Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2024 16:45 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: Linda Pragerová
Ahoj,
V návodu je informace: po ukončení aplikace provedte výměnu 30-50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2024 15:35 Žena Linda Pragerová [0]
Dobrý den jak dlouho po ukončení léčby Exitem mám vyměnit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2024 18:56 Žena Linda Pragerová [0]
Dobrý den jsme 2 den po nasazení Exitu a chtěla sem se zeptat jak dlouho po ukončení léčby mam vyměnit vodu. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2024 19:29 Muž Richo [11] Re: Richo
Fotka k příspěvku Pátý den léčby Exitem a 2000 :-( . Galaxky vypadají v pohodě. Jestli krupička odezní, stejně budu mít strach je šoupnout do nově založeného akvárka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 19:02 Muž Richo [11]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
může to být krupička? Rybky normálně žerou a neotírají se. Druhý den po nasazení Exitu už ty tečky nemají, ale jedna Ramirezka jako by měla jemně poprášené ploutve. Když v akvárku nebudou ryby ani šneci, nemůže krupička přežívat i na červech ve dně? Na nějakých hlísticích nebo Auloforu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 18:15 Muž lipoti [0] Re: afc1886
Díky. Plíseň by to mohla být, vypadá to trochu chundelatě či jak to popsat. A co na to nejlépe použít, Eshu 2000 nebo raději něco jiného?

(Lepší fotka se nepodařila, nacvakal jsem jich asi 50 a tyhle jediné byly aspoň trochu použitelný.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.12.2023 08:11 R Muž afc1886 [14631] Re: lipoti
Chtělo by to lepší fotku, ale řekl bych že se o krupičku nejedná. Vypadá to spíše na plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 03:01 Muž lipoti [0] – Mám pochyby, zda je to krupička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedné Razboře ranongské se na tlamičce objevila bílá tečka, velikosti tak 1-2 mm (možná je i na druhé, ovšem, menší). Jako začátečník jsem se domníval, že se bude jednat o krupičku, použil jsem Esha exit. Tečka nezmizela, ale ani po několika týdnech se nemoc nerozšířila, ani se neobjevily další tečky na této rybce ani na ostatních. Nepozoruju ani žádnou změnu v chování, razbora je stále nejaktivnější a nejrychlejší v akváriu, proto i ty fotky nejsou moc kvalitní. Může se jednat o krupičku či něco jiného?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2023 23:44 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: danol
Ahoj, jaký je aktuální stav nemoci? Moje osobní zkušenost s krupičkou už u zde zmiňovaných neonek a léčbou kombinací esha exit a 2000 byla pozitivní a neumřela ani jedna neokna modrá. Zvýšení teploty při léčbě se obecně doporučuje, jen nevím jestli 31C° už není moc a to i krátkodobě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2023 19:20 Žena Elwira [0] Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi máš pravdu. Není to ohraničené
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2023 16:23 R Muž afc1886 [14631] Re: Elwira
Ta fotka není moc dobrá, ale řekl bych že asi ne. Spíš to vypadá na plíseň, ale chce to opravdu lepší fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2023 12:54 Žena Elwira [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím je to krupička? Rybka vpravo na fotce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2023 14:38 Muž Roger [1873] Re: danol
Co jste dávala za léčiva? Konkrétně v případě esha se v případě zarostlých akvárií musí dávkování zvýšit a stejně tak doba aplikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2023 12:58 Žena danol [1] Re: ctibum
Děkuji. Vlákno jsem prošla,ale efekt výše popisovaných opatření u mě nezafungoval jako jinde.
Teplotu vody jsem zvedla na 31° dokonce na týden,chemii jsem používala ne 3 dny,ale dokonce 6 dní a krupička spíše nabírala na obrátkách. Jediné ,co jsem neudělala ,byla sůl, protože mám spoustu kytek a sůl jim nedělá dobře. Teď už teplotu pomalu snižuju a nakonec jsem akva zasolila . Děj se vůle....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2023 17:26 R Muž ctibum [6838] Re: danol
Krupičku jsem nikdy neřešil, takže bohužel...
