Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pijavice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pijavice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 21:56 Kateřina Re: Xif
Ano, to je ona ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 21:56 Kateřina Re: Anthrax
Ale já vím! Spíš mě zajímalo, jesi o ní někdo neví něco víc.. Podle netu to vypadá, že tahle je celkem neškodná.. Tak snad je to tak ;-) Děkuji všem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2021 21:40 R Muž Anthrax [4739] Re: Kateřina
Je to chobotnatka, vždyť už jsem ti to psal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2021 21:30 Muž PetrO [752] Re: afc1886
Ne....zatím kamarádím jen s pijavicemi. Takže nějaká jiná potvora..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2021 20:13 Muž Xif [336] Re: Kateřina
Tipnu si, že to bude tahle ta potvůrka

www.aquasabi.com/…

www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2021 19:56 R Muž afc1886 [14655] Re: PetrO
Lasturnatka? coze Viděl jsi někdy lasturnatky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2021 17:52 Muž PetrO [752] Re: Kateřina
Pijavice s kterými bojuji dlouhodobě já vypadají úplně jinak.
Tyhle jsou nějaké "macaté".
Ty moje jsou malé a podlouhlé a je pro ně typický "šmátravý" pohyb.
Taky v akváriu nejsou vůbec vidět ani na skle, rostlinách ani na dekoracích.
Ani na rybách.
Zahlédl jsem je jen ve dně a to jen výjimečně. Většinou na ně narazím ve svetlém kýblu po hloubkovém odkalení.
Po vyprázdnění kýblu sem tam nějaká zůstane přisátá na dně kýblu.

Podle fotky to není až tak poznat, ale nemůže to být třeba Lasturnatka nebo nějaká taková potvora?

Možná by pomohlo video, kde by bylo vidět jak se to pohybuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2021 15:34 Kateřina – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, v akva se mi začalo objevovat toto. Vypadá to jako nějaký druh pijavice. Většinou je jen na skle akva nebo v kamínkách..Na rybkách jsem je ještě nezahlédla.. Co jsou zač? A co s nimi, prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2021 16:52 michmichal Re: Papik
Díky za reakci a radu. Už jsme se rozhodli pro komplet dezinfekci a založení nového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2021 07:47 Muž Papik [617] Re: michmichal
Odpověď máš dole. Buď zkusit šišák bajkalský nebo biologickou likvidaci. U mě zabral miniráček cambarellus diminutus, který se rozmnožil a více než 25 malých mláďat všechny pijavice vyžralo. Ráčky jsem pak daroval dál.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 18:30 michmichal – Pijavice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Chtěl bych touto cestou poprosit o radu.
S nákupem květin jsme do akvária zanesli nějaké pijavice, které napadají rybičky,viz foto. Aktivní to je hlavně pokud se večer zhasne osvětlení. Podle toho co jsme se na zdejším fóru a i jinde dočetli, jedná se asi o Chobotnatku ??? Má někdo z Vás s tímhle zkušenosti a ví jak to zlikvidovat,jinak než zlikvidovat akvárium a začít znovu?

Akvárium má 40l a osádku tvoří 6ks Parmičky duhové, Ancistrus a dvakrát Rájovec. Což přiznám bez mučení ty dva Rájovci byla kravina. Přítelkyně se byla radit v akvaristice a dostalo se jí rady, že to jsou Ploštěnky a ty tyhle rybičky prý baští. Zatím se ale ukazuje, že jsme pořídili spíš krmení pro ty pijavice.

Další rada ještě byla, použít No Planaria. Zkusili jsme nefunguje.

