Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2019 17:27 Silviebaris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 17:18 Muž Zubic [18] – Poraďte
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co jí je?? Je nafoukla a má najezene šupiny. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 18:47 Miska – Je to columnaris?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Objevila jsem to vcera u neonek maji to zatim 3. Jak to mam lecit? Nasla jsem ze by to mohlo byt columnaris, maji to jen na tlame. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 16:40 Muž Skoro důchodce [21] Re: jann.masekk
Taky tam nic nevidím. Krupička opravdu vypadá jako krupice. Bývá to několik zhluku-zrnek pohromadě. Dá se z rybky odstranit štětečkem (seškrábnout) na místě je potom viditelné narušení pokožky rybky. Řekl bych že patří k lépe léčitelným chorobám.
rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 09:57 Muž Driv3r [236] Re: jann.masekk
z fotek není nic poznat.ani prezentaci nemaš a ono se těžko věští. :-( .
vzhledem k tomu že jsou to živorodky a ty jsou znamy prasatka.Tak bych soudil na nějakou plisen a zanedbanou udržbu.
Rada co dal?
Měn častěji vodu!než začneš lej do akva léčiva.přidanim vyluhu nic nezkazíš,než zjistíš co to je za nemoc.
Více popiš chovaní ryby a změny na těle,případně konkretni tečky nebo zranění.
Pokus se o kvalitnejši foto,připadně založ prezentaci a uved pravdivé udaje o akvariu a péči o něj.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 16:41 jann.masekk – Krupička???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

