Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 16:36 Muž micz [132] Re: Sedyvlk6
Na tohle dost často stačí ob den až tři dny výměna 1/3 vody. Lepší než chemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 21:03 Sedyvlk6
Poradí nebo pomůže někdo se sehnáním Bactopuru nebo poradí čim ho nahradit při léčbě BRP? Něco co je dostupné?Předem moc děkuji za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2022 21:54 Muž Roger [1873] Re: Darklin
Váš problém je evidentně bordel voda. Osobně doporučuji nekrmit, denní výměna min. 1/3 vody a dosázet rostliny. Ovšem ty jednoduché, rychlerostoucí (např. Limnophila sessiliflora, růžkatec apod. Také plovoucí kytky). Vynechal bych veškerou chemii a hlavně zbytečné léčivo. V tomto případě máte původce ve špatné vodě (chybějící zeleň, nedostatečně zajeté akvárium, nešťastné složení a počet ryb do začátku). Vzduchování neuškodí naopak prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2022 20:29 Muž vlka [3444] Re: Darklin
Čauky, ve svém měním při pravidelné týdenní údržbě polovinu vody. Mám sice cca 80 rybiček, stovky Krevetek a spoustu šnečků, ale zase mám dost rostlinek, takže zatím žádné problémy. Nehnojím, nechemizuji, když se mi po výměně zdá, že tomu něco ,,chemického,, chybí, tak kapánek překrmím. Ono to tak nějak funguje. Přidej brutálně rostlinek - můžeš je přece později po zaběhnutí dát pryč - a bude po problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2022 17:56 Žena Darklin [1] Re: romant
Děkuji za odpověď a chtěla bych se ještě zeptat jak často momentálně měnit vodu a jestli stačí 1/3 nebo víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2022 15:29 R Muž romant [27982] Re: Darklin
Pokud šla celá osádka najednou a akvo nebylo po dobu záběhu nějak krmeno na podporu nitrifikace, myslím že to je ten zdroj problémů. Složení ryb je postaveno na velkých bordelářích s méně dokonalým systémem trávení, tedy jejich odpadní látky jsou velmi agresivní a došlo tak k otravě vysokou hodnotou N látek. Podávání přípravků typu Preventan nemá smysl, daleko účinnější je výměna vody, tedy činnost vedoucí k naředění onoho škodlivého koktejlu. Samozřejmě to nicotné množství prosperujících rostlin se taktéž spolupodílelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2022 14:56 Muž Lojza007 [1182] Re: Darklin
Osobně si myslím, že ty nemoci jsou jen důsledek otravy NO3. Velký množství ryb, které produkují spoustu odpadu a k tomu naprosto minimální množství neodrostlých rostlin a nevyhovující dno, kam veškerý odpad včetně zbytků krmení zapadá a rozkládá se. Navíc ani není jasný, kolik NO3 je ve zdrojové vodě, která to všechno může ještě zhoršovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2022 12:54 Žena Darklin [1] – Doléčit či začít novou léčbu
Ahoj mám přes měsíc založené nové akvárium, rybičky jsem přidala po 3 týdnech od založení akvária (18 ryb na 120l akvarium) . Cca po týdnu mi začali postupně hynout (1 rybicka denně až obden). Všimla jsem si, že často plavou k hladine a težce dychaj a 1 mrtva rybička měla na hřbetě u ocasu bílí chomáč. Usoudila jsem, že jde o otravu dusíkem z nedostatku rostlin (cca 5 kusů) a plíseň= výměna 1/3 vody, přidány rostliny na 20 ks a před 3 dny přidanej Prevent Dajana. Včéra úhyn další rybičky a dneska ráno jsem našla ještě živou rybičku, ale malátnou s celou bílou a rozpadající se tlamičkou a na těle měla malý červený flíčky (utracena). Což světší o bakteriálním rozpadu. Přišla jsem o 5 Pavích oček z 6, 1 Mečovku, 1 Silver mollu a 1 ancistrus= jediné black molly přežili všechny (zatim). Teď má otázka: mám pokračovat s dočištěním společného akvaria Preventem, nebo začít podávat léky ve společným akvariu na Bakteriální onemocnění (momentálně žádná rybička nejeví příznaky) a nebo mužu použít oboje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2022 00:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Magneta
Magneta napsala: Léčila jsem Anti-mykotinem..
- založení prezentace palec
- BRP to určitě nebylo, chované druhy ryb, na tento typ nemoci zas tak často netrpí
- u Vašeho akvária byl zřejmě problém s hromaděním organické hmoty, nedostatečné provzdušnění akvária, aplikace nevhodného léčiva
- teď už je to víceméně jedno,
- akvárium ošetřit přípravkem Acriflavin, následně znovuzaložit, hodně kytek, žádné ryby zatím nekupovat
- vymenil bych to dno za písek, případně písek dolů kamínky nahoru a bude třeba akvárium i odkalovat
- zatím asi vše, případně se ptejte, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 21:51 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Magneta
Antimykotin je na léčbu mykóz=převážně plísní. Upozornění bylo v pořádku, ale řekl bych zbytečná práce. Má zkušenost s tímto přípravkem je pozitivní. Maximálně na chvíli zastaví buněčný růst a způsobí pár deformací na rostlinách. U mě jsem si toho všiml např. u Vallisnerií a Echinodorusů, ale nebylo to nic, aby byl důvod je vyndávat.
Na bakterku musíte nejlépe užít tabletky na bakterie. Jeden výrobce dělá verzi klasik a direct. www.sera.de/…
Nevím jak je to teď dostupné. Berte cokoliv na bakterie.
Ve vašem případě bych léčil celé akvárim. Ty tabletky myslím akorát restartují filtr-pozor na to.
Jen taky myslete na to, že bakteriální rozpad ploutví může být až podružná infekce. Primární může být jiného druhu.
A také to může být celkovými podmínkami v akváriu.(voda, procesy, krmení, stres...)
Kolegové mě kdyžtak upřesní. Na tomto fóru jsou skuteční odborníci. Jen jim musíte podsunout informace.
Má zkušenost je taková, že na FB máte třeba 80% informací aušus. Nebo záměrně zavádějících, protože je tam spousta prodejců včetně správců skupin. Zde je to naopak(až na světlé vyjímky).
Držím Vám palce.

