Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2020 23:47 R Muž ctibum [5430] - Snažím se to nezahubit...Re: Danka2121 - jako offtopic označil Anthrax
Offtopic
Jestli chceš být ještě šťastnější blecha a udělat pro ně něco doopravdy užitečného, tak si pečlivě pročti odkazy pro začátečníky, které jsi dostala při registraci. Nákupem a aplikací léčiv totiž (možná) odstraníš následek, ale ne příčinu problému - špatně založené akvárium... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 20:13 Žena Danka2121 [1] Re: lacewings - jako offtopic označil lacewings
Offtopic
Veľmi pekne ďakujem za pomoc určite dám vedieť ci pomohlo ;-)
Som šťastná ako blcha že som mohla aspoň nieco pre ne spraviť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 18:34 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danka2121 - jako offtopic označil lacewings
Offtopic
- eSHa exit 100%
- eSHa 2000 100%
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 18:28 Žena Danka2121 [1] Re: Danka2121 - jako offtopic označil lacewings
Offtopic
Dúfam že ten exit je správny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 18:27 Žena Danka2121 [1] Re: lacewings
Fotka k příspěvku HD Ďakujem za cenné rady a pomoc nastudujem ako to podať ozdoby vyberiem a zaobstaram kamene

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 18:21 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danka2121
- pokud bude léčivo dostupné okamžitě, lze sůl vynechat úplně, nezapomenout na teplotu,
- plasty jsou v akváriu nebezpečné z hlediska toxicity, rovněž se vám rychleji vytvoří bujení řas na povrchu těhle nesmyslů
- obyčejný kámen s anubiasem, udělá více pro akvárium, než ten plast
- neuškodí, nutno přelečit celé akvárium
- krmivo, více druhů, nekupovat pouze to nejlevnější, je potřeba pestrost krmiva

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 18:12 Žena Danka2121 [1] Re: lacewings
Aktuálne bežím kúpiť esha veci ktoré ste mi odporučili.. Čítala som že soľ im môže vo vysokom štádiu skorej uškodiť ako pomôcť.. Keby som tento krok so soľou vynechala?
A ešte otázka prečo ten plast von? Je to kúpené originál v obchode čím to pripadne nahradiť.. Aj keď je to teraz nepodstatne zaujíma ma to
Je tam viac druhov rýb dúfam že to ostatnym neuškodí a čo sa týka stravy stačia iba vločky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 17:57 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danka2121
- dejte tam zatím dvě polévkové lžíce soli, předem rozpuštěné v teple vodě, zvýšit teplotu akva o dva stupně, koupit eSHa exit a esha 2000, prvni tři dny aplikace eSHa exit, následně dva dny kombinace obou léčiv,
- Napřed si ale vyndejte těch pár rostlin do sklenice na okno, po léčbě a výměně vody je dejte zpět, rovněž vyndat ten plast a už ho tam nevracejte, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 17:31 Žena Danka2121 [1] Re: ctibum
Založené bolo presne 20.5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 17:25 R Muž ctibum [5430] - Snažím se to nezahubit...Re: Danka2121
Datum založení nádrže je správně? Je týden stará?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 17:14 Žena Danka2121 [1] Re: ctibum
Profil vyplnený tak ako som len vedela ďakujem za každú pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 08:42 Žena Danka2121 [1] Re: ctibum - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Chápem a ďakujem začína to byť len horšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 08:02 R Muž ctibum [5430] - Snažím se to nezahubit...Re: Danka2121
Založ prezentaci nádrže a uveď maximum informací. Plus celkové foto. Jinak nemá smysl cokoli dalšího řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 07:56 Žena Danka2121 [1] Re: _ucx_
Ďakujem za radu ale nevyhovujúca čím? Spravila som naozaj všetko čo som mohla študovala som to najlepšie ako som mohla nerozumiem co som spravila zle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 22:30 Muž _ucx_ [843] - Symphysodon + CorydorasRe: Danka2121
Na první pohled to vypadá jako krupička. Ale je zbytečné ty ryby v té nádrži léčit, ta nádrž je zcela zjevně pro ryby naprosto nevyhovující. Patrně imunita v háji díky týden či dva trvající mírné otravě nejdřív amoniakem a pak dusitany. Pokud je rychle nepřestěhuješ do lepších podmínek, tak chcípnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2020 22:26 Muž Yirka [8191] Re: Danka2121
Než to bude přesunuto, najdi si vlákno o krupičce.
(Bylo v jiném vláknu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 22:21 Žena Danka2121 [1]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Viete mi prosím poradiť čo to je? Takéto bodky majú bohužiaľ aj neonky ale viem ze tým už nedokážem pomôcť a keby aj áno prosím o radu :( ďakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 20:28 Muž Bimba [6] Re: lacewings
Nad tím jsem také přemýšlel. Ale nejsem jediný, kdo si je pořídil. A paní říká, že o žádném problému neví.
Karanténa? Ta snad má chránit především stávající ryby, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 20:20 Muž Bimba [6] Re: _ucx_
Ano, ryb je na horní hranici, ale akva je opravdu hodně zarostlé. NO3 je v normě - asi 30mg/l. Trošku teď absentuji s výměnou vody - když aplikuji léky, nechci hned měnit vodu. Krupička je u razbor opravdu v ranném stadiu, není téměř vidět. Jejich chování jsem již ale viděl v podstatně pokročilém stádiu - stojí a mají takové trhavé pohyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 11:42 Muž DavFM [1244] - Corydoras&ApistogrammaRe: lacewings
Entizol je na oodinium to nejlepší co jsem zatim zkusil. Šetrné a účinné. Vše ostatní je u razbor jenom ztráta času, potažmo ryb.

