Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 18:25 Muž laguna1505 [61] Re: _ucx_
No3-10, No2-0, voda tvrdá 20°, pH 7,2. A kapkové testy nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 18:19 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: laguna1505
Ok. Jaké tedy jsou hodnoty vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 18:16 Muž laguna1505 [61] Re: _ucx_
Samozřejmě ne, vodu jsem měnil zezačátku každé dva dny, pak každých pět dní. Nejdřív 50, pak 30%. Těch 20% jsem měnil den po vpuštění skalárů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 18:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: laguna1505
Dle testu JBL voda v pořádku.
Co měřil test JBL? Co je podle tebe voda v pořádku?

Jsem toho názoru, že to určitě není ze stresu z přepravy. Možnosti jsou: otrava dusíkatými látkami, případně reakce na příliš velkou změnu pH vody. Mají zarudlé žábry? Máš kapkové testy na amoniak, dusitany a dusičnany? I na pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 17:23 Muž laguna1505 [61] – Rio Nanay
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v sobotu jsem si přivezl Rio Nanay 6ks...jeden kus, již leží u dna, težce dýchá, další taky nejsou OK. Nádrž - viz popis, foto přikládám. Měnil jsem cca 20% vody přímo z kohoutku. Nevíte někdo jak rybám pomoct? Jinak ostatní ryby jsou OK. Dle testu JBL voda v pořádku. Je možné, že je to ze stresu z přepravy?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 19:11 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: kacenace
Tady máte podrobné info.. jak na to mrkněte novy.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 18:52 Muž kacenace [0] Re: Tom25
JO! podle obrázků je to přesně ono, jak se s tím prosím bojuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2019 18:28 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: kacenace
Já si myslím ,že to jsou Camallanus (vlasovec střevní - červi - hlístice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 18:02 Muž kacenace [0] – parazit v čichavci
Fotka k příspěvku Ahoj, pomůžete mi prosím identifikovat parazita lezoucího z řitního otvoru Toníka?
ještě mohu dodat, že jsem dnes pozorovala bělavé výkaly a samička nám dost ztmavla. Myslela jsem na bičíkovce, ale nikde jsem nenašla informaci nebo fotku takovýchto ostnů. I obrázky tasemnice vypadají jinak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 17:49 And3a Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak tady :) plus ještě za lepšího světla v akváriu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 17:01 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Polozobánka foto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, máte info ohledně hubnutí ryb ? čím by to mohla být příčina ? koupil jsem 12 polozobánek s toho mi zmizelo z ničeho nic 7 ks a pak u 2 jsem zjistil ,že plavali schované , ploutve splasklé a hubli pak umřeli a ted mam 3 zatím pohoda papají plavou akorát ta jedna je taková pohubla . A od jiného druhu jsem měl jednu která zhubla ,že byla jak placka divné jedině ,že plavala s ostatními jedla a nic na tom ,že by byla nemocná nebylo jen jak placka a vyboulené oči . Bojím se ,aby náhodou tubera .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2019 19:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: And3a
- z těch fotek se toho moc vyčíst nedá
- odlovit, levou rukou podebrat dlani rybu mokrou rukou, pravou vyfotit, záležitost minuty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 14:20 And3a – Ploutev
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny. Doufala jsem, že na to nedojde, ale už si opravdu nevím rady.
Skalár - mám ho cca 1 rok, plave v pořádku, žere, je aktivní, ale udělalo se mu "něco" u ploutve. Je to téměř nemožné normálně vyfotit (nemám ani dobrý foťák se zaostřením).
Přijde mi však, že se mu tam dělá nějaká bulka těsně před ploutví a okolí kolem ploutve je takové "rozlezlé", zkrátka ne tak pěkně zacelené jako u ostatních ryb.
Přečetla jsem si už kde co všechno o nemocech akvarijních ryb, ale nemám tušení, co by to mohlo být. Separovala jsem ho do akvária 150 l - je tam zajetý filtr i pár rostlin (s akvárkem nemám zatím žádné plány, takže mi nevadí ho pak založit znovu, pokud se infikuje nějakou nemocí).
Je mi smutno, jestli ho nevyléčím, je to můj nejkrásnější a největší kousek v akváriu. Chtěla bych mu dát šanci. Neměl by někdo nějaký tip, jak ho léčit?
Děkuji a přikládám fotky, ze kterých netuším, jestli půjde něco poznat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2019 13:14 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pavel31
Co by to mohlo být? Nevhodné podmínky.
Jenom z těch útržků se dá lecos odvodit.

