Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 21:50 Muž Kikos [4] Re: Kawasaki
No asi budeš blízko, půlku jsem jich koupil v prodejně akva a půlku od chovatele, nevěděl jsem, že je chovatel tak blízko a vypadá to , že z prodejny jsou ty vadné kusy a furt se to opakuje. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 20:51 Muž Kawasaki [2165] - TetryRe: Kikos
Zas recidiva. A jen Neónky. Ja ti nevím,asi bych zkusil se jich na půl roku vzdát. A následně koupit od jiného chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 20:11 R Muž romant [27826] Re: Kikos
Tetra Contralk, JBL Punktol, Sera Costapur. To jsou relevantní léčiva od konkurence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 19:50 Muž Kikos [4] Re: Sid
Věřte mi že tyto stránky mám nastudované křížem - krážem a návody jak by smet. Spíše bych ocenil nějaký zázračný postup či návod, který by mi na rozdíl od striktních návodů co jsem aplikoval pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 19:14 Muž Sid [6320] - RostlinyRe: Kikos
Krupičku v akváriích jsem nemusel už pár let řešit, takže vás odkážu na studium těchto stránek, případně příbalových letáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 18:34 Muž Kikos [4] Re: Sid
No přesně jsem ten tonoucí...ještě dotaz má se nejdřív dávat Exit a pak 2000 nebo je lepší to nějak míchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 18:24 Muž Sid [6320] - RostlinyRe: Kikos
Samozřejmě eSHa Exit a eSHa 2000.
Co zkusit zvýšit dávkování? Není to ideální řešení, ale tonoucí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 17:57 Muž Kikos [4] Re: jakaf
Přesně takto jsem vše provedl 3 x po sobě použito ESHA Exit a ESHA 2000 nevím , kde dělám chybu. (nebo je myšleno jen Eshu 2000 ? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 17:55 Muž jakaf [91] - Xify a paví očkaRe: Kikos
Zvednout teplotu vody na maximum co snesou rostliny a živočichové v daném akváriu a aplikovat dle návodu přípravek Esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 17:27 Muž Kikos [4] Re: Kawasaki
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tak jsem tu zas necelé 3 týdny, Neonky absolutně čisté výměna cca 1/3 - 1/2 vody co 6 dní ráno vše v pořádku a teď odpoledne opět krupice pokud to teda je ona. Opět cca. 4 kusy ze 43 kusů zbytek se zdá netknutý. Zkoušel jsem vylovit, ale marný boj honím je zprava do leva po 3 hodinách jsem to vzdal a jdu opět už po 6 za půl roku léčit. :-(

Edit: pokud někdo poradí co s tím platím zlatem.

Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 15:33 Muž Kawasaki [2165] - TetryRe: Kikos
Počkal bych a pak zkusil jiné hejnovky. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 11:48 Muž Kikos [4] Re: Info po dvou týdnech :-(
Takže jak jsem slíbil dávám info týden velmi poctivé léčky + teplota + světlo+ výměna vody, po té cca.3-4 dny pauza a pokračování v léčbě (ESHA Exit) opět výměna víc jak 1/3 vody a po 4 dnech od výměny 2 Neonky opět bílé tečky jedna dokonce větší než obvykle, takže mám chuť to nechat žít svým životem co pojde/pojde a uvidím, to že stálo už pytel peněz po 6-7x procesu léčby mě tak neštve jako to zklamání a nervy kolem toho vracení nemoci. Ostatní ryby jsou mohu-li takto říct ve skvělé kondici. Prostě nechápu jak se to může objevit zpět v průběhu léčby. :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 23:13 Muž Kikos [4] Re: Kawasaki
Díky moc dám vědět jak jsem dopadl a díky za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 23:09 Muž Kawasaki [2165] - TetryRe: Kikos
Pokud není jiná možnost nic jiného ti nezbývá. Tak hodně zdaru. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 22:56 Muž Kikos [4] Re: Kawasaki
Super díky moc, čili takto opět zaléčím jak jsem prováděl, zkusím častěji což můžu max 1-2 týdně odsát dno od detritu, kde ti sviňáci asi budou nalezlí a léčbu vydržet 2-3 týdny protože odlovit ryby nemůžu mám kolem 80 kusů a ani je nemám kam dát .... může takto být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2021 22:07 Muž Kawasaki [2165] - TetryRe: Kikos
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ofotil jsem ti to z chytré knihy. Léčivo použij to co máš.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 21:57 Muž Kikos [4] Re: Adzo
Tak počet kapek záleží kolik máš litrů vody, já ji mám už zpět po páté :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 21:49 Muž Adzo [0] Re: Kikos
Tiež sa mi krupička po týždni vrátila. Dvihol som teplotu na 28 a dal Esha 2000 podľa návodu plus Esha exit prvý deň 20 kvapiek,druhý 10 kvapiek a tretí som jej osolil zas 20 kvapiek a už sa nevrátila. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 21:46 Muž Kikos [4] Re: Kawasaki
