Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 20:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: bichirr
V modrom ramčeku klikni na ten odkaz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 20:27 Muž bichirr [0] – Nevíte co je to za nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte náhodou někdo co by to mohlo být a čím léčit? Tmavé skvrny na těle, každá skvrna je trochu napuchla. Tmavé skvrny se na těle i ploutvích postupně objevují. První cca před měsícem. Žádná jiná ryba to nemá. Všechny krmím stejně. Mražené grundle a občas granule. Takto krmím ryby už přes tři roky. Při prvním zjištění jsem vodu osolil. Po výměně vody jsem zkusil ešu a v neposlední řadě nematol. Rybu jsem měl při léčení v karanténě. Nic nezabralo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 10:40 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: hamasakr
Nejspíš to asi bude to vyhřezlé střevo. Doporučoval bych týden- dva nekrmit, mohlo by se to vrátit do normálu samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 20:20 hamasakr – Nemocná rybka?
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc.Potřeboval bych zjistit,co se to rybce vytvořilo u řitního otvoru.Je to jakoby vyhřezle střevo.Nikdy jsem to ještě neviděl(možná nějaký parazit),nevím teď co mám dělat.Nechci zbytečně akva zatěžovat léčivy,ale zas nechci nic podcenit.Nemáte někdo podobnou zkušenost?Moc děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 16:15 R Muž romant [27987] Re: chemikus
Rybu pošli na druhej břeh, možností je více, ale žádná není příjemná, nechci spekulovat. Zaměřit se na kvalitu vody, to čištění filtru co týden, nemusí být to pravý ořechový a výměna vody jednou za 2-3 týdny může být málo, zde bych výrazně přitlačil a měnil co týden min. 1/3 objemu nádrže, ten filtr pokud je nutno po tom týdnu čistit, bude to zřejmě kategorie honič vody, co má výkon, ale nemá dostatek filtračního materiálu. Ideál je registrace a vyplnění prezentace, aby bylo tzv. z čeho vařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 16:07 chemikus – nafouklé danio pruhované
Fotka k příspěvku Již dva měsíce pozoruji dania a neustále se nafukují + již týden lapou po vzduchu při hladině.Prosím co je to za nemoc.viz foto.
Nádrž má objem 56l, voda se mění dvakrát až třikrát do měsíce a filtr se čistí jednou za týden v sobotu.
akvárium je v provozu již tři roky.Ostatní ryby jsou zdravé
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 17:00 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Čichavce a rozhodnul bych se mezi mollama a krunýřovcema, osobně bych volil ancáky pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 14:40 Barčuša Re: baletka
Aha chápu, budu se snažíte to na potřetí udělat dobře. Který z nich si podle vás teda muži nechat? To teda fakt nevím kam je dam :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:11 Žena baletka [624] Re: Barčuša
Příliš mnoho nových ryb v mladém akva a příliš mnoho ryb vůbec. Kombinace taky, podle mě, špatná. Určitě jsi věnovala akvárku hodně péče, ale ještě by ses měla zaměřit na to jak velké ryby můžeš dát do jak velkého akvária a jak je kombinovat. Když nahlédneš do místního atlasu, dočteš se rychle, že čichavci mají být v páru, a že jeden pár potřebuje minimálně sto litrů. Ty jich máš ve sto litrech devět. K tomu krunýřovce a živorodky. O zbytku nemluvě. To nemohlo vyjít. Mimoto ryby zřejmě doma neprošly karanténou, že jo? Přivezlas je a šoupla do akva. Tohle všechno znamenalo katastrofu už dopředu. Měň vodu a mezitím uvažuj, kam ty ryby, které přežijí, umístíš. Protože i když Ti teď nějaké přežijí, dlouhodobě tam spolu být nemohou. Aspoň podle mě. A jak psali někteří - nenech se tím odradit, všichni jsme udělali pár blbostí a často to stálo život několika nebo i mnoha ryb. Ale zkus se poučit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 06:48 Barčuša Re: larix
Bohužel to je už druhá nemilá věc. První akvárium mi prasklo takže koupené ryby musely zpět do zooshopu :/ ještě že přítel byl tak hodnej a objednal hned nový...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 06:42 Barčuša Re: Kamilstrom
112l, 5 cichavcu zlatých, 4cichavce perletovy, 11 neonek červených, 2 sekavec thajsky, 5 pancernicku, 2 krunyrovce albin, 4 zlatý molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 02:06 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Barčuša
Kolik ze si,po mesici,tech ryb pridala a do jak velke nadrze? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 22:01 Barčuša Re: larix
Fajn, dam na vaše rady, doufám že aspoň nektere rybičky vydrží :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 21:52 Muž larix [1420] Re: Barčuša
Aj ja samozrejme súhlasím s odporúčaním Romana.
