Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2023 20:25 Muž Freedlo [214] Re: Zdenca112
Urcite si zalozte prezentaci. Duvod nemoci bude s velkou pravdepodobnosti spatne zalozena nadrz, nedostatek rostlin a predcasne pridani rybek. Dva tydny je opravdu malo a s velkou pravdepodobnosti vam odejdou vsechny rybky. Doporucuji precist co nejvice ćlanku pro akvaristy zacatecniky. Napriklad:

www.juwelakvarium.cz/…

rybicky.net/clanky/536-zaciname-s-akvaristikou-zakladani-akvaria

rybicky.net/clanky/781
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2023 20:00 Muž Sha [500] Re: Zdenca112
Dva týdny založené akvárium a přidané ryby. Krásně barevné plastové rostliny místo živých. Doporučuji pročíst témata určená začátečníkům nebo se vaše problémy budou opakovat stále dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2023 19:02 Žena Zdenca112 [0] – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat pořídili jsme si 60l akvárko asi po 2 týdnech do něj dali paví očka 3 samce 7 samicek a dva čističe, jedna rybka porodila rovnou při převážení domů. Poté co jsme je dali do akvarka tak prvních 14 dní v pohodě. Pak začaly rybky postupně a docela rychle umírat včetně té nově narozené. Akvárko čistím jednou týdně, krmim jednou denně. Předtím než umřeli měli buď ze zadečku nebo na ploutvích takový bílý povlak a já už nevím jak je zachránit pokud je to nějaká nemoc jak léčit? Aktuálně mám jednoho samce a samici která před pár dny porodila a teď se jí objevil zase ten povlak. Prosím jak to mám řešit? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2023 14:29 R Muž Anthrax [4739] Re: Libor58
Zkus ten dotaz nějak rozvést (co žerou, v jakém jsou prostředí a jak dlouho, od kdy barvu ztrácejí atd), popřípadě ryby vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2023 14:23 Libor58 – Paví očka
Chtěl bych se zeptat proč paví očka ztráceji barvu? Chybí jim něco? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 09:26 R Muž Anthrax [4739] Re: kikus111
Ahoj. Propadlá břicha a ohnutý hřbet nebudou podle mě záležitost tří dní. Ty ryby asi delší dobu nebyly ve formě a teď je už něco jen dorazilo.
Bez znalosti stravy a podmínek se ale těžko tipuje příčina problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 06:29 R Muž afc1886 [14655] Re: kikus111
Chtělo by to vytvořit a pořádně vyplnit prezentaci akvária, aby šlo dobře poradit. Možná by i víc řekla fotka celého akvária. Kdybych si měl tipnout, tak bych to viděl na nevhodné podmínky v akváriu. Nevhodné dno, nedostatek rostlin atd. Ale to jen tipuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 23:36 kikus111 – Rychlý úhyn pavích oček
Fotka k příspěvku Dobrý den, asi před týdnem jsem pořídila 10 nových pavích oček a 7 neonek. Měla jsem původních pavích oček asi 40, hrozně rychle se mi mnozila a dařilo se jim. Asi 3 den od pridani novych do akvária mi začala původní paví očka extrémně rychle umírat, viditelně nemocní se drží u dna, rychle dýchají a mají potrhanou ploutvičku, neonky jsou všechny v pořádku, nevíte co by jim mohlo být? Na přiložené fotce jsou dvě zjevně nemocná a u samce je vidět i ta potrhaná ploutev. S akváriem nebyly žádné změny krom pořízení novych ryb.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2023 22:51 Muž vlka [3444] Re: Bamonca
Ukončil bych její trápení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2023 17:15 Bamonca – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Co s rybičkou? Co to je?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2023 15:49 PokyTekk2323 – Bublinky Paví očka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda mi někdo neumí říci co za nemoc mají mé paví očka, všiml jsem si že dvě z 5ti mají u vrchní ploutve nějaké bublinky snad bude vidět na fotce děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 18:57 Muž Rybar [-29] Re: Farka7
Ta teplota je maximum snese i míň od 20 C v té soli docela prosperují ,ale málokdo to dělá. S tím střevem ještě vydrží a oni se dobře množí .Brzo budou nové .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 18:02 Farka7 Re: Rybar
Teplota vody 24-25°C. Sůl tedy nepoužíváme ☹️
Edit: Pokud by to bylo střevo, je to asi nevratně špatné, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 18:01 Farka7 Re: Rovano
Vybarvení má od ten týden co ho máme cca stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 17:57 Muž Rybar [-29] Re: Farka7
Vypadá to na střevo . Teplota vody ? Tyto ryby mají rádi slanější braktickou vodu 1.5g soli na litr vody sůl bez jódu . Lepší prosperují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 16:47 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Farka7
Ještě mu slezlo vybarvení-vpředu od hlavy, jestli vidím dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 16:13 Farka7 – Paví očko sameček - červený váček na břiše
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, dnes se u jednoho samečka pavího očka objevil na břiše červený váček, jako když mu leze něco z břicha. Rybičky chováme už delší dobu, ale s tímhle jsme se ještě nesetkali. Tohoto samečka jsme pořídili spolu se samičku před týdnem ze zverimexu. Oba byli v pořádku až dnes, když jsme k nim přidali další párek, který máme asi měsíc a byl v druhém akváriu.