Běžně mám 25-26°C teď zase zvyšuju a zítra poběžím pro další ESHA Exit a 2000 už páté balení :-( - takže krupička jo ? Ale proč se to pořád vrací, doléčím dle klasika návodu Esha + teplota pak výměna vody, ryby úplně čisté léčím ještě 4-5 dní po odeznění a zase je to zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 21:36 Muž Kawasaki [2165] - TetryRe: Kikos
Po týdnu to pěkně časově vychází. Diagnostikoval jsi dobře. Jaká je teplota v akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 19:14 Muž Kikos [4] – Krupička po týdnu zpět
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tak jsem tu po týdnu od doléčení zpět a zpět je i krupička. Podařilo se mi pořídit i foto, tak prosím odborníky na tento problém o názor jestli je to krupička nebo něco jiného pokud to půjde. Už jsem to léčil asi 5x. Někdy po 2 měsících někdy dříve, už jsem bezradný.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2021 21:47 Muž Kawasaki [2165] - TetryRe: romant
Napadlo mně to vzhledem k okolnostem tohoto případu. Samozřejmě, že zároveň přeléčit i hlavní nádrž. Jen v karanténní nádrži lze cíleněji a opakovaně zasáhnout a eliminovat vedlejší účinky léčby.Vyloučit podezření na možné příčiny onemocnění atd. A v neposlední řadě máme menší spotřebu léčiva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2021 18:33 R Muž romant [27826] Re: Kawasaki
Pokud je jak krupička, tak třeba oodinium přítomno v nádrži, bude lepší léčit celou nádrž, protože a připouštím, že to není 100%, je potřeba likvidovat zapouzdřená stádia parazita. ;-) No,je to klasická otázka Být či Nebýt. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2021 11:01 Muž Kawasaki [2165] - TetryRe: Kikos
Tak Patentky vynech a dej Koretru,Artemii a Černého komára. A nebo zkus změnit značku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 10:58 Muž Kikos [4] Re: Kawasaki
No už jsem jednou honil rybky, ale v těch 500/410 litrech je to pro všechny obyvatele takový stres, že to nechávám jako poslední variantu. Zdá se mi, ale možná se pletu, že vždy když nakrmím zmraženými patentkami, tak se to objeví i když proplachuju jak to de. Zkusím krmit jen suchou stravou a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 23:11 Muž Kawasaki [2165] - TetryRe: Kikos
Co zkusit léčbu v karanténní nádrži. Pak bych tam ryby ještě měsíc pozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 22:46 Muž Kikos [4] Re: romant
Díky za info, no koukal jsem a ten Tetra Medica ContraIck je trošku složitější, nedělá prý dobře šnekům a mechům což je na prd. Uvidíme momentálně mi nemoc ať už je jakákoli po Esha zmizel do dvou dnů, tak uvidíme snad bude klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 21:32 R Muž romant [27826] Re: Kikos
Ano, ten přípravek od tetry je v pohodě. ;-) Pokud by se mělo jednat o oodinium bude ryba vypadat jakoby byla poprášená moukou a pod určitým úhlem pohledu je viditelný takový mléčný povlak na těle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2021 19:34 Muž Kikos [4] Re: romant
Díky moc za rady, zrovna dnes jsem pročítal fórum a některým prý pomohl přípravek Tetra Medica ContraIck má někdo zkušenost, jinak zkusím dle rad. Podle popisu jsem si myslel že je to krupička malé stříbrné tečky, co když přehlídnu a neléčím, tak se to zhorší na bílé tečky po těle. Foto bohužel nemůžu dodat, zrovna jsem doléčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2021 17:12 R Muž romant [27826] Re: Kikos
Je tedy otázkou, zda-li jde opravdu o krupičku? Mohlo by se docela dobře dobře jednat o oodinium, kde je pravdou že by 2000 dokázalo potlačit, ale vyléčit si myslím, že ne, tedy jsem s tím jednou bojoval a zabral až Oidimol od Dajany. Pokud bude oodinimum vyloučeno, potom se nabízí možnost zkusit přeléčit jiným léčivem na krupičku, je klidně možné,že jde o rezistentní kmen vůči přípravkům eSHa. Jako obdobně šetrný by se mohl nabízet přípravek Costapur od Sery.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2021 23:10 Muž Kikos [4] – Vracející se krupička
Mám ten samý problém jako hellmut .. vždy když vyléčím Esha Exitem a 2000 tak mám cca. měsíc pokoj a pak se to vrátí. Obyčejně to napadne tak 4-6 rybek ze 40-ceti kusů a jen u Neonek. Už jsem z toho nešťastný. Mám cca 80 ryb skaláry nějaký paví oka, ale chytá to jen Neonky. Jen tak mě napadlo - Nemůže to být z mražených patentek ? Jinak parametry vody v pořádku, teplota stálá 25-26 °C, čistím 3-4 x měsíčně odkal + 1/3 výměna. Naštěstí to po 2-3 dnech pře-léčím rychle, protože to chytnu při malých stříbrných mikro tečkách na ploutvích.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 10:58 Muž hellmut [130] - Cichlidy – Krupička
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj je to "jen" krupička nebo i plíseň?