No nenechaj sa touto nemilou udalosťou od akvaristiky odradiť, polovica ľudí tu si nejakou formou katastrofy prešla. Hlavne sa snaž získať maximum vedomostí a ak ti nebude niečo jasné, s dôverou sa obráť na miestnu pestrú komunitu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 21:27 R Muž Silent [5949] Re: Barčuša
Podepisuji co napsal Roman. Vypadá to na syndrom nové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2015 21:22 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Odpovím ti i zde a to stejně, měnit, měnit, měnit, měnit, měnit, vodu a to klidně polovinu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 21:19 Barčuša
Ahoj lidičky, začínám být zoufalá :(
V sobotu jsem si konečně po měsíci běhu akvária koupila ryby na akvarijních trzích. Vše se zdálo úplně nádherné až do včerejšího rána. U třech cichavcu perletovych jsem si všimla, že mají belavou tlamu a nezerou. Běžela jsem před práci do zoo shopu, prodavač mi dal lecivo, ale kd_z jsem prisla, byly všichni 3 mrtvy. A dneska další rána, poslední cichavec perletovy nezere, jedna neonka plave u dna hlavou dolu, další má rozpadnou zadní ploutev a ma sobě bílé fleky, další jsou taky takový divný. Cichavci zlatý sice žerou, ale chovají se taky divně, stojí na místě. Tal jsem jim tam dala to léčivo, zvýšila teplotu na 27°.prosím nějaký rady? :( fakt mě to zabíjí, tolik péče sem tomu věnovala, těch peněz, a nakonec tohle :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 09:43 Muž Tomason [37] Re: Branci
Nějak nerozumím větě, akva běželo měsíc bez vody. To pak nebylo asi akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 09:26 Vermut Re: romant
romant napsal: S největší pravděpodobností křivice.

Tak uz to ma kluci rybka za sebou kua :-(, vcera se vecer uz se plazila po dne a dneska na hladinu kaput :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 18:40 Branci Re: Beastie
Vodu som menil včera, akva bežalo 1 mesiac bez vody , kocka molitanu je tam kvoli krevetkám aby ich nenasalo do filtru :) coze pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 16:51 Žena Beastie [318] Re: Branci
Moje razbory jiz takto parkrat prezrane byly, ale behem par hodin to zmizelo. Urcite vodolecba, nic nezkazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2015 16:03 R Muž romant [27987] Re: Branci
Ta kostka biomolitanu ve mě nebudí moc důvěru a tipuji akvárium čerstváčka s brzkým osazením rybama a proto jako první dobrou bych realizoval vodoléčbu, tedy častou výměnu vody a rybu prozatím sledoval, přežrání, možná, taky možný následek pobytu ve zhoršených podmínkách a rozjetý nějaký bakteriální problémy, možná, tipuju, ale s tou výměnou vody to myslím vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 15:00 Branci – Razborka klínová
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím chcel sa opýtať ide o nejakú chorobu alebo je len proste prežratá ? Večer to nemala no ráno už bola nafúknutá jak balón , je jediné z 8 ks . Dík za rady pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 23:19 Yuyana Re: kofejn
Taky jsem měla mezi rybama dva "chcípáky". Jednoho s jakousi vybouleninou na břiše a druhýho s ochrnutym ocasem. Říkala jsem si, mám ho utratit, nemám, plaval takovym divnym škubavym pohybem, ale já byla měkkota a on byl aktivní, žral, tak jsem ho nechala bejt.

