Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 170 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 02:49 Muž j0hny [86]
Zbytocne tam davat drahe ziarivky, kym to v akvarku nefunguje jak ma. Hlavne sa dostan aspon na 0,4-0,5w na liter vody. Mas tam cisty objem tak 200L, tak aspon 80w celkovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 02:36 Muž j0hny [86]
Menit 1/4 vody denne alebo treinu obden (najlepsie odstatu vo vedrach, bandaskach),nepridavat ziadnu chemiu, mozno pridat roztok soli (polievkova lyzica do 2 litrovej flasky s vodou a pomaly nalievat), skusit pridat vzduch (kamienok, lipove drievko na dno, vela jemnych bubliniek), pridat 39W osvetlenie, pridat zo 2 valisnerie na jeden bok a 4 echinodory, pripadne aj kozmopolitnu egeriu tak 2 kosiky (rozdelit na 4 -6 skupiniek podla velkosti), pod kazdy kosik gulicku alebo tabletku dlhodobeho hnojiva, a za 2-3 tyzdne mas ciste svedomie. Po zakoreneni rastlin vzduchovat len v noci alebo vobec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 01:47 Žena Danila [4489] - Sumci
Bob66 napsal: A změřil? :)
(Dobrá otázka)

Bez ohledu na debaty o vrstvě písku, řezání akvária, řešení osvětlení a jiné hmm doporučuju opakovanou výměnu vody, tak třetinu klidně obden, odkalit pořádně dno a pár dní nekrmit.
Dej tam rychle rostoucí kytky nenáročné na světlo.
Přečti si rady pro začátečníky tady na rybičkách.
Držím palce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 23:02 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
ak tam bude kopec rastlin tak to hej...-jasne
len treba zabezpecit v prvom rade dostatok svetla - a lepsie podmienky pre rastliny...


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
kortezhugo napsal: 20cm piesku je strasne vela...-netreba zabudat ze O2 sa musi dostat aj na spodok...lebo to zacne "hnit" a otravia sa vsetky ryby... X-)

tadeto cesta nevedie...


S tím bych si dovolil nesouhlasit, přes rok mě fungovalo krevetárko z bývalé vytíračky od terčovců, bylo tam 25cm fujizuny a minulý týden když jsem ho rušil tak jsem si žádného zahnívání nevšiml, všechny rostliny měly krásně bílé zdravé kořeny i echinodory co měly kořeny až na dno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:43 Muž kortezhugo [983] – Re: Hejkal
www.akvashop.sk/…

tu mas skoro 4L filtracny objem...ten je najdolezitejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:33 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
www.lightspectrum.sk/…

normalne T5-39W...kludne aj 4...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:26 Muž kortezhugo [983] – Re: Hejkal
Dennerle Trocal Special Plant - no parada :) 800Kč... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:22 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
20cm piesku je strasne vela...-netreba zabudat ze O2 sa musi dostat aj na spodok...lebo to zacne "hnit" a otravia sa vsetky ryby... X-)

tadeto cesta nevedie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:19 Hejkal – Re: kortezhugo
Ohledně toho osvětlení chci tam dát tydle zářivky. www.akvaristik.eu/… a druhou na tu barvu ryb. To by bylo 2x 45W a jsou to T5 to by mohlo prosvítit nebo radši 3? :-) A ohledně filtru rád vyměním za lepší, nedoporučil by mi někdo nějaký dobrý? Všichni říkali ať to zrušim že je moc vysoký a úzký ale nemám k tomu srdce, radši bych to chtěl zachránit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Nebude jednodušší dát 20-30 cm vrstvu písku? Rostlinám to vadit nebude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:16 Muž kortezhugo [983]
Bob66 napsal: Proč to hned rušit coze Výška se může snížit přidáním vyšší vrstvy písku cca 15-20cm, a přidat daleko více rostlin X-)

no je to jedno z rieseni - ale? vies co je 20cm piesku??? a svetla bude aj tak malo...
to moze rovno zrezat akva na 40cm a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:10 Muž kortezhugo [983] – Re: Hejkal
Ako vidim si zacinajuci akvarista...-nebudem len kritizovat a nieco ti poradim...
Najlepsie bude rozobrat to akva a narezat sklo na 40cm vysku...a dostanes 132L
na to ti "relativne" postacuje aj ked to bude malo osvetlenie aj ten filter...