Diky za případnou radu. Michal
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 11:54 Castagnier Re: Papik
Nevim jestli je to tak i u takto malych larev, ale chybi jim ten rozsireny konec a navic se pohybuje po skle jako sneci, nemaji ten typicky pohyb jako pijavice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 10:36 Muž Papik [617] Re: Castagnier
Připadají mi jako pijavice chobotnatka rybí. Podívej se o pár příspěvků níž, kde jsem chobotnatky vyfotil na čtverečkovaném papíře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 10:27 Castagnier – Pijavice nebo plostenka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, zalozil jsem si akvarium a po par tydnech se na skle objevili mali zivocichove. Puvodne jsem je povazoval za hlistice, ale lek proti nim nezabral. Podle tvaru by to mohly byt pijavice nebo plostenky? Poznal by nekdo z vas o co se jedna? Velikost je jen nekolik mm. Dekuji


 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2019 09:20 Muž Papik [617] – Použití šišáku
Pro zájemce připojuji postup testování šišáku podle svých zápisků. Netestoval jsem v akváriu, ale v plastové krabičce, do které jsem nabral vodu z akvária, nalovil cca 20 chobotnatek rybích, 13 kružníků, 2 levatky, 6 menších okružáků a jednoho velkého okružáka 1,5 cm.

Likvidace ráčky je samozřejmě šetrnější a beze ztrát na bezobratlých, proto ji doporučuji přednostně. Bezobratlé z nádrže nevyndavejte, pijavice si mohou zalézt do šnečí ulity a bezpečně v ní vegetovat.

10 g sušeného a drceného kořene šišáku bajkalského (rozdrcený na menší kousky byl už od výrobce) jsem zalil 150 ml vařící vody.
Hrnek jsem přikryl podšálkem a nechal 60 minut louhovat. Louhovat možno klidně i přes noc, výluh začne plesnivět až po cca dvou týdnech. Pokud je uchováván v lednici, tak vydrží jistě déle.

Nejdůležitější je poměr zředění, či-li kolik ml výluhu přidáme na 1 litr vody v nádrži.

Zkoušel jsem poměr 1:100 (na 1 l vody 10 ml výluhu). Pijavice pomřely do 12 hodin. Spolu s nimi nepřežili kružníci a většina menších okružáků. Někteří okružáci se zavíčkovali a po přelovení do čisté vody vylezli až za 28 hodin. Tento poměr je myslím zbytečně agresivní a vyhubí mnoho bezobratlých.

Další pokus za stejných parametrů probíhal s poměrem 1:400 (na 1 l vody 2,5 ml výluhu). Po 24 hodinách všechny pijavice stále žily. Přidal jsem večer dalších 10 ml výluhu, tj. poměr zředění se změnil na cca 1:66. Podle očekávání do rána byly pijavice metvé, ale i většina šneků. Podle studie chtělo počkat 48 hodin, už už bohužel netuším, proč jsem nepočkal.

Při aplikaci šišáku balkalského do nádrže bych tedy doporučil poměr zředění 1:400 a vyčkal 48 hodin. Je třeba odlovovat případné mrtvé bezobratlé, aby se nekazila voda. Pijavice se z vajíčka vylíhne za 4 týdny, takže po měsící bych kúru zopakoval.

Pokud by poměr 1:400 nezabíral zkusil bych zředění 1:150, tj. na 1 l vody 6,6 ml výluhu, nebo raději 1:200 (na 1 l vody 5 ml výluhu).

Na závěr upozorňuji, že se netestoval účinek výluhu na ryby nebo na rostliny.

Edit: Ještě bych doplnil, že jsem kořen v hrnku po celou dobu testování nechal, proto zřejmě po dvou týdnech zplesnivěl. Navíc se po pár dnech vytvořil na povrchu škraloup.

V případě většího množství roztoku by bylo vhodnější výluh přecedit a uchovávat v lednici.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 05:33 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: AsusKD
Já to musím už resit co nejdříve. ..rádci bych nějaký přípravek co by mě toho zbavil hned.
Jako zatím možná nejvhodnější mi přišel NO planaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 22:07 Muž AsusKD [85] Re: Poweres
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 19:57 Muž Poweres [59] - Živorodky
Ještě jednou poprosim. ..Co za lék (pripravek)koupit na pijavice nebo podobne potvory prisate na rybach. Dekuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2018 18:14 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Papik
Přes noc se pijavice vždycky pustily...a nalezly na kerickovce přes den.tak když na sobe nic neměl tak sem ho slovil a komplet vypustil akvá a znovu založil s novým dnem.pijavice se ve starém dne rozmnožily tak to nemělo cenu.každopádně už sem poučen. XXX let sem chytal rybám dafnie , komáry atd.
Už nikdy více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2018 10:04 Muž Papik [617] Re: Poweres
V případě ojedinělých kusů lze pijavice snadno odstranit v solné koupeli, jak píše Prašan níže. Pokud se však stihly rozmnožit, jde o pořádný problém.