PS: Možná bych ze slušnosti ještě zkusil odpovědět přímo na otázky kolegů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 18:18 Žena Magneta [0] Re: Rovano
Léčila jsem Anti-mykotinem. Rostlinu neznám jménem. Vybrala jsem podle vzhledu a nároků. Ryby jsem dala ancíky (výměna malých za velké, které jsem měla). Ano, neprošly karanténou. Jsem důvěřivá a nevěděla jsem, jak na to. Rostliny jsem vyndala kvůli léku. Na příbalovém letáku je upozornění, že během léčby musí být rostliny odstraněny.
Nevím, co víc dodat. Klidně se ještě ptejte. Zřejmě je to tedy na nové založení akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 11:53 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Magneta
Mohla byste dodat dodatečně prosím informace? Takto ty rybky zemřely zbytečně, pokud nejsou informace čím se léčilo, co to bylo za rostlinu, ryby přidané, proč se vyndaly rostliny atd atd atd. Slouží to pro osvětu a poučení nám všem. Souvisí to i s tím, "co dělat po nemoci". Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2022 21:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Magneta
- založit profil akvária, tím nejspíše začít
- vypsat co nejvíce informací
- podle čeho jste určila BRP?
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 21:16 Žena Magneta [0]
Ahoj, jsem tu nová a hledám info, co si počít s akváriem po nemoci. Rybky dostaly asi BRP. Ach jo. :-( Za 3 dny vymřela většina rybek. Bylo to neuvěřitelně rychlé. Ale pár to po nasazení léčby zvládlo a přežily. Jsou to statečné hrdinky. A teď k otázce. Co s akváriem po nemoci, když tam pár rybek zbylo. Kdyby bylo prázdné, založila bych úplně nově. Ale takhle nevím, jestli rybky někam přesunout a udělat nějakou rychlou dezinfekci nebo prostě jen postupně pomalu čistit a čistit. Květiny úplně nové? Děkorace? Filtr? A kdy přidat nějaké rybí kamarádky? Zvlášť pruhovaná tetra, která zůstala sama se mi zdá "bez nálady" bez kamarádů.
Díky moc za radu od zkušenějších. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2022 23:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Blituska
- nejde o BRP
- příčina je ancistrus (darovat dále)
- vodu lze ošetřit přípravkem Acriflavin v této fázi vývoje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2022 20:01 Blituska – Je to BRP?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám už něco přes rok založené 30l akvárium. Od začátku tam mám 10 razborek trpasličích a krevetky neocaridina. Asi měsíc zpátky jsem se ujala ancitruse (vím, není to úplně v pohodě do tak malého akvária, ale jinak by už byl v rybím nebi). Dnes jsem si všimla, že jedna razborka má něco s ploutvemi. Samozřejmě mě hned napadl bakteriální rozpad ploutví. Ostatní rybičky vypadají v pohodě. Po zkouknutí na internetu nejsem o moc moudřejší. Navíc jsem si všimla, že mám prošlé krmení pro rybičky (mám od Rataje vločky Colour). Může to být příčina? Přikládám fotky jak nemocné rybky, tak i snad zdravé a celého akvária.
Díky za každou radu :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2022 17:16 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: jesterka3
Spolu mohou být, ale ne v 60 litrech. Zkus si něco přečíst např. o mřence nádherné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2022 16:14 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: jesterka3
Chybí tam jakákoliv historie v prezentaci. Za mě bych to akva celé předělal, pokud ty rostlinky hynou.