Nyní jsou všechny rybky ve 40 l akváriu, které je založeno asi měsíc, vodu měníme cca 1x týdně 1/3 obsahu. Filtry čistíme zároveň s výměnou vody.
Moc diky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2022 21:23 Muž VLAZA [2] – parazit?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
dnes večer jsem si všiml že rybičce něco visí z řitního otvoru a na výkal mě to přišlo moc velký a nevím co to je můžete mi poradit? (fotka je sice rozmazaná ale další nemůžu pořídit protože už to tam nemá)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 09:11 plouža
dobrý den moje rybka paví očko porodila 2 rybky a plave na boku už 3 dny co se děje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 20:17 Muž vlka [3444] Re: RomanekBorecek
Třeba proč se to Gupce stalo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 13:35 RomanekBorecek Re: vlka
Co přesně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 13:24 Muž vlka [3444] Re: RomanekBorecek
Bez podrobnějších informací o nádrži ti nikdo přesněji neporadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 12:42 RomanekBorecek – Vodnatelnost?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Ploutve mých pavích oček se začaly divně čepýřit, nevím jak to popsat, na fotkách to půjde vidět líp snad. Právě jsem vyčistil polovinu vody a všim jsem si toho, že jedna rybka měla i něco s okem. Tak jsem ji dal do karantény, asi plíseň. Ale potom jsem si všiml ostatních rybek. Já jsem byl teď asi týden nemocný, takže jsem jim neměnil vodu a asi 2 možná i 3 týdny byla nevymeněná. To je možná i důvod. V akváriu mám 12 pavích oček a ancistruse, který je citlivý na různé chemikálie a hrozně nerad bych o něj přišel. Právě mají v akváriu preventin, který snad funguje a neškodí, každopádně se chci poptat o rady a chtěl bych vědět co je ta "vyrážka" na rybách.
Děkuji...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2022 21:50 Muž Jozef [311] Re: vlka
Bohužiaľ to už nie je ako kedysi, čo sa týka odolnosti. Pozri časť chov v článku nižšie. Podobných som čítal viacero, kde sa píše v bledomodrom to isté. Potvrdzujú to aj skúsenosti ďalších troch ľudí čo poznám v mojom meste (aj moja). Dvaja to skúšali viac krát (dva naše obchody) a vždy to dopadlo rovnako ako v článku. Neboli to začiatočníci. S inými rybami nemali problém a ostali pri nich. Ten tretí si nakoniec zohnal od chovateľa z iného mesta a bez problémov. Tie farebné línie sú jednak prešľachtené (menej odolné, nie pre začiatočníkov) a asi ide väčšinou o import s neznámymi chorobami.

