Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2017 21:28 Žena drvi [2894] Re: Petra
Jeste ji prosim dolej vodu - tak 1 az 2 cm pod okraj (muzes rovnou z vodovodu, cerstva voda nevadi, naopak), kazde deci v takhle malem objemu se pocita. Jak dlouho nechavas odstat tu vodu? A co ten svetly kamen, vyzkousej, jestli nešumi když ho polejes octem (vyndat, vyzkouset, pak dukladne oplachnout). Kdyby sumel, do akva ho nedavej. Ze se betak naparuje vubec nevadi, to neres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:25 R Muž ctibum [6909] Re: Petra
Jen ji nech, naparování je ok...
Asi by nebylo od věci projít si splendenspower.cz ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2017 21:19 R Muž ctibum [6909] Re: Petra
Jestli je kořen ze dřeva, tak bych ho tam klidně nechal. Předpokládám, že je kupovaný...
Rybě se bude líp spát v houšti rostlin a žrát bude jistě odkudkoli ;-)
A v klidu, nikdo tě neobviňuje. Máš snahu a to se počítá...
Betta má životnost dva roky, jestli se nepletu. Kupuješ ji už povyrostlou a z mizerných podmínek zverimexu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:19 Petra – akva
Mam akvarium pruhledne, lepene, on sa stale naparuje na tom boku jak je videt na strane. ale je tam pruhledne sklo. nemoze sa predsa videt. nebo jo? skusala som zatemnit tu stranu, ale on siel na druhu a naparoval sa zase. zatemnena strana nefungovala, furt se naparuje. delal takoveho dracka. naparuje se sem tam i na tapetu. jak to udelat, aby se nevidel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:15 Petra – Foto up-date
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:14 Petra – voda
1/2 vody je vymenena , mala som odstatu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2017 21:13 R Muž romant [27987] Re: Petra
Jinak za tu skoro hodinu už mohla bej natočená voda na výměnu, ono to není žádná sranda, ta ryba je bezprostředně ohrožena na životě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:09 Petra – akva
spi v tom ma to jak krmitko. ja sa nehram na profika som zaciatocnik .toto je moja 2 rybka. podla mna necely rok rybky je strasne malo. ok tak plasty davam vonku . ma tam este koren na dne. ten tam mozem nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2017 21:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Petra
-žádnou chemii,tím jí dorazíte
-temperovanou vodu rovnou z kohoutku na tu výměnu
-pokud se dožije zítřka, koupit rostliny a hlavně plovoučku
-vše ostatní dostatečně uvedeno
-řešte rybu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:05 Muž Driv3r [236] Re: Petra
Předpokláš že jiná to zvládne???opravdu tu vodu a ty kytky plastové ven může se z nich uvolňovat něco toxického.bez krmení.může kazit vodu. Udělej tu prezentaci a co nejvíce pravdivých údajů takhle je to věštěni a nikdo tu nemá křišťálovou kouli.Nikdo ti tu nechce radit špatně natož romant. Možná ti to příjde drsně psané ale rychlost a správný postup ji může zachránit život.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:03 R Muž ctibum [6909] Re: Petra
Poslechni ostaní. Měň polovinu, vyházej plast, přidej živé.
Jak dlouho žila první betta?
