Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 216 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 20:05 jirka4 – Re: archangelos
Mně se to taky jednou stalo . a je to asi tím jak se samec předvádí před samicí . Jistli je to forma s dlouhým závojem, u které se mi tio často stávalo že byl samec hodně vyčerpaný jak neustále předváděl ty svoje dlouhé ploutve . Často se mi stalo, že takto vyčerpaný samec chcípnul . :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 20:04 archangelos
samec !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 19:59 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: archangelos
tak to byl samec nebo samice? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 19:46 archangelos
já doufám že to nedopadne jako u TUroka ! haha lidi teďko jsem mi narodili malí paví očka ! to ani není možný ! hop hop hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 19:34 Muž Turok [18]
tohle mi taky dělaly paví očka koupil jsem si jich jednou osm a symptomy začinaly stejně polehaváním .. nakonec všechny zdechly bez projevení nějaké znatelné choroby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 19:31 Muž chicko [124]
no blbě si to napsal, protože si napsal, že si JÍ dal na samotku....., ale to by nebyl takovej problém, teď to vidim na nějakou chorobu, asi ten plynak no časem uvidíš, třeba se to zlepší, určitě ji nech na samotce at ma klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 19:24 archangelos
no ale to byl kluk ! sorry asi jsem to blbě napsal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 19:22 Muž chicko [124]
ano může být těhotná-tedy přesněji před porodem, pak by se to mělo asi do dne až dvou zpravit, nebo porucha plynového měchýře-rybka jen těžce plave pro potravu a polehává u dna, jdyž přestane plavat, tak volně klesá ke dnu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 19:18 archangelos – Těžký zadek, pomoc !
Lidi pomoc. Koupil jsem jsi 21 pavích oček a jedna měla jakoby težkej zadek !(a nějak se nechtěla chýbat, paví očka jsou hodně pohybliví jsi myslím ) raději jsem jí dal na samotku ale poraďte myslíte že jí něco je ? coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 19:47 denus – ach tie ryby
No ja neviem ale co ma robit ked su take sibnute tie ryby iba to plava apúlva aneviem co mam s tym robit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 11:58 rolandmynar – Re: Chrostík
U hejnových rybek bych to viděl spíše jako projev nadřazenosti v hejnu. Pokud na nich není vidět známka přítomnosti parazita, tak bych určitě neléčil!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 09:51 Chrostík
Ahoj, mě se otírají zase pro změnu pancéřníci. Dělají to jenom někteří a jen na jednom místě a to na břidlici, která leží na plocho na dně. Ještě jsem vypozoroval, že to dělají jenom někteří a to jen občas při krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 01:04 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Rozhodně to chce okamžitě oddělit od sebe ryby, které jsou si zjevně nesympatické. K drobným neshodám sice někdy ve spol. akva dojít může, ryby si je ale brzy vyřeší bez nějaké újmy na zdraví ;-) . To ale není tenhle případ :-O ... Když jsem před časem zkusmo vpustil do dvoustovky samečka bojovnice, začal ten mrňous okamžitě obtěžovat stařičkého rájovce který se tam kdysi narodil. Ten se mu snažil prostě jenom vyhnout, to ale beťákovi jen dodalo sebedůvěru a začal dědulu napadat přímo. A vykoledoval si okamžité útoky od ostatních starousedlíků rozzureny . Kdybych ho ihned neodlovil, jistě by dlouho nepřežil (v životě jsem neviděl tak rozzuřené hnědé akary)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 21:43 Anuk
zkus Levamisol, je na předpis od veterináře, mně ho poradila Catfish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 21:36 maxipes
da se to nejak vymítit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 21:36 maxipes
da se to nejak vymítit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 20:33 Muž Malapa [494] - Afrika
Pravděpodobně inavze hlístic, u ancistrusů běžná věc. Paraziti se shromažďují ve dně a jelikož ancistrus je ve styku s ním často, odnáší to jako první. Onemocnění se projevuje nafouklým břichem, nebo naopak propadlým, trus je tenký bílý. Ostatní rybičky si s nějaou tou hlísticí ve střevech poradí, ale když jich je moc... Osvědčenou prevencí je chov ancistrusů v nádržích s holým dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 20:14 maxipes
bohužel už neni tak ani nebude foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 20:11 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Pridej foto ale pravdepodobne to bude premnozeni strevnich parazitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 19:46 maxipes
poradite mi nekdo :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 19:32 maxipes – nafouklá samička ancíka
v aq sem oběvil samici ancíka jak plaval na hladině břichem vzhůru a este žila ze řite jí tekla kref a měla hrozne nafouklé břicho nevíte co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2007 02:33 Saša
Mají nějaké další příznaky? Něco s kůží, ploutvemi a tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2007 23:25 Muž Sázavan [1] – je to nemoc?
ahoj mám tlamovce. u třech jsem viděl jak se otírají o kameny. je druh chování nebo příznak nemoci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2007 13:46 Anonym
v prvom rade musis oddelit a potom pristupit k lieceniu ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2007 14:53 rolandmynar – Re: Rudolf Kinc
Pokud jsi je tam dal tak brzy, tak jsou přiotrávené dusitany. Navíc závojnatka má radši chladnější vodu, takže to je na ni větší nápor v teple. Měň denně třetinu vody, kup nějaký stabilizátor pro zabíhávání AQ a doufej, že nechcípnou. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2007 14:24 Rudolf Kinc – nemocná rybka?
Dobrý den,
potřeboval bych poradit, zda nemám náhodou nějak nemocnou rybku, popřípadě jak ji vyléčit.
Před týdnem jsem si zřídil akvárium....v sobotu koupil rybičky...paví očka, sumečky a také jednu závojnatku. Ta závojnatka od té doby je nějaká divgná....plave tak, že to spíš vypadá, že neplave a neustále se někam schovává. Také mi připadá, že se naklání více na jednu stranu....Prosím poraďte mi co s ní...nerad bych aby zemřela (je to oblíbená rybička mé 5 leté dcerky) :-(
děkuji
Ruda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 20:19 Žena Marťásek [5]
Mně se takhle otíraly platy korálové, ale protože se mi to nezdálo, ptala jsem se i ve zverimexu a koukala jsem na net, tak to mohli být nějací parazité.Chvíli, když jsem pozorovala, tak měli bílé hovínka. Aplikovala jse Acriflavin a cca do 10 dnů byly platy ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 19:24 rolandmynar – Re: Turok
U mě taky. Asi jsou moc emancipované smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 19:15 Muž Turok [18]
ale tohle provozují i samice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 19:14 rolandmynar – Re: Turok
Tlamovci to někdy dělají, ale když to nedělá furt jeden, ale více, tak je to projev teritoriálního chování. Mí to taky dělají vždycky tak 4 různí samci a uprostřed nádrže. Jen občas ale.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 18:54 Muž Turok [18]
no tak já mám stejný problém u tlamovců, na rybě není vidět žádná choroba, žádné umrtí ale ryby se mě o kameny a písek otírají tak nevím čím to je... až na to semotamo otírání ale je všechno ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 18:49 Muž Maňo [10]
U mňa sa niekedy ryby tiež otierajú o dno a rastliny ale žiadna nákaza a ani jedno úmrtie zatiaľ. Moje gupky sa preto otierajú o dno lebo tak hľadajú potravu-šuchne sa a potom sa pozerá na miesto kde sa šuchla a ďobe do malých nečitôt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 17:01 Tereza
U mě to nakonec bylo v pohodě. Vyměnila jsem část vody a přidala ještě víc soli. Ale podle literatury to může být počáteční příznak krupičky, tečky (= kupky parazitů) se projeví až když se paraziti hodně rozmnoží, ale ještě předtím je "svědí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 13:07 alička – Re: Tereza
ahojte..já mám paví očka-odrostlé mláďata a ty se mi takhle taky otírají,vypadá to legračně,ale bojím se,že to tak legrační nebude...ale ptala jsem se ve zverimexu a tam mi paní řekla,že to není nic vážného,žádná nemoc nic...tak jsem v klidu...krupička to být nemůže,ptorože tohle není příznak kruopičky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2007 23:10 R Muž Mrakoplash [1776]
mrkni sem www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2007 19:29 Alofok – -.
Děkuju,zkusím to :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2007 15:49 rolandmynar – Re: Alofok
Na stránkách Sera.cz je číslo na jejich "horkou linku", tak tam brnkni a oni ti poradí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2007 15:40 Alofok – --
Prosím,opravdu už nikdo neví???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2007 20:19 Alofok – ..
Děkuji,ale ono to není.

