Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 135 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:46 TomasP
dekuji tedy za radu panove a preji prijemny den :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:43 TomasP Re: LiborSprysl
A nahodou nejake doporuceni k tem bettakum by nebylo ?? :) tohle bych mel psat asi do jine sekce nez do nemoci co :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:41 TomasP Re: jamajcan
s tim je to fakt videl jsem to sam ze je nahaneli ale na nich jsem je prisate nevidel no :) tak to bude asi jen od nich ten flek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2012 08:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: TomasP
Do tak malého akvária fakt dobré nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
To dělají staré "nerudy", že je štvou ostatní spolubydlící. Ale stejně to hlavně dělají z té své přirozenosti, že by na ploše mohlo být něco k žrádlu. Jinak to není nijak agresívní ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:40 TomasP Re: jamajcan
Tak dobra akorat nvm kde je tedy udam ?:) jeste jsem chtel s druhe 56 kterou mam volnou udelat Betta akvarko ze bych tam mel jednoho bettaka a dve samicky a ty prisavky ale to uz je asi uplne nevhodne co ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:39 jamajcan Re: LiborSprysl
Nemusely se na nich zrovna vozit,ale mohou je napadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
No viděl jsem je vozit na rybách, které mají "plochu" těla (skaláry, třeba). Ovšem mečovky jsou dost úzké a v 56 litrech to nebudou asi také žádní přerostlíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:32 jamajcan Re: TomasP
Tuhle práci bych přenechal raději nějakým Ancíkům :) Přísavka je do tak malého akva zcela nevhodná.At už pro její velikost,tak i pro agresivitu vůči ostatním rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:27 TomasP Re: jamajcan
Ty prisavky ale krasne cisti sklo :) coz asi neni padny argument at se tam tisni co ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:26 TomasP Re: LiborSprysl
prisavky dve cca 6cm pak mecovky 5x ty jsou asi 5cm a par pavich ocek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:23 jamajcan Re: LiborSprysl
Nepsal jak je má velké.A když to zvládnou na cichlidy,tak proč ne na Mečovku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: TomasP
Aha,aha...no pak je tam tedy dost těsno. Kolik je dalších ryb a jak velkých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:21 jamajcan Re: TomasP
Tak tam by Přísavky Thajské neměly vůbec být.Dopručil bych je rychle někde udat. rybicky.net/atlasryb/prisavka_thajska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:19 TomasP Re: jamajcan
Akva je 56l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Ty malé? coze A na mečovky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:16 jamajcan Re: TomasP
Jak máte velké akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: TomasP
Ahá, no tak tudy ne...pak to bez fotky nepůjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:14 jamajcan Re: TomasP
Tak s těmi Přísavkami by to mohlo být BINGO!Rády se zkoušejí přisávat na jiné větší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:12 TomasP Re: LiborSprysl
No jako castecna vymena vody jednou tydne a odsavani detritu taky tak takze pred 5 dny jak jsem si vsiml i toho fleku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: TomasP
No a ve finále se přijde na to, že je to prosté...Kdy jste naposledy čistil nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:07 TomasP – Re: jamajcan
fotka je problem jelikoz doma nemame fotak :-D dalsi informace jsou to ze jsem tam pridal prisavky thajske asi pred tydnem tak je mozne ze to je odnich ? a ty male myslite ze to muzou taky pak mit kdyby to byli spise ty bakterie nebo cizopasnici ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:06 R Muž romant [27987] Re: geminika
Při pohledu do akvária kde jsou ty ryby bych si tipnul na nějaký zaplísnění třeba po drobném zranění, takže bych, jak je mým dobrým zvykem nejdříve doporučil vodoléčbu a zároveň udělat kvalitnější fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:01 jamajcan Re: TomasP
