Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 219 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 20:14 Alfonso
Má prasklý vzduchový měchýř.
predstav si ze ma v sobe kazda ryba plynovy vak, a ten podle toho jak ho stlacuje ji vynasi nahoru nebo dulu, a udrzuje jim rovnovahu tela.pokud neni v poradku plave vzdy jen par temp a padá ke dnu-> zkus si to predstavit jak by to vypadalo a pak sam poznas jestli mam pravdu


zni to logicky, ale da se to nejak lip poznat? Když se jí chce, tak klidně plave delší dobu u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 20:09 Žena Markii [10]
Má prasklý vzduchový měchýř.
predstav si ze ma v sobe kazda ryba plynovy vak, a ten podle toho jak ho stlacuje ji vynasi nahoru nebo dulu, a udrzuje jim rovnovahu tela.pokud neni v poradku plave vzdy jen par temp a padá ke dnu-> zkus si to predstavit jak by to vypadalo a pak sam poznas jestli mam pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:26 Alfonso
blbot co? Řikáš tři dny?? Pořád stejně nebo i poplavává u hladiny?

Jen když je krmení tak vyplave a potom hned zase zpátky na své místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:24 Muž Vodník1 [16] - Amerika
blbot co? Řikáš tři dny?? Pořád stejně nebo i poplavává u hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:21 Alfonso – 2vodník
Pouze odpočívá coze

3 dny??? coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:15 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Pouze odpočívá coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:12 Alfonso – plave hlavou nahoru
Mám v akvárku platy skvrnité a jedna mi už 3 dny plave hlavou nahoru. Drží se u dna, ale když je krmení, tak vyjede k hladině, nažere se a pak jde zase dělat stojky ke dnu. Viditelné znaky nějaké choroby nemá. Nevíte čím by to mohlo být? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2007 15:52 oldkiwinka
necpi tam žádný ryby už ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2007 14:57 Muž pantany [7]
myslis do akvarka ryby svet 84l ? no takto: ma to cca 80 litrov a uz teraz tam mas 28 ryb. ja osobne by som tam teda dal maximalne zopar panciernickov nejakych 4 popripade SAE. ale uz teraz tam je ryb dost vela. radsej nic. radsej pridaj rastlinky, nejake pekne echinodorusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2007 14:30 140bpm
a co si tam teda mam dat ??? poradte...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2007 13:52 Muž filipsi [1295] – metal
Jezismarja, co je to za nesmysl??? Pravda je, ze co se tyce produkce vykalu, jsou zavojnatky jedni z preborniku. Ale ze by se nekomu dostavaly do zaber, a skodily zvlast neonkam ... Skodi to chemismu vody v akva, kdyz se dost neodkaluje, nemeni voda a nespotrebovavaji ziviny, a to nasledne skodi vsem rybam.
Souhlasim s jedinym - zavojnatky si tam nedavej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2007 13:34 140bpm
uhm, tak vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2007 17:59 Muž metal [96] - Cichlidy
zavojnatky nedavaj k neonkam seru hovna ktore skodia neonkam pri dychani dostane sa im to do ziabrou a zdochnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2007 13:17 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Existovat spolu moze hocico..

Zavojnatky su v dospelost dost velke, radi ryju do dna atd.. Su to jazierkove rybky, nie akvariove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2007 13:12 140bpm – preziju???
mam v akva gupky a tetry neonove, rad by som si kupil aj nejake 2-4 vacsie rybky, co by ste mi poradili ? velmi sa mi pacia tieto rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
myslite, ze by spolu mohli existovat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 16:39 Radka
Podľa mňa je jedno na čom leží..bolo to fakt len pár sekúnd a v pohode to prežil. Inak by sa mi ho nepodarilo odfotiť. Takže asi netušíte čo mu môže byť :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 19:03 Štěpán
Spíš vypadá že je na tácku na maso! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 19:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
To konik....Přečti si celé téma, pak pochopíš proč je na hadříku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 17:55 konik – konik
proč ho vyndaváš když fotíš??? tone chudáček je nemocný a ještě ho trápíš na suchu :-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 17:16 Radka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tu je to foto, dalo mi teda námahy kým som ho chytila ne Dúfam že je z toho niečo poznať. Poraďte čo to môže byť???
