Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 211 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 19:23 JUMP
A nejedná se spíše o bakteriální rozpad ploutví? Může to vypadat jako když jsou ukousané či roztřepené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 18:54 Pruda – Ukousnuté ocasní ploutve u ryb
Zdravím všechny a prosím o radu.
Mám 100l akvárium a v něm 10x tetra černá, 6x neonka černá,6x tetra diamantová a 10x tetra královaká.Akvárium mám založené asi čtvrt roku. Rybičky, až na tetry diamantové od počátku.Diamantové tetry mám asi 14 dní. Za toho čtvrt roku mi v tom akváriu neuhynula ani jediná rybička. Od minulého týdne lovím z akvária uhynulé tetry královské s ukousnutými ocasními ploutvemi.Do dneška jsem jich vylovil 5ks. Dokonce sameček tetry diamantové má horní část ocasní ploutve pryč a zatím se tváří jako že nic (je v pohodě - aspoň se mi zdá). Mohou to mít na svědomí černé tetry? A nebo docela divokej sameček tetry diamantové? Já mám podezření na toho samečka poněvadž pořád honí toho s ukousnutou ploutví.Uhynulé tetry královské byly vesměs samičky (tedy menší rybky).Co by jste mi poradily - co ted s nimi mám dělat? Díky za Vaše názory. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 18:21 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: JUMP
Odpověď ,co je to za druh dostala hned v první debo druhé odpovědi,takže nechápu,proč bych to měl znova opakovat.Problém je v tom,že paní nebo slečna je holt z těch co neposlouchaj rady a holt se musí spálit.Navíc píše ,že jdou ryby pryč,takže nechápu proč zjišťuje druh ryby.Jestli je dá do akvaristiky napíšou k tomu Tlamovec za pade. X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 16:37 Muž Killer [133] - Sumci – Re: varinka22
jasně nemusej je mít..zrovna jelowni sou dobrej případ ty kolikrát nemaj ani samice černé pruhy na ploutvích, některé mají i jednu skvrnku na řitní ploutvi..u mě maj samci pěkný jikrný skvrny rybicky.net/nadrz/807/r4264.jpg ..jinak když víš že to je tlamovce,tak je tu rubrika poznejte svojí rybu z fotogalerie, která je podle čeledí a tlamovci jsou cichlidy, takže neni problém to najít ;-) rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 15:16 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: varinka22
treba je to nakej kmen, kde maj skvrny jenom samice(nemusej je mit jen samci), nebo kde nemaj skvrny vubec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 13:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: varinka22
Killer-téměř.
Romy-většina.
Nic ve zlým. :) :-P love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 12:55 varinka22
ok ale ten černoploutvý vážně ne,čučela jsem na dva samce a ani jeden to nemá.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 12:53 Muž Killer [133] - Sumci – Re: varinka22
maj to téměř všichni tlamovci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 12:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: varinka22
Provizorní,děkuji.
Nic to ovšem nemění na tom,ze terči tam zůstanou,a určitě ne sami.Pak se potýkáte se stejným problémem a to je malá nádrž.Pokud je to hrubá litráž,čistá bude něco kolem 90-100l,to není na to aby Vám terči vyrostli ke kráse.Bohužel ve Vaší prezentaci jsou nádrže jen 20l a 80l,ve které máte na fotkách oproti popisu čichavce navíc a myslím,že jsem tam viděl i nějakou mečovku. coze Jak máme vědět,že ta 130 l není ta větší? ;-)
Mohu vědět,do jak velké nádrže tlamky půjdou?Nechci prudit,jen se snažím Vám poradit,abyste nebyla zklamaná z jakéhokoliv důvodu.
P.S. Vytíračka na disky má standartně 125 l,čistá voda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 12:35 varinka22
nevím jestli jsem to už někam psala ale tlamky půjdou pryč z akva,někde dole je napsané že je to zatím provyzorní akvárium... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 12:15 achyles73
Řekl bych že to je bakteriální rozpad ploutví. Já bych odlovil do karantény, přidal sůl a zvýšil teplotu na 30 stupňů, ale existují i léčiva např. Baktopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 12:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: varinka22
Je to Metriaclima estherae.
Nevím proč se rozčilujete,když se Vám někdo snaží dát radu navíc,nebo upozornit na nevhodnost druhů,které mají naprosto odlišné nároky na složení vody.Pokud si něco pořídíte do akvária a teprve pak sháníte informace,jinak byste věděla,že většina tlamovců má jikerné skvrny a nejdou s ničím splést.
Problém většiny lidí tady byl,že se Vám snažili napsat i něco navíc,aby Vás uchránili od většího problému,než je skvrna na ploutvi.A jak to dopadlo,nic jiného přece nehodláte probírat,že?
Nevím jaká jste akvaristka,ale pokud jste schopná dát,i když třeba dočasně,tlamky a disky do jedné nádrže,ještě k tomu 130l,tak se nedivte,jak ostatní reagují.