Edit:uzil jsem si s tím svoje, to co vidim na fotografiích je dle meho oodinium. Taky jsem si nejdříve myslel, že je to krupička a podle toho jsem postupoval. eSHa nezabrala a všechno chcíplo, cca 300 espejek. Při dalším výskytu jsem to prehodnotil na oodinium, zkusil modrou skalici a chciplo 80% ryb, otravil jsem je. Zbytek ryb jsem sice zbavil oodinia, ale stejne do mesice odešly vsechny. Po dlouhém bádání jsem našel zminky o entizolu a tim vylecil dalsi vlnu. Objevilo se to vzdy, když jsem z nauplii artemie presel na mrazeny plankton.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 10:15 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DavFM
- entizol určitě na oodinium NE, tam je to o aplikaci Acriflavinu, malachitová zeleň,
FMC, atd
- u tazatele se jedná jednoznačně o Krupičku, viz foto zde ve vláknu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 08:28 Muž DavFM [1244] - Corydoras&ApistogrammaRe: Bimba
U razbor bych si spíše tipnul na oodinium a tam klasické kombo od eSHy nezabere. Nejvíce se mi osvědčil entizol, podstatně levnější (a taky účinná) je modrá skalice, ale tam je problém dávkování a raději se tomu už vyhýbám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 21:56 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bimba
- ty nové ryby jsou určitě ze stejného zdroje, to by vše vysvětlilo, pokud je tomu tak, nebo?
- byla karanténa? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2020 21:17 Muž _ucx_ [843] - Symphysodon + CorydorasRe: Bimba
No a nejsou ty ryby nějaké oslabené? Ta nádrž je malá, je jich tam dost, znáš hodnoty NO3? Tím bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 20:59 Muž Bimba [6] – Zase krupička
To je neuvěřitelné. Kvůli krupičce jsem zlikvidoval jedno hejnko razbor klínoskvrných, nějaký čas jsem počkal, pokapal eSHa exit + eSHa 2000 a koupil jsem je opět (7ks). A ty nové ji mají opět! Mám je v akvu 50l spolu s pandíky (6), tetrazonami (7) a jsou tam i paví oka (4). Všichni jsou v pořádku, jen ty razbory. Jsou vidět zatím malé tečky, hlavně na zadní ploutvi. Aplikuji třetím dnem eSHa exit + eSHa 2000 po 4 kapkách od každého. Najde se nějaká rada? Asi těžko, co?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2020 19:43 Muž Prašan [3448] Re: zelenakapusta
Krupička sa môže objaviť i úplne náhodne aj napustením vody z vodovodu,kde sa robí len minimálna uprava vody.Ak by to nebolo spoločné akvárium,tak sa dá zvíšiť teplota pomaličky na 30C a pozvolna zase späť.Parazit krupičky ak do 24 hodín nenájde hostiteľa hynie.Slušne zaberá eSHa exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2020 09:15 Muž _ucx_ [843] - Symphysodon + CorydorasRe: zelenakapusta
No, pokud to není zavlečené, tak tam bude nějaká jiná příčina. Znáš parametry vody? Léčiva si určitě kup (kombinace eSHa exit + eSHa 2000 velmi pravděpodobně zafunguje, i kdyby to bylo něco trochu jiného), ale jestli nemáš spolehlivé testy (alespoň tedy pH a NO3), tak přikup i ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 09:08 Muž Jan Jonáš [248] - Drobné rybkyRe: zelenakapusta
Když jsem si před dvěma měsíci pročítal diskusi, tak to je celkem běžné, že neonemocní ve společenském akváriu všechny ryby, ale postihne to jeden, maximálně dva druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 09:07 Žena zelenakapusta [1085] - Tetry – Je to krupička? - dodatek
Ještě bych dodala, že jsem v poslední době nekupovala žádné nové rybky ani rostlinky. Krmiva jsou stejná pro všechna akvária, ale problém se ukázal jenom u akar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 08:48 R Muž ctibum [5430] - Snažím se to nezahubit...Re: zelenakapusta
V modrém rámečku máš na krupičku odkaz. Zkus srovnat fotky a pročíst, i tady je dost informací k léčbě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 07:52 Žena zelenakapusta [1085] - Tetry – Je to krupička?
Ahoj všem,