Pořídil jsem před necelými dvěma měsíci raka zakrslého Cambarellus diminutus, který se mi hned během prvního týdnu v akváriu spářil. Velké množství menších a větších mláďat zřejmě pijavice sežralo, protože už skoro nejsou vidět. Otázka je, kam potom s mladými raky.

Další možností biologické likvidace je koncentrovaný výluh ze sušeného kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis), který pijavice spolehlivě zabíjí. Bohužel nepřežije i mnoho šneků, hlavně mladších. Chtěl jsem ho původně použít po několika předcházejících pokusech v miskách, ale díky ráčkům to asi nebude potřeba.

Studie, ze které jsem vycházel (týká se chobotnatky rybí - Piscicola geometra) je zde: iopscience.iop.org/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 15:24 - Re: Poweres
Krátky,rýchly kúpeľ v slanej vode.Pijavice sa pustia a rybu okamžite vytiahnuť a vrátiť do akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 19:25 Muž Poweres [59] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím jaky přípravek (lék )pořídit na pijavice.Můj kerickovec má na sobe prisate. ..čim je Prosím zničit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2018 08:34 R Muž Anthrax [4739] Re: Papik
Papik napsal: Tedy pokud nemohou parazitovat i na šnecích. Bohužel některé druhy na šnecích parazitují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 07:15 Muž Papik [617] Re: Papik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nemaje makro objektiv, vycházely fotky mnohem lépe z mobilu, než z digitální zrcadlovky, která měla problém zaostřit. Ani ruční ostření nepomohlo.

Nachytal jsem pár pijavic, což nebyl problém, stačí se rukou ochomýtat kolem rostlin a nachytají se samy. Na fotce jsou dvě do oranžova, v reálu jsou spíš tmavě červené. Dále opravuji tvrzení, že v akváriu jsou stovky pijavic, odhadem spíš desítky, ale přes sto určitě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 08:42 Muž Papik [617] Re: Papik
Při včerejším prostřihu rostlin jsem zjistil, že se pijavice rozmnožily a v akváriu jich jsou stovky. Jen jsem se otřel o rostliny a hned se několik chobotnatek přisálo na ruku. Vlají na listech a hledají hostitele. Čekají na skle, sépiové kosti, na ulitách šneků. Nevím, co s tím.

I kdyby je něco žralo, je jich příliš a vždy nějaká přežije. Napadá mě jediná možnost, pokud to půjde. Všechny ryby přelovit jinam, v akváriu nechat jen rostliny, šneky a raky a pijavice vyhladovět, aby samy vychcípaly. Tedy pokud nemohou parazitovat i na šnecích.

Nikdo tento problém úspěšně neřešil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 12:10 Muž Papik [617] – Decimace gupek
Ty potvory nám vyloženě decimují gupky. Dnes jsem do osolené vody přendaval samičku, která na sobě měla přisáté tři chobotnatky, jednu malou sytě červenou pijavici a několik dalších potvor, které vypadají jako ploštěnky. Sotva dýchala, obávám se, že až přijdu z práce, tak bude břichem nahoru.

Četl jsem, že se ploštěnky na ryby nepřisávají, ale paraziti tak vypadaly. Také jsem objevil leklého nejhezčího samečka, úplně obaleného šneky. Ještě předevčírem rejdil v akvárku a naháněl samičky. :(
Myslel jsem, že zakrslí ráčci začnou ty potvory požírat, ale asi spíš konzumují malé okružáky. Gupky prý ploštěnky žerou, ale ty naše ne a nebo to nejsou ploštěnky.