Takhle od pasu to nejde vůbec pálit.Ten,jak říkáš flek ,může mít X příčin.Od bakterií,přes cizopasníky, až po napadení jinou rybou.Takže to chce přidat více informací a úplně nejlíp fotku ,na které je ta rána vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 07:55 jamajcan Re: LiborSprysl
To teda ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 07:44 TomasP – flek
Dobrý den chtěl jsem se zeptat u mečovky se mi objevil pet dni zpet zarudly flek nevite nahodou co s tim ?? ma to zatim jen jedna a nevypada ze by ji to nejak extra trapilo mezitim jeste mela male muzou to mit taky ??? diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 07:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
To je dobrá mazanice... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2012 07:38 jamajcan Re: geminika
Určovat to z téhle fotky se neodvážím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 23:14 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: geminika
Fotka k příspěvku Ešte jedna fotka. Nejde to veľmi dobre priblížiť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 23:13 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Môj panciernik trinidadský má nejaký biely fľak na chrbte asi týždeň. Čo s tým?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 23:06 tutuna Re: romant
:-) no a jakto že některá ten kroužek má černý a některá takto výrazný?Se mi ulevilo, mi bylo divné že se nic jiného neděje :-)Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:58 R Muž romant [27987] Re: tutuna
Aha, tak takhle ty rybky vypadají normálně, prostě mají takový oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:56 tutuna Re: tutuna
tady sem našla další foto na tom de víc vidět jak je to na té molle divné rybicky.net/k/forum/321446.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:54 tutuna Re: romant
t1.gstatic.com/…
vyfotit se mi to bohužel nedaří, nemám tak dobrý foťák, ale asi takhle...takových fotek je mraky, proto si nejsem jistá co to znamená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:53 R Muž romant [27987] Re: MichalK
To se mě moc ptáš, nejsem odborník na nemoci, to jak jsi to popsal, jsem u ramiréz a nejen u nich viděl, takže si myslím, že je to opravdu ta pigmentace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:49 Muž MichalK [16] Re: romant
Dobře, rybka se chová normálně, přijímá potravu, jen jsem po minulé zkušenosti s krupičkou asi hodně přecitlivělý. Snad to bude v pořádku, existuje vůbec nějaká taková nemoc? kdybych eventuelně začínal preventivní léčbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:37 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Myslel bych si, že se bude jednat o nějaké ty pigmentové tečky, ale můžu se mýlit. Pokud se rybky chovají normálně, přijímají potravu, tak bych je pouze sledoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:35 Muž MichalK [16]
Dobrý den, pozoruju i cichlidek ramirezovych (nevě koupené) jakoby úplně hodně jemné tečky (prach) barvy antuky na ploutvích, nevím, zda jde o pigment, nebo nějaké hodně rané stádium nemoci, na fotce to určitě nepůjde vidět, co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:34 R Muž romant [27987] Re: tutuna
Nasadil bych vodoléčbu, to by mohla bejt reakce ne zvýšený hodnoty N látek. Denně, či obden měnit min. 1/3 vody v akváriu a omezit výrazně krmení. Filtr nechat dělat svojí práci a do akvária nijak jinak nezasahovat. Samozřejmě že fotka by se hodila, to co píšu to je jenom moje doměnka z nahlédnutí do prezentace, kde jsem již jednu poznámku k možným potenciálním problémům učinil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:29 tutuna – pomoc
Ahojky, většina rybek má ohraničená očka "stříbrným prstýnkem" netušíte o co jde? Jinak je vše ok, a jediný zbůsob jak jsem mohla nico zanést jsou nové kytky..nevím jestli je to normální a jen sem si toho nevšimla, ale to pochybuji protože na black mollkách to uplně svítí, prosím o radu .-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2012 21:50 R Muž romant [27987] Re: Mrqička
