Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2021 18:27 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Petr97
V tom případě počítej s tím, že se problémy můžou opakovaně vracet. Zapřemýšlej nad osádkou. Závojnatka se ke Skalárám opravdu nehodí. Je sice každého věc co má v akva,ale mit od každého něco je fakt o ničem. Mrkni na pár prezentací ostatních akvaristů a třeba tě to posune správným směrem. Taky by bylo dobré kdyby sis založil prezentaci. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2021 17:34 Petr97 Re: Anthrax
jsem si té špatné kombinace ryb vědom, ale byl jsem nucen jedno akvarium kvůli stěhování zrušit a bylo mi líto se jí zbavovat :-( navíc je to oblíbenkyně přítelkyně stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2021 08:05 R Muž Anthrax [4739] Re: Petr97
To je dobře, že jde vše k lepšímu. Nicméně píšeš, že se sproblémy potýkáš již delší dobu. Zvážil bych vhodnost chovaných ryb. Mám na mysli tu závojnatku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 11:55 Petr97 Prosím o pomoc s nemocí ryb
Děkuji všem za rady. Aplikoval jsem Eshu 2000 a Eshu exit. Dneska jsem nasadil Eshu hexamitu a skalára vypadá o dost líp ;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 00:48 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Petr97
V návodech zjistiš které léčiva můžeš kombinovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 21:02 Muž 4Sima [1888] Re: Petr97
Mražené nitěnky nepoužívej. Je to na problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 20:19 Petr97 Re: Kawasaki
Děkuji moc za odpověď, ale dneska už jsem tam nalil právě tu eshu2000 s kombinací esha exit..tak teď nevím jestli do toho můžu ještě nasadit hexamintu..aby toho už nebylo moc a zároveň aby zítra už nebylo pozdě sad na neonkách mám také bílé chomáčky měl jsem podezření na neonkovou nemoc..nevíte jaký může být původ těhle parazitů? Občas krmím mraženýma nitěnkama..ale jsou mražené, tak jsem doufal že by neměli obsahovat parazity. Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 20:03 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Petr97
Skalára trpí vnitřní parazity, bičíkovci Hexamita,Spironucleus. Můžeš zkusit esha Hexamita. Zvednout teplotu na 30 C. Silně vzduchovat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 19:50 Petr97 – Prosím o pomoc s nemocí ryb
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dneska jsem objevil na skaláře nějaké bílé chomáčky. Má je jenom na hlavě..u neonek s touhle nemocí bojuji už déle, však neůspěšně. Používal jsem léčívo Esha2000 a Esha exit..léčivo ale nezabírá. Proto se chci zeptat jestli by tu nebyl někdo zkušený kdo by mi mohl poradit. Budu moc rád za každý názor. Akvarium čistím téměř každý týden, takže o nějaké zanedbání by snad jít nemělo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2021 18:05 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Honza
V tom případě bych rybu šetrně utratil. Jen se trápí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 16:59 Honza Re: Kawasaki
Kančíka na druhé fotce jsem již takhle pohublého zakoupil společně s tím větším ostatní kančíci byly koupeny taky jako malí a normálně rostou jen tento se nevybarvuje a ani neroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 16:46 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Honza
Je to nějaká plíseň. Osobně bych ryby separoval do jiné nádrže zvýšit teplotu a použil Acriflavin. Pozor silné vzduchovaní nutné. ( Ryba na druhé fotce je dost pohublá.Ta plíseň je jen důsledek né příčina) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 16:33 Honza
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz ohledně kančíka perleťového. Okolo tlamy se mu udělaly bílé fleky. Byl nám doporučen přípravek eSHa 2000, aplikace se provedla dle návodu. Pomalu to začalo mizet a po nějaké době se mu to udělalo znovu. Na to konto nám byl doporučen přípravek mycopur. Postup se taktéž provedl dle návodu a taktéž to začalo mizet a po nějaké době se to opět udělalo. Týká se to pouze dvou kančíků perleťových, ostatní to nemají.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2021 09:01 R Muž Anthrax [4739] Re: zdenik
Tak to je docela symbolický filtr, čili „biologické bakterie“ jsou tady v tom případě spíš ve dně. To bylo odkaleno důkladně? Jestli ano, tak mohl nastat problém. A kolik bylo měněno té vody?
