tlamce rána, pak jsem zjistila, že má "nateklou" celou jednu "tvář" a v tlamce má nějaký výrůstek. Neschovává se, normálně žere, je aktivní, vůbec mi nesedí příznakama na žádnou nemoc.
Jedná se o prezentaci "barové akvárko", NO2 neměřitelné, NO3 na stupnici někde mezi 10-25, pH 7. Ramky mám přes dva měsíce, zatím u mě žraly jen mražené patentky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2021 14:16 R Muž Anthrax [4761] Re: Týnka
Tak zrovna nitěnky bych Ramirézkám opravdu nedával. Jsou bezpečnější krmiva, např. koretra, artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 14:09 Týnka Re: Anthrax
Fotka k příspěvku 60 l akvárium..krmivo je Rubín nebo jsem jim hodně dávala patentky nebo nitenky, ale krmim je i vlockovym zradlem..doma je mam od 16.2..takže skoro měsíc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 11:07 R Muž Anthrax [4761] Re: Týnka
Ty fotky nejsou moc průkazné. Nějaké příznaky? Koukni na děrovou nemoc. Kolik ryb to má? Každopádně bych ty ryby separoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 09:42 Týnka – Dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nazdárek lidičky, prosím Vas copak je to za nemoc?Mam cichlidky teprve krátce a vždycky jsem je chtěla chovat..zatím jsem dala do vody sůl..vim jak jsou náchylné..rada bych věděla,jaké léčivo kdyztak použít..když jsem si je přinesla domu,byly v pořádku. Děkuji předem za odpověď
Vodu měním jednou za 14 dní, driv jsem to dělala jednou za týden.. filtr taky asi jednou za 14 dní možná dřív nevím přesně.. akvário mam 2 rokem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 16:44 R Muž Anthrax [4761] Re: Jenda
Tak těžko říct takhle bez jakýchkoliv informací. Foto nemáš? Normálně se drží spíš u dna a ve středu nádrže. Ale k hladině chodí sem tam taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 15:33 Jenda
Chtěl bych se zeptat samec mě plave u hladiny a nejeví žádné příznaky nemoci je to normální děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 12:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Icestar
-eSHa hexamita je bohužel nic moc léčivo ,pokud je aplikováno v uvedené dávce v příbalovém letáku
-zkuste přeléčit některým jiným přípravkem ,osvědčila se Tetra Medica TremaCestoNemaEx ,která je na bázi diflubenzuronu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 21:13 Atratus L Re: Icestar
Zkus si projít rybicky.net/forum/12395-tercovec-bile-tahnouci-se-vykaly . Ramky jsou celkem fajnovky a celkem náchylné k nemocem. Při jejich nákupu je potřeba pozornosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 12:22 Žena Icestar [595] Re: Icestar
Slabou nitku dnes vidím zase i u modré ramky. Never-ending story tone (chybí mi zde smajlík bušící hlavou do zdi). Zopakovat léčbu? Zkusit něco jiného? Spláchnout ramky do záchoda s trojím proklatím? Praštit do akva rovnou kladivem? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 16:21 Žena Icestar [595]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potřebuji se poradit, co dál. Takřka celý květen jsme bojovali s bičíkovci. Předcházelo tomu půldruhého týdne mojí absence plus než jsem rozpoznala, co se vlastně děje... takže jsme začali léčit pozdě a už bez dvou ramek. V první vlně nasazena eSha Hexamita, pouze malé zlepšení, v druhé pak Entizol. Dospělý strakatý samec zdá se mi zdravý a v pohodě. Mladé modré se stále schovávají, ale jsou žravé a břicha už mají poněkud koukatelnější tvar (to se stále nedá říct o barvě, ale co já vím, jak dlouho ryby nabírají zpátky barvu po nemoci). Starost mi dělá strakatá samička. Hubená, skoro nežere, nejeví zájem o samce, apatická a stále vláčí nitkovité výkaly. Co s ní? Lze jí ještě nějak pomoci? Nebo už jen na tu druhou cestu?
Přikládám fotky před léčbou a dnes.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 05:43 R Muž romant [27987] Re: dvori4
Za mě už je konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 21:45 dvori4 Re: romant
Díky. Myslíš, že má cenu přelovovat a léčit nebo už je při vypouklém oku konec?
Pokud ano, čím bych měl léčit. Než bych sehnal léky uvedené v článku, uběhlo by dalších několik dnů (pokud bych je vůbec sehnal). Radši bych šel do komerčních produktů esha, sera?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 21:16 Dvori Re: Wanderer
Ano, píši že voda je již 3 týdny OK. Ryba chytla ?hexamitu? jelikož se manželce vysypalo do vody krmení a já nebyl pár dní doma, abych měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 21:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: dvori4
Chtělo by to víc informací o akváriu. Nejlépe pravdivou prezentaci akvária s fotkami. Tyhle rybičky jsou citlivější na špatné podmínky chovu. Možná jsou nevyhovující delší dobu a to krmení to dorazilo. Rozhodně výměnou vody nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 21:06 dvori4 – Cichlidka konečná nebo mám zahájit léčbu?
