Co je to za nemoc?
No tam je pri Capillaria: Masoten, Neguvon, Concurat, TERAP-FD, TERAP-SH.
Entizol je pri Spironucleus, Hexamita.
Dá sa o tom niekde niečo nájsť? Lebo mne sa nič nepodarilo.
Jak napsal už Roman, osvědčený postup jsi měl v tom odkaze, stačí číst

Chce to číst, je to popsaný v tom odkazu kterej jsem Ti dával včera.
U Entizolu je postup a dávkování následovný: 1 tableta 250mg na 20litrů vody, při 100litrech přidáme jednu tabletu navíc, po třech dnech odkalíme a přidáme na každých 100litrů jednu tabletu po dalších třech dnech odkalíme půl akvária a celý postup opakujeme, je to důležité kvůli vajíčkům Capilárií na které má Entizol účinek až po vylíhnutí. Teplotu vody je vhodné zvýšit na 32°C pro urychlení líhnutí vajíček hlístic a samozřejmě přidáme vzduchování. Na střevní bičíkovce dobře zabírá i Sera bakto tabs. U všech léčiv je důležité dodržet celý postup a správné dávkování aby léčiva byla účinná a nenastala rezistence. V silně zarostlých nádrží se dávkování léčivca zvedá o třetinu. Důležité také je po dobu léčby a minimálně 3-4 týdny po léčbě krmit jen suchým krmivem aby se příliš nezatěžoval trávicí systém.
No to jsi mi teda poradil Bobe, přitížit rybkám tím že tam toho Entizolu dám moc bych rozhodně nechtěl, a tak jem tam dal jenom trošičku abych aspoň něco udělal. Mnohem přínosnější by bylo kdyby jsi mi řekl v jaké koncentraci se to má použít.
Stane sa

všetci sme len ľudia...
Omlouvám se za mylnou informaci, spletl jsem si to se Sera bakto tabs

Bob66 napsal: Sera baktopur direct je i na střevní parazity
Bob66, toto je pre mňa naozaj novinka. Mohol by si prosím ťa upresniť na aké parazity (okrem baktérií) presne to zaberá, prípadne nejaký odkaz, kde sa dozviem viac?
Vďaka.
AqualungVlada napsal: No a jelikož každý říka o tom dávkování něco jiného (někdo 1 tabletka na 20 litrů, někdo že 1 tabletka na 60 litrů), tak jsem tam zatím nastrouhl jen tak pár drobečků a radši s tím počkám ještě.
To jsi si pomohl, než takový postup tak je lepší nic nedělat

Každé léčivo které má zabrat, musí být podáváno v přesném dávkování, jinak léčba pozbývá smyslu a je neúčinná

Sera baktopur direct je i na střevní parazity, ale zabere jen když ho dostaneš do ryb, když ho sežerou

Je určený spíš do pro jezírkové ryby (proto větší tablety). Dříve jsem ho zkoušel, bohužel mě to nikdy nechtěly žrát, takže účinnost nulová

Tááák, velevážené publikum, pyšní na mně asi nebudete, ale vyměnil jsem rybkám v kranténě pečlivě vodu 2x za akvaríjní, abych se zbavil toho Baktopuru a sehnal jsem Entizol 250mg, za tři koruny, jedna pilulka, věřili by jste tomu? No a jelikož každý říka o tom dávkování něco jiného (někdo 1 tabletka na 20 litrů, někdo že 1 tabletka na 60 litrů), tak jsem tam zatím nastrouhl jen tak pár drobečků a radši s tím počkám ještě. A k té diagnóze, myslel jsem že už jsme na to přišli, oddělila se od hejna, už tak před týdnem a jen pomalu poplavávala u hladiny a rychle dýchala, měla ten vláknovitý půhledný trus a poslední den než jsem ji přelovil do karanténí nádrže už vůbec nejedla, ani drobek, jen se na to podívala a tak tím krmením proplavala a zase tam stála někde nahoře, narozdíl do jejího hejna které se na to vždycky ve spodní části nádrže vrhne jako smečka žraloků.
Díky, pochvaly si vážím, opravdu bych je chtěl vyléčit, ale pokud možno s přijatenými náklady... Opět vám děkuji za rady a jdu zkusit sehnat ten entizol.
Zkus se zamyslet, zda-li to má vlastně cenu. Máš potenciálně nemocný 2 rybky za 80,- Kč a budou s tím trošku trable, ale jinak nic proti snaze rybky léčit a moje předešlá pochvala byla za ten postup s oddělenou léčbou, to správný diagnostikování onemocnění a následný výběr vhodné léčby je zásadní.