Každopádně jestli nebyla voda měněna, tak bych měnil. 1/3, Klidně denně. Až pokud to nezabere, tak bych sáhl po léčivu/chemii. A omezil bych krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 08:27 zdenik Re: Anthrax
Filtr byl čištěný v odčerpané vodě, prý se nepere v kohoutkové kvůli biologickým bakteriím. Předtím rybičky žádné příznaky neměly, jen ten den odpoledne začaly bláznit, plavat tam a zpátky nebo polehávat u dna. Ale jinak byly v pořádku, krmily se, plavaly bez trhaných pohybů. Nádrž mám 350 l, filtr Aquel Fan, krmivo vločky a granulky, odkalovač elektrický SunSun. Pár rostlinek. Skladba 2 skaláři, 7 neonek, 2 ancistrusy, 3 živorodky a 2 čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 08:08 R Muž Anthrax [4739] Re: zdenik
Ahoj, poslední údržba probíhala jak? Kolik vody byl měněno a zahrnovala krom odkalování i čištění filtru?
A od prvních příznaků už jsi vodu měnila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 07:42 zdenik – Dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz. Mám akvárium už 2 měsíce, ze začátku ponecháno bez odkalování, ať se zaběhne. Pak odkalovano co 10 dní. Při posledním čištění mi z ničeho nic začaly umírat rybičky, až během noci zemřely skoro všechny. Do té doby bez problémů, stalo se to z ničeho nic, bez příznaků. Mám v akváriu i rostliny, ty zhneědly na konci listů nebo i celý list a upadl. Rybičky byly oslizlé takovou bílou vrstvou, ne chomáčky, ale jakoby sliz. Když jsem je vyndávala z akvária mrtvé, už byly zase čisté. Nevím, co s tím, je to mé první akvárium. Měla jsem z něj takovou radost a najednou tohle. Mám vše i vyfocené, viz přiložené foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.03.2021 07:45 Muž Yirka [9118] Re: Korny
Kvalitní vločky, patentky, buchanky - je prostě mnoho možností. Ale zmíněné nítěnky bych nikdy neriskoval, mražené bych snad i zakázal, kdybych mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 07:35 Žena Korny [72] Re: Yirka
A čím teda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2021 07:13 Muž Yirka [9118] Re: Korny
Nítěnky ne, to je z louže pod okap.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 06:41 Žena Korny [72] Re: Yirka
A, tak to môže byť tým, v akvaristike vravel, že kŕmi vločkami. Dám im nitienky 3 dni po sebe a uvidím ;-) , chcela by som zohnať komáriu larvu, ale nemal ju na predajni sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2021 21:36 Muž Yirka [9118] Re: Korny
Podobné patvary na bříškách neonek často vytváří pozření vločkového krmiva......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 18:57 Žena Korny [72]
Fotka k příspěvku Co by mohlo by byť s neonkou? , dnes som ju kúpila, a ma take kopceky na bruchu, no neviem co jej môže byt
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 17:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Neonka
V důsledku popisu dysfunkce ( zřejmě důsledek ataku), doporučím eliminaci postižené ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 10:38 Neonka – Cerna tecka + jidlo ji nejde polykat a vyplave ji z pusy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
prosim co je to za nemoc, kdyz ma neonka cernou tecku na sobe a syte cervenou spodni ploutev, ktera je bez funkce?
Vypada to silene, ale je cila a plave.
Jist se snazi, ale to jidlo ji vypadava z pusy.
Nevim, zda je to nemoc nebo je nejak poranena ci pokousana.
Dekuji za tipy co s tim. Lecivo mam na plisne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 22:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bróža rio
- na 1 foto je viditelný vatový útvar
- rybu odlovit, aplikovat kapku eSHa exit přímo na útvar, zbytek léčby samotné ryby kombinací esha 2000 a eSHa exit 1:1,po dobu tří dnů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 22:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bin993
- pouze ryby které jsou postižené, na zbytek v akváriu stačí by měla být dostačující eSHa 2000, pokud již tedy ryby nemají rezistenci na tento druh léčiva, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 22:22 Muž Bróža rio [0] – Mečovka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, nemáte někdo tušení co by to mohlo být??? Předem díky za odpovědi ;-). Pozoruji tak týden. Velikost 1,5-2 mm. Ryba je vitální, žádné známky nemoci...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 21:53 Muž Bin993 [19] Re: lacewings
Rozumím.
Dával jsem cca 16g soli bez jódu na 40l a Esha 2000 3-denní kůra dle návodu.
Sůl přidávám pravidelně při výměnná vody dle počtu dolivaných litrů.
Zkusím tedy ještě léčbu zopakovat v separátní nádrži,
Mám odlovit všechny rybky a nebo jen viditelně postižené ?