EDIT
Ten plovoucí tentononc je tam k čemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:02 Petra – Fotky akva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Presne toto iste akva a aj s rozložením dekorácií mala rybka pred touto.prikladam fotky, bohužiaľ nie moc v dobrej kvalite.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:57 Petra – voda
ano z kohoutku. do akva davam odstatu vodu s pouzitim pripravku na upravu vody. mam aj kapky pro tropicke rybky od eshy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2017 20:55 Žena drvi [2894] Re: Petra
Vymen polovinu a uvidis, jestli dojde ke zlepseni. Tech pH 8 ti tece z kohoutku? Nemas v akvu nejaky vapenec, mramorovou drť na dne nebo musle? Bez prezentace nebo alespon bez fotky to je tezke radit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:52 Petra – akva
Chystam sa kupit 30l akva s vybavenim o 2 tydny. A nepomoze vymenit mu 100% vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:49 Petra – trhane plavanie
ctibum: ano, nepaci sa mu tam. ale nechapem preco . mojej rybke pred nim akva vyhovovlo. urobila som to same jak u 1.rybky tak aj teraz.mam doma este priprvok sera toxivec. dam mu to tam.bude to 1. pouzitie. ak je to otrava skodl. latkami tak to zaberie. co ak nie? vratit rybku? to nechcem :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2017 20:46 Žena drvi [2894] Re: Petra
Asi ji vadi vysoke pH a nevhodne podminky v akvu. Proto poslechni Romanta a meň tu vodu, abys alespon eliminovala skodlive latky (pokud uz ti tech 8 pH tece z kohoutku). Dorovnej teplotu na 28°C . Vyhod ty plastove nesmysly a dosad zive rostliny. Ale v 9 litrech to stejne nikdy nebude optimalni :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:44 Muž Driv3r [236] Re: Petra
Něco ve vodě. Snaží se utéct ;-) stres .prezentace by řekla víc. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2017 20:33 R Muž ctibum [6909] Re: Petra
On asi Romant neradí léčit rybu, ale akvo. Bettě se tam asi nelíbí. Nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:32 R Muž romant [27987] Re: Petra
Ano měl, nepodařilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:24 Petra – trane plavanie, narazanie do skla
romant: mal si takuto rybku? podarilo sa ti ju vyliecit? on uz ě. den fakt lieta po akvarku a naraza do piesku ... vyzera to desivo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2017 20:18 R Muž romant [27987] Re: Petra
Denně měnit klidně plovinu vody, teplotu na 28st a žádný krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:13 Petra – trhave plavani, narazanie do akva
ahojte akvaristi. Potrebujem rychlu pomoc. vcera som si kupila rybicku betta splendens a ta vyzera nadherne, vyzera zdrava. po vlozeni do velkeho akva som si zacala vsimat, ze trhane plava. naraza do piesku, chce akoby prehryzt akvarium. sem tam vyskoci,ale iba malo.1/2x do dna. pride mi extremne aktivna a este som ju nevidela odpocivat...ph som merala a ma 8. moja 1. betta ktoru som mala prezila v pohode. akvarium (9l, bez filtru ale s topenim,1 ziva rastlina a 2 umele rastiny a plavajuce krmitko[domcek] . mate s tym skusenost? moc prosim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2017 22:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: pst
-poměrně neobvyklé místo v této oblasti
-neriskoval bych a rybu odlovil, šetrně usmrtil
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 21:52 pst – Boule na těle
Fotka k příspěvku Zdravím, před týdnem jsem si přinesl z obchodu 5 otíků a dnes jsem si u jednoho všiml boule na těle. Neví někdo co by to mohlo být a hlavně jestli hrozí nákaza dalších ryb? Akva 200 l, v provozu něco přes rok, kromě 8 otíků je tam asi 40 kardinálek, 3 čichavci a 5 sekavců. Předem děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 07:18 R Muž romant [27987] Re: Evženie
S největší pravděpodobností půjde o tzv. křivici, tedy poslat na druhej břeh, šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 07:17 Evženie – Vyklenutá páteř
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosila bych o radu. Máme asi rok zaběhnuté akvárium. 120l nic se na údržbě poslední dobou neměnilo. Dnes jsem si všimla,že jedno Danio má vyklenutou páteř( pravda,je to už delší dobu) a k tomu ale nově "oskubane" ploutve. Můžete mi poradit,co by to mohlo být za nemoc? Moc diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2017 21:20 Unit2000 – Poděkování
Děkuji všem za rady. Evidentně jsou všichni již vyčerpný. Pro jistotu vše vyvařím, propláchnu savem. Nasadim léčbu univerzálním lékem eSHa 2000, aniž bych věděl co vlastně meli za nemoc... Přeléčím staronovou nádrž taktéž, abych měl jistotu že je čistá a podobná kalamita se nebude opakovat. Držte palce aď to nějak dobře dopadne a ještě jednou děkuji. Zejména Romanovy který mi věnoval spoustu času a dokopal mě k vylepšení (restartu) nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:08 R Muž ctibum [6909] Re: Unit2000