"Mám akvárko 75l a v něm krunýřovce"
" i ostatní ryby"
"Akvárium je pravidelně čištěno"

Určitě to chce založit prezentaci akvária, pak se dá radit víc. Pro začátek bych vyměnil polovinu vody a pak začal studovat, jak má akvárium vypadat a jak se o ně starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 12:49 Pavel31 – Boule na těle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Měl bych na Vás dotaz. Mám akvárko 75l a v něm krunýřovce. Jeden krunýřovec má bouly u ploutve. Ze začátku byla malá ale postupně se mu zvětšuje. Místy už je krvavá. Tak se chci zeptat zda má stím někdo skušenost co by to mohlo být. A jak by se to dalo popřípadě léčit. A kdyby to prasklo jsou v ohrožení i ostatní ryby? Akvárium je pravidelně čištěno. Teplota cca 24stupňů. Byl bych velice rád za každou odpověď. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 17:53 tallicaman Čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čichavec má zježené šupiny na hlavě, zarudlé, co to je? Objevilo se to během dne.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.12.2019 18:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Valda
- vodnateknost ani náhodou
- samice jsou utahané ze samců a roděni, špatné bude možná i krmení, včetně krmného dávkování
- vnitřní parazitárni napadení orgánů je zde taky možné
- bez té prezentace je to těžké, je potřeba toho vědít více, následně určovat problematiku vzniku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 17:23 Králík Re: Valda
Bez informací o nádrži se těžko radí, zaregistruj se a založ prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 15:07 Valda – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o pomoc při identifikaci nemoci, případně způsobu léčby. Paví očko má nejdříve zvětšené bříško a končí to vždy smrtí. Těhotenství to určitě není. Odhadl jsem to na infekční vodnatelnost i když nemá odstávající šupiny. Nasadil jsem proto bactotabs od fa.Sera, ale nikdy to nepomůže. Díky za každou informaci. Valda
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 21:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Provpe
- jikry, nebo alimentárni problem
- na vodnsteknost to nevypadá
- není uvedeno, aktuální chování, příjem potravy, případný úhyn, nutno uvádět info ucelené, pouze tak stanovit náhled možností ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 13:13 Muž Provpe [8] - Rostliny – Neonka nafoukel brich
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj pozna nekdo jestli to jsou jikry nebo nejaka vodnatoset nebo neco?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 17:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: muťa
- bez vyšetření nelze bičíkovce vyloučit, jako součást souběhu dvou typů onemocněni, kdy by bylo třeba aplikovat eSHa gdex
- vycházím z toho co je zřetelné, tudíž nějaká parazitárni forma nematod, proto eSHa ndx v kombinaci s eSHa 2000
- zda bude třeba přeléčení na bičikovce, ukáže samotný průběh léčby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 14:55 Muž muťa [554] - RostlinyRe: lacewings
Děkuji. Je to tedy býčíkovec? A obě ty léčiva zároveň? 2000 mám doma, ale ndx musím přikoupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2019 14:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: muťa
- eSHa ndx + eSHa 2000, parazitárni forma nemoci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 13:11 Muž muťa [554] - Rostliny – Červená neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mohl by mi prosím někdo poradit, co je to za nemoc? Zatím se to objevilo pouze na červených neonkách, mám ještě razbory, na nich ne. Všechny ryby jsou normálně čilé, žravé a plavou jak mají. Měly to dvě a ty už jsou na druhé straně. Dneska jsem vylovil tu co je na fotkách a dále to mají asi ještě dvě, nebo tři neonky. Neumím dohledat, co je to za nemoc, bičíkovec? Jsou to takové puchýře, jakoby vodnaté.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 16:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jitkab
- pouze první den nekrmit, jinak standartně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 14:46 Žena jitkab [2] Re: lacewings
Tak děkuji ještě jednou, jdu hned na to. Ještě jen jedna věc, kterou jsem se nedočetla - krmit ? nebo raději ne v kombinaci s přípravkem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 14:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jitkab
- celé akva, všichni to budou mít, u Betty se to projeví nejvice
- jak jsem psal, nelze přesněji určit, moc změn, ancistrus,
- preventivně celé akvárium, 3 dny léčby podle přibalového letáku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 14:13 Žena jitkab [2] Re: lacewings
děkuji za radu, tu jsem si preventivně koupila při zařizování akvária. Mám aplikovat do celé nádrže, nebo se pokusit je odlovit (to bude boj, jsou to rakety) do nádrže zvlášť , mají to vážně jen ty se závojem (teď jsem našla ještě jedno tečkované také se závojem a taky to tak má).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2019 14:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jitkab
- u té závojové formy se to stává, že je tam okus od normálních, zvláště u samců
- poměrně čerstvě, změny, krmivo, mohlo to vyvolat lehkou bakteriální reakci
- eSHa 2000 je vhodné léčivo, ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 13:39 Žena jitkab [2] – danio
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím je to okousané, nebo jde o nějakou nemoc. Mám v akváriu danio pruhované a tečkované. Tečkované (viz fotka) má ocásek krátký a v pořádku. Pruhovaná dania jsou některá s krátkou ocasní ploutvičkou a některá s dlouhou (závoj.forma ?) a právě ta dania co mají dlouhou ploutvičku vypadají takto podobně, jako kdyby jim kousala ta krátkoocasá dania ocásky /a vsimla jsme si, když je pozoruji, že to dělají zejména ta tečkovaná - rozhodně je dost prohání/.

