Co je to za nemoc?
Starší reakce
Bylo by jednodušší zřídit prezentaci tvého akva a pak by se lépe dalo poradit. Ale může to být vodnatelnost. Krátce po té co jsem dal ryby do (bohužel ne dlouho zaběhlého akva) Jsem měl podobné problémy často. Ale nikdy se to nepřeneslo na ostatní ryby. Údajně se vodnatelnost přenese spíše pokud ryba uhyne v akva. Pokud ji zavčas vylovíš,tak by to mělo být dobré,ale to bych rád věděl názor zkušenějších,zda se to zakládá na pravdě?
Ty oči nemusí nutně značit vodnatelnost, to může bejt příznak i spousty jiných nezdob, jako třeba nicotnejch podmínek a zvýšenejch N látek apod.
Taky volím stejný postup,pokud se mě stalo,že jednotlivá ryba,měla takovéto zjevné problémy,tak jsem ji radši poslal na druhý břeh,jak kvůli její trápení a hlavně pro ochranu ostatních.

Jedná-li se o jednu rybu, neřešil bych to a poslal jí přes perlivou vodu na druhej břeh a ostatní sledoval. Na téma co té rybě vlastně je nehodlám spekulovat. Podle mě přesnou odpověď na to, čím je sužována bude umět spolehlivě odpovědět jenom veterinární rozbor.
Břišní vodnatelnost...........rybka již nemůže být zachráněna. Je to tak?
Tu hore v tom modrom rámčeku (lište) nájdeš odpoveď


Nevíte někdo co je tohle za nemoc. Nejdřív měla ta tatra jenom tmavší (a nafouklé) bříško a trochu se stranila kolektivu (jako by byla unavenější). Poté se ji za hlavou na jedný straně vytvořila černá skvrna, a nyní střed té skvrny bělá.
Jak sama píšeš v karanténě neměla problém

Nebude tedy problém v tvém akva. Téměř před měsícem jsi řešila problém s rybičkou a teď znova. Sama píšeš že máš miniakva. S velkou pravděpodobností bude problém ve vysokých hodnotách N látek jak zmínil romant a ty vznikají nevhodným prostředím,pokud s tím nic neuděláš,tak nepomůže ani sebečastější výměna vody a všelijaké zázračné vodičky. Ve vodě je mnoho různých bakterií,které čekají na na zhoršené podmínky,pokud jim dáš příležitost,tak jdou po rybách,pokud máš správné prostředí,tak ryby budou zdravé. K tomu,aby ti někdo pořádně poradil,by chtělo udělat prezentaci,jinak je to jen hádání z věštecké koule

To by mohlo ukazovat na vyšší N látky v tom akváriu kde je teď, za častější výměnu vody nic nedáš.
1 04.02.2014 15:12 Viola Opět se na vás obracím s prosbou. Svoji bílou silver molly jsem nakonec vyléčila v karanténě, poté co jsem ji přendala zpět do akva se jí zakalilo oko bíle a trochu se zvětšilo a na párových ploutvičkách se jí udělali bílé puntíky, co by to mohlo být? už 2x jsem ji odlovila do karantény a podruhé se jí oko zvětšilo, přitom v karanténě neměla problém.
Starší reakce
Tak protože ryba v té neadekvátní misce byla ještě včera večer živá a naprosto bez náznaku vnějších parazitů, plísní, oděrek...maximálně přední část lebky byla tmavší ( pohled zvrchu) než zbytek těla, tak jsem jí vártila zpět do akvárka.
Jako má zhoršené reakce, to rozhodně, takže jí ostatní ryby krapet šikanují, když se přibližuje k jejich teritoriu, ale přijde mi, že jí to prospěje víc, než miska.
Ráno jsem teda nevěděla, která přesně ryba to je, ale mrtvou jsem žádnou neobjevila, takže zatím úspěch. Akvárko přisolím a zvýším frekvenci výměny vody. Uvidíme. Rozhodně koordniačně je na tom hůř, ale malátnost mohla být způsobená pobytem v té misce
Je možné, že je to třeba reakce jen na utlačování? vypadá to, že přišla o teritorium totiž...
Budu stručný. Ráno moudřejší večera. Padající ocas, to bych viděl jako nic moc stav a ryba směřuje ke druhýmu břehu. Těch možností co jí sužuje, je hodně a spekulovat se mě nechce.
Je to adekvátně velká mísa vzhledem k rybě, má asi 3 litry.
Voda z akvárka tam je.
A nejde o deformaci páteře při normálním pohybu, ale když stojí tak ocas stáčí...nevím no
Do misky? Jak je velká, je tam aspoň stejná voda jako v akváriu? Ptám se proto, aby jsi ho místo léčení nedorazila.
Myslím si,že pokud má ryba nějak zdeformovanou páteř,tak už těžko něco léčit