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 11:39 Radka
Dík Roman, určite to skúsim vyfotiť aj keď on je dosť divoký.. Má už asi 5 rokov a ešte to nikdy nemal, teda aspoň som si nevšimla. Dúfam že to nie je až také vážne :-( Poobede dodám foto keď dojdem z práce..teda ak sa podarí, asi ho budem musieť vybrať vonku.. A ty to náhodou nemáš nafotené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 11:17 Muž Roman [100] - Cichlidy
Přidej foto.Pokud to vypadá jako takové červené nádory, tak s tím běžný akvarista nic nenadělá.já mám takto postižené H.carpintiy a myslím že je to genetická vada.protože jsem se po tom pídil všude kde to šlo, tak jsem se doatal na nějakou americkou stránku, kde jsou nafocené tyto ryby přímo z odchytu v přírodě a tyhle věci na sobě mají pořád.Je období kdy to naroste,ale třeba za 2 týdny to zmizí a objeví se to třeba za 3měsíce.Rybám to očividně nevadilo, i když v průběhu asi 6 let na toto uhynui 3ks daného druhu.Odléčoval jsem to po pitvě antibiotiky,ale stejně se to vrací.Fotku udělej na 100%,klidně vyndej rybu na mohrý hadřík aby se to lépe fotilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 11:08 Radka – chorý kančík
Ahojte, mám problém s jedným kančíkom, ktorému sa vytvorili akoby nejaké krvavé vyrážky. Jednu má pod chvostom, je dosť veľká a červená. Netuším z čoho to môže mať a ani ako to liečiť. Premiestnila som ho do karantény, zvýšila teplotu a pridala multimedikal. Zatial sa mu to vôbec nemení. Neviete čo s tým?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 20:44 Jestr64
jediný co mě napadá je, že moje samička ps. demasoni dostala bloat, celou dobu měla zarudlé žábry a i byla nafouklá, no naštěstí sem to vyléčil ale už je divná na furt no, nevím jak je to u skalárů, mě pomohl entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 20:02 Žena bucliik [99]
tak v tom ti neporadím, odborník na nemoci nejsem, pokus se to vyhledat v nemocech a možná skusit sůl, 1 lžíce na 30 l vody.....počkej si až to někdo odsouhlasí, v léčení nemocí nemám zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 20:00 dan
jo no zrychlené dýchání sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:36 Žena bucliik [99]
lapají po vzduchu ale nejsou u hladiny? jako zrychlené dýchání? skus pohledat tady v nemocech, mají to hezky popsaný, třeba najdeš ještě další příznak nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:31 dan
TAK CO2 NEPOŽÍVÁM PH JE KOLEM 6-7 JAK KDY VELIKOST AQU JE 100L RYB MÁM 15 ROSTLIN 18 sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:19 Žena bucliik [99]
přidávals rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:19 Muž hanz [27]
No koukal jsem do profilu a CO2 tam nema.Typnul bych to na parazita hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:18 Žena bucliik [99]
a taky jak akvárko udržuješ, já bych vyměnila část vody a zapojila vzduchování, může to být otrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:18 Žena petrys [107]
asi je to to akva, co máš tady na prezentačce že? jak často a kolik tu měníš vody? a čím a jak často krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:17 Muž včelař [44] – málo informací
Napiš víc. velikost aqva, počet ryb, rostlinstvo, filtr, teplota, PH, vzduchování. co2 atd. Pak se dá něco poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:14 Žena petrys [107]
no musíš to trochu upřesnit, jak velké je akva, kolik ryb, kolik rostlin-jak se jim daří, co filtrace, jaká je teplota vody, čím a jak často krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:09 dan – Pomóóóc
Prosím vás poraťte mi všechny ryby lapají po vzduchu ale nejsou u hladiny a mají trochu rarudlé žádry na první pohled se chovají normalné.PORAŤTE PROSÍM :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 15:46 šebis
mám takový problem mam v akvarku jesetera sibiřského je docela nafouknutý pořad plave s hlavou nad hladinou když přestane plavat zustane ležet na hladině jako by byl plný vzduchu nevím co sním mam dělat prosím poradte za radu moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 15:02 Sandra – bojovnice