Musíš brát v potaz i to, že ty ryby v takto udělané nádrži jsou více stresované. Tak je větší šance, že se něco semele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2022 15:37 Žena jesterka3 [0] Re: afc1886
Díky za odpověď. Které ryby jsou teda nevhodné? V atlasu ryb psali, že živorodky, čichavci, mřenky se k sobě hodí. Ptala jsem se i zkušeného akvaristy a ten mi řekl, že žádný problém v tom nevidí, že tyhle ryby můžou spolu být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2022 11:35 R Muž afc1886 [14655] Re: jesterka3
Ahoj, za mě ten zásah do akvária uspíšil to co se už stejně blížilo. Máš tam celkem nevhodně zvolené rybky a málo rostlin. Za mě bych přidal rychlerostoucí rostliny a přitlačil teď na častější výměně části vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2022 11:12 Žena jesterka3 [0] – Léčba ostatních ryb v akva?
Dobrý den, včera mi zemřela živorodka ostrotlamá - nejspíše na bakteriální rozpad ploutví- měla šedobělavé bříško a okousané ploutve na těle. Dlouho se netrápila, protože ještě předchozí den plavala normálně. Chtěla jsem se zeptat na názor zkušenějšího akvaristy, zda by nějakým způsobem léčil ostatní ryby nebo to nějak řešil, když se pohybují aktivně a nic na nich viditelného není. Mám v zásobě Baktopur, stejně tak nemám problém se sehnáním Entizolu - ATB. Poznámka na okraj. Před necelými třemi týdny jsem vyčistila kompletně celé akvárko od řasy, přysypala staré dno, vyměnila vodu a přisadila nové rostliny. Dokoupila jsem 6 nových ryb, které se mají k světu. V akváriu z chemikálií jsou nyní: Sera Aquatan na změkčení body, Sera Nitrivec - užitečné bakterie, trochu soli jako prevence bakterií a kuličky bivoj na rostliny. pH je 7-7,2.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 22:05 Muž Nobody [-14] Re: blackgray
Flek vypadá jako poranění o nějaký předmět v akva.
U třepení ploutví záleží na složení vody, pokud se nejedná o BRP. Domnívám se, že teplota vody je zbytečně vysoká - jen se zkracuje doba života rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 21:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: blackgray
- založit prezentaci, vypsat co nejvíce informací
- nejde o BRP ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 21:13 blackgray – problém s bettou - roztřepené ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
jsme nováčci v chovu rybiček. Akvárko 38l máme založené od března (topné tělísko nastaveno na 25°C, filtr cca na 1/3 výkonu). Od dubna je tam betta a 18 malých neonek modrých (10, po týdnu dalších 10 a 2 betta zabila). K tomu ampulárka, spousta pidi šnečků patrně od souseda z jávského mechu a několik krevetek a otíků. Vrak lodi je keramika, kameny byly spařené v horké vodě.
Beťák začal mít dírečku v ocasní ploutvi a postupně se mu během několika dní začaly dost třepit (viz foto ze dne pořízení a dnes). Do toho má tmavý flek na hřbetě. Působí unaveně, už tolik neplave. Dnes hodně odpočíval na filtru.
Teplota v akvárku 26-27°C, rostlinám se zdá se daří, šneci, otíci i neonky vypadají v pohodě. Voda jako by začala trochu zatouchat. Měníme co týden cca 1/2 nádrže. Naposledy čištěno v sobotu, ale týden předtím ne, takže to teď bylo poprvé po 14 dnech. Před měsícem jsme kvůli namnožené zelené řase omezili světlo (svítí od 9 - 18hod.) a přidáváme Easy-life Algexit.
Betta dostává 1x denně 5-7 granulí Betta Bio Gold. Akvárko doplňujeme proti řase vždy kolem 2ml Easy-life Algexit (zatím po čtvrté vždy po týdnu, naposledy vlastně po 14 dnech), dále Easy-life Easystart vždy poměrově k vyměněnému množství vody (10ml / 50l --> měníme cca 18 litrů, tak dávám kolem 3-3,5ml). Rostliny nehnojíme, daří se jim i tak. Některé krevetky uhynuly, příčinu nevíme. Betta má mírumilovnou povahu, nikoho nelovila. Jen 2x jí 2 neonky oďubávaly ocasní ploutev, tak ty dvě zabila. Jinak nic.
Co byste nám prosím poradili, co by s bettou mohlo být a jak to napravit?
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2021 19:18 Muž vlka [3444] Re: Žloutek
Možná nejde o rozpad ploutví. Neonky, Dánia i Tetry dokážou být ,,dravé,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2021 13:46 Muž Žloutek [0] – Jde o BRP?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem v akvárku zaregistroval asi 4 paví očka s "rozpadající se" ocasní ploutví. Mám podezření na BRP. Jde opravdu o BRP? Pokud jo, jak postupovat? Četl jsem, že vhodný je přípravek Sera Baktopur, opravdu funguje? Popřípadě je i jiná možnost?. V akvárku mám krom pavích oček ještě neonky, dánia pruhovaný, tetry červený a ancistruse. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale lépe to nešlo smich
Edit: Ještě jsem zapomněl dodat, že se jedná o 160 l akvárko, které je založené 9 měsíců. Doteď se žádný větší problém nevyskytl. Všechny rybky jsou čilý a s radostí přijímají krmivo. Jak mám tedy postupovat? Nerad bych o všechny rybky přišel, když už jsem je odchoval. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.07.2020 07:21 R Muž Anthrax [4739] Re: Pecinger
Tak kupovanou mraženou nitěnkou bych nekrmil. Bývá to akorát pěkná břečka, navíc riziková. To už raději koretru nebo artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2020 06:23 Pecinger Re: Anthrax
Je mrazena. Koupena od velkododavatele. Z rybnika neni, ale z nejake pestirny. Presne info a specifikace neznam bohuzel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 12:15 R Muž Anthrax [4739] Re: Pecinger
Ta nitěnka je v jaké podobě a z jakého zdroje? Živá, mražená, lyofilizovaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2020 22:20 Pecinger Re: Jája
Rymovnik jsem dnes vyndal. Dracenu pripadne tez odstranim. V cem by mohly ty kytky vadit prosim?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2020 22:19 Pecinger Re: ctibum
Platinum soil je tam, jelikoz jsem to s tim uz koupil. Ano hnojim 1x tydne.
Filtr cistim klasicky. Vyndam veci ve filtru a vyplachnu v AQ vode.
Mam v tom filtru vatu, molitan a porezni material v puncose. Je to zavesny filtr.
Mam ho zapnuty na minimalni filtrovani kvuli prutoku, aby byl maly.