Právě jsem vytáhla jednoho pestřence prožkouvané z mojí 300l, protože se choval divně. Schovával se v rohu na hladině, záškuby, zběsilé plavání po nádrži, otírání se o předměty.
Odlovila jsem ho do misky, nechal se chytit, takže je vidět, že je v nepořádku.
Nemá žádné fleky nebo plíseň, ale ta ryba je celá bíle-perleťová, hůř by se to vysvětlovalo.
Vodu jsem osolila, ale je vidět, když stojí na místě, že začíná mít prohnutí páteře u ocasu (doprava)
Mám počkat dorána a hodit do misky vzduchování, nebo to nemá smysl léčit?
Ostatní ryby nejeví příznaky. Děkuji
To je normální. Taky jsem koupil entizol, mykopur a baktopur a snažil se ryby lečit. Jenže mi nepřežila žádná (jedna chcípla na skřípnuté vzduchování). Takže vypadá blbě? Odlovit a zalít jemně perlivou vodou.
Možná zaplísněnou se ještě někdy pokusím léčit, když už to mám koupené, ale prioritně zkusím zlepšit akvárko: výměny vody, víc torbenu.
Já to uváděl obecně a zrovna u tohoto případu to tak není. A s tím nakažením, když to přeci začnu léčit, přidávat léčiva atd., tak už se to snažím potlačit. Mě prostě jen dostalo to s tím poměrem ceny léčiva a nové rybky.
Samozřejmě,tento přístup k tomu zaujmu pokud si myslím,že už je to spíš trápení,než léčení

Což si v tomto případě dle fota myslím.
Dost dlouho jsem to tak měla, chápu Tě. A pořád tak trochu mám... Jenže nemocná ryba (ne vždy, ale často) nakazí ostatní, způsobí jim nepohodu, takže snáze onemocní, ohroženo je celé akvo. Problémy se pak táhnou a perlivkou jsou ohroženy další rybky. Navíc, myslím, že poznáš, kdy je načase to udělat. Do té chvíle se můžeš nějak pokoušet. Poměr cena léčiva - cena ryby, mě osobně taky moc nezajímá.
než ji dál trápit (léčit), tak raději perlivku, podle mě to má spočítané
Jenže tady nejde jen o poměr cen, ale jde i o to, že (doufám) každý má rád svoje rybky(či krevetky nebo další zvířátka) a jenom kvůli tomu, že léky stojí více než nová rybka, je nebude třeba ,,minerálkovat,,. Já bych se teda snažil udržet tu rybku jen kvůli tomu, že je mám rád a že je mám ,,na svědomí,,. Samozřejmě bych jim ušetřil trápení, ale nejdříve bych se prostě snažil. Tak to cítím, a jestli proti tomu někdo něco namítá, tak ať to sem napíše, ale doufám, že to většina má jako já.

No já jsem zastáncem rychlého řešení. Kolik stojí ryba? kolik léčivo?

(můj názor)
.
Podle mě namnožený bakterie v dutině břišní, nic moc stav, čichavci se špatně léčí. Když tak bactopur direct v separé nádrži, ale jsem skeptik, uvidíš co k tomu bude mít někdo další.
0 20.01.2014 20:28 já – nemoc čichavec zlatý

takto je nafouklí
0 20.01.2014 20:22 já – nemoc čichavec zlatý

je to asi týden co se čichavcovi objevilo sedřené místo na žábrách a teď se i nafouk co to je!
léčím tetra contralck
zatím
Starší reakce
Mycopur na tohle už nebude to pravý, ale udělejme to jinak. Bude to drsnější, ale co už. Zaměřil bych se na kvalitu života v tom akváriu a když se to nezlepší(jako že asi moc ne), tak poslat na druhej břeh a nepatlat se s žádnejma bactopurama, mycopurama, odlovováním, pokusným léčením a já nevím s čím ještě. Je to v péči o akvo, to se nauč a bude po problémech, jinak je to léčení násldků, ale příčiny Ti zůstane v tom akváriu a může se to opakovat.

