Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.12.2017 11:37 Muž @ lacewings [2859] - Živorodky-přírodní formyRe: Jifi
-proto vám kolega Yirka již psal o přeléčení celého akvária
-léčba eSHa exit a následně eSHa 2000
-nejšetrnější forma léčiv v současnosti (v ČR) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 11:14 Muž @ Jifi [606] Re: Magic
No, uvidím. Fakt je nevylovím. To bych asi musel vytahat kytky i kořeny.
Každopádně to měla jako první jedna neonka a teď se to objevilo na razborce. Obojí mám koupeny před pár týdny. Neonku jsem napřed přelovil (než jsem se tu dočetl, že se to nemá dělat) a dal jsem jí doporučenou dávku Acriflavinu, který jsem měl doma z doby, kdy jedno danio mělo plíseň (poté, co se otřelo o lávový kámen). Neonka je v pohodě. Ale včera jsem viděl pravděpodobně počáteční příznaky na razborce.
Toto jsem fakt ještě nemusel řešit a zkušenosti s krupičkou mám dosud nulové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2017 10:34 Muž @ Magic [282] Re: Jifi
To sú i na krupičku... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 10:30 Muž @ Jifi [606] Re: Yirka
Díky. Mám to v plánu podle toho, co jsem se dočetl tady ve fóru. Nejsem si jistý, jak tu léčbu zvládnou pancéřníčci. Někdo tu psal, že jsou na takovou léčbu citliví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2017 09:57 Muž @ Yirka [7219] Re: Jifi
Pokud je to krupička, musíš stejně léčit celou nádrž a tudíž je úvaha u nějakém přelovování zbytečná.
Léčivem na krupičku, které je šetrné a kterou by měly ustát i krevetky je eSHa EXIT doplněná o eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 09:18 Muž @ Jifi [606] – dotaz
Tak radost z nových rybiček je vystřídána nepříjemným zjištěním.
Vypadá to, že se na 2 rybičkách objevila asi krupička :-(
Na plíseň to nevypadá. Nejsou to viditelné chomáčky, ale spíš bílé tečky.
Jak to tady čtu, tak to vypadá, že pancéřníčci jsou asi citlivější na léčiva. Problém je, že je z akvárka nejsem schopný vylovit.
Máte zkušenosti s léčbou v celém akvárku v přítomnosti pancéřníčků? Konkrétně rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly?
A v přítomnosti krevetek?
Díky za každou zkušenost.
Edit: rybky byly z importu (Boraras brigittae) a modré neonky byly asi taky z importu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.12.2017 04:51 R Muž @ romant [25399] Re: Amatértom
Amatértom napsal: Esha exit to vyléčí. ;-)Po přečtení jenom části tohoto rozsáhlého vlákna dojdeš k zjištění, že tomu tak býti nemusí, tedy to že dojde při použití přípravku eSHa k vyléčení krupičky. Je mnoho kmenů, který odolávají a je nutné přejít na jinou léčbu, použít jiný vhodný přípravek, kde je léčivo nakombinováno o trošku jinak než neužívá eSHa. Z tvého příspěvku je dojem, že je eSHa všemocná, což není, byť je to vysoce kvalitní, šetrný a vemi často s úspěchem používaný přípravek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:29 Muž @ Amatértom [115] - JARe: irigi
Esha exit to vyléčí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:22 Muž @ irigi [2]
Díky! Začnu s esha exit.

Mj. vidím, že jsem dal špatný link na foto, pro jistotu ještě jednou: www.dropbox.com/…
EDIT- Mj. přijde mi, že vzadu má o něco větší bílou skvrnu, proto jsem si nebyl jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 21:53 Muž @ Amatértom [115] - JARe: irigi
Ano je.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 21:49 Muž @ irigi [2]
Zdravím, prosím o radu. Je tohle krupice, nebo něco jiného? Pokud něco jiného, jak to léčit? Předem díky!

