Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 210 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2008 13:16 misickagolf – pohubla mrenka nadherna
chci se zeptat,mam mrenky nadherne a jedna mrenka je dost pohubla.chovase uplne normalne jako ostani jen nevim coji je zeje pohubla dost.muzete mi poradit???dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2008 12:17 Roman – Ploutev
Fotka k příspěvku Mám podobnmý problém u samce pavího očka aci týden ho mám v izolaci a zatím žije a normálně řere. v akvariu mám 6 neonek 1 parmičku 5-tipruhou 2 páry parmičky nýdherné sumečka a 4 amnpulerky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2008 08:28 Muž styv [10] - Amerika
Toto sa deje bežne z pažravosti zavojnatiek, oni sa nahlcú vzduchu spolu s vločkami, ktore sú na hladine, skús zmeniť krmivo(granulky pred krmením namočiť) a menšie dávky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2008 00:36 Gwyn – Re: oldkiwinka
Oj, :-( myslíš, že by se to dalo nějak léčit? Např. změnou krmiva + nějaké antibiotika?
:-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2008 22:20 oldkiwinka – Re: James
Kdesi byl i odkaz - videjko z fotek, kde byla operace plynového měchýře, u závojnatek, a žila dál:-) Ale nebylo to v čr... Jinak je to asi zánět plynového měchýře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2008 22:13 Muž hanz [27]
Tady asi nic nepomuže :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2008 22:10 James
nekde jsem o tomto cetl myslim ze to byla porucha s plynovym mechyrem bohuzel je to smrtelne a ojedinele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2008 22:06 Ado19951
má vnútri niečo poškodené. Nechcem ťa strašiť ale tiež to mala moja ryba ale potom mi skapala sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2008 21:33 Gwyn – Rybka se nemůže potopit - plave břichem vzhůru
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,
mám doma 2krásné zlaté rybky (Závojnatka čínská).
Jedna rybka má už cca 1. rok problém, který se v poslední době bohužel zhoršuje.

Po příjmu potravy se několik hodin (10 - 12) nemůže potopit a jen nečinně "plove" břichem vzhůru. Rybka je jinak na pohled zdravá, krásna a čilá (pokud se přiblížím v akváriu). Snaží se chudinka potopit, ale je jako balónek se vzduchem... úplně ji to katapultuje vzůru.

Neseděla mi na to žádná nemoc, co jsem našel (vodnatelnost, plynatost). Druhá rybka je v pohodě a žádnou nemocí netrpí (pořízeny jsou společně)

Máte někdo nápad, co by to mohlo být a případně, jak jí pomoci?
Děkuji.
Gwyn.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2008 11:06 Muž Yirka [9126] – Re: eleria
Dal bych do AQ něco proti plísni a zbytek bych nechal na přírodě. Většině jinak zdravých rybek ploutve po poškození běžně dorůstají. (Určitě záleží na rozsahu poškození, ale to bez fotky těžko určit).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 18:09 eleria – dorůstání poloutví
já mám malou rybičku který někdo sežral kus zadní ploutve,jsem teprve začátečník a nevím co s tím ta rybička si nedoplave ani pro potravu tak já ji to dávám dolu ale je moc hubená a nemůže se najíst s tou ploutví co mám dělat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 17:44 Zbyňa
No abych řekl pravdu, tak jsem z toho blázen, dnes přijdu domů.. čumím a ono to je úplně pryč, nechápu to, přitom včera tam byl takový nános (viz. to foto)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 14:10 langosh – Re: Pet
Víceméně souhlasím s tím, co napsal Vari...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 13:50 Muž Pet [56]
Tohle se mi dělalo na Atmanech ve vytíračce pro terčovce. Terčovci se líhli a rostli bez problémů, tak to asi nic vážného nebude. Chce to jen pravidelně otřít a odsát. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 13:42 zbyňa
No jo poslouchám rady :-( .... když nevím, která rada je ta správná :-O ... tak já to tedy očistím, doufám, že se toho zbavím......dík, lajdák doufám nejsem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 10:06 Žena bucliik [99]
ahoj, tohle se mi na přísavkách u teploměru dělalo taky-docela dlouho, vždycky jsem to vytáhla, omyla a do dvou dnů zase,,,ale nakonec jsem zvítězila a zmizelo to. já bych to rybkám taky nedávala, ty moje o to zrovna zájem neměly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 09:58 Fantom – Re: deCORF OBRAEN
Hnus a posloucháš ty rady dát to sežrat rybičkám (rádcové by to nepapali ) , v plísních jsou obsaženy toxiny , což je všeobecně známo , takže vybrat očistit a nebýt lajdák . no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 09:03 Zbyňa – Re: Vari
Díky za info. akvárko mám 72l sklo 600x30x40, čistá litráž samozřejmě méně, no teď tam mám na zkoušku dvě platy blue... já se jen bál jestli to nění nějaká plíseň, která mi vše zlikviduje včetně ryb a rostlin.... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 02:05 Vari
Je to tzv. biofilm, který je dost častý při zakládání akvária, časem to samo zmizí, jsou to bakterie, které vznikají v nově založeném akvárku. jinak když koupíš pár ancistrů, nevím, jak velké akvárko máš, tak do dvou dnů tam nic nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 22:16 Zbyňa – Re: deCORF OBRAEN
Děkuji Ti, budu to sledovat....je pravda, že jsem to asi zapoměl umýt to topítko, když si tak vzpomínám...kdyby se to zvětšovalo, tak to mám vyndat a očistit? dík za odpo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 21:24 deCORF OBRAEN
myslím že je to len nejaká pleseň zo zle vyčisteného príslušenstva..rybky bo to mali zožrať.sleduj či sa to viac nerozmnožuje,ale nemal by to byť nejaký závažný problém X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 21:22 Lorsson
Druhy ze ctyr zemrel sad porad netusim cim to je, Hexamita nezabrala. Ma nekdo nejaky napad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 20:48 Zbyňa – Co to je?
Fotka k příspěvku Založil jsem před 9 dny nové akvárko, včera jsem tam dal dvě rybky na vyzkoušení, zdá se, že je vše v pořádku, ale dnes jsem objevil na gumových úchytech topítka mně neznámý bílý povlak..nevím jak to popsat. Kousek jsem vyndal a je to takový jako sliz. Přidávám fotku. Můžete mi poradit co to je a popřípadě co s tím? ne Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 18:37 Lorsson
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potreboval bych diagnozu nemoci pancernicku, pred mesicem mi umrely pandy, zmenil jsem druh na pancernicky zelene, ale bohuzel po nejake dobe opet jeden umrel, a ted je druhy take spatny, neni aktivni, vyhledava samotu.... voda v poradku, NO2 na nule a kazdy tyden odkaleni a vymena 1/3 vody... Prozatim jsem strelil od boku a nasadil Eshu Exit v kombinaci s Hexamitou.... ma nekdo tuseni o co se jedna? Ostatni ryby naprosto v poradku, jen pancernicci odchazeji... sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 22:51 Lorenzo Lamas – Re: vondra
tak větší rybí guláš sem snad neviděl. Přečti si něco o mečovkách..třeba nemáš samice,ale agresivního nevivinutého samce, kterej ti toho novýho vždyky zmrská..to se občas stává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:57 Nobody – Re: Štěpán
To co píšete nedává moc smysl.Proč by měl vždy zemřít sameček mečovky?Kdyby tam byly škodlivé látky,tak dříve zemřou jiné rybky,které jsou mnohem citlivější ke kvalitě vody.