nejsem si jist nemocí gupky a platy. Co myslíte? V akváriu je to zatím nejrozšířenější jen u dvou rybiček. Popřípadě máte nějaký rady jaké použít léčivo? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 21:42 Muž vlka [3441] Re: MonterMonty
Z 10ti koupených Neonek je jedna ,,vychrtlá,, a z 10ti Teter žhavých je jedna jako luk. Ale je-li to tím jak píšeš nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.07.2019 23:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ctibum
V žádném případě nechci někomu mejt prdel jak se říká , baj voko u šesti lidí z tohoto zdroje byly tyhle galaxky pokřivený , nebo se po čase pokřivily - spíš si myslím že to bude důsledek imbridingu - neustále dokola křížená jedna a ta samá krev - podobně třeba jako neonky začnou po rozplavání "poskakovat" nebo jsou jinak zdeformované -vychrtlé a pod - ale samo je to jen moje "úvaha" proč se toto děje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2019 21:21 R Muž ctibum [6866] Re: MonterMonty
Já neratovický mám... Křivý byly asi tři z cca padesáti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2019 20:22 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: MonterMonty
Netuším, koupil jsem je na pankrácké burze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2019 19:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Socrates
Nepochází ty galaxky náhodou z Neratovic ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2019 18:10 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Díky, pořídím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2019 17:03 R Muž romant [27981] Re: Socrates
Ano rozmanitou potravu. Popř. doplnit minelály třeba přípravkem Mineral salt od Sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2019 13:02 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
OK, díky.
Zajímavé, že to postihlo jen jednu rybku. Co dělat? Pro jistotu zajistit ještě větší rozmanitost stravy, něco speciálního?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2019 06:14 R Muž romant [27981] Re: Socrates
Vyhledej si pojem, křivice, avitaminóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 20:45 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Králík
To by byla ta nejlepší varianta. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 20:16 Králík Re: Socrates
Možná to bude tím, že už je starý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 20:05 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Danio perlové
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
ani nevím, jestli jde o nemoc nebo nějaký úkaz nebo jestli vůbec o něco jde, ale jeden sameček je teď pořád takhle prohnutý/shrbený. Jsem si na 99% jistý, že předtím jsem žádného takového samečka "do luku" neměl. Netušíte?
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 19:41 rybajekamos Re: Králík
má krycí sklo, nachlazený měchýř jsme taky zvážili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 19:32 Králík Re: rybajekamos
Má akvárium krycí sklo? Z fotografie v prezentaci si nejsem jistý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 18:12 rybajekamos – umírá mi betta
už druhá betta (samec) nám v akváriu pomalu umírá. nevíme proč. už jako dospělého jsme ho kupovali do akvárka a zdravě vypadal měsíc. teď, stejně jako ten předchozí, leží na dně na břiše, jen dýchá a nežere. nemá na sob+ žádné povlaky, žábry vypadají v pořádku, u tlamy žádná plíseň či plísňové fleky a teď je v oddělené nádrži, ve které o o 2 stupně teplejší voda a přidaná sůl, plus vzduchování.. to samé se po měsíci v akváriu stalo i prvnímu samci betty. vzhledem k tomu, že sdíleli společné akvárium s parmičkami, razborkami a samičkami betty a žádné z nich zatím nepostihla žádná "nemoc" nebo trable, tak si nevíme rady co s nimi. setkal se zde už někdo s podobným případem? nebo by nám aspoň mohl poradit? pH i amoniak je v normě, každý týden měníme víc jak třetinu vody. opravdu nevíme, kde by mohl být ten problém. předem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2019 11:05 Žena Rennee [21] Re: Pavla28
jako fakt? no je pravda ze ony jsou jak piraně... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2019 09:24 Žena Pavla28 [210] Re: buchta
Byla nenažraná a zaseklo se ji žrádlo v krku ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2019 08:44 Žena Rennee [21] – Parmička
Fotka k příspěvku Dobré ráno. Dnes jsem si všimla u jedné parmičky (parmička z Oděsy) že má takhle oloupané šupiny. Má to jen ona a kromě tohoto nejeví žádné známky nemoci. Jediné co vím že může být problém, tak že v těch vedrech se mi nedaří udržet vodu na 24 stupňů, jak by ony potřebovaly, ale má 27.... Je v nádrži viz prezentace 160L. Nevíte o co může jít? Díky za názory :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 16:05 buchta Re: vlka
Tak chvíli po tom, co jsem dotaz napsala, tak to rybě odpadlo a už je zas čilá jako rybička...tak nevím co to bylo, každopádně utratit nebylo nutné, děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 19:58 Muž vlka [3441] Re: buchta
Utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 19:36 buchta – něco zvláštního u pusy
Fotka k příspěvku Nejdriv jsem myslela, ze tam ma zachycene nejake jidlo, u cehoz me utvrzovalo to, ze se po ni porad ostatni vrhaji a ji to. Snad by jim plisen nechutnala? Nemohl by to byt nejaky nador? Neni to jen chmyri, jak to vypada na fotce, jsou to jakoby ohlodane tuhe kousky, prave jakoby nadurky, ktere visi od pusy a bud jsou pokryte plisni, nebo se rozpadaji, jak je ostatni okusuji, a tim je z toho ten chomac. Co s tim? Asi ji dat do karanteny, ale vaham s tim, protoze doufam, ze ji to ostatni utrhnou. Vsimla jsem si toho asi pred ctyrmi dny, velky to bylo asi stejne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 21:48 R Muž ctibum [6866] Re: HofyCZ
Než ti někdo odpoví, bylo by dobré uvést maximum informací o nádrži a přidat celkové foto - ideálně založit prezentaci. Ať se zbytečně neřeší problém jedné rybye, když může být příčina někde jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 08:03 HofyCZ – Copak to je za divnou "plisen" ?
Fotka k příspěvku Dobry den,

dnes jsem zjistil, ze muj skalarek ma na jeden strane nejake dve plisne. Muzete mi poradit, co to je, jak to resit, nebo mu ukratit trapeni? Dekuji