dneska jsem si všimla, že akary jsou prostě jiné. Jsou apatické a mají na sobě nějaké tečky, natočila jsem video, snad půjde choroba identifikovat.
Jsem z toho zděšená, nikdy předtím jsem se s krupičkou nesetkala, takže netuším, jak to vlastně vypadá.
Jakmile jsem si toho všimla, zvýšila jsem teplotu v akváriu, zatím na 24°C.

Prosím vás, potřebovala bych pomoct s identifikací choroby, dneska je sobota, od devíti je otevřený zverimex, pokud budou mít vhodná léčiva, koupím je. Začínám panikařit.

Edit: Nemám možnost karantény.

www.youtube.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 12:30 Martin - Tetry – Esha exit neučinkuje na všechny ryby
Dobrý den, chtěl bych poradit. vyskytla se mi ve společenském akvariu krupička.
Začal jsem 3dny po prvním detekování teček na ramirezkách používat esha exit a esha 2000.
Po prvním dni došlo u vetšiny ryb ke zlepšení, ale u některých ( panceřníček kropentý, číchavec zakrslý a ramirezky) na sobě meli stále jednu nebo dvě tečky. Pokračoval jsem dle
návodu v léčbě a 5 den stále nic. Naznal jsem tedy, že není léčba dost silná, ale protže mám v akva miniraky CPO, kteří tu léčbu exitem moc dobře nesnášeli (obsahuje malachitovou zeleň) nechtěl jsem dávku zvyšovat. Odlovil jsem tedy všechny rybky které měli přznaky a dal do zvláštní nádrže a zdvojnásobil u nich dávku exitu + 2000 normálně. Na Ramirezky to zabralo, ale na čichavci a paceřníčkovi nic, pokračuji dále v léčbě, ale tečky mají stále. Myslím si, že ve společném akva se mi asi také nepodařilo všechny stádia vyhubit, proto se chci zeptat jak dlouho můžu v léčbě pokračovat aby to mělo nějaký smysl nebo mám zdvojnásobit dávkování?
Teplotu jsem původně dle návodu nezvedal. Nyní uvažuji, že odlovím raky vedle protože to hůře snášejí a zvýším teplotu na 31stupňů a budu pokračovat, ale mám trochu obavy s tou vysokou teplotou, že si rozvrátím rovnováhu, rozjedou se dusíkaté látky atd.
U místního chovatele, který provozuje obchod s akvaristikou mi říkali, že je esha na trhu dlouhou a už nemusí na krupičku fungovat a mám zkusi costpaur nebo protazol (zde se zase bojím zahubení bakterií)
Co vy na to?
Díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 15:44 Muž Prašan [3448] Re: mojeakvarium
Nie.Je to prípravok určený hlavne na pliesňové ochorenia.Krupička je parazit,takže potrebujete iné a hlavne trocha silnejšie zloženie iného prípravku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 13:53 mojeakvarium – Sera mycopur
Zdravím. Chcela som sa spýtať, či sera mycopur pomáha v boji proti krupičke?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.02.2020 21:28 Muž michalt [733] - MiniakváriaRe: trichopter
Jestli to správně sleduji a nic mi neuniklo, tak se léčí (léčilo) jen eSHa2000+Exit. Jestli je tomu tak, jen kvůli léčivům po léčbě do filtru nezasahovat.

