Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2016 12:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jespe
-střevní bičíkovce způsobuje hlavně a především zvýšený obsahu amoniaku, dusitanů ve vodě v kombinaci s nevhodně podávanou stravou, nebo druhem stravy

-Doporučuji,vynechat toho lososa,čert ví jesli to vůbec losos je,navíc ještě mraženej,krmit pouze ověřeným krmivem,vynechal bych zkušebně ten SAK,výměna vody v častějším intervalu.
-Léčiva by byla při potvrzení příznaků -Entizol,eSHa Hexamita
-případně si vyhledejte info na netu k - střevní bičíkovci - Spironucleus - Hexamita -
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 11:58 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: lacewings
Před 30 minutama jsem již zkusil. Problém, že u nejvíce postiženého jedince to nepoznám, neboť nepřijímá potravu. Jedna ryba už se mi vykálela, ale trus byl hnědý.

Vzpomněl jsem si ale, že když nejvíce postižená ryba kálela, byl trus tenký, bílý a tlakem vody nadnášený.

Jinak jsem dával nově jen pixlu granulí SAK 55 a nový kus mraženého lososa.

Bičíkovci by způsobily také větší podíl amoniaku? Nevím, jak moc špatně na tom jsem, ale momentálně mám NH3/NH4 cca 25mg/l.

Jinak jak byste teď postupoval? Častěji měnit vodu? Krmit či nikoliv? Koupit nějaké léčivo nebo jen čekat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 11:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jespe
-zkus teda zakrmit s ověřeným krmivem, který berou
-vysleduj ty výkaly,to pomůže hodně
-nepřidal jsi v poslední době nějaké nové krmení,třeba jestli jsi třeba neotevřel novou pikslu?
-Závěr- pokud budou ty výkaly bílé,bělavě hlenovité,budou na vině nejšpíš střevní bičíkovci,odpovídá tomu i popisované
-trhavé pohyby ploutví,včetně nepřirozeného chování
-nechutenství
-zvýšením obsahu amoniaku, dusitanů ve vodě
-Bude se jednat o oslabením imunity v důsledku výše popsaném, pokud se potvrdí ty výkaly

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 11:24 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Tady video ze včerejška:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 11:12 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: lacewings
Vysadil jsem teď na pár dnů krmení, takže výkaly nějak vysledovat nemohu. Barva očí se mi zdá standardní, bez povlaků. Jen na rybím těle občas drží malinké fragmenty písku, ale to bych tipoval na vyšší produkci ochranného slizu.

Klasický mražený losos, který dávám v malých kostičkách jen jednou za několik dní.

Ostatní druhy teď vypadají dobře, ale nedávno umřely mi 3 chalinochromis brichardi (jeden den normálně jedly a druhý den byly neustále nadnášeny tlakem vody a nemohly plavat směrem dolů) a 1 altolamprologus compressiceps (polehával u dna a přestal přijímat potravu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 10:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jespe
- spíše sleduj výkaly, barvu,tvar, oko barvu, žábry barvu a jestli se netvoří na pokožce, v oblasti hlavy a žaber povlak.
- ten losos krmení je co?
-obdobně kontrola i u ostatních druhů
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 10:38 Žena Karnal [196] Re: Jespe
No, mě osobně ty hodnoty nh3 mi zas tak ok nepřijdou - zvlášť při tom ph 8. Daný druh ryb může být citlivější, tak ho to bere víc.
Ale může to být i cokoliv jiného, tohle je nástřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 10:25 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Časté otíraní, trhavé pohyby a tiky.
Dobrý den,

zejména u jednoho druhu ryb (Cyphotilapia gybberosa) již druhým týdnem pozoruji nestandartní chování, kdy se ryby často otírají, kroutí do tvaru "S", a trhají břišními a hřbetní ploutví a často škubavě protahují tlamu. Mladý dominantní samec, kterého to postihlo nejvíce má také nechuť přijímat potravu (většinu věcí vyplyve).

Test vody dobrý. pH = 8, NO2 = 0mg/l, NO3 = 25mg/l, NH3/NH4 = 0,25mg/l.

Na pár dní jsem vysadil krmení (Sera Vipan, Sera Flora, SAK 55, losos, cyklop).