Samozřejmě, byly to moje první ryby a já byla neinformovaný pako, špatná péče, mizerný podmínky... Ryby mě postupně opustily a přežili paradoxně jen tihle dva. Ten s boulí furt žije, vůbec nic mu neni, nikdy nebyl nemocnej. S tim druhym to začalo po novym roce jít z kopce, tak jsem ho obrečela a vzala sekerkou. Předpokládám, že na něj jeho způsob plavání začal bejt příliž vyčerpávající, v jeho osmi letech.

Samozřejmě pokud hrozí, že se taková ryba rozmnoží, je to problém a je nutný jí dát pryč, ale pokud ne, žere, chová se normálně a nijak se to nezhoršuje...

Co se týče utrácení ryb... chce to nad tim nepřemejšlet a jednat, když tak si jí do něčeho zabalit, ať na to člověk nemusí koukat. Taky už jsem to zvládla, ono člověku s akváriem skutečně nezbejvá, než se to naučit. Osobně si myslim, že sekera je lepší než predátor, možná je to míň přirozený, ale predátoři nebejvaj vždycky rychlí. Když tak můžete požádat někoho z rodiny nebo sousedy, spousta lidí zabíjí na vánoce kapra :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:41 Muž kofejn [963] Re: cezarmilan
Kdybych měl doma kočku, tak rybku do akvárka nevracím. Skalárám se do tlamy zatím nevejde a stejně neonky byly v akvárku dřív. V mém případě je to jen rybka s hendikepem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kofejn
Choré, oslabené rybky sú háklivé a s biednou imunitou. Tie najskôr niečo "postihne" vírus, parazit a pod. Na toto potom doplácajú zdravé rybky. Treba jednať tak, ako by to bolo v prírode. Buď by už bola v rozklade, alebo v papulke predátora ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 20:56 Muž kofejn [963] Re: Vermut
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky mám takového chcípáka v akvárku a už 2x jsem ho měl odloveného, že s ním praštím. Nakonec jsem to neudělal, protože žere a množení neonek v mém akvárku nehrozí. Poslední neonky jsem kupoval skoro před dvěma roky, tak myslím, že je s poslední várky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 18:49 Vermut Re: romant
Děkuju mocaspon nějaká reakce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 18:40 R Muž romant [27987] Re: Vermut
O.K. Já rozumím, taky to nějak moc nehrotím, klidně tu rybu nech dožít a hotovo, co ty víš, třeba jsem vedle jak ta jedle a křivice to není, ale moje odsledovaný zkušenosti říkají, tohle už lepší nebude, tedy to co vidím je podle mě nevratný a je otázkou jak hodně jí to vadí, ale to já nedokážu posoudit, já to řeším, jak jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 18:28 Vermut Re: romant
Rozumím, ale přijde mi že není v takovým stádiu abych musel šáhnout po tomto řešení. Hledám prakticky celý den nějakou léčbu ale nikde jsem zatím nic neneašel.
Ještě jsem chtěl doplnit o křivici se všude píše že ryby jsou zakřivené jakoby do S při pohledu zhora, moje tetra je zakřivená z profilu tedy při pohledu z boku viz. foto, to jen pro přesnost, zatím normálně jí, honí se s kolegyňí atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2015 18:03 R Muž romant [27987] Re: Vermut
Já nepíšu o tom, aby jsi jí ublížil, ale pomohl. Akvarista, kterej neumí šetrně utratit rybu by měl akvaristiku zvážit a nezlob se na mě za mojí přímočarost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 17:59 Vermut Re: romant
Bude to znít dětinsky ale já jí nedokážu ublížit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 17:00 R Muž romant [27987] Re: Vermut
Posláním na druhej břeh, tedy tak to řeším já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 12:58 Branci Re: Heimdall
Dík za rady , bude to on pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 12:52 R Muž Silent [5949] Re: Branci
Může být. Nejsem sice žádný šnekoznalec, ale vypadá to na nějakou levatku. Nejspíše rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 12:48 Branci Re: Heimdall
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pridávam fotku toho slimáka , môže to byť ono ? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 12:28 R Muž Silent [5949] Re: Branci
Vypadá to na vajíčka okružáka ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 12:03 Branci – Akva neidifikovatelna škrvna
Fotka k příspěvku Prosim vás neviem či to je nejaká nemoc alebo ikry /bakterie pomôže mi niekdo z identifikovaním ? rozzureny X-) Akvárium je založené len mesiac , sú v ňom red cherry 10 ks , a 8 ks razboriek klinovych , + 1 slimak čo prišiel z rastlinkami a zatial nerobí bordel tak tam nechávam pivo Za rady ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 11:48 Vermut Re: romant
Diky a mohu ji nejak pomoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 05:48 R Muž romant [27987] Re: Vermut
S největší pravděpodobností křivice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 22:23 Vermut – Hubena a trochu prohla
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat jestli jste se nikdo nesetkal u Tetry cervenoploutve ze by vam zhubla a jakoby se ohla, plave v pohode i basti. Je to asi 2 mesice co takhle vypadala jeji kolegyne a ta mi uhynula, mam ji nejak izolovat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 22:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: managerss
Není to spíše plíseň? Pokud ano, tak ESHA 2000 na léčení plísně a pak zlepšit podmínky v akváriu aby se problémy neopakovaly.