Nebo jde spíš o nějaký rozpad a měla bych zaléčit?
Mají to však již celkem dlouho - 14 dní, co to pozoruji, a nepřijde mi, že by se to horšilo, ale čekala jsem, že by to mohlo dorůst. Co byste mi někdo poradil, prosím ? Lepší fotky nemám, ta dania jsou tak rychlé rybky, že to lépe nešlo.Já myslela že dania jsou mírumilovné rybky mezi sebou.

Na jedné fotce je pruhované danio (asi závoj.forma, protože má/měl ocásek dlouhý) s poškozenou ploutvičkou (v akváriu je jich však víc s tímto problémem), na další fotce je pro srovnání danio tečkované s nepoškozeným ocáskem (podobně donbře vypadají i dania pruhovaná s krátkou ocasní ploutvičkou)

Ještě se mi od včera nelíbí i ocásek betty (ta ho ale měla až do včera před odkalováním OK, u dania toto pozoruji již prakticky od koupení, během 14 dnu vsak si toho vsimam vice), u betty nicméne mozna jen preháním, dotaz o ní vložím však do jiného vlákna :-)

děkuji za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 12:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeRosa
- separace, první fáze léčby eSHa exit, po třech dnech přidat eSHa 2000 po dobu 2 dnů cca, podle ustupujicich příznaků
- dávkování v separaci dle přibalového letáku, při kombinovaném postupu léčby, půl na půl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 22:58 Muž DeRosa [12] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Můžete někdo poradit jestli to je nějaká plíseň a co s tím.Zatím mě napadá jen separovat a nasadit esha 2000...?? Na druhé straně to má taky.Možná trošku větší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 17:54 Žena RudeRat [9] Re: lacewings
moc dekuju, to je vlastne svym zpusobem pochvala, ze se mi rybicky dozily takoveho uctyhodneho veku ve zdravi pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2019 19:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: RudeRat
- pigmentace vlivem stáří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2019 18:33 Žena RudeRat [9] Re: vlka
Nevim, nikdy jsem se nesetkala se zmenou pigmentu kvuli stari...pravda je, ze napr.tetry krvave, ktere jsem pořizovala soucasne s nimi, uz starim umrely. A nedavno prave i jedna prusvitna umrela starim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2019 16:34 Muž vlka [3443] Re: RudeRat
A co stáří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2019 12:04 Žena RudeRat [9] – Tetra prusvitna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosim nevíte někdo, co by ji mohlo byt? Tetra prusvitna ma po tele nepravidelne docela velke cerne skvrny. Plave a zere normalne, nestrani se ostatnim, zadna jina ryba to nema, cele to vypada jako pigment... akva bezi bez potizi rok, osazenstvo je jeste tetra kralovska, tetra cisarska, ancistrusi, pancernicci. Ryby se trou, nachazim mlade tetry, anciky i jikry panciku, takze voda by mela byt dobra. Pravda, prusvitnych uz jsou jen 4ks a stare jsou cca 4-5let. Akva 120litru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2019 08:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Vevod
- těžko posoudit, ale vzhledem k uvedené době od nákupu, to bude vliv alimentarni problematiky bakerialniho rozsahu
- změna stravy, stres, nové prostředí, možnost latentniho stadia vývoje onemocneni
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 23:31 Muž Vevod [5] – Prosim o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, mam problem a potrebuji poradit. Akva ma 100 l, NO3 je mezi 0 az 10...CO2 jde z lahve cca 10h dene ( dopchecker je zeleny , ph test 6,5-7), svetlo je pusteno cca 8h denne...v akva jsou jen razborky klinoskvrne a otocinculusi (3ks) . Ty razborky do oranzova jsou v akva uz pres mesic a v pohode. Ty stribrne razbreky jsou kupovane cca 3tydny zpet, doposud byly v pohode. Vcera jsem zniceho nic nasel dve stribrne mrtve, dnes po praci tri mrtve a ted jsem objevil tuto co uz to ma taky za sebou....jedine co jsem zmenil tak jsem zacal prihnojovat 3x za tyden 5ml roztoku Ferox a do dna jsem dodal tycinky Easy Life Hnojící tyčinky Root sticks....ostatni ryby jsou v pohode...jen ty stribrne umiraji jak na bezicim pase....mate nekdo nejakou radu ci poznatek??? Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.11.2019 00:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pista18
Pista18 napsal:.... Skalarov ma posledny tyzden nejake divne ústa.....
- tohle není následek pouhého týdne, ale rozhodně delší doby
- podle útvarové části, možnost deformace následkem bakerialniho postiženi a následně nekróza zasažené části
- vypadá to zacelené, tak bych rybu ponechal bez léčby
- pokud by se tam vytvořila další reakce (změna barvy tě poškozené útvarové části, nebo výrůsky a otevřené útvary) rybu bych doporučil utratit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2019 00:04 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Pista18
Ok.Pokud žere tak ho nech jak je. Buď bude žít,nebo skape. Bude mrzáček,ale s tím už nic nenaděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2019 23:51 Muž Pista18 [0] Re: Olin
Tak zalozil som prezentaciu.
Ostatne ryby su uplne v pohode.
Inac ten Skalar normalne prijima potravu a ani sa neprejavuje ze by bol nejako nemocny.