Chtěl bych se poradit ohledně postupu u samce Cichlidky ramirezovy. Bohužel se mi před cca měsícem rozsypalo krmivo do akvária a zhoršila se kvalita vody. Jedna cichlidka to odnesla životem, dominantní samec se zdál v pořádku. Bohužel po týdnu se mu objevila v hlavě díra. Voda už je 3 týdny OK - opakovaně měněno a testováno. Už se mi zdálo, že se rána začíná hojit, ale před dvěma dny jsem si všiml vybouleného oka. Oko už je hodně viditelně venku. Rána na hlavě je stále viditelná, ryba se snaží žrát, ale potravu vyplivuje. Bohužel na fotku, kde by šlo něco vidět nemám nyní přístroj.
Můj dotaz zní, zda má cenu rybu léčit a přelovovat do karantény nebo ji rovnou utratit? Pokud léčit, tak předpokládám zvednou teplotu? Na kolik stupňů a jaký komerční přípravek použít? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 15:15 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Deka84
Zkus aplikovat přípravek esha 2000, mám s ním dobrou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 09:38 Deka84 – Ještě dotaz
Tato otázka je spíš k chovu ramek. Máme jeden pár. On samici prohání, ona se raději schovává. Bude to par? Řeším, jestli přibrat ještě jednu holku,nebo pár jiných cichlidek. Když tak mrkněte do prezentace. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 20:14 Deka84 Re: romant
A ramirézka, ten flíček? Plave, žere v pohodě. Pávčata také. Akara je už v pánu. Tři dny a hotovo. Mohlo jít o padnutí po souboji s Ramkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 19:28 R Muž romant [27987] Re: Deka84
Vnitřní problém, tedy obecně konstatováno. Těch možností je bezpočet. Podle mě ryba směřuje ke druhýmu břehu, osobně bych izoloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 17:04 Deka84 Re: Deka84
Aktualizace stavu. Ramirezky jsou snad v pohodě, ale akara ne. Do všeho naráží, schovává se u filtru. Proběhla výměněna části vody. Chemku nedávám žádnou, voda studna. Ubral jsem co2 (kvasnice, dvě bublinky za sec. na jedna).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 13:02 Deka84 – Zranění???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Včera večer jsem si všiml červené tečky (asi 3x3mm). Může to být po souboji s Akarou? Té dostávají dvě šupiny kousek za hlavou. Už byl klid, ale pár oček opět přišlo o části ploutví. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2017 13:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
- v mnoha případech to odezní samo
- je to v závislosti důsledku na intoxikaci, respektivě její míře
- někdy se to vyskytuje i u jiných druhů, poměrně často u velkých tetrovitých ryb
- barevné změny jakéhokoliv druhu jsou v celé řadě prvotním indikátorem intoxikace v důsledku nějakých vnějších činitelů,
- to se dále rozlišuje podle nálezových oblastí na těle ryb, dle zbarvení(barva)útvarové části, nebo celkovém zbarvení
-uvedený případ ,bych tipoval na použité krmivo
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 13:26 Muž derata [11] Re: Maq
Tak uvidíme...je to nejhezčí sameček z těch co mám. Trochu doufám, že to je něco po souboji s tetrou které jsem před tím přidal do akva. Pořád žere a je hodně aktivní, snad to rozdýchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 13:12 Maq Re: lacewings
No ale tak jak to líčíš, a jak to vypadá na té fotce, působí to hrůzostrašně. A protože ARO a chirurgickou jednotku pro ryby nemáme, řekl bych, že je odepsaná...
Může to přežít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 12:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: derata
- jedná o jakékoliv onemocnění související s trávicím traktem a jeho části pomocných orgánů
-je to třeba reakce, na některou ze složek v krmivu, na kterou se v důsledku, třeba špatné stravitelnosti, dostavila reakce
-játra, slezina, střeva, žaludek, tady všude se může odvíjet "něco" na uvedené příčině vzniku
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 11:10 Muž derata [11] Re: lacewings
Děkuji za reakce, ale jsem úplný začátečník. Mám akvarko 2 měsíce, tak mi to moc neřeklo. Rybka se nezhoršuje. Spíše mi připadá, že to mizí. Když ne z poranění, tak jak jsem to mohl zavléct? Živým nekrmím. Jen vločky a SAK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 22:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Angus68
Angus68 napsal: .....Co by bylo horší-infikace bakteriemi Aeromonas,nebo Pseudomonas. X-)
-určitě ne
-co třeba Alimentární onemocnění ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1476