Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 10:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikola90
Nikola90 napsala: OK s tou trubkou stačí trubka umělá a vyvrtat tam ten otvor nahoře?Dost jsem viděla nějaký návody, kde mají v trubce otvor nahoře.
Jedná se o trubku "průchozí" ve vodorovné poloze, nejlépe třeba přilepená na kameni. Samice jde první, klade jikry. Samec jde za ní a zůstává...22 milimetrů je někdy moc...19-max 20mm je ideál...to je klasická trubka vodovodka, mají ji instalatéři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 10:18 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: tillecek
Nj já ale v žádným zvěráči bambusovou trubku nemůžu sehnat sad stačila by teda i třeba keramická trubka či vytírací jeskyňka jak jsem pochopila..ale s daným průměrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 08:09 Muž tillecek [133] - SumciRe: prasan
Jak píše Libor, 19-22mm trubička, nejlépe bambusová. Pokud v tom kořeni je otvor podobného tvaru, pak by se jim chtít mohlo. Nechtěl jsem to zase servírovat až pod nos, ale tenhle článek je dostačující návod...
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 07:22 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: LiborSprysl
OK s tou trubkou stačí trubka umělá a vyvrtat tam ten otvor nahoře?Dost jsem viděla nějaký návody, kde mají v trubce otvor nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 06:57 - Re: tillecek
Prečo by sa nemalo chcieť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 05:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikola90
Nikola90 napsala: Vďaka :) dnes mi prišly lorikarie sp.RED a já tam mám len dutý půl kořen.

Je nutná trubka, bambus...či něco podobného - vnitřní průměr 19 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 21:10 Muž tillecek [133] - SumciRe: prasan
Ancistrus chápu, ale lorky... si myslím, že se jim do toho nebude chtít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 20:49 - Re: Nikola90
Mne sa ancíky trú pravidelne v dutom koreni a zdá sa,že je to ich najobľúbenejšia skrýša.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 18:51 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: prasan
Vďaka :) dnes mi prišly lorikarie sp.RED a já tam mám len dutý půl kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 10:46 - Re: Nikola90
Je ím to v podstate jedno a ak nemajú kde,tak sa vytrú (pri vhodných podmienkach) i do rohu akvária.Trieť sa začínajú asi od pol roka až roka života.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 10:42 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – lorikárie sp.RED
Ahojda mám dotaz od jakého stáří se můžou třít a zda samci pro odchov postačí dutý půl kořen nebo palmový ořech polovina nikde nemůžu sehnat nějaký trubky do, které by zalezli tak, co se dá použít jiného?Děkujuuu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 10:42 -
Vďaka dobrej osôbke som zohnal za bombovú cenu ADA River sand Orinoco.Pokúsim sa pre tie moje L-ká vytvoriť útulnejšie prostredie.Vďaka Pavol. ;-) pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:41 Muž hardy [45] Re: O.Tom
samozdrejme ze nejsou velky pohybuji se okolo 2,5cm a 4cm ale rostou jak z vody potlesk hypancistrus.svet-stranek.cz/… koukni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:38 Muž O.Tom [439] Re: hardy
Ty 201 jsem myslím za tu cenu někde... zahlíd, ale ty L333 za 120 určitě ne... nevypadají za tu cenu ještě jako pulci ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:33 Muž hardy [45] Re: O.Tom
najsi jsi chovatele a L201 se daji sehnat do 150kč nebo L333 do 120kc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:32 Muž O.Tom [439] Re: invalida
Jinak každá třetí stránka uvádí něco trošku jiného :)
Úplná jistota co to vlastně mám asi nebude.
Údajně jsou mezi sebou také často zaměňováni L213 a L183.