vondra:spíš to vypadá,že máte obrovskou smůlu a ten sameček je vždy nemocný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:26 Štěpán
Vondro, určitě víš, že v akváriu můžou být určité škodlivé dusíkaté látky, že existují testy na měření jejich koncentrace ve vodě. Takže by bylo dobré to pro kontrolu je změřit.

Pro jistotu je něco tady: www.akvarijni.cz/…

Těch ryb tam už teď máš hodně. Jaký máš filtr?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:16 Jámi – Re: vondra
Promiň že se sem cpu ale není razbora hejnová ryba stejně jako všechny ty neonky zvlášť ta neonka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 17:11 vondra
Krmím vločkovým krmivem a 2* týdně mraženým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 17:10 vondra
Jsou tam tyto ryby
3 Pancéřníček panda
4 Rasbora klínoskvrná
4 Čichavec perleťový
4 Krunýřovec skvrnitý
4 Tetra neonová
1 Parmička pětipruhá
1 Neonka černá
1 Neonka zelena
2 Pestřenec zlatový
3 Mečovka zelená(červená forma)
CELKEM 28 RYBIČEK

Příznaky jsou
po nákupu je ryba čilá
po pár dnech začne plavat pomalu nahoře
do 5 hodin nastává smrt
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 17:01 Žena petrys [107]
ale nepíšeš žádné podrobné info, jaké ryby tam ještě jsou, čím a jak krmíš, jaké jsou příznaky, jak často a kolik měníš vody,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 16:57 vondra
Akva je 104l a vždy tam je jedinej samec sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 16:40 Žena petrys [107]
a jak velký je akva, máš tam už nějakého samečka? jestli je akva menší a sameček tam je, tak je možné, že toho druhého vždy uhoní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 16:08 vondra – Pomóc
Vždy, když koupím samečka mečovky tak mi chcípne :-(
Už se mi to stalo potřetí sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2008 22:07 Amater01
Fotka k příspěvku tone Prosím o pomoc - "mazlíka" napadla asi plíseň a v obchde mi doporučili MULTI-MEDIKAL. Dal jsem ho do karantény a dal do vody dávku dle návodu. Bohužel v návodu nepíšou jak dlouho dávka ve vodě vydrží,a jestli se musí do stejné vody za nějakou dobu zase dávka opakovat. Kdo s tím máte zkušenosti, prosím o radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2008 17:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: wyrtual
Neprehnal jsi to s tim CO2 ? Radsi to testni(PH).I kdyz ty flicky taky nevim nevim :) chce to tu fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2008 16:36 Muž Paul Ramon [17]
Bez fota asi nikdo moc neporadí...
Ryby se občas o něco otírají normálně (čas od času)...ale červené flíčky na těle - nevím nevím...
Hoď sem foto a někdo určitě poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2008 16:13 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: wyrtual
v nemocech se moc nevyznam...pokud vim tak to nekdy rybky delaji kdyz nastupuje krupicka (bile tecky v oblasti hlavi a prsnich ploutvi) ale muze se jednat o nejakou jinou kozni chorobu...a nebo taky o nic...
Snad ti nekdo poradi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2008 15:05 wyrtual – prosím pomoc asi nemoc
rybyčky se pořát o něco drbou a začínají se jim dělat červené flíčky na těle... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2008 23:30 Anuska
Tak ho dnes kamarád /dlouholetý akvarista/ odlovil, usmrtila a vypitval - byla v něm tekutina, nebyla to tloušťka, diagnóza - onemocnění ledvin :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2008 19:55 R Muž Silent [5949] – Re: Anuska
Pokud nemá žádné zdravotní potíže tak je prostě tlustý jako bečka. Pokud by to byla nemoc tak nebude tak vitální a pokud zaplněná samice tak už by došlo ke tření. V hejnu osmi ryb budou určitě obě pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2008 19:44 Anuska – záhadná choroba nebo .....- prosím o pomoc