www.dropbox.com/…
youtu.be/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 14:48 R Muž @ afc1886 [2035] Re: Alena
Všiml jsem si, že tvůj dotaz je přesunutý z tématu eSHa 2000, tak jenom připomenu. Na krupičku je eSHa Exit a ne eSHa 2000. eSHa2000 se v případě krupičky přidává jako doplňkový preparát na eliminaci druhotných infekcí. Po uvolnění parazita zůstane na těle rybky ranka, která je náchylnější k následným infekcím. Proto se doporučuje kombinace spolu s Exitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2017 10:43 Muž @ lacewings [2859] - Živorodky-přírodní formyRe: Alena
Alena napsal: Nebo existuje něco lepšího?
- eSHa exit vyladěnější a šetrnější léčivo s přímou složkou účinku
-založte si prezentaci jak uvedl kolega ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2017 08:32 R Muž @ ctibum [1644] - Snažím se to nezahubit...Re: Alena
Založ si prezentaci, vypiš co nejvíc informací a přidej aktuální fotku.
Kolik a jakých tam těch ryb máte?
S léčbou určitě někdo poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 08:28 Alena - Snažím se to nezahubit...
Ahoj,moc prosím o radu. Objevila se mi v akvárku (30l) na rybkách krupička.V obchodě mi dali MULTI-MEDIKAL.Včera jsem jej ihned aplikovala a zvýšila teplotu vody. Jak dlouho bude trvat než poznám účinek léku? Nebo existuje něco lepšího? Dcerka je moc smutná,neboť tam má své oblíbené rybky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 17:01 Muž @ Amatértom [115] - JARe: Dejwik
Když tu rybu budeš stresovat přelovováním do nějaké malé nezaběhnuté pětilitrovky. Ještě se jí to zhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 16:37 Muž @ Driv3r [116] Re: Dejwik
Jestli je to krupicka tak musíš přelečti cele akva! Zvýšení teploty escha exit.jinak nějaká fotka a popsani nemoci a podmínek v akva. Udělej prezentaci byla by vhodná.tím přenášenim jen nemoc rozširujes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 16:21 Muž @ Dejwik [0] – Pomoc
Objevila se mi v akvarku Krupička zatím jen u mé Guppky . Shodou okolností je těhotná... Dal jsem jí ihned do jinciho akvárka... čím mám léčit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:31 Žena @ Handour [0] - AkvaristikaRe: Tudy
Děkuji kluci, jste moc hodny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:23 Muž @ Tudy [316] - ryby AmazonieRe: Handour
Ten parazit je v akváriu stejně už zavlečen, je i v zájmu ostatních ryb, abys léčbu řádně dokončil.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2017 19:21 R Muž @ romant [25399] Re: Handour
Dokončit léčbu, nechat odechnout, tedy řádnou výměnu vody, teplotu klidně ke 30st. ať se ukáže kde by mohl ještě býti problém a konzultovat následně zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:18 Žena @ Handour [0] - AkvaristikaRe: romant
Vím a věřím, že tomu rozumíš. Ano jsou nově příchozí. Jen nevím, jestli by nebylo lepší jí bacit. Vím že je to hrozný, ale ostatní jsou dobrý a cpát do nich to ošklivě. Co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:10 R Muž @ romant [25399] Re: Handour
Předpokládám že to jsou nově příchozí, tedy nositelé problému. Nedovolil bych si doporučit něco, co by mohlo někoho v akváriu poškodit. Ano, i krupička ač je to jedna z nejběžnějších onemocnění, dokáže zabíjet. Krupička je vlastně parazitující nálevník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:05 Žena @ Handour [0] - AkvaristikaRe: romant
Je, to jsi moc hodný. Je fajn když někdo dokáže poradit. Nevím ale, jestli ta mřenka to dá. Už se schovávà. Opravdu jsem z toho zoufalá, abych neublížila ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 18:12 R Muž @ romant [25399] Re: Handour