Mám 900l nádrž s mixem tanganických ryb (postižené cyphotilapie mají 14 měsíců a cca 11 - 14cm), filtruju externím Fluvalem FX6 plus čerpadlo s velkým biomolitanem, vodu měním 1x za 14 dnů (cca 3/5 vody).

Nevíte, proč k tomuto chování dochází? Nějaké bakterie? A co s tím? UV lampa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 18:36 Muž brukiz [85] - Rostliny
počítal jsem s tím, že ji tam pošlu, ale než ji tam pošlu, tak se radši ujistit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 18:33 R Muž afc1886 [14655] Re: brukiz
Souhlas s Romanem,poslat ji na druhej břeh.Bude ji tam líp než v té kofole.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 18:17 R Muž romant [27982] Re: brukiz
Takto se projevující rybu bych poslal na druhej břeh, těch možností čím je sužována je povícero, nechci se pouštět moc na tenkej led dohadů, ale počkej co poradí někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 18:12 Muž brukiz [85] - Rostliny – Neonka
Fotka k příspěvku zdravím, posledních pár dní sleduju jednu neonku.. žábry má nějak moc bledý a většinu času tráví u hladiny, lapá po vzduchu, ale hladina kyslíku se zdá být v poho, když je ostatním rybkám fajn a i občas vzduchuju.. neví někdo co s ní může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2016 16:43 R Muž romant [27982] Re: lacewings
Obvykle, když je to takto na vážkách, přikláním se taktéž k tomu preventivnímu přeléčení celý nádrže, moje(tvoje jistě taktéž) zkušenosti říkají, že těch postižených ryb se časem ukáže více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 08:57 dejvoh Re: lacewings
Diky moc za info. Zkusím hromadnou léčbu, u jednoho tlamovce jsem začal pozorovat podobné priznaky. Potravu pozměnim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2016 08:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: dejvoh
-pokud se to oko lepší,je to zřejmě žměnou prostředí k lepšímu,vyloučil bych teda parazitární napadení bičíkovcem.druhé oko jasné bez známek zakalení,chování normální,pouze omezen příjem potravy
-povlak na kůži,tady bych se vzhledem k projevům ryby přiklonil k nálevníkům,které si ryba již přinesla z bývalého prostředí
-příjem potravy ,zkuste jiný druh krmiva

-Léčivo-Sera Costapur -na ten povlak ,léčivo je účiné jak na nálevníky ,tak i případně na bičíkovce,doba léčby je 3-5 dní
-samotný postup ,zda léčit pouze tohoto jedince ,nebo preventivní přeléčení akva,nechám na vaší úvaze,vzhledem k tomu ,že nelze z uvedeného, spolehlivě určit, již případně možnou infikovanost ostatních jedinců,
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 07:10 dejvoh Re: lacewings
Oko má spíš vodnaté, ale o dost se mu to zlepšilo za poslední 4 dny. Teď už je téměř stejné jako to druhé, které je normální.
Pouze nejí, jinak je hodně aktivní, reaguje stejně jak ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 22:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: dejvoh
-to oko je jaké? je tam blanka,nebo je vodnaté
-druhé oko je jasné,bez zakalení
-ta ryba je apatická,nebo jenom nežere
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 21:51 Muž kofejn [963] Re: lacewings
Dík, dofám, že to nebude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 21:49 dejvoh – Tlamovec nemoc fleky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dostal jsem 10 dnů zpátky rybu tlamovce, a za poslední 3 dny mi zešedl na hlavě a zčásti na těle a za posledních 5 dnů mi nechce jíst. Když jsem ho dostal tak měl něco s okem, jakoby na něj byl slepý. Jinak je ryba hodně aktivní, pořád plave, mám strach, že je nemocný, je hodně pěkný a nerad bych ho dával pryč, mám ho v akvarku 200l s ostatními tlamovci, ti jsou ok. Děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.11.2016 21:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kofejn
Dík, pokud by jsi pozoroval u dalších příznak výskytu, v případě otěru se to nejdříve objeví na plouvích, napiš, mám to k tobě přes kopec, udělal bych Histologii ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 21:08 Muž kofejn [963] Re: lacewings
Dík. Budu sledovat zbytek osádky, snad se to nerozleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 21:07 Muž kofejn [963] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jakž takž vyšly jen fotky ve vodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2016 20:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kofejn
-perfektní postřeh,to odpovídá původní diagnostice, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 20:44 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Mám i tu druhou. Kupodivu jsem ji chytnul hned. Má větší problém, než se mi zdálo. Pokud plave, vypadá ok, ale na místě občas padá na ocas či tlamu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 20:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kofejn
-super,pokud se podaří lov,nafot i tu druhou,fota takto stačí, palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2016 20:26 Muž kofejn [963] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak už na to došlo. Půl hodiny jsem ji chytal v neděli, včera 10 minut, dneska ležela chcíplá u síťky (aby si ryby zvykly). Jestli bude potřeba větší fotky, tak to můžu poslat přes úschovnu.
Musím odlovit/najít tu druhou. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2016 11:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Yoko
-vypadá to na nekrozu vnitřních tkání -
-pouze mohu konstatovat již předešlý můj názor o utracení

