Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pijavice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pijavice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2019 09:20 Muž Papik [234] – Použití šišáku
Pro zájemce připojuji postup testování šišáku podle svých zápisků. Netestoval jsem v akváriu, ale v plastové krabičce, do které jsem nabral vodu z akvária, nalovil cca 20 chobotnatek rybích, 13 kružníků, 2 levatky, 6 menších okružáků a jednoho velkého okružáka 1,5 cm.

Likvidace ráčky je samozřejmě šetrnější a beze ztrát na bezobratlých, proto ji doporučuji přednostně. Bezobratlé z nádrže nevyndavejte, pijavice si mohou zalézt do šnečí ulity a bezpečně v ní vegetovat.

10 g sušeného a drceného kořene šišáku bajkalského (rozdrcený na menší kousky byl už od výrobce) jsem zalil 150 ml vařící vody.
Hrnek jsem přikryl podšálkem a nechal 60 minut louhovat. Louhovat možno klidně i přes noc, výluh začne plesnivět až po cca dvou týdnech. Pokud je uchováván v lednici, tak vydrží jistě déle.

Nejdůležitější je poměr zředění, či-li kolik ml výluhu přidáme na 1 litr vody v nádrži.

Zkoušel jsem poměr 1:100 (na 1 l vody 10 ml výluhu). Pijavice pomřely do 12 hodin. Spolu s nimi nepřežili kružníci a většina menších okružáků. Někteří okružáci se zavíčkovali a po přelovení do čisté vody vylezli až za 28 hodin. Tento poměr je myslím zbytečně agresivní a vyhubí mnoho bezobratlých.

Další pokus za stejných parametrů probíhal s poměrem 1:400 (na 1 l vody 2,5 ml výluhu). Po 24 hodinách všechny pijavice stále žily. Přidal jsem večer dalších 10 ml výluhu, tj. poměr zředění se změnil na cca 1:66. Podle očekávání do rána byly pijavice metvé, ale i většina šneků. Podle studie chtělo počkat 48 hodin, už už bohužel netuším, proč jsem nepočkal.

Při aplikaci šišáku balkalského do nádrže bych tedy doporučil poměr zředění 1:400 a vyčkal 48 hodin. Je třeba odlovovat případné mrtvé bezobratlé, aby se nekazila voda. Pijavice se z vajíčka vylíhne za 4 týdny, takže po měsící bych kúru zopakoval.

Pokud by poměr 1:400 nezabíral zkusil bych zředění 1:150, tj. na 1 l vody 6,6 ml výluhu, nebo raději 1:200 (na 1 l vody 5 ml výluhu).

Na závěr upozorňuji, že se netestoval účinek výluhu na ryby nebo na rostliny.

Edit: Ještě bych doplnil, že jsem kořen v hrnku po celou dobu testování nechal, proto zřejmě po dvou týdnech zplesnivěl. Navíc se po pár dnech vytvořil na povrchu škraloup.

V případě většího množství roztoku by bylo vhodnější výluh přecedit a uchovávat v lednici.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 05:33 Muž Poweres [57] - ŽivorodkyRe: AsusKD
Já to musím už resit co nejdříve. ..rádci bych nějaký přípravek co by mě toho zbavil hned.
Jako zatím možná nejvhodnější mi přišel NO planaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 22:07 Muž AsusKD [85] Re: Poweres
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 19:57 Muž Poweres [57] - Živorodky
Ještě jednou poprosim. ..Co za lék (pripravek)koupit na pijavice nebo podobne potvory prisate na rybach. Dekuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2018 18:14 Muž Poweres [57] - ŽivorodkyRe: Papik
Přes noc se pijavice vždycky pustily...a nalezly na kerickovce přes den.tak když na sobe nic neměl tak sem ho slovil a komplet vypustil akvá a znovu založil s novým dnem.pijavice se ve starém dne rozmnožily tak to nemělo cenu.každopádně už sem poučen. XXX let sem chytal rybám dafnie , komáry atd.
Už nikdy více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2018 10:04 Muž Papik [234] Re: Poweres
V případě ojedinělých kusů lze pijavice snadno odstranit v solné koupeli, jak píše Prašan níže. Pokud se však stihly rozmnožit, jde o pořádný problém.

Pořídil jsem před necelými dvěma měsíci raka zakrslého Cambarellus diminutus, který se mi hned během prvního týdnu v akváriu spářil. Velké množství menších a větších mláďat zřejmě pijavice sežralo, protože už skoro nejsou vidět. Otázka je, kam potom s mladými raky.