Možná Vám jednou budou dobré rady,i na které jste se neptala.Jen aby Vám někdo příště odpověděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 10:51 varinka22
A Killere,proč myslíš že jsem se ptala co je to za tlamovce??? asi abych něco zjistila že. Takže kdyby si mi třeba radši přesně napsal který Tlamovci to jsou tak bych si to přečetla.... Tak si čti pořádně o co tu vlastně žádám,děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 10:40 varinka22
no tak třeba samec tlamovce černoploutvého je nemá... ???? zajímavé že,to si asi taky nevěděl ano a pořád nechápu proč mi píšeš že tam nemá být??? já se přece neptala kde jo a kde né CO TO JE??? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 10:18 Muž Killer [133] - Sumci – Re: varinka22
samci u tlamovců maj tzv jikerný skvrny, což asi nemůžeš vědět,když si pravděpodobně nic nečetla,jinak bys věděla, že ty ryby tam být nemaj..tady si o tom druhu něco přečti rybicky.net/atlasryb/tlamovec_metriaclima_estherae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 09:45 varinka22
Děkuji vodníkovi1 a Jumpovi... ahoj a jinak problém s terči nemám a ani ho tu nehodlám probírat.. Jinak ten problém byl že oba tlamovci mají na řitní ploutvy žlutý flíček a chtěla jsem vedět co to je.. a né kam která ryby patří nebo nepatří atd... tak díky za problémy které nemám ale to je jedno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 09:24 Sam – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mojí štičce se udělala tahle škaredá věc, nevíte někdo co to je a jak se toho zbavit. Už jsem zkoušel multimedikal ale moc to nepomohlo. Děkuju za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 07:09 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Metriaclima estherae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 07:06 JUMP
Tradiční problém těchto diskuzí tone tone tone Slečna (paní) chtěla poradit co je to za tlamovce, ale odpověď žádná, za to pitvání čehokoli jiného se rozjíždí na plné obrátky. Když si nevím odpověď na otázku, tak radši nereaguju rozzureny
Na tu zebru by to mohlo vypadat, ale taky bez záruky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 01:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: varinka22
A rak a bahník už jsou pryč? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 23:55 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: varinka22
Problém je ten,že ani tlamky ani terče do 130 nepatří....navíc máš v té tvé 80-ce yellowky,které chceš dát do většího jak píšeš.To má být to větší akva? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 22:16 varinka22
akva je zatím provyzorní a terčovec tam je a taky tam bude,tlamovci jdou o víkendu pryč!!!! jinak je akva 130litrů..... až bude někoho teda zajímat ten problém tak dejte vědět,dík ..... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 22:14 varinka22
krmila jsem aby vylezli ůplně do předu a problém je ůplně jiný než mi tady někdo píše,na té fotce jsou vločky a né bordel... coze coze tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 14:23 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Ve vodě bych to až tak neviděl,ale ta kombinace určitě není ideální. Vlastně,to celé na té fotce je nějaké divné,akva vypadá dost malé a čistota? No,nic moc. Tak v čem je problém?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 14:20 Duny – Re: varinka22
na tej fotke je fakt aj terčovec a ked máš prispôsobenú vodu pre terčovcovce tak to bude problém.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 14:19 pentS
LOL coze TERCOVEC coze s tlamovcema no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 13:25 dado
aj mne to pripada ako krmenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 13:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Povalec
já myslel, že ten bordel je krmení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 13:17 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: varinka22
Bych rek, ze to jsou samci Maylandia zebra, ale bez zaruky. Rek bych, ze problem je nejakej bordel v nadrzi, taky bez zaruky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 10:41 varinka22 – copak je to za tlamičky prosím???
Fotka k příspěvku Ahoj,potřebovala bych pomoc,kdo mi řekne přesně co to je tohle za tlamičky??? mám s nima totiž jeden problém a nejdřív potřebuju zjistit jaký to jsou...moc prosím sad sad
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 16:26 miro03
Nejde len o danu rybu ale o celé akvárium je to nemoc ktorá sa prenesie i na ostatyné ryby v akváriu preto je dobré dat ryby do karanténej nádrže všetky a zaliečit .Spomínau nádrž je dobré dezinfikovat savom. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 16:23 max
tak ramirézka u nás stojí 40 Kč, entizol stál 33,50 Kč ano , ale nevidím důvod proč ji nezkusit léčit a nechat ji trápit nebo dokonce zabít ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 16:21 miro03
Entizol stojí 50až80kč.Dá sa kupit na veterinárnej klinike.Poprípade ženské to maju jednoduchšie stačí poprosit gynekologičku a máte ho zadarmo.Ja mám osvedčené dávkovanie pri terčovcoch 1tab 250mg na 20 litrov vody,na každých sto litrov nádrže jednu tabletu prihodit na vrch.Po troch dnoch odkalit jednu tretinu akvária a prihodit zas na každých sto litrov jednu tabletu.Ryby akonáhle začnu žrat,tak krmit len suchým krmivom po dobu jedného mesiaca.Celu kuru zopakovat po dalších 4dnoch od odklalenia,kvoli vajičkám parazitov.Zvýšit teplotu o tri stupne a vzduchovat.Pokial však ryby žeru tak používam Flubenol.No ten je drahý pre akvaristou čo maju len okrasné nádrže,lebo flubenol stojí 1kg 800až1000kč. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 16:04 Lucky
vim ze to muze znit hnusne ale kolik stoji lecivo? a kolik rybka vyplati se to?