EDIT: zjistil jsem, ze to je asi cs.wikipedia.org/…. Mohu zacit lecbu v karantene pomoci pripravku esha 2000 ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 17:32 Komár – Bichir senegalský
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, pls co se mu to udělalo na tom ocasu? Nebude to mít víc jak týden. Foto nic moc ale snad to stačí. Přikládám i foto nádrže.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 20:02 R Muž romant [27981] Re: Michal
Rybu bych šetrně poslal na druhej břeh. Vývoj bude asi následující. Dojde k lehkému zlepšení, ale posléze to půjde velmi rychle dolů a ryba půjde stejně kukat. Tedy to je mlj názor, řídit se tím nemusíš, jistě někdo další bude mít názor jiný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 19:47 Michal – Nemoc u Cichlidy Ramirezovy
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu, co je to za nemoc. Mam cichlidku Ramimezovu, na které jsem našel na hlavě bíle vřírky, jakoby akné. Z internetových zdroju jsem si odvodil, že by to mohla být děrová nemoc a nasadil jsem Sera Baktopur direct (3x po trech dnech) a potom eSHa Hexamita. Nicméně bíle vřídky se zvětšují a spojují (viz foto). Lze ramirezku ještě léčit, přápadně jak? Mam zaběhle akvarium 50l, mením cast vody cca po 10 dnech. Jeste tu mam Gupky, které se množí. Díky ta rady...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 22:03 Muž vlka [3441] Re: ter
Z jednoho flíčku se nedá řict, že je to krupička. Sledovat a něco si o krupičce přečíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 08:10 Žena ter [49]
Fotka k příspěvku Dobré ráno,je tohle začínající krupička?Před ocasem.Večer jsem viděla u 3 ryb pár teček.Některé tečky zůstaly tečkami,některé se jakoby "rozpily" do flíčku.Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 21:56 Angus68 Re: Angus68
Sám se omlouvám, ale né bičíkovci, nýbrž s velkou pravděpodobností nálevníky hmm
Apiosoma hmm
Sem překouknul ten povlak za hřbetem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 21:38 Angus68 Re: ZuzanaJirova
Jaké má ta rybka výkaly?
EDIT: Snad vhodná otázka pro možné určení nemoci pravděpodobně způsobené Bičíkovci
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 18:19 ZuzanaJirova – Co je za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
mám cca 2 roky Betu, ale teď se jí udělaly tyto povlaky na krku nebo jak to nazvat. Vodu měním 1-2 týdně. Nikdy se jí nic podobného neudělalo. Nedávno jsem jí koupila nové kytky, tak nevím, zda to může být tím. Moc prosím o radu, vůbec nevím, co s tím, nebo kde jsem udělala chybu. :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 10:55 Žena Elissa [88] Re: jamajcan
Tak super, díky, zkusím to. Krevetky a šneky někam přeházím, to není takový problém :-) A ostatní to snad dají. Ještě jednou díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 10:53 jamajcan Re: Elissa
Ryby ho snášejí bez problému. Ale nesnáší ho bezobratlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 10:40 Žena Elissa [88] Re: jamajcan
Díky, a snesou ho pancéřníčci a krunýřovec? Nemáš s tím zkušenost? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 10:08 jamajcan Re: Elissa
Hledej pojem Vlasovec střevní ahoj
Ještě doplním. Výborný na ně je Sera Med Nematol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 09:36 Žena Elissa [88] – Vnitřní parazit
Ahoj, mám problém s vnitřními parazity v akváriu u živorodek. Nejdříve se objevily u pavích oček a nyní u teter. tone

Jsou to tencí červení červíci vykukující z řitního otvoru (nezalézající při pohybu), rybky s nimi nějaký čas žijí a pak hynou. Z uhynulé rybičky jsem zkusila jednoho vytáhnout a jsou tak 1-1,5 cm dlouzí.

Zkoušela jsem léčit pomocí Aquar Dezin SH, ale bez úspěchu. Napadl mě ještě entizol, ale na veterině mi řekli, že už se nedělá a že mi mohou nabídnout metrobactin. :-|

Prosím poradíte, co by to mohlo být za parazity a jak na ně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2019 23:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MrMovie
-běžné u tohoto druhu ,nic vážného ,pouze je potřeba sledovat průběh ,zda nedojde k vývoji zaplísnění ,postiženého místa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 22:20 MrMovie – Parmička mechová - šupiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Všiml jsem si, že na jedné parmičce se objevil takový býlí vystouplý flíček. na první pohled to vypadá jako odchlípnutá šupina, ale 2x jistý si tím nejsem.