Další možností biologické likvidace je koncentrovaný výluh ze sušeného kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis), který pijavice spolehlivě zabíjí. Bohužel nepřežije i mnoho šneků, hlavně mladších. Chtěl jsem ho původně použít po několika předcházejících pokusech v miskách, ale díky ráčkům to asi nebude potřeba.

Studie, ze které jsem vycházel (týká se chobotnatky rybí - Piscicola geometra) je zde: iopscience.iop.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 15:24 Muž - [3449] Re: Poweres
Krátky,rýchly kúpeľ v slanej vode.Pijavice sa pustia a rybu okamžite vytiahnuť a vrátiť do akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 19:25 Muž Poweres [57] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím jaky přípravek (lék )pořídit na pijavice.Můj kerickovec má na sobe prisate. ..čim je Prosím zničit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2018 08:34 R Muž Anthrax [3591] Re: Papik
Papik napsal: Tedy pokud nemohou parazitovat i na šnecích. Bohužel některé druhy na šnecích parazitují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 07:15 Muž Papik [234] Re: Papik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nemaje makro objektiv, vycházely fotky mnohem lépe z mobilu, než z digitální zrcadlovky, která měla problém zaostřit. Ani ruční ostření nepomohlo.

Nachytal jsem pár pijavic, což nebyl problém, stačí se rukou ochomýtat kolem rostlin a nachytají se samy. Na fotce jsou dvě do oranžova, v reálu jsou spíš tmavě červené. Dále opravuji tvrzení, že v akváriu jsou stovky pijavic, odhadem spíš desítky, ale přes sto určitě.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 08:42 Muž Papik [234] Re: Papik
Při včerejším prostřihu rostlin jsem zjistil, že se pijavice rozmnožily a v akváriu jich jsou stovky. Jen jsem se otřel o rostliny a hned se několik chobotnatek přisálo na ruku. Vlají na listech a hledají hostitele. Čekají na skle, sépiové kosti, na ulitách šneků. Nevím, co s tím.

I kdyby je něco žralo, je jich příliš a vždy nějaká přežije. Napadá mě jediná možnost, pokud to půjde. Všechny ryby přelovit jinam, v akváriu nechat jen rostliny, šneky a raky a pijavice vyhladovět, aby samy vychcípaly. Tedy pokud nemohou parazitovat i na šnecích.

Nikdo tento problém úspěšně neřešil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 12:10 Muž Papik [234] – Decimace gupek
Ty potvory nám vyloženě decimují gupky. Dnes jsem do osolené vody přendaval samičku, která na sobě měla přisáté tři chobotnatky, jednu malou sytě červenou pijavici a několik dalších potvor, které vypadají jako ploštěnky. Sotva dýchala, obávám se, že až přijdu z práce, tak bude břichem nahoru.

Četl jsem, že se ploštěnky na ryby nepřisávají, ale paraziti tak vypadaly. Také jsem objevil leklého nejhezčího samečka, úplně obaleného šneky. Ještě předevčírem rejdil v akvárku a naháněl samičky. :(
Myslel jsem, že zakrslí ráčci začnou ty potvory požírat, ale asi spíš konzumují malé okružáky. Gupky prý ploštěnky žerou, ale ty naše ne a nebo to nejsou ploštěnky.

Rozmýšlím, jestli aplikovat přípravek No Planaria, který by mohl zlikvidovat i pijavice (ale nemusel), když mám konečně tolik různých šneků. Všechny se je odchytit a přendat do plastového boxu nepodaří. :( Navíc jsem četl příspěvky, že i když se po přeléčení nádrže přidali zpět, tak stejně uhynuli. Filtrovat přes aktivní uhlí s čerpací hlavou a molitanem nemůžu.

