Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 88 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 23:03 QNovobilsky
Hlavně je mi líto těch rybek. Tím plavaním byli ozdobou mého pokoje.
V sobotu večer jsem tedy přidal do 70l akvárka asi 20gramů soli. V neděli vyměnil asi 20 litrů vody. Našel jsem dávkování soli, ale nevím, jak často ji tam můžu dávat?

Mám v akvárku dvě malé Mečovky z mého vrhu (můj první). Mám však podezření, že minimálně jedna z nich má flíčky na ploutvi. Je možné jí zachránit?

Zítra (pondělí) bych měl sehnat eSHA doufám. Snad to pomůže, je mi jich opravdu líto sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 12:35 R Muž romant [27987] Re: Edit
Při léčbě krupičky je na místě přeléčit celý akvo vždy, neb zapouzdřená stádia parazita budou čekat na svojí pozdější příležitost. S teplotou do doby než bude eSHa aplikována naopak klidně i přes 30, krátkodobě se nikomu nic nestane a co se má stát se stane a jedinci, kteří jsou natolik načatí, to prostě nedají tak jako tak, tím bych se už v těchto bojových podmínkách netrápil, tak se sbírají zkušenosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 12:32 Žena EditHa [91] - TetryRe: QNovobilsky
Nedávno jsem řešila podobný problém. Plíseň.Následně krupka. Akorát mi ryby nehynuly. Je potřeba více vzduchovat pokud je akvárium dlouho nečištěné odkalit a vyměnit alespoň pětinu vody. Léčba je nutná co nejdříve. Esha 2000 v kombinaci s Exitem je šetrná volba. Pokud už ryby hynou je namístě přeléčit celé osazenstvo. Hodně napadené ryby raději hned odlovit a usmrtit.Teplotu bych tolik nezvyšovala u Esha to není ani potřeba. Neonky jsou hodně citlivé na změny- mou chybou bylo že jsem odkalila více vody a zároveň vyčistila filtr- což se někdy projeví jako narušení rovnováhy a ryby takto reagují. Takže co nejmenší a hlavně postupné zásahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 12:26 R Muž romant [27987] Re: QNovobilsky
Teplotu na těch 30 stupních, klidně vyměnit vodu a znovu lehce zasolit, peventin je ne nic, celý akvo léčit tou doporučenou kombinací, když neseženeš, tak Costapur.
Edit: Příště přidávat ryby po dostečném karenténování a nebo opravdu prověřený zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 12:23 QNovobilsky Re: romant
Díky - registrovaný jsem byl. Jenom jsem tu nikdy nepsal. Včera, když jsem rozklikl forum jsem čekal nutnost se přihlásit - když to nebylo nutné, neudělal jsem to :-) To k mé registraci.

Co dělat dneska? Zítra určitě nasadím tu eSHa léčbu. Preventin je vhodný? Mám i dneska vypláchnout akvárium o tu třetinku? Separace je (dle mého ne moc zkušeného pohledu) již zbytečná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 12:18 R Muž romant [27987] Re: QNovobilsky
Chválím za registraci. palec Krupička to je, takže co dělat víš. :-)
Edit: Takže ne za registraci, ale za vystoupení z anonymity je ta pochvala. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 12:15 QNovobilsky – Hromadné uhynutí ryb
Fotka k příspěvku Ahoj, nějakou dobu se v mém akváriu (70 L) nic nedělo. Naposledy jsem rybku přidal asi před dvěma týdny. Dva dny zpátky mi uhynula jedna Neonka. Včera ale pošlo 6 ryb (5 Neonek + 1 Mečovka). Ryby měly bílé tečky na ploutvích i po kůži. S domněním, že se jedná o Krupičku jsem zvýšil teplotu akvária na 30C, dále jsem nasadil Preventin (vím, že bych měl nasadit eSHa Exit + ESHa 2000, ale ten dřív jak v pondělí mít nebudu-jsem z maloměsta). Dále jsem do vody přidal 20 gramů soli.
Dnes ráno uhynuli dva Antistrusy (2 zůstali) a ve vodě je mimo dalších ryb i poslední Neonka - má bílé flíčky (foto).
Jako krmivo využívám Tetramin. Někdy krmím i Tetraminem na zbarvení. Živou potravu nepoužívám.