Ale než ti případně poradí někdo jiný, zkus odkaz v modrém rámečku v záhlaví a projdi vlákno, dotazy i rady se tu víceméně opakují...
Držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2023 15:58 Muž vlka [3426] Re: danol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2023 19:33 Žena danol [1] Re: Rovano
Ano. Vyzkoušené a ověřené akvaristiky ukončily svou činnost. Navštívila jsem novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2023 18:47 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: danol
Co vyjadřuje protože kolem nás všechno popadalo ?
Je to nějak ve vztahu s tímto? mám o 28 ryb méně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2023 13:34 Žena danol [1] – Krupička=moje zoufalství
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni. Akva mi běží 10 let a stačil mi jeden nákup v nové akvaristice (protože kolem nás všechno popadalo) a malér je hotov. Objevila se mi krupička. Ne na nových rybách,ale odnesly to ty staré.....jsem momentálně zoufalá, mám o 28 ryb méně,ale k jádru věci. Na týden jsem zvedla teplotu vody na 31, eSHa exit 6 dní , k tomu eSHA 2000. A red mi tu plavou ancíci-,poslední mohykáni, v tomto stavu. ... Máte nějakou radu nad zlato jak dál pokračovat???? Co s tím ještě můžu udělat? Jak zbylým rybám můžu pomoct?
Díky všem. D.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2023 15:34 R Muž romant [27977] Re: Beastie
Krupice to není, už jsem to na červenohlavkách viděl, průběh obdobný, ryby při jakoby zlepšeném stavu postupně umíraly. Co to je nevím, je to hodně podobný jako mají někdy neonky, taky větší bílý špendlíkový hlavičky, není to plíseň ani krupice, mezi akvaristy se tomu říká "moribundus neonkový", zřejmě importováno ze světa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2023 10:15 Žena Beastie [314] Re: Beastie
Tak třeba dnes, o 4 tečky méně...tak nevím no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 12:17 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dotaz, co vypadá jako krupička ale není to krupička?
Protože mám na dvou bleherkách velmi zvláštní věci, postresovala jsem je, odlovila do karantény, což byl jen box s topítkem (a okřehkem a denní výměnou 50% vody), přeléčila solnou koupelí a intenzivní kůrou esha 2000 a za 4 dny plácla někam jinam, úplně vybledlé a vystresované, odkud je budu snáze lovit než z druhé nádrže. Po pár dnech, kdy ryby vypadají pořád stejně jako předtím (odstáté šupiny na nějaké jedné straně, jedné chybí ploutev, možná mírně nafouklé, ale jestli je to vodnatelnost, tak už jí mají měsíc v kuse) ale vrátila se jim zpět barva, se na jedné rybě objevily bílé tečky.
Tečky jsou docela veliké, jako špendlíková hlavička, a má je na všech ploutvích po jedné tečce a jednu někde na boku těla. Druhá ryba tečky nemá. Žádné otírání, žádné trhavé pohyby.
Tečky jsou již třetí den a jsou pořád ve stejném počtu i velikosti, což mě vede k myšlence, že to není krupička. Zkusím to vyfotit, ale bleherky nepostojí ani za nic

Tohle akva je odkladiště i jiných ryb, ty taktéž krupičku příznakově nemají. Samozřejmě to se může změnit, proto jsem zatím zvýšila teplotu, ale přemýšlím ,jestli tedy osolit nebo ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2023 09:53 Muž doda [134] Re: Kreveťák
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 09:11 Muž Kreveťák [2] – je tohle krupička?
Fotka k příspěvku ahoj je tohle krupička?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 20:18 Muž Yirka [9117] Re: Darklin
Podle té fotky těžko říci. Ale na krupičku je třeba eSHa Exit, 2000 je na dohojení a doléčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 20:10 Žena Darklin [1] – Krupička
Fotka k příspěvku Ahoj je to krupička? Dneska jsem pro jistotu objednala eSHa 2000,ale než přijde mam nechat akvarium jak je a nebo použít něco jinýho (sůl, prevent, zvýšit teplotu)?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2022 14:09 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Jozef
Přinesl jsem si Neonky a měly krupicu některé kusy. Po pár dnech ani památky po krupici. Je tam někde latentně a zatím jsem to neřešil, protože jsem se obával, že léčení nadělá víc škody, jak užitku. Už je to 2 měsíce a všechny Neonky žijí. Přinesl jsem si druhou várku a ty krupicu neměly.