Nebo ještě předtím zkusit nakoupit šest teter ohnivých a pak je doplnit na deset? Prý je požírají, když se nechají vyhládnout. Gupek už moc nezbývá, takže místo bude :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 14:28 Muž JirkaŠčobák [3220] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Acomys
S odstupem jednoho roku konstatuji, že kam jsem strčil ráčky (CPO, C. diminutus), pijavice vymizely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 22:22 Acomys - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Quido
To na fotkach? To jsou pijavice. Zlikvidovany rackem mexickym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 21:53 Quido - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Acomys
Ahoj, já narazil na něco podobného. Zjistil jsi co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 04:08 Acomys - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku já taky musím mít všechno. stydim Celý život krmím živým a nic, teď si přinesu pár rybek zvenčí a nestačím se divit. Myslíte že mi mohou likvidovat potěr? Zatím likvidují jen šneky, co jsem si všimla, ale i tak bych je tam radši neměla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2017 08:46 R Muž lacewings [4880] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tomja
-použití "chemie" k likvidaci v akváriu je poměrně obtížné
-vliv užití působí nejen na ryby ,ale i rostliny a akvárium jako celek (odbouratelnost použitých látek)
-jednotlivě nadále odstranovat idividuálně ,následně rybu ošetřit jakýmkoliv protiplísnovým léčivem na ryby
-kontrolovat filtraci vně i vnitřně
-není určeno druhově ,někdy pomáhá vložení kousku hovězího masa ,obdoba pasti na ploštěnky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 21:10 Tomja - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – jak dále postupovat
Ahoj, prosím o radu ohledně pijavic. Akvárium mám založeno cca 2 měsíce a jedná se o můj první vážnější pokus o rostlinné akva. Když se akva konečně zaběhlo a já přidal cca před měsícem 10 neonek a 8 krevet vše vypadalo nadějně, ale po týdnu jsem objevil první pijavici. Nyní je stav takový že cca každý 4. den zemře neonka (jsem na 5) a pravidelně cca každý druhý den z nějaké sundávám pijavici. Krevety zatím vypadají v pohodě a šneci taky. Otázkou je co dál. Koupit malou nádrž kam vše přesunu a zkusit chemii? Nechat zdecimovat neonky a doufat že pak pijavice nepůjdou na krevetky a postupně zdechnou? Doopravdy nechci zakládat akva po dvou měsících znova :/
Budu rád za každou radu nebo nápad, dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2017 09:26 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: JirkaŠčobák
Nemůžu to tvrdit s určitostí, ale řekl bych že ano. Mě mexičan zdlábnul žížalu třikrát tak dlouhou, než byl sám, do 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2017 06:23 Acomys - Z donucení miníčkaRe: JirkaŠčobák
já vylovila z akva celkem tři pijavice a krátce po té poslední koupila ráčky. Od té doby už jsem na pijavice nenarazila, ale nemůžu s jistotou tvrdit, jestli je to těmi ráčky nebo ta poslední vylovená byla opravdu ta poslední co tam byla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2017 00:13 Muž JirkaŠčobák [3220] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
V jednom akváriu mám pijavoci(e). Asi víc kusů. Nevíte někdo, jestli je malí ráčci dokáží sežrat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 12:58 Žena niky [13] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku na 3. fotce je v podstatě zachycen způsob pohybu, ve vodě se pohybují vlnovitě. Zdržují se jen ve dně a vylézají pouze za tmy. Jsou mírně zploštělé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2017 23:30 R Muž vaclav [12290] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: niky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:37 Žena niky [13] Re: vaaclav
Nad nimi jsem také přemýšlela,ale nemají trojúhelníkovou hlavu,přichycují se zadní stranou,jsou červené a jsou spíše kruhovité. V akváriu mám spoustu šneků,následná hnijící tělíčka by také nadělala asi paseku. Slaný roztok jsem už také zkoušela, proto chci založit AQ znovu.
Co použití hypermanganu na desinfekci rostlin? Jde mi jen o ty 2druhy,zbytek jsem ochotna vyhodit.
Přes to, děkuji za reakci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 11:28 R Muž vaclav [12290] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: niky
Spíš než pijavice to mohou být ploštěnky ale táhle havěti by se dalo zbavit prostředky typu
rybicky.net/forum/18252-no-planaria-vse-kolem
rybicky.net/forum/712-pijavice
rybicky.net/forum/12011-plostenka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 14:17 Žena niky [13]
Zdravím, s pijavicemi jsem nikdy neměla problém, bohužel se mi v AQ objevily v hojném počtu. Jelikož mi ubylo pancéřníčků (těch nejmenších) a krevetek, rozhodla jsem se AQ založit znovu. Má otázka tedy je,zda musím vyhodit i rostlinky a co s filtrem? Mám pěkný Anubias a bucephalandry, kterých bych se nerada zbavovala :-( Jdou alespoň tyto rostlinky nějak ošetřit? Ve filtru jsem si pijavic nikdy nevšimla, přesto ho zřejmě budu muset také restartovat, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 22:27 R Muž lacewings [4880] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Davids
-co třeba Chobotnatka rybí -Piscicola geometra
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 17:46 Davids - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Co to je za cerva?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim o radu, co je na obrazku? Zije to v mem akva, svetla se to boji a nikdy to nevyleze. Je to asi i dost dlouhe.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 19:46 Libor - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Turbinka
Tak koncentraci ti opravdu neřeknu, protože to dávám podle oka, třeba zkus na jazyk, a krevetky mám Mosury SSSS K14 a Taiwany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 18:45 Žena Turbínka [2555] Re: Libor
A proto se ptám na konkrétní koncentraci a ještě doplním dotaz o konkrétním druhu krevetky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 18:41 Libor Re: Turbinka
Normální kuchyňskou a koncentrace tak, aby neublížila krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 18:24 Žena Turbínka [2555] Re: Libor
Zajímalo by mne o jaké koncentraci a kterou solí (ne/iodidovaná)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2014 18:21 Libor – pijavice
V krevetkáriu jsou pijavice velmi nepříjemné, chemicky se nedají zlikvidovat, já to řeším tak, že udělám slaný roztok, a to takový, aby neublížil krevetkám, ale aby byl nepříjemný pro pijavice, tento naberu do větší inj. stříkačky, nasadím jehlu a roztok vpichuji pod substrát až na dno v místech pravděpodobného výskytu pijavic. Tyto reagují tak, že se snaží ze substrátu vylézt na povrch, kde je pak již pohodlně pochytám pinzetou. Tím eliminuji větší výskyt pijavic u krevetek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:23 Žena moonby [7] Re: malvinator
Z mraženého nevím, ale mohlo to být na nové rostlině apod. Jinak to dokáže přežít měsíce bez jídla, takže jsou dost odolné. Sama jsem viděla jak to leze do ulity šneka a bylo po něm amen. Co jsem měla pokusně odchycené ve sklenici tak tomu vadí sůl. Bylo mi doporučeno použit přípravek na hubení šneků molucid ale dost to rozhasí stabilitu. Ale prý si na tom smysnou i rájovci jako přirození hubiči. Raději jsem investovala do znovuzaložení aqua.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:56 Muž malvinator [0] Re: moonby
Mám sice jenom ryby, ale vadí to mě... a z čeho to může být z mraženého krmení?? Aby po znovu založení to tam znovu neměl?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:49 Žena moonby [7] Re: malvinator
Znovuzaložit aqua, nic jiného nepomůže. Nové dno, rostliny, filtr, akvárko důkladně omýt.. Vybilo mi to komplet celou populaci sakur, zbylo jen pár dospělců rozzureny Kopudivu rybám je to celkem jedno, takže pokud máš jen ryby, tak to není taková hrůza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 19:05 Muž malvinator [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, prosim vás tyhle pijavice mám tak 3 měsíce v akvárku, nevim jak se toho mám zbavit, drží se na dřevě a na kokosu, zabíjím to, ale stejně se to furt množí, předem díky za rady :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 15:58 Ria542 Re: Ciffik
Ale niéééé... sad koniec mojej akvaristickej kariéry... ak sa toho rýchlo nezbavím, tak to môžem zabaviť :( Prosím, ako sa toho môžem zbaviť??? Môže to vyliezť von z akvária? Štrk mám z akvaristiky, premytý, viz moja prezentácia Konečne Aquael. Ako by to mohlo ublížiť krevetám??? Prosím pomôžte mi zbaviť sa toho!!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 09:46 Muž Ciffik [760] - RostlinyRe: Ria542
Je to druh pijavice, nic moc pěknýho v akva. Máš dno příp. kameny z potoka? Nejčastěji bývá na spodní straně větších kamenů. Celkem ochotně se množí smich nezávidím