Nevím co teď s tím. O Krupičku se jednat nemusí a tím je léčba možná nevhodná, ale něco jsem zvolit musel. Teď už moc ryb v akvárku není.

- Nakažené ryby je třeba oddělit? Nakažené jsou už téměř všechny. Nové samozřejmě nepřidám do doby, než se to vyřeší.
- Je možné vyléčit ryby, které jsou infikované?

Přidal jsem fotku nemocné Neonky. Na ní jsou tečky vidět nejlépe. Nejvíce to odnesly právě ony. Do Zverimexu se můžu dostat až zítra, tak bych rád použil správnou léčbu a koupil vhodnou látku na léčbu.

Tohle se mi ještě nestalo...

Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 07:22 Muž Yirka [9126] – Pro zajímavost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:39 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Ty výměny vody? Naopak, ještě ti poděkují. Tím supluješ biologikou rovnováhu, která je po tak razantním zásahu rozházená. A podívej se znovu do vlákna začátečník, určitě jsem psala 1/3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:39 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Kdyby jim to vadilo, neradím to, na to si ode mě zvykni. X-)
Edit: Určitě jsi již tyto odkazy dostala doporučený, ale ve tvém případě je neustále nutné opakovat, opakovat, opakovat, tak se začti. ;-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:37 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
ok já měla za to že mi Turbínka psala 1/5 tak jsem se přečetla :) a nebude to vadit rybkám ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:28 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Měníš málo, přitlač a měň minimálně 1/3 a to klidně 2x týdně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:27 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Psala jsem ti 1/3, 1/5 je prd i když lepší než nic ;-) Zrovna se páří? Paví očka se pářej pořád, na to ohledy moc neber. A měň tu vodu jinak by se to mohlo zvrhnout v něco vážnějšího, ale to už ostatně psal Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:25 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
měním každý den 1/5 a navíc jsem to fotila v rychlosti poněvadž a protože se zrovna páří smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:16 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Ne, ale vodu máš rozhoupanou, takže měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:13 Žena PavíholkaXXL [7] – rozpad ploutví ?
Fotka k příspěvku prosím poraďte je toto bakteriální rozpad ploutví ? viz foto:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2014 16:03 R Muž romant [27987] Re: Dodin
Poslat na druhej břeh a pohledej pojem křivice, vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2014 15:50 Monča Re: Dodin
přijde mi to jako skřivené páteř ale nevim počkej na radu druhých ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 13:24 Muž Dodin [4] - Rostliny – Mečovka
Fotka k příspěvku Zdravím.Poradil by mi někdo o jakou nemoc se může jednat? viz foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:45 R Muž romant [27987] Re: Lukin
Postarší vynesená samice, směřuje na druhej břeh.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:41 Muž Lukin [0] – ?
Fotka k příspěvku Zdravím,
moje samička gold molly něčím trpí a já nevím, jakou nemoc chytla.
Příznaky:
- ryba leží na dně a pouze dýchá ( a vypadá jak kdyby zdechla ), popř. odpočívá pouze na listu
- ploutve má stažené
- když už plave, tak má rychlé pohyby po akváriu, je plachá
- potravu přijímá, ale na samičku molly žere málo
- žádné stopy na šupinách nic
- výkaly občas červené, jak kdyby patentky sežrala a ty se jí hned dostali do střev a ven z těla
- žádné otírání o předměty v aqua