Ale že jim to vůbec nevadí, za to ruku do ohně teda nedám, protože sem mi zdálo, že se třeba pancéřníček někdy moc otírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2022 13:33 Muž Jozef [311] Re: Felix
No uvidím.Mám tam 25,5 °C, tak ak, malo by to prísť rýchlo.
Vďaka za reakciu. Exit pripravený....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2022 12:04 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Jozef
Ahoj, při dosažení asi 1 mm se dospělý parazit z těla ryby uvolňuje a usazuje někde na dně. Zde se v zapouzdřené formě rýhuje. Tato fáze, kdy vše zdánlivě vypadá v pořádku, v běžných akvarijních podmínkách trvá obvykle dva až tři dny (v závislosti na okolnostech to ale může zabrat kratší nebo i výrazně delší dobu). Následně se rozpadá na až 2000 nových pohyblivých jedinců, kteří aktivně vyhledávají hostitele...
Nechci malovat čerta na zeď, stát se nic nemusí, při takovém podezření bych ale měl radši Exit v pohotovosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2022 11:25 Muž Jozef [311] – samovolné odoznenie
Ahoj, po tom čo som sa zbavil ramiréziek (posledná čaká na nový domov), bol otec na výstave (v nedeľu) a v akva sú 4 nové skaláry mramorové (áno nie je to ideál, uvidíme ako sa to vyvinie s priestorom). Ale hneď po vypustení, som si všimol na žiaberných plutvách krupičku u dvoch kusov (po dve/3 bodky, nie moc). Liečivo som nemal doma, takže som musel čakať do ďalšieho dňa, ale to už všetky ryby v poriadku, aj dnes ráno...už idú aj k jedlu. Ostatné/pôvodné ryby vyzerajú v poriadku.
Môže to samo odznieť, či mám ešte čakať kalamitu (už som nič nelial - Esha Exit a 2000 už k dispozíci). Potrebujem sa ukludniť po tomto prekvapení :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 20:31 Markytka.j Re: lacewings
Díky, kouknu na to. Zatím jsem objevila pár teček na neonkách. Mám tam ještě parmičky, a ancíky, ti vypadají v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 20:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Markytka.j
- léčba = viz modrý rámeček
- vždy záleží na stavu onemocnění a druhu ryb
- tady lze nakoupit vše co je potřeba k akvaristice, třeba i práškový Acriflavin
- v textu uváděný TRYPAFLAVIN = Acriflavin
- jpkchem.aspone.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 19:45 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Markytka.j
To nevím. Ale jiné léky na krupičku mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 19:38 Markytka.j
Zdravím... Můžu se zeptat, kde seženu esha exit? Co jsem koukala na netu, tak je všude vyprodáno, není v prodeji a nebo jsem našla pouze 500l a 1000l balení za x tisíc coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 12:10 Žena EditHa [91] - Tetry – léčení krupičky
Použila jsem přípravek Costapur.
Léčba dle návodu. Na 200 l 5ml přípravku, 1,3,5.den , zvýšení teploty na 28 stupňů, přidání vzduchovacího kamínku. Odpojení světel.
den 3.5.den lehké odkalení dna. 7.den odkalení dna, vloženo do filtrace aktivní uhlí, odstranění kamínku i topení, zapnutí světel. Vše ok. Žádný úhyn, rostliny ok. Po 10 dnech na rybách opět nemoc. Ponaučení: měla jsem zaléčit ještě ten sedmý den!! Celou léčbu opakuji znova. Kvůli dvěma tečkám to fakt naštve!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 17:32 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Jana V.