Právě naopak, jestli je filtr zaběhnutý a není úplně zanesený, že by potřeboval vyčistit kvůli vlastní kapacitě, využít toho a nedávat jeho čištěním příležitost k výkyvům parametrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 21:05 Muž trichopter [0] Re: Prašan
Skoro všetky ryb som rpeloečil.Dne som už vymenil polovicu vody.Do filtru som nezashoval,ale mám ho v plíne podla rady on kamoša vyčistit po liečbe.Treba to po eSHa exit?Nikde sa to nepíše ...Mám aj optimu tú checm nasadiť podla toho čo s filtrom.
Na neštastie sa mrenky nadherne nepodarilo uplane doliečiť,dnes zomrela samica kolizy krpatej a nič nebolo badať asi otrava liekmi.Ako je to s tým fitrlom po liečbe ?Treba čistiť ? Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 23:06 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bimba
- mohlo se jednat o ryby, které již takto postižený byly,
- vlivem stresu, případně podmínek akvária, hodnot vody, může být vyvolaná reakce na tento druh onemocnění, právě v důsledku snížené imunity
- dávkování lečiv, provádějte pečlivě, u ryb může vzniknout rezistence na podávána léčiva, při nadměrném používání, včetně vývoje ryb, pokud se jedná o dospívající jedince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 17:20 Muž Bimba [6] Re: lacewings
Nepletete. Je to tak a je to zde asi před necelým měsícem i s fotkami. Díky nezkušennosti jsem to nezachytil úplně včas. Než jsem léčiva objednal a než došly, tak jsem razbory utratil. Byly již hodně napadené a dvě mi již uhynuly. Nechtěl jsem je trápit. Netuším, kde se krupička vzala, nebyl žádný kontakt s okolím, krmení jen sušené a proč jen ty razbory? Zůstali mi pandíci (6ks) a paví očka (2 odchované samičky). Všichni jsou zcela bez problémů a chtěl jsem nyní tudíž udělat takovou preventivní jednorázovou léčbu a za nějakých 10 dní hodlám nasadit opět nějaké hejnko. Nějaká zkušennost, rada, či připomínka? Budu rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 21:25 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bimba
Neměl jste tam taky razborky, v tom akvariu, jste že západních Čech, nebo si to pletu;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2020 21:12 Muž Bimba [6] Re: lacewings
No, pokud bych měl léčiva rozdělit, aby dohromady ta koncentrace odpovídala letáku, pak ano. Pak bych defakto dávkování překročil o 100%. Pak můžu děkovat, že to nepřežila jen ta Ampulárka. Že ale doporučují léky sloučit a nepíší, že by pak koncentrace měla být poloviční. Mám pro příště zkušennost. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 20:47 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bimba
- tak jinak,
- obsah je cca 40l, aplikujte dva druhy léčiv,jako prevenci, rozdělit tedy objem na 2 X 20l, do 20l aplikujte eSHa exit a do zbývajících 20 l eSHa 2000,
- na Krupičku je primárním léčivem eSHa exit, tak toto léčivo by mělo být podáno ve větším poměru, než eSHa 2000
- jak vám to dávkování při té prevenci vychází ted, pokud se budeme držet přibalového letáku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 20:09 Muž Bimba [6] Re: lacewings
Hrozně moc? Nechápu. Koukám do návodu ExitTM a píší 1. den 20 kapek na 100l, takže dávám 8 kapek na 54l akvarium, kde předpokládám, že bude cca 40l čisté vody. A u eSHa píší 1. den na 100l 25 kapek, takže já dávám 10. A zde i vysloveně píší, že preventivně se dává dávka pro 1. den. Řekl bych, že dávkování je v naprostém souladu s návodem. A v době aplikace probíhala výměna 1/3 objemu vody, tak se domnívám, že rozptýlení přípravku bylo téměř dokonalé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.02.2020 20:13 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bimba
- prevence s dávkováním 18 kapek na 40 l je hrozně moc!!!
- navíc máte přehozený poměr dávkování lečiv k tomuto druhu onemocnění(i když jde o prevenci) , více musí být eSHa exit
- ano mohla tam být reakce na podání takového množství, zvláště pokud byla v přítomnosti aplikace, kdy koncentrace je ještě silná a nestačí se plně rozptýlit po akvariu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 19:46 Muž Bimba [6] Re: lacewings
Kvůli prevenci po proběhlé krupičce s úhynem (viz níže) jsem do 54l akvária, kde je tak 40l vody aplikoval 8 kapek ExitTM a 10 kapek eSHa 2000. A následně mi uhynul Ampularis. Je to možné, či shoda okolností? Zbylá rybí osádka (Pandy) a Pískořky jsou bez úhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 23:57 Muž Prašan [3448] Re: trichopter
Vodu nemeň nechaj s liečivom.Až keď budú rybky ok,tak potom môžeš vymeniť vodu a následne ju pre dočistenie ešte prefiltruj cez aktívne uhlie.