Rozmýšlím, jestli aplikovat přípravek No Planaria, který by mohl zlikvidovat i pijavice (ale nemusel), když mám konečně tolik různých šneků. Všechny se je odchytit a přendat do plastového boxu nepodaří. :( Navíc jsem četl příspěvky, že i když se po přeléčení nádrže přidali zpět, tak stejně uhynuli. Filtrovat přes aktivní uhlí s čerpací hlavou a molitanem nemůžu.

Nebo ještě předtím zkusit nakoupit šest teter ohnivých a pak je doplnit na deset? Prý je požírají, když se nechají vyhládnout. Gupek už moc nezbývá, takže místo bude :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2018 14:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Acomys
S odstupem jednoho roku konstatuji, že kam jsem strčil ráčky (CPO, C. diminutus), pijavice vymizely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 22:22 Acomys Re: Quido
To na fotkach? To jsou pijavice. Zlikvidovany rackem mexickym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 21:53 Quido Re: Acomys
Ahoj, já narazil na něco podobného. Zjistil jsi co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 04:08 Acomys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku já taky musím mít všechno. stydim Celý život krmím živým a nic, teď si přinesu pár rybek zvenčí a nestačím se divit. Myslíte že mi mohou likvidovat potěr? Zatím likvidují jen šneky, co jsem si všimla, ale i tak bych je tam radši neměla.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2017 08:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tomja
-použití "chemie" k likvidaci v akváriu je poměrně obtížné
-vliv užití působí nejen na ryby ,ale i rostliny a akvárium jako celek (odbouratelnost použitých látek)
-jednotlivě nadále odstranovat idividuálně ,následně rybu ošetřit jakýmkoliv protiplísnovým léčivem na ryby
-kontrolovat filtraci vně i vnitřně
-není určeno druhově ,někdy pomáhá vložení kousku hovězího masa ,obdoba pasti na ploštěnky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 21:10 Tomja – jak dále postupovat
Ahoj, prosím o radu ohledně pijavic. Akvárium mám založeno cca 2 měsíce a jedná se o můj první vážnější pokus o rostlinné akva. Když se akva konečně zaběhlo a já přidal cca před měsícem 10 neonek a 8 krevet vše vypadalo nadějně, ale po týdnu jsem objevil první pijavici. Nyní je stav takový že cca každý 4. den zemře neonka (jsem na 5) a pravidelně cca každý druhý den z nějaké sundávám pijavici. Krevety zatím vypadají v pohodě a šneci taky. Otázkou je co dál. Koupit malou nádrž kam vše přesunu a zkusit chemii? Nechat zdecimovat neonky a doufat že pak pijavice nepůjdou na krevetky a postupně zdechnou? Doopravdy nechci zakládat akva po dvou měsících znova :/
Budu rád za každou radu nebo nápad, dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2017 09:26 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: JirkaŠčobák
Nemůžu to tvrdit s určitostí, ale řekl bych že ano. Mě mexičan zdlábnul žížalu třikrát tak dlouhou, než byl sám, do 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2017 06:23 Acomys Re: JirkaŠčobák
já vylovila z akva celkem tři pijavice a krátce po té poslední koupila ráčky. Od té doby už jsem na pijavice nenarazila, ale nemůžu s jistotou tvrdit, jestli je to těmi ráčky nebo ta poslední vylovená byla opravdu ta poslední co tam byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2017 00:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
V jednom akváriu mám pijavoci(e). Asi víc kusů. Nevíte někdo, jestli je malí ráčci dokáží sežrat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 12:58 Žena niky [13] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku na 3. fotce je v podstatě zachycen způsob pohybu, ve vodě se pohybují vlnovitě. Zdržují se jen ve dně a vylézají pouze za tmy. Jsou mírně zploštělé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2017 23:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: niky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:37 Žena niky [13] Re: vaaclav