Co by to mohlo být? Foto v příloze, ale moc se nedařilo, jsou ty potvory hodně živé :-D .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 14:20 lunik – Zčernalá Tetra Červenohlavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mám dotaz ohledně tetry červenohlavé. Jedna z ryb regulerně zčernala (viz. fotka, přidal jsem i fotku normální rybky). V podstatě žije takto už několik měsíců. Normálně žere, jenom je hrozně lekavá. Možná je i slepá, nebo špatně vidí. Straní se ostatních.

Nesetkal jste se s tím někdo? Nevíte co to může být? Ani na anglických fórech nemohu najít žádné informace.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 13:17 Angus68 Re: Marylin
Písni na
rybicky.net/nadrze/24034
mohl by ti poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 10:10 Žena Marylin [1] - Amerika – Žábry?
Ahoj, prosim poradte.
Můj Ocelát je asi nemocný. Poslednich asi deset dni polehava na dne v koute, a to tak, ze klidne i na boku a vypada jak mrtvola. Jinak jsem na nem vubec nic neshledala. Az vcera jsem si vsimla, ze prestava chvilema pouzivat jednu žábru a dýchá jen tou druhou. Dnes ho pozoruju asi hodinu, a dycha vyhradne jen tou jednou.
Nutno rict, ze jsem pred nesicem presouvala ryby do mensiho akvarka (ze 480 do 350), a asi po tydnu jsem zjistila ze odesel filtr - v dusledku toho jsem musela jednoho Ocelata uz utratit, nafouklo se mu bricho a uz ani nezral.. tomuhle ale nic nebylo. Pred 14 dny jsem mu poridila noveho maleho ocelata, a asi tri dny na to se zacal takhle chovat. Myslela jsem, ze to je smutek, ale ted jsem si vsimla te zabry. Co myslite, ze to je? Koupila jsem vcera fmc a zvedla teplotu. Jeste tady mam mycopur kdyby to byli treba zaberni cervi.. mam zkusit? (Jinak osadka pouze tito dva ocelati a dva bichiri).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 18:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Trewik
-o to pozitivnější ,odstranit pinzetou ,nasledně ta koupel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 13:49 Trewik Re: lacewings
Děkuji za odpověď, ale červ "nevystupuje" z těla ryby, musel bych kuchat, navíc je dosti malý. Pomohlo by detailnější foto k posouzení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.04.2019 22:24 Žena Raviolka [2148] Re: Anďaska
Vodnatelnost je sama o sobě příznakem, není to nemoc. Takže z "nafouknutí a naježení" ryby nepoznáme příčinu, každpádně je to stav pro rybu velmi stresující a vysilující (ne být nafouklá, ale neovládat osmoregulaci). Ty flíčky jsou taky příznakem - nejspíš bakteriálního onemocnění. Baktérie mohly způsobit vodnatelnost, ale taky to může být druhotná infekce na už oslabené rybě... jde totiž velmi často o baktérie normálně v akváriu přítomné, ale za běžných okolností neškodné.

Všimnout si flíčků je určitě zajímavé pro zjišťování celkové situace - jak jsou na tom ostatní ryby, to především. Ale tady už člověk musí vidět celé akvárium a osádku, znát detaily o průběhu těch aktuálních problémů této ryby, podrobnosti o údržbě a parametrech vody... To už není na "rychle poradit".

Jinak vodnatelnost může nastat v důsledku bakteriální nebo virové infekce, ale i kvůli špatnému chemismu vody, resp. nedostatečné údržbě (velmi časté!), jako následek otravy či selhání organismu z jiného důvodu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197989x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=851