OT:
Apropo 16 litrová odchovnička.... a ku všetkému pre ancistrusa? Obávam sa,že pri kŕmení tým čo popisuješ,tak ani to troj dňové menenie nestačí.To by si mal odkaliť a vymeniť denne.Ale to už je do iného vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 21:11 Muž Kawa [1249] - TetryRe: trichopter
Hej naozaj pomože. Jak ti to už napsal Prašan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 21:08 Muž trichopter [0] Re: Prašan
Treba pridať teplotu ešte ? v návode nepíšu že treba s teplotou niečo robiť.Ale isto to pomôže. Po tom 3dňovom opakovaní treba vodu meniť?Znova cyklus opakovať bez výmeny vody s dávkou 40 kvapiek+ ? odolávajú aj ostriežiky purpurové a videl som to aj na jednom sekavcovie priečnopruhovanom. Mrenky nádherne sa už obtieraju o substrát,Tie počítam nepreijú mám ich tam aby likvidovali vežovky,
ešte jedna vec.Odchovávam ancistrusy ,ale akosi tablety nechcu konzumovať ide im poľná uhorka trochu a skušam sparený šalaát.Skúsil som aj mrazeny cyklopy ,ale tie asi nič.Dnes som nastrúhal červenupatentku aby bolo aj mäsko.To tiež akosi nekonzumujú.Inak sú čule a výmeny polky 16litrovej odchovne každé tri dni.Z krmiva sa robia chumáče,hlavne z tých rozdrobených tabliet, Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.02.2020 20:35 Muž Prašan [3448] Re: trichopter
Pokračuj v liečbe podľa návodu.Zvýšením teploty sa rýchlejšie namnoží i parazit,ale to je zámerom aby si liečivom čo najviac následne vyhubil.Okrem eSHa exit môžeš na podporu liečby skúsiť kombináciu s eSHa 2000.L-ká vo všeobecnosti nemajú radi liečivá i keď tieto spomenuté sú celkom dobre rybami znášané.Zväčša pri eSHa Exit - je liečba badateľná na ten tretí deň ako v návode.Ak na tretí deň nebadáš zlepšenie,tak liečenie opakuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 20:25 Muž trichopter [0] Re: lacewings
Dávkovani podla návodu prvý krát teda 40 kvapiek + nayvše trochu. dnes 20 kvapiek + trochu na vyše.Tepltu som zvýšil na 26-27 stupňov.Ohrievač je stále zapojený.Inak v byte fungujem bez neho a teplota stabilne 24-25.Mám tam dva L201 +Rineloriacaria dva kusy.Nerád by sm o ne prišiel.Amcistrusy sa vytreli pred nedávnom .Tie to zatial nemajú.Inak som vidle neres aj koliz aj gurám zlatých aj mreniek machových ,tak akva nefunguje asi najhoršie. Vdaka zatial za rady.Ake huminové latky mate na mysly?AKurát pod štrkom mám substrát stare dno od Rataja.
Mal by osm dopniť asi všetko v mojom profile o mojom akva,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2020 19:47 R Muž lacewings [4450] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: trichopter
- v první řadě napište teplotu a dávku jakou jste aplikoval na těch 220l, pak uvidime
- filtr neřešte ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 90

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 90778x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2223