O.K. Já, tak jak jsem to sepsal, jsem se držel spíše v obecné rovině a podle toho co píšeš, i podle toho když se někdo podívá do Tvojí prezentace, je zřejmý, že nepatříš mezi bordeláže a že k akvaristice přistupuješ svědomitě a je mě naprosto jasný, že právě proto Tě to co se ti v akváriu děje daleko více štve. Ty rybky bych, pokud je možnost odlovil a sledoval zbylou osádku, jestli se něco podobného nevyskytne i u jiného osazenstva. Někdy se prostě stane, že i když to člověk nepředpokládá a proto aby se tak nedělo, tak pro to něco dělá, prostě ta či ona choroba vyskytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 21:35 Žena Mrqička [0] Re: romant
Vodu měním každý týden, 1/4 takže 50 litrů. Měla jsem chvíli touhu vyčlenit tohle akvárium jen pro krevetky, tudíž jsem nedokupovala téměř žádné ryby, když postupně umírali stářím. Ve finále mám ve 200 litrech asi 40 rybek, tudíž si myslim, že je hygiena dobrá. Akvárko mám silně překytkované :-) Doma mám testy na vodu, pravidelně měřím a vše v pořádku (dusitany -0, dusičnany nízké). Vodu máme dost tvrdou, nekazí se. Teplotu udržuji stabilně 25 stupnů. Filtruju vnějším filtrem fluval 205, po půl roce čistím půl náplní. Myslím si, že nepřekrmuji, ryby všechno zbaští rychle a šneci se mi nikterak nepřemnožují. Nevím, přemýšlela jsem nad tím, ale myslím, že v tomhle asi nebude problém. Já je budu víc pozorovat, jestli neobjevím nějaké ty hlísty. Zkusím sehnat někde mikroskop a podívat se zblízka. Děkuju vám všem za reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2012 20:26 R Muž romant [27987] Re: Mrqička
Možná, že bude taktéž dobrý se zamyslet nad možnejma příčinama vzniku toho, či onoho onemocnění. Nejčastější výskyt nemocí se děje v momentě kdy je prostředí v akváriu nějakým způsobem narušený, což velmi často bývají zvýšený hodnoty N látek, což se u živorodek stává daleko snadněji, protože jejich schopnost vodu tzv. kazit je daleko větší než třeba, pro příklad u ryb tetrovitých. Neříkám tím, že flákáš údržbu nádrže ve který se Ti vyskytl ten problém s předmětnejma rybkama, jenom upozorňuji na linku kvalitní a účinná filtrace, dobrá péče o dno, nepřekrmování ryb a v neposlední řadě pravidelnou týdenní výměnu min. 1/3 vody v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2012 20:11 jamajcan Re: Mrqička
Bohužel mě jiná nenapadá.Z toho co od Vás vím,jsou to podle mého názoru ty hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:37 Žena Mrqička [0] Re: jamajcan
Tak oprava, zpět....ten přípravek bych sice koupila, peníze bych obětovala, ale použít ho nemůžu. Mám akvárko plné krevetek a obávám se, že by to byl konec. Zkoušela jsem Panacur, ten by měl být na odčervování koček a psů, nicméně sem se už nevím kde dočetla, že funguje i do akvárka, ale nezabralo to. Nenapadá vás ještě nějaká jiná příčina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:29 R Muž romant [27987] Re: jamajcan
Jasně, je to vodítko a pro přesný určení je vhodnej ten mikroskop, jak jsi konstatoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:05 jamajcan Re: jamajcan
To je dobré vědět.Ale člověk někdy radši obětuje nějakého toho šneka,než by mu pomalu odcházela do věčných lovišt,celá rybí osádka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:59 jamajcan Re: romant
Jasně.Skvělý článek.Sned jediný rozdíl je v druhu těch hlístic.U diskusu Capillaria a u těch žívorodek většinou Camallanus .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:57 Žena petulinakk [2016] Re: jamajcan
Už jsem našla. Asi to pro šneky a spol. opravdu nebude to pravé ořechové.

www.lecivaprotercovce.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:53 R Muž romant [27987]
Zde je to sepsáno včetně indikace příslušných léků. Byť je to adresováno tzv. terčovcům, tak se daný postupy dají realizovat i na ostatní druhy ryb. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [135] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198217x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=6701