-léčbou sice může dojít k částečné obnově části vnitřní tkáně a častečně tím se regeneruje i část ocasní ploutve ,ale pořád to bude jen prodlužování neodvratitelného.......
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 11:03 Žena Yoko [35] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Byla to esha 2000. Spíš mě zaráží, že to vypadá jako by jí ten ocas prostě odumíral.. Protože tělo před ocasem končí jakoby černou čarou a za ní ten ocas skomírá. A je to jakoby uvnitř těla, ne na... Zkouším ještě foto, ale kvalita mizerná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 10:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Yoko
-sice nepíšete jakou esha jste použila,těchto přípravků je celá řada, ale pokud to zabralo na druhé a pouze u tohoto případu se léčba nedaří, i přes opakovanou léčbu, doporučuji se tím dále nezabývat a jedince utratit,případná další léčba by byla jen a pouze, zátěží pro danného jedince, již za současného apatického stavu, který udáváte, navíc i délky již aplikované léčby.
-pokud i přes výše uvedené chcete provédst léčbu ,ozvěte se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2016 10:54 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Faire42
Pokud bílé tečky nepřevyšují velikost 0,3mm,tak se může jednat o Oodinium. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 10:29 Žena Yoko [35]
Zdravím, v nádrži s endlerkami má stále jedna samice problém - v místě kde začíná ocasní ploutev má takový flekatý jakoby bílo černý předěl, a ploutev samotná chřadne - je vykouslá uprostřed a už i celkově taková olámaná. Mám ji na karanténě, je méně čilá ale stav se nelepší ani nehorší. Léčila jsem před týdnem plíseň eshou kvůli dvoum dalším kusům, teď jsou ostatní ryby v pořadku až na tuhle (ocas už chycený měla ale na eshu zrovna nereagovala). Video je u nádrže Džungle, tam ten ocas ještě tak odrbaný nemá ale ty fleky vidět jsou. Díky za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 04:04 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: malky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 19:53 malky – Plata
Na plate se mi obevily mali bílý tečky.nejdřív jsem si myslel ze to jsou bublinky ale ted jich má nasobe vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2016 20:03 Muž kofejn [963] Re: lacewings
S tím problém nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2016 19:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kofejn
Měl bych prosbu,
pokud by šlo po vylovení nafotit a zaslat přes SZ,nebo lépe přímo vložit sem do fora .
Předem dík. M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 19:50 Muž kofejn [963] Re: romant
Tyhle bleherky jsou přidané jako poslední v červenci a ty dvě jsou takle volezlé už docela dlouho. Údržbu jsem přes léto trochu flákal, vodu jsem měnil po deseti dnech, nejdéle po 14ti. Zkusím ty dvě odlovit a utratit, jen to bude běh na dlouhou trať. Akvárko je zarostlé a bleherky jezdí zleva do prava dost rychle a pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:01 R Muž romant [27982] Re: afc1886
Bleherky, červenoůstky(hlavky) jsou vcelku cíťové na kvalitu vody, velmi rády tzv. šokují při vpouštění do akvária, zhoupnutá voda, prostě nějaká i když zdánlivě nesouvisející chybka a už si to tzv. nesou v sobě a při dalším vykolejení už nemoc(obecně) propuká naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 16:57 Deepinpeat Re: afc1886
Já se obávám, že nic podobnějšího lymfocystóze, jsem takhle ona fotce z domácího akvária ještě neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.11.2016 16:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: afc1886
-nic ,jedinec s tímto onemocněním může žít klidně dál,ale vzhledem k nejasnostem spouštěče vzniku ,je lépe tyto ryby utratit, je možný i mechanický přenos.