Druha moznost pridat aspon 4 take trubice tak ze spolu 6 + lepsi filter...ale ako som povedal presvietit taku hlbku bude aj tak problem...
a teplotu? cez 25 bi som nesiel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Proč to hned rušit coze Výška se může snížit přidáním vyšší vrstvy písku cca 15-20cm, a přidat daleko více rostlin X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 21:50 Muž kortezhugo [983] – Re: Hejkal
no ja ten filter mam v "Spodnom aqua"...a cez 100Litrov bi som s nim urcite nesiel...
70cm je problem presvietit...zaroven mas malu plochu hladiny...k tomu malo svetla a malo rastlin...
okrem NO2-3 je vo vode 100pro malo O2

za to som povedal ze toto akva "uplne" zrus...ryby ti kapu - rastliny nerastu...Naco ti to po tom je???? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 21:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hejkal
A změřil? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 21:20 Hejkal – Re: Bob66
Vodu jsem měnil, nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 21:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hejkal
Teplota 26°C vůbec nevadí, zkus změřit NO2 a NO3 a vyměň část vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 21:07 Hejkal – Re: kortezhugo
No ten filtr na tom videu moc velkej půtok neměl, měl jsem tam nacuclou kytku :-) Filtr je vyčištěnej a průtok má jakej má mít. Mám tam AQUAEL VERSAMAX FZN-2, mám tam biomolitan co k tomu byl. Jestli je to slabé, jaký by si mi doporučil prosím? S tou teplotou je to směska, mám tam čichavce, těm se asi daří, ancíka, nějaké neonky a skaláry mi všechny umřeli. Na kolik bych tu teplotu měl držet? K těm podmínkám, chtěl bych to mít pořádně zeléné plné života, ale ty kytky mi moc nejdou, jenom jedné se daří Cryptocoryne aponogetifolia , tak jsem začal přidávat co2 z kvasnic po maličkých dávkách sotva bublinky jdou vidět a trochu roste akorát cryptocoryna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 18:58 Muž kortezhugo [983] – Re: Hejkal
"Prosím jak jí dám do kupy?"
...no zaprve tie podmienky mas desne v tom akva...
...skvor ako choroba to bude otrava...
ten filter je malo na take akva...-fakt a aku hmotu v nom mas?
26C je pre mecune tiez vela...