ale prý ten Baktopur nesnášejí nižší živočichové..
Kruci písek

nejzpíš máš pravdu, o Flagellolu jsem slyšel ale je příliž drahý a musel bych ho kupovat přes internet. V tom případě mě napadá jediné, zkusit sehnat ten entizol. Je to tak?
Keďže uvádzaš, že si kupoval tablety, predpokladám, že celý názov prípravku je Sera baktopur direct. Čo sa týka účinku, oproti vyjadreniu "bakterie ničí taky" by bolo vhodnejšie napísať, že sa používa práve na ničenie baktérií. O použití proti črevným parazitom počujem prvý krát. Obávam sa, či si náhodou nepodľahol nepresným radám obchodníka, ktorý možno v ponuke nemal prípravok vhodný pre teba, tak ti ponúkol to, čo práve mal na sklade. Čo sa týka črevných parazitov, od Sery sa používa Flagellol (črevné bičíkovce) a Nematol (črevné hlístovce a červy).
To je následováníhodný postup.

Ták, včera jsem zakoupil jedno ze dvou léčiv na střevní parazity které měli v obchodě v Brně, je to Baktopur od sery, byl drahý, tak jsem koupil jen tři tablety. Měl by být účinný na ty střevní parazity a teď jsem se na fóru dočetl že prý bakterie ničí taky. Takže obě dvě rybky s podezřením na nákazu byly přemístěny do samostatné nádrže s akvaríjní vodou a s kousíčkem rozpuštěné tablety Baktopur. Jedna už tam plave od včera a druhou jsem tam přelovnul dneska ráno. Doufám že jim to pomůže, moc es v rukávu mi nezbylo. Ale každopádně z toho mám aspoň lepší pocit. Všem děkuji za pomoc. Díky díky

Dobře, díky za radu, zvážím to a aspoň mám plán B

Mohlo by jít o bičíkovce nebo hlístice..léčí se entizolem,ten se dá sehnat na veterině.
Hele ale možná máš pravdu s těmi střevními parazity, něco jsem o tom přečetl a možná je to trefa do černého. Ještě to musím všechno pečlivě prostudovat. Je na to prý i vynikající lék "Sera med professional Flagellol". Opět díky Romane

Pokud jsou výkaly jako bílá vlákna, tak to by ukazovalo na střevní parazity. Já za sebe můžu říct, že bych se léčením jedné rybky nezabýval a pokud by to bylo nutné, její život bych šetrně ukončil. Možné problémy, mnohdy s nejistým výsledkem při léčení bych prostě nepodstupoval. Když už léčit, tak pokud to charakter nemoci dovoluje, jedině v oddělené nádrži, kde mě je jedno, jestli tím jak budu léčit budu i likvidovat nitrifikační bakterie, což je velmi častý průvodní jev při použití léčiv. Samozřejmě, že to neplatí na všechny přípravky. Vždycky to chce před tím než člověk něco do akvária naleje mít dobře nastudovanej návod, to se vyplatí.
Jo a ještě se mi zdá že má ten bezbarvý trus, na té fotce by to mělo jít trošku vidět. Myslel jsem že by to mohla být vodnatelnost ale, mám teplotu 25°C a mění se +- jeden stupeň. Můj typ je zatím že by mohlo něco být s tím měchýřem ale to opravdu nevím jistě a kde sehnat sulfonamidy a neomyciny na léčbu taky nevím.. Snad někdo bude vědět víc. Díky Romane

Tak to ani nepoužívej ať si nepřivodíš nějaký jiný trable, třeba s rozhozenou biologickou rovnováhou. Tu nemoc, pokud to skutečně nemoc je, je nutný nejdříve přesně určit a teprve potom event. cíleně léčit. Nejsem vševěd a na té rybce na fotce nepozoruji nic co by ukazovalo na nějakou mě známou chorobu. Uvidíš až se podívá i někdo jiný, co Ti odpoví. Lépe poradit neumím.