Savo se v nějaké koncentraci normálně používá, udělá svoji práci a rozloží se... Je tu o tom dost napsáno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:06 R Muž ctibum [6909] Re: Unit2000
Léčivo bych použil na ryby, jak už ti radili jiní. Všechno, co jde vyvařit, bych vyvařil. Co vyvařit nejde, nebo hrozí poškození (kořen, filtr, rostliny) bych prohnal savem nebo jinou použitelnou desinfekcí. Pokud by mi někdo potvrdil, že je to větší jistota než léčivo. To neumím posoudit... Stejně tak nevím, kde všude bakterie přežije (i když na světle bych ji asi nehledal...) nebo jestli kořen přežije var, savo nebo mikrovlny. Ale už se jen opakuju. Prostě mi přijde divný zakládat akvo znova, abych ho pak léčil s nejistým výsledkem...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.03.2017 21:06 R Muž romant [27987] Re: Unit2000
Moje opravdu poslední reakce k tvýmu problému. Buď to udělej jak jsem ti napsal, nebudu to znovu opisovat a nebo všechno ven, vymejt v savu, všechno, všechno co tě jen napadne a znovu zpátky, o nějaký bakterie si starost nedělej, těch je tam teď stejně minimum, tedy těch pozitivních, ryby který jsou postižený utratit, zbytek i bez zjevných příznaků prohnat tou eSHou 2000. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:02 Unit2000 Re: Kapr
Další otázkou je co udělají zbytky sava v nádrži? Pokud co nepůjde vyvařit vykoupu v savu. Poté vše pečlivě propláchnu vodou. Nikdy jsem takový radikální zásah nedělal. Vyvaření je OK bez chemie se zničí bakterie. Ale savo je jiná paráda... Má někdo zkušenosti s koupání techniky v savu? Abych neměl toxické akvárium bez bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:58 Unit2000 Re: romant
S restartem nemám problém... Jen mi jde proti srsti objetovat zbytek rybek. To jsme nemusel kupovat další nádrž a techniku. Jen mávnout rukou a spláchnout je do záchoda. Bohužel takový nejsem, tak raději budu vysedávat na fóru, obtěžovat chovatele, přeptávat se v prodejnách. Snažím se udělat maximum abych zbytečně nezmařil rybí životy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:54 Muž Kapr [9] Re: Unit2000
Plasty, hadice a veci co nevyvaris vykoupej v savu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:48 R Muž romant [27987] Re: Unit2000
Nesnažil bych se ty ryby nějak extra zachraňovat a věnoval se především tomu restartu. Žádnou trudomylsnost, jsou to nepřenosný zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2017 20:45 Unit2000 Re: romant
Staronové přeléčím, v tom problém nevidím. První ale zároveň poslední simtom je našpulené rty s bílími okraji po pár hodinách smrt. Všechny zemřelé rybky byli čilé, normálně zbarvené, žádné skvrny, tečky, normální trus. Pak našpulí pysky a za pár hodin skapou. Tvích rad si cením a myslím že to jde vidět na znovuzaložené nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:40 Unit2000 Re: ctibum
Peníze to stálo za léčiva které zatím neaplikuji. Jen koukám jak rybky umírají :( Když už jsme je koupil, tak jsme měl prostou otázky. Dát je do karanténího akvária a staronového? Mám nakoupené léčiva, i prostředky na odbourání léčiv a následný restart akvária... Vyvaření, dezinfekce je zdarma a nejspíš jistota. Toto se dá aplikovat u dekorace a písku. Kořen oželím i když je to můj dlouholetý doplněk akvária... Spíše se mi jedná o techniku. Jestli se bakterie nebudou držet ve filtru, uplně si nejsem jistý s převařením plastových částí. Náplně ačkoliv jsou v dobrém stavu by se za další litr dali koupit nové. Ale co plasty, motor, hadice... Nevím jestli se bakterie nedrží třeba na osvětlovací rampě. Atd... Pokud by byla diagnóza, následně úspěšná léčba. Tak bych celí postup aplikoval i na staronovou nádrž. Otázek je spousta, ale pramálo relevantních odpovědí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2017 20:36 R Muž romant [27987] Re: Unit2000
Jak neřeší. hmm Napsal jsem ti to jasně, ty se zjevným příznakem utratit, zbytek sledovat, před vpuštěním do staronovýho toto přeléčit tou eSHou 2000, tak už nevymejšlej žádný další vopičárny a čti. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:32 Unit2000 Re: lacewings
Mám koupeno Sera baktopur direct "Léčivo určené pro použití ve sladkovodních i v mořských akváriích k léčbě bakteriálních onemocnění. Léčivo je ve formě tablet rozpustných ve vodě a je určeno pro léčbu těžších bakteriálních onemocnění." Někde na foru jsme se dočetl že to vyhubí i užitečné bakterie. Ale ty už jsme stejně zlikvidoval při znovuzaložení nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:31 R Muž ctibum [6909] Re: Unit2000
Snaha se cení, už jen to, žes po "výprasku" z jiného vlákna začal znova (a dal pryč tu věž :) ).