Esha exit. Je spousta přípravků různých výrobců. Vyhledej si je na netu a přečti si jaké mají vlastnosti. Pozor některé můžou zlikvidovat šneky nebo rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 17:02 Žena Jana V. [3]
Co nejlépe a běžné dostupneho seženu na krupičku? Respektive mám schanet v superzoo nebo u zvěrolékaře?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2022 10:37 Muž Roger [1873] Re: RomanekBorecek
Přesně jak píše ctibum. Špatně jsi mě pochopil. Změny udělat bezodkladně, kup obyčejný křemičitý písek v OBI, Hornbach, kytky seženeš zde ve vlákně darování, nebo v nejrůznějších skupinách na fb apod. Výměna dna je dle velikosti, u 200l na flašku vína, u 30l na jednu kávu ;-)
Ono, když ty změny neuděláš, pak budeš řešit teprve ty nemoci, úhyny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2022 10:07 R Muž ctibum [6838] Re: RomanekBorecek
To jsi nepochopil dobře. Tak, jak to máš, ti to fungovat nebude. Ty rady zpracuj bezodkladně. Až potom si můžeš dovolit "dát tomu čas".
Po rostlinách se podívej tady ve vlákně darování přebytků, výměna dna je na půl dne, teď máš čtyři dny volna a křemičitý písek koupíš v Hornbachu za pár korun... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2022 10:02 RomanekBorecek Re: Roger
Děkuji, možná se do akvárka zbytečně moc starám. Chvilku to nechám jak je, a potom pročistím akvárko, vyměním dno, nasadím rostliny a uvidím. Jen chci aby se tam měly rybky co nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2022 08:50 Muž Roger [1873] Re: RomanekBorecek
Možná spíše hledáš něco co není. Osobně se řídím heslem, když se mi ryba zdá nemocná utratím ji, zpravidla se tak vyhnu léčivům a funguje to ;-) léčivo jsem použil pouze při krupičce jinak ne. Ale, já už tak nějak poznám nemocnou rybu (povětšinou je to stářím), někdy padnou a už je nikdy nenajdu (ostatní se o ní postarají a zrecyklují ji) osobně ti doporučím místo zkoumání jedné ryby číst, číst a číst jak založit akvárium, nastudovat si nároky ryb a jejich domovinu odkud pocházejí. S tím vším se lépe zakládá akvárium, jelikož ve tvém současném akváriu nemoci přijdou časem určitě. A tato ryba se už nějak projeví, pokud normálně plave, žere a chová se standardně neřeš to, ať se daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2022 07:25 Muž Jozef [311] Re: RomanekBorecek
Myslíš, alebo vieš. Samice väčšinou nie sú tak sfarbené ako samci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2022 06:36 RomanekBorecek Re: Roger
Fotka k příspěvku Děkuji moc, už to chápu lépe... palec
Bohužel jsou Velikonoce a všude je zavřeno, takže dno bude jiné nejdřív v úterý, prezentaci udělám až po změně v akváriu. Ale.... mě se ta rybka nějak pořád nezdá :-( , ona je taková vybledlá proti jiné černé rybce.... Myslím si že taková nebyla... Na další fotce by to mělo líp vidět. Jelikož jediná nemoc se kterou jsem se potkal byla pro moji bettu konečná sad tak jsem s těma rybkama hodně nervózní, a snažím se udělat vše možné pro jejich zdraví. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 20:22 Muž Roger [1873] Re: RomanekBorecek
Tohle krupička nebude, spíše poranění apod.
Akvárium je malé, pro ancáka tuplem, absence zeleně podporuje špatnou kvalitu vody. Dno pro ancitruse je špatné, ostré hrany o které se poraní. Na vašem místě bych se zamyslel buď na obsádkou a nebo velikostí akvária. Každopádně ať tak či tak, výměna dna a pořádné osazení zelení to chce 100%.