Ahoj Romane, pamatuješ na tu galaxku jak jsem psal že plave u hladiny a otevírá a zvíra pusinku a rychle dýchá. Tak jsem ti ji vyfotil. Pokračuju ve vodoléčbě, ale připadá mi že už to dělají dvě. Včera jsem byl v akvaristice u nás v Blansku a měli tam jen tři druhy léků. Dva byly na plísně, nějaké miko-něco a třetí se jmenoval multi-medikal do hubenu, tak jsem ho koupil, pišou že je na bakteriální onemocnění a vnější parazity, ale ještě jsem ho nepoužil, obsahuje methylenovou modrou, malachytovou zeleň a formaldehyd. Co ja vím tak je to měď a líh. Asi by to spoustě populaci v akva uškodilo. Ale koupil jsem to ze zoufalství. Co říkáš na foto?
romant má pravdu

Ahoj, připadá mi to jako plíseň, ale nejsem odborník. Nezanedbal jsi údržbu? Vyměňuješ pravidelně vodu? Na plíseň by pomohla častější výměna vody, ale zase s mírou ať si nepokazíš rovnováhu v akva. A nebo si přečti nějaké vlákno o plísních, určitě tu je, používá se na ni většinou kuchyňská sůl kterou si rozpustíš třeba malou kavovou lžičku soly ve dvoulitrovce vody a pak to naliješ do akva, ale opravdu si o tom něco přečti. Možná že bude někdo vědět víc.
Začni měnit týdně 1/3 objemu akvária a teď můžeš ten samej objem vyměnit klidně za týden 2-3x. Pravidelný odkalování dna, nepřekrmování ryb a kvalitní fitrace(dostatečnej filtrační objem), to jsou takový základní teze přes který vlak při chovu závojnatek nejede. Určitě by bylo vhodný si zřídit prezentaci daný nádrže a uvést co nejvíce údajů, tak aby ten kdo chce a umí poradit měl ty informace dostupný. To co vidím na těch ploutvích, to je nějaký počínající zaplísnění, který se povětšinou objeví právě v momentě kdy jsou ryby drženy v ne zcela vhodným prostředí.
Omlouvá se za mín informací akvárko má 110Litru a vodu měním asi jednou měsíčně.
Měň často vodu, nic víc nic míň se v situaci kdy nejsou o nádrži kde ta závojnatka je známy žádný informace nedá poradit.

0 01.03.2012 11:59 kokodaj – Prosím nepoznáte nikdo co je to?

Prosím o pomoc nepoznáte tu nikdo co je to za nemoc.Nemohu to z mojí zavojnatky dostat.
Myslím, že tá ide iba na Characidy a kaprovité.
Ja by som ešte pridal ďalšie možné bakteriózy (Aeromonas, Pseudomonas, Septicemia, Mycobacterium,...).
Všetko sú to ťažko liečiteľné choroby, spoľahlivo identifikovateľné iba laboratórne.
Môžeš skúsiť liečiť napr. pomocou Sera Baktopur direct alebo Aquar Terap AB.
0 29.02.2012 15:19 jarka – nemocny cichavec