Nemám tucha, co je rybám, nikdy jsem (zatím) nemoc neřešil, ale jedu v tom krátce, takže zatím spíš štěstí.
Takže neřeším ryby v karanténě. Ty bych léčil, když chceš a máš čím, pokud ti někdo potvrdí buď diagnózu, nebo obecný postup nekonkrétní léčby. Buď to dají, nebo ne, tam jiná cesta není, řekl bych.
Já řeším původní akvo. To bych totálně vydesinfikoval a začal od nuly. Stejně od nuly začneš, když tam naleješ sajrajt. Ale takhle bys měl jistotu "bezinfekčnosti" a prakticky zadarmo. Se sajrajtem ji mít nebudeš a za peníze. A to se vyplatí... I kdybych měl oželet kořen, tak bych do toho šel. Ale je to můj názor a tvoje akvo (a peníze). Každopádně jsem se názorově vyčerpal, tak už jen držím palce ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 20:24 Maq Re: Unit2000, Kapr
Chlapi, lacewings nemluví naprázdno, on zbytečné řeči nesnáší, ale když už s nějakou nemocí poradí, tak už nic neřešte a dělejte co říká. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2017 20:23 Unit2000 Re: Kapr
Jen bych upřesnil, akvarista jsme již 17 let... Ledascos jsme už pokazil a z chyb se poučil, jak píšeš každý nějak začína. Nějakou tu nemoc jsem si do akvária již také zavlekl. Vždy se jednalo o jednoznačnou diagnózu a jednoduchou léčbu. Nikdy jsem neřešil takovou záhadu. Je mi líto rybek, které pořád strádají. I když stáli pár korun, tak jsou to počád živý tvorové. Dělat na nich nějaké testy se mi také nechce. Diskuze má vést k řešení. Víc hlav víc ví... Jediné řešení co mám, že jsme vyhodil pár tisíc. Přeoral si akvárium (přiznávám že vypadá o dost lépe) a tento krok byl ku prospěchu buď staré, nebo nové rybí osádce. Ale pořád nevím jestli bude bezpečné. Pořád nikdo neřeší nemocné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2017 20:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Unit2000
-sleduji to, vím o co se jedná
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:13 Unit2000 Re: lacewings
Celí problém jsme popisoval v jiném vláknu, než mě přesunuli sem... Pro upřesnění, měl jsme zaběhlé akvárium se starou rybí osádkou (bez problémů), po 5 letech jsme se s manželkou rozhodli, že jsou rybky okoukané. Tak jsem starou osádku obdaroval a koupil si rybky nové. Pak se vyskytl problém s úhynem rybek s našpulenýmy rty, kolem rtů jde vidět drobné bíli povlak (skutečně nepatrně). Napsal jsme na forum kde se do mě pustili, že v akváriu jsou řasy, že mám špatnou vodu, zanesené dno, atd. Můj první postup bylo obden jsem měnil třetinu vody a přestal jsem krmit. Když se problémy nelepšili, začal jsem vysedávat na fóru. Přiznal jsme si že akvárium je ponekud zubožené, tak jsem koupil další nádrž cobi karanténu. Původní akvárium jsem vypustil, vyčistil, ošetřil a osázel. Teď mám možná škodlivé nové akvárium kde čekám na zaběhnutí a druhé plné nemocných rybek... Když bych věděl odpověď, nebo si byl jistý svojí diagnózou, tak nevysedávám na fóru ale dělám všechny potřebné kroky k záchraně rybek a staronové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:13 Muž Kapr [9] Re: lacewings