-Nevím jaký to na to má vliv,ale včera jsem krmila mraženým a ploutvičky jsou v pohodě potlesk ,ale možná to s tím nemá souvislost.
Ten "VOSK" na sobě má pořád,ale vypadá lépe -možná mu jen chybí nějaký vitamín. Včera jsem si všimla i toho,že má samec pavího očka roztrhlou ploutvičku,ale dneska už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 19:57 athaya
a nemoze to byt npr. toto:
costia necatrix toto je popis s jednej knizky: barva kuze se meni na sedivou ci mlecnou, plotvy se trepi a ryby maji roztazene ploutve - images.google.sk/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 19:49 Alofok – ..
..Hmmm-asi máš pravdu parazit to nebude.Zkoumala jsem to lupou.
Zjistila jsem ,že jí odpadávají šupinky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 12:05 rolandmynar – Re: Alofok
Black Mollám sůl rozhodně nevadí, žijí i v braktických vodách, ale nemůžeš je ze sladké hodit rovnou do soli! tone Zvlášť, když ani nevíš, jestli je to parazit a ne třeba plíseň.!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 11:57 Alofok – -.
Prosííííííím.Mám zkusit solnou koupel????Prý pomáhá proti parazitům... :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 10:51 Alofok – .
Děkuju za ten odkaz,ale tyti příznaky jsem tam nenašla :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 10:47 Alofok – -.
Ještě jsem si všimla,že má roztřepené ploutvičkx a ocasní ploutev. Může to být bakteriální rozpad ploutví???A jak se to léčí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 10:43 Muž maila7 [2] - Jezírkové ryby
zkuste se podívat zde: www.aquar.cz/… nebo tady: rybicky.net/nemoc/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 10:33 Alofok – --
Jo, a taky má bílý tenký trus... rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 10:22 Alofok – Prosím poradte mi
Mám akvárko cca 1měsíc.Dnes jsem si všimla,že moje BlackMolly má na sobě "modrý vosk" -nevím jak to nazvat,ale takhle to vypadá.Žere normálně a ostatní rybičky jsou taky v pohodě.
Nevíte prosím co to je a čím to léčit???

Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2007 19:38 maxipes
no nedopadne protoze tajdle toho uz sem mel 2 roky az najednou ted zacal utocit na vsechny ryby a ten betak uz nezije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2007 10:12 R Muž Mrakoplash [1776]
ten betak si to zaslouzil a panceřniček si nezacal

a ty kvuli tomu koupis dalsiho kterej dopadne obdobne ? tone
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [216] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198038x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10751