Co se rybek týče, ty budou v pohodě. U krevetek už si tak jistej nejsem. Budou dělat zlobu. Ale to spíše odhaduju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 07:12 Ria542 - RostlinyRe: Ciffik
Hej, nejak sa to blbo preformátovalo tone Netuším čo je erbopdella, d´ufam, že žiadny hnus.... Dá sa to nejak zneškodniť/vyplieniť z akvária? Môže to niečo spraviť rybám, prípadne krevetám? Dokáže to prežiť mimo vody??? Ďakujem za odpovede! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 22:05 Muž Ciffik [760] - RostlinyRe: Ria542
ty fotky jsou s prominutím na ... tipnul bych Erpobdellu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 20:53 Ria542 - Rostliny – živočíchy v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, už pred cca 2 mesiacmi som založila 30 litrové akvárium. Na jednej stene som objavila takého divného živočícha. Vylovila som ho a považovala som to za vyriešené, keďže ďalší neboli, ale dnes som našla ďalších 3 :(Btw neviem čo to je, dufam že nič zlé a k tomu riešitelné... má to dva konce ktorými sa to vie prychitiť, vie sa to výborne naťahovať a riadne to drží na sieťke... prikladám foto, prosím Vás, čo to je a čo mám spraviť, aby to zmizlo???!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 17:36 Jery - Rostliny
Osobně teď delší dobu řešim postupný úbytek krevet. Mám asi 70 l krevetárium s red chery a před asi měsícem jsem našel jednu pijavici. Protože mi odešlo světlo nad akva, tak jsem nesvítil a dnes jsem našel asi 3 ve štěrku na skle. Docal mě to znepokojuje a začínám se děsit možné souvislosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:40 Muž vlacek [402] Re: xx
Ja mam nitenky pro panciky jako zasobu krmeni a nemam s nimi problem. Zustavaji jen v mistech, kam pancici nemuzou. Obcas pisek prozenu cerstvou vodou a pancici se pak "pasou" na vyfoukanych nitenkach. Chobotnatka to urcite neni, je dost jina. Asi budu muset odsat pisek v miste, kde zrovna bude. Na zradlo ji totiz tezko vylakam, kdyz ho ma dostatek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:59 xx Re: vlacek
Ty nitěnky trvale ve dně nejsou dobře. Normálně by se dala chytit tak, že do místa kde naposledy byla by se dal chomáček nitěnek a přikryl by se plochým kamenem. Pak by stačilo čas od času kámen zvednout a pijavici na něm přisátou vyhodit.