Já bych se chtěla zeptat na něco podobného,mám doma holku bojovnice a všimla jsem si,žese schovává,obrací na bok je pomalá atd. Nevím co s ní je.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 17:58 Muž Onďa [32]
V jezírku jich mám plno. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 12:10 Muž hanz [27]
rybkam velmi pochutna palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 11:29 Sidonius
Ničemu nevadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 11:07 filo
nojo ale mi astacusove to nejak nepapaji tone
EDIT: raci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 11:01 R Muž Mrakoplash [1776]
me se objevily v kyblicku na okne a prckum Bett chutnaj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 10:50 Sidonius
Buchanka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 10:48 filo – co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku palve mi to v akva a fakt netusim co to je. ma to kolem milimetru a pohybuje se to zmatenymi pohyby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2007 08:02 edie
no ona to určitě měla v sobě, bo se to u ní projevilo za 2 dny po nákupu.A ve zveráku byla v pořádku, určitě se to spustilo tim stresem. Ale zatím žije a na umření ještě nevypadá, tak uvidím :-) Aspoň že ten samec je v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2007 01:12 Muž AmorFati [37] - Amerika
I na tom něco bude. Tuhle jsem na ně koukal v Hornbachu a zhrozil jsem se. Jelikož mám Hornbach pár kroků od kanceláře, chodím tam nakukovat dost často a na jejich rybí koncentráky jsem už zvyklý. Sem tam mrtvé ryba nebo karanténované nádrže (jedna v průtočném sloupci, hehe) mě už z míry nevyvádí. Ale ta hrůza, co jsem viděl mezi Veliferami předminulý týden mi vzala dech. Ryby v zuboženém stavu (takhle Živorodka vypadá pár hodin před smrtí), složené ploutve, zmatený pomalý pohyb, bílé fleky, kalná voda. Bylo mi jich líto a po zkušenosti s hornbachovými krupicovatými neonkami si tam už koupím nejvýš mražené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2007 20:32 Muž Malapa [494] - Afrika
Velifery jsou standartně z dovozu, někde z Asie. Obvykle už v akva je na nich vidět, že mají na kahánku. Přijde mi, že dovozci nemají moc zájem, aby rybky dlouho žily, pak by měli houby obchod, pokud by rybičky žily několik let. Takže si neklaď vinu, prostě to tak je a velifery jsou choulostivé a už v sobě mají zárodky spousty nemocí. Všimě te si, že v akvaristice obvykle plavou ve vodě zbarvené dezinfekcí, případně už s staženýma ploutvema... :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2007 16:07 Muž AmorFati [37] - Amerika
Pokud máš jednu samičku Živorodky a jednoho samečka, nemusí to být vůbec nemoc. Sameci jsou pořád nadržení, takže prakticky jakmile samička porodí, je hned znovu oplodněná. K otmu si navíc ještě přidává vlastní schopnost uschovávání spermatických buněk na horší časy uvnitř svého těla... Dvě, někdy tři březosti po sobě a samička vypadá tak, jak popisuješ. Ztráta zabarvení, prohnutá páteř, stažené ploutve, polehávání, nekoordinované plavání. Během pár dní tě opustí. Řešením je, pokud na to máš místo, mít samiček víc, cca 3 - 4 na jednoho samečka, pak se jeho pozornost rozděluje. Pokud na to místo nemáš, samičku mu už nekupuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2007 10:04 edie
dík,už jsem ji dala zvlášt a solim a topim :-) .utrácet ji ještě nechcu, protože je docela čilá a žere, jen ta kůže...a to solení nebude to vaditi těm všem "suměčkům"??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2007 20:07 Žena ufinka [28] - Asie
Zježené šupiny jsou často příznak vodnatelnosti, může to být z výměny vody chladnou, či z ochlazení, zkus přitopit, samotné divné chování může být před porodem...
Jinak já osobně jsem ryby s vodnatelností nikdy neléčila...a utratila je ((
Přisolení živorodkám vůbec nevadí.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [219] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197989x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10901