Nad nimi jsem také přemýšlela,ale nemají trojúhelníkovou hlavu,přichycují se zadní stranou,jsou červené a jsou spíše kruhovité. V akváriu mám spoustu šneků,následná hnijící tělíčka by také nadělala asi paseku. Slaný roztok jsem už také zkoušela, proto chci založit AQ znovu.
Co použití hypermanganu na desinfekci rostlin? Jde mi jen o ty 2druhy,zbytek jsem ochotna vyhodit.
Přes to, děkuji za reakci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 11:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: niky
Spíš než pijavice to mohou být ploštěnky ale táhle havěti by se dalo zbavit prostředky typu
rybicky.net/forum/18252-no-planaria-vse-kolem
rybicky.net/forum/712-pijavice
rybicky.net/forum/12011-plostenka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 14:17 Žena niky [13]
Zdravím, s pijavicemi jsem nikdy neměla problém, bohužel se mi v AQ objevily v hojném počtu. Jelikož mi ubylo pancéřníčků (těch nejmenších) a krevetek, rozhodla jsem se AQ založit znovu. Má otázka tedy je,zda musím vyhodit i rostlinky a co s filtrem? Mám pěkný Anubias a bucephalandry, kterých bych se nerada zbavovala :-( Jdou alespoň tyto rostlinky nějak ošetřit? Ve filtru jsem si pijavic nikdy nevšimla, přesto ho zřejmě budu muset také restartovat, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 22:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Davids
-co třeba Chobotnatka rybí -Piscicola geometra
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 17:46 Davids – Co to je za cerva?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim o radu, co je na obrazku? Zije to v mem akva, svetla se to boji a nikdy to nevyleze. Je to asi i dost dlouhe.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 19:46 Libor Re: Turbinka
Tak koncentraci ti opravdu neřeknu, protože to dávám podle oka, třeba zkus na jazyk, a krevetky mám Mosury SSSS K14 a Taiwany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 18:45 Žena Turbínka [2558] Re: Libor
A proto se ptám na konkrétní koncentraci a ještě doplním dotaz o konkrétním druhu krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 18:41 Libor Re: Turbinka
Normální kuchyňskou a koncentrace tak, aby neublížila krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 18:24 Žena Turbínka [2558] Re: Libor
Zajímalo by mne o jaké koncentraci a kterou solí (ne/iodidovaná)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2014 18:21 Libor – pijavice
V krevetkáriu jsou pijavice velmi nepříjemné, chemicky se nedají zlikvidovat, já to řeším tak, že udělám slaný roztok, a to takový, aby neublížil krevetkám, ale aby byl nepříjemný pro pijavice, tento naberu do větší inj. stříkačky, nasadím jehlu a roztok vpichuji pod substrát až na dno v místech pravděpodobného výskytu pijavic. Tyto reagují tak, že se snaží ze substrátu vylézt na povrch, kde je pak již pohodlně pochytám pinzetou. Tím eliminuji větší výskyt pijavic u krevetek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:23 Žena moonby [7] Re: malvinator
Z mraženého nevím, ale mohlo to být na nové rostlině apod. Jinak to dokáže přežít měsíce bez jídla, takže jsou dost odolné. Sama jsem viděla jak to leze do ulity šneka a bylo po něm amen. Co jsem měla pokusně odchycené ve sklenici tak tomu vadí sůl. Bylo mi doporučeno použit přípravek na hubení šneků molucid ale dost to rozhasí stabilitu. Ale prý si na tom smysnou i rájovci jako přirození hubiči. Raději jsem investovala do znovuzaložení aqua.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:56 Muž malvinator [0] Re: moonby
Mám sice jenom ryby, ale vadí to mě... a z čeho to může být z mraženého krmení?? Aby po znovu založení to tam znovu neměl?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:49 Žena moonby [7] Re: malvinator
Znovuzaložit aqua, nic jiného nepomůže. Nové dno, rostliny, filtr, akvárko důkladně omýt.. Vybilo mi to komplet celou populaci sakur, zbylo jen pár dospělců rozzureny Kopudivu rybám je to celkem jedno, takže pokud máš jen ryby, tak to není taková hrůza.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6044x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/712-pijavice