jestli ma clovek ovsem citovy vztah k teto rybe tak je to jine :) :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 15:38 max
dík všem, koupil sem entizol a začal léčbu, snat to klapne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 14:04 Žena petrys [107]
pro upřesnění je dávkování takové:V pripade tablet 250 mg se pouziva jedna tableta na 62.5 litru vody. V pripade 500 mg tablety pripada tableta na 125 litru vody. Koupel trva 3 - 5 dnu. Jedna akvaristka pouzila podobne davkovani, avsak mirne modifikovane na lecbu nemocneho ancistruse - pouzila 1,5 tablety 250 mg na 60 l prvni den a druhy den jednu tabletu. Po 4 dnech odkalila nadrz a cast vody vymenila. Po tydnu postup zopakovala. Ancistrus se zcela uzdravil. Davkovani tedy je overeno akvarijni praxi. Existuje i jine davkovani a to 3 tablety po 250 mg aktivni latky na 100 l akvarijni vody a druha davka 2 tablet na 100 l vody po 24 hodinach od prvni davky. Spatne se rozpousti a rostliny jej snasi vcelku dobre. Toxicita na ryby je velmi mala. Aktivni latka se vstrebava zabrami do krevniho reciste.
pouziti - proti parazitickym bicikovcum ( Spironucleus, Hexamita apod. ), Piscinoodinium
PS: pro rejpaly-článek je převzat ze stránek, jejichž název si již nevzpomínám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 10:51 Vari
Sto pro to je střevní parazit, je jich více druhů, ale každopádně bych aplikoval Entizol do vody, to pomůže... jedna tbl 250 mg na asi 50 litrů vody, pořádně rozmíchat a nalít do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 10:44 Žena petrys [107]
ne, ve střevech, až v pozdějším stádiu se roznese do tkání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 10:37 max
a není bičíkovec náhodou na žábrech??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 10:32 Žena petrys [107]
to vipadá na vnitřní parazity, nejspíš bičíkovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 10:13 max – CO to je??
Fotka k příspěvku Tohle už asi dva dny visí z mojí ramirézky a od té doby c ose to objevilo tak nežere. Co to je? Vypadá to jako tasemnice :-D nebo je to prostě jen "hovno"?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 20:14 Muž poltergeist [3]
taky bych řek že je to přehnanou čistotou, odkalovat každej den je blbost aspoň takhle ze začátku.. já nechal rybky ze začátku bez odkalení asi 3 týdny aby se vytvořil ten správnej sajrajt a až potom jsem začal každej tejden a nemám problém X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 16:33 Muž Michal J. [37] - Rostliny
A ked odkalujes, nevytahujes nahodou aj vodu? a potom kolko dolievas cerstvej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 16:30 JUMP – Re: TAMY
Nene, neměním vodu každý den, ale 1 x 2-3 dny. Jen odkaluji každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 15:53 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Podla mna to je tym "prehnanym udrziavanim cistoty!.

Proste, ked kazdy den menis vodu, odkalujes tak sa ti poriadne ani bakterie nestihnu vytvorit, ziadna rovnovaha atd a konec koncou tym rybkam stale tu vodu riedis cerstvou.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 09:52 JUMP – Re: Sid
Ne to ne, je to samozřejmě jen předpoklad, vzhledem k dennímu odkalování a časté výměně vody. Nikdy jindy ryby neměli takovou péči, jako tyto mecháče. Z toho plyne moje přesvědčení, ovšem potvrzené to nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 08:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JUMP
dusitany bych vyloučil
Proč? Měřil jste je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 08:23 R Muž Silent [5949] – Re: JUMP
Opravdu to vypadá na otravu. Nevím jestli se v tomhle stádiu dá něco zachránit, ale pomoct může přelovení do jiné nádrže s čerstvou odstátou vodou a starou vodu přefiltrovat přes aktivní uhlí. To by mohlo toxiny odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 07:41 JUMP
Prosím o radu, pročítám a hledám, ale stále nic. Některé parmičky mechové leží na dně, jen občas se snaží plavat, ale pouze na boku a většinou jen krouživé pohyby a zase lehnou na dno. Jsou v akva 14 dní a byly zcela v pořádku až teď několik z nich najednou. Po dlouhém zkoumání jsem nenašel žádné jiné příznaky. Teplota vody 25°C, tvrdost cca 15° a pH skoro k 8. Pravidelná výměna 1/5 vody 1 x za 2-3 dny, filtrace běží. Vypadají jakoby něčím přiotrávené - ale čím?? dusitany bych vyloučil. Může pomoci změkčení vody a snížení pH ? Pokud by jim tyto hodnoty nevyhovovaly, projevilo by se to až po 14 dnech ? Děkuji za názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 07:51 Muž Yirka [9126] – Re: TommySMASH
Jestliže má trochu odstáté šupinky, zejména na hřbetě a bříšku, bude to na 90% vodnatelnost.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [211] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10501