-osobní názor-oslabení imunity v důsledku preventivních léčebných aplikací, nevhodných léčiv, ve vývojovém stádiu ryby
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 16:39 R Muž afc1886 [14655] Re: lacewings
A co na to pomůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2016 16:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: afc1886
-sice to z té fotky není přímo zřejmě, ale mohlo by se jednat o Puchýřnatost- Papillomatosis
-jedná se o virové onemocnění,v důsledku oslabeného imunitního systému ryby,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 16:14 JoKa Re: kofejn
Měl jsem kdysi něco hodně podobného, ne-li stejného na jedné platě... Vyhodnotil jsem to jako cosi plísňového. Vyměnil jsem většinu vody a aplikoval eshu exit a akvo docela hodně zasolil... Léčba zabrala, beze ztrát. Ale nevím, co to je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 16:14 R Muž romant [27982] Re: afc1886
Nevím, jenom vím že ty ryby časem poplavou na druhej břeh samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 15:39 R Muž afc1886 [14655] Re: romant
A víš,co to je? Moc by mě to zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 15:35 Muž kofejn [963] Re: romant
Tak to bude zábava na dlouhé zimní večery...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 15:07 R Muž romant [27982] Re: kofejn
Volil bych tu variantu horší než focení a poslal je na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 14:56 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevím, jestli jsem ve správném vlákně, třeba to není nemoc, ale jen zdegenerované ryby. Dvě bleherky jsou ježate, jakoby s puchýři. Nepřijde mi, že by to byly jen zježené šupiny. Jsou vitální, pořád v pohybu a žerou dobře. Vyfotit je pěkněj opruz. Mám to dál řešit (odlov bude ještě horší než focení), nebo je nechat být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2016 19:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
Tento desinfekční přípravek obsahující akridinové barvivo některé druhy ryb ,v rámci přecitlivělosti, špatně šnáší.
Pokud je jím léčen pouze jeden druh a navíc v karanténě,nemám proti tomuto léčivu žádné výtky.
Je podstatný rozdíl vícedruhová nádrž,osázena rostlinstvem a karantení nádrž,kdy právě Arciflavin působí i na růst rostlin,rovněž tak nutnost aplikací dalších chemických přípravků, po ukončení léčby. -zkráceně-
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 18:47 Muž honcka [39] Re: lacewings
Díky za pomoc, můžu se jenom zeptat, co je špatného na tom Acriflavinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 17:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
-tak jsem to celé znovu projel,včetně doplnění
-nic tak zásadního co by bylo v nesouladu ,či rozporu jsem nenašel
-snad by se dalo namítnou, to první použití Arciflavinu a pouze výměna třetiny ,ale nepovažuji to za až tak podstané pochybení ,které by vedlo k následnému vývoji -odvozeno z neměného stavu ostatních druhů ryb
-aplikace léčiv proběhla z vaší strany v pořádku,léčiva jsou pro danné druhy použitelná,dokonce šetrná ,oproti ostatním obdobným typům léčiv.

-Odkalte dno,opětovně vyměnte třetinu vody,udělejte testy,
-Pokud panceříčci budou vykazovat nadále známky nemoci a neuvidíte zlepšení,odlovit,karantena,
-Regenerace tvorby tkáně trvá cca 28dní, samotná viditelnost zlepšení je cca po 14 dnech od první aplikace léku,pokud je rozšíření ve velikosti cca šupiny ,tak je to v pořádku ,došlo pouze k zbytkovému zastavení již infikované tkáně.
-Bude nutno počítat se změnou režimu údržby, jak již bylo uvedeno.
-Po zjištění skutečnosti stavu se ozvěte
- ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198034x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2551