Myslim ze se snazime jenom diskutovat a najit nejake reseni. Nic tady nemeleme. Kazdy nejak zacinal a nikdy nikdo urcite nebyl bez chyb. Za kazdou dobro radu je tazatel urcite rad. PS: jdu si precist co dela eSHa2000 smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:08 Muž Kapr [9] Re: Unit2000
Ja bych pokud je teda chces vylecit. Zkusil tu lecbu v te karantene a pokud to zabere tak bud to nalit i do nadrze kde je ta nemoc a nebo to poradne vse co se da vyvarit a udelat znova. Co se vyvarit neda, tak hold savo, mikrovlnka nebo vyhodit a nove.. to bych udelal ja. Stejne pokud tim zabijes uzitecne bakterie, musis se vsim od znova a myslim ze by bylo lepsi vse spis vycistit a vis na 100% ze zacinas s cistym stitem, protoze ty leciva nemusi a nejsou vzdy 100%. Kazdopadne jestli ty leciva mas a ryby ti stale hynou je to urcite moznost, sice ta posledni, ale jiste lepsi nez zadna a nezkusit nic. Opakuji pisi co bych udelal ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2017 20:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Unit2000
-problemy budou přetrvávat
-to předešlé akva bylo taky čerstvé(to dno)
-eSHa 2000 byla správně uvedena k aplikaci
-je těžké někomu radit pokud si stanovuje diagnozu sám a potom na ní trvá
-našel jste si jeden z příznaků nemoci a nijak neberete v potaz i další doprovodné symptomy ,které by vaši diagnostiku potvrdili
-je podstatný rozdíl mezi termínem bilé pysky a našpulené
-eSHa 2000 byla správně uvedena k aplikaci
-melete a děláte jedno přes druhé, bez rozmyslu a kogiky postupu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 19:54 Unit2000 Re: Kapr
Teď se bavíme o staronové nádrži. Ale nesmíme zapomínat na karanténí akvárium které je plné rybek... Nechci rybky poslat potrubní poštou na onen svět a čekat jak to dopadne se staronovou nádrží. Navíc už mám léčiva nakoupena, jen jsme je nepoužil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 19:51 Unit2000 Re: ctibum
Mám lečiva co zahubí všechny bakterie, nejspíš. Nevím co je rybkám, stále jsem nedostal žádnou pořádnou odpověď, jen Kapr a já máme stejný názor. Ale nejsme odborník, nebo zvěrolékař. Jen jsme hledal na netu. Hledám odborníka, nebo někoho kdo si prošel něčím podobným. Kameny a keramické dekorace jsme d akvária nevracel. Vrátil jsem tam jen kořen, starý cca 5 let. Nevím zdali by uvaření přežil. Písek jsem také nový nekupoval. Filtr a filtrační média také nehodlám kupovat. Popis co posílal Kapr sedí, krom bělavého trusu a zaplísněných plošek. V posledním stádiu pozoruji rozevřené tlamky, s bílímy okraji, rybky jsou apatické a zrychleně dýchají. Poté co se pozoruje tento příznak tak do několika hodin rybky hynou. V rozmezí cca měsíc uhynulo 8 rybek, pokaždé jen jedna, po pár dnech další. Ryby byli různých druhů a pohlaví. U všech uhynulích rybek byla vydět rozevřena tlamka (krom sekavce). Pořád pevně doufám, že mi někdo pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 19:43 Muž Kapr [9] Re: ctibum
Souhlas. palec Je s tim prace, ale urcite mene pracnejsi a levnejsi nez do toho lit nejaky leciva a cekat s nejistym vysledkem a pak nakonec treba zjisti ze to bude stejne muset vse dezinfikovat, protoze po mesici nebo dvou se to muze u rybek zase objevit.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2001