www.l-welse.com/…

No, ale koupil jsem je jako L213, tak o nich tak mluvím a snažím se k nim tak chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:25 S Muž invalida [3881]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:18 Muž O.Tom [439] Re: invalida
+-28°, beru to jako teplotní kompromis mezi terčovci a zbylou osádkou. Jinak zde v atlase uvádějí až 30°. Původně jsem se poohlížel po L201, L333, L340 kde se uvádějí teploty 30,31,32°.. ale nedal bych to finančně, tak jsem šel aspoň do L213.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:14 S Muž invalida [3881] Re: hardy
Někdy i stupeň dolů způsobí trošku živější chování...i když je asi víc faktorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:12 S Muž invalida [3881]
Ještě mě napadá že na německejch stránkách je u 213 trošku jinačí ryba... někde je uvedeno sp. takže nevíme asi přesně co máme. Tady v atlase je myslím uvedená amazonka ale většinou se uvádí rio tapajos, pará a pár menších přítoků. Tam bych hledal parametry vody teploty atd. A zkus jim dát salát... stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:11 Muž hardy [45] Re: invalida
tak v tom problemy nevidim lka maji radi teplo napr nakych 27-30 stupnu jim nevadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:03 S Muž invalida [3881] Re: O.Tom
Jak to máš s teplotou? U terčů jim asi bude hic......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2013 19:02 S Muž invalida [3881] Re: O.Tom
Jsou noční..to za a a za b..když budou mít hlad vyjedou hned jak jim něco dáš...za c ...třeba žerou kytky atd...co ty si dáš radši špenát z konzervy nebo čerstvě utrženej salátek? Nebo čerstvě utrženou klobásku z vlastní udírny? Postaraj se o sebe...Ryby těžko naučíš žrát v půlhodinový polední pauze jako lidi. My sme tak blbý že si to necháme líbit ale ryby jsou rozumu bystrého. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:55 S Muž invalida [3881] Re: Hansel
Hansel napsal: Myslím že právě poletující bordýlek (ono toho zas tak moc nebude) a samá schovka v kořenech, jsou pro sumcárny charakteristické prvky. Bordel ve vodě= bordel ve filtru.... stydim To nadzvednutí má cosi do sebe ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:39 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: O.Tom
Dej jim čas a oni se otrkaj, jsou to noční rybky a až narostou tak, aby se cítily bezpečně tak se ukážou. I z fotky je vidět, že v noci pro ně nemůže být problem si nacpat pupek. File bych zatim neřešil, ať ti tam nikam nezapadne a zbytečně nekazí vodu. Zrovna u terčovců si myslim že maj dost žrádla naplavenýho do skulin kam se placky nedostanou a tak pro ně stačí jen počkat na noc, než "riskovat" ve dne. Mimochodem nádherně porostlej kořen palec palec Takhle to má vypadat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:35 Muž hardy [45] Re: O.Tom
neres ja mam ty 270 a furt jsou zalezli a nevidim je take vubec zrat,ale rostou kdyz je zahlednu jsou pekny ;-) mam svetle to dno takze ho budu menit pak treba bzdou videt vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:29 Muž O.Tom [439] Re: Hansel
Fotka k příspěvku Jsou tam terčovci :) a celkem už slušně vypasené hejno parmiček černopruhých, takže si tam připadají asi jako morčata mezi psy :)
No, ale jak jsem psal, mám je už měsíce a neviděl jsem je nic žrát ani ty patentky.
Bylo by rozumné, zkusit jim mezi ty dřeva strčit třeba kus filety ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:28 Muž snehulda007 [850] Re: Hansel
Tak gibouš je trošku jinej kalibr smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:24 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: snehulda007
To je ještě prd ;-) aspoň pro mě teda :-D Můj gibbiceps tohle zvládne na dvě máchnutí ocasem :-D a u toho bordýlku asi bude záležet kolik se toho v tom dně schovává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:21 Muž snehulda007 [850] Re: Hansel
Hansel napsal: Ale oni ti 270 zas takoví siláci nejsou aby stěhovali celou nádrž vzhledem k jejich velikosti.
Koukni na tohle... rybicky.net/fotogalerie.php…
To dno bylo původně rovný a tenhle tankodrom z toho udělali za pár dní...Ve finále byl písek jen u stěn a jinak bylo dno holý. smich A toho bordýlku bylo opravdu dost...Ale já mám to dno opravdu jemný
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:17 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: O.Tom
L213 jsou na trochu masitější stravu, ikdyž okurkou taky nepohrdnou a pokud jsou malý tak jsou jen bázlivý a v noci toho požerou dost. To že jsou na dřevě neznamená že ho nutně hoblují. Pokud není nádrž přesvětlená a není tam něco, proč by se za světla cítili ohrožení tak je to přejde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:14 Muž snehulda007 [850] Re: hardy
To teda netuším co to je..do to bych nešel...Flexi jsou vynikající,ale jak říkám,bojím se aby nebyly moc jemný....Asi bych to řešil klasickým křemičitým pískem 2-4mm.Já ho kupoval někde v Hornbachu myslim a prostě jsem vybral pytle ve kterých bylo opticky víc těch tmavých kamínků a pak jsem to doma ještě lehce probral.Prostě pro krásu se musí trpět :-) Hlavně né nějaký barvený dekorační rádobypísky nebo ostrý drtě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:11 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: hardy
Je jedno jestli písek tenhle nebo tenhle, obecně každý jemný písek tmavšího odstínu bude vyhovovat. Právě to bagrování k těm sumcům patří a dokonce mi přijde vůči nim fajn jim tímto dát na výběr, kde si vyhrabou svoje místo na spaní. kytky samozřejmě přivázat, položit kamením nebo přilehnout kořenem. Ale oni ti 270 zas takoví siláci nejsou aby stěhovali celou nádrž vzhledem k jejich velikosti. Myslím že právě poletující bordýlek (ono toho zas tak moc nebude) a samá schovka v kořenech, jsou pro sumcárny charakteristické prvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:06 Muž O.Tom [439] Re: invalida
To by jste mi mohli poradit s mými L213.