akvarko.iplace.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2022 17:37 R Muž ctibum [6876] Re: Radim111
Velikost nádrže, kdy založeno, kdy ryby, jaká údržba, filtrace atd atd. Založ a pořádně vyplň prezentaci nádrže, ať z tebe ty informace netaháme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2022 17:37 Muž vlka [3444] Re: Radim111
Paví očka jsou v podstatě ,,plevel,, ale nádherný plevel. Začal bych střídat mnohem více krmení, krmím denně 2-4x a pokaždé jiným krmivem a střídám cca 20 druhů krmení. Kdykoli můžu - burza, sud s komáří larvou, nitěnky - pokaždé živou. Svítil bych 10-12 hodin denně, klidně přidal vzduchování, filtruješ něčím ? Paví očka jsou považovány za rybičky vhodné pro začátečníky, takže musíš mít problém někde v akvárku. Nejlépe je tady založit podrobnou prezentaci, to se pak radí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2022 14:17 Radim111 Re: vlka
Voda 24-25 , rostliny dostatek, jinak mladé paví očka a ancitrus i mladé ti ok začali umírat dospělí postupně mám je měsíc.. Světlo 6 hodin na časovač... Mám druhé akva tam jiné ryby vše ok toto jsem udělal druhé akva jen paví očka a najednou nějak ochabnou a umírají..
Edit: Krmení jen suché vločky Tetra min flakes a fancy guppy od hikari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2022 13:45 Muž vlka [3444] Re: Radim111
Co voda, co teplota, co rostlinky, co a kdo ostatní obyvatelé akvária, co světlo, čím krmíš, těžko se radí bez informací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2022 09:34 Radim111 – Rada
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím dotaz postupně mi umírají paví očka.. Postupně hubnou,plavou unaveně.. Viz foto... Vodu měním.. Dával jsem eshu2000.. Preventivní... Nic nepomáhá nějaká rada?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2022 23:05 Žena Sarinkaster [0] Re: ctibum
Prezentaci jsem nahrála teď. Jsem úplný začátečník. Nejdříve mi rybky umírali na tuberkulózu a teď zádě jen nevím na co.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2022 22:21 R Muž ctibum [6876] Re: Sarinkaster
Chtělo by to prezentaci nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2022 22:02 Žena Sarinkaster [0] – Paví očko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu. Nevíte někdo co je s touhle rybkou špatně, než stále plave proti proudu vnitřní filtrace, přestane jen když krmim. Pohubla a okolí očí ji jakoby zbělalo. Včera odešla jiná rybka a dnes další, taky plakaly proti proudy a si 2 dny. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 17:04 Ld23 Re: matisk0
Nikdy taky neuškodí list mořského mandlovníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2022 15:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: matisk0
Ještě bych dodala - to tekuté CO2 nedávej, stejně s tím žádný zázrak nevykonáš, spíš můžeš ublížit.
To přidání rostlin je dost důležité - ty ryby (kromě špatných podmínek) se nemají kam schovat, potřebují trochu stínu. Ty stonkové rostliny zasaď k sobě do jednoho trsu a další rostliny dokup na volné místo (hlavně stonkové, ty rostou nejrychleji). Nečekej, až se rozrostou. To může trvat hodně dlouho. Ten pupečník vyndej ze dna a zatím nech plavat, aby to světlo trochu zmírnil. Světlo není silné, ale v tuto chvíli, když ryby mají holobyt, tak je to stresuje. Až AQ zaroste, možná pod tím osvětlením půjdou jen nenáročné rostliny - vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 21:24 Muž matisk0 [0] Re: Anthrax
Vymenil jsme cca pulku a zitra zkusim tretinu a tak dale. A k tomu oba exity, objevila se krupička :-O
Uvidim co bude. A mozna ještě přidám vzduchovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2022 18:32 R Muž Anthrax [4739] Re: matisk0
Vodu bych radši měnil po částech. Klidně 1/2 objemu denně ale ne všechno naráz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 18:17 Muž matisk0 [0] Re: ctibum
Ano pravda, udelal jsem spustu chyb. Dnes posel krunyrovec, cekam ze to půjde s dalsima a zacnu znovu. Vymenit vsechnu vodu a cekat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 17:04 R Muž ctibum [6876] Re: matisk0
Také bych řekl, že to budou nevhodné podmínky. 40 litrů čistý objem, nedostatečně zaběhnuté, ryby po dvou týdnech, v tom živorodky, ancistrusy, relativně málo rostlin, výměna filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2022 14:55 R Muž afc1886 [14655] Re: matisk0
matisk0 napsal: Nebo zacal vadit novy filter?