Na vašem místě bych založil prezentaci, díky tomu s radami zkušenějších zařídíte akva které bude fungovat. Snad je vysvětlení dostatečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 20:17 RomanekBorecek Re: afc1886
Moc všem děkuji za odpovědi, když mi všichni radíte ať změním kameny, zkusím tak učinit. Rostliny jsou objednané, snad brzy přijdou. Ale mě ta tečka na té rybě vážně znervózňuje, co by to mohlo být když ne krupička? Ta ryba má i nějaké zvláštní oko proto tam je fotek více snad to půjde vidět alespoň na některé z nich. Možná pošlu i nějaký update, jestli to někoho bude zajímat. Teď je v akváriu ta malachytove zeleňe, jak to mám udělat s ancistrusem aby ho neotrávila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 19:13 R Muž afc1886 [14631] Re: RomanekBorecek
Ahoj, to akvárium je celkově nevhodné ať už se jedná o absenci živých rostlin, nebo malým objemem pro vybrané ryby. Doporučuji si přečíst tyto odkazy a nahradit ty plastové rostliny živými.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 18:02 Muž vlka [3426] Re: RomanekBorecek
Ostré hrany štěrkových kamínků. Také nevidím žádnou krupičku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 14:22 RomanekBorecek Re: MARTIN HORÁK
Děkuji za odpověď, ale s tou krupičkou jsem si docela jistý. Měla by jít vidět hned na první fotce na hřbetě ryby, zaráží mě ale zbarvení kolem té tečky, začíná se to zbarvovat do bíla, doufám, že to nebude plíseň.
Ještě bych se chtěl zeptat proč nevhodné dno pro ancaka? Možná moc velké kameny? Nebo barva?
Jinak děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 14:08 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: RomanekBorecek
Ať koukám jak koukám a zvětšuji fotky, krupičku nevidím. Krupička je jakoby bílý pepř na těle ryby. Uvidíte další dny. Ne vždy je dobré být hrrrr a léčit nádrž.
Co je ale zarážející je samotné akvárium. Nevhodné dno, nevhodná velikost nádrže pro ancaka a umělé kytky. Zařiďte nádrž alespoň 54 litrů, ideálně větší, peníze ivestujte do dobrého dna a živých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 13:56 RomanekBorecek – Paví očo, Ancistrus - Krupička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, zkušení akvaristé,
potřeboval bych pomoci s akvárkem a potencionální krupičkou. sad
Vlastním devět pavích oček a jednoho ancistruse. Koupil jsem jich 12, ale tři nezvládly přesun do nového akvárka (dvě umřely tu noc co byly koupeny a jedna až další den, ta měla něco s okem, udělal jsem výměnu dovu třetin vody a den se nic nedělo).
Nejsem si úplně jistý zda to je krupička. Na jedné černé rybě jsem zpozoroval bolavé oko, tak ji dal do karantény a aplikoval přípravek proti plísni. Další den jsem si všiml malé tečky na hřbetu rybky, a proto si myslím, že je to krupička. Co jsem se tak dočetl, pokud to má jedna rybka, má se za nakažené celé akvárium. Okamžitě jsem vylovil ancistruse z akvárka, protože je pro něj malachytová zeleň toxická, vrátil nemocnou zpět a do akvárka aplikoval Anti-Ichtin od Hüben, tak uvidím co to s nimi udělá. Všechny rybky se mi zdají chováním normální, ale doufám, že se jim nic nestane. Jinak Ancistrus je ve starém akváriu, které má 8 litrů (nové má něco nad 30) a v něm uvidím, jestli se mu něco neděje. Zatím jsem nezpozoroval u něj jakékoliv nové chování, má kolem tří let, vždy byl v pořádku, ale paví očka vlastním chvilku, kolem týdne. U krunýřovců a sumců je prý léčení složité, mám o "Johnyho" strach. Na nemocné rybě se nové tečky snad neobjevují, nedaří se mi to zjistit (i když během psaní textu se mi zdá, že se objevuje jedna další), ale kolem té tečky se jí kůže zbarvila mírně do bíla, to se mi nezdá dobře. Doufám že to nebude plíseň ale jestli ano, mám léčit první krupičku, nebo tu plíseň? Jelikož nevím co to má s okem, snad nebude taky napadeno plísní. (na jedné fotce má rybka na ocase zvlástní červený flíček, ten je ale způsoben odrazem světla od červené flašky, já blbec to fotím s bleskem) Mám nachystané i topítko s případným oteplováním vody, ale nevím kolik rybky vydrží.
Chtěl bych se poradit co s tím, jestli jsem neudělal s něčím chybu a možná, že bych dostal i nějakou radu.
Předem moc děkuji za odpovědi! :-(
Roman.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95002x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223