Mám je už nějaký ten měsíc a připadá mi to, že snad žerou jen dřevo... mooožna trošku řasy ze dřeva/skla, ale u toho jsem je neviděl.
Neviděl jsem je jít po žádném krmení co do akvária dávám... granule/vločky/artemie/patentky/tablety pro L-ka/okurka.
A nevím, jestli je to dobře. Pořád sedí zalezlí ve dřevech.. ale růst asi rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:00 Muž hardy [45] Re: snehulda007
diky co rikas na tohle dno? www.rajkrmiv.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:58 Muž snehulda007 [850] Re: hardy
Na tmavém dně se budou cítit bezpečneji a nebudou se tolik schovávat.Počítej s tím,že čím jemnější písek budeš mít,tim víc budou bagrovat. Ten můj blboun zašel tak daleko,že místo aby lezl do trubky tak se podhrabával pod ní, ve vodě se pořát vznášel jemnej bordýlek a peremanentně mi ze všech kytek, co nebyly přivázaný k šutru nebo hodně zakořeněný, dělal plovoucí smich Jinak zastínění je určitě vhodný. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:53 Muž hardy [45] Re: invalida
vim ze akva je male,mam tam jen L270
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:52 Muž hardy [45] Re: Hansel
urcite ne bud cerny nebo tmave hnedy,ale asi ten cerny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:48 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: hardy
Když to nebude modrá tak super :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:48 S Muž invalida [3881] Re: Hansel
Ono dost záleží na konkrétním druhu...ty kořeny na trávení nejsou vždycky nutný...no je to složitější. Po udání druhu se bude radit líp. stydim Litráž na chov moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:45 Muž hardy [45] Re: Hansel
dno nesumi,ale co mi vadi ze je svetle.asi zvolim neco z tohodle www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:24 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: hardy
Pokud v současném dně není vápenec (vyzkoušej jestli nešumí v octu), tak by v něm problem být nemusel. IKDYŽ.... dlouho takhle vypadat nebude, bude se blbě odkalovat, a je to jak pěst na oko, a já být sumec, tak se v tom štěrku hrabu držtičkou taky celkem nerad. Vyměnil bych to za obyčejný písek krásné přirozené nahnědlé barvy, nebo jemnější frakci říčního štěrku. Pokud je to na chov sumců, udělal bych jim tam doslova hromadu z kořenů (které potřebují i podpoře trávení). Díky tomu nebudou potřeba nepřirozené roury nebo se dají zahrabat právě do té kupy a hezky schovat. Pak dosadit nenáročnými rostlinami (celou nádrž spíš přistínit). Nejsou to zrovna světlomilci. Mohlo by to klapat ;-) Základ je ta výměna dna a pořízení více shovek v motanici kořenů pokud to chceš přirozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:11 Muž hardy [45] – Lka
ahoj vsem,mam zalozene akvarium 60litru zamerene na l-sumce vim ze je male ale vetsi bohuzel nebude.Jak muzete videt na me prezentaci neni to porad ono,nejvetsi problem bude asi ten svetli sterk,Prosim o radu mam vymenit cele dno za cerne?a jaky druh sterku?a nebo nechat jen hole sklo?diky za rady vsem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.07.2013 21:38 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Smokemesmokee
Pro mě na 99% Pterygoplichthys pardalis ... nebo možná Hypostomus plecostomus ale spíš ten pardalis. Ale je to fuk. U těchto telátek to vyjde na stejno ta péče a nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 21:11 Smokemesmokee – sumeček
Fotka k příspěvku ještě jdena fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 21:11 Smokemesmokee – identifikace ryby
Fotka k příspěvku Dobrý den,
vím,že se tady jedná jen o identifikaci rostlin, identifikaci ryb jsem nikde nenašel, tak se ptám tedy tady vzkušených chovatelů sumců.. Co je tohle za druh sumečka? Sumce moc neznám, maximalně ancíky...:-(
Poradíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 21:29 fiti200 Re: Kryštof
Zdar,mrkni se tady. www.hypancistrus.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2013 18:40 Muž tillecek [133] - SumciRe: Ancik
Jestli je máš v 54 litrech (tvá prezentace), tak jim sežeň jiný domov, protože taková loužička jim nestačí. A tohle vlákno je o L-sumcích, ne o keříčkovcích.
Na ty máš vlákno tady:
rybicky.net/forum/3199-kerickovci--chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:35 Ancik – Sumci
Ahoj, když je totu o sumcích, moc rád bych věděl, co udělat, když mi dva keříčkovci žabí kazí celé akvárko. Mají oba asi 20cm a převracejí i takové kameny, které se mi na ně zdají příliš těžké. Dokonce mi udělali díru v mechové kouli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:47 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kryštof
Vypadá to na L180, víte někdo o někom z Moravy, kdo je ma?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310?od=599