Od 11.1. máš nový filtr a nic nepíšeš jak proběhla výměna. Když vezmu v potaz, že to akvárium je moc mladé s nedostatkem rostlin, tak bych to tipl na špatné podmínky pro ryby. Za mě bych přidal na rostlinách a začal teď provádět každodenní výměnu části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 12:27 R Muž Anthrax [4739] Re: matisk0
Ano, rostlinky tam máš. To je velmi dobře. palec Ale já mluvím o plovoucích rostlinách. Ty ostré světlo případně rozptýlí. :-) Pokud máš stmívač, tam je o to jednodušší si můj „výstřel do tmy“ ověřit.
Když kouknu na fotku (může klamat) akvárka v prezentaci, tak mi přijde, že na hladině se nějak moc držej bublinky. To jsem viděl v nádržích kde hnilo dno nebo kořen nebo tam bylo překrmováno či přehnojeno. Že by hnilo dno v nové nádrži se mi nezdá. Ale přestal bych zatím hnojit, dal bacha na množství krmiva, stáhl intenzitu světla (i kvůli potencionálním řasám, ať je to snadněji ukočít). A zkontroloval zkontoloval bych kořen. A měnil bych obden třetinu vody. Tedy pokud je pravdu hladina taková „mastná“ jak se mi zdá. Kvalita vody může mít na chování ryb zásadní vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 12:13 Muž matisk0 [0] Re: Anthrax
Rostliny tam mam, maji se aj kam ukryt a vecer kdyz jsem to vypnul tak zustali na miste. Ale zkusim jeste pres den, ubrat nebo zhasnout ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 12:06 R Muž Anthrax [4739] Re: matisk0
Neonky bodou bez viny. Co intenzita osvětlení? Nejde tam příliš silné světlo? Nevidím v akváriu žádné plovoucí rostliny. Ani jiné stinné místo. Změní se tohle chování po zhasnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 11:13 Muž matisk0 [0] Re: Pertinax
Samce v akvarku nemam, zeby je neonky prohaneli? Nebo zacal vadit novy filter? Vubec nevim co se deje ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2022 23:29 Pertinax Re: matisk0
Tohle není chování před porodem, a navíc mají do porodu dost daleko. Spíš vypadají jako vystresované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 19:01 Muž matisk0 [0]
Fotka k příspěvku zdravim, jsem v akvaristike zacatecnik, a samozrejme delam chyby. Ryby jsem nasadil po 2 tydnech. Mam neonky, knunyrovce a pavi ocka. 2 pavi ocka, samci, mi umreli. Samice vypadaj brezi, a dnes zacali se 2 kusy drzet u dna a iba v jednom miste. Nejsou furt na tim miste, ale stahujou se tam casto.
Umrou nebo budou rodit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 22:04 R Muž ctibum [6876] Re: dacanek789
Víc info o nádrži. Velikost, stáří, filtrace, další obyvatelé atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 19:27 dacanek789 – Prosim, co je to za nemoc pavic ocek
Rybky jsou vychrtle a jakoby padali smerem ke dnu, maji trhane plavani .... je jich asi 10 ze 50ti.Akvarium ma pul roku, zarstle, voda se meni co tyden.

Info : www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2021 17:10 Muž vlka [3444] Re: kubin
Dej pryč to dno a přestaň s chemií. Pořiď si co nejvíc rostlin. Paví očka jsou ,,plevel,, který se množí a množí. Jsou to rybičky pro začátečníky a pokud se jim nedaří, je potřeba zásadně změnit podmínky v AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2021 09:55 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: kubin
Pávčata jsou ryby spíš do tvrdší vody, navíc máš substrát, který vodu dokáže ještě změkčit. Pokud máš měkkou vodu mohl by to být problém. Pak bych vypustila chemii, to také rybám nemusí svědčit a častěji bych měnila vodu 2-3x týdně. Pro dobrý chod akvária stačí měnit vodu a přiměřeně hnojit. To týdenní odkalování je také moc časté - do dna je lepší se moc nevrtat. Nic se nesmí přehánět. Nevím kolik hnojíš - akvárko moc zarostlé nemáš, tak bych hnojila hodně opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 18:46 kubin Re: vlka
tak prezentace je založená. Něco málo jsem tam napsal
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc