Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 01:19 ALLIN – Nemoc
Zdravím, mám v 250L 4 piraně, plus pár pavích oček ( jako potravu). Včera mi jedna začala plavat na boku a lapat po dechu. Někdy v noci ji ulovily. Dneska večer začala další plavat na bok a lapat po dechu. Rybky mají okolo 5cm a v akva mám filtr na 2000l/h a silně vzduchuji. Hodnoty jsou dle testu taky v pohodě. Nevíte čím to prosím může být ? Předem děkuji Nikol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2017 22:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Irbis191
-půjde žřejmě o plísen -Saprolegnia-Achlya-
-léčiva Acriflavin, eSHa 2000, eSHa Exit, sůl
-teplota 26-28
-u léčiva Acriflavin je dobré použít vzduchování
-u silného zaplísnění doporučuji utracení
-vznik plísní je nejčastěji projevem překrmováním a nedostatečnou údržbou akvária.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 21:41 Žena Irbis191 [13] – nemoc???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj má neonka má na sobě něco jako hedvabné povlak bílý nebo bílé mírně vyvolené supinky. . Nejde to moc popsat. Prosím o řady zda je to nemoc ci ne a případně čím léčit. Na fotce je vidět má ruducha kteoru musím něco udelat . Tak prosím stridmost :-O já si jí jsem plně vědoma a chci s ní něco dělat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   01.01.2017 02:08 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: George80
Trošku Ti unikl zvýšený objem tělních tekutin v očních bulvách,považuji to za nezvratný osud. Pravidlo,slabší kusy odcházejí dřív ,bylo by vhodné zaměřít se na kvalitu vody a hygienu v nádrži,další vliv může mít krmný program.Bez dokumentace v založené prezentaci,je to téma o ničem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2016 10:10 R Muž romant [27987] Re: George80
Rybu pošli na druhej břeh a ostatní osádku sleduj. Nemá cenu řešit jednu rybu za 20,- Kč a zozházet si celý akvo, podle mě již bakteriální problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 10:02 George80 – Bily vyrustek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Neví někdo co by to mohlo být? Objevilo se mi to na jedne z teter červenoustych.Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 20:01 Deepinpeat Re: romant
jo to bylo ono, těch 50 litrů je zjevně magická terapeutická míra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 19:58 R Muž romant [27987] Re: Deepinpeat
Polévk. lž. na 50 litrů vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.12.2016 19:55 Deepinpeat Re: MiKee
Pokud by se srovnaly podmínky v nádrži, tedy měnila se denně rozumná část vody, tak bych před tím utrácením dal té rybě přece jen šanci. Pokud se nejedná o nějaký obligátní patogen, tak i v tomhle stavu můžou pomoct vysoké koncentrace některých vitaminů skupiny B. Dokážou hodně zahýbat s imunitou a pomoct zejména při kožních problémech. Tedy pokud máte doma obyčejný B komplex, nepotahované tablety (píšou na obalu), 1 tabletu rozdrtit, rozmíchat ve sklenici a nalít do akvária. Potahované tablety jsou taky použitelné, jen před tím omýt ten potah. Voda se zabarví jemně do žluta. Při výměnách vody doplnit odpovídající množství béček. Dá se přidat i vitamín C, opět tableta na 50 litrů. Podotýkám, že tohle nefunguje na obligátní patogeny, ale takovéhle načaté ryby to může za pár šupů zachránit. Ale naprosto suohlasím s tím, že by se jim měl následně najít domov odpovídající velikosti. K tomu celkovému mixu mírně osolit, ale na to bych se ptal Romanta, on nějak myslí, že by to měly přežít rostliny a zná tu koncentraci, kterou zvládnou, já si jí pořád nepamatuju :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   08.12.2016 19:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MiKee
Taky přidám svoji trošku do mlýna, ale neboj, nadávat Ti nebudu. Zkus se domluvit s nějakým zkušenějším akvaristou z okolí a s ním konzultuj každý další nákup či jiné kroky. Z Tvé prezentace není jasné, odkud pocházíš, ale v spoustě míst se konají burzy a tam je možno se setkat se zkušenějšími kolegy a nějaké informace z nich vytahat, případně je poprosit o možnost konzultace přímo u nich doma. Ona totiž jedna prohlídka funkčního akvária Ti dá více než denní surfování po internetu. Tím se do budoucna můžeš vyhnout celé řadě možných problémů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.12.2016 18:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MiKee
Psal ti to romant. Pravděpodobně bakteriální onemocnění. Ryba je nemocná, protože ji máš v extrémně malém akváriu. V tom prostě dlouhodobě takou rybu chovat nejde, i kdyby jsi měl vše ostatní (filtr, údržba, ...) naprosto perfektní.
Přesně určit nemoc neumím. Je k tomu potřeba odborník a pitva ryby. Většinou stav jak je na fotkách ryba nepřežije i přes snahu léčit. Ale v tom miniakváriu je léčení naprostý nesmysl.

Pokud chceš něco napravit, tak:
1. utrať tu nemocnou rybu.
2. začni měnit cca 30% vody ob den
3. přečti si něco o chovu ryb
4. sháněj někoho s mnohem větším akváriem, kdo se ujme ryb co máš. Ale ryby nedávej pryč dříve než za 2 týdny a jedině pokud budou všechny vypadat ok. Nechceš nakazit nádrž ještě někomu jinému... Hlavně čichavec líbající a parmičky žraločí musí pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 18:17 MiKee Re: NHKG
NHKG napsal: Rybu utratit. Zabil jsi ji podmínkami, v jakých ji chováš...
Hmmm, prostě klasika - v prodejně člověk popíše, co má doma a oni mu řeknou, že si rybku klidně může pořídit, že je to v pohodě. To mě pěkně štve.
Můžu se ještě zeptat, co tedy konkrétně myslíte, že téhle rybce je? Proč to na sobě (a na tom oku) má? Byl bych vděčný za odpověď typu "Je to pravděpodobně to a to". Oznámení, že to je podmínkami, je fajn, ale chtěl bych kromě toho ještě pochopit, jak něco takového těmi podmínkami vznikne... Díky moc!
PS: A opravdu se to nedá nějak "léčit"?
PS2: Prosím, neposílejte mne do horoucích pekel za to, že se takhle ptám - dobře, jsem trapnej amatér. Ale i když jsem třeba něco udělal nechtěně špatně, zajímá mne, jestli to ještě jde třeba nějak zkusit napravit jinak než rybku utratit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2016 18:14 R Muž romant [27987] Re: MiKee
To co napsal kolega NHKG je podepsání hodno. :-) Máš tam možnou kombinaci plísní a bakterií, stav je již velmi pokročilý a tudíž to doporučení ukončit je zde na místě.
Edit: Jinak ani jedna ryba, kterou jsi uvedl není do tvého akvária vhodná, stačí se podívat na jednotlivý karty ve zdejším atlase a bude jasněji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2016 18:02 R Muž afc1886 [14682] Re: MiKee
Neřeknu ti co to je za nemoc,ale je to způsobeno nevhodnými podmínkami.Chce to buď o hodně větší akvárium,nebo zaměnit rybičky za jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.12.2016 17:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MiKee
Rybu utratit. Zabil jsi ji podmínkami, v jakých ji chováš. Pokud nic nezměníš, za chvíli za ní na druhý břeh poputuje zbytek ryb co máš.
Příště než si koupíš rybu, tak si o ní něco přečti. Té parmičce by bylo i 10x větší akvárium malé.
rybicky.net/atlasryb/parmicka_zraloci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 17:54 MiKee
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, netušíte, co by to parmička žraločí na fotkách mohla mít za nemoc? (Má jakoby "povlak" na půlce těla a na oku není vidět "duhovka", oko je jakoby pokryté šedavým "zákalem".)
Co na to nejlépe použít? Mohla by způsobovat nějaké zdravotní problémy ostatním obyvatelům akvária?
Pro info ještě něco o akváriu:
založeno: 28. 2. 2016; rozměry: 50 cm x 30 cm x 25 cm; objem: 38 litrů; čistý objem: 28 litrů;
obyvatelé: 1 čichavec líbající, 2 parmičky žraločí, 2 ancistrusi, 4 tetry černé
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2016 07:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jespe
-pokud je ten samec v již tak pokročilém stádiu nemoci, tak bych volil tu šetrnější metodu eSHa hex.
-případně jde použít HexaEx, tam vám to malé balení vystačí na 400 l
-u vás bude třeba to prohnat celým akva,tak se nemusí použít opatření odlovení a karanteny,kdy
zbytečné navýšení stresu a nasazení razantnějších léčiv, by mohlo védst k úhynu u tohoto jedince
-jinak samozřejmě bych nasadil entizol a následně něco na posílení imunity třeba od Tripond
-jak již jsem uvedl, vždy jde o čas kdy je to podchyceno
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 06:42 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: lacewings
Ještě mě napadlo: píšete, že byste léčil ještě něčím jiným, nebýt tam L sumců.

Co kdybych tedy dominantního samce, který je na tom dost špatně odlovil do 200l akva, co mám ve sklepě a nasadil nějaké léky výhradně pro něj? Co myslíte?

A případně co byste volil dostupneho? I něco jiného než Entizol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2016 18:03 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Video má jasnou vypovídací schopnost, proto ta moje reakce s potvrzujícím názorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 17:58 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: lacewings
eSHa Hexamita, eSHa 200 i eSHa GDEX objednáno. :-) Snad budou 20ml lahvičky na mých cca 750l vody stačit. :-)

Díky moc!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 17:57 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: romant
To se vázalo k těm mým bičíkovcům nebo k tématu níže? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 17:31 R Muž romant [27987] Re: lacewings
Klasický příznaky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   01.12.2016 17:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jespe
-podle všeho to budou bičíkovci , tedy eSHa Hexamita, prozatím samotnou,pokud se stav nebude lepšit, přidejte eSHa 2000 kdykoliv v průběhu léčby eSHa hexamitou,lze kombinovat

-14dní prodlevy je hodně, měl jste se ozvat dříve, pravděpodobně tam půjde ještě o jiné sekundární onemocnění,které bude třeba doléčit po zlepšení stavu
-aplikoval bych jiné léčivo ,bohužel ho nemám odzkoušené na elka,které máte v kombinaci v akva
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 15:29 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: lacewings
Ty tečky jsou asi opravdu jen fragmenty bílého písku, které na něčem na rybě drží. Teď jsem viděl, jak při prudším pohybu odpadly na zem - velikost cca 0,5 - 1 mm (stejně jako hrubost písku).

Výkaly se mi stále nedaří odpozorovat (vylučují zatím jen zdravější kusy).

Nicméně potřeboval bych už akutně zaléčit. Dominantní samec (nejvíc nakažený) je dnes v úplném tranzu. Pořád s sebou škube, křečovitě se kroutí a tře o dno. :-(

Video:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 23:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ELLi
-porucha plavání a červené skvrny mohou skutečně indikovat otravu, ale i jiný druh bakteriálního onemocnění
-bez fota a podobnější specifikace, to ale nelze určit.
-pokud jsou ty skrny pouze na tomto jedinci, tak odlovit a humálně utratit
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 23:22 ELLi – Pancéřníček-červené skvrny
Dobrý den,jeden můj pancéřníček plave od rána jinak než obvykle a jednou se ráno přetočil i břichem nahoru.Teď večer ho to jakoby nadnáší a otáčí došikma samo každou chvilku,ale snaží se vracet se do normální polohy a občas si i normálně zaplave,ale taky se mu zespodu na břiše pod kůží objevili krvavě červené skvrny-1 velká přes břicho a 1 menší u řitní ploutve.Před několika dny jsme celé akvárium přeléčili přípravkem Sera Omnipur(ve složení byl i malachitový oxalát 79mg na 100ml)kvůli plísni u 2 ryb,a ve zwerimexu nám řekli,že to sumečkům neublíží.Můžou to být příznaky otravy?Teď už je asi dva dny voda celá vyměněná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 11:01 R Muž ctibum [6910] Re: Werderka
Nemůže to být odřené? Naše betta něco takového měla po obou stranách, když mi (zcela záměrně, dobrovolně a s rozjezdem) projela odkalovacím zvonem a hadicí (průměr 1cm) do kýble...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 09:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Werderka
-ty bílé fleky, liší se nějak strukturou od okolní tkáně,
-nejde pouze o pigmentační změnu ,vzhledem k stáří jedince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 08:52 Werderka – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte! Prosím o radu, o co se může jednat a co s tím. Mám beťáka, odhaduju, že mu je už přes rok a půl, normálně žere (krmím mraženým krmivem + sušenýma komáříma larvama), je akční a krom vizuálu nepozoruju na chování nic nezvyklého. Všimla jsem si ovšem jakýchsi bílých fleků na ploutvi, co má "za zadkem", má je po obou stranách. Co to hergot je?? Akvo vypadá čisté, vodu měním stále stejným způsobem, teplota na 25-26' C, živé kytky,...všechno by mělo být v pořádku. Za všechny rady tisíceré díky!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 18:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jespe
-jj,už si vzpomínám,to je tem mražený losos a SAK okolo půlky měsíce.
-ty tečky vždy zmizí po jednom dnu? velikost?
-u vás je toho dle popisu nejspíš povícero, vyčkáme zítřka na ty výkaly
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 18:07 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: lacewings
Sůl: 1 lžíce na cca 35l vody (20 lžic na cca 700l vody)

Výkaly: někdy před měsícem byly zahleněné, ale naposledy jsem zpozoroval přirozenou barvu ovšem těsně po vyloučení se rozprášily (ne moc pevné). Dnes jsem se nestihl podívat, mrknu ještě zítra.

Oči: zdají se být v normě.

PS: ryby mají na sobě drobné malé bílé "cosi", které jakoby visí na kůži a vlaje ve vodě. Dnes mají 2 ryby tak po 6 tečkách. Zítra to budou mít zase jiné ryby a jinde. Neustále se to mění. Nevím, jestli to může být nějaký cizopasník, nebo jen malé fragmenty bílého písku přichycené na kožním slizu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 18:00 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Pancéřníčky bych odlovil, ty co jsou bez vousků poslal na druhej břeh a druhou část event. léčil v separé Bactopurem direct dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 17:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jespe
-kolik je té soli aplikováno
-lehce zakrmit a sledovat výkaly,budou nejspíše zahleněné
-prozatím nic neaplikujte,
-ještě zkontroluje oko, zda je jasné,bez zakalení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 16:55 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Neagresivní léčba pro parazity? eSHa?
Zdravím, přátelé.

Potřeboval bych poradit. Jeden druh ryb (cyphotilapia gibberosa) se mi v tanganické nádrži už nějaký ten týden podivně kroutí do tvaru "S", škube s sebou, cuká s břišními a hřbetní ploutví s hodně se tře o dno apod.

Test vody dobrý (pH, NO2, NO3, NH3/NH4 v normě).

Dva týdny jsem takřka nekrmil a teď měním každý 3. den 1/2 vody, přidal jsem více vzduchování a poslední dny zkouším klasicky sůl se zvýšenou teplotou.

Chvilku se zdá, že je to trochu lepší, ale brzo se vše vrátí zpět. Všiml jsem si, že se ryby nejvíc třou a hodně s sebou škubou krátce po výměně vody (možná reakce na zvýšenou teplotu, sůl a nějaký ten chlór) a především pak po krmení. Dva kusy mají také roztřepené prsní ploutve.

Tipuju to tedy na nějakého parazita, ale netroufám si odhadnout kterého.

Chvilku to vypadalo na krupičku (drobné tečky na ploutvých), chvilku na bičíkovce dle trusu.

Přemýšlím, zda mám otestovat kombinaci eSHa Exit s eSHa 2000.

Co myslíte?

Nechci tam rvát moc "škodlivé" chemie (mám tam taky náchylnější krunýřovce), a tak ještě přemýšlím nad UV lampou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 16:39 laKatos Re: romant
Mají to jen pancernicci. Placky i tetry jsou v pohode (teda zatím a doufám ze to tak zustane). Mám pancernicky odlovit a co2 lázeň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2016 16:33 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Hmm, to je hodně špatný, půjdou kukat, ano s největší pravděpodobností to je bakteriálního původu, jak už nemají vousky je zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 16:30 laKatos – bila tlamka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku coze
dneska koukám do akvaria a polovina pancernicku ma bílou pootevrenou tlamku.
Bakterioza?

Rychlá rada jak postupovat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 08:30 Dominika Re: lacewings
Děkuju moc. Větší akvárko už je ve výrobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2016 07:34 Muž Yirka [9126] Re: Werrunkka
Já bych ještě dodal, že ta krupička je poměrně hrubě zanedbaná a rybky jsou napadené až fatálně. Určitě sis toho všimla dost pozdě, to na fotkách už je jedno z posledních stádií.
Tím chci říci, že i přes léčbu nemusí dojít k záchraně rybek, protože již jsou nemocí hodně vyčerpány. Přesto je třeba s léčbou začít okamžitě, protože i po úhynu zůstanou zárodky nemoci v nádrži.
Najdi si téma krupička a prostuduj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.11.2016 22:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Werrunkka
Ještě dodatek. Ta kytka na čtvrté fotce vpravo je nevhodná pro akvaristiku. Je to Epipremnum pulchrum
rybicky.net/atlasrostlin/epipremnum_pulchrum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.11.2016 22:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Werrunkka
Ryby jsou nemocné, asi to bude krupička. U neonek běžná nemoc. Je potřeba léčit. Dobré léčivo je Esha exit, mají ho například v Hornbachu.
rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
rybicky.net/forum/2223-krupicka

A hlavně si něco o chovu ryb nastuduj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 22:26 Verča
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit? Z ničeho nic mi postupně začaly umírat rybky, začalo to neonkama a ted na foto to mají za pár i mečovky. Rybky začnou mít na sobě bílou krupičku až povlak. První umřely neonky, které v akváriu byly nové. Je nové, že jsem zakoupila již nemocné a zanesla to do akvárka? Co s tím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 13:30 Muž Brezina4 [0] Re: Brezina4
Tak bila tecka z tetry je pryc lecba krupicky zabrala bez ztrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 12:05 Žena Yoko [35] – Sameček endlerky
Tak kluk, který polehával u dna a lapal, se zlepšil - už zase lítá a žere, nelapá. Akorát se mi zdá že trochu vyblednul, černé části za očkama má jakoby průsvitnější coze tak nevím, jestli je to dozvuk, nebo dočasné zlepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 18:57 Muž Bin [144] - AmerikaRe: romant
Ked som ju vytiahol tak mala to brucho komplet priesvitne pod svetlom.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.11.2016 15:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dominika
-podle uvedemého, vidím opětovnou změnu v útvarových částech
-teplota kterou jste měli, byla spíše výhodou ,nedochází k masivnějšímu rozvinutí.
-pokud nemáte žádné zkušenosti s léčbou, tak to zkusíme s komerčním léčivem
-1 vyměnte cca 20l vody
-2 zvedněte teplotu 26-28max a zajistit dostatečné provzdušnění nádrže
-3 aplikujte léčivo Sera Baktopur-:dávkování by mělo být, 1 den -22kapek na 20 litrů
2 den-pausa, 3 den -22kapek na 20 litrů, zkontrolujte a postupujte, dle příbalového letáku
-4 pokud dojde k úspěšné léčbě, provedte desinfekci akva včetně, dekorace, filtru, prostě
všeho , dostačující je přípravek Savo

-podstatně účinější jsou koupele , nebo přímá aplikace, vzhledem k tomu , že nemáte žádnou zkušenost s léčbou ryb, zvolil jsem toto léčivo
-pouze bych vás ještě upozornil na dodržování základních hyg. návyků, anaerobní, tyčinkovité bakterie, mohou být patogenní pro jak pro ryby, tak i člověka
-obsah a velikost akvária je zcela nevhodný pro tento druh, na léčbu a přechodnou dobu to lze, ale vyvaroval bych se dlouhodobějšímu chovu , v těchto podmínkách.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2016 14:12 R Muž romant [27987] Re: Bin
S největší pravděpodobností nadlimitně přemnožený bakterie, ale jak píšu, pravděpodobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 14:08 Dominika Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvám se, sumečka nemám doma, mají ho naši, tak jsem se k tomu teprve teď dostala. Náš keříčkovec měří 35 cm, léčit ho budeme v akváriu o objemu 55 l, protože nám původní akvárko začalo téct a museli jsme ho dočasně přestěhovat (nemocný už byl předtím). Teplota vody je 24 stupňů, to je asi hodně, že? A zkušenosti s léčbou nemáme. Díky za radu!
Aktuální stav
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 13:54 Muž Bin [144] - AmerikaRe: romant
Ani blizsia specifikacia co by to asi mohlo byt? Lebo ta cast s utratenim mi je jasna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2016 13:25 R Muž romant [27987] Re: Bin
Rybu šetrně utratit. Nebudu spekulovat, ale tyto stavy jsou nevratné.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2451