0 09.01.2014 17:43 Viola Mám však jen miniakvárium, ve kterém jsem léčila i bettu. Bude to stačit? Mám pouze sera mycopur.
Pokud je možnost, odlovit a použít třeba bactopur direct(nepoužívat ve společným) dle návodu a akváriu ordinovat tu vodoléčbu, jenž jsem psal v prvním příspěvku.
0 09.01.2014 14:40 Viola Mám dávat nějaké léčivo popřípadě karanténa, pokud je to infekční, nerada bych nakazila i další ryby?
0 09.01.2014 14:37 radim bakteriální nákaza
nenech to zajít až sem...(trochu odstrašujíci obrázek)
www.mrk.cz/… Přitlačit na výměny vody a to významně a měnit i několikrát týdně.
0 09.01.2014 14:21 Viola 
Dobrý den, dnes jsem rybičce zpozorovala a ploutvi oranžovo červené tečky viz foto. Předem děkuji za radu
Zřejmě bakteriální rozpad ploutví, ale bez fotky to je jenom věštírna.
0 08.01.2014 15:50 ggfgfg – neonka
mojí neonce černé se od zadní ploutve začala jakoby odežírat, jak ta ploutev tak i 0,5mm
povrchu těla ze zadu nevíe co to je
No ted začala docela plavat. Plave navrchu, ale stejně se tam drží zuby nehty. Škoda no, v pondělí byla ještě normální.
Možností je povícero, jako na první dobrou vyměň plovinu vody, ale podle toho popisu bych jí moc šancí nedával a když se během dneška po výměně nezmátoří, tak bych jí poslal na druhej břeh.
Připadá mi to, jako kdyby měla něco se zadní ploutví a je taková jakoby splasklá.
0 08.01.2014 07:59 Dave – Ryby plave u dna
Dobrý den,
Ryby mi stále leží na dně a snaží se vyplatavat, ale vždy spadne na dno nevíte co by to mohlo být za nemoc a jak ji léčit? Nedostatkem kyslíku to asi nebude. Začalo to včera, když jsem se ráno podíval na akvárko, tak jsem ji zkusil ještě tročku postrčit naběrákem a to ještě po tom celý den krásně plavala. Podívám se dneska ráno na akvárko a problém ten sámý, jenže ryby už moc nereaguje. Děkuji za odpoved
Ono těch 60 litrů jednou týdně nemusí stačit. Záleží na počtu ryb a množství krmení. Odpadních látek může být víc a pak nemáš vodu úplně ideální.
Odlovit a sledovat jak akvo, tak postiženou, ale nedávám jí moc šancí. Nemá problémy s plaváním, koordinací, s potopením se?

Zdravím, opravdu, než jsem psala sem, sem se snažila něco najít. Bohužel, nic mi to nepřipomínalo. Na jídlo se pravda tolik nevrhá, ale žere. Šupiny zježený nemá, od ostatních se nedží. Nevím, jestli to je jen začátek, či co. Dneska jsem akorát uptratila samečka čichavce medového. Už včera byl nějaký divný. Chvíli plaval v pohodě, pak strnul, a nehýbal se. Jedině, co jsem na něm pozorovala, tak bylo to, že se mu do černa zbarvilo bříško a ploutvička spodní. Stejně jako když začal prohánět samičku, asi před měsícem a půl. Akvárko čistím pravidelně každý týden. měním 60l vody. Dno odkaluji. Nemám pocit, že údržbu bych zanedbávala

No , tak kytky spotřebovávají nejen N látky a spotřebují jich jen tolik kolik mají i těch ostatních "živim" , těch pět stonků co tam je to myslím nevytrhne

Raději bych opravdu ten kamenolom jak kolega zmínil úplně zrušil a nechal čisté dno , v tomto co tam máš se nebude dařit ani nitrifikaci ani kytkám , čisté dno znamená častější výměny vody a i stres ryb , kytky můžou být v substrátu v košíčkách , osobně bych raději když už , tak ubral krapet dna z jiného zajetého akva nasypal na dno odchovny , doplnil do odpovídající vrstvy jemným substrátem, osadil rychle rostoucíma kytkama a každej den přidal krapet nitrivce pro urychlení zajíždění. Máme ve 112ctce jen živorodky , prvorodičky vrhnou cca 15ct kousků , myslím že jsou ztráty minimální i bez přelovování , co nepožerou první den už nepožerou , stačí větší trs mechu , chumel kytek a potěr se má kam schovat , na hladinu pět šest pistií , potěr si v něm libuje
Možná jsem to špatně napsal s tim perličkováním, ale mám pocit že to že rostlina perličkuje není tím, že je nasycená voda kyslíkem ale ta rostlina. Což by mělo být způsobeno aktivní fotosyntézou. To by tedy mělo značit že se kytka má dobře, a tedy i dobře vstřebává dusíkaté látky, ale 1) nebudu dělat offtopic 2) je to jen laický názor

Přidat reakci
1 ...... [100] ...... 228 229
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 202022x