Kdyby to byla chotnatka, tak se bude muset z ryby sundat pinzetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:45 Muž vlacek [402] Re: xx
Diky za odkazy. Co presne mam nevim, nikdy jsem to cele nevidel, jen tak 2cm vylezla z pisku a vlnila se. Bylo to stranou, na ktere urcite nebyla prisavka. Je to ploche, hnedave barvy. Asi jesm si ji pritahl s nitenkami. Na necem ale vyrust musela, mozna na nitenkach, ktere mam v pisku trvale. I kdyby se ale zivila mekysi a hmyzem, tak predpokladam rybickou do 2cm nepohrdne, ma-li ji jak chytit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:18 xx Re: vlacek
Na rybách cizopasí např.:

Piscicola geometra - chobotnatka rybí
www.biopix.net/…
www.biolib.cz/…

Hemiclepsis marginata - chobotnatka pestrá
www.biolib.cz/…
www.anemoon.org/…

Většina našich pijavic se živí hmyzem a měkkýši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 13:58 Muž vlacek [402]
Ma nekdo zkusenost jak jsou pijavice nebezpecne pro ryby? V akvariu mi neco delalo "krtince", az jsem dnes zjistil, ze je to pijavice. Kdyz se natahne tak ma asi 4cm. V akvarku odchovavam male pancernicky, tak bych chtel vedet, jak je nebezpecna nebo jestli ma nekdo nejakou radu jak ji chytit? Dosud se mi to nepodarilo, dokaze se v pisku stahnout az ja nevim kam. Sotva jsem se zbavil flubenolem plostenek, mam pijavici :-( Flubenol uz aplikovat nehodlam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 07:10 Muž gati [13] Re: Fugee
Zdravím,já ty potvory jednou do akva dotáhl s novýma rostlinama.Měl jsem jich v akváriu docela dost,byly zalezlé skoro všude,ve štěrku,pod dekoracema,pod krycím sklem. Co jsem viděl při čištění akva tak jsem vytáhl,ale nijak zvlášť jsem to neřešil,ztratilo se to samo.Rybám to nijak neškodilo...tak to je moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 23:13 Muž Fugee [41] Re: Nobody
Jasně, chápu. :-) Zatím jsem v akváriu viděl jen jednu, a tu jsem hned vyhodil, tak tam snad jiná nebude, třeba byla jen jedna.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 5428x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/712-pijavice