Ahoj všichni, nevíte na co trpí můj čichavec? Potravu přijímá normálně, chová se normálně, ale poslední dobou vypadá takhle. Ztratil barvu, má vybledlé skvrny po celém těle, místy vypadající jako krvavé a stále jsou větší a větší.
Dokonce na některých místech vypadá poškození kůže, jako by se mu dělali malinké uhříky. Odlovil jsem ho do karantény, protože mám strach, že nakazí i ostatní rybičky, ale vůbec nevím, co mu je a jak jej léčit. Díky za odpověď.
Někdy se na to jde moc vědecky a on třeba přišel její čas, to je taky ta přirozenost kterou jsem zmiňoval.
Edit: Možná drsnější myšlenka, ale má to smysl kvůli jedný rybce podnikat nějaký léčení, když bych znal o co se jedná?
Já vím, ja už dlouho čtu tady na fóru a vím že ty jsi pro tu vodoléčbu a pro to větrání. Tak jsem si hned řekl že to taky zkusím, je to taková přirozená cesta, vždy mě to hned napadne, ale vždycky to byly jen plané poplachy. A teď tam ta rybka tak plave pořát nahoře a pořát tak rychle otevírá a zavírá tou pusou a už to bude asi 5 dní. Já nevím jestli bych sám vybral zprávné léčivo. Tak přemýšlím že podplatím prodavače v akvaristice ať na chvilku zavře a příjde se podívat. Byl bych moc rád kdyby to šlo tou přirozenou cestou. Díky romante

Zkusit nějaké léčivo, to je špatnej postup. Pokud rybka přijímá potravu a nejeví jiný známky potenciálního onemocnění než to zrychlený dýchání, tak bych pokračoval ve vodoléčbě a nechal tomu volnej a přirozenej průběh, ale co já vím, třeba se najde někdo kdo bude takto schopen daleko přesněji určit diagnózu.

Ahoj, jedna galaxka mi začala plavat v horní části nádrže a tak rychle otevírá a zavírá pusinku pořát jako tenhle smajlík

akorat se tak nesměje :( a myslím že i rychleji dýchá. Všechny ostatní galaxky jsou dole u dna v takovém svém hejnu a každou chvilku vyplavou a proženou se tak a vrátí se zpět, ale ta jedna je nahoře u hladiny a tak pomalu si poplavává jenom a všiml jsem si takového malého hrbolku na bříšku kousek za hlavičkou. Možna že ten hrbolek byl i takový červený a větší. Tak jsem začal vyměňovat menši část vody ob den nebo ob dva dny a přidal jsem tam malinko soly dvakrát ale jen dvě štěpítka vždycky (mam krevetky totiž) ten hrbolek se my už zdá menší a červený už není. Jinak normálně jí když krmím a šupiny bych řekl že má taky v pořádku i je pěkně vybarvená. Díval jsem se na nemoci tady ale netuším která by to mohla být. Na fotce by asi nic znát nebylo. A zbytek akváryja vypadá v pořádku jako vždy. A tak ptám se, je to nějaká nemoc? Mám ji lovnout a zkusit nějaké léčivo? Poraďte jaké. Děkuji za jakoukoli pomoc.
Nemyslím si. Kolega romant doplnil mé poznatky, teď je to podle mě především na trpělivosti.
prekrmoval som trocha zo začiatku ale potom mi vyskočila ruducha a musel som brzdiť.nasadil som co2 a neprekrmujem,ruducha ustupuje.mam problem s tvrdou vodou-35dk.pokial som nezačal použivať osmozu rastliny totalne stagnovali.s tou osmozou to ide v tak velkej nadrži pomaly.može ta zmena tvrdoti rozhodiť stabilitu?
Kontrolní otevření filtru po roce, žádný preventivní čištění, ať je pěkně špinavej a tím pádem řádně osídlen koloniema nitrifikačních bakterií. Hodně malejch šnečků to by mohlo svědčit o překrmování ryb a z toho mají ty šnečci dostatek potravy a tak se vesele množí. Do ničeho moc nevrtat a nechat akvárku klid na řádný usazení. Když odkalovat, tak lehkým polechtáním odkalovačem dna a tu frekvenci u takovéto nádrže bych volil měsíční, to častý narušování dna není pro stabilitu nádrže moc dobrým postupem. Ve výměnách vody pokračovat týdně, to je na pochvalu.

Je vcelku normální, že ve filtru se šneci nacházejí. Pokud jich je nadměrné množství, je třeba se zamyslet nad tím, zda nepřekrmuji. Překrmování je totiž rozhodujícím faktorem šnečího přemnožení.
Přidat reakci
1 ...... [141] ...... 226
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191457x