Nemoc? Popř. jak léčit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:20 Žena aa [2]
Ještě jsem zapomněla na ty výkaly. Včera měla krátký a takový tlustý bílý, dnes jsem u té druhé viděla dlouhé, tenké a takové do růžova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:17 Žena aa [2] Re: romant
Nevím, jestli ti k něčemu bude fotka, ty ryby vypadají úplně normálně. Akorát občas třeba jen jakoby stojí na jednom místě, trochu se i třepou, ale normálně žerou. Jedna plave i u hladiny, ale to ne moc často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:06 R Muž romant [27987] Re: aa
Pokud to vnitřní praziti jsou, tak s eSHou toho moc nepořídíš. Chce to fotku postižený ryby a popsat stav. Jsou-li dlouhé, jakoby duté světlé výkaly, ryba je pohublá a nepřijímá potravu, tak by to na ty parazity mohlo ukazovat a tm by bylo lépe použít třeba Flagellol, ale nepředbíhejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:02 Žena aa [2]
Ahoj, asi před dvěma týdny mi zemřela plata asi na vnitřní parazity. Divně se třepala, potom už ani nejedla a po dalších pár dnech byl konec.Kvůli ostatním rybám jsem dávala 4 dny eshu 2000 podle návodu a doufala jsem, že se to spraví, ale teď pozoruju stejné příznaky i u dalších. Myslíte, že to jsou vnitřní paraziti? A co byste s tím dělali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 15:23 R Muž romant [27987] Re: nachodsky
Kdyby byla fotka toho oka, mohlo by nás to posunout trochu dále.
Edit: tak jsem lehce z pozice funkce pátral a vidím(tedy já ano) v té neveřejné prezentaci jeden zásadní problém a tím je společnost ancáků a ramiréz v ne zcel odpovídající litráži, takže to co pozoruješ bude s největší pravděpodobností problém dusíkatých látek, akvo je založený před měsícem, což je na ramirézy velmi brzo, je to stále ne zcela optimálně stabilní prostředí. Takže závěr je ten, že ryby to nedají, tedy časem půjdou kukat a to i přes intenzivní výměny vody, který bych činil. Pokud je to oko zvětšený jenom z N látek ještě dobrý, ale obávám se, že už tam pojedou vnitřní paraziti. Proto jsem chctěl tu fotku, nebo aspoň popsat to oko. Je zakalený celý, vystouplý, nebo jenom kalnější rohovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 07:16 nachodsky – Nateklé oko cichidky ramirezovi
Ahoj,

včera (10.6.) jsem zjistil nateklé oko cichlidky ramirezove(samička). Potravu přijímá, chová se normálně, sameček ji stále prohání. Voda měněna 1x týdně 1/3, do nové vody přidáván aquatan a +kH na zvýšení dkH aspoň na 4 - 5 dkH. pH měřeno cca 7,5

Prosím o názory. Díky.