Dávka tvého přípravku se dají násobit a to i trojnásobně, stále bezpečně pro všechny. Ono ten požadavek na fotku předmětný nádrže, či rovnou prezentaci není vůbec zbytečný. Jedna fotka dokáže řici daleko více než půl stránky textu. Zde třeba může hrát množství zelený hmoty a už podle toho ladit to dávkování, tedy čím více rostlin, tím silnější dávky a to hned na první dobrou. Postupoval bych tedy následovně, doběhnout stávající léčbu, den na to vyměnit polovinu vody a doporučené dávkování následně zopakovat v dvojnásobné dávce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 08:32 Žena @ Handour [0] - AkvaristikaRe: romant
Jo,jo, ta jedna hodně. nemám zkušenost s lečením,nikdy jsem to neměla. Nevím jestli bych tu poslední dávku mohla :-( dát plnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 06:20 R Muž @ romant [25399] Re: Handour
Jenom ty mřenky? Zbytek už bez příznaků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 21:36 Muž @ Tudy [316] - ryby AmazonieRe: Handour
Drž se návodu, snad to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 21:16 Žena @ Handour [0] - AkvaristikaRe: Tudy
A pořad aplikovat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 21:04 Žena @ Handour [0] - AkvaristikaRe: Handour
A poŕád aplikovat? :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 14:33 Muž @ Tudy [316] - ryby AmazonieRe: Handour
Čekat ještě pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 13:49 Žena @ Handour [0] - Akvaristika – Krupička
Prosím o pomoc, mám krupičku, léčím eshou exit a esshou 2000 už čtvrtý den. Mřenky pořád nic moc. Může někdo poradit? Dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 15:58 Muž @ Keen23cz [0] – FMC
Zdravim.pridam jen zkusenost s lekem FMC. Puvodne jsem tedy chtel taky davat ashu EXIT, ale nebyla u nas k sehnani,tak mi prodejce dam FMC.Vcera jsem aplikoval do vody kde neonky meli dost bilych tecek na ploutvych i tele...Dnes koukam a jsou uplne ciste. Je tedy pravda, ze FMC pry neni tak setrne, ale me zatim pomohlo.Po aplikaci asi 3 hod ryby vypadaly ze se hodne zhorsili, ale dnes koukam a jsou fakt bez tecek a zas plavou jako drive.Jen uplne nevim zda to davat i druhy den a jak s tim pokracovat?Pribalovy letak nikde a info o davkovani jsem taky nenasel..jen vetu aplikovat a po aplikovani a zaleceni vymenit 1/2 vody..ale kolikrat muzu aplikovat?Nepouzival nekdo?diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 13:36 fingerstyle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Možná vidím trávu růst,ale myslíte že je to krupička? Ta skalára jako jediná s celá osádky má zrychlené dýchání.Ale normálně žere,o nic se nedrbe,a jinak je celé aq v pohodě.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 11:11 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, ještě před pár dny bylo vše v pohodě, ale dneska jsem si všimla na tetrach malých bílých teček, foto. Je to krupička? sad Mám eshu exit a eshu 2000 tak bych asi měla začít s léčbou?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 21:07 Žena @ radka73 [1] - Rostliny – Krupička
Jak je to s tou krupičkou? 3 roky akva bez problému. počátkem ledna jsem koupila v hornbachu 10 neonek. Vše bez problému. Teď před týdnem jsem zkusila upravit vodu Acidem. Měla jsem PH 8.0. Vstupní vodu mám PH 8.1. Upravila jsem ji na PH 7.6. Postupně. Co den o jeden dílek dolů. Včera mi jedna neonka chcípla. Ostatní byly ok. Ráno jsem si všimla, že ostatní jsou napadené krupičkou!
Odpoledne jsem aplikovala Eshu 2000 a Eshu Exit. Léčba běží teď 4 hodiny. Mám v plánu léčiva aplikovat 4 dny. Uvidíme.
Jak je to se zárodky po léčbě? Zůstanou někde v akva, nebo se úplně vyhubí?
Jak postupovat dál?
Mám tam krevetky red, blue, 2 ancistruse 4 roky, a jednu parmičku černopruhou a asi 18 neonek. Všechny ryby jsou čilé. Neonky jsou otečkované více. Hlavně na ploutvích. Pár teček na těle. Ancistrus sem tam, a parmička má taky asi 3 tečky.
Teplotu vody jsem dnes zvýšila na 25. st. Předtím měli 22st.
Je to tou blbou chemii?