Ještě jednou díky za pomoc všem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 21:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bin993
- léčbu jste v původním příspěvků neuvedl
- přesto trvám na uvedeném postupu léčby
- použijte tedy léčbu v separaci, která je výhodnější k aplikaci léčiv
- zřejmě jste použil nesprávný postup/poměr množství soli k objemu vody v akváriu ( polévková lžíce na 50l,predem rozpustit před aplikací)
- ryby nemají vytvořenou ochrannou vrstvu slizu, to je váš problém, který je důsledkem nevhodných, nebo ne zcela adekvátních podminek, což snížilo imunitu ryb
- živorodky mají svá specifika léčby, která se nikterak neshodují s léčbou ostatních druhů ryb
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 20:44 Muž Bin993 [19] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přesně takhle jsem to léčil, bohužel bez výsledku.
Nejdříve jsem to měl na jedný rybce a postupuje mi to dál dneska už to vidím na 4 rybkách. Začíná to tak, že se ji na ploutvy začne dělat průsvitenej flíček druhy den už má ploutev rozdělenou a na těle začne šednout. Občas se o něco třou rostlina, dno a každý další den sebou víc hází. Ale díky za radu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2021 18:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bin993
- postačí sůl bez jódu a esha 2000
- buď můžete postižené jedince izolovat a provést léčbu v separaci, nebo přímo v akváriu
- pokud bude léčba separační, je nutno ošetřit akvárium zvlášť, použitím pouze eSHa 2000 v základní dávce aplikace (sůl má někdy negativní vliv na některé druhy rostlin) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2021 18:07 Muž strappy [39] Re: Bin993
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 13:27 Muž Bin993 [19] Re: strappy
Sera bactopur direct bych mohl tedy nasadit, nebo je na to i něco lepšího ? ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2021 19:31 Muž strappy [39] Re: Bin993
Onemocnění bakteriálního původu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 19:03 Muž Bin993 [19]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Chtěl bych se poradit, zda by někdo věděl, co by mohlo být příčinou tohoto. Udělalo se mi to na 3 rybkách... všechno Guppy mají na sobě lehce, ale opravdu lehce tělo pokryté bílým povlakem u ploutví a na hřbetu. Voda je ideální ph7 tvrdost celková cca14* amoniak 0 no3 20-30max.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 17:10 Tomáš – Cichavec- ztráta šupin
Fotka k příspěvku Ahoj všem, prosím o radu nemohu nikde najít co je to za nemoc a jak ji lecit. Je nutna karantena? Vypadat to jak kdyby mu někdo nožem sedřel šupiny. Má to pouze na jedné straně. Chovani má pořád stejně. Chuť k jídlu také, jen tento šrám.
V akvaria nemá o co by se poranil.

Předem moc děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2021 17:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Blanka
Šílená fotka...
Že by porod nedonošených mláďat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2021 13:58 Žena Blanka [2] – Black Molly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobry den moje Molly mela u ritniho otvoru oranzovobilocerveny vacek.
poradite co je to za nemoc.PS:po dni umrela :-( :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 20:05 Žena BBchory [851] – Odula
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
co myslíte, mohla by mít tady Odula nějakou ošklivou infekční nemoc? Nafouklá je dva dny, dnes se mi ji konečně podařilo odlovit a umístit do karantény. Plave normálně, ale méně obratněji než ostatní ryby, nežere, schovává se. Po odlovu chvíli ležela na dně a padala na bok, teď plave celkem normálně (teda teď už spí ;-))
Pochází z 200l akvária, rok starého, osazenstvo neonky černé, modré, pancéřníčci třískvrnní, momentálně je tam i týdenní potěr pancéřníčků. Ptám se proto, jestli mám začít panikařit a něčím léčit celou hlavní nádrž, anebo mám být v klidu.
Rybka dostane v karanténě tři dny hladovku a buď splaskne nebo to nedá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 16:43 Žena Korny [72]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tetra ozdobná ešte ráno bola v poriadku a teraz som ju našla na dne zdochnutú :-(
Poradíte prosím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 16:49 Muž bubaksniper [4] – Kančík červenooký boule na boku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na kančíkovi červenookém jsem objevil bouli na boku, z jedné strany je o dost větší. Ryba skoro nežere, je méně aktivní, má zrychlené dýchání a občas se schovává u dna. Akvarium zaběhlé skoro rok, dno, filtry a voda použitá z akvária zaběhlého 5 let. Pravidelná údržba. Ryba stará kolem 7 let. Ostatní ryby v pořádku. Krmím ob den mraženýma patentkama. Teď již týden NE. Mám podezření na nějakého vnitřního parazita. Léčím 2 dny Eshou 2000. Zatím bez zlepšení.