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 18:38 Hejkal – Jaká to je nemoc a jak léčit.
Onemocněla mi mečovka, už je docela velká a nerad bych o ní přišel. Nikdy jsem nemohl identifikovat nemoc rybek, tak teďka žádám o radu. Nechce jíst a proto hubne, je furt u hladiny a furt zběsile lape po dechu, jak je vidět na videu. Všechny mečovky už mi pošli todle je poslední, a vždy mi přestali žrát, zhubli a následně na to umřeli, ale takhle nelapali po dechu, spíš se drželi u dna. Prosím jak jí dám do kupy? Tady je odkaz na videjko. www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 16:10 Žena Kamila [6] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravím. Chtěla bych se velmi urgentně zeptat na jednu nemoc. V akváriu mi jako lusknutím umřely všechny razbory klínoskvrnné, čichavci perlěťoví se zdají být úplně zdraví. V akváriu se mi na rostlinách objevily namodralé povlaky a bílé krátké provázky, nevylučuju, že by to mohl být čivočich, ale pouhým okem nedovedu tu záležitost identifikovat. Vůbec nevím, co se to děje, přišlo to velice rychle, akvárium bylo předtím úplně v pořádku. Ani si neuvědomuju, že bych do něj něco zavlekla, protože v poslední době jsem do akvária nic nekoupila. Přidávám foto té podivnosti, co mi sídlí na rostlinách, ale ani fotka není nic moc. Moc děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 13:40 Lucie – Re: Lucie
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 13:39 Lucie – Re: Lucie
Ještě fotka toho co z něj leze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 13:37 Lucie – Co trápí Bettu?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám bettáka a už víc než týden nic nežere a teď se mu na tlamě udělalo něco jako odřenina a nad okem světlej flíček a navíc vylučuje nějakej béžovej cancour :-( (normálně vylučuje červené, má červené žrádlo) Žrát by i chtěl, vždycky něco schlamstne, přežvejká a vyplivne, jako by mu to nešlo spolknout. Jinak je úplně normálně čilej, plave, naparuje se, zkoumá všechno jako dřív. Do vody jsem mu zatím kápla Preventin, nic jiného doma nemám. Přikládám nějaké foto, ale mám blbej foťák.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 22:10 Muž kraken192 [6] - Rostliny – rajovec
Tak už je po něm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 09:47 Muž kraken192 [6] - Rostliny – rajovec
Fotka k příspěvku Ahoj muj rajovec se popral pri treni a mel malej kousanec uz to vypadalo ze se mu to hoji vcera se znova vytrel ale dnes je nejakej divnej a ted to vypada ze se mu do te rany neco dostalo protoz ese mu zvetsila a je takova zakrvacena nevite nekdo co stim? foto prikladam
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2010 10:27 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Evellyn
Tak skús aj teraz vymeniť toľko vody a prípadne mierne osoliť kuchynskou soľou. To je proti plesni. Ak majú rybky oslabenú imunitu, mohli by ju chytiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:25 Evellyn
Děkuju,
1/4 vody jsem měnila cca před týdnem, filtr mi pracuje stále.... tak třeba přijdu ještě na nějakou chybku :) Hlavně jsem se obávala, jestli to není nějaká nemoc a jestli se může přenést na ostatní. Tak snad to bude dobré.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:18 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Evellyn
Držím palce.Možno by pomohla aj čiastočna výmena vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:12 Evellyn
Vím, že to byla chyba, rybky byly odděleně pouze jedno odpoledne, každopádně jsem si myslela, že ta desinfekce (přímo v akvaristice mi řekli, že je to prevence před přenosem nemocí) mi zabrání přenosu... ale možná byla rybka nemocná už předtím, nebo byla slabší a neadaptovala se tak jako ostatní.
Každopádně díky za radu, příště už to nezanedbám...
Druhá rybka, stále žijící, vypadá dnes už skoro v pořádku, tak snad to ona zvládne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 09:10 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Evellyn
Dôvod tohto stavu rybiek neviem, ale čo viem, tak bola veľká chyba, že si dala nové rybky hneď do spoločného s ostatnými rybkami. VŽDY treba dať nové rybky na nejaký čas do karanténky, aby sa predišlo podobnému problému. Nové rybky možno nezvládli zmenu, alebo nerozchodili tú "modrú skalicu". Priznám sa, že to počujem prvý krát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 21:52 Evellyn – Nemocná rybka - čím to je?
Zdravím všechny,
cca před týdnem a něco jsem si domů přinesla paví očka, samec a dvě samice, vypadali v dobrém stavu, v akvaristice je dokonce při nákupu nalovili do modrého roztoku (modrá skalice?), vše se zdálo být v pořádku. Jedna z rybek mi však po pěti dnech začala polehávat, velmi zrychleně dýchat a mávat ploutvičkami. Po 24 hodinách (čekala jsem, jestli se nevzpamatuje nebo jestli se mi to jen nezdálo) jsem ji odlovila do karantény, zapnula vzdochování, aby se jí lépe dýchalo. V původním akva mám rostlin dostatek, takže si nemyslím, že by byl problém v kyslíku...
Rybka vypadala, že se zlepší, nakonec po dvou dnech stejně uhynula. Celou dobu jsem pozorovala ostatní a Ti vypadali v pořádku. Den po úhynu, včera, jsem zpozorovala náznaky stejného chování u další, o týden dříve přinesené rybky. Teď je v karanténě, dýchá už lépe, plave.
1) co by to mohla být za nemoc? Napadli mě žábrohlísti... je to přenosné na ostatní? Je třeba použít nějaký přípravek na zbytek akvária? Ihned nebo počkat, než se to projeví i u jiných? Je možné, že se ostatní rybky nenakazily?
2) pokud mi to tato rybka přežije, za jak dlouho ji dát zpátky k ostatím do akvária?

Mockrát děkuji za odpovědi... (nenašla jsem tu podobnější kategorii, proto píši sem..)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2010 21:13 R Muž Silent [5949] – Re: Zénais
Pokud ten tvůj známý prováděl údržbu tak jak uvádíš tak se divím, že tam vůbec ještě ryby má. Zakřivení páteře je sice jeden z příznaků tuberkulózy, ale to je spíše proto, že ryba rychle hubne a smršťující se svalstvo deformuje kostru. Léčení bych v tomto stavu nedoporučoval, protože by kůra ryby patrně zabila. Jediná možnost je okamžitě napravit škody v nádrži, provést a dále pravidelně provádět údržbu a pokud možno rybám poskytnout více jak 20 litrů. Po stabilizaci prostředí je možné pokusit se o léčbu, je ovšem možné, že se ryby srovnají ve zdravém prostředí samy. Pokud to ovšem přežijí. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 20:04 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Hmm, děkuju za odpovědi. Mám ale takový pocit, že by se mohlo jednat o znak tuberkulózy -aspoň jsem teda četla, že zkřivení páteře je jeden z příznaků.
Ale nevím nevím...
Odpovídalo by tomu i to, že ten známý zkřivení zpozoroval až teď, muselo to nastat až v dospělosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 19:42 Muž Yirka [9126] – Re: Zénais
Kvalifikovanou odpověď je jen o pár řádků níže. rybicky.net/forum/14812…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 19:39 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Zénais
Zkřivení zjevně páteře je asi neléřitelné. Je to nemoc křivice... Nebo se to zkřivilo dospělým rybám. Většinou se rybky křivé už rodí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 19:10 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Ahoj milí akvaristi
Jeden můj známý pěstuje paví očka a zrovna moc o akvaristice neví.. no hmm
A měl nějakou dobu svoje AQ špinavě, prý neměnil vodu.. Akvárko má malé, řekla bych tak 20litrů.
Dneska jsem se tam byla podívat, protože říkal, že jeho ryby mají asi nějakou nemoc. Po shlédnutí zkřivených těl(a docela hodně, byly takové vlnkovité) rybek jsem usoudila, že se jedná/jednalo o bakteriální infekci. Chudáci ryby:-(.
Vodu už vyměnil a už se o ně zase stará. Divím se, že žádná z ryb neumřely.