Akva mám 112 litrů.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2017 20:50 R Muž @ romant [25399] Re: Palo11
Každá jedna ryba má svojí imunitu a na to bych vsadil a šel cestou kvality prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 20:49 Palo11
Myslel jsem si to, že to tak asi dopadne :-( Je mozne ze mohl infikovat zbytek rybi osadky?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2017 18:48 R Muž @ romant [25399] Re: Palo11
Šetrně utratit, jsou tam rozjetý bakterie a ten stav je již hodně pokročilý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:43 Palo11
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, nechci nic zakřiknout ale zdá se, že krupička je snad fuč. Za to jsem dneska na jednom otíkovi objevil toto viz. foto. Vypadá to dost ošklivě, tak jsem ho odlovil a dal do karantény, nevíte coby to mohlo být? Manželka říkala že si to u něj všimla už před léčbou krupičky, ale že to nebylo v takové míře.. Jinak otík je taky made by Hornbach :-(

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 18:55 Palo11
Dobre, zitra dam pro sichr 4 davku exitu, i kdyz neonky uz vypadaji vcelku dobre a pozitri vymenim 1/2 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 18:25 R Muž @ romant [25399] Re: Palo11
Třeba a nebo můžeš měnit i po exitu a doplnit dávku 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 18:11 Palo11
Ok dekuji, dojedu teda jeste 3dny eshu2000 a az teprve potom mam zacit s vymenou vody?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:38 R Muž @ romant [25399] Re: Palo11
Jeď to v plný palbě od prvního dne, tedy 2000 den první a exit den třetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:50 Palo11
Chtel bych se zeptat: dneska budu aplikovat treti den esha exit a zaroven se mi dnes podarilo sehnat esha2000. Mam tu eshu2000 aplikovat v davkach od prvniho dne po dobu nasledujicich 3 dni, nebo mam dat davku od druheho dne abych davkovani uloncil ve stejny den jako exit? Predpokladam ze exit budu davkovat i zitra tudiz ctvrty den. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 16:03 Muž @ Angus68 [72] Re: Urtman
Tak to se omlouvám.Asi sem to jinak myslel a jinak napsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2017 13:48 JoKa Re: Angus68
Hned tři blbosti v jednom příspěvku! Proto tři palce dolů.

krupičku na rybě-odlovit.Poměrně neléčitelná nemoc.Chemie ti na to nepomůže.Jak to chytne další ryba,tak je konec!

Vlastně čtyři... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 12:16 R Muž @ romant [25399] Re: Palo11
Ten exit je podstatnější 2000 je jenom podpora. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 12:08 Palo11
Tak jsem zahajil lecbu Eshou Exit, kterou jsem koupil v mistni akvaristice, bohuzel Eshu 2000 zrovna nemeli. Nakapal jsem kapek dle navodu - voda zezelenala, tak uvidim. Snad bude vse ok. Pul roku akva fungovalo bez problemu, dokud me kluk v nedeli premluvil v Hornbachu k nakupu 4 neonek - ted se biju do hlavy, jednak neonky nejsou do meho akva moc vhodne a Hornbachu se budu vyhybat obloukem nebo striktne dodrzovat pocatecni karantenu nez si do akva neco dam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 11:28 R Muž @ romant [25399] Re: Angus68
Angus68 napsal: jakmile poznáš krupičku na rybě-odlovit.Poměrně neléčitelná nemoc.Chemie ti na to nepomůže.Jak to chytne další ryba,tak je konec!Bacha na to.Vcelku slušný pokus o dezinformaci. hmm pokud by se někdo tvojí radou řídil a odlovil, tím by si opravdu "pomohl". :-( Jedinou radu s odlovením bych viděl za účelem utracení daný ryby, ale nádrž kde byla(y) je nutno přeléčit vhodným léčivem, které je zde bezpočetkrát uvedeno. Poměrne neléčitelná nemoc, tedy tak že dokáže likvidovat rybí osádku je krupička v momentě, kdy se podcení její léčba a nechá se rozjet až do stádia kdy onen parazit a následné další komplikace hubí rybí osádku. Drtivá většina ryb se od této, dnes již běžné a velmi rozšířené nemoci, dá spolehlivě a bez úhony zbavit, tedy tím vhodným a včasným započetím léčby, která dnes již dovede být šetrná a to jak k rybám, tak akváriu jako celku, byť jsou používány přípravky na chemické bázi. Jinak latentní přítomnost krupičky lze předpokládat ve velkém procentu našich akvárií a záleží na okolnostech a podmínkách při kterých se tzv. z ničeho nic dokáže tento nálevník na našich chovancích ukázat. ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 85

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 84367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2223-krupicka