Už jsem asi před týdnem možná 14 dní aplikoval 5 dní eSHa EXIT dle návodu.
6 den to snad zmizelo a teď je to tam zas.
Mám koupit i eSHa 2000. Mají to jen Neonky a jen asi 3-4 z 20 .
Skaláři mají zrovna jikry tak nevím jestli tam zas dávat ten EXIT... hmm
Asi hodinu jsem seděl u akvárka a snažil jsem je fotit.Lépe to nešlo... ne
Fotka číslo 2 bude spíš nekvalita než tak šedá, nicméně nějaký povlak tam možná bude. A některé mají trošku vyboulené šupiny prostě hrbolky na těle.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 12:06 Kytka97 Re: Sid
Jsou to jediné ryby v nádrži a nemám jinou nádrž kam bych ryby dala. Ale zajdu dnes koupit eshu a začnu hned léčit. Snad když jsem to chytla na začátku se to vyléčí bez větších ztrát. Jo a ještě jsem tam dnes našla pár nezmarů, aby toho nebylo málo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2021 10:02 Muž Sid [6320] - RostlinyRe: Adzo
A pokud šly do nádrže i s vodou, ve které byly přepravovány?! (Což je dost pravděpodobné...) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 08:52 Muž Adzo [0] Re: RAP, Yirka
Ak boli v nádrži menej ako deň, tak je malá šanca, že sa nejaká oddelila od rybky. Škoda trápiť celú nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2021 07:42 Muž RAP [1102] Re: Adzo
To nemusely. Krupička bývá v latentní podobě přítomna vždy, ale rybí imunita jí zvládne. Při převozu dochází ke stresu a zhoršení podmínek, tak se objeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2021 07:14 Muž Yirka [8614] Re: Adzo
Když už byly v nádrži, je karanténa zbytečná, je třeba přeléčit je v původní nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2021 07:13 Muž Yirka [8614] Re: Kytka97
Ty fotky jsou na diagnózu mizerné. Doporučuji sjet pár stránek dolů a v příspěvcích najít kvalitní fotky a porovnat s tvou skutečností. Pokud se diagnóza potvrdí, krevetky by měly bez problémů snést léčbu přípravky eSHa Exit a eSHa 2000, jsou šetrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 07:12 Muž Adzo [0] Re: Kytka97
Dal by som ich do karantény a aplikoval Esha exit podľa návodu. Tiež mi včera prišli odtiaľ tetry červenoúste a vyhodila sa im krupička. Asi boli spolu v jednej nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 07:10 Muž RAP [1102] Re: Kytka97
Esha 2000 a exit dle návodu, případně zvýšit teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 00:04 Kytka97 – Je to Krupička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku Zdravím, přišli mi dnes rybičky a některé mají na sobě tyhle bílé tečky. Je možné že je to Krupička? Jak to případně léčit když mám v akváriu krevetky? Jedná se o razbory trpasličí z obchodu shrimp.cz.