Dal jsem tam sklo na vrch akvaria. Teplota zvysena na 27 stupnu a dnes delana udrzba ohledne odkaleni 1/3 vody a dana nova. Ta odlezela 2 dny a jeste jsem do ni pridal chemii na odstraneni tezkych kovu atd.

Krmim nitenkou a patentkou z 50%, zbytek susene krmivo pro Betty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 09:34 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Pecinger
Z AQ bych určitě vytáhla i tu dracénu a rýmovník. To také může dost vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2020 07:43 R Muž ctibum [6872] Re: Pecinger
A filtr? Čistíš jak?
Platinum Soil máš proč? Ještě hnojíš do vody. Na těch pár kytek co tam máš v tak malém objemu... Nebo dej lepšï fotku, třeba jen blbě vidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 23:51 Pecinger Re: ctibum
Fotka k příspěvku Jednou tydne, max 1x za 10 dni, menim pul nadrze vody. Odkalim dno od necistot. Houbickou se snazim sundat rasu ze skel. Odstatou vodu minimalne 24 hodin plus do ni pridam pripravek na upravu vody naliji do AQ.

Svitim od 13-22 hodin. Svetlo Chihiros 18 w na 60%.

Nadrz 33x33x40 cm.

Pavi ocka jsou mlade, tak i Ancistrus. Jeste tam je cca 5 krevetek Cherry a 4 sneci.

Substrat je platinum soil.