A jak tak pozoruju ty fotky začal bych výměnou 30% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 22:12 managerss – Prosím co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
prosím Vás co je to za nemoc viz foto (nebo video: uloz.to/…) na mých rybkách Živorodky širokoploutvé, jsou to takové bulky, tečky a z některých se táhnou vlákna. Kdyby tam nebyly ty vlákna tak bych řekl krupička?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.04.2015 23:58 Muž NASREDDIN [1383] Re: WillWv
Asi by bylo rozumější jí ukončit trápení a přečíst si něco akvaristice
Pro začátek např:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 23:52 WillWv – rybka vyskočila z akvária a nevypadá to dobře
Dobrý večer, dnes jsem čistil komplet akvárko a když jsem nakonec vracel rybky z misky do akvárka tak mi jedna z misky vyskočila a dopadla na stůl vedle akvárka. Naneštěstí ta mečovka dopadla asi nějak špatně a něco si poškodila .. Ihned jsem ji vzal a dal do akvárka. Když jsem jsem ji měl v ruce tak sebou normálně škubala, což je OK, ale když jsem ji dal do té vody tak dýchala, předními ploutvemi normálně hýbala, ale otočila se vzhůru nohama, nehýbe zadní ploutví a klesla ke dnu. Je to asi už 45 minut co je v této poloze. Kdyby byla jen paralizovaná tak by to už nejspíše odeznělo, takhle to je něco horšího. Bude ještě v pohodě?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 22:50 DaveAkva – Divný halančisko
Ahoj,vybíral jsem rybičky do svého akva a v obchodě mi dali jednu mečovku bez ploutve a očko bez p. Obě rybky chcípli na plíseň.Zajel jsem si pro páreček pestrých halančíků,samec je ok. Ale samice se schovává za filtrem a nežere ani patentky,prosím o radu jedna stála 70 Kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:57 Muž TBBT [4] Re: Designer
PH měřím digitálním testerem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:43 Muž TBBT [4] Re: Designer
kostku biomolitanu už jsem zkoušel ale akvárium je malé a není ji kam uschovat všude je hrozně vidět a neni to vůbec hezké... Navíc jsem koupil hlavu od Atmanu a dělala hrozný kravál,tak jsem ji vyměnil a bylo to ještě horší :-( potřebuji něco alespon trochu tichého.. Akva je v místnosti kde spíme a u Atmanu se to opravdu nedalo no

Vodu jsem právě vyměnil.. Měním za vodu s PH 6.5 nechápu jak je možné že se vždy zvedne takhle nahoru :-(

A strčil jsem do akvária vzduchování..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
pH srazit dolu. Nad 7 se zacina zvedat NH3 a je toxicke. Shod to pod 7, pac mereni nemusi byt presne, ono to muze byt ne 7.1, ale treba taky pres 7.5 (nevim cim to meris) a prusvih je bez funkcni nitrifikace doma. A prave pri vymene vody se muze projevit, protoze zvednes vodovodni vodou pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:26 Muž TBBT [4] Re: Designer
PH je 7.1
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=3601