LN

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:49 Žena aa [2] Re: Designer
No, to už se stalo včera a dneska asi hodinu byla na jednom místě, ale teď už normálně plave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Pockej do zitrka a uvidis. Jestli ma jen nejaka povrchova zraneni a bude normalne plavat, ryby se dokazi dostat z ledasceho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:32 Žena aa [2]
Ahoj,omylem jsem nasála svoji black mollu do hadice při výměně vody, přežila to, ale asi jí odpadaly nějaké šupiny. Zahojí se to? Dala jsem do akvárka sůl a doufám, že to bude dobré. Jak byste to řešili vy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 20:37 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant, MarekP
OK, kašlu na to úplně, jedna zkušenost tohoto typu mi úplně stačí. Vrátím se k osvědčeným granulím a bude klid. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 19:49 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Kaira
Co se týká toho rizika, že kupované mražené, ať už dafnie nebo cokoliv jiného, bylo několikrát rozmrazeno, jak zmínil romant, se dá nahradit tím, že si člověk sám namrazí živé krmení. Není to jistota, že živé krmení bylo samo o sobě v pořádku, ale aspoň máš jistotu, co se týče toho zmrazení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 19:03 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Pro klid duše, bych je vyřadil z potravního řetězce komplet, i když si nemyslím, že za to můžou ty sušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 18:40 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Takže myslíš, že ty sušený můžu dávat dál? Nevěděla jsem, které to zavinily spíš. Ty mražené dostali jen jednou... :-( No, to je teda hodně trpká zkušenost, smůla, že jsem ji musela získat právě na svých nejmilejších rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 17:39 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Ty mražený dafnie s největší pravděpodobností prošly nějakým rozmrazovacím cyklem. Čichavci jsou na tyhle probléme o kapku náchylnější a zareagují, jak vidíš velmi rychle, ale do toho člověk tzv. nevleze, holt trpká zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 17:11 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Tak to jsem slyšet nechtěla. sad To bude z toho žrádla, začala jsem jim dávat sušené a mražené dafnie, předtím dostávali jen sušené. Krátce potom to začalo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 15:54 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Podle mě se jedná o plísňový onemocnění, kdy jsou napadány vnitřní orgány ryb a z toho je zřejmý, že to nedají půjdou kukat, bohužel. Osobně, když něco takovýho vidím, tak to ukončím sám, samozřejmě vyměním intenzivněji vodu, zasolím(pol. lžíci na 50 litrů), možno přidat třeba nějaký výluh. Obvykle to vzniká v nic moc podmínkách a jede to vcelku rychle, jako možný zdroj onoho fuktajblu je taktéž živý, nebo nekvalitní mražák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 15:23 Žena Kaira [919] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ještě druhý bok. Omlouvá se za kvalitu fotek, můj mobil bohužel líp zaostřit detail nedokáže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 15:23 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Nemocný čichavec
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o pomoc, protože už si nevím rady, co se to děje. V minulých dnech mi uhynuli 2 ze 4 čichavců (samec a samice), oba vypadali jako potlučení, prostě jeden den měli krvavé šrámy a druhý den bylo po nich. Přičítala jsem to bitkám, myslela jsem, že se začnou třít. Jenže teď už je tam samec jen jeden a vypadá tak, jak je vidět na fotce. Jeden den nemá nic a druhý den má velký krvavý šrám, vypadá to, jako by krvácel zpod šupin zevnitř. Rány jsou vždy na bocích a poslední teď na skřeli, ploutve má čisté. Zatím ještě žere, chová se víceméně normálně a rány se postupně hojí, ale stále přibývají nové a řekla bych, že horší. Jiné příznaky nějaké nemoci nemá. Zbylá samice je v pořádku, ostatní ryby taky. Čím to může být? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 22:49 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Štefan
Jo už je na druhém břehu. Jen mě zajímá příčina. Možná je to tím, že jeden novějšì kus to neustál a dva dny jsem o něm nevěděl a našel jsem ho až dnes vzhůru ploutvemi. Tak jsem vyměnil 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2014 21:43 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Kubasix
Smutný pohled, ale humánní utracení bude v tomto případě milosrdenstvím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 21:31 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 21:29 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Fotka k příspěvku Co s ním je? Už to asi nedá, ale aspoň pokus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 09:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sniper66cz
Kdyby se to melo opakovat u dalsich kusu, doporucuji se podivat sem:
discus.sk/…
Na strane 9 je to jako ze Tve fotky pres kopirak, tak ze bys priste aspon vedel, co to muze byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 08:38 R Muž romant [27987] Re: barra
Jakpak je to akvo velký? Je to aspoň 300 litrů? Jinak by to mohlo být, jak myslíš, onen dutý dlouhý bílý výkal, jenž tu přítomnost střevních parazitů u ryb může signalizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 08:37 barra – dalsi foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 08:35 barra – bile dlouhe vykaly..jde o bicikovce? :/
Fotka k příspěvku Dnes rano jsem v akvarku našla takovýhle dlouhý, tenký, bílý šlahoun s nacervenalym zacatkem. V akva mam gibicepsku a 2 trnovce. Ostatni výkaly už vypadají normalne. Znamena to, že jedna z ryb ma strevniho parazita? Nebo to muze byt i nejaka mirnejsi varianta? A jak mam ted postupovat.. Dekuju za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 17:52 R Muž romant [27987] Re: george
Taky bych to na tu krupici viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:30 Muž george [3] - Sumci
Fotka k příspěvku ahoj mám prozbu : anténky jako by měly krupičku ale přitom paví očka na sobě nic nemají ale antény jo a nevypadá to jako zbarvení prosím poraďte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 20:36 R Muž romant [27987] Re: Sniper66cz
Do akva nalej slabej solnej roztok(pol. lžíci na 50 litrů).
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [88] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=4351