rybicky.net/nadrze/30937-juwel-lido-200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2019 15:31 Olin Re: Pista18
A jaké ryby máš se skalárama? Jak dlouho je máš? Foto akva? Ostatní jsou v pohodě? Založ si prezentaci.
Bude se pak lépe radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 14:43 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Pista18
To nejsou divná ústa. Té rybě chybí celý horní ret. Nevím čím to je. Pochybuju, že ta ryba může plnohodnotně přijímat potravu. Za mně útratit. Počkej co napíše Lacewings je to přece jen odborník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 13:33 Muž Pista18 [0] – Skalar, ma poranene usta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, vsimol som si ze jeden zo Skalarov ma posledny tyzden nejake divne usta.
Moze to byt nejaka choroba?
Alebo sa len niekde zranil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 19:26 Muž Lister [169] Re: lacewings
Díky. Poslední dobou se nám moc nedaří, tak už vždycky myslím na to nejhorší.

Jestli to je jen nezhojitelné poranění, tak jedině dobře. Při plavání mu to nevadí a jinak vypadá v pořádku. Tak snad to tak vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2019 19:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
Lister napsal: Mohl by to být projev neonkove nemoci?
- ne nejedná se o projev neonkové nemoci
- ryba prodělala buď BRP se zásahem tvrdé části paprsků, kdy se neobnovuje zpětně růst, jako při zasažení měkké části
- nebo je to následek, po útoku predátora ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 18:46 Muž Lister [169] – Rozpadlé ploutve u Neonky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jeden náš sameček neonky má od začátku rozpadlé ploutve. Máme ho 2 měsíce, stav je pořád stejný. Zkoušel jsem ho přeléčit proti bakteriím a plísním a je to stejné. Jinak je aktivní, docela dost se pere, je to asi největší raubíř v akvarku. Žere roste. Ostatní ryby jsou v pořádku včetně dlouho ploutvych Ramirezek a gupek.

Mohl by to být projev neonkove nemoci?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 08:23 Muž Askalon [4] - LabyrintkyRe: lacewings
Zdravím.
Do dna jsem nesahal. Na ploutvích šeď není. Rozhodně to není plísňové onemocnění, to už (bohužel:-) poznám. Do dna jsem nesahal. V akváriu je krom skalár ještě 9 ks Teter černých , 2 ks skalár a 4 čichavci perleťoví. Již jsem psal, že příznaky jsou od pondělí
Děkuji.
JP
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198032x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=751