Fotil jsem to ted v noci. Tak to neni moc videt. Ale alespon pro predstsvu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2020 23:37 R Muž ctibum [6872] Re: Pecinger
Háček je podle mě v bordel vodě od ostatních ryb, v neodpovídající údržbě (jak konkrétně probíhá?) a v nevhodné osádce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2020 23:34 R Muž ctibum [6872] Re: Pecinger
Ancistrus i Paví očka tam nepatří, je to na ně malé. Navíc jsou to čuňata a jejich výkaly znečišťují vodu. Betta by tam měla být sama. Teplotu bych postupně (!) vrátil na 27. Na akvárku by měl být kryt! Betta se chodí nadechovat na hladinu a nachladit by se bez krytu mohla
Bylo by dobré zaregistrovat se a založit prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 23:29 Pecinger Re: silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No predtim jsem tam mel tak rok 27 stupnu a pred mesicem to zaclo s temi ploutvemi. Tak jsem to snizil, aby teplota byla adekvatnejsi teplote venku, ale opet to tedy zvednu a zakryju sklem vrsek, aby dychal pripadne z hladiny teplejsi vzduch.

V cem jinem, tedy muze byt hacek? Ph 7 z vodovodni site. Jsou tam kytky, svetlo mozna o trochu uberu, filtr jede na minimum.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2020 23:12 Silviebaris Re: Pecinger
Bylo 27 stupnů v akvaristice řekli, že nastydl a vy jste snižil na 24...proč? Četl jste někdy něco o chovu bett?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 23:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pecinger
- nejedná se o BRP
- nevhodné podmínky pro chov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 23:06 Pecinger Re: Pecinger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mam taky problem s Bettakem. Viz foto.
AQ 40 litru. Vodu menim co tyden. Hnojim kytky 1x tydne.
Krmim mrazenou i suchou potravou.
Teplota byla 27 stupnu. Poslednich 14 dni 24 C.

Nevite prosim, co s tim?
Esha 2000 kura na 3 dny nepomohla.

V nadrzi je jeste jeden Ancistrus a 3 Pavi ocka a ti to nemaji. Alepson od pohledu.

Betta uz tim trpi mesic.

V akvaristice mi rekli, ze se asi nachladil, jelikoz v nadrzi bylo vice stupnu, nez v byte ( 22 c ).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.05.2020 07:53 R Muž Anthrax [4739] Re: Dark
Chtělo by to fotku. Takhle není poznat, co máš přesně na mysli.
Nicméně podle videa, tam máš moc ryb. 4 betty se řežou navzájem. Nemají se pořádně kam schovat. 3 ancistrusi, apatický čichavec... Takže bych začal řešit redukci osádky, protože tohle složení dříve či později někdo odnese.
Edit: Nikde nepíšeš teplotu vody a objem nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 23:25 Dark – je to brp?
dobrý den, můžete prosím ukistit jestli má moje ryba BRP? Má potrhané ploutve ale zase se často se pere a proplouvá rychle kytkami tak si to mohl potrhat takto... dark52.webnode.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 00:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lenka
- tam ta bakterka musí být včetně mykózy, nemusí se jednat přímo o BRP, u těchto druhů ryb jde většinou o souběh více onemocnění vlivem podmínek chovu v nevhodném akváriu, na tyto druhy ryb je potřeba používat spíše komerční léčiva pro studenovodní druhy ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2020 18:35 Silviebaris Re: Lenka
Zkus ji vyfotit a i akvarium můžeš taky vyblejsknout...Taky by jsi se mohla zaregistrovat,každej nějak začinal...Léky bych tam nedávala,a nechala to zatím jen na častější vyměně vody... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 18:26 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Lenka
I kdyby jí okousali....je to prostě malý.
Chápu že se vám zavojnatky líbí, ale je to jako nacpat pět lidí do unimobuňky.
Přežívat se dá,ale šťastně žít ne!!!
To samé platí i pro ryby ;-)
Edit: Budete s nemocemi válčit neustále....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 18:24 Lenka Re: silviebaris
Ehmmmm - karantena je sklenena koule - vetsinou tu rybka byla den, max. dva.
Vim, ze to neni znacka ideal, ale nebyla moznost ji jinam dat.
Edit: Akvarko mame jen maly - tech 60 litru.
Je tam 1 ancitrak a 3 rybky zavojnatky. Ted uz dve, jedna je od obeda v kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 18:03 Silviebaris Re: Lenka
Jak je velký to akvárium kde je chováš? Ta karanténa má těch zmiňovanych 60 litrů? Chtělo by to upřesnit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2020 17:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lenka
Obávám se, že tady pomůže jen větší akvárium s dostatkem rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 17:29 Lenka Re: achyles73
Takze dat rybku z karanteny zpatky a pockat jak to dopadne? Ted je aktivni... rikam si, jestli ji ty dve neokousaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 17:12 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Lenka
Většinou nikdy neonemocní všechny najednou, ale věřte že zavojnatky jsou do tak malé nádrže nevhodné..... musela byste měnit tak minimálně 10 litrů co dva dny.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413