Moc prosím o radu s rybkou. Mám pancéřníčka, kterému se strašně zvětšuje břicho, trvá to už několik měsíců a je to stále horší. Celé tělo má jakoby deformované - vypadá jako balon, ocasní ploutev má podivně vychýlenou - nejlíp bych to popsala asi tak, jako by měl krátký hřbet, který neroste a k tomu stále rostoucí neúměrné břicho, které posunuje ocasní ploutev k zádům. Z této "koule" koukají nevystouplé oči a fousky. Šupiny neodstávají, vřídky nemá, jen na bocích u skřelí má jakoby zarudlé hematomy na obou stranách těla. Už bych se ho asi zbavila, není na něj pěkný pohled, ale je ohromně vitální, neustále něco pojídá, naučil se živit i přilepenými tabletami na stěně akva, co tam lepím ancistrusům. Taky je velice rychlý, při tom, jak vypadá, se opravdu divím, ale je jako blesk, nedovedu si představit, jak bych ho v hustě zarostlém akva s kořeny lovila. Nevynáší ho to k hladině, chová se stejně jako ostatní pancíci, výkaly jsem neviděla, ale nic slizovatého nebo vláknitého za ním nikdy nevlálo. Tloustne, ale čím dál víc, jak jsem už psala, přiznám se, že mě to už trochu děsí - vypadá jako ta rybka z moře, co se umí nafouknout....Ostatní ryby jsou v pořádku, napadly mě hlístice, vodnatelka....ale to mi přijde, při tom, jak vypadá, že by už muselo být po něm a nebyl by jinak tak fit. Nebo byl? Co s tím? A co mu může být? Moc děkuji za jakýkoli nápad, co by mu mohlo být. Ještě k akvárku - není přerybněné, pravidelně odkaluji, měřím dusíkaté látky, mám tam 8 pancíků, dva ancíky a 9 neonek na 180litrů, 26 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2008 17:01 max
tak entizol asi zabral, protože už z ryb nic nevisí, ale pořád ještě nežerou a schovávají se, už týden. Jak dlouho vydrží bez potravy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 12:36 Vari
Bude to nějaké plísňové onemocnění, kup si multimedikal nebo něco podobného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 22:10 lampicka
Zdravim
Mam Krizkovce a jedna z rybicek nejak stratila lesk je uplne cela poblanena porad jezdi v akvaru dokolecka porad se mota kolem filtru vubec netusim co by to mohlo bejt tak ejstli nikdo vi co by to mohlo bej tak at se mi ove a ten to mail :Lampicka32@seznam.cz diky moc......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 18:56 skull
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 18:22 Pruda
Bohužel jsi měl pravdu. Je to krupička. Doufám, že mi nějaká rybička zůstane. Dnes opět uhynuly 2 Tetry královské. Už jsem nasadil léčbu a uvidíme. Díky za tip. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 06:53 JUMP
Obecně na to platí třeba methylenová modř, ale určitě se neunáhluj. Je potřeba nejdřív vědět co je za problém, zkus třeba poslat foto a hlavně pozoruj a pozoruj. Když uvidíš, že po nich opravdu jde ten sameček diamantový, tak ho odlov nebo jich ještě pár dokup. Ve větším hejnu by se měl uklidnit. V tom případě pak hlavně neléči zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 22:12 varinka22
ptám se proto protože když už mi to tam palve tak je dobrý vedět co to je ano netušila jsem že jedna otázka způsobí takový velký problém rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 19:41 Pruda
to Jump: Ten sameček tetry diamantové žije, plave si vesele dál a ploutve všechny ostatní co má vypadají v pořádku. V případě kdyby to byl bakteriální rozpad ploutví, co dělám špatně nebo jak to léčit? Je pravda, ža asi týden tam měli více detritu mezi rostlinami kde to šlo špatně odsát, ale to jsem dal o víkendu do pořádku a i přesto dnes jedna tetra královská uhynula.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [210] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198230x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10451