Nechci nic podcenit, tak bych to případně ráda zachytila zavčas. Děkuji :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 18:02 Muž Adzo [0] Re: _ucx_
Môj tip buď skok z kyslej vody do tvrdej,alebo absencia vzduchovania keďže ešte neprišlo, alebo nevhodné liečivo. Teplotu som nepridával vzhľadom na ten bublifuk. Teplotný šok asi nie, za 15 min. boli doma a v aute teplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 17:48 Muž _ucx_ [1364] - Symphysodon + CorydorasRe: Adzo
Těch chyb jsi mohl udělat celou řadu, například teplotní šok (venku mrzne, že?), šok ze změny aciditiy vody, ale taky ty ryby mohli načít už v té akvaristice (a to není úplně nepravděpodobná varianta). Že by krupička stihla zlikvidovat ryby během tří dnů, to se mi úplně nezdá, tam pravděpodobně bylo ještě něco dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 17:43 Muž Adzo [0]
No ešte som ani poriadne nezačal a už mám aj ja bohužiaľ negatívnu skúsenosť s touto pliagou. V sobotu som kúpil v obchode 10ks neoniek červených a dal po asi 3 hod.aklimatizácii do akva. V nedeľu už mala jedna dve biele bodky. Dal som ju do 4L pohára. V pondelok ráno už bola bodkovaná skoro každá,tak som bežal kúpiť karanténne akva a dal ich tam. Chcel som kúpiť eshu ale mali len anti ichtin. Dal som podľa návodu vodu z vodovodu(tvrdá)+1 kvapka na liter liečiva. Do rána žili len tri,tak som ich dal do čistej vody. Teraz už žije len jedna a aj tá to asi nedá. Krupičku už nemá. Kde som spravil chybu? Je tento prípravok pre neonky bezpečný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.01.2021 20:32 Muž Sid [6320] - RostlinyRe: Pavlina_Ho
Kdyby se situace zhoršila a problém bylo možné skutečně identifikovat jako kožovce, k jeho léčbě se mi osvědčilo léčivo eSHa EXIT: rybicky.net/k/forum/312393.jpg
Určitě existují i jiné postupy, u tohoto ale neřeším teplotu a tím pádem ani případnou citlivost ryb na její vyšší hodnoty.
Krunýřovce bych neodlovoval, mohl by být infikován a tudíž zdrojem další reinfekce po návratu do léčené nádrže.
Ostatně - jestli si to správně vybavuji, mezi eSHa EXITem léčenými rybami jsem měl i ancistrusy a žádný problém. (Třeba své zkušenosti na toto téma připojí někdo další?)
Preventivně zvednout teplotu můžete, co to ve vašem případě přinese, nechci spekulovat.
Na závěr vám dám nejlepší radu, jaké jsem schopen: projděte si pozorně toto téma a zaměřte se zejména na příspěvky s nejvyšším počtem kladných palců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 21:48 Žena Pavlina_Ho [0] Re: Sid
Diky, proto se stejne vratim k puvodni otazce, kdyby se situace zhorsila: co ten krunyrovec? Vsude se pise, ze je mu dobre v teplotach do 27, spise snese dobre nizsi, nez vyssi. Zaroven je citlivy na chemii. Takze kde by mu bylo tech 48 hodin lepe? Ve vytopene nadrzi, nebo zvlast bez filtru a vzduchovani?

A druha otazka: co to tedy muze byt? Pigment to nebude, u zadnych japan blue jsem ho nevidela.

A treti: proc podle Vas neni lepsi preventivne zabranit mnozeni konznatce tou teplotou, nez potom hasit pozar? Je ta vysoka teplota pro akvarium takovy zaprah? Urcite maji mene kysliku, ale co jeste? Rada bych tomu rozumela. Moc dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 18:03 Muž Sid [6320] - RostlinyRe: Pavlina_Ho
Teď to vidím zřetelněji - zatím netřeba žádnou paniku. Jak doporučuje Yirka - počkejte a rybku sledujte. Pokud se těch teček objeví více, nebo na dalších rybkách, půjde téměř jistě o krupičku. Pak začněte konat. Neuškodí, když budete na takovou situaci připravená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 13:01 Žena Pavlina_Ho [0] Re: Sid
Fotka k příspěvku HD Chapu. Tak tu ji mate na cernem pozadi. Mala piditecka na zacatku ocasni ploutve. Rikala jsem si, ze o nic nejde, ale za ten tyden je to proste den ode dne malinko vyraznejsi a vetsi. Vse o akvarku jinak v prezentaci. Je cerstve. Prodavacka jednu z tech ryb jen tak mimochodem nechala placnout na zem, jestli je to tahle, to nevim, ale bylo mi lito ji tu chuderu hodit na hlavu. Mohlo by to souviset event s tim? A diky za pozornost a rady, vazim si Vaseho casu!

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 12:07 Muž Sid [6320] - RostlinyRe: Yirka
Mně to zatím nejvíc připomíná špinavé sklo.
Chtělo by to více fotek, aby se dalo zjistit, která z těch teček patří sklu, která vodě a která vlastně té rybce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 11:50 Muž Yirka [8614] Re: Pavlina_Ho
Já bych s tou diagnózou krupičky tak nespěchal. To, co je zatím vidět, mi ji moc nepřipomíná.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 92712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2223-krupicka