Děkuji za upřesnění NEMOCI, případně jak dál léčit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 14:28 Bára – Neví někdo?
Fotka k příspěvku Zdravím, netuší někdo, co to má skalára na ploutvích? Jinak se chová úplně normálně. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 22:15 R Muž Anthrax [4739] Re: Katka
Ahoj, použít malachitovou zeleň, když nevím vlastně proč, mi nepřijde nejšťastnější. Takže za mě je dobře, že jsi ji nepoužila.
Když ti to nesedí na žádnou nemoc, tak nemůže být něco s kvalitou vody? Jaké jsou podmínky v akváriu? Údržba, teplota, počet ryb a druhy ryb, velikost akvária, filtrace, krmení atd.?
Nebo prostě jen staré ryby?
Zkrátka fotky, informace a pokud možno prezentaci by to chtělo... rybicky.net/nadrze/ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 18:48 Katka – Mecovka, rajovec polehava na dne
Ahoj, můžu se prosím zeptat vas znalych a zkušených akvaristu o radu? :) Měla jsem mecovku, samecka, z ničeho nic začal poléhavat na dne, ale na krmeni vždy připlaval. Rikala jsem si, jestli špatně nenese, ze už zbyl sám, jediná mecovka.. tak jsem mu pořídila další kamarady do party. (Asi to nebyl nejlepší nápad) Mecovak se ale nijak nezlepsil, naopak se postupně začal víc a víc schovávat pod kmen, pod filtr.. a stále na krmeni vždy připlaval. Známky nějakých nemoci jsem si vůbec nevšimla. Žádné najezene supiny, zrychlené dýchání, nehubl, žádné zarudle žábry, plísně.. nic takového.. a pak uhynul. A teď po nějaké době se tak začal chovat i jeden rajovec, tak jsem ho dala hned bokem, ale u nej se mi zda, ze to má rychlejší průběh, ze už to bude mít brzo spočítané.. :-( mám akvarko roky a maximálně někdy v začátcích jsem mívala na rybkach sem tam krupicku. Takze v nemocech se moc nevyznám, ale podle čtení různých popisku mi žádná nemoc nepřijde, ze by na tyhle symptomy seděla..nevite, prosím, o co by mohlo jít? V akvaristice mi pan také neporadil.. koupila jsem si malachitovou zeleň, ale četla jsem, ze je to svinstvo, tak jsem ještě neměla odvahu to použit.. Dekuji moc za případně rady či tipy :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 17:40 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Foligno
No oni třeba žábrohlísti zpravidla vidět nejsou a ten popis symptomů dost sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2021 17:08 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Miroslav
Vidíš, já ano :-) Běžná situace: připravuješ nádrž pro nějaké náročnější ryby. Aby se nastartovala nitrifikace atd., použiješ nějaké zajížděcí ryby, na kterých moc nezáleží. Poté, co pořídíš ty náročnější ryby a přivezeš je, už nekaranténuješ, resp. karanténou se stane přímo ta samotná nádrž. Pak na nějaké vodě ze sáčku opravdu nezáleží, ty Ameriko... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2021 16:29 Muž Miroslav [35] Re: Foligno
Bude asi nejlepší,najdi si na netu NEMOCI AKVARIJNÍCH RYB a tam si to nastuduj.Také jsem si o akvaristice hodně přečetl,upřímně celkem nějakých 10-15let mam akvaria,snad mam nějaké zkušenosti za tu dobu. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2021 16:21 Muž Miroslav [35] Re: _ucx_
Ahoj ameriko,NIKDY jsem nelil vodu s rybkama v sáčku do akvaria kvuli zanesení jakékoli nemoci.Netvrd,že tomu tak není,ano rostliny proprat v hypermanganu,to jsem opomenul pardon. :-) Jinak rybky se otírají jakoby celým bokem o dekoraci či rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 15:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Miroslav, Foglino
Nikdy neříkej nikdy :-) Neboli jsou i výjimky, kdy to neplatí. Ale jinak samozřejmě nově přinesené ryby patří do karantény, nově přinesené rostliny do hypermanganové lázně.

Foglino si založí prezentaci a zkusí popsat, čím se ty ryby přesně otírají. Jsou to skřele?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198000x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=351