Chci se zeptat - dá se to zkřivení ještě vyléčit, nebo je to následek nemoci? A jak to vzniká?

Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 10:49 Muž Calvin [9]
Nedá mi to se nezeptat.. U našeho pavího očka se objevil tmavý flek na břiše + boulička (kousek od středu břicha spíše směrem k hlavě) - napadlo mě, že by to mohlo být nějaké rozestoupení břišní stěny (kýla), s čímž se patrně mnoho dělat nedá (pakliže to není rybka bláznivého miliardáře), proto jsem to nechal být, aby čas rozhodl. Bude to už měsíc, ale teprve teď jsem při krmení zaregistroval, že z toho místa visí výkal. Nechci tu být za blázna, ale je vůbec možné, aby rybce z nějaké neznámé příčiny prasklo v polovině střívko, aby se obsah prodral ven skrz břišní stěnu, aby to ryba přežila a standartně tudy začala vylučovat? :-)
(jenom pro upřesnění - výkal to byl, během krmení odpadl, nešlo o žádného parazita a mojí slepotu :-) , rybka vypadá spokojeně, její chování ani chuť k jídlu beze změny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 19:38 Žena basa1313 [18] - Parmičky
pomozte niekto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 14:31 Žena basa1313 [18] - Parmičky
caute vsetci.......mam taky problem panciernik akoby mal taku priehlinu za ziabrovym vieckom a je trochu vybledli...najskor to mal iny panciernik( ale ten bol vybledli hned co som ho kupila) a tiez mal akesi priehlbiny, je aj na foto :http://rybicky.net/nadrze/8913 a rybicky.net/nadrze/8913 a nakoniec zdochol... tak neviem co to je a nechcem aby aj tento zdochol....neviete co to moze byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:41 georggeorg
Děkuji za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 10:06 xx – Re: georggeorg
Bakteriální infekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 09:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: georggeorg
Mohlo by jít o Lymphocystis, ale jistý si nejsem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 08:35 georggeorg
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 08:33 georggeorg
Fotka k příspěvku Nepoznal by někdo z těchto fotek,co by to mohlo být za nemoc? Objevilo se to nejdříve na Parmičce čtyřpruhé na hlavě,vypadalo to spíš jako odřenina,nebo tak něco ale parmička pošla a teď se mi to objevilo na tomto čichavci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 19:10 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
ahoj vsichni
nenasel jsem jine tema a tak se zeptam tady...
mam dva sumecky zraloci a sou porad schovani v keramickym domku, kdyz vylezou tak sou venku treba 15min aby se nakrmili a potom zalezou. to mne ani tak nevadilo, ale dneska jeden z nich u cisteni vyplaval a lehl si na dno :-O tak sem ho prelovil a vubec se nesnazil uplavat a nechal na sebe i sahnout coze .
muzete mne prosim poradit cim by to mohlo byt ?? :-( Dik za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 18:33 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Re: Deathbull
OK, budu sledovat jak se to vyvrbí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 18:25 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Feferonek
Tak to snad zůstane jen u té jedné parmy...pokud je starší tak to může být všelicos. Je dobře že jsou ostatní zatím ok, přeji hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 18:21 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Re: Deathbull
Živé nítěnky už neměli hodně dlouho. Každý den si říkám, když ji ten její druh věčně prohání, tak by z toho stresu přeci měla zemřít. Ale ono nic. A je jedinou rybkou, která tuhle bulku má. Dříve jsem se ve svém akva s tímto problémem u žádné ryby nesetkal. Jediná nemoc, která se u mě objevila byla krupička. Jinak pravidelně čistím, vše filtruji. Čistím jako blázen. coze Parametry vody jsou také v pořádku. Nevím, zatím to vidím u jedné. Doufám, že to nechytnou i další obyvatelé. hmm
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [170] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8451